IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Опции за форумот Опции за форумот  Активни теми Активни теми RSS: Македонци ширум светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци ширум светот

 Внеси тема Внеси нова тема теми страница  123 7>
 
Теми / Автор
Оцена 
Коментари Прегледи Последна порака Обратен редослед
Објави
Жешка Заклучена Објава
Алатка за кирилично писмо
од Messenger, 31.Јануари.2012 во 04:58
0 866647 од Messenger
31.Јануари.2012 во 04:58Види последна порака
Форум Теми
Жешка Тема
Австралија или Канада да се оди?
од Rebelde, 10.Декември.2009 во 14:07
Повеќе страници123 2627
364 52949 од Neptun74
17.Ноември.2017 во 20:55Види последна порака
Жешка Тема
Како на работа во некоја европска земјa
од saale, 09.Јануари.2007 во 11:11
Повеќе страници123
33 37206 од laki_bu
12.Ноември.2017 во 12:43Види последна порака
Жешка Тема
Живот во Канада
од Goran71, 06.Јуни.2009 во 03:31
Повеќе страници12
14 17179 од Bebipapa
26.Октомври.2017 во 00:21Види последна порака
Жешка Тема
Работа во Ирак и Авганистан
од rabani, 03.Декември.2008 во 18:24
Повеќе страници123 133134
1874 195103 од Bebipapa
26.Октомври.2017 во 00:18Види последна порака
Жешка Тема
Државјанство, пасош ?
од Mindy, 04.Јануари.2008 во 23:20
Повеќе страници123
33 53250 од Messenger
13.Јуни.2017 во 07:27Види последна порака
Жешка Тема
Дали би се вратиле во Македонија?
од mia111, 01.Ноември.2005 во 09:34
Повеќе страници123 3738
527 96748 од Mindy
24.Април.2017 во 14:21Види последна порака
Жешка Тема
Бугарски пасош ДА/НЕ
од makedoneromkd, 26.Ноември.2011 во 02:23
Повеќе страници123 45
65 59453 од Зорана
16.Февруари.2017 во 15:16Види последна порака
Жешка Тема
СРЕЌНА НОВА ГОДИНА
од chuchuliga, 31.Декември.2008 во 13:30
Повеќе страници12
23 39298 од Суада
02.Јануари.2016 во 09:21Види последна порака
Жешка Тема
МАКЕДОНИЈА - СТРАНСТВО (ЖИВОТ)
од BMW_M5, 28.Февруари.2006 во 21:27
Повеќе страници123 1011
146 45454 од д4 б3
29.Октомври.2015 во 16:16Види последна порака
Жешка Тема
Кој би отишол да работи негде во странство?
од bojann, 27.Март.2006 во 01:58
Повеќе страници123 78
98 43678 од Devojcence
28.Октомври.2015 во 21:38Види последна порака
Жешка Тема
Икона Работа на брод, што како и зашто ?????
од deni966, 25.Октомври.2006 во 03:04
Повеќе страници1234
48 76840 од SpiroD
20.Октомври.2015 во 22:48Види последна порака
Жешка Тема
Во Шпанија да не има некој ?
од nindza, 11.Јуни.2007 во 11:48
Повеќе страници123 45
56 36523 од maimak
04.Октомври.2015 во 17:31Види последна порака
Жешка Тема
Што би работел кога ке се вратам од печалба во Мк
од nostalgija, 21.Ноември.2012 во 05:53
Повеќе страници123
37 30394 од Орка
01.Октомври.2015 во 08:33Види последна порака
Жешка Тема
Успешни Македонци во Австралија
од kultuzin, 22.Август.2010 во 13:43
1 7098 од Орка
23.Август.2015 во 16:50Види последна порака
Жешка Тема
Потомците на нашите во светот
од mungos80, 17.Февруари.2012 во 21:25
6 6981 од Messenger
11.Август.2015 во 04:28Види последна порака
 Внеси тема Внеси нова тема страница  123 7>

Скок до
Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.