IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Локација во профилот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Локација во профилот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 11:41
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Источно или Западно 2200 км?
 
 
severo-zapadтрепкање
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 11:43
Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Источно или Западно 2200 км?

 

 

severo-zapadтрепкање




Бенелукс
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 11:43
.....aj da vi pomognamнамигнување
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 11:44
Така де што кажав ја
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 11:45
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Така де што кажав ја
 
.....bravosголемо%20гушкање
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 12:23

Јас навистина живеам во Германија...но за Алан Форд ни во еден момент не помислив дека живее некаде на друго место освен МК. Просто ми е незамисливо дека има македонци на островчето Зелена Капија... и мене не ми е јасно зошто некои форумџии „се ставаат“ на такви некои чудни локации, а живеат во МК. Па после кога ќе се појави некој кој навистина е на Суматра или Маурициус, никој нема да му верувасреќа... А можеби е од мечта да се отпатува некаде далеку, на крајот на светот? Во далечните земји на Петар Пан? голема%20насмевка

Кон врв
Pehcevec Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pehcevec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 13:01
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

<FONT face="Georgia, Times New Roman, Times, serif" size=2>Јас навистина живеам во Германија...но за Алан Форд ни во еден момент не помислив дека живее некаде на друго место освен МК. Просто ми е незамисливо дека има македонци на островчето Зелена Капија... и мене не ми е јасно зошто некои форумџии „се ставаат“ на такви некои чудни локации, а живеат во МК. Па после кога ќе се појави некој кој навистина е на Суматра или Маурициус, никој нема да му верувасреќа... А можеби е од мечта да се отпатува некаде далеку, на крајот на светот? Во далечните земји на Петар Пан? голема%20насмевка


Имала мајка две деца, едното го сакала многу, а другото го испратила да учи на електро...
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 22:56
jas navistina sum Spanija, ama sto se odnesuva za Spanskoto zname gledam ne vi se bendisa pa nikoj ne go stavateголема%20насмевка.... barem isti boi imame na znameto...
 
Inaku i jas bi sakala da vidam zname postaveno realno kade si, ama gledam deka ne e taka. Na pochetokot koga sosema sluchajno se registrirav na ovoj forum mislev deka navistina ima vo Barbuda i antigua ili malasia ili sejsheli makedonciголема%20насмевка. Ova mi e prv forum  koj poznavam, nikogas ne sum posetila drugi forumi i ne znaev kako e. Ama nabrzo svativ deka ne e taka kako sto si mislev.
 
i druga rabota, vistina deka na forumov ima mnogumina isfrustrirani sto navreduvaat ne samo ¨stranci¨tuku i se zivo... Izgleda sakale stranstvo ama gi zaebal nekoj i sega nie ke si trpime tukaголема%20насмевкаNa nas ke si ja isturaat lutinata.
 


Изменето од biljana.madrid - 23.Септември.2008 во 22:57
Прилепчанка
Кон врв
Pehcevec Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pehcevec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 20:24
Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

jas navistina sum Spanija, ama sto se odnesuva za Spanskoto zname gledam ne vi se bendisa pa nikoj ne go stavateголема%20насмевка.... barem isti boi imame na znameto...
 

Inaku i jas bi sakala da vidam zname postaveno realno kade si, ama gledam deka ne e taka. Na pochetokot koga sosema sluchajno se registrirav na ovoj forum mislev deka navistina ima vo Barbuda i antigua ili malasia ili sejsheli makedonciголема%20насмевка. Ova mi e prv forum  koj poznavam, nikogas ne sum posetila drugi forumi i ne znaev kako e. Ama nabrzo svativ deka ne e taka kako sto si mislev.

 

i druga rabota, vistina deka na forumov ima mnogumina isfrustrirani sto navreduvaat ne samo ¨stranci¨tuku i se zivo... Izgleda sakale stranstvo ama gi zaebal nekoj i sega nie ke si trpime tukaголема%20насмевкаNa nas ke si ja isturaat lutinata.

 


Па да.. баш тоа ми беше зборот.. хехе
Имала мајка две деца, едното го сакала многу, а другото го испратила да учи на електро...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.