IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Агитпроп
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Агитпроп

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 78910>
Автор
Порака
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2019 во 04:40

доколку на ангро ги табам удбашана и удбалитичари во нишкава, а еве и посочувам нивни бивш колега поназад [1][2] редно е да го апострофирам неговиот одговор во МНШ [3] при што вади супер оправдување кое држи од повеќе аспекти, сепак дрско е каков и да е бивш удбаш да се турка напред како Лав и тоа ексониран во јавност со проруска агенда, просто дури и да има волја за таква рокада тука тоа ќе го дополаризира општество на таков начин да на крај единствен ќар од тоа ќе биде листовите во нечии историски читанки како ќе се посочува кој бил источно ориентиран! но и без тоа самиот излет во политика на некој налик борисов-стаил не турка од Слободумност кон инструираност што исто важи за појавата на Пендаровски како некаков си безбеден (екс-удбашки) председник, што веќе го проверглав [4][4][4] но еве прилика да се посочи на право место!

инаку ова што го вели ЈанкоБ дека денес постојат само глобалисти и националисти воопшто не е точно, баланс секогаш може да се најде доколку се има волја, конечно за такво нешто и постојат коалиции каде може но и немора да постои заедничка идеолошка политичка матрица, сепак за такво нешто да е случај треба да имаме силна трета центристичка отворена опција каде сите членови ќе учествуваат во моделирање на прогамата а не само врхушката! во една таква партија треба да има место и за евроатлански ориентирани членови и за бриксовски склони, а еве јас сум антиглобалистички ориентиран но по дифолт та не ме прави происточен, напротив велам ние сме центар и мораме да бидеме неутрални, а дали тоа ќе биде случај треба Народ топтан референдумски да одлучува бидејќи тоа е и по Устав задолжиително, која пак норма е заобиколена и сметам треба натака Народ да се избори да ја етаблира и побара повторно Референдум засебно за ерга-омнесот засебно за отанизација и конечно засебно за европска интеграција при што во последниов случај мора да е изричито поставено прашањето како САМО за членство во Унија но не и федерација (во која ние наполно ќе бидеме асимилирани)
инаку интересна поука од муабетот во гостувањето е како функционираат удбалитичарските агитпроп центрифуги односно дека само ботовите на евроатланската матрица добиваат медиумски простор а што денес каков е медиумскиот закон наштиман и’ им се може и никој ништо не им може, а за што единствен лек е да мора секоја медиумска политичка дебата да е нормирана така да мора сите идеолошки спектруми да се присутни не пропорционално туку идеолошки како левица десница и центар вклучувајќи ги и екстремните во засебни емисии како ултра левица и ултра десница а в среде власт ем притоа дебата да мора да трае два до три саата а не саат време со повеќемина гости кои нема да можат да исцрпат ниту една тема квалитетно туку ќе перат агитпроповски мозок небаре се сред изборна кампања!
на крајот од емисијата Миленко вели бујрум сите независни политички лидери во МНШ на двобој и со Јанко да спротивстават политичко копје, а ја би им порачал и на Јанко и на сите политички зрели да се фатат не во една емисија тука на е-форуми, најнапред свои партиски каде јавно ќе ги дебатираат своите ставови внатрепартиски а сепак секој да може да види колку им сече, а потоа и да излезат по независни е-форуми дали политички медиумски или политички невладини каде видео двобој на крај ќе биде само сублимат од цела дебата а најжолчните теми би се сублимирале наместо насумично да се нагаѓа кон каде треба да води дебатата, просто како е возможно да се изескивираат агитпроп медиумски шеми ако нема ваква чиста читка и континуирана политичка дебата и вон Собрание!?
патем ЈанкоБ знаел многу а сепак никого не дал аргументирано на суд за предавство, па од тој аспект нема ни три чисти да излезе како екс-свиркач а од тоа да имало фајде та речеме 100% се одудбашил, иако и во таков случај ако ова е некаква норма за удбашки влез во политика ова може да се спинува подобно! во секој случај од човекот може да се поднаучи многу односно е бистар и во право е кога вели дека во континуитет сме на погрешна страна историски тргнати, само што верува дека ако тоа го предочува ултрашки така ќе придобие незвисни гласови, кога каде како, може само да дума како преку ЕИЕ на дпмн да му лапа гласови и толку, арно ама за такво нешто треба да тргне дпмн со факти и сведоци да ја разбличува како екс-удбашки наштимана, баш би сакал да чујам како Доста влетала и како Љубчо неиспилен ни за пред малџиски флипери станал прв плуралистички претседник на прва десничарска партија, патем нека дополни како беше рушена а потоа и превземена МААК, како подоцна ликои ко Голубовски од дпмн истераа итн. итн.
на крај ќе речам мене не ми пречат удбашана како појава, ако не злоупоребуваат дрско позиција, иако некогаш за џелати и тоа ќе разберев било оправдано да го чинат, та неопходни се како појава, НО ми пречи нивно централизирање, но ми пречат удбалитичари кои капак глумат слободоумни демократи е се’ прават како по нарачка! сепка убеден сум дека не е здраво за политиката сограѓани кои имале Моќ зад Завесата да се туркаат напред државнички бидејќи истата така можат супер лесно и да ја злоупотребат некако, ризик кој си тера и од спунт преку удбалитичари, но кој доколку партиите се отворени преку е-форумска дебата за сите теми та со лесно К*ршлуси нема да поминуваат, бар озбилно тешко ќе им биде на удбашки моќници да си тераат некакви задкулисни агеди виа свои удбалитичарски пиони! колку кому му сече но знам и немам двојби дека удбашана многу што ви пресекле а вие пак и пак им аплаудирате иако нивните зицери се многупати побетер и фатаморгана од која и самите се извозени иако на крај екаат демек немале друг избор, жално да кога шофер ќе стркала во амбис цистерна да рече еј-ојде ајт-ќе-помине, арно ако во прашање не беа Човечки Души ами бројлери за в кланица, па и нив па пак денес не ги мрцварат туку хумано ги тепаат пред да ги пуштат на лента!

Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2019 во 20:18

горе велам во сЕд (федерална еу) асимилација не ни гине, хм, да видиме дали е тоа така и нема опасности од наше асимилирање, кое и до сега е присутно како западен вајб еве ко и во мојов случај користејќи интернационализми жаргонски, значи процесот тивко е отпочнат преку мекдонализација на сите нивоа па и културно што ние и самите си го допуштаме, локалните глобалистички ботови ќе ви речат тоа е природно поголемата риба да ја изеде помалата, но јас ќе ви речам ескивирајте додека можете бидејќи Слободата е најголем императив за човечката личност, а дали е возможно каква и да е ескиважа ако центрифугата од која доаѓаат диктати без преседан и можност за независно одлучување е возможно, утре во федерална европа тоа ќе биде невозможна мисија, зар не, дури ни денеска не постојат медиумски механизми за ограничување пример на масовната појава на турбофолк или пак турбосленг, Македонската Музика и Македонскиот Јазик немаат ни елементарна заштита а само бенингно постојат рамки во кои истите треба да се одржуваат во живот, но тоа води кон музејска наместо жива атмосфера, тргнете од тоа колку воопшто не се сеќираме дали некој е попарен од наставен медиокритет во однос јазикот и музиката, а да не говориме за историјата и етнологијата, што пак топтан мора и треба да се нормира [1] што сега не е случај, дури тераме и потака во демонтирање на традицијата да сега нели било тренд да бркаме екуменизам заради отанизирањето а како би биле компатибилни со еа-центрифугата дури и духоносно па излезе ни помалку ни повеќе тоа да го спинува агитпроповски празнично Шилегов барајќи менување на црковниот календар бидејќи конзумеримот налагал така, да го прашам дали ваквиот спин би му го пуштил на свое дете терајќи го да стане грче бидејќи така на море полесно ќе се разберел со комшиите!?
се поставува прашање зошто за ваков спин го пуштиле да повлече нога Шилегов, можеби за да имаат утре три чисти преку негов грб на мала врата да протуркаат и вакви законски прзнични измени и за Црковниот Календар, онака силеџиски ко што тоа го сторија и со промената на Устав претходно за ерга-омнесот, зар не се кадарни и за ваква лоботомија, можеби не одма ама со време да се осигураат дека тргнала работата натака бидејќи се мешаат како удбалитичари онаму каде не им е место односно во Независна Народна Институција во која во најмала рака треба да има Црковно Народен Собор за една ваква работа доколку Синодот утре некако се одважи да игра на оваа екуменистичка карта [1][1] всушност кога би се отворила широка јавна дебата за вакво нешто брзо Народ ќе сконта дека станува збор за потпаѓање на МПЦ под капата на ватикан, што никогаш не било случај со Охридската Архиепископија по шизмата иако од секогаш имало здрава корсеподенција со сите така речи Јустинијан и ја формирал најнапред Јустинија Прима токму како амортизер заради препирањета на ватикан и Цариград за Илирикум и Македонија, чие пак Приемство го наследува Охридска Архиепископија подоцна како прв голем епископски центар онаму каде е прогласена Јустинијана Прима т.е. така и се потпишувале во минатото охридските Архиепископи ...
дополнителен ризик кој ќе надојде ако сме дел од федерална европа се утрешните миграции на економски и еколошки бегалци за кои така ќе немаме никакво право на слободно одлучување како таквите кризи да ги менаџираме, а дека ќе има тоа баз за мене не е спорно [1] порано или подоцна вака ќе станеме малцинство во својата земја! чудно им верувате на локалните еа-ботови дека еу е чаре за се“ а еве гледаме и при помали миграциски кризи голем зијан од дезорганизираност и надменост унијата ет, а не пак утре во сЕд некој на евроболшевиците да им рече немојте да бидете дрски споделете товар другде, ќе му одговорат чукш сакаш ли храна тогаш мукла чувај бегалци доле бидејќи се терористички ризик горе а пукна ли центрифуга тогаш нема лапачка! како не го гледате ова сценарио не ми е јасно, но се покажало немал број пати дека централизирана банкорп власт изнедрува тотлитаризам во некаква форма, уште поголем проблем што тогај технократи ќе бидат кормилари па сето тоа има големи шанси да замине кон трансхуманизам [2] нели без граници за ариевски похоти! она што е сигурно дека ние и сред екс-ју-федерализмот почнавме да думаме југословенски а не пак ако формата не е сојуз на држави туку сојуз на региони, модел кој и до сега пример бил евидентен во минатотo во германија [3] но сепак низ многу војни истиот не успеал да се надрасне во хомогена гачка ко онаа кај јужниот сосед на пример, синкир вас ве боли уво што ќе биде, битно плата пензија каде на одмор, ако доколку тоа утре не ви биде условено со буквално рфид учипување како не би животареле туку си ѓивеете бројлерски!

https://medium.com/@ntsikayezwefakude/globalization-the-emergence-of-a-hybrid-society-22e620e1a8ab

ех како ви спинуваат алчност по пари за да ви земат душа лихварски тоа е чудо -
- она при очи слепци да сте не само за ризиците глобално туку и К*ршлусите тековно


Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2019 во 10:00

еве надежен инфографик, но кој не ги зема во предвид сезонските работници и оние кои живејат на црно во еу, значи во оваа скорешна бројка на 200к иселени се оние кои побарале официјален статус во еу, преселени и азиланти, оние кои одјавиле живејалиште тука ако воопшто некој иго запазува тој закон, истиот вели а си повеќе од три месеца понадвор мора да се одјавиш, но според лично искуство кога тоа не сум го сторил казна не ми стигнала по пошта - логично влез-излез од земјава треба да е индикатор, истиот тој индикатор пак мвр не го дава бар периодично на увид за да знаеме каква и навистина е статистиката, пример овие бројки еднаш месечно ако не неделно да се ажурираат на страницата на мевере-то [1] нешто што во костец следниот попис ќе даде и прецизни бројки за да можеме да речеме оној линкуваниот индекс е токму, а според истиот да може да се димензионираат и политиките и бизнисите, во спротивно ризиците апропо истите се асиметрични, макар на лагер ви се сите останати популациски статистики [2]

влегување и во европска унија по дифолт нема да донесе доволен развој за да одливот на мозоци не забегуе удоле, за што добар пример е Хрватска, напротив што поотворени граници толку посигурен одлив, речиси ендемичен проблем во многу јужно европски земји, нема ништо поуникатно од глобализација за оние како сунгер исцедени млади а родени во средини како Традицијата испарила, за жал тоа е случај и тука, нема ни кој ни како да се мотивира за да се израдува на сопствениот роден град, просто бидејќи фамилијарните и пријателските врски заради лихварскиот-рат-рејс веј-оф-лајф се десеткувани начисто во обемот, та веќе ни по слави не се оди онака како што беше порано пракса, а евентуално Големите Црковни Празници да се навиди некој, а прашање е дали и тогаш, комотно веќе мнозина се скоцкани индивидуалистички, а како алтернатива за ваквата фатаморгана ето га фејкбук И оп сите глобално радосни, можеби виа еугеничарски и агитпроп алгоритми!
во федерална европа сето ова само ќе се мултиплицира, а ние немаме ниту дебата а не пак механизми како да го амортизираме а не пак да го ресетираме како склет процеси, хм единствена надеж е дека светска економска криза ако здрма јако па мнозина да натера да се вратат назад, но каде ако и тука немаат каде како да копнат нешто, ако пак истата е поднослив склет тоа ќе биде така таму но не и тука па нормално уште повеќе одлив на население ќе има од тука, логично тогај наплив ќе има од трети земји тука а ние не сме спремни адекватно ниту за едното ниту за другото, конечно федерална европа доколку бидне некогаш реалност а ние во истата огледало еве би имало и некоја предност (ако удбалитичариве не ве сторат и народ и јазик соо ѕвездичка) во однос обединување на сите македонци на балканот, но воедно и немање луфта како да се справиме со сите придојдени однадвор, за разлика од комшилукот ниту не им бројно многу ниту пак сме дрски кон мигрантите како што се тие, биле бугари грци срби или албанци земено генерално, јасно ние сме и најмалку нафатирани националистички во однос комшии, НО тоа токму не прави и поранливи сред федерални еу околности, а дека еу мора да се федерализира за да преживее тоа мислам веќе никому не ни треба да му е непознато, проблем бидејќи такво нешто и да било почетна интенција сега денес е потешко сварлива, арно ама или тоа предлогот на макарон ќе помине за три европи федерална-унионистичка-придружна или пак ќе збрчат економска криза доволно силна за да со боринче сите си посакаат федерализација, Е тогаш думајте како музејски ќе се позиционирате дали ко Ветер У Коса или пак Бик Што Седи!

ако нешто не снајде во федерална европа тоа ќе биде како она што ги снашло пример Хопите во сАд, воопшто сите домородни племиња, еве поучно видео, што всушност култорлошки и нас не снашло виа титоизмот и потоа транзицијата а што пак културно ќе се надгради со европеизацијата која веќе е во тек, само што не ни е јасно дека тоа е месонско (сатанистичко) масло протурено виа евроатланските детерминисти и нивните овдешни локални ботови, жетонче жетонче за да ве превеслаат и вас жедни на суво, оние портокаловите жетончиња од титоизмот колку да знаете со какви моркови ве фаќаат на фора!


Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2019 во 12:00

за локалните ботови има една децениска дефиниција која би требало да ви предочи дека сините знаменциња се само ефкт но треба да знаете дека ефектаторот тоа го чини строго инструирано без и воопшто совест да му проработи што тоа гласа, се брзале апсолвирано било членство и немало што потреба ниту од јавна дебата ниту од собраниска а ниту знаат што гласаат, чикен-ран е работата бидејќи чекирани се од поодамна папаботовите кој месонски кој евроболшевички, јасно виа енормно количество жетончиња, а бидејќи кај нас хиерархиски само врхушка удбалитичарски одлучуе јасно дека другите ќе кокодакаат мирно кога ќе им ветат локалните папаботови просо, овие пак останатите од изботираност исто сонуваат како да е на јаве семето јавнати од сопственото слинење по егоистично-материјалистичко-хедонистичка фантазмагорија, со се мантра-осигурач - во еу во еу или се ќе ни биде сакато, евала уште не сме влегле а веќе умствено сме осакатени виа несфатливо енормно количество агитпроп и спинови, демократија која изнедрува контињерски менталитет да и ѓубре да ти дадат да речеш фала ѓубреџии еу е без алтернатива, а ѓубрето за сега е во ерга-омнес форма, а потока и многу други за кои нема ни да разберете или онакви кои ќе си ги проголтате како буљашки родител 1 и 2, три-пи-о и арту-ди-ту понатака отк-ако се официјализира трансхуманистичката матрица!

https://web.archive.org/web/20080205022021/http://vuna.info/vuna/?p=194

https://web.archive.org/web/20080131212941/http://kosturski.blog.com.mk/node/131978

ајде да им/ги .... мицко

"семeјството" од кое потекнувам .... зајко

Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2019 во 15:15горе предочените ботови морам да признаам сет сенка на своите претходници, иако и грујо и банко се досекнати од љубчо и киро, алаверсан има и потсвесно свени за очигледнава анамнеза [1] битно и сложно и неколебливо крекаат кокодакаат или мјаукаат еу-нато еу-нато или се’ ќе ни било сакато, сега наполи ли ќе биде без еу пентрација на ботоите!?

federal-eu big-masonic-rectum

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&PID=3124834&title=nwo#3124834

на лента ги штанцаат, дури и по физиономија не смејат многу да отстапуваатудбалитичарски ботови се напредна генерација како еа-амортизер
но не заборавајте имате и побетер како соросиди [1][1] и билдерборговци [2][2]
сросоидите се мекотелна елита а билдерборг банда се тврдокожна елита иако исто без кичма

Цитирај соросоиди не се ни левица ни десница ни центар, тие ти се паразити во невладиниот систем кој ги спонзорираат подобните НВОа, по некоја случајност еден од татковците на СДС е моторот на таа збирштина од фекални интелектуалци кои ја терале, ја тераат и ќе ја тераат фондацијата ЗАТВОРЕНО општество, патем од таму можеш да добиеш трајна финансиска помош единствено доколку си безрбетник, кој е спремен на секаква интервениција во полза на инструираната демократија [3]
https://magyarphoenix.wordpress.com/2016/09/30/attack-of-the-soros-bots/#Hungary

Huge immigration to destroy identity

http://factchecking.mk/the-term-sorosoids-is-discriminatory/Изменето од Zelenikovo - 21.Декември.2019 во 16:41
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2019 во 00:43

муабетов немет крај, но ако ја потчитнете 3-та фуснота горе во цитирана дефиниција за локален соросоид, комотно од денешен раК*рс таквата тогашна шема на sdssm може да се увиди и кај дпмн а во однос манипулацијата на Тврдокорни и упадот во Собрние, бреј им отворија врата а од страна чекајќи си трљаа раце додека други им одработуваат сценарио за останување на власт, та и дамбетер (за да одглуми) грујо нели беше заминат на неколкудневна посета во Будим (сега за гитавел изгледа е во Пешта) и од таму глумеше лудило како тоа тој ништо не знаел, а еве денес во затвор лежат Тврдокорни Патриоти, жално и греота, ех ко да незнаев дека вакви патки пуштаат удбалитичарите па и никако не се мешав во протестните маршои на Тврдокорни, просто секој еден протест денеска го доживувам со потенцијал да бидне дрско инструментализиран од дадена изботирана мрежа која ќе крои сценарија од сенка!

дури и за мрмр-маршот кој онака забавно требаше да почне и уште позабавно да заврши (налик маскембал парада од Собрание до Парк кој ќе кулминира со акустичен фестивал) лично имав големи недоумици што се може да тргне наопаку, почнувајќи од џандарски клизачи за распалени поздрави па се до алнусра бекпакери кои ваков марш би си го искористиле за терање свој глобалистички агитпроп, мислев некако со зелено јаже да се осигура поворката илити исти зелени маици да мора да имаат сите кои би сакале зелено да маршираат, а конечно бидејќи на крај опен-ер концерт дали да се случует истиот на школка или пак на стадион, хм да живнеше маклезет како мрмр форум тоа и ќе беше случај, а доколку некако ЏониШ како скотјанец се нафатеше да даде жртва да поздрави македонски мрмрџии со по некој од то последните му староградски севдах миксои, јасно стадион ќе беше задолжителен, НО ете Среќа ниту еден мрмрџија не се јави јавно на форум да дума зелено та ниту форумот имаше моементум а не пак мрмр марш конечно да дочека и Скотје, меѓу последните на балкан кои немаат чуено озбилно за такво нешто иако имаше повеќе обиди последнава деценија, од кои оној закажан за 3011-та беше најсигурен, но повторно тогаш екипата која го беше крчкала се пишмани бидејќи насети дека банко&ко чекаат во позадина пролетта да таквиот моментум потоа си го навјасаат и превземат, ако ви текнуе распалија тро подоцна со студенстко-училините протести и пленуми, жалосно НО тоа е таа фекална удбалитичарска реалност во која живееме да просто и родена мајка ќе пуштат низ вода постојните удбалитичарски мастадонти само за да се дочепаат до ротација на буџетската млекарница, а се додека младите не најдат сили да истераат заедничка (центристичка) отворена е-форумски партија и така не избоксуваат бар 10-тина пратеници за почеток се’ до тогаш ќе бидат жртви на нечии клановски спиндерела и агитпроп центрифуги кои буквално само за тоа се кошкаат кој клан ќе стегне најголем чалам, најчесто крадејќи-рушејќи или пак градејќи-крадејќи, и пак сите ќе олабавуваат исфрустрирано како мирни и весели иселеници!

е сега сред пржинска влада незнам кој кого ќе сака да изманипулира преку млади на Улица, веројатно сега најмалку би имало простор некој да спинува, иако повторно опозиција така може да ушуќарува поени налик стрпете се ќе дојдеме на власт се’ ќе оправиме, налик оправањето на подземните води виа рудниците за површински коп со склет хемикалии прочистена руда, веројатно следната ротација ќе ви речат фала НО буџетски сме заглаени па сркајте по малку арсен во Чорба бидејќи друг излез немало на повидок, може претседнички архаичниот (удбашки) папабот пинокио ќе ве утеши без гајле ќе киднам и од вас како кидам од жена на црвен тепих кога работата е за набрзинка, затоа бидете паметни и ако веќе сакате пак изботирани околности бар гледајте ботот да биде идеолошки здрав а сепак само со минорна споредна улога налик Марвин иако секогаш имајте во предвид дека така капетанот на бродот може исто да ти бил киборгајла а ни тој ни другите да имаат појма, затоа не чекајте на капетани со свои бродои туку бидејќи се наближуе пак потоп земете сложно склепајте си арка ...

Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2020 во 22:12

која е главната агитпроп техника мислам е воочливо за секого односно Дискредитација, но ако порано тоа беше тешко изводливо преку монтирани снимки со надоаѓањето на AI машини во квантни компјутери мислам глобалистите односно еа-детеминистите многу лесно ќе можат да ви пуштат како и да сакаат спин за да ве дискредитираат, Но тоа и сега е речиси пуш-д-батн момент доколку знаеме дека оние технологии кои деенес се вадат на ачик истите бар 10-20 години се крчкале во нечиј лабос, во однос воис-синтезис тоа не би требало да е чудно воопшто, прво за такво нешто имале инфраструктура [1] која сега ја комерцијализираат [1] а инерција кон таква претпоставка постоела и пола век претходно иако најнапред муабет терал форензички [2] се прашувам, ако викаат дека воис-принтоите судоите во сАд треба со внимателност да ги есапат [3] дали тоа значи дека перфект-воис-фрауд е возможна работа, во случајов предожба не за да не стравувате дека на суд некој би ве местел ко во случајот со ало-бомбардирањето на зајковци, туку заради политички агитпроп спинови кои утре (ако веќе не денес) некој би ви ги подметнувал за да ве дискредитира некако општествено пр. можеби демистифицира некој некоја неподобна појава (та и аргументирано) а му пакуваат како дефокусирање негов глас за да бидне галамџијата дискредитиран, нешто слично ко со онаа снимка груевци која му ја извадија на Зајко за она дека ќе јадел живи луѓе, без разлика дали истата е точна или не, факт е дека после тоа на Зајко мнозина и баш не гледаа како елоквентен џентлмен ко што си билдаше имиџ во јавност, мислам тоа не ни мора да е тотал-фејк-монтажа туку возможно е (уште полесно) да се прават лепенки од различни муабети (налик ало бомбите), сепак кога постојат и конзумериситчки енџини што пак имаат денес од технологија удбаши пр. технологија како да рекреираат целосно нечиј глас еа-дтерминистите а така како сакаат да го местат некого ко неподобен или терсене на кого не треба да му верувате! ви текнува на предизборната снимка на Трамп за дундите!?

https://futurism.com/this-new-tech-can-copy-anyones-voice-using-just-a-minute-of-audio ... поента [1]


значи не верувајте во се што ќе чуете, доволно е меѓуредои некој удбаш да протне некаква склет реченица и ето га топ-дисквалификација! а дали нашиве намаат на располагање таков дипстејтовски ноу-хау, хм, ако некој им брца у око на месонерија или еа-елити ко нивни пиони илити нивните локални полтрони ноу проблем ене кај е бондстил спремен за која било локална држава да пегла неподобни! мислам тие можат да ви рекреираат и писанија на пример блогови или форумски постови та убо е да си ги архивирате аберите и тоа дупло не само на archive.org кој ним им е во рака туку и на (чинам рускиот) archive.is плус на овој потоа можете да линкувате засебни цитати ако ви е потребно ко поучно, Но што да праите ако ве реметат аудио, хм ќе морате да се снимате 24/7 смешно но доколку сметате дека може да ве сместат зад решетки лесно т.е. им се плашите ако тоа е случај паметно е да си се осигурате така, додека за телефонска комуникација имате програма која ова лесно го тера [1] сепак ова на Суд нема да ви помине како доказ но ете би ви било некаква утеха! пример јас бев користел една про верзија та чудно ми останаа доста муабети од Луѓе кои се заминати, во најмала рака ќе имате таков аир,иако потенцијално табиетот ви стануе пазачки, но ако нема што да криете ова ет повеќе од добредојдено ако не друго да се потсетите што сте ветувале некому :)

инаку до муабетов ме донесе дума дали уште ’90-ти било возможно копирање нечив глас [1] што и во 2010-та е тешко вон студио да се стори [2] но еве гледаме сега надошле технологии кои можат маме да ви расплачат доколку некако го здрмате у буквар оној кој ги поседува, та внимавајте, хм можам да замисалм уште на фејкбук дипстејтовци да земете да ги пржите фокусирано та таман наместени за да ви спакуваат и како силувате пријатели кои тие би ги товареле но на крај вас во снимка би ве пуштиле, малку параноично делуе ова но траст ми не би раат средства дури за банални работи пример како некого да заплашуваат на разни начини на дискредитирање та дури и најдсрко местење, сепак ако не се двоумите да излезете во јавност потешко би било да ве утепаат бидејќи така само би го отврдиле она што го говорите, сепак доколку тоа озбилно некако може да им поремети матриксот научно ко во случајот со Саша Маркович [3][3] пазете дури ќе ви сместат мотив тоа да е заради некој склет ближен или пријател да настрадате како не би било за сите воочливо колку е саат, но е супер предупредување за оние кои токму демистифицирачки научно дрмаат бидејќи и самите низ таквите истражувања среќаваат постојано слични патки за неподобни истражувачи, посекако нешто што го има во сите режими, но замислете колкав вајб е тоа кога во прашање се месоните! бреј идеална фора за демонајзинг-агитрпот, а на ова додадете и сеирџиски-бендвагон и ето га мојот случај претпоставувам апропо маклезет, абе удбашана чуму толку мака небаре мене ми стало до вашава удбашко-удбалитичарска жабокречина, чувајте си ја до хроб и назад, друго и не ви останува!Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2020 во 16:21

зошто велам горе до гроб и назад, дрско и неумесно можеби доколку цел ми е да се додворувам на јавност, но тоа е поука за нив бидејќи само гробот ќе им остане за вечност како си продале душите на евроатланските детерминисти! нивна работа не е мое да судам, но чунки поучно ако ги предупредам та оние кои се бар малку од малку меѓу нив продуховени да си се тргнат навреме од таквиот месонско-глобалистички галиматијас!

интересно вчера се распишав од спунт за вакцинација како еугеничарско масло за депопулација [1] иако лично не сум најсигурен дали и кога таква агенда некој би втерал, сепак давам поука во тие постои дека алтернативно чаре има, И ОП ко да го потврдија сомнежот за депопулациски спин со тоа што некој денеска впрегнал АлоБомба [2][2][2] шемата и фората како да ве дефокусираат веројатно од едни вакви информации ко во првата фуснота каде меѓу другото има ете абер во тоа линкуваниот антиталибански извичник како во сАд е дозволено по верски аршин да не си ги вакцинираат деца мнозина, може премногу сум субјективен дека тие мои постови за вакцинацијата би имале некаков општествен импакт, сепак бомбастичната АлоБомба во Сити Мол некако го апострофира тоа, мислам реална потреба за некој да тера анархистички нема, евентуално некој лопужа што би било за него супер-пенолошки ризик, или можеби некој глобалистички агрегатор на кој некој му брцнал во око, во секој случај удбашана и да не ја наместиле фората ја игнорираат шемата за медиумска агтипроп вожња на глобалистите за ко што убо укажуе во 2-рата фуснота свеинг-оф-д-паблик-атеншн! мислам ноу проблем ќе ви извадат и јавувач и потреба ако не сте доволно уверени за да ви задржат вниманието на тоа, неретко и сместувајќи му некому да одработи и без да знае, нормал сигурно некако си заслужил арно ама ниту нему ниту вас ви е јасно што се случува, битно ќе крекате за тоа едно недела дена од денеска а евентуална спунт-јавна-дебата та и на фејкбук за вакцинација ќе ви скубне од визура!

не дека мене ми е намера некого да убедувам дека не треба да се вакцинира, напротив кога си живеат закиселено и загадено грото сограѓани, би им препорачал не експериментирајте со имунитетот, сепак ме чуди како тоа нема никаква адекватна дебата кои се' мерки се неопходни доколку не сакате да се вакцинирате, значи не агитпроповски по фејкбук или телевизии да мрчат табори којекој туку да седнат да думаат како и дали е возможно без вакцинација, а конечно и да се донесе закон та на свој ризик родителите да не си ги вакцинираат децата, притоа можеби како општествена Норма таквите Деца да Можат Дома да Учат ако веќе нема училишта каде е дозволено нивна социјализација [1] но ова e муабет за другде само потенцирам дека погрешен им е пристап на удбашана да буткаат се’ под тепих бидејќи така се покажале за достојни евроатлански песои кои ни искра надеж за Слобода не би дупуштиле да пламти, нели освен ако не е од нивни ќумур!
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2020 во 07:27

неумесен потег би било кога би кажал ќе ве прегорат ко на Коби што му го сторија тоа [1] та и Бориса в Босна, бреј emf-оружје, дали и на Тошка така му сместија или во прашање беше само ремоут кинчрол, не разбрав светеле ли жмигавци после удесот!? за оние кои им промакнало некоја неумесна теза ми е дека Крушевскиот Крал почна да го обединува културолошки екс-ју балкан та тоа некому не му се свиде и го ресетираа во намерата Нашиот Славеј, но подрско би било да речам му загинала Благодат заради хедонистичките песни кои му ги сместуваа, мислам од тројцата баш само Тоше да загине, но сето ова би било погрешно а не само дрско или неумесно за да се тврди дека е така, значи чаршски како шпекулација би поминало но за да тезата бидне теорија треба и бар некакви аргументи за емф-пржавка пример оној со жмигавците итн. сепак јас ниту сум запознаен со случајот ниту пак сум разбрал за слични абери од друг, ова се само мои од ракав претпоставки што би било кога било доколку им стапнете на опаш некако на евроатланските-детерминисти та ете дури и преку забавна музика која не им се вклопувала во нивната матрица за разединет и раскаран балкан! е ова ќе речам би било мој агитпроп доколку истото го терам како памфлет за на јутјуб или пак блог, иако и постовиве туку некој може да ги разбере така та дури и самиот имам такво чувство како по наши форуми да блогирам бидејќи никој нема на мегдан за дебата, сепак думајќи на место кое е стокмено токму за разлини а не нечии ексклузини думи та сметам дека не терам агитпроповски макар улетувале на ангро конспиративни теории и дигресии, а еве и тези!

во однос Коби пак всушност што ми ет и провокација за постов еве едно чудно смешно видео на едикојси конспи-брадр онака протестантски нафуран антилуциферијанизмот во сАд кој има многу што попарено забавно таму та ете и Коби го препознал како опран соодветно, да видиш да неверуваш, но ова е веќе склет-агитпроп, би рекол тој како и наш Тоше не ни иал појма што тоа агентите и тие зад нив му кроеле пуштале сместувале! најлесно е да фрлиш камен на прва врз некого без да мучнеш глата дека анатемаго ама баш мнозина прелажал! сепак ова со цртанот годиње понапред навистина фрла онаква симпсон пророчка гачка [1] која на месонско масло мириса! зошто како што не би жонглирал со претпоставки! агитпроп вент вронг џаџ јорселф! можеби и потака!


Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2020 во 02:46

прексиноќа загинал Благоја Ѓеорѓиевски [1] Господ Да Го Прости Чоекот кој е еден од столбовите на Македонската Кошарка налик Македонски Чемберленд, речиси ко да сум разбрал што е Кошарка заради неговата генерација која на младите им остави во аманет спортски дух та бар малку од малку да живејат весело сред транзицијата ко што беше со мене случај ... кога го пишував горниот пост утрото абер немав што се случило вечерта, но еве прилика за да посочам колку е погрешно да се дума онака агитпроповски ко во видеото, Но може да се види денес фејкбуковски тоа тера на ангро, проблем и тоа голем бидејќи сите сте втурнати виа фејкбукот по инерција да сеирите ако не да жигосувате подобни и неподобни сограѓани, мислам во ред е да преиспитувате нечии постапки или пак некоја појава, Но да се опуштите и да почнете камења и клетви да фрлате по се’ наоколу тоа е благо речено погрешно, ем посреди клеветите веднаш зад агол вие си ја губите Благодатта! ќе речам демистифицирајте но не дозволувајте да ве обземат негативни емоции, најчесто кон кои сте поттурнати од паднатите-духови-анатема-на-нив небаре ако се гневите некому така и ќе го ослободите, хм колку лутина е доволно за да демистификацијата прејде во омраза, ова адекватно може да го поставите како дилема во однос сите општествени околности политички историски етнички културни социјални итн. пр. кгбт заедницата може ја табам на разни начини како неподобна за во традиционално општество но не си дозволувам да одам да малтретирам некого било психички или физички бидејќи е таков, мислам што е тој крив што нема практична ефорумска дебата за да се пеглаат разлики во разбирањата и така се бара некое нзс, демек ако некого отстраните нема пак да ве стигне сличен негов склет, напротив духовите само повеќе и повеќе така ќе ве играат и фаќаат на фора, а за што единствено чаре е постојано Јавно прочешлување и премерување на политиките нормите знаењата животот соживотот и толеранцијата во однос се’ што ни се случува, логично тоа би требало да оди по институционални и невладини еФоруми, само се плашам дека додека се стокмите за таква атмосфера некој пак и пак низ шок&ејв сценарија ќе ви ја киднапира таквата можност бидејќи така многу што гнило може да излезе на површина, а тоа некому ниту му одговора ниту го сака, сигурно му е пофино во матно да си ги мести и лови сите како сака!

туку се распишав нешто за вируси [1] а претходно и за сублиминален агитпроп [2] та налетав на анимирана предожба во овој котекст каде уште од мал нозе Деца пример во Италија се програмираат да имаат склет поглед на Русија ep.50 [3] бреј каква детска еугеничарска пропаганда [3] склепан во 2011-та ем дури и на руски пазар терал серијалот [3] мислам ај што тоа го чинеле низ филмови еа-детерминистите во континуитет минатиов век [4] но еве стигнале и деца да индоктринираат од склет посклет, а ко за беља џрм-ворфер е нивна еа-инерција уште од wwI навака а и претходно доколку е за вервање тоа аберот на францисканецот во нишката за месони во кој вели чумата во европа ја протнале токму така европските кланови кои се бореле за превласт над континентот, се ореле што се бореле а потоа си стокмиле нови агенди сред кои за Источните Империи нема место, на страна што во даден момент и ги парализираат со идеолошкиот вирус на марксизмот, од кој пример иако Русија се ослободи сепак сеуште е неподобна појава, уште повеќе ако се има во предвид дека еа-месоните се луциферијани, а денес како Христијански Пандан во светот е Православна Русија ...
конечно некој ќе рече ајде бе што има ова врска, хм, и тоа каква имајќи ги предвид добрите итаљанско-руски односи, замислете некој кај нас да извади анимиран серијал со сличен набој каде бивши баластички бази некои денешни вируси користеле за некаква шема, мислам ало ќе разберев тоа да е некаков субкултурен агитпроп но А-продукција, та дури и под тезга да одеа такви гачки не би било умесно бидејќи нема логика да им се протнува на Деца потсвесно некаква и нечија склет пропаганда! политичка коректност, ноу човечка, самото општество треба да препознае кога некој дури и од личен бес протуркува некако омраза па макар и латентна, просто рамнодушноста кон ваквите шеми на крај дотерува и до ксенофобија! душегрижник во овој случај и тоа како бидејќи некоја на ангро спинува околности за ww3 од кои потоа сака да се амнестира и пак да му клечите на колена!
оваа теорија не ја потпирам само на спинот од 51-вата епизода, во која од толку многу идеи за напуштени бази баш руска избрале како негативен спин, туку дофаќам абер дека глобалистите (претпоставувам по демонтажата на Propaganda Due P2 одоговорна пример за убиството на Алдо Моро [1][1]) почнуваат да ја осигуруваат Италија антируски на повеќе нивоа, меѓу кои и филмската индустрија што може да се дофати како заклучок од критиката на следната фуснота во однос симпсонови [4] и иако компанијата mondo-tv започнала како манга промотор во Италија претходно, се гледа дека во овој век станува глобалистички наштиман мотор преку кој се промовира подобен евроатлански контекст преку суптилно демонизирање на Русија и русите, мислам дури и во однос нацистите во компарација со германците денес некој да тера таков да речеме за повеќето бениген агитпроп па дрско е, тука не е во прашање потреба од самоцензура или незнам каква политичка коректност, туку зошто преку анимирана А-продукција се втерува ефтина пропаганда, вие мислите тоа нема ефект, лично според сети абери кои ги дофаќам во нишкава токму индоктринацијата почнува од најмали нози само што тоа на запад го чинат еа-детерминистите прецизно и префектно искалкулирано што би рекол адмирал Давор Домазет нивното главно делување денеска е пропагандата, сигурно не очекувате да тераат 24/7 анти-кгб реторика, попрво тоа го прават (речиси заради напливот на сешто) неприметно сублиминално дресирајќи ја раја да се плаши и ден денес од Русија а всушност ги подготвуваат на разни начини своите потчинети народни маси да не кокодакаат и гракаат кога ќе впрегнат ww3 инерција, поентата ми е дека и вас сега тоа ќе ви го чинат зависно колку време односно луфта до ww3 им е останато за да ве обработуваат! ова го потенцирам бидејќи утре во такви околности добар вазал е само ослепен од предрасуди Народ, што може некој ќе го рече и во однос моите писанија за евроатланските детерминисти, сепак немојте да ме контате дека јас ги гледам на криво западните Народи ноу само нивните склет месонски елити со се сите шадоу-дипстејтовски пиони и агенди, а што конечно го чинат мнозина Западни Слободоумни Демистистификатори на nwo агендата, впрочем многу што од нив сум разбрал него што јас сам сум сконтал! еа-детерминистите имаа така речи тоталитаристички пристап, само посуптилен него во Кина [5] проблемот е што оние што се писмени во Кина тоа и го препознаваат макар ко и туку ништо неможат да проенат Но тука да речеме и ние сме запад иако ова е очигледно сепак Народ си паѓа и ко Слободен на мед&млеко фори, О Народе зар не почнаа ли да ви скапуваат заби од тоа евроатланскиот-нектар, почекајте за некое време може и генетика ќе ви гангренисува, тешко на тие што ќе ги дочекаат тие ордо-аб-чао атландско-ариевски времиња!
Изменето од Zelenikovo - 31.Јануари.2020 во 02:48
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2020 во 05:50

неим’калинг - жигосување, ко што имам нагласено погоре една од поупотребуваните агитпроп фори на елитите кога сакаат преку омаловажување да ја спинуваат каква и да е дебата во недостаток од аргументи за би одбраниле како деморатска некоја своја позиција во нивната евроатланска матрица! морам да признаам и јас по некогаш си дозволувам но повеќе од креативен штих за да разбијам монотонија по писанија најчесто да фрлам сеирџиски призвук некогаш и несвесно низ тајпо-лапсус налик оној горе во последната реченица атланДски само фалеше да го промашам и првото Т та да бидне АдЛандСки (пеколоземски) времиња, сепак дури и намерно да го сторам тоа та дури бл и јавна личност, едно е индивдиаулен рефлекс апропо политички појави друго е кога мас-медиуми или полтички системи имаат таков пристап, небаре демократијата како Слобода со себе не носи и Одговорност во случајов за непотикнување омраза, хм, да е посмешно кога им треба ќе мјаукаат како се жртви на жигосување а во кога е за табање друг ќе го етикетираат бил ваков или онаков и тоа онака масовно кампањско-фабрички! ќе речам сигурно и врз мене има некој некаде од удбашана пртуркано ваква фора веројатно фејкбуковски ко за на индивидуално ниво а не ме чуди и медиумски тоа да го чинат, мислам чим нешто роднини почнале да ме гледаат ко да сум лепрозен што да кажам сигурно посреди е некоја ваква шема!

интересно ми е што е супер воочливо колку денес во овој евроатлански котел живееме во Привид од Слобода, комотно ќе речам најперфиден тоталитаризам, каде вам не ви е забрането да мислите и зборувате што сакате Но самоцензурата ви ја товарат на подли специфични начини, доколку можат најнапред финансиски ве осакатуваат, ако тоа не им поминува удираат со бришење под а кога и тоа нема ефект веќе си покажуваат песјаците и почнуваат да употребуваат зрачење труење или болести, смешно сето ова до сега го имам поминато во некаква форма веројатно почнувајќи официјално така со мојот блогерски излет на antiotanizacija.blog.com.mk во 2008-ма имате чинам понапред во нишкава абер за блогот ... остана само да ме отепаат, Но полека ним не им треба од мене да направат мотивација за идни демистификатори туку попрво ако можат мене да ме лоботомираат како би ме костиреле ко спотер за преумување Слободноумни Сограѓани утре, хм можеби и ќе успееја да имав Свои Деца па преку нив да ме возат но ете ксмет немам, та веројатно сега само чекаат прилика кога би се отштопал од јавност за да ме ресетираат во најмала рака превземајќи ги моите акаунти по форумиве како би ве возеле како им чини, хм сигурно вам тоа ви изгледа невозможно [1] јас ќе речам има и дамбетер та можат да ако сакаат да ве обземат а така како папет да ве возат, сигурно одма ќе ви речат ете русите тоа нему му го сториле, хм спиндерела ќе речам јас до немајкаде се еа-елитите та не им ерувајте ни кога животот од нив ви зависи! јас сум проруски ориентиран онолку колку што Православно можам а тоа е дека во Христа сите сме едно без разлика на боја и кожа, впрочем на етнофилетизмот гледам и како склет појава во однос ДУховен Идеал како Христијаство бидејќи за разлика од земните прво е над сите од секој аспект, трагичното е што некои еа-елити толку се уфилмани во тие земни идеали дека се вечни да просто нив како глобализам ви ги наметнуваат да ви бидат субституција за Светодухоносниот Христијански капак нудејќи ви за возврат универзализам налик патлиџани и краставици не во иста салата туку на ист корен да ви растат, каде со тој памет само незнам!?

туку за Стакленото Ѕвоно во кое ги држат сите ралично умни во евроатланскиот котел, вистина илузијата односно фатаморганата е таква да си мисли Народ смее и може што сака да говори, хм доколку Слободата со себе носи Одговорност не ни треба но тука е и кваката дозволено ви е ама баш се’ за да потоа ве навлечат на гнев откако сконтате дека кучината бадијала си лајат додека карванот си врви а ко такви и ќе ве подбуцнуваат да срипате флри камен фрли дрво за на крај да си тераат како им драго со вас, револуција бреј каква фора е тој нивни месонски спин, ордо-аб-чао, ете и идеолошки според нив поинаку промени и не е возможно да се постигнат, но уште посмешно е што во исто време глумат добротвори а всушност се манипулатрори, играјќи си ги сите мамонистички заробени како им се сака или треба, но не секогаш тоа поминува па во такви случаи како неопходни користат методи на револуционерни спинови за да повторно преку хаос предложат и наметнат решенија, нешто налик Propaganda of the Deeds [1][1] за држејќи ве во страв ве држат во послушна кондиција, речиси агитпроповски опрани вам Фиар ис јор онли гад, својот империјализам го надградуваат и прошируваат токму виа шок&ејв сценарија а дури и кога нема никаква опасност истата мора да ја креираат ко во случајот со алкаеда или порано болшевиците на некој начин си отвораат работа за да имаа смисла зошто како евроатланска империја постојат, да е уште потрагично не станува збор за некакво демократско туку плутократско општество во кое банкорп елитите испикани во месонски дувла од сите вас си прават боранијаа бидејќи живееме во времиња кога ова е невозможно со лесно веќе да го тераат па сега би они да вртат на nwo-тотлитаризам со технократско-трансхуманистичка матрица во која повторно елитизмот ќе биде предетерминиран но тогаш веруваат според генетска подобност за која нели први тие се на ред за апдејтирање бидејќи ним фараонското право за мрцварење на масите им е наследена оставштина од своите постримски предци, а бидејќи круша под круша си паѓа и вам тоа никако да ви стане јасно та еве си дочекавте ко и во антика да ве бришат само фали уште да ве раселуваат што го чинеле и пред еден век како современ историски циклус а сакаат и повторно да го сторат за да си бидат на сигурно дека нема некој Слободарски Вирус да им попари империјализмот, само што тоа вам заради екстра агтипроп масажа никако да ви стане јасно! всушност уште сега вие не живеете во меритократија туку технократија како владејачки механизам, додека пак демократијата ви е дефанзивно-глобалистичка небаре ако некој размислува дека треба да се олабави секуларизам тој е менис-ту-сосаети, а тој некој упатува дека ако не се опаметите со време од вас како Македонци нема да остане ни М и не заради физичко тре**ње напротив тка се осигурува меморија кога те газат а си свесен за тоа, туку бидејќи она што ви е посебност како култура ја фрлате да ви биде сомлена од глобализам на сите нивоа, почнувајќи од фактот што дремете е-социјално во фејкбук гајбата на цијаши, е де требало некој да ја пази, хм проблем ако тој некој си има свои експериментални и политички агенди за некаов ариевско-еугеничаски рај на земјата! внимавајте тоа се волци во овчја кожа кои многу ви дале ама души ви фрлаат на рециклирање виа глобалистичката инерција, а глумат ли глумат добродушност капак кога пак некој народен чоек ги разобличи одма го етикетираат како неонацист [2] заборавајќи да ве потсетат дека тие еа-детерминисти во врхушката се сатанисти на кои Христијаните им бодат очи, дури и патетично е таквата аналогија на неонацизам со народен идеализам прво бидејќи нацистите биле неопагани второ нив ги финансирале волстритовци и трето тие делувале централизирано со глобалистичка ариевска агенда додека Народна Волја значи еднаков глас за сите а не елитите, дури кога ова го спинувале во Русија како идеја на крај се испоставило Н нема од Народно туку еден феудализам бил заменет со друг во кој и дамбетер елитите ги експлоатирале масите, конечно Царска Русија била искорумпирано но од налетот на енлајтерските неопагнанизми а не од Православниот Амин на Црквата како Народен Амин за некој Руски Цар, ова го потенцирам за да направите споредба и со Византија која токму пропаѓа оној момент кога си дозволува неопаганскиот вајб од запдот да и се вгнезди, за што имам пуштено абер во нишката за месони а чинам има и во оваа, та ќе рачам така и ние ќе исчезнеме ако на неопаганите им паднеме на колена и по нивни акал се повиваме ова колку важи за Македонци уште повеќе за Албанци како Монотеисти за сега топтан подресетирани озбилно виа секуларизмот небаре Црквата и Умата не се Народ туку народот е стока и тие таму исто во некои верски институции се елити, каде бе со тој акал кој ве прелажа дека вам како Верници не ви е дозволено ништо јавно и гласно да думате во својата Заедница, имате за тоа Право а треба таквата Слобода да има со себе и Одговорност та ако видите дека заенидта како Црква не ве разбира или не ги прифаќа вашите абери не им досаѓајте одете сторете си друга зар Господ Исус Христос не го сторил тоа, вие просто сте до толку исклучиви што мешате баби и жаби во однос каква улога треба да има банкорп секторот кој ги држи за трегери удбалитичари а така Етиката Моралот виа конзумеризам мамонизам и либерализам ви се фрлени во амбис, по која бе логика да не смее Црквата во едно доминатно монотеистичко општество да нема право на никаков глас во однос обликувањето на Државата вака а види богати локални удбалитичари дури и насила да ја туркаат кон екуменизам кон теолошко-конзумерситички филмои или пак кгбт милитаризам да просто стаало грев на грешен чоек да му кажеш извини не ми влегувај гол на гости кај мене дома, пази на улица не смее гол да шета во Црква ко за беља сакаат така да провоцираат а посе кога некој ќе се изреволтира заради тоа ќе глумат жртви, сакате глобализам бреј ќе прават сосила од вас буљашана биохемиски зар не е полесно да владееш со мекотелна маса пушти им ниски страсти по сите страни содома&гомора и сите мирни, не сакам да ги вреѓам кгбт сограѓаните нивно право како што си прават по дома или во своја гајба ако беа мнозинство и во свое општество, но некој да ги спинува нив како механизам за демонтирање некоја веќе традиционална заедница ем притоа така да те жигосува како нетолерантен тоа е чинам болна работа, ајде нека ми дозволат да им вејам сред нато кинески и руски знамиња каде бе со тој памет, едно е толеранција сосме друго соживот, ние на етничко ниво како Албанци и Македонци не сме се соживеале ко што треба та сега види требало некои за нас непознати глобалистичко-универзалистички групи да им ставиме некаков пиедестал, бреј ова дури и на Косово им помина како агитпроп а на чија штета, демек така побрзо Народ ќе се аклиматизирал на коплерај национализам, нели му демонтирале себство виа туѓи сајберпанк идеали, сигурно утре ќе ви речат епа дечки евала еве ви и касапи пуштете нека си колат животни каде стигнат бидејќи нели тоа е нивно природно право бидејќи од деца работеле во касапница, чекај те бе има каде како може тоа но сред плоштад да касапиш животни бидејќи некому тоа му е веј-оф-лајф, ало дајте бе опаметете се до кога ќе си прават абдали од вас како Христијани и Муслимани!? вие не живеете во демократија вие уште сега живеете во тоталитаризам на евроатланските детерминисти само што си дозволувате да бидете прелажани виа лихварлук односно веќе ве изботирале во мамонисти!


Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2020 во 06:55

што значи Пропаганда, на запад велат дека се либерално демократски општества а на разни начини се дефенсивни демократии еве некој наведен пример во Германија [1] значи привид е дека Народ како Уставотворен Елемент има право доколку сака значи за нешто постигне консензус тоа и да го стори пример промена на име, дефактоние не само што не сме ниту дефанзивна-демократија туку експеримент кој кога како сака дали од неоконците дали од глобалистите односно евроболшевиците ќе си го игра како му чини, бреј изговорот на нивните локални ботови е тоа е мали сме нема друго, па чекај нели заради подемократски штимунг одиме натака!? тоа е и фатаморганата да ви продаваат бубрези а си кркате нокти ако не кашкавал од нивните стапала! мислам јас се согласувам дека либерализмот е мишн-импасибл посреди некопатибилни традиции та логично затоа треба да постои мнозински модел на демократија значи прифаќам дефанзивна-демократија како повод за да се одржи одрден поредок, но во нашиот случај Народ тој поредок не го крои и тера туку за некои центри на моќ го одрботуваат удбашана и удбалитичари а за жал и ним блиски научници, земете го за пример др.ФеридМ, нејсе според него заради глобалистички хаер-коуз оправдано беше да крене рака за навидум доброволна еутаназија на националниот амблем името, после нешто како да ретерира но тоа е налик рава која го лиже клоцнатото млеко!

вистината е дека кој и како да ја толкува демократија пример за дефенсна некои ги подразбираат строго Израел и Ј.Кореа [2] други пак велат дека постдемократски вајб е дефенсивна-демократија која генерички е неопходна за да се зачува од налет на различните ко во случајот со Германија [3] а има и такви кои ќе кажат нема друго него платоновиот след е норма [4] јас ќе речам нека не ве лажат истата никогаш не постоела за што доказ е форсирање безреферендумска промена на устав и пенетрација во отан иако тоа е референдумска норма во вторио а небулоза во првиот случај И сето тоа стимулирано од еу како некаков современ демократски феномен, бреј та зар и самите таму не им спинуваат европски устав против Волја на Народ та кога реферндумски им беше отфрлен во неколку земји го протнаа како лисабонски догвор онака бирократско-евроболшевички!? ах кого прават абдал себе си или Народ, што глумат виртуози на слободата а всушност се најподли спинери на тоталитаризмот протнуван чекор по чекор виа мамонистичко-либералистички агитпорп и уцени и тоа на ачик, бреј федерализам бркан виа еконосмки спинови ако се има во предвид дека минатат европска економска криза беше менаџирана така за да се избалансира еврото со доларот како не би им рокнала еа-центрифугата а успат си ги фатија сите на фора дека нема друго него мора федерализам односно така си ја наредија да навистина за нив како фараони друго нема него да се дујат и окрупнуваат [5] само што вас не ви е јасно дека така ќе ве прождерат сомелат и исерат ко кузнај што на крај, битно нели вие се радувате ќе ве централизирале мед&млеко ќе потекло а всушност ја подржувате евроатланската империја која веќе неколку века го експлоатира и кон уништување тера цел свет така ненаситно, но се сетиле имаат тие решени се вика nwo во кое вие мислите ќе ви дадат популационо бројче ако како удбалитичари им коленичите, бреј тешка самоизмама, што им теба ќе си земат и другото директ на рециклирање!

не сакам да звучам песимистички но факт е дека доаѓаат склет времиња, дури биле тие и во најблага форма а ние наместо за нив да се спремаме ние падавичариме во еу немало да влеземе, аирлија така ќе имате бар избор до крај дали да се еутанизирате конечно бидејќи со целосно отварање кон еу тука само бегалци ќе ви товарат а од тука и она што не може да си замине ќе почне да се пакува, евала ќе ви дале мираз за на економските мигранти кои нема да може северот да ги апсорбира да им направите тука комблокои училишта и по некоја фабрика нели за полесно да ве асимилираат, незнам само зошто уште сега не ги поканите, ете Зајко дури се затча но оп виде дека сам остана и опшаката под нозе, што не беше до крај експериментално глувче!? жално но вашиве удбалитичари се токму само полтрони и ништо повеќе! дали се полтронишеле локално или глобално не е ни битно, зошто тогаш воопшто и излегувавте од екс-ју ако сакате толку централизација ко во идна федерална европа колку и истата да се теќерави!? а ова е оној најсмешен демократски спин дека децентрализацијата е осигурач за либералниот капитализам, а всушност вие итате додека сеуште Народ не ја вкусил во полната час поскоро да му ја ресетирате и тоа суштински! да бе гласав а за кого па за оној што става сини знамеца во коктелчина кои банкорпци потоа му ги шиткаат на Народ за да тој опиен од неопаганаската атмосфера не само пари да си даде и тело да си шитне туку и Душа да си ја фрли на рециклирање, мислите ова е некаков христијански агитпорп, па опулете се поубо дали нема месонски или антички симболи по сите еу институции, Одата на Радоста земете ја доволно какo луциферијанска химна што мислите во текстот за што се говори [6] незнам само кој кого прави тука абдал вашите удбалитичари вас кога одат в Црква да запалат свеќа а коленичат пред месонерија или пак нив месоните тапшајќи ги по рамо абе знаете дечки ова е онака само фолклор, сигурно и кукастиот крст бил своевремено!?
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2020 во 02:11

што значи удбашки-агитпроп рекет, може да дофатите од денешната епизода на ВскоЕ [1] во која низ полу-абери (ем микс од теми) се наметнува навидум антигерманска клима како полесно нашиве удбашана би ги тревожеле евроеите налик > еве гледате што се случува Народ се бранува антиевропски дајте побрзајте примете не! само до толку да се абдалли европеи не ми се верува! всушност притисок е до Германија суруш медиумски од спунт ќе го јајте им порачуваат! хм, бар мене цел овој наратив дека Геншер е заслужен за демонтирање на екс-ју така ми звучи! ех, просто планот за демонтажа на сфрј е амерички само истиот требало да оди по сценарио ко во Сирија за што подолго да има простор сАд да ја уценува односно дресира ’еу’ со нестабилен балкан како би се осигурале дипстејтовци дека европеите (германците првентсвено) нема да шуруваат со русите по распадот на ссср, а што како инерција може да се препознае уште со учипувањето на хрватската емиграција од страна на циа далеку пред распдот на сфрј, а кое сценарио бидејќи му било јасно на Месич та очигледно се обидел да го ресетира со тоа што би издејствувал брзо признавање од еу-членки како би се спречило крвопролевање, Но, намерата иако уба воедно без ефект бидејќи дипстејтовци се погрижиле крвав балкан да биде реалност та не само хрватите ами и србите да ги поалчат, што вели адм. Давор Домазет дека по месонска линија му ветиле на Слобо големосрпски меѓи виа скратена Југославија но и тро потака, што и јас го контам така само што некој некого шитнал меѓу србите односно сите си ги играле дипстејтовци така да нема мир долгорочно, веројатно ова го сконтал Слобо но прекасно жртвувајќи ги краишнците иако лицемерно како би ги искористил ко статистика потоа во Косово [2] и ај што се погрижиле ea-deterministite да распалaт омраза меѓу Православни и Католици туку и Муслимани, бидејќи во исто време ги организираат и првите муџахедини за во европа, просто подготвиле терен да има касапана, И Бидна, иако од помал размер него да не ги признаеја европеите Словенија Хрватска и Македонија своеврено!

ќе речам Ф-сушност фората биле словенците кои одбиле екс-ју да влезе во еу топтан, иако и хрватите помогнале во тоа, па и србите чинам со својата исклучивост за федеративност до крај, но незнам по која линија дипстејтовци ги К*ражеле словенци таквиот еу-предлог да го одбијат!? заприметите ако ви сече само какво америчко-дипстејтовско дувло се сега екс-ју републиките, него тоа што воопшто некогаш би било случај ако екс-ју останеше цела макар како конфедерација која би се интергирала во еу деведесетите, вака од една страна америте спречиле ризик утре во еу да имаат неков руски бот од спунт, односно си имаат сигурни вазали, a од друга виа Косово си напраиле чекпоинт на сигурно за идни интервенции по блискиот исток додека трчаат да ја остварат својата старо-нова воена-стратегија на анаконата [2] за опколување од сите страни на Русија за што во сличен контекст пишував и претходно тука цитирајќи го КрумВ [3] или пак алудираќи линкувано на неговиот абер во вториот пасус на следниот пост [3]

да резимирам, ако толку случајно поаѓа од рака нечие признање, аирлија на паметот на ВаскоЕ, ех да речеме дека не е муабетот удбашки агитрпоп, може мене само така ми се чини, и да претпоставиме онака најслучајно Стипе бидна главниот виновник - што би требало да се извлече ко поука од вценатерените аналогии на ВаскоЕ во епизодата со БожоД па капак него го посочува во насловот ко кумот за распадот на сфрј, бреј повторно не да ја промашил дијагноза домакинот ако тоа му било целта, односно да поентира кој е крив за распадот на Југославија, ама ај тоа на повеќето ќе им промакне, што него ко режисер и не го тангира во случајов туку ко низ повеќето емисии во последно време да агитира ефтино страв кај европеите > еве или ќе не приберете или ќе се радикализираме вака или онака! пак ќе кажам сигурно тие нафта не пијат, а кој е крив зошто маусдонија не почнала преговори со еу чинам на сите им е јасно дека тоа се дипстејтовци повторно, задржувајќи што повеќе отворени проблематични порачја за да утре преку нив евентуално да повлечат геополитички конфликт преку кој би ги заќљофтале сите како би стигнале до толку поскакуваната од нив ww3 која треба да пепељарот за никнување на nwo пениксот, мислам ако ова ве чуди само прашајте се чив банкр бил макронот, бреј н саркози не му е рамен!

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2020 во 23:47
Ubavo e koga ima mesto, kade sto moze covek da se " ispuka" размислување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 78910>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.