IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Опции за форумот Опции за форумот  Активни теми Активни теми RSS: Македонци ширум светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци ширум светот

 Внеси тема Внеси нова тема теми страница  <1 4567>
 
Теми / Автор
Оцена 
Коментари Прегледи Последна порака Обратен редослед
Форум Теми
Жешка Тема
Македонци во Швајцарија
од speed, 31.Мај.2008 во 21:15
Повеќе страници1234
45 30115 од Орка
20.Јули.2014 во 15:17Види последна порака
Жешка Тема
1946 Австралија
од governor, 08.Јуни.2006 во 16:59
12 9206 од emce1234
16.Декември.2014 во 22:08Види последна порака
Жешка Тема
Потомците на нашите во светот
од mungos80, 17.Февруари.2012 во 21:25
6 7615 од Messenger
11.Август.2015 во 04:28Види последна порака
Жешка Тема
Успешни Македонци во Австралија
од kultuzin, 22.Август.2010 во 13:43
1 9376 од Орка
23.Август.2015 во 16:50Види последна порака
Жешка Тема
Што би работел кога ке се вратам од печалба во Мк
од nostalgija, 21.Ноември.2012 во 05:53
Повеќе страници123
37 37975 од Орка
01.Октомври.2015 во 08:33Види последна порака
Жешка Тема
Во Шпанија да не има некој ?
од nindza, 11.Јуни.2007 во 11:48
Повеќе страници123 45
56 52606 од maimak
04.Октомври.2015 во 17:31Види последна порака
Жешка Тема
Кој би отишол да работи негде во странство?
од bojann, 27.Март.2006 во 01:58
Повеќе страници123 78
98 66431 од Devojcence
28.Октомври.2015 во 21:38Види последна порака
Жешка Тема
СРЕЌНА НОВА ГОДИНА
од chuchuliga, 31.Декември.2008 во 13:30
Повеќе страници12
23 48533 од Суада
02.Јануари.2016 во 09:21Види последна порака
Жешка Тема
Државјанство, пасош ?
од Mindy, 04.Јануари.2008 во 23:20
Повеќе страници123
33 74604 од Messenger
13.Јуни.2017 во 07:27Види последна порака
Жешка Тема
Како на работа во некоја европска земјa
од saale, 09.Јануари.2007 во 11:11
Повеќе страници123
33 51861 од laki_bu
12.Ноември.2017 во 12:43Види последна порака
Жешка Тема
Австралија или Канада да се оди?
од Rebelde, 10.Декември.2009 во 14:07
Повеќе страници123 2627
364 81910 од Neptun74
17.Ноември.2017 во 20:55Види последна порака
Жешка Тема
Како до USA виза....
од Miriam, 02.Ноември.2008 во 03:26
Повеќе страници12
20 19331 од Маја Ангелова
16.Февруари.2018 во 17:43Види последна порака
Жешка Тема
Работа во Ирак и Авганистан
од rabani, 03.Декември.2008 во 18:24
Повеќе страници123 134135
1879 242602 од Орка
14.Март.2018 во 22:19Види последна порака
Жешка Тема
Живот во Канада
од Goran71, 06.Јуни.2009 во 03:31
Повеќе страници12
18 29053 од Zelenikovo
06.Септември.2018 во 20:21Види последна порака
Жешка Тема
Бугарски пасош ДА/НЕ
од makedoneromkd, 26.Ноември.2011 во 02:23
Повеќе страници123 45
67 87393 од Орка
16.Октомври.2018 во 22:56Види последна порака
Жешка Тема
Дали би се вратиле во Македонија?
од mia111, 01.Ноември.2005 во 09:34
Повеќе страници123 3738
531 124262 од Zelenikovo
21.Јануари.2019 во 08:00Види последна порака
 Внеси тема Внеси нова тема страница  <1 4567>

Скок до
Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.