IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - ИМАТЕ ЛИ МАКЕДОНСКИ УКРАСИ...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ИМАТЕ ЛИ МАКЕДОНСКИ УКРАСИ...

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ИМАТЕ ЛИ МАКЕДОНСКИ УКРАСИ...
    Испратена: 04.Јануари.2006 во 02:00
СЛИКИ,СУВЕНИРИ,ИКОНИ... или слично нешто кај вас дома во дијаспората....така за успомен
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 03:53

Originally posted by Viktorija Viktorija напиша:

imam sliki , imam ikoni-presveteni-, imam suveniri, i sto sega? mislim mi nedostasuva mak,!


и ништо сега, чувај си ги таму, само сакавме да знаеме дали имаш



Изменето од LouWeed
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
викторија Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај викторија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2006 во 11:56
dragi moi ako sakate da imate poveke raboti od MAkedonija a da vi stignat doma na domasna adresa videte ja stranicata na www.macedonia.co.uk ima mnogu interesni raboti koj sto mozete da gi podarete nekomu koj ne e od MAkedonija a da mu stignat na domasna adresa. Imam duri primeteno deka sajtot non stop se dopolnuva Pozdrav do site
dum spiro spero
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2006 во 16:12
muzika makedonska.znameto ne uspeav da go zemam zs mi bese strav deka nemat da me pustat na granica so nego zs e na eden ogromen kol,a nejkev da go vagjam.nekolku slikicki,abe so ke ti e drugo ako imas internet.
Кон врв
Supernatural Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Supernatural Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2006 во 16:00

 

IMAM IKONCINJA NO I SAMO TOA :-) MAKEDONSKI UKRASI : SVE KITSCH...

Кон врв
Kaneo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kaneo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2006 во 07:56
[QUOTE=Supernatural]

 

IMAM IKONCINJA NO I SAMO TOA :-) MAKEDONSKI UKRASI : SVE KITSCH...

Sledniot pat koga ke odis vo Skopje, prosetaj se do Muzejot na Makedonija vo Stara Carsija, tamu prodavaat preubavi terakotni ikoni i mnogu drugi preubavi suveniri od praistorijata do denes. Odgovorno tvrdam deka ne se kic.
Ask not what your country can do for you - ask what you can do for your country.
Кон врв
Kaneo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kaneo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2006 во 08:00
Ikoni, nekoi spomeni od baba mi i majka mi, i sekako muzika: Mizar, Kiril Dzajkovski (muzikata od filmot Prasina), stari makedonski sl*geri (Cija si i sl.), Toshe, Vlado... mnogu mi fali Arhangel  
Ask not what your country can do for you - ask what you can do for your country.
Кон врв
david69 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај david69 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2006 во 22:45

se e kic a i ako ima nesto posalam e izgor taka ta da ne mozes da si dozvolis na nekoj da mu podaris



Изменето од david69 - 09.Јуни.2006 во 20:45
Кон врв
guster Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Март.2006
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај guster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2006 во 18:14
da se ima ponuvajci od site 3 znaminja, amblemi izraboteni do 2 specijalni edinici na makedonija, slika od goce delcev i mnogu drugo
Кон врв
rebeka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јуни.2005
Локација: Austria
Статус: Офлајн
Поени: 347
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rebeka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2006 во 23:14
MAKEDONSKI KUKLI VO NARODNA NOSIJA OD MARIOVO KORENITE NA MOJTA FAMILIJA.

mnjkl
Кон врв
teona Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Април.2006
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2006 во 15:48

Imam edno mak.pravoslavno kalendarce,sto mi go dade majka mi posleden pat koga bev,kolku da imame orientacija bar za golemite nasi verski praznici koga se,osven muzika,drugo nisto,niti mislam deka ima potreba

p.s Ajvarot se vazi??

kako da sonuvam za idninata,koga site okolu mene hrcat...
Кон врв
Везо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јануари.2006
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 69
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Везо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2006 во 13:58

Имам знамена, имам книги, имам снимки на четите, музика...

 

Кон врв
eli1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eli1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2006 во 01:04
ikona od presveta Bogorodica/ kalendarce/ vegeta/ tursko kafe/ strumicka rakija/ ajver/ slatko od dunji / kokosja supa od podravka......
Кон врв
laki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2006 во 04:44
   imam znamence    imam knigi    sise rakija nacrtano so ikona i dr

Изменето од LouWeed - 31.Јули.2006 во 12:32
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.