IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - „Булгар ал-Џадид“
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

„Булгар ал-Џадид“

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
Автор
Порака
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: „Булгар ал-Џадид“
    Испратена: 06.Септември.2007 во 12:48
Фархат Хабул од племето Оигр-Амир претседател на Булгар Ал Џадид денеска изјави пеколни новости за нас Македонците.За појаснување ова е партија на Бугарите во Татарстан и тие научно докажано(со светски декрет) се сметаат за наследници на Аспарух и целото негово Дуло семејно стебло.Во контекст на оваа историски докажана правда Фархат Хабул бара сите оние градови и зданиа кои биле освоени и потоа градени во времето на турко-монголската инвазија од 9-11 век да бидат заштитени во светските институции под нивно име(зданиа заштитени од Булгар Ал Џадид).Но тој не застанува тука значи неговото барање не е само за архитектурата и градовите кои се во Македонија - од Румуните и Бугарите бара да формираат збратимена историска фондација во која сите заедно ке работат за освестување на турко-монголската нација која еден дел е во Румунија и целосно ја има во Бугарија.На Бугарите им препорачува да не живеат во старите Стаљинистички убедувања во нивното Словенско потекло и да се вратат кон нивните вистински корени(турко-монголски) и да направат едно големо обединување на турко-монголските територии како во времето на Аспарух.
Дали овој луд татарин ја зборува вистината или само сака побргу да влезе во ЕУ преку пустите Бугарски пасоши,тоа треба да се запрашаат Бугарите и Македонците во Бугарија кои залудно пробуваат да изиграваат вистински Македонци а ненормално се прелажани од институциите кои владеат со Бугарската територија а во голем дел се сочинети од баш истите турко-монголинамигнување
Кон врв
Mihajlov Кликни и види ги опциите
Група
Група

ДУДЛАЧ

Регистриран: 28.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mihajlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 13:20
Originally posted by Boogie Boogie напиша:


...во времето на турко-монголската инвазија од 9-11 век
...да за освестување на турко-монголската нација која
...да се вратат кон нивните вистински корени(турко-монголски) и
...да направат едно големо обединување на турко-монголските територии
...се сочинети од баш истите турко-монголи


Boogie-Voogie,
До дека чекам да отвориш посебна тема „Boogie„, би сакал да те прашам нај-нај-нај, ама ептен нај пријателски...
Што ќе се случи со твоите коментари ако некој ти забрани да ја користиш фразата „турко-монголи„?!?
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 13:24
ia tatarite, da ne imat nov Han??газење%20од%20смеење
Кон врв
Mihajlov Кликни и види ги опциите
Група
Група

ДУДЛАЧ

Регистриран: 28.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mihajlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 13:31
Originally posted by Trilili Trilili напиша:

ia tatarite, da ne imat nov Han??газење%20од%20смеење

Татарите се во една држава, заедно со Германија, Шведска, Шпанија, Грција, Словенија, Франција, Унгарија...
Ние се уште се радуваме кога Србија ќе освои некој медал...
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 13:33
ti neso slabo so geografija!
Кон врв
Mihajlov Кликни и види ги опциите
Група
Група

ДУДЛАЧ

Регистриран: 28.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mihajlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 14:23
Originally posted by Trilili Trilili напиша:

ti neso slabo so geografija!

Стави еден македонски пасош во левиот џеб, стави еден бугарски во десниот. Запали го фиќото и прошетај низ Германија, Франција, Шведска, Словенија, Грција, Унгарија....
После дојди на Форумот и ќе зборуваме не само за Географија, туку и за Астрономија, ако сакаш.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 14:49
Originally posted by adoks adoks напиша:


Што ќе се случи со твоите коментари ако некој ти забрани да ја користиш фразата „турко-монголи„?!?


Па нема да се случи ништо,еве нај нај другарски ти одговарам.Ако Турко-Монголите ги снема од било кој речник ке немаат национално имеголема%20насмевка
Следно прашање ама за тебе од мене и тоа нај нај другарски да ми одговориш.Дали се чувствуваш дека имаш било каква крвна врска со овој претседателот на Булгар ал Џадид?Дали воопшто имаш некаква врска со Аспарух?


Изменето од Boogie - 06.Септември.2007 во 14:54
Кон врв
Trilili Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Mr.Bodycheck

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trilili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 14:55
Originally posted by adoks adoks напиша:

Originally posted by Trilili Trilili напиша:

ti neso slabo so geografija!

Стави еден македонски пасош во левиот џеб, стави еден бугарски во десниот. Запали го фиќото и прошетај низ Германија, Франција, Шведска, Словенија, Грција, Унгарија....
После дојди на Форумот и ќе зборуваме не само за Географија, туку и за Астрономија, ако сакаш.zatoa ne mi treba bg pasos, za da ti raskazam neso....sakas?
Кон врв
Mihajlov Кликни и види ги опциите
Група
Група

ДУДЛАЧ

Регистриран: 28.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mihajlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 15:39
Originally posted by Boogie Boogie напиша:Originally posted by adoks adoks напиша:

Што ќе се случи со твоите коментари ако некој ти забрани да ја користиш фразата „турко-монголи„?!?
Па нема да се случи ништо......
Следно прашање ама за тебе од мене и тоа нај нај другарски да ми одговориш.Дали се чувствуваш дека имаш било каква крвна врска со овој претседателот на Булгар ал Џадид?Дали воопшто имаш некаква врска со Аспарух?

Boogie-Voogue,
На твоето искрено другарско прашање ке ти одговорам дека поима немам дали имам некаква врска со другар ти „Булгар ал Џадид„.
Да ти кажам онака другарски „ич к*ро не ме боли, дали имам или немам„. Не ме занима, шо би рекли некои скопски педерчиња...
Кон врв
Mihajlov Кликни и види ги опциите
Група
Група

ДУДЛАЧ

Регистриран: 28.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mihajlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 15:39
Originally posted by Trilili Trilili напиша:


Originally posted by adoks adoks напиша:

Originally posted by Trilili Trilili напиша:

ti neso slabo so geografija!

Стави еден македонски пасош во левиот џеб, стави еден бугарски во десниот. Запали го фиќото и прошетај низ Германија, Франција, Шведска, Словенија, Грција, Унгарија....
После дојди на Форумот и ќе зборуваме не само за Географија, туку и за Астрономија, ако сакаш.
zatoa ne mi treba bg pasos, za da ti raskazam neso....sakas?


сакам
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 16:43
Originally posted by adoks adoks напиша:


Boogie-Voogue,
На твоето искрено другарско прашање ке ти одговорам дека поима немам дали имам некаква врска со другар ти „Булгар ал Џадид„.
Да ти кажам онака другарски „ич к*ро не ме боли, дали имам или немам„. Не ме занима, шо би рекли некои скопски педерчиња...


Епа ако не си Србско педерче,турко-монголска к*рва тогаш што си ти воопшто вака искрено да те прашам,како се чувствуваш воопшто мора да припаѓаш некаде.Дали за тебе Делчев,Сандански,Карев и останатите Македонски револуционери се Македонци или потомци на Аспарух како што тврди Булгар ал Џадид.За него пола Европа е Татарска уште од времето на Атила и подоцна големото ханство на Кубрат.
ДАли воопшто се сложуваш со оваа негова но и светски признаена теорија а?
Кон врв
Mihajlov Кликни и види ги опциите
Група
Група

ДУДЛАЧ

Регистриран: 28.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mihajlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 16:52
Originally posted by Boogie Boogie напиша:


Originally posted by adoks adoks напиша:

Boogie-Voogue,
На твоето искрено другарско прашање ке ти одговорам дека поима немам дали имам некаква врска со другар ти „Булгар ал Џадид„.
Да ти кажам онака другарски „ич к*ро не ме боли, дали имам или немам„. Не ме занима, шо би рекли некои скопски педерчиња...
Епа ако не си Србско педерче,турко-монголска к*рва тогаш што си ти воопшто вака искрено да те прашам,како се чувствуваш воопшто мора да припаѓаш некаде.

Boogie-Voogie,
Не се нервирај, бре другарче мое...
Штом „вака„ искрено ме прашуваш ќе ти признам дека јас се чуствувам Македонец и припаѓам на македонската нација.
За Гоцката, Дамета и другите ќе правими муабет. Има време...Само ти продолжи со демократскиот тренд, да не ги бришеш моите коментари...и ќе направиме дискусија што ќе се памти со векови...
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 18:05
Прашав за да знам дали да ја извадам титулата која по претпоставка ја доби,а за муабет повели кога сакаш ама не завлекувај туку дискутирајнамигнување
Кон врв
Mihajlov Кликни и види ги опциите
Група
Група

ДУДЛАЧ

Регистриран: 28.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mihajlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 19:06
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Прашав за да знам дали да ја извадам титулата која по претпоставка ја доби,а за муабет повели кога сакаш ама не завлекувај туку дискутирајнамигнување

Титулата што ми ја додели треба да ја оставиш...
Таа не кажува ништо за мене, повеќе зборува за тебе...не дека си „монго-татар„, таман работа, туку дека ти фали, другарче мое мило, нешто што се вика „демократска култура„.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.