IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Опции за форумот Опции за форумот  Активни теми Активни теми RSS: Македонци ширум светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци ширум светот

 Внеси тема Внеси нова тема теми страница  <1 34567>
 
Теми / Автор
Оцена 
Коментари Прегледи Последна порака Обратен редослед
Форум Теми
Жешка Тема
Носталгија
од Mindy, 04.Јануари.2008 во 23:37
Повеќе страници1234
52 2267 од lane62
19.Јули.2009 во 20:49Види последна порака
Жешка Тема
Смена на документи (пасош) во Македонија
од Miriam, 30.Октомври.2008 во 01:38
Повеќе страници12
17 23520 од chuchuliga
19.Јули.2009 во 17:05Види последна порака
Жешка Тема
Прва глобална конференција на ОМД
од Messenger, 20.Јуни.2009 во 16:54
11 591 од mamamd
11.Јули.2009 во 07:44Види последна порака
Жешка Тема
Како најлесно до Swiss виза?
од grujevski, 30.Април.2009 во 20:42
3 330 од fiks
19.Мај.2009 во 19:41Види последна порака
Жешка Тема
Информации за наши иселеници кои донирале во Мк?
од zorans, 26.Октомври.2008 во 01:30
13 939 од Saevus
31.Март.2009 во 12:44Види последна порака
Жешка Тема
Дали би сакале да придонесете нешто за Македонија?
од chuchuliga, 25.Септември.2006 во 09:09
Повеќе страници123 56
79 3036 од Saevus
31.Март.2009 во 12:41Види последна порака
Жешка Тема
Работа како AuPair во странство
од Idealno_Losha, 08.Март.2009 во 15:57
3 1242 од Saevus
31.Март.2009 во 12:19Види последна порака
Жешка Тема
Колку често си доаѓате во Македонија?
од magnolija, 31.Октомври.2005 во 21:20
Повеќе страници1234
53 3247 од Saevus
31.Март.2009 во 12:00Види последна порака
Жешка Заклучена Тема
Зошто македонците низ светот се толку себ
од patriot1, 06.Мај.2006 во 12:50
Повеќе страници123 2627
371 25294 од chuchuliga
02.Март.2009 во 10:25Види последна порака
Жешка Тема
Икона Каде за празниците?
од chuchuliga, 16.Декември.2008 во 23:47
Повеќе страници12
21 725 од nelson
24.Декември.2008 во 18:17Види последна порака
Жешка Тема
Дали би гласале на избори во Македонија?
од dras, 17.Јануари.2007 во 08:37
Повеќе страници123
32 992 од Glenn
10.Октомври.2008 во 14:39Види последна порака
Жешка Тема
Локација во профилот
од Pehcevec, 23.Септември.2008 во 09:54
Повеќе страници12
22 702 од Pehcevec
24.Септември.2008 во 20:24Види последна порака
Жешка Тема
Гарантно писмо
од Mindy, 04.Јануари.2008 во 22:54
Повеќе страници12
27 2727 од brza
24.Септември.2008 во 09:03Види последна порака
Жешка Тема
Како до работа во Словенија
од magdalena2008, 19.Август.2008 во 23:15
0 960 од magdalena2008
19.Август.2008 во 23:15Види последна порака
Жешка Тема
Концерти во странство
од Miriam, 11.Ноември.2007 во 15:03
9 522 од seka
13.Август.2008 во 20:26Види последна порака
Жешка Тема
Македонци во Пакистан!
од Al_Masih_Qam, 14.Јули.2008 во 22:28
4 441 од Pentakostalec
23.Јули.2008 во 01:32Види последна порака
 Внеси тема Внеси нова тема страница  <1 34567>

Скок до
Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.