IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - СРЕЌНА НОВА ГОДИНА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СРЕЌНА НОВА ГОДИНА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: СРЕЌНА НОВА ГОДИНА
    Испратена: 31.Декември.2008 во 13:30
На сите македонци ширум светот:
Новата 2009 Година да ни е среќна, бериќетна и просперитетна на сите. Од се најмногу ни посакувам поголема сплотеност, лојалност, солидарност, меѓусебна почит и поддршка, заедништво и стремеж кон заедничка цел - тоа мало прекрасно, ретко драгоцено парче земја да излезе од таа дупка и да има улога и влијание во случувањата во регионот и Европа. Без караници, комплекси и натпревари кој е попаметен или поуспешен,  да го собираме и умот и успехот на купче, за сите заедно да се поддржуваме, гордееме и одиме напред.
Ова им го посакувам и на гастарбајтерите, на работниците, на интелектуалците, уметниците, научниците, но и на сите оние кои се од самата држава платени да ја промовираат земјата во странство - амбасадорите и дипломатите.
 
СРЕЌНА НОВА 2009 ГОДИНА!


Изменето од chuchuliga - 31.Декември.2008 во 13:33
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105582
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2008 во 13:42

 

На
сите
они кои
се
уште не
бакнуваат кога
се
поздравуваат со
нас, на сите оние кои
сакаат да ни дадат подарок
без посебна причина, на сите оние
кои сакаат
да спијат подолго,
но
секогаш се будат
добро расположени, на сите
оние кои
напорно работат, но
знаат и добро да се забавуваат,
на сите оние кои
секојдневно брзаат
на работа, но влегуваат со насмевка во
канцеларијата, на сите оние кои го исклучуваат
телевизорот за да
поразговараат со пријателите,
на сите
оние кои често доцнат, но
не даваат лажни извинувања, на сите
оние кои се
среќни кога ќе сработат двојно повеќе,
на сите оние кои се уште имаат ентузијазам на дете
и
разумност на возрасен, на сите оние кои стануваат рано
наутро само за да им помогнат на своите пријатели, на сите
оние кои не чекаат
да дојде Божиќ за
да бидат похумани
и да подарат барем
малку љубов


на сите пријатели, колеги

им посакуваm

СРЕЌНА НОВА 2009 И БОЖИЌНИ ПРАЗНИЦИ

 

 

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2009 во 03:47
...Среќна Нова Година....
Се што сакате да ви се исполни....
Кон врв
butterflyM55 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
***PEPE***

Регистриран: 17.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3399
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterflyM55 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2009 во 03:57
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2009 во 15:54
  Среќни празници на сите форумџии и помалку нервози во новата година големо%20гушкање
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2009 во 16:31
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2010 во 02:16
Srekjna Nova 2010 na site chlenovi od ovoj forum!
Neka vi donese zdravje, srekja i radost i neka vi gi ispolni site vashi zhelbi!
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2010 во 14:30
Среќна Нова 2010 и до мене
Се најдобро до сите
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2010 во 18:15
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2010 во 18:46
ауу Calipso песнава ме погоди
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2010 во 18:28
СРЕЌНА НОВА ГОДИНА НА СИТЕ!!!
забавакловнсреќаголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Бројни мали луѓе, на бројни мали места, кои прават бројни мали чекори можат ликот на целата планетата Земја - да го сменат.
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105582
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2010 во 18:33


Srekjna Nova godina,se najubavkoголемо гушкање


Изменето од Valerija - 01.Јануари.2016 во 12:19
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 12:46

Честити и радосни Божиќни празници!големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

Бројни мали луѓе, на бројни мали места, кои прават бројни мали чекори можат ликот на целата планетата Земја - да го сменат.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2010 во 14:29
Среќни новогодишни и божиќни празници на сите кои го посетуваат форумот големо%20гушкање
големо%20гушкање
 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.