IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Опции за форумот Опции за форумот  Активни теми Активни теми RSS: Македонци ширум светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци ширум светот

 Внеси тема Внеси нова тема теми страница  <12345 7>
 
Теми / Автор
Оцена 
Коментари Прегледи Последна порака Обратен редослед
Форум Теми
Жешка Тема
Дали сметате дека е добро да одите подалеку од МК?
од superboy, 10.Август.2008 во 16:39
Повеќе страници123 67
91 3788 од saguaro
31.Мај.2012 во 20:31Види последна порака
Жешка Тема
PARADISE MACEDONIA
од marco_antony, 14.Април.2009 во 20:38
Повеќе страници123 1213
176 7127 од d4 b3
31.Мај.2012 во 14:26Види последна порака
Жешка Тема
Австралија се предомислува за нас
од krkovicka_mala, 05.Декември.2010 во 11:34
Повеќе страници12
22 1019 од brza
16.Мај.2012 во 00:30Види последна порака
Жешка Тема
Сакам да останам во USA подолго
од zverce21, 05.Јануари.2008 во 01:04
Повеќе страници12
24 2767 од Polar Bear
07.Април.2012 во 02:29Види последна порака
Жешка Тема
KANADA:Македонци се зачленуват во Бугарската ВМРО
од krkovicka_mala, 12.Декември.2010 во 20:50
12 1190 од Messenger
18.Февруари.2012 во 20:31Види последна порака
Жешка Тема
Австралија Australia - Македонци Macedonians 1976
од mungos80, 16.Февруари.2012 во 08:39
4 501 од mungos80
16.Февруари.2012 во 08:42Види последна порака
Жешка Тема
Македонија во странските медиуми
од kultuzin, 09.Декември.2011 во 22:20
9 259 од meggie
19.Декември.2011 во 19:37Види последна порака
Жешка Тема
Македонците во Романија
од mungos80, 19.Ноември.2011 во 12:23
1 130 од Messenger
19.Ноември.2011 во 13:30Види последна порака
Жешка Тема
Има ли некој во Италија?
од DDarko, 09.Август.2009 во 13:11
1 210 од gonzo
18.Октомври.2011 во 20:09Види последна порака
Жешка Тема
Што сте по националност?
од NiNa1, 14.Декември.2007 во 18:04
Повеќе страници123 1314
191 8988 од gonzo
07.Септември.2011 во 23:56Види последна порака
Жешка Тема
БАРАМ РАБОТА ВО ШВЕДСКА
од makedoneromkd, 05.Јануари.2011 во 17:29
12 5954 од Majkl
04.Јули.2011 во 10:35Види последна порака
Жешка Тема
Tpeта глобална конференција на ОМД
од Messenger, 21.Јуни.2011 во 17:11
2 158 од Messenger
02.Јули.2011 во 16:41Види последна порака
Жешка Тема
Македонците ќе можат да работат во САД привремено
од Mindy, 16.Јануари.2011 во 19:02
Повеќе страници123
38 3923 од Polar Bear
23.Март.2011 во 20:04Види последна порака
Жешка Тема
Какви се активностите на амбасадата во земјата во
од chuchuliga, 21.Мај.2008 во 16:57
Повеќе страници12
18 667 од krkovicka_mala
16.Јануари.2011 во 16:58Види последна порака
Жешка Анкета
Икона Што работат нашите во странство?
од Nee*amAnderskor, 01.Октомври.2007 во 17:14
Повеќе страници123 56
77 13906 од XStrongAngelX
04.Јануари.2011 во 15:40Види последна порака
Жешка Тема
Втора глобална конференција на ОМД
од Messenger, 26.Јануари.2010 во 00:19
9 977 од chuchuliga
10.Август.2010 во 15:31Види последна порака
 Внеси тема Внеси нова тема страница  <12345 7>

Скок до
Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.