IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Опции за форумот Опции за форумот  Активни теми Активни теми RSS: Македонци ширум светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци ширум светот

 Внеси тема Внеси нова тема теми страница  <1 34567>
 
Теми / Автор
Оцена 
Коментари Прегледи Последна порака Обратен редослед
Форум Теми
Жешка Тема
Австралија Australia - Македонци Macedonians 1976
од mungos80, 16.Февруари.2012 во 08:39
4 532 од mungos80
16.Февруари.2012 во 08:42Види последна порака
Жешка Тема
KANADA:Македонци се зачленуват во Бугарската ВМРО
од krkovicka_mala, 12.Декември.2010 во 20:50
12 1242 од Messenger
18.Февруари.2012 во 20:31Види последна порака
Жешка Тема
Сакам да останам во USA подолго
од zverce21, 05.Јануари.2008 во 01:04
Повеќе страници12
24 2865 од Polar Bear
07.Април.2012 во 02:29Види последна порака
Жешка Тема
Австралија се предомислува за нас
од krkovicka_mala, 05.Декември.2010 во 11:34
Повеќе страници12
22 1109 од brza
16.Мај.2012 во 00:30Види последна порака
Жешка Тема
PARADISE MACEDONIA
од marco_antony, 14.Април.2009 во 20:38
Повеќе страници123 1213
176 7689 од d4 b3
31.Мај.2012 во 14:26Види последна порака
Жешка Тема
Дали сметате дека е добро да одите подалеку од МК?
од superboy, 10.Август.2008 во 16:39
Повеќе страници123 67
91 4168 од saguaro
31.Мај.2012 во 20:31Види последна порака
Жешка Тема
Надеж за заминување во странство
од Barichko, 03.Август.2012 во 11:49
11 2074 од Barichko
06.Август.2012 во 17:11Види последна порака
Жешка Тема
Конференција за Македонците во соседството
од mungos80, 14.Ноември.2012 во 10:55
0 2667 од mungos80
14.Ноември.2012 во 10:55Види последна порака
Жешка Тема
OMD Glas
од Messenger, 19.Ноември.2011 во 14:35
1 2804 од Messenger
08.Јануари.2013 во 02:03Види последна порака
Жешка Тема
Каде живеете, а каде би сакале да живеете?
од Ghost, 16.Јуни.2007 во 16:03
Повеќе страници123 78
98 19420 од brza
28.Јули.2013 во 01:49Види последна порака
Жешка Тема
КАДЕ СТЕ?
од natalija, 13.Октомври.2005 во 20:01
Повеќе страници123 1920
272 31410 од lapidarius
10.Септември.2013 во 00:28Види последна порака
Жешка Тема
Икона Заминување во Англија
од ndimovska, 31.Октомври.2013 во 23:19
0 2802 од ndimovska
31.Октомври.2013 во 23:19Види последна порака
Жешка Тема
Ми се исполни сонот, идам за Канада
од boshkogazda, 24.Септември.2013 во 11:35
4 4428 од Mindy
27.Декември.2013 во 16:53Види последна порака
Жешка Тема
Македонци во Германија
од Anetce, 10.Септември.2007 во 21:37
Повеќе страници123
35 18716 од stefan123123
06.Април.2014 во 15:17Види последна порака
Жешка Тема
Нашите штркови
од zambija, 14.Јули.2009 во 13:01
Повеќе страници123 56
70 35991 од paracetamol
06.Април.2014 во 19:42Види последна порака
Жешка Тема
Бегај од Македонци кога си во странство
од nostalgija, 15.Ноември.2012 во 14:15
Повеќе страници123 56
73 33431 од Орка
23.Април.2014 во 22:11Види последна порака
 Внеси тема Внеси нова тема страница  <1 34567>

Скок до
Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.