IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Опции за форумот Опции за форумот  Активни теми Активни теми RSS: Македонци ширум светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци ширум светот

 Внеси тема Внеси нова тема теми страница  123 7>
 
Теми Обратен редослед / Автор
Оцена 
Коментари Прегледи Последна порака
Објави
Жешка Заклучена Објава
Алатка за кирилично писмо
од Messenger, 31.Јануари.2012 во 04:58
0 1254023 од Messenger
31.Јануари.2012 во 04:58Види последна порака
Форум Теми
Жешка Тема
"Капутот од Соништата"-Лондон,УК!
од city_girl, 21.Ноември.2007 во 21:05
2 403 од orlov
29.Ноември.2007 во 00:51Види последна порака
Жешка Тема
"ПОКЛОН-И" ОД СТРАНСТВО
од LouWeed, 21.Јуни.2006 во 14:10
Повеќе страници123 45
59 6268 од marsovec
25.Јули.2010 во 14:01Види последна порака
Жешка Тема
1946 Австралија
од governor, 08.Јуни.2006 во 16:59
12 9206 од emce1234
16.Декември.2014 во 22:08Види последна порака
Жешка Тема
Charity Event For Macedonian Children!
од city_girl, 22.Февруари.2007 во 21:16
10 736 од Diki
29.Ноември.2007 во 02:06Види последна порака
Жешка Тема
Der mazedonische Knoten
од chuchuliga, 21.Мај.2008 во 19:08
0 223 од chuchuliga
21.Мај.2008 во 19:08Види последна порака
Жешка Тема
KANADA:Македонци се зачленуват во Бугарската ВМРО
од krkovicka_mala, 12.Декември.2010 во 20:50
12 1255 од Messenger
18.Февруари.2012 во 20:31Види последна порака
Жешка Тема
OMD Glas
од Messenger, 19.Ноември.2011 во 14:35
1 2810 од Messenger
08.Јануари.2013 во 02:03Види последна порака
Жешка Тема
PARADISE MACEDONIA
од marco_antony, 14.Април.2009 во 20:38
Повеќе страници123 1213
176 7829 од d4 b3
31.Мај.2012 во 14:26Види последна порака
Жешка Тема
Prva makedonska teatarska produkcija vo Kanada
од MacedonianGuide, 22.Јули.2007 во 21:33
2 534 од orlov
29.Ноември.2007 во 01:14Види последна порака
Жешка Тема
T'га за југ!
од Miss_Naughty, 05.Мај.2007 во 23:08
11 1275 од EmIIIjA
09.Декември.2007 во 22:24Види последна порака
Жешка Тема
Tpeта глобална конференција на ОМД
од Messenger, 21.Јуни.2011 во 17:11
2 188 од Messenger
02.Јули.2011 во 16:41Види последна порака
Жешка Тема
Австралија Australia - Македонци Macedonians 1976
од mungos80, 16.Февруари.2012 во 08:39
4 546 од mungos80
16.Февруари.2012 во 08:42Види последна порака
Жешка Тема
Австралија или Канада да се оди?
од Rebelde, 10.Декември.2009 во 14:07
Повеќе страници123 2627
364 81929 од Neptun74
17.Ноември.2017 во 20:55Види последна порака
Жешка Тема
Австралија се предомислува за нас
од krkovicka_mala, 05.Декември.2010 во 11:34
Повеќе страници12
22 1132 од brza
16.Мај.2012 во 00:30Види последна порака
Жешка Тема
БАРАМ РАБОТА ВО ШВЕДСКА
од makedoneromkd, 05.Јануари.2011 во 17:29
12 6189 од Majkl
04.Јули.2011 во 10:35Види последна порака
 Внеси тема Внеси нова тема страница  123 7>

Скок до
Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.