IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Опции за форумот Опции за форумот  Активни теми Активни теми RSS: Македонци ширум светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци ширум светот

 Внеси тема Внеси нова тема теми страница  <1234 7>
 
Теми / Автор
Оцена 
Коментари Прегледи Последна порака Обратен редослед
Форум Теми
Жешка Тема
Во Шпанија да не има некој ?
од nindza, 11.Јуни.2007 во 11:48
Повеќе страници123 45
56 52036 од maimak
04.Октомври.2015 во 17:31Види последна порака
Жешка Тема
Што би работел кога ке се вратам од печалба во Мк
од nostalgija, 21.Ноември.2012 во 05:53
Повеќе страници123
37 37722 од Орка
01.Октомври.2015 во 08:33Види последна порака
Жешка Тема
Успешни Македонци во Австралија
од kultuzin, 22.Август.2010 во 13:43
1 9336 од Орка
23.Август.2015 во 16:50Види последна порака
Жешка Тема
Потомците на нашите во светот
од mungos80, 17.Февруари.2012 во 21:25
6 7540 од Messenger
11.Август.2015 во 04:28Види последна порака
Жешка Тема
1946 Австралија
од governor, 08.Јуни.2006 во 16:59
12 9134 од emce1234
16.Декември.2014 во 22:08Види последна порака
Жешка Тема
Македонци во Швајцарија
од speed, 31.Мај.2008 во 21:15
Повеќе страници1234
45 29722 од Орка
20.Јули.2014 во 15:17Види последна порака
Жешка Тема
Бегај од Македонци кога си во странство
од nostalgija, 15.Ноември.2012 во 14:15
Повеќе страници123 56
73 33159 од Орка
23.Април.2014 во 22:11Види последна порака
Жешка Тема
Нашите штркови
од zambija, 14.Јули.2009 во 13:01
Повеќе страници123 56
70 35688 од paracetamol
06.Април.2014 во 19:42Види последна порака
Жешка Тема
Македонци во Германија
од Anetce, 10.Септември.2007 во 21:37
Повеќе страници123
35 18512 од stefan123123
06.Април.2014 во 15:17Види последна порака
Жешка Тема
Ми се исполни сонот, идам за Канада
од boshkogazda, 24.Септември.2013 во 11:35
4 4394 од Mindy
27.Декември.2013 во 16:53Види последна порака
Жешка Тема
Икона Заминување во Англија
од ndimovska, 31.Октомври.2013 во 23:19
0 2793 од ndimovska
31.Октомври.2013 во 23:19Види последна порака
Жешка Тема
КАДЕ СТЕ?
од natalija, 13.Октомври.2005 во 20:01
Повеќе страници123 1920
272 30856 од lapidarius
10.Септември.2013 во 00:28Види последна порака
Жешка Тема
Каде живеете, а каде би сакале да живеете?
од Ghost, 16.Јуни.2007 во 16:03
Повеќе страници123 78
98 19122 од brza
28.Јули.2013 во 01:49Види последна порака
Жешка Тема
OMD Glas
од Messenger, 19.Ноември.2011 во 14:35
1 2789 од Messenger
08.Јануари.2013 во 02:03Види последна порака
Жешка Тема
Конференција за Македонците во соседството
од mungos80, 14.Ноември.2012 во 10:55
0 2653 од mungos80
14.Ноември.2012 во 10:55Види последна порака
Жешка Тема
Надеж за заминување во странство
од Barichko, 03.Август.2012 во 11:49
11 2022 од Barichko
06.Август.2012 во 17:11Види последна порака
 Внеси тема Внеси нова тема страница  <1234 7>

Скок до
Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.