IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Опции за форумот Опции за форумот  Активни теми Активни теми RSS: Македонци ширум светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци ширум светот

 Внеси тема Внеси нова тема теми страница  <1 23456 7>
 
Теми / Автор
Оцена 
Коментари Прегледи Последна порака Обратен редослед
Форум Теми
Жешка Тема
Македонци во Холандија
од Njujorcanec, 08.Декември.2007 во 23:15
8 1633 од rencio
11.Април.2010 во 21:24Види последна порака
Жешка Тема
Цркви во странство
од Mindy, 04.Јануари.2008 во 23:22
Повеќе страници123
30 2699 од marsovec
18.Април.2010 во 17:12Види последна порака
Жешка Заклучена Тема
Номинирајте најфилантроп од нашата дијасп
од zorans, 11.Март.2009 во 00:39
1 298 од gonzo
17.Јули.2010 во 22:17Види последна порака
Жешка Тема
Погрешно изговарање
од Mindy, 04.Јануари.2008 во 23:07
Повеќе страници12
18 942 од BisernA
23.Јули.2010 во 11:57Види последна порака
Жешка Тема
"ПОКЛОН-И" ОД СТРАНСТВО
од LouWeed, 21.Јуни.2006 во 14:10
Повеќе страници123 45
59 6263 од marsovec
25.Јули.2010 во 14:01Види последна порака
Жешка Анкета
Каде ви е поубаво ?
од magnolija, 31.Октомври.2005 во 21:25
Повеќе страници123 1011
151 8227 од laki
31.Јули.2010 во 20:08Види последна порака
Жешка Тема
Втора глобална конференција на ОМД
од Messenger, 26.Јануари.2010 во 00:19
9 1045 од chuchuliga
10.Август.2010 во 15:31Види последна порака
Жешка Анкета
Икона Што работат нашите во странство?
од Nee*amAnderskor, 01.Октомври.2007 во 17:14
Повеќе страници123 56
77 14437 од XStrongAngelX
04.Јануари.2011 во 15:40Види последна порака
Жешка Тема
Какви се активностите на амбасадата во земјата во
од chuchuliga, 21.Мај.2008 во 16:57
Повеќе страници12
18 730 од krkovicka_mala
16.Јануари.2011 во 16:58Види последна порака
Жешка Тема
Македонците ќе можат да работат во САД привремено
од Mindy, 16.Јануари.2011 во 19:02
Повеќе страници123
38 4121 од Polar Bear
23.Март.2011 во 20:04Види последна порака
Жешка Тема
Tpeта глобална конференција на ОМД
од Messenger, 21.Јуни.2011 во 17:11
2 188 од Messenger
02.Јули.2011 во 16:41Види последна порака
Жешка Тема
БАРАМ РАБОТА ВО ШВЕДСКА
од makedoneromkd, 05.Јануари.2011 во 17:29
12 6189 од Majkl
04.Јули.2011 во 10:35Види последна порака
Жешка Тема
Што сте по националност?
од NiNa1, 14.Декември.2007 во 18:04
Повеќе страници123 1314
191 9636 од gonzo
07.Септември.2011 во 23:56Види последна порака
Жешка Тема
Има ли некој во Италија?
од DDarko, 09.Август.2009 во 13:11
1 233 од gonzo
18.Октомври.2011 во 20:09Види последна порака
Жешка Тема
Македонците во Романија
од mungos80, 19.Ноември.2011 во 12:23
1 159 од Messenger
19.Ноември.2011 во 13:30Види последна порака
Жешка Тема
Македонија во странските медиуми
од kultuzin, 09.Декември.2011 во 22:20
9 311 од meggie
19.Декември.2011 во 19:37Види последна порака
 Внеси тема Внеси нова тема страница  <1 23456 7>

Скок до
Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.