IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Опции за форумот Опции за форумот  Активни теми Активни теми RSS: Историја
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Историја

 Внеси тема Внеси нова тема теми страница  123 25>
 
Теми Обратен редослед / Автор
Оцена 
Коментари Прегледи Последна порака
Објави
Жешка Заклучена Објава
Алатка за кирилично писмо
од Messenger, 31.Јануари.2012 во 04:58
0 1146324 од Messenger
31.Јануари.2012 во 04:58Види последна порака
Жешка Објава
Соопштение!
од Македон, 28.Август.2009 во 00:23
0 22985 од Македон
28.Август.2009 во 00:23Види последна порака
Форум Теми
Жешка Актуелна Тема
МАКЕДОНИЗАМ - за минатото
од Boogie, 01.Ноември.2008 во 18:27
Повеќе страници123 1819
263 136249 од Buggyman
19.Октомври.2018 во 13:06Види последна порака
Жешка Актуелна Тема
Многу убави линкови
од adzigogov2001, 23.Август.2006 во 15:46
Повеќе страници123 45
63 125761 од kkniango
27.Февруари.2019 во 15:43Види последна порака
Жешка Тема
"Како во Охрид се досели бугароманството"
од Каснакоски, 01.Јули.2010 во 10:03
Повеќе страници123 2122
302 8565 од Каснакоски
08.Ноември.2010 во 20:13Види последна порака
Жешка Тема
"Македонија" името било географски поим!?
од Vladimir88, 01.Април.2008 во 09:38
Повеќе страници123 45
69 3224 од Vladimir88
23.Април.2008 во 13:45Види последна порака
Жешка Тема
Икона ,,Македонска Борба,,
од Zajcef, 11.Јуни.2008 во 19:42
Повеќе страници12
17 769 од ZoraNaSlobodata
16.Јуни.2008 во 01:27Види последна порака
Жешка Тема
„Булгар ал-Џадид“
од Boogie, 06.Септември.2007 во 12:48
Повеќе страници123 89
122 3434 од pagane
11.Февруари.2008 во 09:21Види последна порака
Жешка Тема
„Зборникот“ или Бугарски народни песни
од Каснакоски, 13.Март.2010 во 20:29
Повеќе страници123 1213
169 16052 од mungos80
28.Јуни.2010 во 19:47Види последна порака
Жешка Тема
106 ГОДИНИ ОД СОЛУНСКИТЕ АТЕНТАТИ
од mamamd, 28.Април.2009 во 06:47
13 622 од да бе
29.Април.2009 во 11:45Види последна порака
Жешка Тема
13 НОЕМВРИ - значаен историски датум за Скопје
од PAVLIN, 13.Ноември.2007 во 16:08
Повеќе страници123
33 11695 од Македон
14.Ноември.2010 во 14:21Види последна порака
Жешка Тема
1917 Macedonians
од naemnik, 05.Септември.2007 во 12:26
10 386 од Filip2
24.Февруари.2008 во 08:11Види последна порака
Жешка Тема
95 ГОДИНИ ОД СМРТТА НА ЈАНЕ САНДАН
од mamamd, 20.Април.2009 во 09:05
Повеќе страници123 1112
163 5709 од lav4eto
13.Јули.2010 во 13:12Види последна порака
Жешка Заклучена Тема
A Smaller history of Greece by SIR WILLIA
од Vladimir88, 16.Март.2008 во 16:52
0 283 од Vladimir88
16.Март.2008 во 16:52Види последна порака
Жешка Тема
Albancite ne vodat poteklo od kralot Ilja (ilirij)
од vesnap, 08.Јуни.2009 во 19:07
Повеќе страници123 78
105 3829 од NiNa1
28.Јуни.2009 во 13:01Види последна порака
Жешка Тема
Икона ALKOMENA - BUCIN TVRDINA NA MAKEDONSKITE KRALEVI
од alkomena, 06.Декември.2007 во 13:47
13 2735 од marco_antony
25.Декември.2007 во 13:45Види последна порака
 Внеси тема Внеси нова тема страница  123 25>

Скок до
Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.