IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - ЕУгеника ТРАНСхуманизам НАучно ДИКтаторство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕУгеника ТРАНСхуманизам НАучно ДИКтаторство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2019 во 13:02
Не сакам да преудицирам дали и нашите власти си нашле некаков изговор за да ја сотрат страницата за архивирање archive.is односно archive.fo а за тоа јас да сум некако крив бидејќи на ангро ја користев за архивирање на маклезет.мк форумот, меѓу другото и за архивирање на многу страници абери и директни линкови до цитати во дадена страница а потоа фуснотирани на овој форум (поприлично и во оваа нишка), којзнае можеби некој од удбашана се изнервирал што не му дала комшика шеќер па ајде некако да му го тупи на Народ за да си истресе од спунт склет гурабии, НО нивна работа ето бар не се единствени [1] хм можам да замислам како и зошто се одлучиле на ваков чекор којзнае може изис и озирис им дремат у двор, нејсе, ако и кога низ фуснтиве во нишкава налетате на од мене линкувани абери на archive.is/fo доколку сакате да ги видите ќе мора да одите преку прокси сајт и се си е ок ...

пр. преку некој прокси сајт налик https://www.kproxy.com

односно линкот од фуснотата

http://archive.is/Wpg1U#selection-2183.1-2187.162

копирајте го и срчнете го преку прокси сајтот, тој или кој било друг

https://www.free-proxy.com

линковите во линковите каде како (ако и таму е линк од арцхиве.ис) треба исто да ги внесете во прокси срч за да ги отворите


Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2019 во 17:00
каква фора од вовед има во видеото од линков, пред него пак некои за летувања зимувања и сл., туку друг ми е муабетот ...

во однос овој пасус во 11-от пост од предходната страница еве подоле интересно видео во прилог, ЕХ еа-елитите немале против да ги пржат сите до сега, но ако соодветна технологија шитка Хуавеј ето инстант паника а без притоа да образложат зошто односно се вадат на трговска војна и то!
Originally posted by <a href=http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31572&KW=%EC%F0%E5%E6%E0%F2%E0+%E5%F3%E3%E5%ED%E8%F7%E0%F0%F1%EA%E8&PID=3145169#3145169 target=_blank rel=nofollow><u>Zelenikovo</u></a> Zelenikovo напиша:


туку во аберот од 10-та фуснота горе таму во 9-тиот пасус вели виа харп сте стимулирани односно заплашувани како би биле постојано под стрес за постоен еколошки колапс како нусефект од стакленичката градина дочекувајќи урагани поплави земјотреси суши, а дали е така секој од нас треба да се запрашува и бара од научниците дебата како локално така и глобално, за да не не' стрефи анегдота налик - мисли глобално делувај глобално - туку да делуваме локално, што би значело ако сме свесни за ваквите ризици нема да чекаме на големите и нивните агенди туку со време ќе се осигуруваме за да не можат да не играат како заморчиња во експериментални филмои, а дали не cе користи харпот како гео-оружје тоа незнам [1][2] на ова конспиративно упатува и можноста за затворање на озонската дупка а сепак нема гласен интернационален научен абер за тоа [3][3] што ако е случај би им скубнала еко-фората за н'с'п инерција, но повторно чекајте си вие за да ве известат еа-елитите дека харп-елф-емф технологијата се користи за истражување на јоносферата, затоа изгледа пред повлекување на гаконската антената од Аљаска ошле од дарпа да си деинсталираат играчките [4] недвојбено потврдувајќи ги така сомнежите дека станува збор за воен проект [5] но што е тоа е Народ веруњт во она што сака да верует, А НЕКОМУ И ВИСТИНАТА ПРЕД ОЧИ ДА МУ ВРВИ - АКО Е УСПАН ИЛИ ЗАСЛЕПЕН ОД ЕА-ДЕТЕРМИНИСТИТЕ ЧЕ СИ СВИРКА КО НИШТО И ДА НЕМА, веројатно има некои вистини кои се болни за прифаќање пример конспиративните абери дека 5G мрежата еугеничарски ќе ви дрма прираст односно подпеглуе наталитет можеби паразитски во сон [6][6][6] што и навистина звучи конспиративно да верува Чоек дека може да се злоупотреби на глобално и регионално ниво [7][7] но дека би можело стерилно на индивидуално немам сомнеж, та ако и при 3G растенија овенуваат а тоа не ви е доволно предупредување [8] незнам можеби од 5G ако почне коса да ви паѓа та тогаш да се уверите (@'me'myself'аnd'I ти сраснал таблeт за џигер лежечки - теши се дека си на чет'ри'џи) ... сепак на таква мрежа изврзани сите домакинства и граѓани виа IoT а пресретнати од некој бигбрадер програм како prism/sorm или faception [9][9][9] тоа мислам ќе биде алгоритамски пазачка симфонија, а како потоа ќе ве табаат да ве сподобат системски (налик мајнорити-репорт предвремено да ве спречуваат за зло) тоа ете на Роберт Данкан од вториот пост книгата ДДМ може да е поучна, само што и слободоумни дисиденти се зло за системот, та внимавајте натака и во друштво колку често думате конспиративно, за и на мајтап да не ве мапира и таргетира некој антитерористички алгоритам, ако до тогаш сеуште ви останало во глава Слободоумност [10] но вејт-а-бит ќе ви опнат кај и да е и elf антенчина во телефончина [11] таман за дарпа да ви драпа вијуги еугеничарски како си сака и треба или е приморана од еа-детерминистите, но за сега думајте што би било кога билосо 5G-то [12] ...од коментарите:
Цитирај Alexander Melb/Aus 1 month ago
here are 2 studies on Microwave Ovens or the use of Microwave heating on food, a 1983 study in Switzerland and a 1999 Japanese study which focuses on the use of microwave ovens on milk. Both studies conclude dangers. The Japanese study found that within the Milk, certain compounds were converted to those that are known to be carcinogenic.
I cringe whenever I see baby bottles being heated up in the Microwave and try persuade the parents to avoid the practice.
...
bbl rip 1 month ago
There was also a fairly comprehensive study by Bournemouth University, UK, some years ago, regarding the preservation of nutrients in foods heated by microwave ovens:

The study concluded, after testing over 100 different ovens, that in ONLY 2 microvave combo (microwave/convection or microwave/gas) ovens, vitamins and minerals were not affected any further, than heat does anyway (different vitamins get destroyed by different degrees of heat).

HOWEVER, their study further concluded, that ALL OTHER MICROWAVE OVENS destroyed ALL VITAMINS in the food, PERIOD, FULL STOP, NO EXCEPTION!!! (while minerals were largely unaffected)
...
Coiled Steel 1 month ago
@Nerdy Art Good post "Gal!"
Don't also forget about the dangers of heating Plastics up in the Microwave! (Bisphenol-A)
...
Μιχάλης 1 month ago
4G and 5G was invented by Qualcomm in Haifa Israel, where the same technology is not allowed.
...
paul dunlop 1 month ago
In his book "Profiles of the future", Authur C Clarke mentioned in the early days of Radar development (in which he was involved) that the heating induced by microwaves caused infertility in male experimenters. Leukemia clusters are usually found where children's bedrooms are in proximity to electrical substations and high voltage power cables.both of which radiate significant EM fields. You can imagine what Bluetooth has and 5G will do to the public Your Great Grandfather was a VERY WISE MAN!
...
T Stelle 1 month ago
To anyone who doesn't want to believe this, just talk to people who were forced to live under high powered electric lines.. How many now have bone cancer...
...
Scritchbeatology 1 month ago
And then 5G Internet arrived... And microwave ovens became suddenly obsolete...
...
robin whelan 1 month ago
another fantastic work is out, written by Dr. Becker's colleague, Andrew Marino. It is called "Going Somewhere" . . .it details much of their lab work, and efforts to convince the telecoms to come forward with better transparency. These people blazed our trail, and we are so grateful for their life work and courage and willingness to EXPOSE THE REALITY.
...
E Higgins 1 month ago
This makes me want to bring back lead paint (попаметно е оловна фолија)
...
Anonymous Anomaly 1 month ago
The go-to paint to use as an EMF barrier is YSHIELD, made with graphite. Look into getting meters to do testing in your environments and that of those in your circle. Confer with a building biologist for professional help.
...

Michael 1 month ago
First you have to realize the agenda does not include any type of caring for the health of humans ..it is well documented the many soft kill methods they have implemented to achieve depopulation to the Georgia guidestone levels ...they consider us the enemy of the state . We are all swimming in a Radio Frequency saturated environment 40 years as a radio tech I had to work in a completely shielded copper screen room to be in a space that had no signal saturation I could not tune receivers because of ubiquitous signals that kept the radio completely pegged with incoming signals , hence the very expensive copper mesh screen room a Faraday shield good reason to live as rural as possible . Signal strength is not as important as resonance ...if something is resonant it allows a wide open door for the smallest signal to come right on in and do its mischief.
...

Michael 1 month ago
@Becky G Radioshack or heaven forbid Amazon should have a cheap field strength meter which will indicate the presence of radio waves ..then you can experiment and see where the shielding works ...aluminum metal buildings work if they have ground rods attached at the corners...your microwave oven has aluminum mesh to trap the RF energy inside ...thats why spys keep their cell phones in the microwave or fridge ..micro is better the insulation that has a foil backing will block signals the problem is a window or cracks allow them in and they bounce around forever (па внимавајте како со фолијата се покривате) ...even your phone has apps for field strength and you can see what drops the signal down from 3 bars to one or zero like inside the microwave
...

AnneBeck58 1 month ago
Just look at the huge jumps in cancers, since the seventies (I have been saying this, since at least the last ten years/) Numbers have gone up from about SIX percent to over Sixty-SIX percent! This is the people with cancers, one time. An even higher percentage of those with cancer, once, will deal with it more than once.
In my family, nobody had cancer(s), til this generation. My grandmother lived past 100. My parents lost ten years from that.. My siblings; three of them, with various cancers. died in forties and fifties (age.)
None of this is surprising to me.
...
Anonymous Anomaly
Anonymous Anomaly
1 month ago
The connection to autism is staggering as well.
...


ToR. Edge 1 month ago
I remember when first going to work for the navy in the early 80s , the exposure levels for us Workers on Nuc. subs and Nuc. aircraft carriers exposed to IONIZING radiation were 3 Rem per quarter and 5 rem per year, and if you exceeded those levels- which many of us did, you were given an extension, as needed to accomplish the work.   Govt Radiation exposure levels were considerably lower than the exposure levels allowed in the public sector at that time (so they easily doubled and tripled our exposure levels). We were told that exposure to Ionizing radiation posed NO HEALTH RISK whatsoever, and anyone who didn't write that on their tests were failed (and could lose their job) and those people had to go back and take the test again.
Government has historically had little to no concern for the health of their military and civilian workers, and Private industry has almost zero concern whatsoever for workers exposed to IONIZING Radiation, so its no surprise to me here that the exposure LAWS of NON IONIZING radiation in our country are set so high that its a health risk to the general population also, its all about making that eternal dollar.. and oh yeah, we killed a few people along the way...

...

Capital District Court Block
1 month ago
Like in the movie Skyline. The blue light (frequency) attracted them like a tractor beam.
...

kokoleka808
1 month ago
Speaking of the time, circa late '60s/early 70's, the FCC's current regulations, which are 20 years old, are based on a concept that's 50 years old. Even if our technology didn't change during the past 5 decades, the EMR levels would still be unacceptable as this video clearly mentions. Because the levels of EMR are off the charts, especially with the roll out of 5G, the dangers have increased exponentially.
...
Paulo Raposo
1 month ago
I dont believe for a split second that any of this is by chance. This is planned stuff....this is and has been, war against humanity.
...
Michael
1 month ago
When working on a police UHF or VHF radio and someone keys the microphone while you are touching the antenna ..you receive a very painful burn that takes weeks to heal it literally boils the liquid in the cells from deep in the flesh to the surface it cooks from the inside out to the surface leaving a small white ashen colored mark where you contacted the antenna...this is heat damage from a hundred watts ...but the right frequency at very small levels resonant with the cell would interfere with that cells daily operations and could change DNA etc
...
Meredith Arizona
1 month ago
Of course it effects sleep wave cycles, we go into different frequencies to achieve REM.
...


E.Flores
1 month ago (edited)
Just to start, the experiments Robert O Becker (which was mentioned) talks about in his books shows their is an effect on a biological level. When I first looked into this about a decade ago one of the first people I came across was Dr. Neil Cherry and he did a bit of research and experiments proven the effects of emf's on the biology of living things.
People have to start understanding how electromagnetic fields react to other electromagnetic fields
Our heart being the biggest emf within us that reaches out further than you probably think. Then every thing in your body reacts to these interactions even on a atomic level. Their is a book called the intelligence of the heart that is pretty interesting.
Glade you are mentioning some of my favorite people because this has been a big interest of mine for some time.

...
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2019 во 20:30

невестата на Чоеков од видеово горе (двајцата добар пример за тоа како завлекува човечки ум кога е таргетиран нели супер уморно делуваат иако трезни и свесни) има ново видео на истиот канал а во однос волјата на дипстејтовскиот матрикс за кондиторска манипулација на неподобни поединци (логично и групи) видеото добро се надоврзува на еден пасус од пост во нишката за nwo а би рекол дека на истото му недостасува спунт во однос современиот psyop виа социјалните мрежи [1] сепак во аберов од фуснотава се говори за сублиминална атака низ фејкбук постови, а треба да се има во предвид дека ако им треба (сигурно на ангро) елитите можат да ве пржат со емф ботови фреквенциски дури и кога не зјапате во профилот ами си е вклучен во спореден таб [2][2] нели како вие би чаткале катадневно виа фејкбук или месинџер, што пак како што може да се разбере од горното видео не е воопшто проблем дипстејтовци да го изведат денес во овие е-услови апропо која и да е нивна агенда а посекако за онаа нивната ултимејт односно nwo не се сомневам 24/7 на максимум потенциометарот ќе си го впрегнат, чунки некој ќе им руши AI-то, но дека и сега не сте фино напудрени со фреквенции тоа малку морген, чудно, за миг бев реактивирал сметка по грешка и бреј во секунда ме здрма чуден немир во однос претходната подолго отштопана положба, да речам го мразам фејкбук јок напротив иако имам мислење дека е склет драго ми е да си ги видам на купче ближните, така да отпаѓа моментум за ваквиот инстант немир заради некој мој анимозитет, да речам било тоа оти не ми бил денот хм до реактивирањето и влезот напротив мелем од дремеж пред тенеќево, кога се вклучив пак не тарашкав незнам колку 4 минути можеби таман се израдував подначудив и задумав и скубнав, толку но чувството на пластика во уста и растревоеност веднаш ме збрчи и потраја дента, веројатно добар дел сигурно отпаѓа на некаква духоносна сплотеност виа фејкбукот т.е. на кого мислиш со нив се поврзуваш, но не ако е така за толку кратко ко ќе разгледаш на фид постои од ближни треба да се израдуваш ваљда не се сите депре, а друга варијанта е јас да сум таргетиран засебно, но ако е така зошто тоа да неможат да го чинат групно!? потоа се наметнува дилема дали така децата не се исто колатералка, старите и болните воопшто како поранливи категории!? а кога на сето тоа ќе се надодаде дипстејтовската волја како да ве возат локално политички и оп станува јасно дека вие виа фејкбук твитер и сличните наним деривати од западот бивате не аклиматизирани туку оперирани за па што им се сака, хедонизам конзумеризам или егоизам, така речи наштимани да и она малку Благодат што си ја имате индивидуално да ви ја ретчат турбо! можам само да претпоставам како ова им се удира од глава на попои и монаси кои дремат на фејкбук па дури ете и од спунт, си велите тие се имуни, хм речено ни е Чувеј Се Ти Та И господ Ќе Те Чува, но нив кој да им каже дека си имаат работа со месонски агенди шеми инструменти и буништа, демек ако се фрлиш во оган ќе спасиш некого, ок ако тоа е интервенција, но ако дремеш сред оганот, да беа Светители па немаше да си го дозволат тоа освен ако не е Маченички Подвиг налик пред свршен чин, НО кој да ве описмени кога и оние што се писмени се некако лоботомирани ако не преку стрвење кон страсти ниски или високи дал сластољубиви среброљубиви или славољубиви тогаш директ таргетирани како самосвесни бидејќи нели ќе си се пофалат излајат или соблазнат да си поприкажат алтаните даровите мудростите по тоа фејк ѕидоите и ОП некој бот почнал да ги обработува, бидејќи освестување Народ за Спасение На Душа за отчипување од центрифуга за Самоодржливост тоа за дипстејтовци ет nwo ерес! тешете се вие дека ова се сф муабети, ако, на своја кожа мнозина најубо сеќаваат, арно ама што ако сте отупени, ќе сетите ли кога ќе дојде склетот до коска!? или пак ќе чекате да пробие во срж? како тргнало не им треба за бионичка иднина да ве носат на учипување, доволно е да ве кондираат (кондитиониг/прилагпдат сублиминално) за дозачинети со по некој нанобот (натака низ вода храна или кемитреилс) самите да се раскокате оптимистички и утре си ојдете на жигосуење! отом потом сигурно ќе си речете, гледајте само тоа жигосуањето да не ве стрефи деценииве пред вас! нејсе, следново видео поучно особено доколку и распонот од децении наназад се премерува, она како евулуирал муабетов прво идеолошко-белетристички виа брејв-њу-ворлд на хаксли, потоа еве во видеово гледаме научно емпириски и експериментално, за да денес сигурно е веќе на ниво на систематски! сакате вакцин после прегледот или ќе ви ги пуштат по е-пошта со сублиминално упатство кога за кој булк од производи во кој маркет има неодолива акција!? фејкбук или не, интернет или не, ни во пештера нема да може да им скубнете на пржавките кои ви ги спремаат освен Цврсто Православно па и амишки Да Стоите во Божја Благодат ... се надевам дотаму не е фтасана работата односно не е впрегната масовна халуцинација сеуште, но којзнае, да прашам како ви е пред телевизор или на фејкбук после аклиматизација и навлекување, имате ли и каква е вашата критична мисла, бреј удбаши ви стануваат претседатели, арамии (пардон помилувани) биднуваат премиери, се лажат и себе си и вас и сите наоколу, и на крај пак вие сте си на брашно легнати, зар е возможно сето тоа без озбилен psyop мои мили Македонци!? bil li vo bondstil nekoj skoro za da kaze kakvi antenchina imaat vo posledno vreme?
Originally posted by <a href=http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&KW=%F1%F3%EF%E5%F0%2D%F1%E0%BC%EB%E0%ED%F1%E5%F0%EE%F2&PID=3127441&title=nwo#3127441 target=_blank rel=nofollow><u>Zelenikovo</u></a> Zelenikovo напиша:

сега освен сублиминално локално, сме таргетирани и фрекфенциски локално, сигурно и сателитски, веројатно знаете дека тие сателити од горе зрачат со ласери, а што можат да сторат ласерите за да ве испрограмираат во најлош случај или пак ве малтретираат во најдобар, та еве би рекол најнапред за тоа неопходни се и протеини она за супер-сајлансерот да проработи [1][1] кои претпоставувам се истоварени со гмо-ото кое ви е сервирано по увозни артикли иако нели ние верваме сме гмо-фри земја и дека така се бориме и ние против светскиот глад [2][3] сетне тро оптимизација од орбита со ласер со широк т.е. мулти спектар [4][4][5][5] оптимизација која кај вас сега оди виа dvb-t а понатака и dvb-c ресивери [6][6] и евала вие сте спремни за пуш-д-батн референдумски или изборни сценарија, нели само треба да излезете до гласачки кутии!

и еве да речеме се откажете од е-медиуми, баталите смартфонои или избегате во пештера, мислите дека така или таму нема да ви ги увалат овие рфид антенчина или пак разни ресиверчина индиректно, имате во минатиот пост дарпа барала рфид ножина, а конечно наноботои треба да ви дотрчаат од лабос за да ви бидат имплантирани и без ваше знаење та самите да сте ресивep, сега на пазар има тро робусни радио импланти и за обичен народ, а воено се користат нано верзии на големо, она командантот го слуша војска и на месечина и без струја [1] ах соларна бура каде си!!!


од коментаритe:
Цитирај Jan Brennan 1 month ago
I used to love watching The Jetsons. I couldn't wait for the future of flying cars & Rosie the Robot. I had no idea all that technology would be used for Evil to try to enslave humanity. God help us all!

Instead of having a "Rosie the Robot" they're trying to turn us INTO Robots!

Open Eyes 1 month ago
@Jan Brennan
Psssst, most of "us" already are...

...

Culvea Solvere 1 month ago
The writer of Dune tried to warn us in his own brilliant way, the Butlerian Jihad was the beginning of his book, talking about how men with thinking machines enslaved humanity, and that it was only after men rose up to defeat the machines that we reclaimed ourselves and our destinies.

...

Lance Mooney 1 month ago
@Jan Brennan
The satanists are obsessed with stealing free will away from people. Smart dust; reminds me of this Leviathan punk who always spoke of a plant that could be ground into a powder and blown into people's faces, turning them into obedient slaves while the drug was in effect.

...

Cory Johnson 1 month ago
Just so you know, the oldest and most perfected system for changing biochemistry is fear...

последниов коментар е џекпот, можеби баериве ги пуштаат дозирано намерно ботови за да се аклиматизира народ на ваквата реалност и да се не се шокира или буни ако излезе некој неподобен свиркач, НО никогаш не би знаел Човек со сигурност, ко што велам често МОРАТЕ ДА СИ ГО СОЧУВАТЕ МИРОТ И ДА НЕ ПАНИЧИТЕ!!! што е возможно само доколку сте утврдени здраво Христијански во Благодат а што без Светотаински Живот речиси и да не е возможно, посекако ќе улавите, притисокот станува уште поголем доколку ви се подотворат духовните очи, затоа најдобро што можете да сторите е да се помирите со фактот дека не сте на овој свет за да уживате туку Духовно Се Будите Растете и Се Спасувате, нешто што на месоните не им е у агенда, иако јасно е дека преку мас-халуцинации натака ќе ви го истоварат анатемаго да му клекнете на колена, оние кои се запознаени со Откровението од Библијата нема да двојат дека сега сме во последниот период од апокалипсата дали е почетокот на крајот или пак сме близу до крајот ќе речам неретко и толку не е битно колку да сте свесни дека малку треба за да олабавите, а потоа ќе ве снаоѓа онаа народната - ќе дадеш два гроша за да се фатиш наоро десет за да се пуштиш, но што ако снемало веќе алтани!?

Аирлија Паметот што помило ви е да се пцуете дневно политички наместо да си спасувате Душа од час во час бидејќи искушенијата сами си ги продуцирате како сте се заглибиле во комфор дремеж и ненаситност, што важи и за мене еве три четери години откако сум пак некако подвлезен во центрифугава, но ба се труам да не заборавам кај ми е местото! сигурно не на фејкбук и остали дипстејтовски социалки!Изменето од Zelenikovo - 22.Ноември.2019 во 21:13
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2019 во 14:27

кога и страшни луѓе биваат закопани во фреквенции, или стануваат пострашни, или ги закачует склет одвнатре, а си знаат така и да излезат од умот па да ѕиркаат по комшики колку алишта по ѕид им висат, податок од базфид вели 50% од причините за развод во сАд денес е фејкбук, а тоа е некое денешно опто ниво на деконструкциа виа социјалки на постојниот морален моногамен код, зошто пак им треба хетеро сигурно до сега сте разбрале, напросто традиционални заедницаи билдет стронг конекшнс, а такви им се проблем за манипулирање на елитите бидејќи нели они би све да стерилизују, хипохондрични фрикои за власт кои осигурувајќи ја истата виа nwo гледаат што поедноставно тоа да си го истераат, ако може, но соларна бура и крц милојко, но дотогаш ќе ве манипулираат како можат и знаат, така кгбт ’заедницата’ си ја користат многу вешто слично како и антиглобалните затоплувачи за спинување во корист свои елитистички потреби [1] донекаде има вистина дека немаме соживот со геј идеали ко општества но тоа не значи дека не ги толерираме таквите сограѓани ама баш исто ко што толерираме пример џанаци, но ајде по ист аршин и џанаците нека си прават фиксајла паради бидејќи незнам што тоа треба да им угоди за боље да се џаначат!? така и кгбт иако никој не ги ремети види богати удбашко-невладино тие сите ги реметат, па дури и слободарското знаме од виножито на јужноамериканите им го украдоа, да не се тие индиџеос па затоа, којзнае може бидејќи ангелите се бесполови па овие поангелчени удбашки си велат ајде ќе глумат ко обземени од некои ангели дека и тие се ангели, само што едно е да си бесполов и бестрасен а сосем друго острастен а без компас, и за вас чунки чаре ќе биде соларна бура!? е сега дали вие и вашите поколенија ко моногамни и стрејтери дремејќи во кгбт вајб нема пополека да си легнете на брашно па и самите да си барате напудрување со нежност меѓу рогои, ваша работа, само тро подосвестете се дека фејкбук ако не друго е воајеристичко дувло, а сред истото вашите деца стекнуваат табиет на улични удбаши кои и без да знаат ќе си одработуваат агенда на удбашите - оние америчките чим сте учипени на фејкбук, денес глобализација утре трансхуманизам задутре сатанизам, онака колективно насмеани, каде со тој памет навистина, зар толку ли сте слепци и неможе да извадите свој аршин за социјално дружење, можеби платформа која од спунт ќе биде поврзана со фејкбук но не и директно, но кој да седне за ова да дума а не пак да се нафати нешто на поарно да стокми!? најмалку што можете е да барате +16 општествен праг за вклучување на децата на фејкбук, не дека нема да си најдат други мрежи но бар оваа на дипстејтовци нема да ве пржи на ангро топтан, сигурно по линија на алгоритам кој дури и кога ќе чуе за репостирање на неколку nwo конспиративни поста ќе ви пушта нечујна мелодија во бекграунд за да ви корегира слободоумноста, што и сега сигурно го прават но прагот на толеранција е веројатно поголем, таргет се чунки само оние кои лајкохолизам ги попарил бидејќи тие не само што постираат туку ко и да постирале слични содржини чим ги лајкале, иако на крај ќе ве тешат абе само статистички пробуваме да отвориме онлајн бизнис можности бидејќи има опасност од финансиски кризи, баш за хедонизмот најнапред а потоа и индоктринацијата која не ни ја сеќавате!

https://medium.com/@jbackus/facebook-won-because-its-culture-was-voyeuristic-6132440b19c7

фреквенциите не заборавајте се само тип ооф д NLP ајсберг
почекајте на холограми па да видите камо им е на гејмери
само што и сега сред фејкбук гејм вие сте им пиони на еа-алгоритми#Lobotomy @ facebook + $-dont-let-go = social akcinacijafacebook limit of hypnosis above lsd


Изменето од Zelenikovo - 31.Март.2020 во 09:09
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2019 во 15:59

ако го ѕирнете горното видео ќе чуете нешто за LOOP при политичките митинзи односно говори, каде виа NLP инвентивност (свесно или несвесно) ве ботираат да бидете бројлери, нели малку е да сте материјалистички туку треба и идеолошки бројлерлук да тренирате за да уште-понели елитите си тераат со својата матрица агенди и волја непречено, чуму рампи и патарини кога можат да си шибаат шибајќи ве како им мило!? може аберов горе е соодветен и за нишката Агитпроп, но бидејќи пропагандата е главното оружје на елитите па и тука си легнует тамам во однос нивната глобализирачка шема, нивно право ваша наивност, конечно NLP програмирање умои имате и во бизнис маркетинг забава нормал политика па дури и во градинка, проблемот е колку умствен-шеќер е добро за Чоека а капак вие умствени-дијабетичари! свртете да ве видам на фруктоза откако се навлечете на сахарозата, греота бе за Децата, да си почуете она видеото, потсвесно сублиминално им биваат имплантирани фејкбуковски далеку повеќе склет гуабии него виа телевизија ем даљинското не е во родителски раце бидејќи добар дел од програмата е слики и зборои а вие нив не ги наслушнувате додека ут друга соба си теќеравите вонработно невреме!
ако нешто научите од предавањето во видеото горе е дека сред фејкбук центрифугата колку и да ви изгледа примамливо да сте конектед со сите наоколу па и потака, вие сте во кашаталистички луп, дури и кога чините нешто општествено добро, зошто, бидејќи енергијата ви е разводнета, а фокусот прекршен од сите страни, како низ калеидоскоп да пробувате да живеете додека реално животот ве гази ете за поголеми убаини да дочекате на кое и да е ниво, но која и да е јадицата на која сте се фатиле за фејкбук статидиумот, и само во таа прва фаза вие бивате лишени од слободната волја, буквално хипнотизирани сте од соодветната мрежа бар преку нејзината овервелминг интеракција, НО зошто упорно велам бар политичките дебати и општествените гајлиња свртете ги по е-форуми, просто е и’ фокусот прецизен и аберите на купче за континуирана проверка надополна и думање, а вие што праите на фејкбук во однос ова во празно во континуитет се потстувате за слични досетки, токму досетки но не и дебати, НО не ви е крив фејкбук што во општествово не се најдвит волја за да нешто се менува, бар ете на ниво на дебата и како истата да бидне и плодна и ефективна, та порано се здружувале Луѓе турбо и постојано [1] а сега сите во една амеба-социјална-каша фрлени, точно имате таму и гупи и форуми, но има и удбаши од сите страни и анкор стрвници и мањаци ем лопови, та на крај дури и покренале нешто се отупува за некое време, ви текнуе на волјата за протести за скотското загадување се дуваше се дуваше и оп издиша, фракинг фејкбук! да се тераше тоа на еколошки е-форум во најмала рака ќе имаше за некои идни генерации материјал на што да се надоврзат, вака чукај си гласа кој што каде кажал по фејкбукот, тралала сами сте си го барала фората социјално дипстејтовска!

него закачиле тоа годинешниов документарец на трутхмедиа.ком The Minds of Men па еве го како абер и во нишкава, претпоставувам има многу што сродно со неа ... коментар подоцна да го изгледам, а изгледа ќе беше добро да имаше превод за и постари сограѓани да го ѕирнат, бреј какви се не титлови тилтаат по сите страни за филмои а за документарци речиси секнаа, сега се на фејкбук сите оние кои порано ама баш ентузијстички преведуваа слични мајнд-вејкинг видеа, тро турбофолк успат и рамнодушната им е загарантирана!тривијалноста која надпросечно вирее на фејкбук дали дневнополитички меѓуредои или пак дозирано екстремно како шок&ејв медиумска терапија убо се надоврзува со експериментите на мкултра проектот, инаку документарецов на ТМ ДМОМ можеби ја рециклира ваквата експериментална позадина од psyop спектрумот, но иако досадно за оние кои се запознаени со муабетов, доколку се антиципира истиот во однос фејкбук денеска излегует дека ултимејт соушл ЛСД мас халуцинација е фејкбук, а какви се’ не методи на тераписување има за кои не сте свесни тоа е чудо, но ултимејт чинам ќе биде она хипнозата со фреквенции дури и кога бланк страница ќе имате предсебе, абер кој можете да го пофатите од оние во нишката за психонаутика каде упатувам дека аудиовизуелно можат да ве возат до ниво на пуш’д’батн зомбија /.\ фејкбук тилтање во еугеничарскиот пинбал веќе ве снајдуе, кога ќе почнат бонуси незнам, но обично кога ќе видете балончина светкаат знајте дека пинбалерот ќе сака да си искористи и времето и играта за што поголемо утописко задоволство од трансхуманистички нов светски поредок!
Originally posted by <a href=http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=23458&KW=%E0%EB%F4%E0+%F2%E5%F2%E0+%ED%E8%E2%EE&PID=3127554#3127554 target=_blank rel=nofollow><u>Zelenikovo</u></a> Zelenikovo напиша:

што пак не враќа на еугеничарите и нивните експерименти за контрола и манипулација на Луѓето посреди одрден нсп експеримент, односно програмирање на нивната Слободна Волја како на алфа ниво [1]-[8] така и на тета ниво на свест [2] вомкои агенди мнозина и несвесно помогнале или помагаат како научници со своите експерименти!


удбашана хајџакс евери рисрч ту мејк вепн, деј сеј вај нот иф деј кен
фејкбук, идеал експериментал граунд, A.I. лелелелллеееелеИзменето од Zelenikovo - 24.Ноември.2019 во 17:59
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2019 во 00:38

во однос фејкбук сигурно ќе ви се наметне прашањето дали оваа аватар социјалка е случаен старт-ап или пак ко обично удбашана хајџект сом експеримент анд мисјузит, им се може и едното и другото, но големи работи кои еволуираат технолошки супер брзо, туку така и не се баш најслучајни, па не само што сплашнуваат туку и се разгрануваат - буквално веднаш по нивната појава соодветен пандан логично е да мора да извади соодветен ноухау како не би се дезориентирал, во случајов веднаш по фејкбук 2004-та пример се појавува вконтакте 2006-та кај русите, НО ако се види како е настанат вконтакте факт е дека нешто смрди, особено што и таа платформа речиси идентично е скроена по патернот на фејкбук, сепак тогаш истата не е масло на фсб туку подоцна фсб преку меил.ру ја припитомува за да неможе циа да си тера и сред Русија егинт или sigint операции, оваа теорија ја базирам на две претпоставки и чудни варијабили одоколу, првата е чија идеја била креирањето една ваква платформа, веројатно виделе цијаши дека русите недоволно им се вмрежуваат на фејкбук па брзо иницирале соодветен мејкап од руси за во Русија, тоа време сеуште се консолидира Русија по доаѓањето на Путин па и се најдвит многу простор што се’ не да помине под радар на прва, иако ете виа руски експати - веројатно како не би било сомнително [1] една варијабила сред оваа претпоставка пак е таткото на едниот рус [2] која отвора простор за сомнителен вајб дали по линија на круша под круша си паѓа или крушата некој ја фатил за мадиња па морала да тресе семки каде како и свирнале, нејсе, така да потенцијалот да се дезориентираат мнозина и на запад и на исток истовремено е енормен, кога ќе се сетам каква појава беше фејкбук на почеток се чудам како уште тогаш не се навлеков, хм блогови форуми па и немав изгледа време за денгуба сеирџиски ем немаше сеуште масовна распространетост, туку втората претпоставка, дека има нешто случајно во врска со се’ воопшто а не пак интернетот како појава тоа заборавете, конечно воен проект на дарпа ет истиот, која е таа агенција веројатно јасно ви е, а ако не срчнете ја во изобилство ет елаборирана нејзината работа со оглед дека неретко регрутира идеи и консултанти јавно, така тие правејќи си го арпанет-от констатирале ситизенс-оф-д-нет ќе има еден ден [3]со кои ќе може еугеника да си експериминтира ко да се во лабос заморчиња [3] на шала на смеја си тераат натака пополека, а чиниш пак, зад нив нема други ентитети како месони и слично, а тие нели исто најслучајно си постојат! камо! е сега, шеќерберг како влегуе тука со фејкбук, може преку билдерберг некако :) шала на страна, ако се има предвид дека харвард уште од сам почеток е дел од развојот на интернетот [4] а бидејќи шеќерберг е харвардец ништо чудно да бил потапшан о рамо за социјалниот лабос, за вака малку по малку сите варијабили почнуваат да ја поткрепуваат втората претпоставка односно дека не само интернетот туку и фејкбукот е удбашко масло заради полесен humint и egint, односно улично и електронско разузнување, иако паралелно си се развира потенцијалот за пајажина во која цел свет на сите нивоа ќе си биде вплеткан, некој ќе рече природно, точно доколку регулаторите имаа чисто а не елитистичко срце кое бие по nwo такт! што би рекол сноуден каде бе со тој памет [5] иако тие со тој памет и понатака си се прават на тошо [6] ама баш ко и кај нас, но не се удбашана денес криви што од секогаш шпионската дејност била барабар најлеплива сигурно повеќе и од онаа на проституцијата, дури за миг ми наликува нет-ов како лепак стапица на којотот за брзата птица итрица [7] само арно ако се’ се сведува на пазење, но што ако навистина не е во позадина (за сега) мас експеримент од социјален инжињеринг кој пак потоа некои елитисти ќе си го впрегнат во нивната повеќевековна утописка агенда за енлајтмент nwo, факт е дека Христијанството не е таа елита бар не Христијаните како Верници, туку месоните и оние високо позиционирани посекаде кои ги пикнале в џеб, по таква линија сигурно и многу ватиканци но тоа не значи и сите Католици! вака пак сакам да укажам дека по дифолт и удбашана може немаат лоши намери, но нели хиерархија рулз па да се надеваме некој ќе ги исвирка склет агендите навреме за да не ве стрефи уште посклет социјален инжињеринг, а кој доколку ја ѕирнете Агитпроп нишката на форумов ќе видете дека траеле побајаги време институционализирано, а кога на тоа ќе се надодаде волјата на рокфелер и компанија но и сите елити предного се до инвисибл-колеџ наназад, ќе видите дека тие си експериментираат социолошки на ангро и во континуитет, а колатералки како и секогаш многу!
дали овие сомнежи вам би ви биле доволно да ве одвратат од фејкбуковање незнам, но зависнот си е зависност, па и да се терате нема да биде лесно ако немате некаква соодветна замена!!! имам испозакачено на билд во офтопик подфорумот цела низа постои во нишката за Индивидуален Квалитет на Живот 20+1 пост, а каде ќе видите колку озбилен проблем е зависта од интернет воопшто а претпоставувам од фејбук уште повеќе бидејќи интеракцијата е на ниво на лајкохолизам, дали вие со ниацин ќе го решавате проблем како алкохоличарите или џанаците незнам, но за вакви малигни социјални мрежи како фејкбук единствено чаре е да се преселите на друга платформа ако не планета, и да имате ем работа ем хоби!

никако не можам да разберам зошто толку се навлечени Луѓе на фејкбук, но војаеризам и претпоставувам нема поуба наслада за суетата од тарашкање по туѓи дворои животи и табиети, така лесно ќе се утешите за сопствената неисполнетост или пак мотивирате за сопствената безидејност, а некои a.i.-ботови ќе ве тимарат експериментално стимулирајќи ве индексирано да одработувате прихрана со Волја во однос нечиј матрикс, незнам дали знаете дека светов е киматичен, па не ме чуди преку вашата свест фејкбуковски да се храни некој ентитет, би шпекулирал но да речеме духовите имаат попаметна работа!? туку како на шеќерберг баш му дошла идејата немам срчнато, но имајќи искуство како удбашана делуваат можно и да не ни бил свесен како каква патка му била пуштена да ја завози, иако јасно е ако не одма покасно си го легнале на брашно бидејќи им треба нели некаков спин дека фејкбук е нечија личносна старт-ап идеја а не на нечија безбедносна заедница, ех ако вака думале (ко што вели во 3-тата фуснота пред 60 години, можам да замислам какви се не технолошки подлошки и влошки ви имаат спремно на ред кои чекааат на готовс во удбашки бункер, НО замислете само за миг сето ова да го нема а имате пристап на далеку поголема духоносна мрежа каде свеста патува и со поголема брзина од тука, арно ама вас ве имаат така фино заглавено да можете за таквите сведоштва од Светителите да читнуете само белетристичка рецензија! битно гревот ви е стандардизиран, програмирано под нос впикан, а вие само и со пцуење и колнење по тоа фејкбук ѕидоите инстант онака лишувајте си се од Благодат, и оп некој и без ич мака си завршил работата да ве прегори, но тоа е кашаталистичка рефлексија која виа декаденцијата на лихварите еве конечно се спушта дури и врз чистите детски срца кои ќе си го кркаат цел хедонистичко-материјалистичко-егоистички склет кој вирее на фејкбук - дури и од спунт преку вашите профили бидејќи енергијата чим се ологоси т.е. некој склет-аберот го прима истиот и подома така го разлева, но ова е виша математика за во нишкава па да не развлекувам, само ќе речам како знаете и умеете со жално или тескобно срце гитавела од социјалките!!!
Цитирај "Stripped of its bizarre excesses, Dr. Cameron's experiments, building upon Donald O. Hebb's earlier breakthrough, laid the scientific foundation for the CIA's two-stage psychological torture method," which refers to first creating a state of disorientation in the subject, and then second creating a situation of "self-inflicted" discomfort in which the disoriented subject can alleviate their pain by capitulating. [1]

ова се односенува социолошки и на вашата Слободна Волја и како истата можат склет-еа-елитите да си ја возат, обично топтан ги етикетирам како еа-елити бидејќи месонската nwo агенда не е разобличена на западот, а кој и да се нафати некако да чисти завршува ко ЏФК, што незначи дека сите се изботирани, или!?
Originally posted by <a href=http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&KW=cia%2Dadmits&PID=3127308&title=nwo#3127308 target=_blank rel=nofollow><u>Zelenikovo</u></a> Zelenikovo напиша:

а потем внуците нели ќе ви бидат криви што вие сте заспале на прва!во прилог може да се каже дека сега на почеток ве автоматизираат доброволно, а потем преку интернет оф тингс ќе ве учипат MA'ZдравоИзменето од Zelenikovo - 25.Ноември.2019 во 02:17
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2019 во 14:19

горниов инфографик е добра референца за да се преипитува постојната западна центрифуга односно светска, комотно тарашкајте ги асоцијациите и барајте поврзаност со еугениката банкор елитизмот аријанизмот итн. што не значи дека источниот империјализам е помалку терсене, сепак во моментов тој не е ага всушност веќе добри 300 до 500 години да речеме тоа не е случај, западот пак иако империјалистичка центрифига си нашол супер подли начини да глуми демократија односно слободоумност а всушност е само предетерминирана амеба сред која револуционерни промени се дозволиви само ако се вклопуваат во агендите на еадетерминистите!

така еве асоцијата дека науката е под системска стега и закани доколку е револуционерна може да се дофати како логично во однос free-energy моментумот [1][1][1] кој е во чекор ресетиран бидејќи нели какво и да е реметење на енергетскиот монопол и занего врзана финансиската центрифуга ќе им ги ослабе озбилно уздите за контрола и манипулација на масите односно ќе им ја преполови ако не им ја сотре моќта на еа-елитите! го посочувам примеров со овој лик бидејќи би било клише да говорам како завршил Тесла ... вакви примери им еден куп во сите научни области земете го пример Медицинскиот Канабис односно манипулацијата која се тера во однос терапевтските својства на канабиноидите кои не треба да се постканцероген лек туку катадневен додаток во исхраната за ради поподмачкан ендокрин метаболизам, смешно прво долго време го сузбиваа знаењето за овој факт fda, не дека и сега нема голем притисок ако се земе во предвид колку западот не инвестира речиси ништо во вакви истражувања а колку милијарди се фрлаат на експериментирање во однос хемотерапија! просто не им се уклапа во агенда да има здравје по сите страни што за нивната центрифуга е ризик по пензиските фондови но и фармациската индустрија а во сАд и во однос медицинскиот сектор кој од мрсно помрсно кашаталистички функционира, но зошто еу ескивира вакви истражувања сеуште, просто како свински црева се изврзани иако сеуште не и политички, додека нели не се деконструира нацијата како современ феномен во европа за да можат федералистички да мерџнат сАд и сЕд потоа, само што проблем голем проблем им е лицемерието, па навидум слободоумноста загарантирана од демократија ја ресетираат виа вештачки политички и економски кризи како би протнале на мала врата својата nwo агенда!

практично ниту една поголема работа на западот не проаѓа лесно преку елитистичкиот филтер, така и компјутерската технологија, пример по разгранувањето на интернетот појавата на независни срч енџини како алтависта беше пречекано со радост од масите, но дипстејтовци побрзаа тоа да го ресетираат и пуштат свој енџин виа гугл, зошто, за да имаа контрола врз сите процеси, а впрочем не е само контролата туку и просторот за понатамошно експериментирање и надградба на даден систем во случајов ворлд-вајд-веб во кој исто сите позначајни нодови како социјален виа фејкбук илити комерцијален виа амазон и како монополски истите се пумпаат се дипстејтовска агенда, за фејкбук пример нема јасни индиции дека тоа е државен нухау, но за гугл има [1] нема да тарашкам кои истражувања биле вака поттурнати, но факт е дека на западот сета удбашка агенда не оди преку затворени институти туку функционираат на државен пич односно идеја и истата оставаат кашаталистички понеа да завозат приватно индивидуално и независно други за да потоа пак им ја превземат односно купат, иако самата иницијална идеја чим е нивна јасно е дека и ќе очекуваат на крај да ја измолзат директно или индиректно ко во случајот со дарквеб, НО затоа пак каскаат зад истокот кој тоа го чини државно и преку патриотски мотивирани научници наместо материјалистички како на западот, сепак моементумот беше до сега на страна на западот но тасовите превагнаа, но тоа е особен проблем бидејќи еа-елитите ќе гледаат да го запрат тој процес а таквото запирање на прва нема да оди тоталитарно директно туку индиректно, во секој случај поучно е да се знае дека тие како центрифуга не се зло туку проблем се банкорци и месони кои ем тежнејат п апсолутна власт и тоа не само на заад туку и на исток, а воедно склетот е дополнителен ако претпоставиме дека се паднати во параноја дали својата неколкувековно зацртана агенда за nwo не им е сега во цајкнот вака! истите тие нема ни петпари да дадат кое решение да го завозат за да се одржат во форма, дали е тоа економски колапс, ww3 или и без тоа некоја еугеничарско технократска утопија, во сите случаи голем зијан во однос Човештвото !!!
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2019 во 17:11
ова горе сугурно звучи парадоксално - како тоа овој зелениково оправдуува револуционерност, тогаш што има против киборгајла иднина, но таков зклучок би бил логичен само ако површно ги читате постоиве, мое разбирање е што вели Чомски етиката моралот човечношта треба да се императив т.е. да се штопна на патот за склет револуционерност, бидејќи Слободата носи со себе и Одоговорност, токму јас се залагам против неодговорноста на еа-елитите кои би да го молзат вака Народ до немајкаде иако ете живееме во времиња кога ако се сака и се фокусираме кон Самоодржливост не чека уба иднина, само голем проблем е што тие месонски елити немаат волја некого да пуштат да ет независен туку по секоја цена гледаат да си осигураат робовладетелската шема била таа спакувана феудалистички кашаталистички или социјалистички, занив место за емпатија очигледно нема, како поинаку да се разбере екстра скржавоста да го помогнат третиот свет а се дават во неверојатно колонијално напумпано богатство, па бар од сочуство 1/4-тина од сите тие трилиони развојно да гледаа да ги поклонат денес и позицијата и системот ќе го беа осигурале поприлично ем ќе се подизвинија за склет табиетот на своите предци, но чим тераа и дома подло кашаталистички што пак негде другде!?
кога денес ќе згне Човек да размислува Слободоумно прво нешто што ќе го сочека е атмосферата во општеството, а истата бидејќи материјалистички наштимана го демотивира воопшто и да продолжи така да размислува а не пак така да делува како би отворал што повеќе простор за Позитивна Синегирска Слобода од човечки аспект а уште поголем проблем е што треба здружување но истото идеолоши речиси денес и да е сведено на минимум бидејќи грото кои и имаат потенцијал за слободоумност се тривијално дефокусирани виа фејкбук, та ако не им влеташ таму прашање е дали и рецка ќе ти удрат, но дури и рецка да удрат ако останеш на фејкбук ќе те навјасаат виа потпросечноста која вирее на една таква платформа каде неможе фокусот кон Слободоумност да е изоштрен, заради што логично е да се отвори друг е-простор каде тоа би било изводливо, пример тематски е-форум, но повторно доколку тоа им буричка некако на елитите (виа локалните и на глобалните) истото бива ресетирано односно саботирано на екстра начини, смешно маклезет кога го збрчив како мрмр-форум наместо да привлече турбо дебата како супер мотивирички за натуралисти мрмрџии антиимперијалисти и слично се сведе на нула, ме тапшаа по рамо на елкарте платформата од каде ја земав форумската архитектура дека требало време и не е страшно ако нема пола година ниту еден член на форумот иако истиот беше на ангро промовирам сред македонскиот фејкбук жабокречинлук, хм, никому ништо немам против Слободна Волја да им е помило на млади да се лоботомираат фејкбуковски, но поентата е дека и да има денес простор за Слободоумност истиот како балон ќе издише под притисокот на удбашите кои така ги редат работи да само ако имаат контрола врз истиот дури и ќе го пумпаат до плафон, но бидејќи немаа па и си направија некакво ријалити шоу за да моментумот го банализираат, и аирлија бар мене ме К*ртулија да се замарам бидејќи така и ќе бев одговорен да видам на кај забегуе работата, додека вака сум фридом бидејќи воопшто и не е мое гајле што ќе биде со вашево општество бидејќи од поодамна сум заминат со паметот во Манастир, нормал ќе помагам но не на онакви начини на кои Народ е навикнат дека треба!
сепак ова не треба да ги декuyражува младите да отвораат нови е-простори за фокусирана дебата, напротив ова треба и да им е мотивација дека не треба да се откажуваат дури и кога никој нема да ги подржи па дури ни Ближните, иако не треба да си тупат мозок и да веруваат дека верглање во место а самостојно има ефект, особено ако се одважиле да живејат во овој Свет мирјански! веројатно полесно е да се збрчи ваков моментум ако тоа е нусефект на некоја тајфа која ете имале уметничка гајба кружок или невладина та така да се кyражат во континуитет, иако може да се види по билд.мк дека и со таков пристап е-форумот како место за дебата не повлекует озбилно Народ да дума артикулирано, значи има проблем, а реално тој проблем е фракинг фејкбук каде и она малку слободно време што го имате за активизам ви заминуе во була, арно ваша работа може после години откако сконта Народ дека е спржен па и да почне да бара одишка фокусирајќи си волјата на право место наместо сред воајерска жабокречина! можеби ако на рипит некоја телевизија им пушти за интермецо нешто налик то филмот ДејЛив па фејкбуковски лоботомираните ете од спунт да почнат да ставаат антиимперијалистичка диоптрија, дотогаш уживајте си во фатаморганата!фора ќе биде соларна бура бидејќи хакирање на www нема да ги освести обземените елити, идиотски е да се верува дека рушењето на фејкбук гугл и слично нешто ќе помогне, а не пак да земеш да чистиш со метла кај стигнеш дрско, проблем ако интерецото си го разберат буквално лоботомираните, тоа и удбашана би посакала за да нели си реши проблемот едноставно ако некој дрско би им реметел во центрифуга, во секој случај сеуште има малку од малку простор за да се подизескивира анималфарм тоталитаризам односно постојниов 1984-та, само што повторно треба Волја за Слобода ... парадокс нели да вие и вашите удбалитичари две децении трчате по еа-клубоите, а сега некој да ви соли памет кај со тој памет, бре ќе сте испозагинеле, но убеден сум дека ако продолжите вака тоа и ќе биде случај, пред се’ Духовно но и материјално, арно ама толку сте бреинвошед да сигурно не ви се ни верува сето ова во нишкава што го читате, ако воопшто и сте го читнале а не па да се задумате, бидејќи нели собирате сили за следниот блокбастер или концерт кој авалонци дисптејтовци или удбаши ви го спремаат, мнозина ни тоа туку тилтаат на снимките, ако ваша работа, слепилото е хендикеп та и не сметам како карпентер дека сте за отстрел туку за жалење, а има и начини како индиректно да се помогне ... бегајте од места како фејкбук кои се центрифуги за страсти бидејќи така најлесно се разуружувате за Подвиг индивидуален или колективен, биле така омлитавени во волјата заради воајеризам алчност или чаламење, иако денгубата е загарантирана бидејќи индивидуализмот ни е норма, а кога во нешто сме сложни тоа е заради материјален ќар, но така само се залажува дека Среќа ќе дочекаме! капка по капка дури и така си отвараме срцата за злото топтан да се всели во нас! та оштроумноста треба да е заради Продуховување а не либерализам без одговорност или пак ложнички материјализам заради ненаситност, да не се правам паметен и јас еве неколку години си губам времето напразно блогерски думајќи по форуми, но да речеме бидејќи прегледно архивиран абер па и’ би им бил на мнозина некако од корист понатака ... бар за да имаат разбирање дека не е проблем ниту технологијата ниту економијата воопшто науката туку човечката стрвност да посакува преку Леб погача!

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&PN=12вториов дел од видеово упатува дека Смиреноумноста мора да ни е доблест, така утре кога дебатирате анализирате и чешлате некој абер воздржубајте се да избувнувате, бидејќи така стапка по стапка ќе изгубите патот под нозе за да ја постигнете целта, месоните посекако на тоа ве чекаат, и веројатно затоа и лесно се носат со експлозивни противници на кои тие пак им возвраќаат елоквентно а потоа нормал Народ ескивира параноици и си легнуе на месонско брашно полесно, пробував пример и самиот да се воздржам од фрлање со дрва и камења по удбашите и удбалитичарите локално па и оние глобално, но не успеав целосно, веројатно револтиран што нема дебата па некако можеби и по малку да пробам да мотивирам така да се фати Народ форумски да дума, сепак едно е маркетиншки штимунг а сосем друго форумска дебата која мора да биде растоварена од просечност а не пак подпросечност што за мене е и’ начинот на комуникација, тифози нели нека си тераат така на фејкбук додека тука би требало поелоквентно думање, ем не вака блогерски, се прашувам колку време ќе треба пак Народ да се аклиматизира, чунки ако по школите почнат да им форсираат Дебатни Клубови или Предмети па и во идниа полесно би се аклиматизирале, но ми се чини заради фејкбук лежерноста тешко да се наштима подобна комуникација за инвентивност, туку попрво и по форуми ќе си тера Народ сеирџиски, а за што единствено чаре веројатно би биле институционални е-форуми кои би биле урнек, без ваков пристап решенијата и под нос да ви се никогаш нема да ги спроведете сесрдно и од нив да максимизирате во ефектот, сега сте налик 286 процесор а треба да биднете бар 586 како заедница за да процесирате на рециклирање све вируси кои ви се испикале во оператива, споредбава на општество со компјутер е нужна за да утре не ви стават компјутер за премиер и да си речете арно тој нека му ја мисли, што и сега е така само оп линија на сервилноста кон еа-елитите односно идеолошка изботираност како спремност за безрезервно спроведување нивни агенди, небаре тие го избрале, или можеби е така како медимски ве мелат пропагандно во континуитет веќе 30 години, иако при осамостојувањето се израдувавме дека сме дочекале Слобода од тоталитаризмот на титоистите, но сега агитпропот е далеку пософистициран а вие далеку поподложни на лоботомија, и се’ заради фејкбуковско-медиумската какафонија, чинам со закон треба да се забрани бар медиумски агитпроп а изборно или постизборно да не постои политички маркетинг туку ако сакаат политичарите да ги промовираат своите идеи тоа да смејат да го чинат само на институцинални и партиски е-форуми, вака акко е сега не лоботомија туку вазектомија на вијуги ви прават, вр истилтаа толку многу со сопствената самобендисаност да сега веќе биднувате рамнодушни а тоа е погрешно! во такви околности уште попогрешно е да си горите Душа канализирајќи негативна енергија фејкбуковски низ омраза и суетност, особно напумпани бидејќи си гланцате својата маска профилирано во континуитет, па земавте ли да омразувате таквиот вајб дури и кога би сакале да го заборавите ги обзел сите околу вас и самите не ви даваат потоа одишка за промена, бегајте од фејкбукот и сличните деривати з’ш сигурен сум потешко е сетне да му скубнете на пеколот кога ќе полагате сметка за Премин кон повисоко ...

може да го завршам монологов со некоја песна која го опишува муабетов, за да контате дека и така можете истиот да го промовирате како би повлекле утре корисно думање!https://sputniknews.com/us/201811031069472014-usa-gmo-food-embassies/


Изменето од Zelenikovo - 26.Ноември.2019 во 00:35
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2020 во 18:18


освен неколку поста во нишката за месони [1] корисно би било и тука да пуштам еден пост апропо пропагандното подготвување на масите за иднината која ни ја спремаат еугеничарите виа трансхуманистички мегафон, та иако постоја мал милион филмои во овој контекст последна киборг предожба која ја имам изгледано е Енстикшн [1] кој филм чудно семејно треба да ве омекне за да уште сега се навикнете на фактот дека биониката веќе на ангро тера не само идеолошки туку технолошки кон киборг иднина за Човештвото, а бидејќи филмот е блокбастер та и склепан е доволно прецизно за да се соживеете озбилно со идејата дека и киборзите ќе бидат луѓе на кои им се неопходни човечки права наместо да се полутенеќиња, она мозок и срце од епрувета а тело од механичарски сервис, вистина на почеток некако ми изгледаше филмов еј види ги ти ејлиениве ги сотреа лујџе но веќе на пол-филм филмот ви буричка толку фино во потсвест да простооние кои не се на чисто кои им се мецени на трансхуманистите ним пка како еугеничари дека им се месоните а на овие паднатите духови анатема~на~нив, та ваквата предожба може да ви стане многу нормално разбирлива, замислете како тоа би им крчкало на Најмладите по вихуги!? сличен контекст може да се каже е во однос последното продолжение од терминатор серијалот, а сигурно веќе секој втор сф филм по дифолт емотивно ја закачува биониката како неминовно нужна појава, тоа јасно се прави и анимирано пр. ко во случајот со футурама, а посекако го има и музички, хм индустријал-мајнд риалити!

порано ваквите предожби беа познати како Психотронички или Сајберпанк филмои, а имаа и амортизери налик аналог сајборг вајб виа Стимпанк жарн, но денеска ова што ни се сервира не е дата-од-стар-трек како асли робот, туку трансхуманистички киборг кому мозокот иако од месо сепак ет изботиран електронски некако, вам пак доколку постојано си ухранувате слободното време со соодветни абери ќе почне дури да ви станува и мило да си пробате киборг среќа, пшсекако најнапред пуштено масовно подома и заради ниски страсти [2][2][2] што мислите нема, та ќе речам по утрото се познава денот, макар вам макарата природна ви ет скината та вештачка храна вештачка дружба вештачки идеали и ето га спремни сте за трансхуманизам!

патем сношти се прошета низ форуми еден интересен абер корисен и за во оваа нишка како цитиран пост [3] а би било убаво некој да можеше да го праша Инжињерот од видеото што мисли на оваа тема и дали се сомнева кон ваква киборгајла еугеничарска иднина, чисто од антиелитистички научник да се дофати абер за проелитистичка идеологија како што е аријанизмот кој денес е распален озбилно генетски технолшки но и езотериски, што мисли тој како најсоодветно треба да одговори Човештвоо на ваквите агенди, веројатно агностички ќе рече некому ќе му проработи совест, а во кој случај ја би му одговорил зар Луѓе елитите не програмираат ако не буквално свесно тогаш сублиминално потсвесно!?

HHG2G!?Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2020 во 17:00

со последнава фотка алудирам дека евроатланските детерминисти преку дефрагментација на Традиционалните Вредности на Христијанството како што е Смејството низ Светата Тајна на Бракот се обидуваат полесно и побрзо да протнат глобализам, логично доколку Патријархалниот Модел е нефункционален наметнувањето некакви нови трансхуманистички идеали оди без запреки, што ќе рече збигњев и те како, тоа би значело додколку сте во Непослушание кон Родителот и си терате своеволно така се отвора простор за уште од мали нозе Христијанскиот Идеал за Спасение на ДУша да се суптитуира во најдобар случај со технократски деизам а во најлош со неопагански луциферијанизам, просто чим не постои никаква штопна за налет на њуејџ вајбои ниту Колективно заради секуларизам и конечно ниту Семејно заради индивидуализам повеќе од јасно е дека мноштвото денес неутврдени Христијани низ Светотаински Живот лесно ќе си легнуваат на брашно на какви и да е суштни идеолошки реформи, како земни така и духоносни!

но како потоа еугеничарите ќе ја демонтираат ваквата постојна индивидуалистичка гачка пуштена за раслојување на Христијанството (додека не впрегнат ордо-аб-чао (контролиран хаос) како би (сонуваат) да воспостават некаков нов ариевски свет односно нова-атлантида виа ww3 и депопулација на според нив сите вишоци) тоа мислам е веќе очигледно преку постојните шеми за мас контрола опишани претходно од Орвел како паноптикум-солушн, што во моментов на ангро се случува во цел свет а конкретно во Кина таквиот моемнтум е во плафон спукан, иако таму бар се искрени и одма си кажуваат колку е саат та кому не мучини нека си фати патот, додека на запад како по обичај сето тоа е спинувано низ банкорп филтер за да неприметно се субституира Слободата со Тоталитаризам преку вештачки протнатите стравови од тероризам кој всушност од самите нив е зачнат и одржуван во живот како патка за оправдување на своите геополитички или пак контраразузнавачки агенди, интересното е дека и кај нас сето ова ќе го протнато кога тогаш а без Народна Контрола врз таквиот систем откако насила не втурнат во отан, прашање е само дали таквата контрола ќе оди виа бришел или вашингтон односно истата преку нив инструирана виа локалните удбаши удбалитичари и ботови [1] зар во екс-ју било поинаку, само што сега сме спремни на полтронство и без целосно да сме федерализирани во еу во моментов, колку брзо ќе тера пак тој процес незнам, но посекако тој вакум е можност да се Реосигураме Народно преку Непосредна Демократија т.е. Референдуми та со време да се спречи ад-акта наметнување тоталитарни методи на општествена коректност ко што се предочени во следново видео во кое после 20-тата минута може да чуете за соодветните западни шеми, колку вам ова ви е реално незнам но уште сега сте биометриски жигосани и со рфид чипови стокмени по пасоши (не сум сигурен за лични карти) а логично следно е по рег.таблички, што може како технологија да се искористи оштроумно доколку е во раце на Народ односно не е централизирана во раце на удбаши и само ним подобни удбалитичари, но Народ спие и само чека ден кога сред ваков кошмар ќе се разбуди!ова е причина плус со време да се создаде Македонска Социјална Мрежа која само од спунт би била прокси до фејкбук за комуникација со лујџе таму учипени а како не би можело некој алгоритам да ви премерува табиет или пак впрегнува некаков nwo рејтинг, истоимајте го во предвид најавеното шалтање кон криптовалути и појавата пример на веќе претставената фејкбуковска Либра та главејќи таму така ем со социјален рејтинг сето тоа впрегнато чукнете глата враќање назад потоа нема, ќе рискира ли некој во таков систем на врзани садови да се отштопува нормално дека тоа би предизвикало локален економски колапс, а дека сте Аграрно Самоодржливи тоа ни од блиску натака не ја терате за да си дозволите експерименти, а јасно е како ден какви удбалитичари си бирате до сега дека ваква шема не ви гине ако си продолжите така!

патем додека вие си мислите дека тоа чудо од Кинa вас нема да ве стигне само сетете се чија идеологија та и агенда бил комунизмот кој го инфицира истокот преку ботови финансирани од волстрит [1] а со идеолошката матрица на хуманистичкиот ројал-сосаети [2] кој инвизибил-колеџ е предвесникот на енлајтерите социјализмот и воопшто отфрлањето на Христијанскиот Поредок што потоа постфранцуската револуција станува меинстрим моментум кој е моторот за nwo преку зачнување на сАд но и на разни експериментални социјалистички друштва пр. во Англија како фабијанци [2] или подоцна тавитстоковци [2] воопшто по цела европа посејувајќи го ариевскиот вирус за нова-атлантида, впрочем ваквата идеолошка матрица е дополнително реосигурана од страна на езотеричните месонски братства кои осигуруваат нејзино распространување туркање и наметнување како нужна матрица по цел свет! ако вие мислите дека онака најслучајно револуционерно оделе нештата низ посблиската историја веројатно имате озбилно изботирана меинстримерска диоптрија, а ако нешто е случајно тоа е како сред тој цел хуманистички вајб Православната Црква преживеала ... но и без тоа (нечија агенда) во услови на светска економска криза ваквото сценарио ќе се наметне како нужно за да се одржи постојниот ’хуманистички’ поредок на запад, а бидејќи вам таму ви се брза та и вас ќе ве здрма така евроатлански тоталитаризам, кога и како би било тоа е само прашање на догледно време, иако многуверојатно и ова ќе биде инструиран процес во еден ист nwo мозаик [3]
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2020 во 02:01

тие нам би не контролиларе, технократите и преку нив месоните, но нив кој да ги исконтролира, мислам во однос сите научни склети кои ни ги спремиле и спремаат, еве руски документарец кој од прилика ги подзакачува општо едукативно повеќето научни ризици кои се поразбирливи за Народ некако, онака информативно иако покрепени со озбилни аргументи, ризици кои нам може ни изгледаат далечни јас би рекол екстра блиски, меѓу нив можеби најстрашен оној за биооружја та дури и само експериментирање со такви глупости без ограничување заради страв од другиот [1][1] иако Чоек со сигурност не би можел да прогнозира кој од овие посочени во видеото ќе има најсклет нусефекти, веројатно доколку остане постојниот кашаталистички поредок едни на еден начин додека пак месоните втераат ордо-аб-чао сценариот други на друг начин, а единствена одбрана според мене е возможна само доколку Човек e trezen koj e se$ e posredi i odzadi site vakvi tehnokratski i eugenicharski filmoi [2] а потоа свесен и да се фокусира на ескивирање склети и сега и понатака што чинам е возможно доколку Благодатно Христијански Живее поозбилно него Традиционално [3] вистина дури и кога би гледале низ агностичка диоптрија ќе заклучите за science who will kill us, дека друг начин за одбрана од неа освен Божја Благодат не мислам туку знам нема!!! за да полесно го пратите документарецот користете и CC титл паралелно а би рекол во однос фуснотите од правата фуснота исто добар прилог е темата до 25-тата минута во документарецов кои и баш не се за в оваа нишка но цел документарец натака апла си се поклопует со наслов на нишкава само што не се закачува научно еугениката туку технократскиот моментум во овие времиња!spored mene ona shto za nas e najgolem problem shto preku otanizacija ne beshe dovolno shto imaa amerite najgolema evropska baza vo bondstil na 30km od Skopje ta sega otanizirani i nashi nauchnici i labosi da teraat eksperimenti potencijalno za niv, може Велија ќе ве освежи ако ако ќе има пари ќе бидете банкорп слуги ем воени гинипигои бидејќи им се може и кога не си им у двор а не пак ако си пенетрирал у опен-лабос, ех маусдонци што ви требаше да се милитаризирате зар тие некакви гаранции ќе ве спасат од баба-рога ако коленичите преднеа, хм ваша работа, само знам дека без Референдум ваквата пенетрација насилно-удбалитичарско противуставно изведена каузално на самите отановци ќе им се удри од глава, та посекако ете бидна и ова по Божја Промисла вирус кој самите нив натака ќе ги парализира! може да се каже ако се случи Референдум така би К*ртулиле отановци, логично ќе гледаат да го наместат истиот, а за да им помине еден таков доколку се извади ретроактивно како Народен Прашалник од некоја идна влада а заради некои идни околности, сигурно ќе прибегнат на некоја подмитена патка пример онаа за Законот за Територијална Поделба виа подмуклото признавање на земјава после 15 години како Македонија, а чуму сето тоа кога нивните локални пиони од двете страни десетина години подоцна ве шитнаа!? нејсе, само залажувајте се дека на арно сте на оној пат каде постојните елити ве упатиле, не е тоа глупост тоа е нихилистичка радост чекајќи пари сте си лоботомирале свест потсвест а така најбро на пат да си сотрете и душа, а зошто, кој ве излажа!? зар не можевте ли да си бидете неутрални!? колку лоботомирања треба низ историјата да поминат за да разберете дека ваквото технократско евроатланско однесување е ќороскак, колкав може рускиов документарец би ви поддоловил!?


Изменето од Zelenikovo - 20.Јануари.2020 во 02:08
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2020 во 10:50

навистина како поинаку освен Духовно да се борите и денес против технократските ризици, а не пак утре кога веќе ќе имаат стандардизирано биолошки-наноботови војските [1][1] значи онакви кои со емф оружје нема да може да се ресетираат бидејќи ќе бидат програмирани фотонско-органски [2] а не нано-автоматски [3][3][3] иако комотно со сличен аршин односно потреби, можеби подобно аплицирање мас-учипување на подобни и неподобни граѓани!

она што е интересно е дека ако порано источниот комунистички детерминизам бил најзабегано нафуран за трансхуманистичко експериментирање на сите нивоа, денес тоа е западниот кашаталистички детерминизам односно евроатланските-детерминсти, кои вадат така невозможни склет сценарија на маса речиси ко да сме сите во еден еф еугеничарски филм, ко што индиректно посочува КрешоМ во последното гостување на БалканИнфо од пред некој ден а на тема Трансхуманизам-Еугеника [1] пр. во 35-та минута говорејќи за неуропластичноста на мозокот вели тоа уште сега сте аклиматизирани за тотал-брутал nwo а прашање е само на време кога еве вака би ве праеле пуш’д’батн зомбија! во 47-ма минута пак дава едноставен осврт за еугениката како најка на трасхуманизмот, та би рекол вам не ви е изботиран мозок туку чавките неопагански ви го испиле! што вели во 52-та минута уште кога a.i. ќе им бидне замаец и ето га идиокраци паарексаланс, но дека со лесно би успеале во однос сето ова Народ треба да е абдал за да им го дозволи дали виа удбалитичари глобалистички или пак преку Епископи универзалстичко монистички [2] ди ор дат ван биг пепељар за Души што доброволно ко рамнодушни си го дозволуваме! а доколку си ја сркате ваквата помија тоа чинете го бар ова свесно [3] и ајде вчерашното гостување на КрешоМ на проконспиративно шоу е на место, ама кога ќе го видите Чоеко дека гостува и кај теч-гикови јасно станува да колку и да антитехнократски нафуран сепак не значи дека е и ксенофоб во однос оние кои ја преферираат трансхуманистичката технологијата како нормална појва на хедонистичкиот тредмил [4] слично и јас думам за и гледам на нештата значи без омраза само што тоа го имам проширнено и во однос њуејџот како неопаганизам или култовите како паганизам, просто не се криви замаените што некој ги замајал! иако загретоа е што ги туркаат ко стока кон хомосиликон иднина [5] а всушност на крај ќе ги втераат во сатанизам виа големи експерименти со еугеничарска бионика - голем склет со традиција ко што велат фуснотите од последниот пасус во следниот ликуван пост [6] вајб кој идеолошко евроатрансерски веќе некое време ве дрма виа соодветно локални изботирани глобалисти кои чиниш не се свесни дека тераат кон трансхуманизам нивните мецени, чунки не се до толку праноглаи нека ми простат доколку се“ бидејќи логично е да се запознаени читко со инерцијата кон која ве туркаат фрлаат и со клизачи сметуваат!?

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&KW=push%2Dbutton+people&PID=3127442&title=nwo#3127442

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27894&PID=3151783#3151783

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27894&PID=3131153#3131153

што вели во видеово при 6-та минута трансхуманистичка шема
за која ако не порано денес треба да се свесни вашите удбалитичари
жалосно наместо вие да ги хакирате тие склет шеми
тие ве хакираат вас
намамувани со мед&млеко иако ви е трасиран чемер&јад
опуштено залог ет Човечката Душа програмирана за рециклирање
а тоа спинувано со технократска метросексуалност за подолг земен живот


Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2020 во 22:23
би било добро да укажам како јас ја гледам конспиративноста во цел овој муабет, за мене ќе речам не е спорно дека постојат склет-елити воедно дека имаат склет-агенди, но тоа не значи дека истите се фикс да речеме обложувачки, ова го потенцирам како некој кој не е по коцкањето а сепак една ваква тема може да ви го прокоцка Спасението т.е. Преминот на Вашата Душа од ова кон Посветло Небо колку почисти толку поблиску до Бога ...

и каде е тука коцкарската приказна помеѓу она што е вистина и она што е конспиративна претпоставка, прво вие се коцкате со вашата душа кога ќе го разберете ордо-аб-чао муабетот на месоните како нивна конечна агенда на начин да почнувате свесно или несвесно да ги судите како главни виновници за ете nwo, а правилно би било да ги сожалувате како обземени елити на кои попрво треба да гледате да им помогнете наместо со токмак во глава низ клетви и омраза да удирате впрочем така себе сте се осакатиле за Премин, иако тоа не значи дека треба да бидете рамнодушни кон склет-шемите од војни преврати и касапани на сите нивоа што ги прават комотно доколку немате што да изгубите терајте демистифицирачки вака ко мене, но поарно е да го чините тоа низ Призивање Божја Благодат така чистејќи се и себе и нив воопшто Обновувајќи Се’ Благодатно ем така ја ескивирате можноста виа фејкбук некој алгоритам да ве стави на некоја листа што пак доколку сте оштроумно гласни а не сте Оградени со Божја Благодат и Спремни Уште Денес За Премин на Вашата Душа е налик револуционерност со глава во ѕид, аирлија на паметот ако мислите дека сте шаолин!

второ можеби не толку битно но очигледно е дека штом некоја конспиративна тема почнете да ја чешлате доколку немате јасни аргументи при рака та дури имале и супер-индиции така во најдобар случај се дефокусирате од она што можете да го демистифицирате што појасно, а во најлош бидејќи нејасни абери почнувате да живеете во паранои што е логично чим вашиот мозок е соочен со многу претпостаки без преклопувачки аргументи!еве пример во однос некој абер за некакви моргелони како потенцијално пласирани виа кемитреилс за што и да сум чул некогаш не сум обратил особено внимание, но од тоа интервјуто на Мишак фуснотирано горе разбрав та потчепнав, и можеби немаше да се истрчам да го прокоментирам во однос некоја друга појава од спунт муабетот, пример поморот на Пчели во овие времиња [1] но бидејќи муабетот сличи на оној од пуш-д-батн-пипл првиот цетриран линк во минатиот пост та велам тоа веќе замирисуе на сомнително, иако во тој случај е од вештачки нано-материјали технологија, додека ова е од биолошки, а гледаме сега извадиле потенцијално и такви наноботови т.н. ксеноботс, ех само да не збрчат ксенофобија така та Народ сред ww3 да си вади очи ко да е зомби! нејсе, ваквата претпоставка иако плаузибилна што би рекле амери возможнa е за сега само како од некоја виша сила нусефект, природен или надприроден, бидејќи една варијабила посреди ваквите паразите е што истите се присутни и во Русија [2] што може не ја исклучува можноста аеробно лесно да се пренесуваат па затоа, но русите посекако немаше да седат со скртени раце и во најмала рака ќе предупредеа дека ова е нечија антропогена ујдурма ако тоа е така! друга претпоставка е дека тоа им е некаков заеднички проект на сите виа ООН за полесно ловење некакви склет сподоби кои се материјализираат во светов, а под три би рекол може да е и’ ехо од духовниот свет некако, бидејќи истиот е моторот на овој, како да ја вртам има премногу вакум од непознати за да можам да кажам со сигурност ова нешто е реално, та дури и кога ќе налетам на научни претпоставки во случајов од некој алтернативен научник [3] можеби истиот да беше меинстрим та ко и во случајот со многуте кои го разобличуваат кодекс-алуминтариус та и да речев евала убо кажано, вака аберите ќе речам му се на место во однос алкалниот организам и самодржлив веј оф лајф та и во однос оние за тешките метали, но за моргелоните како биолошки ксеноботови сеуште не би се излетувал без притоа да се најде бар еден научник кои истите би ги побудувал некако дали фотонски или акустично фреквенциски за и да можеме да кажеме дека тие се некаков ресевир кој ете пример би бил врата за сателитски сигнали до вашата психа а така и да се постигне мас-холографска халуцинација пример за слетување на ејлиени и слични спинои! сепак има логика во ваквиот пристап за ваква намена, бидејќи пуштање наноботови низ прехрамбена индустрија нема 100% еикасност ко што предлагам дека во иднина тоа би било случај со нанобови од вештачка природа, а знаејќи дека еугеничарите на ангро имаат забегано со генетиката и нанотехнологијата, макробиологијата воопшто, та не би ме зачудило да ваквата шема има свои преК*рсори уште сега наместо во блиска иднина, да речем некој подготвил терен за мас-римоут-кинчрол, Но повторно кое фајде и да го дофатите кривецот ако не знаете како да се заштите, И Пак Ќе Речам Возможно Во Сите Комбинации На Склет Сценараија Само Преку Христа т.е. Воцрковен Светотаински Живот како оградени од Благодатта та и отрови секој ден да ви сипаат вие да им се смеете на паметот и упорноста! сепак не си ја барајте бељата сосила бидејќи Само здрав фокус кон Спасение ќе ве Исправи во Делотворна Молитва а тоа би значело гитавела од урбаната џунгла бидејќи тука мир ниту Светител долгорочно нема да задржи во овие времиња а не пак ние Луѓето со се сите наши стравои кусогледост и наивност!!!
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2020 во 01:14

да не излезе не сакам да и се замарам на оваа гачка во однос темава како недоносена за да речам дека ет еугеничарско масло, па еве уште еден обид да низ неколу абери ставам извичник дека станува збор за биолошка појава попрво отколку биоинжињеринг! кога ги сопмнав русите добро е да се знае дека овој муабет дури стигнал и на најгледаното шоу во Русија [1] значи дефакто таму е исто масовна појава но би рекол ко и во цел свет паразитите просто се на сите страни а функционираат чинам во закиселена средина така да најдобар лек за ова би било земно алкализација додека духоносно Светотаински Живот та ако од рак луѓе вака се лекуваат што пак за паразити! да не бидам гнасен посочувајќи видеа какви се црви можат да се испикаат во човечкото тело само ќе речам по загадени води дали во затворено или отворено ќе закачите што се не од бактерии и паразити кои може да дотераат и до големина на цисти та и да се шират доколку со време од организмот не се исфрлат или пак отстранат, сепак дека има и во воздухот вакви нешта хм би рекол ако семки разнесува ветер зошто не и вакви ете био-паразитски-влакна, што повторно од аспект на синергија меѓу духовниот и овој свет посекако е појава која може да има надприродно потекло а знаејќи дека живееме во апокалипсата, какви се’ не склети си навлекуваме само со своето поведение како Човештво тоа е чудо колку сме слепи дека си играат како соџамлии паднатите-духови-анатема-на-нив, нивните пак миленичиња месоните дека се способни да ја злоупотребат наука заради големи склети тоа не е спорно, но никогаш не заборавјте Дека Господ Е Над Се’ И Сите иако по невнимателно односно неодговорно користење на Дарот на Слободна Волја знаеме на себе да си навлечеме разни склети и без никој да ни ги товари!
Цитирај Bartonella is one of only two bacteria known to science that can accomplish Horizontal Gene Transfer into human cells. Morgellons disease is a Bartonella infection with gene(s) transferred from another co-infection causing fiber growth. There is a protocol called the synergy protocol that can cure it but it takes 8 months to a year.
а дека науката би мoжела да извади на астал ваква да речеме лабараториски зачната технологија мислам не е спорно, та ако можат ретровируси да вадат [1][1] што па не нешто поедноставно кое магнетно би било контролирано на пример ко што веќе има соодветни експерименти по научни лабоси [2][2][2] само што не знаеме што се кркчка по оние воените, сепак ако беше ова менмеид технологија верувам русите немаа да преќутат, а и америте на фрлени пари за студии би излегле со нешто [3] единствено би си поќутеле доколку се свесни дека е природен склет за да не креваат паника некако или пак дека е некаков надприроден бидејќи во тој случај би се отворила голема палета на шпекулации а повторно така ќе се крева паника, ним и на америте кинезите и сите останати големи современи империи таков ризик не им оди од полза бидејќи малку трошат пари за контрола на граѓаните та уште да им падавичарат секојдневно! арно ама ако беше некаква направија со која се таргетирани од својот пандан посекако тоа ќе го искористеја за да си прибираат поени пропагандно! во секој случај имаат и пси-разузнавање та ако ова беше случај ако не поинаку вака ќе дознаеја, а конечно доколку е некаков поозбилен зорт од таков тип индиректно преку Ангелско Предупредување бар до Монаси би стигнала некаква поука, за нешто слично пак немам чуено иако и баш не не сум се замарал на оваа тема та да тарашкам и се распрашувам, малку има микробиолози уште јас им фалам у демистифицирачки бенд! ајт ете конспиративниот бендвагон е завозен изгледа веќе деценија и кусур та доколку навистина има нешто сомнително посреди ќе почнат и меинстримери да излегуваат на ачик, та не е ова астрофизика та да нагаѓаме бидејќи и самите астрофизичари нагаѓаат за фундаментални работи, Но од друга страна колкава мислите е фелата од микробиолошки писмени кои ем имаат знаење за нанотехнологија плус за фотонска меморија и слични работи!? само на крај да не испадне дека ви влегувале под кожа вакви паразити после гледање склет филмои, хм губејќи си блокбастерски Благодат ништо чудно така да сте подложни на турбо искушенија од секаков вид, вака бар култот на тело помалку би верглал, та може ова е и Божја Промисла ...

ако од нешто во моментов на ниво на генетика треба да внимавате тоа е како ви ги мутираат гени низ разни гмо производи или пак преку инвитро слагалици, бреј ликот од јапонија во рускиот документарец горе кој сурогат мајки затруднуел со кузнај какво семе по клиники за платени сурогатки, ризик кој треба да внимавате и тука да не ви стане секојдневие бидејќи некој вониституционално сакал да си испроба некое штимано семе ко оној кинезот што го испоапсија [1] што би рекле малџиски еугеника скирена по тезга ем со резултати на кантар!

ама има и побетер, ѕирнете за химера страна поназад
замислете да ви оправаат органи без ваше знаеење
онака виа био-нано-ботови, то воените битанги


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.