IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Концерти во странство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Концерти во странство

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Концерти во странство
    Испратена: 11.Ноември.2007 во 15:03
Знам дека нашиве ѕвезди гостуваат постојано, ама се објавува ли некаде таа информација? Каде може да се види кој каде има концерт? На пример Влатко Стефановски бил во Њујорк пред неколку месеци, јас разбрав пред неколку недели. Некакво Мк културно претставништво тука во кое може да се види кој каде е може и да има, ама не знам. Како се информирате вие?


Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 15:40
i fali na zemjava informiranost, go znam jas toa odamnaголема%20насмевка
ama do tolku da e katastrofa, ne veruvav.
bas toa sto vredi da se informira ne mu se dava znacenjeтага i toa tuka vo mk, a ne pa vo stranstvo kaj nasite
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 16:54
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

Знам дека нашиве ѕвезди гостуваат постојано, ама се објавува ли некаде таа информација? Каде може да се види кој каде има концерт? На пример Влатко Стефановски бил во Њујорк пред неколку месеци, јас разбрав пред неколку недели. Некакво Мк културно претставништво тука во кое може да се види кој каде е може и да има, ама не знам. Како се информирате вие?




STO SE SEKIRATE - OTKOGA KE UMRAT SE KE RAZBEREME, I KAJ BILE I STO PRAVELE, SE, OD A-SH!!!  голема%20насмевка

KE PISHUVAAT KOLKU SAKASH TOGASH, sto sega ke se zamaraat koga ushte e ziv choekot!!!! намигнување

Isto kako za Toshe - kolku raboti iznakazaa odkoga pochina!!! голема%20насмевка

BEZ VALKANJE NA TOSHE IMETO - SEKOJA CHEST. ангел

BOZE MI PROSTI!!!  молитва




Изменето од borec - 11.Ноември.2007 во 16:56
Кон врв
GOLDFINGER Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GOLDFINGER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 17:02
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

Знам дека нашиве ѕвезди гостуваат постојано, ама се објавува ли некаде таа информација? Каде може да се види кој каде има концерт? На пример Влатко Стефановски бил во Њујорк пред неколку месеци, јас разбрав пред неколку недели. Некакво Мк културно претставништво тука во кое може да се види кој каде е може и да има, ама не знам. Како се информирате вие?




Ne sme dojdeni do toj stepen na intelektot. Ni treba edukacija.
,,CUM GRANO ET CUM SANO,,
Кон врв
11-OktomvriSG Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 11-OktomvriSG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2007 во 11:22
NOVA GODINA SO BLAGOJA GRUJOSKI VO SOLINGEN GERMANIJA INFORMACII NA TEL.+491735670964 VO SEKOE VREME
среќасреќасреќасреќасреќасреќа
Кон врв
Diki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2007 во 18:31
koncertu i stranstvo se bla bla bljak. sve narodnjaci, bljakизненадување
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 00:44
Преку медиумите.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
zajasna Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2007
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zajasna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 17:13
Sakam da iskomentiram za koncertot na Tose vo Toronto. Koga Tose napravi humanitaren koncert salata bese prepolnaa kogha trebase da se kupat karti za gostuvanjeto na Tose vo diskotekata imase edvaj stotina luge. Se prasuvam zosto? Pa biletot ne bese voopsto skap, eden sendvic i eden pijalok, tolku cinese. Ama pusto Makedonce nauceno na gaga
Sekogas e ubavo da se slusnat razlicni mislenja zasto toa ja zbogatuva idejata
Кон врв
eva2marija Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eva2marija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 12:15
Neznam ama tuka vo Minhen jas kolku sto znam samo Zoran Avramovski (so goooooooodini) gostuva. Preku Crkvata, koga se sobiraat makedonci. Drugo nesum slusnala. Znae nekoj vo München Termin za nekoj NAS Koncert?
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 20:26
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

Знам дека нашиве ѕвезди гостуваат постојано, ама се објавува ли некаде таа информација? Каде може да се види кој каде има концерт? На пример Влатко Стефановски бил во Њујорк пред неколку месеци, јас разбрав пред неколку недели. Некакво Мк културно претставништво тука во кое може да се види кој каде е може и да има, ама не знам. Како се информирате вие?


 
sigurno ima i za amerika nekoja stranica, jas za tuka si znamголема%20насмевка
 
www.estrada.ch site "nasi" diskoteki se na taa stranica, da taka koga ke sledis znaes tocno koj kade gostuva
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,326 секунди.