IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Книга
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Книга

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2020 во 03:53
Originally posted by Zelenikovo Zelenikovo напиша:

ако ја правиш книгата и ко за филмско сценарио можеби полесно! тоа значи уште од почеток концептот да ти е ко Книга за Снимање ...


еден ваков пример, до душа стрипуван е Никопол Трилогијата која посекако Енис Билалович ја срочил најнапред како текст [1] а потоа бидејќи уметник терал директно со нејзино блокосување [1] а после годиње самиот прави екранизација на оваа негова анти-еугеничарска приказна [2] всушност чоекот некако е есхатолошки настроен свесно или не портретирајќи ја месонската визија за иднината во вистинско светло како всушност таа би завршила доколку тој нивни nwo опстане, би забележал таквите размисли не му се случајни чим тоа кај него го препознава како хоби некој стрипаџија [3] можеби на некој чуден начин предупредува кој им е филмот на елитите еугеничарски доколку и понатака ние како Луѓе мижиме хедонистички лоботомирани пред нивните научни бурлески како џин-драјвот [4] или пак a.i.-a [4] а во однос паганскиот вајб сред таквиот еугеничарски мизнсцен можеби аберот му е од неговиот татко кој му бил кројач на тито та можеби од спунт и упатен во месонскиот бекграунд на маршалот [5] мислам зошто би заминал од екс-ју ако баш нему му кроел штофот, но да речеме ваквиот спојлер е непотребен, сепак во споредба критички осврти од каде му на Енис поривот за трилогијата [6] мојава предожба чинам далеку повеќе држи вода сепак би требало некој Енис пофино да го потпраша, можеби Јанко или Миленко :) но посекако постапокалиптичниот наратив вака или онака делува многу возможен доколку репер се месонски ордо-аб-чао фантазмагории [6] всушност лајтмотивот може да му бил и поедноставен односно како анатемаго да си продолжи рок на траење виа месонски наштиман мизансцен!?

како просто сиже за оваа негова приказна од 1980-та би била траката на RHCH blood-sugar-sex-magic > еугеника-плавуша-парење-паганизам, а тшо супер се залепи на едикојси трибјут [1] ем биохакерска надополна како еугеничарски извичник [2]

https://www.bitchute.com/video/4QfoEafpTb1J/


Изменето од Zelenikovo - 26.Јануари.2020 во 03:56
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2020 во 22:22

во однос на коментарите од 1-вата втора фуснота горе, се залетав да постирам таму абер но сум забораил дека муабетот е архива, иако и порано другде ја бев постирал но во друг контекст [1], та нека оди коментарот тука чисто како надополна дека денес можете да користите авто-ротоскопија т.н. CAI која си немам абер каков резултат колку брзо вади но еве има како функционира [2][2] но класичниот начин на ретуширање или оној со филмстрип форматот порано ви е секогаш при рака за да снимите сценарио петпарачки а потоа да го шминкате та дури и ко за сајберпанк иако лично и немам големо мислење за афх бојаџисување [3] попрво олдскул миксање [3] ем филмстрип форматот веќе не подобен после Afx-Cs4 та брзи реметења во сцени тнко но доколку имате при себе ближни кои манипулисваат мат-пеинт техники не е лошо да си ги скорнете за што поатрактивна екранизација [4] макар и ко шорт во однос вашата прозна ако не поетска дума, така можеби ко што реков и побрзо би стигнале до спонзори на кои логото ќе им го убаците некако меѓуредои или сцени, можеби како игра на зборои, или пак нетипични илустрации, мислам не би расипало тоа ништо во однос атмосферата освен ако не е постојано нападно натурана таквата спонзорска наклоност, но и да е поарно во детство да се полтронишете него тоа да си го дозволите како полнолетни, книга ко книга навистина денес ќе заврши за потпала некому ако не е бар во корицата добро илустрирана, иако паметно е по некоја илустрација да има пред или по секое поглавје та макар била таа и минималстички шибната како перфорирана страница која може да се реупотреби ко подлога за честитка!

туку репликата која потенцијално тебаше да оди како реакција на cgi разочараноста во некој од коментарите! yo check ur vision or head! Луѓе навистина знаат да робуваат на трендови ем да немаат осет што е нечиј стил или табиет! сепак колкав буџет имал филмот а колку кеширале излегвит дека гото лујџе имаат таква диоптрија, сигурно мнозина ќе го сконтаат Енис и како неопаган, а всушност чоекот е предапокалиптична уметничка тревога, (тревожец?), вели после две идни светски војни е дејството, претпоставувам ова му е извлечено од некое арпаџик пророштво, хм тоа би значело не еден бран касапана во блиска иднина ами два! капак замислите биохакери ви поправаат внучиња, скраја да е!
Цитирај Phenomenal explanation of ordo-ab-chao singularity where eternal life dream gone wrong, its almost like Enis has predicted how the future will look if freemasonry is above all, if this was not enough as story and the comic as medium, here is the movie as acclamation mark! maybe two coz there is also video game for all those new generations to hook and rewind to the basic point - DONT GO THERE which is very clever approach in this CRISPR times of eugenics 2.0

10/10 would be my score if You have in mind that those wacky cgi charcters actually are rotoscoping animation technique mixed with 2.5D i.e. 2D+Depth, thus this could be said its masterpiece of its time, if You have in mind that automatic CAI is released 4 years later, tho one could easily used filmstrip pinpong among PS and AFX before, I am sorry that peoople forget about Enis background as comic author ... here is small contribution to his effort to warn us where we are heading to! (овде би требало да оди линкот од bitchute)
идеално романот ако ви доживе адаптација за театар или радио, на таквата аудио подлога можете да залепите видеоарт од каков било контекст, ех кога ова би им било денес фора на К15 ко некогаш, таман да компензираат за шкарт пиво и ракија во овие времиња како инспирација, веројатно кросовер од анимациите на Еднооки и ем со ретуширање на К-15 скечои дене би било најсаглам монтипајтоновско продолжение на тие наши патосајла-серииали, во секој случај и едните и другите треба од време на време да отворат продукциски порти и за млади-креативни пичери ако не сценаристи или прозаисти, замислете кога Ката Мисиркова би имала во детство таков спунт на располагање сигурно ќе се искалела во акробат на МОБ сцена потака т.е. би поетисувала балетски пируети пред аквариум од документарци за охридско ...

Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2020 во 02:40

НЕзнаев дека станало тренд да се бркаат пара виа booktube табиет [1] ха вели ни оние со 100k не праеле пара вака чупево, браво супер препорака не си губете времето воопшто со вакви глупости, мое мислење така креативноста ќе ви биде заробена!

можеби фора би било прво да почнете како Кантавтор на кого би му се посреќило со комшиите да склепа ворлдмјузик или етно-даб бенд чии албуми би го таргетирале англиското говорно подрачје, а потоа откако сторите подома и понадвор некакво име и ви потпотече нешто в џеб, шалтајте на вашата средношколска најчесто пасија за романистан канализирана енергија, сепак би рекол најубо Не Се Замарајте Со Издаваштво, имате денес интернет та промовирајте се на свој Портал или Блог а така ќе ви остане време за умствена акробација чим тоа ви е филмот, а посетне евентуално нешто да ушуќарите од рекламнича по е-банери, а така да си скоцкате и католигизација низ фанзин-тираж колку за празници и родендени да имате и харкопи да им подарите на Ближни или Далечни Пријатели ... можеби чаре е да размислувате како од фанзитот да сторите и боенка во позадина на текстот за да посочите кои страници или пасуси би требало да ги подвлечат засегнатите љубители на вашиот пишан збор, стајте им едно Бркај Работа од мене :)

всушност зошто ми е интересен муабетов, бреј во сред Креативен Набој заради разно немање тепање време по фејкбук 90-ти, а смачено од сателитски и видеокасети, ем потечен од мрмрисување фреквенции та фатив од спунт да пишувам Поезија средината на последната деценија од минатиот век, така канализирајќи подоста абери кои имав на крај идеја да ги срочам во моја прва Стихозбирка со наслов Збир Од Збрки в Каша Некаква ... но нели не е лесно да си расплинет на повеќе уметности та додека да монтирам кристалчина подобно за позадина на секоја стиховница, ем немав фотошоп т.е. компјутер а не па скенер дома та некако се завлечка муабетот бидејќи беше време кога дури и извикани Паберџии немаа како да се испринтаат во тиражи а чекаа тук таму некој да им отвори врата во Маргина, и оп замина муабетот во фиока, а подоцна пак кога имав можност да си скоцкам Пзбрката во некаков китап ми светна заради икс околности дека сета уметност што ја имам ми натежнала и ме држи некако егоистично за земја та земав запалив што можам да запал нешто избришав а едвај да останала по некоја фотка или снимка, смешно но вистина ко да ми падна планина од рамена :) но ајт како сега да сотрам еФорумсково думање, хм, не му се секирам знаејќи дека кога тогаш во блиска идниа И нема да остане од интернетов, затоа паметно е со време да си инвестирате во некој поасолен ласерски принтер како би си испринтале не романите или поезијата во тиражи туку неопходни SURVIVAL абери кои иако сега ви се на клик по сите страни во околности на ww3 сликајте се дури и ако ги имате по хардискои бидејќи посекако во такви околности ќе збрчат и EMP оружја, та берете памет дали вие би пишувале книги пред да си спремите Preper Шпајзот подобно за безструјно или неинтерактивно користиње подома корисно ноу-хау како да Преживеете со леснотија!!! параноја ноу, Трезвеноумност попрво во однос сите ризици за кои претежно заверглав последнава година на форумов ...

Understanding the Threat of EMP
https://www.dailymotion.com/video/x3ve4kc

The Scariest (Disaster) Book I Have Ever Read
http://www.informit.com/articles/article.aspx?p=1736731


Изменето од Zelenikovo - 27.Јануари.2020 во 04:40
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.