IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница
  Активни теми Активни теми   Неодговорени теми Неодговорени теми  RSS: New Post Feed
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

време сега: 20:43

Брзо логирање

  Форум Теми Пораки Последна порака
Стил на живот
Форум
Хуманост на дело
Љубовта ќе го спаси светот! Човечноста спасува, олеснува и облагородува животи! ДоброЧинителството мотивира да живееме за доброто на другите! Овие три нека бидат смисла на нашитe животи.
Модератори: BIBI_G_3, Pravoslavie
222 1106 Дарувај крв, биди хуман!
од Орка Види последна порака
09.Мај.2015 во 16:59
Форум
Медиуми (1 посетител(и))
Телевизии, радио, списанија, весници...
Модератори: la fille
141 15218 Легендарниот Игор Џамбазов
од evangeline Види последна порака
Денес во 16:41
Форум со подфорум(и)
Образование (1 посетител(и))
Улично, основно, средно, високо...
Под Форум(и): Наука
Модератори: Ninja 35
319 21091 Што се случува со нашето образование?...
од Mazak Види последна порака
30.Јуни.2015 во 03:11
Форум
Мистерии и астрологија (2 посетител(и))
Хороскоп, сонови, гледање во кафе, во карти, во раце, во НЛО...
Модератори: Valerija
167 25243 Мистерии и заговори околу 9/11...
од Messenger Види последна порака
од вчера во 17:36
Форум
Aрхитектура и дизајн
Хармоничен спој на наука и уметност...
Модератори: zabegan
34 1374 Пасивни куќи
од Klimovska Види последна порака
22.Мај.2015 во 01:33
Форум
Филозофија и психологиjа (1 посетител(и))
„Разно“ ама на повисоко ниво
Модератори: Messenger
541 66213 Кој сум јас?
од Messenger Види последна порака
Денес во 18:50
Форум
Уметност , култура и традиција (1 посетител(и))
Литература, театар, сликарство, дијалекти...
Модератори: Blue Scarlet, Calipso
128 21908 Дневник - во малку поинаква форма......
од Joshua_Tree Види последна порака
01.Јули.2015 во 22:32
Форум со подфорум(и)
Фотографија, камери и видео
foto.idividi.com.mk, опрема, локации, совети за аматери...
Под Форум(и): Купи - Продај, Корисни совети, Камери и видео
Модератори: Zoran K, Александар_А
1822 31467 Мојот прв фотоапарат
од Орка Види последна порака
31.Мај.2015 во 22:34
Форум
Вероисповед (4 посетител(и))
Право на личен избор
Модератори: Messenger
586 58108 ЈОГА И ХРИСТИЈАНСТВО
од Messenger Види последна порака
од вчера во 22:39
Форум
Други хобија (1 посетител(и))
Тетовирање, филателија, оружје, собирање салфетки...
Модератори: Boogie, Ninja 35
88 8114 Таттоо и Пирсинг Сликички(втор...
од Valerija Види последна порака
05.Април.2015 во 22:32
Форум
Дом и градина (1 посетител(и))
Уредување, фенг шуи, ентериер
Модератори: Valerija
63 5675 Трпезарија
од Valerija Види последна порака
01.Јули.2015 во 09:05
Форум
Патувања... (3 посетител(и))
Многу ме нервираат типови кои се фалат дека сакаат патувања. Па добро бе, кој не сака?
Модератори: evangeline
127 12658 Некои од најубавите реки низ светот...
од Valerija Види последна порака
24.Јуни.2015 во 15:08
Форум
Мода и убавина (2 посетител(и))
Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
Модератори: Valerija
247 94434 Дали носите жолта облека?
од Valerija Види последна порака
Денес во 19:26
Форум
Направи сам
Се што ви треба на едно место. Направете сами и поттикнете ја вашата креативност.
Модератори: Valerija
18 564 DIY-Украси за домот и дворот
од Valerija Види последна порака
22.Јуни.2015 во 08:38

  Форум Теми Пораки Последна порака
Интима
Форум со подфорум(и)
Семејство (5 посетител(и))
... до шесто колено
Под Форум(и): Свадба
Модератори: la fille, volkswagen
223 18968 Снаа и свекрва
од Mazak Види последна порака
01.Јули.2015 во 03:19
Форум
Љубов (2 посетител(и))
Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
Модератори: BIBI_G_3, volkswagen
310 62262 Како би објасниле, ШТО Е ЉУБОВ?...
од Mazak Види последна порака
од вчера во 21:38
Форум
Секс (2 посетител(и))
Неисцрпна, најчитана... најжешка тема...
Модератори: BIBI_G_3, Ninja 35
416 75007 Секс на работно место!!!!
од evangeline Види последна порака
Денес во 17:12

  Форум Теми Пораки Последна порака
Македонија и Свет
Форум
Бизнис и економија
Берза, менаџмент, вработувања, инвестиции...
Модератори: Анастеа
153 4434 Online продавници
од evangeline Види последна порака
од вчера во 16:53
Форум
Историја (2 посетител(и))
Александар, Кирил, Самоил, Мисирков, Делчев
Модератори: Boogie, mungos80
396 56935 МАКЕДОНИЗАМ - за минатото
од Zdravko81 Види последна порака
од вчера во 08:48
Форум со подфорум(и)
Политика и вести
Вести од МК, партии, скандали, протести...
Под Форум(и): Избори
Модератори: evangeline
555 84645 Акција “ПУЧ“ и бомбите на Заев...
од novace Види последна порака
Денес во 18:14
Форум
Свет
Масони, Рокфелер, Ирак, Иран, Балкан Експрес...
Модератори: fiks
138 9375 Кризата во Грција
од Mazak Види последна порака
01.Јули.2015 во 01:49
Форум
Право (2 посетител(и))
Tолкување и коментирање закони, правни совети, судска практика
82 3590 Дали да се легализира марихуаната?...
од TheNagual Види последна порака
Денес во 20:38
Форум
Градови во Македонија
Со се' села... настани, култура-некултура, рекла-кажала...
Модератори: Gabriela_S, mungos80
62 8631 Прилеп
од Mazak Види последна порака
Денес во 17:01
Форум
Македонци ширум светот (2 посетител(и))
Новости и активности на нашинците од сите континенти
Модератори: Анастеа
100 6490 Живот во Канада
од Mazak Види последна порака
01.Јули.2015 во 04:30

  Форум Теми Пораки Последна порака
Забава
Форум
Музика (2 посетител(и))
Жанрови, спотови, групи, награди, концерти...
Модератори: Анастеа, Феникс
286 26413 ШТО СЛУШАТЕ ВО МОМЕНТОВ?
од Орка Види последна порака
Денес во 20:13
Форум
Филм
Хитови, преводи, DVD, DivX, оскари & актери...
Модератори: Calipso
143 13871 Последен гледан филм
од Valerija Види последна порака
од вчера во 20:57
Форум
Ноќен живот
Што мислите за ноќниот живот во нашава ни Македонија?
Модератори: zabegan
75 8829 Сте ли за да се најдеме сите од...
од Santijago Види последна порака
03.Јуни.2015 во 23:57
Форум
Штосеви, вицеви... (2 посетител(и))
Слободна зона за вицкасти, мајтапџии, сеирџии...
Модератори: Ninja 35
104 18383 Последно нешто што ме насмеа........
од fiks Види последна порака
01.Јули.2015 во 00:27

  Форум Теми Пораки Последна порака
Технологија
Форум
Интернет (1 посетител(и))
Интересни сајтови, интернет пристап...
Модератори: fiks
201 3622 ИНТЕРНЕТ ЗАРАБОТКА
од sasomkd Види последна порака
20.Јуни.2015 во 14:32
Форум
Автомобили и моторцикли (1 посетител(и))
Модели, карактеристики, новости, олдтајмери
Модератори: volkswagen
166 4674 fiat stilo 1.9jtd
од laki_bu Види последна порака
27.Јануари.2015 во 20:55
Форум
Авиони, бродови, воена технологија
Цивилна и воена технологија
Модератори: Ninja 35, zabegan
40 3471 ЈАХТИ(НАДВОРЕШНОСТ И ВНАТРЕШНОСТ)...
од Valerija Види последна порака
23.Јуни.2015 во 16:41
Форум
Хардвер и софтвер
Матични плочи, монитори, оперативни системи, антивируси, интересни програмчиња ....
Модератори: evangeline, Figgy
172 4594 Интересни апликации за андроид...
од Орка Види последна порака
31.Мај.2015 во 22:07
Форум
Електронски игри
За PC, Play station, Xbox, Gamecube...
Модератори: Figgy
116 2055 !! Проблеми со игри !! Прашања...
од fiks Види последна порака
15.Јуни.2015 во 12:03
Форум
MaxARENA Gaming
сервери за online gaming (овозможено од MAXadsl)
Модератори: Figgy
42 759 Предлози за MAX Arena серверите!...
од tyga Види последна порака
12.Март.2015 во 02:16
Форум
Технологија
Мобилни тел., DVD плеери, телевизори, mp3 плеери...
Модератори: Ninja 35
64 1505 Каков мобилен имате?
од zamislena Види последна порака
20.Јуни.2015 во 19:33

  Форум Теми Пораки Последна порака
Спорт
Форум со подфорум(и)
Фудбал (1 посетител(и))
Лига на шампиони, првенства, репрезентации...
Под Форум(и): Фан клубови
Модератори: Blue Scarlet, LiDivio
122 11071 Жените на фудбалерите
од Valerija Види последна порака
22.Јуни.2015 во 15:12
Форум
Кошарка и ракомет
Нашите најуспешни национални спортови
Модератори: Blue Scarlet, LiDivio
27 2342 ЕП во ракомет - Полска 2016
од LiDivio Види последна порака
19.Јуни.2015 во 19:44
Форум
Останати спортови
Одбојка, тенис, планинарење, пливање, точаци, висење по форуми...
Модератори: Blue Scarlet, LiDivio
81 2717 UFC
од fiks Види последна порака
14.Јуни.2015 во 12:08
Форум
Формула 1 и Мото грандпри
Роси - Капироси, Шуми, Алонзо и компанија
Модератори: Blue Scarlet, LiDivio
53 2740 F1 видео
од fiks Види последна порака
08.Мај.2015 во 00:02

  Форум Теми Пораки Последна порака
Здравје
Форум
Исхрана и кулинарство (2 посетител(и))
Еднаш се живее... здраво или нездраво?
Модератори: evangeline, Valerija
144 26663 ПЕПСИ ИЛИ КОКА КОЛА?
од Орка Види последна порака
Денес во 19:39
Форум
Вежбање (2 посетител(и))
Фитнес, билдинг, џогинг, ролање, бицепси, трицепси...
Модератори: Blue Scarlet
57 4638 Сакате да вежбате? Ви треба мотивација?...
од Орка Види последна порака
Денес во 20:22
Форум
Медицина (4 посетител(и))
Болести и лекови, алтернативци, превенција...
Модератори: BIBI_G_3
220 8329 Факти за вакцината
од Messenger Види последна порака
27.Јуни.2015 во 01:23

  Форум Теми Пораки Последна порака
Општо
Форум со подфорум(и)
Разно (1 посетител(и))
Немате соодветен подфорум? Бујрум овде на муабет...
Под Форум(и): Тоше Проески - IN MEMORIAM
Модератори: Calipso, la fille, Valerija
253 185366 Бев вo ИКЕА: ме боли крстот
од Орка Види последна порака
Денес во 20:11
Форум
Форумски игри (1 посетител(и))
Асоцијации, калодонти, азбука ваква, азбука онаква...
Модератори: Gabriela_S, Valerija
155 279665 Азбука на македонски села
од Орка Види последна порака
Денес во 19:20
Форум
Животински и растителен свет (1 посетител(и))
Раси, одгледување, ветеринарска заштита...
Модератори: Gabriela_S
115 12904 Рукола - Eruca sativa
од evangeline Види последна порака
Денес во 15:56
Форум
Екологија
За спас на планетата Земја
Модератори: Ninja 35
21 481 Еколошка свест
од fiks Види последна порака
03.Мај.2015 во 12:31

  Форум Теми Пораки Последна порака
ИДИВИДИ
Форум Забранет пристап
Забелешки и коментари за ИДИВИДИ (1 посетител(и))
Забелешки и коментари за ИДИВИДИ
Под Форум(и): Форум информатор
47 19814
Денес во 16:20

  Форум Теми Пораки Последна порака
АРХИВА
Форум
Вероисповед
право на избор
493 52859 ВЕЛИГДЕН-Радост и верба во животот...
од Messenger Види последна порака
04.Мај.2013 во 16:04
Форум
Историја и политика
историски, политички, изборни дебати
322 45520 Дали Бранко Црвенковски ќе биде...
од brza Види последна порака
04.Мај.2013 во 00:02
Форум
Забава, разно, игри, интима (2 посетител(и))
џиџимиџарница
368 1080604 Продукти кои го кочат стареењето...
од svetosparki Види последна порака
01.Април.2014 во 18:21

Последни внесени пораки 
Теми Последна порака Форум
Дали да се легализира марихуаната? од TheNagual, Денес во 20:38Види порака Право
Сакате да вежбате? Ви треба мотивација? од Орка, Денес во 20:22Види порака Вежбање
ШТО СЛУШАТЕ ВО МОМЕНТОВ? од Орка, Денес во 20:13Види порака Музика
Дали да се легализира марихуаната? од TheNagual, Денес во 20:12Види порака Право
Бев вo ИКЕА: ме боли крстот од Орка, Денес во 20:11Види порака Разно
ШТО СЛУШАТЕ ВО МОМЕНТОВ? од Орка, Денес во 19:44Види порака Музика
ПЕПСИ ИЛИ КОКА КОЛА? од Орка, Денес во 19:39Види порака Исхрана и кулинарство
Дали носите жолта облека? од Valerija, Денес во 19:26Види порака Мода и убавина
Чипката - дел од гламурот на современата жена од Valerija, Денес во 19:25Види порака Мода и убавина
Небесно сината боја..боја на смиреност и рамнотежа од Valerija, Денес во 19:24Види порака Мода и убавина


Што се случува?
Статистика
Статистика Корисниците имаат испратено 2.517.399 пораки во 10.825 теми во 59 Форум(и)
Последна порака, Денес во 20:38 од TheNagual
Имаме 16.653 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е vickylove
Активни корисници
Активни корисници Вкупно има 65 Активни корисници онлајн, 6 Членови, 0 Анонимен член(ови), 48 Гостин, 11 Пребарувач(и)
Најмногу членови биле онлајн 304, 17.Ноември.2013 во 18:03
Членови онлајн: Орка, TheNagual, novace, Calipso, martindzukle, Mazak
Денешни родендени
Денешни родендени Ring (26), јанавики (36), Jovkovski62 (53), gabuskaa (16), Мартин-29 (32), JustBeenPaid (35), iPapi (41), CryptoN (20), caki123 (23), grkova (39), Kian (22), wolf eu (45), elizabet4eto (44), Ferrari (42), galija (34), filipChelseaFan95 (20), ASL (30), pjetro55 (60), ilianskin (32), difalicious (23), dragica- ohrid (43), wizardbt (27), BoNoVoX (35), zokipoki2 (35), insomnia-uk (31), _mina_ (27), Oho Boho2 (35), levkov03 (35), BokiLorD (20), Realen (29), PRINCEZI4KA (27), danilom (31), vlade_kav (27), Makedonn (33), Nano (22), lotus (45), julezxc (52), Mackata (27), happycatangel (25), YImI (29), Jimmy_aus (29), cast0R (95), borce.lj (32), ExC@LiBuR (31)

Обележи ги сите пораки како прочитани. :: Избришете ги cookie-јата поставени од овој форум


Вашиот пребарувач мора да поддржува cookie-ја и javascript за да го користите овој форум


Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.