IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Опции за форумот Опции за форумот  Активни теми Активни теми RSS: Македонци ширум светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци ширум светот

 Внеси тема Внеси нова тема теми страница  123 7>
 
Теми / Автор
Оцена 
Коментари Прегледи Обратен редослед Последна порака
Објави
Жешка Заклучена Објава
Алатка за кирилично писмо
од Messenger, 31.Јануари.2012 во 04:58
0 1253566 од Messenger
31.Јануари.2012 во 04:58Види последна порака
Форум Теми
Жешка Тема
Македонците во Романија
од mungos80, 19.Ноември.2011 во 12:23
1 159 од Messenger
19.Ноември.2011 во 13:30Види последна порака
Жешка Тема
Македонците од САД се пребројуваат пред пописот
од kultuzin, 16.Декември.2009 во 14:08
1 184 од mungos80
21.Декември.2009 во 16:06Види последна порака
Жешка Тема
Tpeта глобална конференција на ОМД
од Messenger, 21.Јуни.2011 во 17:11
2 188 од Messenger
02.Јули.2011 во 16:41Види последна порака
Жешка Тема
Der mazedonische Knoten
од chuchuliga, 21.Мај.2008 во 19:08
0 223 од chuchuliga
21.Мај.2008 во 19:08Види последна порака
Жешка Тема
Финансиски Фонд за Р.М
од DEYFOX, 20.Март.2008 во 02:46
1 228 од baba mulon
24.Април.2008 во 19:30Види последна порака
Жешка Тема
Има ли некој во Италија?
од DDarko, 09.Август.2009 во 13:11
1 233 од gonzo
18.Октомври.2011 во 20:09Види последна порака
Жешка Заклучена Тема
Номинирајте најфилантроп од нашата дијасп
од zorans, 11.Март.2009 во 00:39
1 298 од gonzo
17.Јули.2010 во 22:17Види последна порака
Жешка Тема
Македонија во странските медиуми
од kultuzin, 09.Декември.2011 во 22:20
9 311 од meggie
19.Декември.2011 во 19:37Види последна порака
Жешка Тема
Како се грижите за родителите од дистанца?
од chuchuliga, 13.Декември.2007 во 11:19
4 321 од Miriam
13.Јануари.2008 во 14:43Види последна порака
Жешка Тема
Како најлесно до Swiss виза?
од grujevski, 30.Април.2009 во 20:42
3 329 од fiks
19.Мај.2009 во 19:41Види последна порака
Жешка Тема
Икона Документи за во странство
од SlavicaT, 04.Февруари.2010 во 12:26
3 339 од gonzo
09.Март.2010 во 19:29Види последна порака
Жешка Тема
Македонци во Украина или Русиjа, има такви?
од ZIrinka, 27.Февруари.2007 во 02:52
2 360 од speed
19.Јуни.2008 во 21:07Види последна порака
Жешка Тема
"Капутот од Соништата"-Лондон,УК!
од city_girl, 21.Ноември.2007 во 21:05
2 403 од orlov
29.Ноември.2007 во 00:51Види последна порака
Жешка Тема
За Македонците во UK!
од city_girl, 26.Март.2007 во 15:15
5 413 од KrisMK
08.Септември.2009 во 04:38Види последна порака
Жешка Тема
Икона Хрватска - Пула
од miha, 13.Октомври.2007 во 16:54
8 419 од orlov
29.Ноември.2007 во 00:45Види последна порака
 Внеси тема Внеси нова тема страница  123 7>

Скок до
Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,703 секунди.