IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Опции за форумот Опции за форумот  Активни теми Активни теми RSS: Македонци ширум светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци ширум светот

 Внеси тема Внеси нова тема теми страница  <1234 7>
 
Теми Обратен редослед / Автор
Оцена 
Коментари Прегледи Последна порака
Форум Теми
Жешка Тема
Бегај од Македонци кога си во странство
од nostalgija, 15.Ноември.2012 во 14:15
Повеќе страници123 56
73 33288 од Орка
23.Април.2014 во 22:11Види последна порака
Жешка Тема
Бизнис во Македонија
од kiev, 10.Март.2006 во 14:26
Повеќе страници1234
54 9580 од orlov
29.Ноември.2007 во 01:08Види последна порака
Жешка Тема
Бугарски пасош ДА/НЕ
од makedoneromkd, 26.Ноември.2011 во 02:23
Повеќе страници123 45
67 85801 од Орка
16.Октомври.2018 во 22:56Види последна порака
Жешка Тема
Во Шпанија да не има некој ?
од nindza, 11.Јуни.2007 во 11:48
Повеќе страници123 45
56 52180 од maimak
04.Октомври.2015 во 17:31Види последна порака
Жешка Тема
Втора глобална конференција на ОМД
од Messenger, 23.Јануари.2010 во 05:40
Повеќе страници12
22 438 од Messenger
24.Јануари.2010 во 21:17Види последна порака
Жешка Тема
Втора глобална конференција на ОМД
од Messenger, 26.Јануари.2010 во 00:19
9 989 од chuchuliga
10.Август.2010 во 15:31Види последна порака
Жешка Тема
Гарантно писмо
од Mindy, 04.Јануари.2008 во 22:54
Повеќе страници12
27 2628 од brza
24.Септември.2008 во 09:03Види последна порака
Жешка Тема
Дали би гласале на избори во Македонија?
од dras, 17.Јануари.2007 во 08:37
Повеќе страници123
32 890 од Glenn
10.Октомври.2008 во 14:39Види последна порака
Жешка Тема
Дали би сакале да придонесете нешто за Македонија?
од chuchuliga, 25.Септември.2006 во 09:09
Повеќе страници123 56
79 2840 од Saevus
31.Март.2009 во 12:41Види последна порака
Жешка Тема
Дали би се вратиле во Македонија?
од mia111, 01.Ноември.2005 во 09:34
Повеќе страници123 3738
531 122177 од Zelenikovo
21.Јануари.2019 во 08:00Види последна порака
Жешка Тема
Дали сметате дека е добро да одите подалеку од МК?
од superboy, 10.Август.2008 во 16:39
Повеќе страници123 67
91 3907 од saguaro
31.Мај.2012 во 20:31Види последна порака
Жешка Тема
Икона Документи за во странство
од SlavicaT, 04.Февруари.2010 во 12:26
3 309 од gonzo
09.Март.2010 во 19:29Види последна порака
Жешка Тема
Државјанство, пасош ?
од Mindy, 04.Јануари.2008 во 23:20
Повеќе страници123
33 73334 од Messenger
13.Јуни.2017 во 07:27Види последна порака
Жешка Тема
Евтино телефонирање кон Македонија
од mkmkcanada, 09.Мај.2009 во 17:56
6 404 од vkk
13.Септември.2009 во 11:10Види последна порака
Жешка Тема
Живот во Канада
од Goran71, 06.Јуни.2009 во 03:31
Повеќе страници12
18 28366 од Zelenikovo
06.Септември.2018 во 20:21Види последна порака
Жешка Тема
Живот во странство
од joli, 21.Ноември.2006 во 00:16
Повеќе страници1234
50 3239 од Анастеа
15.Април.2008 во 15:54Види последна порака
 Внеси тема Внеси нова тема страница  <1234 7>

Скок до
Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.