IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Македонци во Холандија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци во Холандија

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Njujorcanec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 118
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Njujorcanec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Македонци во Холандија
    Испратена: 08.Декември.2007 во 23:15
Zdravo na site! Dali ima nekoi Makedonci slucajno vo Holandija, znam deka ima...ama ne mozam da gi najdam...pa eve pisete na forum ako ima nekoj, ili pak nekoj makedonski bar. Tuka sum veke eden mesec, na praksa....ama dosega makedonec nemam videno, inace sum vo Tilburg. Pozdrav
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 08:48
site makedonci vo holandija zadolzitelno da mi pratat pollum, zero-zero, afghan, kashmir i drugi ubai cokolatca......
Кон врв
adriana1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај adriana1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 23:09
epa vaka sega jas ziveam vo holandija eve uste malce edna godina ama tuka sum na crno,znaci dojdov tuka i nemam nikakov pecat vo pasosot deka sum dosla,no sega imam eden problem pa se nadevam deka ke mi pomognete,decko mi e holanganec i jas sum trudna pa sakam bebeto da go rodam tuka i sakavme da se vencame ama jas imam 20 godini a zakonot e mora da imas 21 i stvarno sum ispobrkana neznam sto da pravam a da nemam problem sto mislite vie dali bi mozela da napravam nesto bidejki neli ke ima osloboduvanje na vizive pa da izvlecam nekoja korist od toa??? ve molam za pomos pozdravcinja
Кон врв
adriana1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај adriana1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 23:10
epa vaka sega jas ziveam vo holandija eve uste malce edna godina ama tuka sum na crno,znaci dojdov tuka i nemam nikakov pecat vo pasosot deka sum dosla,no sega imam eden problem pa se nadevam deka ke mi pomognete,decko mi e holanganec i jas sum trudna pa sakam bebeto da go rodam tuka i sakavme da se vencame ama jas imam 20 godini a zakonot e mora da imas 21 i stvarno sum ispobrkana neznam sto da pravam a da nemam problem sto mislite vie dali bi mozela da napravam nesto bidejki neli ke ima osloboduvanje na vizive pa da izvlecam nekoja korist od toa??? ve molam za pomos pozdravcinja
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 23:24
 
Визната либерализација не ми личи дека има врска со твојот случај. Со тоа што илегално престојуваш во земјата веќе си на онаа страна на законот, и не треба да се ослонуваш на рекла-казала.
 
Јас би рекол дека вам ви треба адвокат, специјалист за имиграција...
 
голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
adriana1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај adriana1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 23:28
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

 

Визната либерализација не ми личи дека има врска со твојот случај. Со тоа што илегално престојуваш во земјата веќе си на онаа страна на законот, и не треба да се ослонуваш на рекла-казала.

 

Јас би рекол дека вам ви треба адвокат, специјалист за имиграција...

 

голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


a kako mislis deka bi mi pomognal on ?izvini ako zvucam malce glupavi ali stvarno pojma nemam na koj nacin bi mi posluzil advokat
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 23:48
Originally posted by adriana1 adriana1 напиша:

Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

 

Визната либерализација не ми личи дека има врска со твојот случај. Со тоа што илегално престојуваш во земјата веќе си на онаа страна на законот, и не треба да се ослонуваш на рекла-казала.

 

Јас би рекол дека вам ви треба адвокат, специјалист за имиграција...

 

голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка



a kako mislis deka bi mi pomognal on ?izvini ako zvucam malce glupavi ali stvarno pojma nemam na koj nacin bi mi posluzil advokat

 
 
Ништо не е глупаво, само си млада и неискусна. Адвокатот ќе те советува за твоите опции за легално останување во земјата, со оглед на твојата ситуација и твоите години (изгледа дека по нивните закони не си целосно полнолетна). Во многу земји илегалците се депортираат во матичната земја, со забрана да се вратат легално многу години. За да избегнеш такви непријатности немој да бараш совет од македонци, туку обрати се на вистинското место.
 
 
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 16:07
Nema ni takov advokat da te spasi ama probaj kako sto veli polarskoto mece:)
Ti veke krsis zakon , mislam ako ziveese Svedska ke te vratea MK , tamu ke cekas viza kako sopruga negova, i posto veke si ilegalec ke te maltretiraja so cekanje , edino ako imas nesto vo smisla na opasnost po zivot da ziveesh Mk togas mozda ke se smiluvaat , so sreka devojko
Кон врв
rencio Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Croatia
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rencio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 21:24
EVO DA TI NAPISEN PAR RJECI ADRIJANA .JA SAM ZIVIJO  PUNIH SEST GODINA U HOLANDIJI TI KAO ZENA IMAS SVA PRAVA SAMO IH MORAS IZBORITI JER U HOLANDIJI VLADAJU ZENE NITKO TE NECE POTJERATI AKO SI NOSECA SAMO HRABRO U SVAKOM ZAKONU IMA RUPAтрепкањетрепкањетрепкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.