IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Опции за форумот Опции за форумот  Активни теми Активни теми RSS: Македонци ширум светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци ширум светот

 Внеси тема Внеси нова тема теми страница  <12345 7>
 
Теми / Автор
Оцена 
Коментари Обратен редослед Прегледи Последна порака
Форум Теми
Жешка Тема
Мајк Зафировски
од Mihajlov, 14.Јули.2007 во 14:09
9 1032 од orlov
29.Ноември.2007 во 01:07Види последна порака
Жешка Тема
Концерти во странство
од Miriam, 11.Ноември.2007 во 15:03
9 483 од seka
13.Август.2008 во 20:26Види последна порака
Жешка Тема
Македонија во странските медиуми
од kultuzin, 09.Декември.2011 во 22:20
9 272 од meggie
19.Декември.2011 во 19:37Види последна порака
Жешка Тема
Втора глобална конференција на ОМД
од Messenger, 26.Јануари.2010 во 00:19
9 989 од chuchuliga
10.Август.2010 во 15:31Види последна порака
Жешка Тема
Charity Event For Macedonian Children!
од city_girl, 22.Февруари.2007 во 21:16
10 704 од Diki
29.Ноември.2007 во 02:06Види последна порака
Жешка Тема
Прва глобална конференција на ОМД
од Messenger, 20.Јуни.2009 во 16:54
11 548 од mamamd
11.Јули.2009 во 07:44Види последна порака
Жешка Тема
T'га за југ!
од Miss_Naughty, 05.Мај.2007 во 23:08
11 1223 од EmIIIjA
09.Декември.2007 во 22:24Види последна порака
Жешка Тема
Надеж за заминување во странство
од Barichko, 03.Август.2012 во 11:49
11 2042 од Barichko
06.Август.2012 во 17:11Види последна порака
Жешка Тема
БАРАМ РАБОТА ВО ШВЕДСКА
од makedoneromkd, 05.Јануари.2011 во 17:29
12 6003 од Majkl
04.Јули.2011 во 10:35Види последна порака
Жешка Тема
1946 Австралија
од governor, 08.Јуни.2006 во 16:59
12 9161 од emce1234
16.Декември.2014 во 22:08Види последна порака
Жешка Тема
KANADA:Македонци се зачленуват во Бугарската ВМРО
од krkovicka_mala, 12.Декември.2010 во 20:50
12 1207 од Messenger
18.Февруари.2012 во 20:31Види последна порака
Жешка Тема
Информации за наши иселеници кои донирале во Мк?
од zorans, 26.Октомври.2008 во 01:30
13 869 од Saevus
31.Март.2009 во 12:44Види последна порака
Жешка Тема
Православни храмови во дијаспората
од guster, 11.Март.2006 во 18:16
13 1530 од bijonse1
17.Септември.2009 во 14:08Види последна порака
Жешка Тема
Поголема Активност на Иселениците
од guster, 11.Март.2006 во 11:25
Повеќе страници12
14 712 од karlos
21.Декември.2006 во 17:03Види последна порака
Жешка Тема
ИМАТЕ ЛИ МАКЕДОНСКИ УКРАСИ...
од LouWeed, 04.Јануари.2006 во 02:00
Повеќе страници12
15 2173 од laki
30.Јули.2006 во 04:44Види последна порака
Жешка Тема
Смена на документи (пасош) во Македонија
од Miriam, 30.Октомври.2008 во 01:38
Повеќе страници12
17 23052 од chuchuliga
19.Јули.2009 во 17:05Види последна порака
 Внеси тема Внеси нова тема страница  <12345 7>

Скок до
Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,140 секунди.