Испечати | Затвори го прозорот

ЕУгеника ТРАНСхуманизам НАучно ДИКтаторство

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Македонија и Свет
Име на форумот: Свет
Опис на форумот: Масони, Рокфелер, Ирак, Иран, Балкан Експрес...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31572
Датум на принтање: 07.Август.2022 во 21:10
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: ЕУгеника ТРАНСхуманизам НАучно ДИКтаторство
Постирано од: Zelenikovo
Наслов: ЕУгеника ТРАНСхуманизам НАучно ДИКтаторство
Датум на внесување: 03.Мај.2019 во 05:15


на почеток една типографска поука: во нишкава (нека ми простат админите) користам латинично писмо меѓу редои или пасуси за да апострофирам кој абер е посклет во однос темата, а за да не ви натежнат на прва сите предожби би рекол поубаво е за почеток да ги читнете цитираните и вовлечените пасуси во постовите, а дури потоа може да се навратите на се останато напишано попрво како прилог рецензија за посочените книги линкови или видеа, можеби и неопходно бидејќи во прилог-пасусите има дополнително еден куп фусноти кои се надополна на од мене изнесените теории, аберите пак за Христијанството разберете ги како мое лично искуство како екс-пагански наштиман кој се ослободил од стапицата на непознание на Вистината а бидејќи така и сум почнал да се ослободувам од еугеничарките фатаморгани т.е. сум увидел дека е делотвoрно Благодатно да се ослободувам низ Воцрковен Светотаински Живот та и постојано тоа го посочувам како излез, но не за да некого индоктринирам дека мора да биде насила продуховен или како да делува, туку посочам дека штом и ги увиди Човек стапиците да има акал дека попаметно би му било да се сврти кон Бога без предрасуди и така се огради со Божја Благодат, можеби ви е познато или јасно тоа, но дефакто дури ако се одважите за Живот во Подвиг бар и за миг, ко што беше случај со мене, дури тогаш ќе сконтате дека падни стани отпор не е решение туку треба постојаност најчесто бидејќи откако почнете сами да се ослободувате почнувате тоа да го посакувате и за Ближните, што морам да признаам е ризично ако не и меч со две острици бидејќи ќе се фатите во стапицата колку арно е арно и дали товарејќи му го арното некому упорно така и ќе го прими, јас тоа сум си го расчистил но повторно и мал расчекор многу ме чини за да се одржам во намерата да стојам Праведно пред Бога како би бил достоен за да си спасам душа, сепак и да паднам во грев заради одредени околности на гревот не гледам доблесно или со уживање туку го разбирам како немоќ заради омлитавеност залутаност или Не Дај Боже прелест кога ќе се соблазнам паганизмот дури и од спунт да го чешлам како нечија пракса а кога сакал или нејќел си ја сркам месонската помија за така малку по малку наместо да се преокупирам со своето Спасение се бафтам со туѓиот пад, иако за миг може оправдано бидејќи во таквиот пад се повлечени повеќе луѓе денеска а не се свесни за тоа, донекаде среќа сум лично свесен за тоа па и не се нурнувам во такви теми ко некогаш туку површно ги анализирам сега, имајќи го однапред знаењето дека станува збор за нечија испрелестена духовна наука, затоа не ми се лутете што на некој начин и сам себе вака се потсетувам кој ми е излезот како би си задржал фокусот та расфрлам постојано Христијански дигресии на разни склет теми па и во оваа ...Туку, додека вие се плашите од рфид и биометриски документи чиј потенцијал го знаете а не го користите, на пат се технологии кои никогаш нема да ги сконтате како се може да се злоупотребат но ќе си ги прегрнете како мајка детево пелени, ќе ве нанкаат технократски а вие ќе се кезите глобалистички, за ова веќе постирав две нишки врзани за темава, првата http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&title=nwo" rel="nofollow - нов'светски'поредок и надоврзани постови во втората за да се запази ред на форумов та да не отворам нова тема во продолжение на http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%F4%F0%E0%ED%F6%E8%F1%EA%E0%ED%E5%F6&PID=3141290#3141290" rel="nofollow - постојната тема за масони каде ги етикетирам како месони, а таму во првата нишка е посочена агендата на ''меѓународната'' евроатланска елита, а во втората кој стои зад кулисите, тук-таму во раце на истите ги етикетирам како пиони удбашите и технократите, но еве за овие вториве засебна тема односно за научнта елита кај која на врвот се еугеничарите, удбашана пак воопшто не се ни замарам да ги есапам бидејќи тие како и војската се инструмент без идеолошка позадина туку законски врзани ботови кои и да сакаат нешто да променат не можат долгорочно освен да се повијат на агендата на елитите и за нив да ги контролираат процесите од општествена подобност виа удбалитичари до општествена функционалност виа бизнисот т.е. економијата, најчесто и самите жртви на рат-рејс центрифугата и можеби неправедно од мене етикетирани како тумор во општеството а попрво сателити на матрицата, та еве нишка за нејзината плацента технократите и нивниот врв еугеничарите кои го диктираат темпото за н'с'п агендата бар во однос технологиите и делувањето, иако разбира се месонските елити го имаат главниот збор кога што треба да биде! инаку фуснотирани абери во контекст оваа нишка од другите две ќе најдете и тука, а не се лутете ако некаде се повторуваат, туку најдете го контекстот во предочената фуснота апропо постираниот пост, имајте разбирање дека овие абери не се резултат на некакво долгогодишно истражување туку во од а во рок од една година склопен мозаик (за она што во јавноста најчесто се смета за конспиративно табу) та и можеби не се најконцизно срочени или пак имаат доста простор да се надополнуваат, но каков, нормал од лични сведоштва или пак свиркачи и демистификатори па се до филозофски подлошки зошто-затоа, иако јасно упатувам постојано на една главна теорија за борба за Човечките Души низ призма Слободна Волја наспроти нечив елитистички детерминизам, логично тоа го чинам за да упатам дека излез има бар еве јас сведочам дека стравот од биг'брадер'реалност така најлесно в себе ќе го ресетирате, а посекако можете да станете и одвраќачи на нивните месонски агенди, САМО И САМО АКО ДЕЛУВАТЕ МОЛИТВЕНО ТАКА ЗАУЗДУВАЈЌИ ГО злото СО БОЖЈА ПОМОШ, во спротивно залудна ви е каква и да е секуларна дума дека нешто на арно ќе смените ако некако удрите уличарски по системот или пак да се понадевате дека одвнатре ќе го смените, ова сега откако македонците се отанизирани серво-маусдонски можам и слободно да го кажам дека најделотворно е да се делува така бидејќи поинаку би било недоносено сред евроатланската жабокречина онаа која и Трамп се понадева дека ќе ја пресуши, иако за волја на вистина и го ресетира моментумот, и секоја чест за тоа, дури веднаш и го испофалив jавно само и како волја за промена [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=742&PID=217128#217128" rel="nofollow - 1 ]

psihodelija vs kiberdelija - kje reche KreshoM za voljata na tehnokratite - na edno predavanje vo Belgrad, no aludirajki na duhovnost vs materijalizam, iako od negov rakurs kazhano paganska duhovnost vs tehnokratski kult na teloto, eugenicharskiot ideal za super choveshtvo preku tehnonolshki razvoj, poednostaveno jas bi rekol izvornost vs novokomponiranost, bidejki i paganskoto e novokomponirano vo odnos Izvornata Duhonosna Vistina, konechno tehnokratite bidejki se manipulirani od paganski mesonski eliti toa eugenicharsko super choveshtvo kje go shtimaat i za psihodelichna astralna realnost verojatno dostapna za onie koi se podobni egzemplari na klonovi kako nauchna elita, a ostanatite logichno bi bile kasta na botovi koi bi go opsluzuvale nwo sistemot za koi plafon bi bila virtuelnata realnost, vo sekoj sluchaj i ednite i drugite sigurno zrtvi na kiborgizacijata koja bi bila nus efekt od mas-eksperimentiranje so razni tehnologii i energii shto normalno bi predizvikalo degradacija na okolinata a sledstveno i potreba od bionika za da se nadminat razni bioloshki iskushenija, pod pretpostavka deka od mesonite zavisi dali i kolku ja kontroliraat chovekata volja, no znaeme deka onoj moment koga plevelot kje ja zagushi slobodata deka na nivata doagjaat Pravite Domakini i jas ochistuvaat a shto e za vo ogan vo ogan kje bide frleno, toptan i paganizmot i eugenikata, pred se' zaradi vozgordenosta i zaboravot vo odnos Vistinata deka Chovek e Chovek ne onaka najsluchajno, vo vreme koga chovechkata volja biva zloupotrebena elitistichki od anatemago, vo koj sluchaj vekje nema prostor za Bozja Milost tuku samo Bozja Pravda ...

>> ona shto e strashno e ladnokrvniot pristap na eugenicharite za prochisteno choveshtvo po cena i na masoven haos, makar toa go brkaat chisto od nauchen poriv, no kamo da beshe samo takva pozadinata, vprochem ushte postrashno shto takvata agenda za super-choveshtvo se potpira ili poprvo e krenata na mesonskite fatamorgani za nova atlantida koi se izvitopereni ili poprvo isprelesteno usvoeni paganski svedoshtva za pred'potopniot pad na choveshtvoto a post'rajskoto izgonuvanje, pri shto prelesta na lugjeto da prodolzat da opshtat so padnati duhovi a taka steknat nekakva sila vlast ili znaenje povtorno sakaat mesonite da go poseat, ko shto velat nekoi taka doprinelo do napredno kralstvo na atlantite, no koe zaboravaat deka tokmu zaradi toa propadnalo, od koe mesonite smetaat deka recidiv bile "arijancite", ta deneshnite evroatlanski eliti se resheni (zatoa i deterministi koi takov arshin imaat predeterminirano) da stignat po sekoja cena do vozobnoveno atltansko kralstvo na zemjata niz nov"svetski'poredok, shto upatuva deka i tie se nechii zamorchinja [ https://www.youtube.com/watch?v=iJeMGFV0Frs" rel="nofollow - 1 ][ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1719&PID=186008#186008" rel="nofollow - 1 ] teorija koja nekoi ja proshiruvaat do tamu da na atlantite gledaat kako titani a lugjeto nivni botovi [ https://www.youtube.com/watch?v=W6txKAH6Bm4" rel="nofollow - 2 ][ https://www.youtube.com/watch?v=bHvzyHT3QLs" rel="nofollow - 2[url - - [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=1886&KW=%C0%ED%E3%E5%EB%E8&PID=3127783#3127783" rel="nofollow - 2 ][ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=7934&KW=%C0%ED%E3%E5%EB%E8&PID=3141997#3141997" rel="nofollow - 3 ] interesna zabeleshka ako i https://youtu.be/cFVu81mi4Zw?t=567" rel="nofollow - voenite vidovnjaci t.n. remote viewing soldiers bi go potvrdile istoto, http://archive.is/ViPUd#selection-821.0-821.28" rel="nofollow - megju koi nekoi pak velat nlo-ata i nlo-ovcite se voedno i frendli , no koi ko shto se prashuva rabniot nauchnik nekoj doprinel za specifichen eneolitski razvoj na del od togashnata chovechka civilizacija [ https://youtu.be/egGR-2n3O4k?t=666" rel="nofollow - 4 ] a mnogumina takvata nechija svoevremena nadgradba ja smetaat za mit ili pak najsluchajna iako defakto e rezultat na astralna komunikacija ili vizii preku koi im e taka rechi shepnat razvojot [ https://teslauniverse.com/nikola-tesla/articles/miracle-mind-nikola-tesla" rel="nofollow - 5 ] no kolku i da ima Chovek dobri nameri koga bara preku Leb pogacha normalno nekoj toa kje go zloupotrebi, a toj nekoj mesonite go prepoznavaat kako prometej [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%EF%F0%EE%EC%E5%F2%E5%BC&PID=3142067#3142067" rel="nofollow - 6 ][ https://www.rockefellercenter.com/blog/2014/04/09/rock-history2/" rel="nofollow - 6 ][ https://www.quora.com/Does-the-Statue-of-Liberty-represent-Lucifer" rel="nofollow - 6 ] vo sekoj sluchaj i porano i denes elitite bile tokmu toa zamorchinja bidejki alchi za preku Leb pogacha da dobijat, ta normalno imalo/ima i koj kje duma kako elitnite botovi nalik mesoni i slichnite na niv kako da gi izluftira gledajki sigurno na nv i kako mutanti, no vo osnova stanuva zbor za obzemeni eliti koi go turkaat choveshtvoto ko shto ni e posvedocheno nam Hristijanite kon nwo zaradi kleknuvanje toptapn na kolena pred anatemago, zoshto za ova ne se svesni mnozina Pravoslavni ne mi e jasno, no samo i zaradi tehnokratskite rizici od nemanjeto etichka uzda posredi genetskata nauchna revolucija treba da eskiviraat kakva i da e globalizirachka agenda, a tie ko slepci se evropeiziraa iako jasno e deka - eu e part (ako ne i art) of the nwo process, koja mora da bidne federalna za da ekonomski prezivee a toa e inercija za okrupnuvanje so sAd i vostolichuvanje taka na evroatlanskata utopija za nov svetski poredok, prvata faza, za potoa ona shto porano beshe sssr treba stane oOn (UNo) a pod izgovor na milion podmetnati globalni spinovi kako ekonomski i ekoloshki kolapsi a sledstveno i seopsht glad ako ne im poagja lesno od raka agendata, prosto da sakaat ushte sega mozat se' da izbalansiraat preku agrarna samoodrzlivost namesto industriska getoizacija na masite, no taka nema da mozat so lesno da go kontroliraat i vozat Narod, taka kje nemaat dovolno rat-race robovi, taka mokjta kje im bide osuetena bidejki poteshko bi gi igrale samostojnite, za niv samo zavisno chovestvo od svetskite eliti e pozelno choveshtvo, na strana shto nivniot nauchen determinizam na site nivoa gleda na lugjeto kako resurs i statistika, empatijata vo nivnite agendi e samo agitprop-spin koga sakaat da koloniziraat nekoja drzava prikazuvajki ja kako diktatura, a tie neli kako otanizirano megjunarodni glumejki svetski policaec imale obvrska tamoshniot narod da go oslobodat od diktatorskata mizerija, zar ne e toa super zamena na tezi volkot da glumi pastir, eh ko shto toa sega go storija vo SA posle jemenskiot egzodus, kakvi licemeri se toa a na koi sega lokalnive pak sakaat da ve sh*tnat za da vash*te sinovi i kjerki im bidat botovi vo nivnite imperijalni agendi, no paradoksot da bide pogolem begavme od teleslavija zaradi samostojnost za da sega se letame po volonwo ko za pochetok otstapuvajki go napola svojot suverenitet na eu koja vekje se sprema da stane sEd odnosno ona shto beshe eks-ju, kockite se poslozeni samo ne e jasno koj i shto kje bide udba vo takvata federacija mnogu verojatno orveloviot panoptikum, ajde teshete se vie ja imate chesta kako makedonci megju prvite da gi pochustvuvate nivnite dobri nameri via erga-omnes siluvanjeto i kako istoto beshe izrezirano turkano so lagi a na kraj isterano na sila bar znaete shto ve cheka koga kje si donesat utre nekoja regulativa vo ev.kom. a vie se odvazite da ne ja sledite, vakcina, hm, koga kje vi rechat skokni po chip vie kje mora da rechete kolku visoko za da poziveete tro podolgo ko uchipeni iako na toa sigurno i kje ve stimuliraat soodvetno preku sklet uceni ko potpushteni bolesti ako im remetite nekako prosek, slobodata e fatamorgana koga vlasta e tolku centralizirana osobeno ako istata e nauchna diktatura kapak pa i masonsko=paganski instalirana! ne sakam da zamislam kakvo izmachuvanje kje bide toa za slobodoumnite! <<

za taa nauchna ropaganski poseana elita slednite aberi se rechisi zadolzhitelno chetivo za sekoj Produhoven Chovek koj bi trebalo da vnimava na determinizmot na ea-elitite!

[ https://web.archive.org/web/20120522111037/http://ironshow.com/IRON-SHOW-FIFTEEN.mp3" rel="nofollow - 1 ] http://ironshow.com/IRON-SHOW-FIFTEEN.mp3" rel="nofollow - http://ironshow.com/IRON-SHOW-FIFTEEN.mp3 [ https://www.youtube.com/watch?v=48EgCfdOR0w" rel="nofollow - 1 ]

vo ironshow intervjuvo PhillipC upatuva kon krajot na 16-tata minuta za idealot na deneshnite eugenichari naturalizmot, odnosno deka materijalnoto za niv e bog, prethodno pak gi posochuva zachetocite na "humanizmot" i roger bejkon kako negov inicijator, shto poplastichno kako inercija kje vi go dolovi primer dr.PetarM [ https://youtu.be/ec0G3_vzxqI?t=1098" rel="nofollow - 1 ] koja inercija e vsuhnost ko shto veli vo 23-tata minuta od intevjuvo gore PhillipC tokmu nominalizam na deistite [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=9786&KW=%ED%EE%EC%E8%ED%E0%EB%E8%E7%E0%EC&PID=3127672#3127672" rel="nofollow - 2 ][ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%ED%E0%F3%F7%E5%ED+%ED%E0%F2%F3%F0%E0%EB%E8%E7%E0%EC&PID=3142504#3142504" rel="nofollow - 3 ] одете на крајот од третава фуснота за линкови во однос номинализмот што ќе ви помогне да ја разберете предожбата кои научни елити денес дрмаат како детерминисти а чии агенди топтан на сите им се ''меѓународно'' наметнати за следење и стандардизирање, што чинам е погрешно за Хриатијаните беспоговорно да следат такви светски елити, смешно но Ватикан кумувал на нивниот развој во минатото кога дозволил научни монашки редови како језуитите коои дмале катафатички наместо апофатички како духовници а што дефакто им дало закрила така на неопаганите скриени роварејќи одвнатре во католичката Црква, сетне нормално ваделе таму изуми како пиво ликери џинои, нели малку им било Вино и Леб па морале да бркаат прогресивизам што ги довело и до световна музика на Мисите во форма на оргуљи а денес и оркестри ... interesno e kakvo objasnuvanje ima vo intervjuto vo odnos kauzalnosta ko nauchnik na kauzalnosta, pobarajte vo polovicniov transkript od intervjuto causality na slednata fusnota [ https://drive.google.com/file/d/1WgKCJT2hy9KPdViCtOEDzQGnKrhpmBAV/view?usp=sharing" rel="nofollow - 1 ] no vnimavajte kako nabljuduvachi koga ja nemate cela slika pred sebe da ne izbrzuvate so zakluchoci ta sekogash barajte vtoro mislenje , prosto od mnogu varijabili iako chorbata vkusna gledajte da ne se zagrcnete i vo paranoi da pagjate, sekogash imajte na um deka dushata ne mozat da vi ja zemat tehnokratite, edinstveno da ve teraat sami da si ja zarobite svojata slobodna volja! tehnokratite via eugenicharskite bihejvoristi pak chudno (ko shto veli FilipK vo ironshow intervjuto) ja resetiraat slobodnata volja zaradi nwo-realnost a kako fascinirani od hierarhijata kaj insektite shto bi rekol KreshoM atomizacija zaradi sistemska spoenost namesto chovechna splotenost [ https://youtu.be/LX1zA6PC4hQ?t=2191" rel="nofollow - 1 ] shto konechno moze bi bilo korisno kako centralizacija ako humanosta namesto egoto e centar, no proturen determinizam od strana na satanisti zad kulisite ne e na arno kako nwo-svetska-nadvlada sistem i postoenje, a dali toa se mesonite koi gi drzat vo race eugenicharite a ovie im diktiraat tempo na tehnokratite megju redovi kje razberete i vo ovaa nishka, shto pak e pouchno za da skontate kako da istraete vo ili se izbavite od stapicite vo koi se' povekje glavite kako lugje sred postojnite i idnite sklet vreminja!   

во овој пост нема да ги закачам еугеничарите особено, но подолу ќе наидете и на пост со екстра разобличување, тука е битно да се апострофира преку трудов дека постојната научна мисла воопшто е потпрена на склет темели и оградена од зорт ѕидои, a кровот на истата како збир е наказување на човекот до ниво на пуш'д'батн муле кое алгоритамски ќе стрви за нтелект без граници по цена да си скоцка свеста и во тенеќе, еу'ген'исти каде бе со тој памет тенеќиња месонски!?

Цитирај The Ascendancy Of the Scientific Dictatorship

        DISCLAIMER

Although this book presents an indictment of the Masonic Lodge as part of a
Luciferian conspiracy, it does not present an indictment of individual Freema-
sons. The authors realize that there is a distinct difference between Masonry as a
fraternity and Masonry as a religion. Many Freemasons are good people who
have no idea that the higher Adepts adhere to a secret occult doctrine and are
Luciferians. In fact, some Masons are even misled Christians who believe they are
part of a God-fearing brotherhood. Such was the case with many of America's
Founding Fathers.

Moreover, it is important for readers to realize that the conspiracy of which these
authors speak does not find its epicenter exclusively within the Masonic Lodge.
No single entity alone constitutes this conspiracy. Many different organizations
and individuals comprise it. At times, they appear to be in opposition. At other
times, they appear to be in concord. However, their ultimate goal remains the
same. Do not lay all of the blame on Communists, Nazis, liberals, conservatives,
Republicans, or Democrats. Absolutely do not follow bigoted and racist voices
that seek to exclusively indict Jews or other ethnicities. This is a deception and
one that has allowed the conspirators to insulate themselves.
Finally, realize that, with or without these groups and individuals, there will
always be a conspiracy to fight. The conspiracy is within. Writing under inspira-
tion of the Lord's Holy Spirit, the Apostle Paul identified this conspiracy:

For we wrestle not against flesh and blood, but against principalities,
against powers, against the rulers of the darkness of this world, against spir-
itual wickedness in high places (Ephesians 6:1 1 - 1 2).

Ultimately, the war must be fought in the minds and the spirits of all mankind.

"Yet, in holding scientific research and discovery in respect, as we should, we must
also be alert to the equal and opposite danger that public policy could itself become
the captive of a scientific-technological elite."
—Eisenhower's Farewell Address to the Nation - January 17, 1961
   


        CONTENTS

Foreword
CHAPTER I .......... THE BIRTH OF SCIENTIFIC DICtATORSHIPS .... 1
CHAPTER 2 .......... THE CLASH OF SCIENTIFIC DICTATORSHIPS .... 123
CHAPTER 3 .......... THE FUTURE OFNTHE COMING GLOBAL ScDic .... 171
Sources Cited ....... 217
About the Authors ... 231        FOREWORD

H.L. Mencken, who witnessed the Scopes trial, wrote:

There is, it appears, a conspiracy of scientists afoot. Their purpose is to
break down religion, propagate immorality, and so reduce mankind to the
level of the brutes. They are the sworn and sinister agents of Beelzebub who
yearns to conquer the world... "

Hyperbolic though they may sound, Mencken's words were closer to the truth
than, perhaps, even he realized. Few are not acquainted with the timeworn adage:
"Knowledge is power." In the original Latin, the word "science" meant "know-
ing" or "knowledge." The "conspiracy of scientists" to which Mencken referred
is, more succinctly, a conspiracy of knowledge. It is a conscious effort to monop-
olize, manipulate, distort, and exploit knowledge to the most evil of ends. H.G.
Wells called this conspiracy the "Technocracy." Aldous Huxley, who was Wells'
protégé, more succinctly characterized it as a "scientific dictatorship. "

From the dawn of antiquity to the twilight of the twentieth century, the hid-
den manipulators of mankind have sought to perfect their methods of control.
These shadowy puppeteers have been assigned numerous appellations. Perhaps
die most common name ascribed to them is the "Illuminati," which is Latin for
"those who are illumined." Irrespective of whatever name is assigned to them,
some of their members and agentur comprise a portion of the Technocracy.
Other members of the Technocracy are either self-initiates (i.e., individuals who
recognized the esoteric doctrine underpinning their belief system and initiated
themselves into Illuminism) or just foolish pawns who have helped to transform
science into a whore for the elite. The Technocracy has also been further divided
by factionalism within its own ranks. For instance, there is division amongst vari-
ous fascist and communist variants of the Technocracy. However, despite their
disagreements, all of the Technocracy strives towards a singe goal.. .a global "sci-
entific dictatorship" (i.e., a New World Order).

Before the birth of the Technocracy, the Illuminati's primary combatants in
its epistemological war against humanity were priests and philosophers. Initially,
control was maintained through religious institutions. Historically, these oli-
garchs have been Luciferians, believing themselves to be the corporeal vessels of
an angelic dissident who was unfairly assigned the defamatory stigma of "Satan."
For them, Lucifer is an impersonal force that they must harness in order to con-
summate their process Of "becoming" and achieve apotheosis. In truth, they are
the pawns of the Adversary himself. Motivated by an insane and maniacal desire
to depose the one true God, the Illuminati initiated the abortive attempt to con-
Struct the Tower Of Babel. Their philosophical scions pursue the same goals
today.

Man's estrangement from God, which was the natural consequence of his act
of disobedience in the Garden of Eden, made this form of manipulation even eas-
ier. The clergymen of the elite disseminated propaganda, citing various deities as
the sources of their knowledge. Ignorant of their own Creator, the masses
accepted the state-sanctioned religions of the ruling class. Yet, this apparatus Of
control eventually lost its effectiveness. Simply lying to the masses was not suffi-
cient for the maintenance Of their deception. There always seemed to be a rem-
nant Of independent thinkers who would stir up dissent within the population.
Even the polemical trickery Of sophists could not delay the inevitable dissolution
Of the elite's illusion.

This intrinsic deficiency within the elite's control apparatus was openly
exposed for all to see when a certain carpenter from Nazareth suddenly appeared.
Speaking words that no other tongue had uttered, He dismantled the lies of the
elite's fraudulent priesthood. Those who heard Him and knew Him were well
aware of the fact that He was no mere carpenter. Through this man, humanity
could once again touch and commune with the God that religion had obfuscated.
Recognizing this miraculous person as a threat to their power, the elite had Him
executed. Yet, not even death could conquer the Nazarene carpenter. To this very
day, the tomb of Jesus Christ remains empty. Desperate to save their declining
hegemony, the ruling class modified their strategy.

The overt promulgation Of fictions abandoned in favor Of a more subtle
method of control. If the ruling class could wield an illusory form of control over
knowledge, then they could claim exclusive awareness Of its true nature. After
achieving this illusory control, the elite would promulgate concepts within
academia and other officially accredited institutions. Contaminated by virulent
strains of thought, the ability of the average person to independently reason
would be effectively sabotaged. Gradually, the elite began to co-opt the newly
emergent methodology of truth discernment.. .science. Initially, this new form of
"knowledge" appeared to be antithetical to religion. However, beneath its veil of
materialism and naturalism lurked the very same occult mysticism practiced in
Babylon. The following is an examination of the elite's epistemic autocracy, a
"conspiracy of scientists" that epitomizes the words of Paul the apostle:

For the invisible things of Him from the creation of the world are clearly seen,
being understood by the things that are made, even His eternal power and
Godhead; so that they are without excuse. Because that, when they knew God,
they glorified Him not as God, neither were thankful; but became vain in
their imaginations, and their foolish heart was darkened. Professing themselves
to be wise , they became fools.
(Romans 1:20-22)


Ch 1 - The Birth Of Scientific Dictatorship

https://www.bookdepository.com/Ascendancy-Scientific-Dictatorship-Paul-David-Collins/9781419639326" rel="nofollow - https://www.bookdepository.com/Ascendancy-Scientific-Dictatorship-Paul-David-Collins/9781419639326https://www.conspiracyarchive.com/category/scientific-dictatorship/page/3/" rel="nofollow - https://www.conspiracyarchive.com/category/scientific-dictatorship/page/3/


Филип и Пол Колинс упатуваат на значајна врска меѓу месонството како луциферијанство и научниот импулс во светот кој денес изнедрил удбалитичари кои се возени од агендите на еугеничарите, a слично и јас се обидов да им влезам во мал мозок барајќи им го балансот помеѓу елитизмот и агендите, но она што тие во книгата на прва го предочуваат јас во темата за месони низ 30-тина поста пополека го изведувам како заклучок, но моите анализи се апансаз срочени на прва без пообемно истражување туку жонглирање со аберите до кои претрчувајќи во еден здив по нет ги бев фтасал, та би рекол ако барате подетална екпликација читнете ја книгава, иако јас би се задржал на интервјуво од ironshow од кое веќе погоре издвоив неколку битни поенти, но една сите Колинсови абери во истото ја гледам и продуховно пр. точно Протагора го земаат научниците како мерка за својот антропоцентричен модел на разбирање на епистимолошките-почетните и есхатолошките-крајните перспективи на Човештвото, но тоа не значи дека античките абери на Протагора се конечно антропоцентрични, според мене можат да се гледаат и како Христоцентрични доколку на неговата теорија ставите Крст однапред, тој филозофски ја објаснил Христовата Парабола дека ќе ни биде по нашата Вера т.е. во што веруваме тоа и ќе ни биде, иако самото Воплотување на Бога на земјата е доволнен патоказ за да не застрануваме по беспаќите на паднатиот човечки разум и сите милиони комбинации од мудрости кои можат да прозилезат егоцентрично од него а така да завршиме како плен на поглеми од нас созданија кои би не навлекле на нивна воденица заради своето слепило за Апсолутната Вистина дека Еден Е Господ и дека како Образ Божји ние Луѓето не можеме да станеме Бог но може да заедничариме со Бога, да станеме богови по Благодат но не и по суштина, за жал оние кои управуваат денес со светот се уверени себе (а пробуваат и останатите да ги уверат) дека е возможно да станат она што не се и тоа ни помалку ни повеќе како атеисти бидејќи така не би имале ниту морална ниту логична одговорност во однос Слободната Волја за да што полесно истата злоупотребувајќи ја научно да си дозволат и деволуција за сметка на некоја утописка фатаморгана за подигање рај на земјата, иако предупредени сме од Христа дека тоа не е возможно а да не паднеме во канџи на анатемаго, за конечно така да бидеме повлечени во пекол, но што е пекол, дали ни е јасно дека негативна вечност постои, подобро и да не ни е, но би требало да се поучиме од искуствата на Христијанските Светители дека овој Живот е заради наше ескивирање на таквата вечност, а повикани сме преку Богоугоден Живот да стекнеме Блажена Вечност, дури во Православието и ретко да се обрнува внимание на казната и амбисот од другата страна, освен што се укажува кој ќе ги заслужи, без притоа да се дава екстра опис или пак да се нурнува во таквите длабочини на негативното, бидејќи фокусот треба да се задржи кон Небесата а интересирајќи се за паднати абери Човек посекако бар се дефокусира од Љубовта како најбитна пропусница за Спасение а неретко и биднува судија кој треба или не треба на овој свет да постои, од спунт станува егоцентричен а така и самиот загинува бидејќи никој Човек ниту ги разбира ниту ги знае Божјите Судови [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31571&KW=%C1%EE%E6%BC%E8%F2%E5+%D1%F3%E4%EE%E2%E8&PID=3144659#3144659" rel="nofollow - 1 ] но во времиња на празноверие атеизам и површност нормално мнозина ќе се соблазнат да бркаат вештерки наместо да си спасуваат душа, та би рекол Внимавајте едно е да се заинтересирате дали месоните забегале а сосем друго да земете по нив да трчате да ги сотрувате, понекогаш доволно е и лош збор кон нив за да повлече омраза во вашето срце а така да си губите Благодат, затоа не ги напаѓајте Луѓето што се или биле прелажани туку демистифицирајте го знаењето дали е спасително или погубно, лично сметам дека енергиите и знаењата како и се' на овој свет се од Бога, но како ние како Луѓе ги употребуваме или попрво злоупотребуваме тоа е веќе друга работа и резултат на прелеста дека можеме да си дозволиме секаква слобода а притоа да немаме никаква одговорност, илити колку е доволно отстапка за да застраниме и добрите намери станат зијан, ете јас мислам земната наука како има затерано и кој е нејзин мецена од ренесансата навака претежно носи страдања како конечен резултат, а технологиите и знаењата пречесто се експлоатираат посесивно а неретко и злоупотребуваат да аир имаат Луѓето привремено а склет постојано иако на сето тоа кумуваат елитите и како управуваат со масите односно на сите ни се удираат од глава нивните агенди за развој власт и моќ, за на крај да си најдат оправдување дека тие не се криви сместувајќи ја одговорноста во туѓи дисаги, речиси лагата како да им е вродена особина по линија на елитистичка подобност, но чим се насадени од алчност низ вековите тоа е и разбирливо, прашање е зошто Човештвото си дозволува да им биде заложник учипувајќи се во нивните шеми те научни те лихварски те автократски, толку ли Луѓето не сеспособни да се отштопаат од зависта кон центрифугите и да се потрудат да бидат Самоодржливи, немаат ли воопшто простор да одбијат на фатаморганата да и скубнат, хм, како одминува време се помалку и помалку бидејќи секој еден Слободоумен Човек е како таков опасност за системот, а неговото страдање норма доколку се одважи и други да освестува, иако денес методите на притисок се далеку пософистицирани него животинско мачење, та поарно е да си ќутите свиркате и од матриксот отштопувате него да пробувате истиот да го демонтирате, таа борба не е на Луѓето туку е во Божји Раце а вам ви останува да се Смирувате како Душа би Спасиле, имајте разбирање дека Господ сака ако може секоја една душа да Го познае та вие и не сте судијата кој ќе одлучи кога што треба или не треба да биде, а оние кои тегнаат по револуционерниот акал треба да знаат дека така го подражаат анатемаго кој е татко на револуциите како што е татко на лагата, затоа кога се информирате на вакви теми не се гневите кој бил или не крив туку простувајте а тоа ќе го сторите штом почнете да Трпите и се Смирувате, што не значи дека волците треба да ги гушкате но ништо немате од тоа во секој човек да ги барате, а доколку и воочите најцелисходно е низ Молитва да ги изгонувате т.е. повторно да се препуштите на Божјата Волја а не на човечкиот суд, во спротивно сте налик оној кој ветер брка мавајќи со камен по дрва, така и да земете да чистите се' пред себе тогаш кое фајде со кого на крај ќе живеете, вие сотрете еден човек а веднаш на негово место доаѓа нов обземен и до каде така додека да изгубите веднаш потоа Благодат за и вие да си отворте врата заради маловерност за да биднете поробени од властите на поднебесието, која е логиката болен човек да удрите а не пак така и сами да се разболите, најдобро клонете се нанстрана штом е јасно дека болеста е општествено метастазирана како што е во овие времиња, Блазе си им на оние кои тоа можат да си го дозволат и во Мир да поживејат како отштопани од центрифугите!

епп - престанете конзумеристички да голтате се' на прва, прочитајте бар една книга ако некоја тема ве засега! ова важи и за мене, но навистина не сум засегнат толку од темава па доволбо е и само една книга да прочитам ко оваа за да сконтам колку е саат површно, иако би си дозволил плус минус уште по некоја за да не им земам за зло на еугеничарите зошто низ ''хуманистичка'' инерција бркаат супер човештво а така и утописко-научен рај на земјата т.н трансхуманизам!

темите кои се врзани за трансхуманизмот не се малку, но една од побитните е манипулација на Моќ и Власт во случајов кој ги контролира технологиите информациите и меѓународните процеси тој ја диктира играта или ритамот на кој се игра, problemot e sto igrata e stilski postavena od deterministi koi bihejvotizmot go zemaat kako ravenka a opstestvoto i negovite clenovi kako nepoznati pomnozeno ili podeleno so agendite na elitite za "podobro" utre niz nwo, zaboravaat samo na varijabili kako slobodna volja ili individualizam kaj lugjeto a ne pak deka postojat i drugi volji освен Божја и човечка isto taka i na anatemago, а дали и каде ја приклонуваме ние својата [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&KW=%E2%EE%EB%BC%E8&PID=3127347&title=nwo#3127347" rel="nofollow - 1 ] taka mnogu svetski eliti normal bidejki samite se dozivuvaat kako bogovi terajki nasilno svoja chovechka volja taka prirodno gi doveduva do sklet voljata na padnatite duhovi anatema na niv, za taka da si postavat celi koi opravduvaat i nihilisticki sredstva koi iznedruvaat deterministi kako evroatlanskite nwo utopisti koi so mirna eugenicharska sovest sakaat da opstanat na kormiloto na hedonistickiot tredmil, no mnozina od niv svesni za trite osnovni volji vo ovoj svet kormiloto veke go prepushtaat vo race na povisoki za niv avtoriteti, a taka kon nivnata tehnokratska singularnost choveshtvoto go turkaat padnatite duhovi anatema~na~niv koi ne mozat da deluvaat poinaku osven preku svoite robovi, a kako so niv da se spravime, se lazete ako mislite deka reshenie et da udrite so satar bidejki toa meso kje vi zavrshi na trpeza ta i vie taka kje stanete porobeni indirektno od nivnata obzemenost, kako Hristijani za da odoleete na takvoto iskushenie edinstveno Blagosloveno e da udrite samo vo odbrana ako ste napadnati, a i togash no i vo sekoja druga situacija ako so svoi sili mislite deka nekogo od elitite kje resh*te ste zgreshile, vo najdobar sluchaj vie trgnete eden duhovite vednash naogjaat nova zrtva za kuklarenje, zaradi shto popametno e da udirate so Blagodat t.e. prizivajki Bozja Blagodat za i sebe i drugite da gi chistite no taka i svetot da go obnovuvate bidejki se shto postoi samo Gospod pravedno moze da go ispravi ili popravi, a nie trgnavme li samovolno iako mnogu shto moze da opravime no popt na kauzalnosta simbiozata i nusefektite da zaboravime, a taka navidum prvata sklet situacija da stane potoa i posklet iako sme imale najdobri nameri, zaradi shto najbitna rabota koja treba da ja ima Chovek na um e deka ovoj svet ne e sozdaden za da bide sovrshen nitu pak za da vo nego uzivame beskonechno tuku istiot et otskochna daska koja so ekstra zateganje nema da ne otfrli povisoko tuku kje pukne i kje zamineme taka toptan udole, та поарно делувајте Молитвено него воинствено до последен момент, а и во тој миг подобро е да се препуштите на божјата Волја коа како доатојни во Верата нема нешто од бога да побарате а да не ви биде услишено, но како што сме поучени од Христа прво барајте го Царството небесно а се' останато ако е за ваше Спасение и ќе ви се придаде ... no dali e vozmozno vo Blagodat da se utvrdite ako ideal vo zivot vi e mamonizam kako idolopoklonstvo kon parite i negovo ritualno podrazavanje niz konzumerizam ziveejki nesamoodrzlivo za da shtom taka zavozite vekje ne ste ni kadarni da se fokusirate kon pogolemi sushtini na postoenje ta duri nitu zemnite ideali vi se vekje mili kako poopiplivi a ne pak povisoki kako duhovnite, a takvi i da svrtite na nekoj duhoven ideal toa kje bide niz banalno pregrnuvanje na tradicijata vo najdobar ili spiritistichki trendovi vo polosh sluchaj koga se raspaluvate po shareno spakuvaniot paganizam vo celofan kako ruza frlena pod pernica za da koshmarot vi bide bar aromatichen, skletot e shto koshmarot e jave a vie ste javnati od eugenicharite i nivnite bihejvoralno-egzistencijalni eksperimenti shtimani zaradi nwo utopija, koga nacionalnoto treba da bide zameneto so nadnacionalno zaradi polesno menadziranje na samostojnite samoupravni zaednici od strana na globalni eliti chii arshini povekje od jasno e deka se paganski a povekje od sigurno e deka ne se humani tuku sebichni kako bi si odrzale prigrabenata mokj i vlast, chudno e kako nedogleduvame deka kolnichenje pred istite nema da ni osigura posebnost tuku asimilacija, zhalno e shto nie kako Makedonija i Makedonci preku zajkovci via gruevci i bankovci im stanavme prvi podobni botovi koi bespogovorno kje se povijat po voljata na duhot od ovoj svet - duh na bogoborstvo hedonizam mamonizam imperijalizam, iako seushte ne sme zdravo popareni od negovite vibracii, no ramnodushni vo odnos voljata za pripadnost kon zemnite ideali na svoite Predci onie idei za samostojnost i posebnost vekje nemame sila da odoleeme na pritisokot i vo evroatlanskite centrifugi kako motor na duhot od ovoj svet bezglavo se frlame, iako Gospod ni gi beshe dal grcite za da na toj pat ne zauzduvaat kako bi imalo prostor shto povekje dushi da se Spasuvaat, no defakto nerazumniot koruptiven tabiet na lokalnite eliti n beshe frlil vo ochaj zaradi nivnite besperspktivni politiki ta i pochnavme da se odnesuvame rezignirano kade kako i zoshto sme se upatile odnosno ne frlaat, bitno e samo da se ima a ne kakvo e, imame drzava i toa globalistichki podobna no ne ni e jasno kakva idnina taa kje ni donese bez razlika shto ne uveruvaat dekataka otvoreni samo med i mleko ne chekalo, jademe hrana vo izobilstvo no istata ne ni dava nasitka, zakachenni sm site sistemski a sekoj za sebe zivee, a na toa se nadevame zemnata nauka kje dade zakrpa, tochno samo daleku od humana i prilichno gnasna i kako eksperimentalna a ne pak kako standardizirana, ushte sega somlen ni e pametot od agitprop kako indirektna kontrola na masite a shto pak koga taa kje bide direktna, koga nema da vi kazat shto e potrebno da pravite tuku na toa kje bidete prinudeni bez pravo na Slobodna Volja zaradi globalistichki grejter gud, ako krastavicata e pogolema od standardot vie ushte sega ste disidenti, a ne pak utre koga zaradi slichna postapka kje ve proglasuvaat za zlostornici bidejki ste vnesuvale smut vo nwo harmonijata, vam izgleda i togash nema da vi se veruva deka do tamu zabegale eugenicharite robovladetelski, vistinata e deka ushte sega mozokot vi e opran pravovremeno (iako subliminalno agitpropovski) a shtom malku i se rasonite od fatamorganata preku inducirani stravovi ve vrakjaat i drzat vo kolosek, primer ve prisilija na odroduvanje kako bi ve militarilizarale pod otaniziran chador a pod uceni za vojna dokolku sekirata ne vi e dovolno oshtra za korenot da si go skastrite po merka na komshiite kako bi ve asimilirale imperijalistichki otanovci neli so vasha nasmevka deka konechno taka ve integrirale, no ako se osvestite nemate ni komu da se pozhalite a ne pak da ve soslusha, ta chim i pravoto na zalba go nemate shto pak pravdata nekogash da ja dochekate i taka vo air da pozhiveete, zatoa i mora da ste svesni deka bespredmetno e da si go gubite vremeto so zemni ideali a svoite sili da gi nasochite kon nebesni kako Pravoslavnata Vera, no ko za ironija udole dlaboko ste zaglavile ta ugore mnogu visoko vi e da se upatite, ta zatoa i ne prigovarajte zoshto ste na ova deredze, shto ste si drobile toa si srkate, gledajte samo naskoro da ne pochnete da se zagrcnuvate shtom pochne silno da ve pregrnuva duhot od ovoj svet, sega nemate vekje pravo da rechete ne blagodaram kje si imame svoj arshin za rast i sloboda, tragichno e shto sega i na drugi kako globalizirani takvata iskluchivost i vie kje im ja tovarite, radost kje vi bide bidejki ste im mileniche na ea-deterministite, no ne zaboravajte tie na Makedonija i Makedoncite vo sekakva varijanta gledaat kako opasnost zaradi kauzalniot potencijal za Slobodoumnost, a toj potencijal sigurno nema da ostavat ni sluchajno da viree, ta ochekuvajte deka vo kontinuitet kje si tera eksperimentiranjeto so vas kako zaednica podobna od povekje aspekti za otvoren opstestven ginipig labos, ajde se nadevam prognozive mi se greshka, a vie i nataka zakotvuvajte se vo evroatlanskata udbalitcharska zhabokrechina pa kje doznaete, mozhebi neopravdano shiram pesimizam i sum onaka od razonoda lichno depre, hm, od lichno iskustvo kako eks-paganski zavozen mozam samo kazham so vas vladeat lokalni paganski eliti (bar se potpiraat i na paganski shemi odnosno ne se dvoumat paganski da deluvaat) a so niv pak upravuvaat mesonski paganski globalni centri na mokj, ta vie uzivajte si vo med&mleko fatamorganata, tie pak si imaat svoj opravdan strav zoshto so nas vaka si igraat ako toa vi e uteha zoshto toa da se aklimatizirate dolgorochno na takvata igra bidejki istata e daleku pogolema nego sotruvanje na nacionalniot chalam, vo sprotivno bi trebalo da razmisluvate agresivno revolucionerno shto pak e pogreshno bidejki taka vo najdobar sluchaj (dokolku vi se moze) bi go zazele nivnoto mesto kako masha na anatemago, заради што попаметно е да се освестувате Христијански Светотаински Воцрковено та да удрите Благодатно т.е. со Божја Сила врз кукларите кои стојат зад евроатланските детерминисти, со што би им врзале раце во однос нивните агенди а не би станале џелати!

како Луѓе со потенцијал да стануваме Ангели во тело, за жал качени или закачени од центрифугите на индустриската револуција и сите нејзини филозфски темели како нихилистички хуманизам или лихварски егалитет илити енлајтмент даркизам, така ние луѓето стануваме фасади со потенцијал за општествени заморчиња чија Слободна Волја за креативен и весел раст се сведува на предетерминирана фатаморгана за бркање утописки рај на земјата која како свет не ни е веќе баш јасно зошто постои и каква улога имаме ние во тоа постоење, па наместо истата да ни е отскочна даска за повисоки неба таа ни станала шипка за спуштање кон бездна и се поголем притисок кој на душата не и гарантита Слобода туку се поголемо скоцкување и се помалку радости, така можеби единствена привремена радост би заплиснала за миг од спознанието дека не е само овој живот за живеење т.е. дека душата е бесмртна но во исто време ужасно освежување дека нема веќе отскочна даска каде пак би имале можност да се вивнеме кон висините на Вистински Радосен и Нераспадлив Живот кон кој сме повикани најнапред Монотеистички мистично старозаветно постпотопно, а кога и тоа ни било малку како втора шанса сме добиле и трета преку Божјо Човечко Воплотување кога Самиот Господ како Исус Христос доаѓа за да не исправи и повика повторно кон Себе но ние повторно пополека успеваме да се самоизмамиме дека преку слободната волја може и друг пат да втасаме до подобро утре иако ова небо овој свет оваа димензија (кој како милува) не постојат како вечни туку како отскочна даска за оние души кои залутале а сега се ниваму нитаму меѓу висоите и понорите на постоењето, Даровите Божји како Божји Атрибути кои ни се дадени за правилен отскок очигледно ги ристиме со погледот свртени удолу а така и логично сами си го предетерминираме крајот не кон Рај туку кон пекол, бркајки сенки наместо Сјај, Светлина барајќи во темнина, сето тоа како резултат на злоупотребата на љубопитсвото и креативноста за да како созданија глумиме создатели без одговорност односно како програми глумиме програмери со неограничени можности, за таквата безумност да не дотурка до отворени врати кон пропаст која за жал е идеал на еугеничарите чиј детерминистичко-стерилен трансхуманизам ветува мед и млеко а ќе испорача чемер и јад и тоа не како кулминација туку уште на самиот свој почеток според еугеничаеите неопходна катарза за да се прочисти човештвото од неподобни елементи како nwo реалноста уште одма би засветела за што конц. логорите на ww2 ќе бидат играчка во одонос мирнодобските резервати за неподобни, конечно еугениката не застанала во цутот со нацистите туку технократски продолжува да цвета и потоа но под нови имиња за што добра анализа ќе најдете и во книгата Ascedancy of Technocratic Dictatorship а би препорачал како загревање за неа да го послушате интервјуто на авторот за ајроншоу, едноставна експликација за тоа кои им се корените на современите "хуманисти" и колку истите имаат метастазирано неопагански сред овој свет заменувајќи го подло Христијанството со секуларизам како би можеле своите неетички пориви да ги распалат во што повеќе срца како би доспеале час поскоро до својот утописки идеал за возобнова на пратехнократската атлантида заради која како човештво и не втасало потоп [ http://archive.is/mtNzr#selection-1501.0-1501.326" rel="nofollow - 1 ][ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=1886&KW=%EE%EF%F8%F2%E5%9C%E5&PID=3127783#3127783" rel="nofollow - 2 ][ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1719&PID=214289#214289" rel="nofollow - 2 ][ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=15648&KW=%CF%EE%F2%EE%EF%EE%F2&PID=3127614#3127614" rel="nofollow - 2 ] иако истиот не се должи заради технолошката инерција туку волјата на луѓето да општат со паднатите духови анатема~на~нив оној прометеј кој им го дава оганот на знаењето за како и отфрлени на земјата пак да си дозволуваат да бидат намамени уште подлабоко кон амбисот сакајќи нели да станат "богови" а всушност ќе станат така боргови и робови, како мали деца не имаат полакомено со бомбончиња наказите кои така сакаат да ние како созданија да бидеме во непослушание кон Бога и да барајќи преку Леб погача да се загрцнеме во сопствената ненаситност, но да не бевме (и сеуште сме) за тоа предупредувани ајде, но дури смешно е колку и силно да ни е предочено сопственото научно клептоманство нам не ни доаѓа памет да на елитите им речеме каде со тој памет, но затоа нема да ни пречи како поробени подоцна да бараме излез од логорите ко што го чиниле ерманците во источен Берлин, невозможно смешно да бегајќи некогаш од марксистичкото бунило аега всушност во него да завршиле бидејќи денес западот од демократија свртел кон плутократија за да стигне до апостолутно научно диктаторство, кое ако во ссср било аналогнони технолошки порудементирано, сега на запад ќе замине фантастично невозможно непоимливо болно, што ќе биде по ниедна цена можно да се ескивира а не пак да му се избегадоколку трансхуманистите биднат целосно неопагански учипени, но тоа би било така само доколку ега амижиме целосно на прогресијата со која агендите на месонските елити за nwo непречено им е дозволено да се тркалаат, ете кој би рекол Трамп е таква аномалија во нивниот моментум во однос ордо-аб-чао капислата како ww3 неопходност за почеток на еугеничарската катарза да просто навистина и кога најмалку се надеваме сепак има надеж, но есоните не мируваат и тогаш и работат во позадина постојано ако не оперативно тогаш тактички, вече му сместиле активирање на SPAceWAR агенда која е само проширување на капацитетите на постојните позиции и нова трка за усовршување на што посулуди оружја за контрола и манипулација, просто едно цвеќе нњ прави пролет та и тој не може се' да заузда или прочисти сам сред хоророт на глобалистите кој далекуодамна е изрежиран а сега само се снима и штима, проекција дури допрва но пуканките нема да пукаат во тавче туку ќе ви крчкаат во мозок а вие така ќе треба во филмот да уживате Не Дај Боже
Коментари:
Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 04.Мај.2019 во 04:04

можете да ги рипнете првите два пасуса од овој пост ако ви е познато сегашното Агитпроп делување на еа-детерминистите, иако за волја на вистината соодветно делуваат и останатите светски империјалисти освен западните, но склетот е што западните имаат отворена н'с'п агенда побајаги време па и разобличувајќи ја неа ги разобличувам дефакто така и нив, што не значи дека како месони тие не можат да ја распалат истата и од исток, но ако и до сега технолошки беа на завидно ниво во однос пропагандата виа медиумски посредници, каков абер има подоле очигледно е дека ако не набрзо во поблиска иднина ќе здрмаат и далеку пософистицирано односно директно програматорски кога интерфејс ќе биде самиот човечки мозок, а за што еве во овој пост предочувам Лик кој вели дека како инсајдер баш и не е СФ муабетот на емф таргетираните жртви ширум светот кои приговараат дека мора да му се обзнани вистината на Народ за нонлетал оружјата за така и да се донесе некаква конвенција како истите не би се злоупотребувале и сега и понатака, но кој е тој што има миксер а пасира со раце овошје, бадијала се трудат искрено ќе речам, та зар касетните бомби не се забранети па пак во сите војни ги употребуваат отановци, навидум утеха е дека како отанизирани нема да бидат Македонците таргетирани со вакви оружја, но поредокот каде утре ќе треба да го одржуваат во форма отановци ако не меѓу учипените, логиката е дека живееме во времиња на Слобода но дефакто 'меѓународните' се иживуваат врз слободните иако за сега експериментално , а дека нема експериментираното да се употреби масовно, хм тоа е налик да имаш кола да ти треба а пеш да одиш, а дека и сега им треба таква технологија заради ботирање слободоумни т.е. неподобни за еа-детерминизмот луѓе, тоа е повеќе од очигледно бидејќи лицемерието на запад дека се демократија е јасно па и гледаат империјализмот што повеќе да го замаскируваат заќутувајќи ги сите кои истото го табаат некако, но што кога тоа нема да можат веќе да го спинуваат, нормал ќе удрат на мас-бреин-вош техники виа емф-еег играчки, онака да ви спуштат колективно волја за каков и да е отпор кон јавашлукот на еа-елитите, мислам ако имаат таква технологија тоа недвојбено во даден момент и ќе го чинат, зар не!?

vo posledniot pasus od gorniot post velam: "vistinata e deka ushte sega mozokot vi e opran pravovremeno iako subliminalno agitpropovski, no ova treba i da se potkrepi za onie neupatenite i skeptichnite da bidat na chisto deka toa i navistina e taka! eve kratok aber na shto mislam "While we hate to admit it, we are influenced by what we see on TV, yet the effects are subliminal and we're not aware of it," [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=742&PID=215372#215372" rel="nofollow - 1 ] pa taka vam potsvesno ve programiraat propagandno [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31554&KW=%EF%F0%EE%EF%E0%E3%E0%ED%E4%ED%E8+%F2%E5%F5%ED%E8%EA%E8&PID=3143794&title=2019#3143794" rel="nofollow - 2 ] odnosno vi e programirano odnesuvanjeto - ko shto e posocheno na fotkata od slednata fusnota: Your entire reality is an Elaborate Manipulation ... Culture is reshaped via Programing then Perception is altered via Psyop and your Behavior is shaped via Social Engineering [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&KW=mind%5Fcontrol&PID=3127308&title=nwo#3127308" rel="nofollow - 3 ] ta koga ushte polovinata na minatiot vek propagandata dobila novi teorii i alatki kako televizija i nejzina psyop upotreba, kolku pak denes - “The will of the subject can be brought into play; he can, for instance, consciously and with effect resist or give way to the emotions and hallucinations engendered by the flicker, a matter of no little interest as well as enlightenment on the question of self-discipline.” [ http://archive.is/vLRp6#selection-789.25-795.429" rel="nofollow - 4 ][ https://youtu.be/2DY-XwduNXA?t=3200" rel="nofollow - 4 ] koga namameni sme informativno zabavno pred e-tenekinjata odnosno e-mediumite da drememe pri shto ni se sugeriraat potsvesni (subliminalni) poraki koi ne drzat ili turkaat kon odredeno svesno odnesuvanje - ta sred vojna ste opushteni a sred mir izludeni [ https://youtu.be/h4Fxov3W2bg?t=2479" rel="nofollow - 5 ][ https://www.snopes.com/fact-check/deadly-imaginings/" rel="nofollow - 5 ] dali [ https://www.youtube.com/watch?v=L9Cgaa8U4eY" rel="nofollow - 5 ] shto preku aktiven t.e seprisuten agitrpop se postignuva so prosti psyop tehniki [ https://en.wikipedia.org/wiki/Classical_conditioning#In_popular_culture" rel="nofollow - 6 ][ https://youtu.be/tiTVU31JDWI?t=1121" rel="nofollow - 6 ][ https://www.youtube.com/watch?v=zw_7CJ5ozaM" rel="nofollow - 6 ] what we see around us is just what we interpret as being what we then believe it to be. We have constructed reality and believe in this construction; have accepted a certain fixation on what we perceive and what we are told to be perceiving [ http://archive.is/FI9D6#selection-1629.265-1629.505" rel="nofollow - 7 ] no show'mast'go'on, mozebi ne, z'sh od vas zavisi dali kje si go krkate agitpropot [ https://www.youtube.com/watch?v=JZWT45-00XI" rel="nofollow - 8 ] za sega kombinacija od konzumerizam mamonizam i geopolitika koi se preduslov za postojniot svetski kashatalistichki poredok svetskite eliti da si go odrzat pod kontrola [ https://www.youtube.com/watch?v=fVE6_Nyvpbg" rel="nofollow - 9 ] od koj aspekt osvesten narod im e kurshlus, a sigurno vo pozadina e i posklet agenda kako neopaganskite eliti da odvratat shto povekje narod od Hristijanstvo, bar kako se natura seksot kako norma (no i homeseksualnosta vo posledno vreme) toa nedvojbeno upatuva na dekadencija zaradi nechij nwo grejter gud [ https://www.youtube.com/watch?v=jixQQBwFkX4" rel="nofollow - 10 ] (vo najdobar sluchaj davajki im na masite mas-igrachka za da se ashkaat kako ne bi im zemale za kusur i za mig na elitite) shto veli KreshoM niski chakri nizok um [ https://youtu.be/LX1zA6PC4hQ?t=1680" rel="nofollow - 10 ] no interesno e deka postojniot poredok ea-deterministite go odrzuvaat vo zivot so agitprop spinovi - ne samo kako tekovno bi glumele dobrotvorci - tuku kako bi imale i tradicija potprena na istoriski agitprop niz koj masite kje se uveruvaat odmosno programiraat deka se' si e onaka kako shto treba nalik - postojnite ea-eliti se onie koi donele razvoj mir i blagosostojba vo svetot, shto e daleku od vistinata [ %20tuka%20vtoroto%20intervju%20so%20sasha%20markovich" rel="nofollow - 11 ][ %20intervjuto%20so%20shturm%20za%20nwo" rel="nofollow - 11 ][ %20prviot%20post%20od%20nishkata%20maklezet%20za%20nwo%20" rel="nofollow - 11 ] bitno vie ste uvereni deka ste se prikluchile na stranata na pravednite pobednici a bidejki navodno prirodno tamu ste pripagjale dali zaradi geografski dali zaradi geopolitichki okolnosti, vavilonska logika nema shto, a cresha na tortata e fatamorganata deka bez evroatlansko uchipuvanje vie kje bidete siromashni bidejki ekonomski ste bile zavisni od zapad, neli ste nemale drug izbor ili pak ste unikatno za tamu standardizirani iliti ako ste neutralni vas kje ve sankcioniraat, tuku ve vozat lokalnite eliti bidejki si imaat kompleks od niza vrednost koja e bildana servilno vo teleslavija a sega neznaat kako poinaku tuku da se zakachat na nekoja slichna dojka, iako za toa da bide sluchaj treba da ja izgazite (vi ja gazat) vashata Slobodna Volja vo odnos Identitetot iskalen istoriski kako posebnost i politichki kako samostojnost zaradi ramnopravnost so ostanatite drzavi i onoj standard koj vo svetot denes znachi nacija, ogolem ideal sega treba da vi bide militaristichka i korporativna zavisnost nego Pravoto na Sloboda za koja smo sonuvale generacii i generacii Makedonci a vie iako na gotovo ste a imale ste sinja sh*tnale via udbaliticharski spinovi i udbashki patki, navidum zaradi mir vo kukja, no zar e mozno da se zacari mirot a mnozinstvoto e ugneteno prelazano izvozeno sotreno ideoloshki, no shto e vechno na ovoj svet ta raduvajte se bidejki ste imale bar i za mig prilika za nekolku deceniski samosvesen otpor vo odnos lobotomirichkiot genociden tabiet na ea-deterministite isturen na razni nachini niz svetot niz ponovata istorija, fatamorganata e deka od vas neshto zavisi deka vashiot glas odluchuva individualno kako stojat elitistichki zatvoreni procesite, duri i da ne sme zrtva na globalistichko geopolitichki zagovor kje bideme na koruptivnosta na lokalnite eliti i nivnata spremnost zaradi mamonizam da ve sh*tnat, ne deka i sega taka ne bea otkupeni i toa poodamna samo chekaa den koga kje ve isporachaat za da im ostane kozichkata zdrava i ne ja zamenat ea-deterministite so druga za nim podobna, ko shto velam neretko ako zajkovci ne vi chinea kuznaj kakvi kje vi isporacha podocna, ovie bar za globa ve sh*tnale a nekoi drugi moze zaradi danok vo krv toa kje go chinea, iako toa se si ima svoja kauzalna tradicija od crvenkovci pa se do kolishevci kako lokalni agi koi sonuvale samo kako da mu ugodat na balkanskiot pasha ili pak denes evroatlanskite sultani, prosto nemaat akal kako da se sprotivstvat na odreden globalen imperijalizam kako ateisti ili vona bi hristijani, ta shto im ostanuva drugo nego da padnat na kolena!? vi oprale mozok, brej dobro shto ne vi go somlele, no strpete se i toa kje dojde na menito dokolku nekako ja odrzuvate slobodoumnosta na ramena sred centrifugata, za shto chudno-paranoichen aber sledi vo ovoj post ... no eve kolku za zagrevanje link bez kompas!

https://youarenotmybigbrother.blog/2017/02/17/beamed-high-tech-synthetic-alzheimers-dementia-brains-aneurysms-and-strokes/" rel="nofollow - https://youarenotmybigbrother.blog/2017/02/17/beamed-high-tech-synthetic-alzheimers-dementia-brains-aneurysms-and-strokes/


i ajde subliminalno agitprop perenje mozok shto si terat globalistite, pochekajte holografski tv-a da vi izvadat ta toptan da ve operat, bar imate seushte kakva takva Slobodna Volja dokolku sakate da i skubnete na centrifugata, tuku shto doprva kje vadat tehnologii od bunker so koi kje bidete ekstra izmanipulirani ogranicheni macheni sotruvani, kamo da sum greshka no chitnete go i ovoj post za moment bez fejk skepsa ... сето ова како инерција, односно зошто науката се злоупотребува од елитите, просто речено е заради нивните стравови и не само од противници туку од обични луѓе знаејќи дека за лавина не треба многу, просто тие жеднејат за апсолутна власт контрола моќ а низ таква призма ја гледаат среќата и опстанокот станувајќи заложници низ стравови на својата суета, cигурно си велат дадено им е па мораат, но забораваат дека и над нив има поголем закон од човечкиот, арно ама секуларизам та заслепени се за таа Вистина а така стануваат лесна мета на злото, на крај нормал ќе се правдаат и само тоа ќе им биде утеха, истото важи за сите само разликата е во одговорноста пред Бога та и на сите нема да им се суди на крај со иста мерка бидејќи колку поголема слобода толку и поголема одговорност, а знаејќи дека технократите прилично заминале со својата слободна волја но без одгворност нормално постапките им се неетички а така и осудата која ја примиле врз себе каузално која уште на овој свет им се удира од глава на сите заради што ако Човек не разбере дека страдањето е спасителна норма во овој живот ризикува да не се Спаси, мислејќи дека нешто е возможно да се идеализира од земните хоризонти за така дефокусиран од Спасение пополека да заборави дека постои отскочна даска која за нас луѓето денес е Црквата како Ологосена Заедница, а бидејќи денес Црквата е истуркана нанкултурните маргини опптествено та и никој не се труди низ Благодат да се Исправа и Спасува, a takvite dostreli gi cheka od postojnite zemni avtorite, tehnokratite i zemnite nauki, shto e ochajno smeshno bidejki tie samo niz trajal end eror uspevaat neshto za mig da stabiliziraat na strana shto nusefekti kako ziceri ima vo nedogled, тоа не значи дека треба Човек да е рамнодушен туку да биде Трпелив без да очајува или си зема за права насила да делува, за Христијаните ако тоа беше норма така од Христа и ќе бевме поучени, во вакви времиња така навистина очајно е Човек да бара од/во Овој Свет рајски наслади совршенство или вечност штом знае дека ризиците не само што се намножиле туку веќе К*ршлусите роварат не бидејќи се нусефект на ризиците туку бидејќи системот преку нив се одржува во живот и расте та и самиот ги продуцира, бар така го возат еугеничарите чија месонско-елитистичка nwo мантра е ordo-ab-chao, кој е тој што мисли дека тоа е случајно, кој е тој што мислиндека со човечки сили ќе излезе на крај со духовно искорумпираните елити, кој е тој што се надева дека тие ќе му гарантираат мир и безбедност, таквите се благо речено наивни, уште побетер како во нашиот случај кога и покрај тоа што Господ нашол начин како да не спречи да не отанизираат ние сами си дозволуваме по цена на себекастрација да се отанизираме, а сега надевајте се дека нема да продолжат да ве третираат како експериментална зона, hm, naprotiv sega eksperimentite kje se usloznat i multipliciraat, zoshto, prosto sega ste im vo kafez, a kako pomala kontrolna grupa i polesno kje ve menadziraat zaradi pobrzi rezultati i premeruvanje efekti od eksperimentite, duri doprva od vas kje pravat push'd'button botovi, duri doprva kje doznaete shto znachi da vi gine na angro Blagodatta shtom shirum si otvorite vrati za napliv na slastoljubija srebroljubija i slavoljubija, a morate ste se integrirale evroatlanski, сетне не ги обвинувајте удбалитичарите зошто ве заглавиле, сетете се дека вас ве мрзело да им ги блокирате небулозите лагите спиновите ескивирајќи ги нивните зицери бар апснитирајќи изборно ако веќе немате капацитет да извадите демократски партии и претставници, а за што супер ви оди и понатака сркајќи ги нивните агитпропо ветер и магла од вона-би-транспаретност вона-би-еднаквост вона-би-агилност, за после некое време си станете рамнодушни и си легнете на брашно дека ништо не сте можеле да сторите, сте можеле, но сте сакале на полесниот начин со преврати со улици со сила, а не ви текнало дека можело со Молитвена Волја ако не легално политички да делувате за ефектите да се што подолгорочни, но како некој да се наштима Молитвено кога е сотрен хедонистички, нели ниту има три чисти ниту пак волја заради слепилото од научна ароганција како духовноста била затуцана работа, но затоа тривијално пагански без проблем и приоѓате 24/7 суеверно астролошки на истата т.е. ви е подметната по сите страни њуејџерски чекајќи надеж од гатачи на ѕвездите, но знаете ли така во чии раце сте паднале!? еве поучетесе [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=7934&KW=%F1%E0%E1%E5%BC%E0%ED%F6%E8&PID=3142237#3142237" rel="nofollow - 1 ] ta aj shto duhovite si igraat potem kako sakaat so vas, tuku bidejki site ste stanale takvi ta i vodachite proizlezeni od celoto vi se takvi, a na kraj samo se cheka mig koga na eugenicharite kje im se namestite globalno da si eksperimentiraat, sudbina da ste imale mnogu a seto toa da go otfrlite za da na kolena im padnete na sekularistite i paganite skrieni zad niv megju svetskite eliti, vam ne vi e mnogu dadeno no vie sami mnogu ste si rasprodale i toa za badijala, pa bar neshto da ste ushukjarile ta kje ja razberev bezumnosta niz pohoti da ste ja steknale! mislam gi razbiram albancite zoshto im se predale na megjunarodni pagani so niv da si eksperimentiraat ochekuvajki preku Leb megali pogacha, no vashevo servo-mausdonsko ne im e jasno .... no nemojte kako lugje i koga kje vi stanat jasni rabotite da si gubite vreme i naogjate opravduvanje deka ne ste mozele da si spasuvate dusha, menuvajte se pomagajte se zaboravajte na konzumerizmot osloboduvajte se samoodrzlivo, toa vo gradot da go postignete ne e vozmozno a da ne vi zagine empatijata srekjata zaednishtvoto, sred centrifuga cvekje ne moze da procveta, a i da bidne toa sluchaj nekako, i si zadrzi izvornata ubaina, kje zavrshi vo celofan na rasprodazba! dodeka seushte imate kolku tolku Slobodna Volja fokusirajte se so vreme kon Spasenie na Dusha kako zaterale tehnokratite moze nabrzo i toa da vi e nevozmozno, no i togash izlez ima za onoj koj go bara, za pochetok dovolno i da go posakuva, a kako ochekuvate da trgnete kon toj pat koga televizrot vi e gazda kade na angro vi omlitavuva voljata za revnost kon Spasenie, brej duri i simbolichno kolku i da ste svesni vie za toa na Krstovar na Vrv na Vodno televiziska kula duplo go nadvisnala Krstot ta kauzalno i simbolikata ve zakachuva i potsetuva deka vi e somlen ne samo umot tuku i dushata bidejki vremeto za Spasenie ste im go poklonile na e-mediumite, opran mozok oprana dusha oprani ideali, za nagrada zaradi servilnost kje ve dosckockaat nataka i vo povirtuelen odnosno porealen holodek za da si rechete nishto strashno - we got new expirience - i kje bidete expirienced kako izbotirani eugenicharski shutkajki ve ko topchinja vo pinball koi chekaat red vo bezdnata da propadnat, posedete ushte malku vie pred e-tenekinjata od razonoda ili zaradi grejterngud informiranost i kje dochekate brojche za nwo podobnost, оние пак кои ќе се одважат уште сега од еугеничарско бихејвористички центрифуги да се отштопаат и кон самоодржливост да поитаат нека не забораваат дека како ризични ќе бидат и засебно тагирани набљудувани мрцварени, а зошто, просто бидејќи ќе можат ко отштопани да размислуваат и послободоумно а така всушност стануваат опасни за постојниот но и идниот еугеничарски систем кој нели веќе е глобализиран односно стандардизиран, та затоа и глобално сме таргетирани од наднационални елити, заради што морате и поусрдно да се предадете на Молитвен Подвиг за да се заштитите низ Воцрковен Светотаински Живот како низ екстра Божја Благодат го Истрпите притисокот и се Спасувате полесно растејќи во Верата Христова а кој Претрпи до крај тој и ќе се Спаси, лесно да се рече но не баш и да се изведе - доколку земното ви е помило од небесното илити доколку страстите ви се норма а не Подвигот Христијански, odete vie fokusirajte se na Spasenie a mozok ste si pregorele so hedonizam, a ne pak nekako na seto toa i da ve frlile vo edikoja przhavka kako slednata na koja treba po mene ozbilno da i prijdete a ne ko sf-lektira, bar ona iskustvo i znaenje koe go imam mi dava za pravo da kazam deka ne e beletristika nitu pak laichka pretpostavka, prashanje e samo intenzitetot na aberot i kolku istiot e taman za bide dovolno jasen ili treba i da se doobjasnuva za da i skeptik podotvori usta, samo shto ne sekoj ima kapacitet da gi razbere predozbite a vo kostec svoeto znanje i svoite dogdi megju koi edna od poosnovnite za povekjeto e deka naukata se koristi vo humani celi, airlija na pametot naiven i sklon da im veruva na sekularnite avtoriteti za koi denes etikata e bankarski reosigurana, bi vi preporachal i sebe da ne si veruvate, a ne pak na onie koi imaat atlanski utopiski ideali!
za pochetok dovolno e da gi razgledate i naslovite, vo predochenava kniga a potoa dzirnete gi izdvoenive opshti poenti vo citatite koj gi imam izvadeno, eventualno poglavje dve potchitnete vo linkovite bidejki istitete vo knigata se kratki, a ete ima i po nekoj moj komentar vo odnos citiranoto, no bi preporachal da si nemate plazherski tuku domakinski pristap ako ja chitate knigata, bidejki sigurno od elf eeg emf tehnologija i ne se razbirate ta mora i dopolnitelno da se pouchuvate za bar povrshno vi potstane jasno do kade i kon kade navistina zaminale tehnokratite i dali toa vo nwo okolnosti nema navistina da stane farmerska-bigbrader realnost! nadevajte se na obratno-polarna solarna bura kako risit ta moze kako vo sluchajot so potopot da dobie Choveshtvoto ushte edna shansa bar za mig da vdishe chist vozduh vo vijugi, no ushte sega naviknuvajte se na ruralen i skromen da nerecham siromashen zivot, no se plasham deka kako risit toa ne go posakuvate ta i prashanje e dali kje se sluchi, barajte i kje dobiete poucheni sme, no lugjeto baraat tehno a ne analog realnost ta i tehnokratija gi zakachuva, digitalna revolucija koja shifta kon kvantna devolucija [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=333&PID=231123#231123" rel="nofollow - 1 ] bidejki e vo kandzi na eugenicharite a ne na Narodot, nemu zatoa nishto drugo ne mu ostanuva nego da go ochekuva najloshoto dodeka tie mu vetuvaat nwo raj na zemjata, iako kje ve kurazat vo odnos novitetite “The Only Thing We Have to Fear Is Fear Itself” no vie koristete go pogovorliviov antistrav aber vo odnos elitite i ne im se plashete da gi opomenuvate so vreme - preispituvate pred vreme - i prezrete na vreme nivnite sklet postapki tehniki i tehnologii za koi ne dale nikakov javen otchet, a vi gi tovarat apansaz kako zemi ili ostavi odnosno nuzni reshenija za opstanok, kamo da mozea da se poglednat vo ogledalo i da vidat vo shto se pretvorile ta i sami da se uplashat od kjorsokakot na bigbrader tabietot bez oset zateran a zaradi svoite elitistichko tehnokratski kaprici za koi nemale nikakov naroden legitimitet dobieno kako globalno taka i lokalno, bitno ol'inkluziv'eufemizmi kje vi sh*tkaat agitpropovski nalik kade site turci tamu i mujo moralo davtera odozgora nadolu, do koga!?

оваа книга најелоквeнтно ќе ви даде одговор, како Човек од село значи исчеличен, плус дoмакин имајќи предвид дека koнтинуирано градоначалник не се останува само заради коруптивност, ем Верник макар и традиционален, како успеал иако јавно се колнел во се' најмило за 360 степени да го смени мислењето, си мислев прво го прождреле тоа месонските аждаи духовно, но дефакто думал порано антимесонски а дури пост ергаомнистичниот дил се прошета до малтешката пријавница за елитно учипување послушни удбалитичари, та после книгава може ќе биде појасно дека ботирањето денес оди и виа технолошки направии, но можеби и појасно зошто немаше и никаков макар и бастун отпор во Македонија а сред нејзино инстант понижување виа асномско сотрување и вештачко моделирање, ако сте технолошки полуписмени чунки ќе вимдржи вода аберов, а неписмените што да кажам нека си верваат дека се' онака најслучајно (та не бар и експеримнтално иако очигледно предетерминирано) се случувало како специјална војна против Македонија од страна на оние кои ви се прават пријатели и добротвори, точно тие тоа се но како мачители кон заморче, а после послушен експеримент следи по некое жетонче за да бидете потикнати и на поголеми евроатлански експериментални подвизи со она во што сте се претвориле, прв само-анационализиран глобалистички експримент кој сега веројатно ќе го играат до максимум во однос своите потенцијали, просто е, зар не сме им идеални како контролна група која ако до сега беше мултикултурна, сега ќе треба да биде амалгам помеѓу граѓанска и мултикултурна, плус на сето тоа се покажа дека сме доволно пасивни за да можат да ни донакалемат и ред други сценарија пример колку како вакви можеме да седиме во еу чекалната а потоа откако истата мине од унионистичка во федералистичка пак во неа да подремеме, чунки нема бидејќи така се коцкаат еа-детерминистите со уцените од мегали-фолклористи по комшилук кои недвојбено заржаа дека им било тесно во своја кожа, веројатно и нив пуздер ги прават, само забораваат еа-детерминистите дека нивната беса е поголема од нивните машини, веројатно и тоа би било подобно за експеримент онака да видат која и каква им е точката на топење на ултра традиционални мафијаши, но да се само технократи зад експериментирањето арно, туку во игра се и разни месонски идеалисти, дури чув рокфелер имал замок на Крф в комшилук, но да видиме, комбинации многу а нам само еден сигурен излез како Православно Христијанство за да можеме да дотрпиме а така и се Смируваме како би се Спасиле и колективно и индивидуално, но исто така и преку Исламот кој се надевам нема пак еа-детерминистите да им го спинуваа да кај нас гледаат либерална безбожечка опасност комшиите, прво нека се потрудат нека ја бараат кај своите мецени и натоварените од нив агенди за нов светски поредок и какво место би имале тие како Муслимани во него, еве сите поучете се на што замирисует таквиот наголемо најавуван шифт, не се ни трудете да думате како би изгледало, иако јас ќе се обидат да фрлам тро зарзават заради себемотивација за истрајност, а ако тоа не ви е по мерак просто заобиколете го како абер, претпоставувам не сте озрачени та имате трпение да читате, оние кои немаат пак ќе повторам ѕирнете ги цитатитиве и евентуално читнете ги последните 50-тина страни ...

напомена: многу луѓе патат од духовни напади, но обземеноста има поинакви манифестации најчесто за време сон или полусон значи астрално се нападнати од нечисти духови па и души на упокоени [ http://www.orthodoxchristianity.net/forum/index.php/topic,52430.msg955734.html#msg955734" rel="nofollow - 1 ] оние кои пак општат со паднати духови како целосно обземени тоа не им се случува како јасна комуникација ко што велат сведоштва потшепнуваат духовите а после некое време претпоставувам биваат искривени дали од згрченост дали од излуденост, додека тука во книгава се наведува за јасна манипулација при будност а чоекот не делува на избеган со паметот, но кој знае со точност што е посреди, поучно дури и да станува збор само за духовни напади, но демоните-анатема-на-нив ќе гледт да ве фрлат во секакви гревови не само гневни туку и сексуални и завидливи итн. но немајќи претстава каков е човеков единствена поткрепа за од него изнеено е постоењето на цела невладина структура во ЕУ која се бори против нонлетал вепонс со иста симптоматологија а од страна научници и жртви на истите [ https://exopolitics.blogs.com/exopolitics/2013/05/eu-experts-mind-control-slavery-nano-implant-technologies-human-robotization-neurological-weapons-torture-gang-stalking-t.html" rel="nofollow - 1 ] ем во сред европски парламент имаат туркано и гласано соодветна резолуција за забрна на вакви оружја, но за тоа потоа читнете ги прво извлечените цитати ...


prviov citat e miks za Idealot kako Imperativ vo nash*te zivoti sklepan od pasusi vo razlichni poglavja, a slichni aberi se citatot za kauzalnost i onoj za magneten nakit, dodeka se' ostanato od citati se samo zasebni delovi od poglavja vo knigata The Matrix Deciphered od Robert Duncan
Цитирај How can you expect someone who barely tasted freedom to value it as much as those who have? The government organizations are not democratic by nature and free speech certainly is not tolerated. Someone who you want to lead this country to its agreed upon future should only come from the culture that represents those ideals.

Through our trust in our government officials‟ truthfulness and competence, we have allowed our country and its ideals to be turned into the very thing that we used to fear from communism or an autocracy.

And I offer this advice for those lucky enough to be patriotic flag waving ignorants like I was only two years ago, enjoy the delusion and pray you're number or loved ones‟ are not the next to be drawn. Showing support for an ideal is good, but supporting a façade system that has taken those same colors will help destroy those very ideals.
Why do the NATO countries have the illusion of freedom with fascism behind it, a facade government and a shadow government? It can best be illustrated with a child. If you want the child to rake the leaves in the yard, you could order him and pay him to do the task. He/she will begrudgingly do it and call it a chore.

We have traditionally been taught to think of this approach as communism or dictatorship. But, if you allow the child the privilege to rake the leaves in the pile so he and his friends can jump and play in the pile, he/she is grateful and will do it for free. It is the illusion of choices and freedom that can increase productivity of the military/industry complex.

Similarly, if a country were to draft people into an army like in Vietnam, people begrudgingly do it. They will fight half heartedly. Give them an imaginary ideal where they are willing to die for their principle and cause, they will sign up and fight righteously.

It is this layer of lies that has given the United States an edge over other forms of government in order to control and motivate the minds of the masses more efficiently.

This method of rule turns out to be a double edge sword. It relies heavily on the ability to control information streams so that the illusion doesn't come crashing down. The backlash of a population, who believed they were free, will also be willing to overthrow a fascist shadow government just as fervently if the knowledge reached critical mass. Simply the lies needed to discount everyone as crazy would start falling apart as people became more aware of the cover ups. This is their Achilles heel. Knowledge is power and an informational civil war is how they can be destroyed.


Цитирај “Scalar” Weapons - Creating High Intensity ELF Magnetic and Electric Fields through Heterodyning High Frequency Directed Energy Weapons
...
Let's simplify the model to get a better grasp of it. If you created two beams from two beam steered phased array fields which bounce their very intense UHF beams off the ionosphere to intersect at an area the size of a small neighborhood block, you would have roughly 10 Gigawatts of energy to work with. You can only create tight beams with high frequencies. Raw low frequencies emitters create very wide beams. This is true for sound waves as well. But you can create a mixed or heterodyned intersection point that has very low frequencies if the high frequencies are exactly canceled out. This is how directional ultrasonic heterodyning sound projection is done to project a voice into one person's head with sound waves without the person next to them hearing it.

So one high powered UHF beam contains the very low frequency information and the other just contains the same UHF carrier without the low frequency component but it is 180 degrees out of phase at the intersection point. What is left is an extremely low frequency, high intensity, magnetic and electric field that seems to come out of thin air and be directionless, i.e. a scalar field. But in fact is does have direction it just can't easily be measured. If airplanes still used compasses rather than laser gyroscopes to fly, they could be disoriented and made to crash this way or ships to go off course. But the Bermuda Triangle seems to have quit taking lives once GPS and gyroscopic navigation instrument have been the common instrumentation method. Of course, GPS signals could be fooled by these kind of signal attacks too. Gyroscopes are immune to these directed energy attacks
...
https://archive.is/UrfiS#selection-3271.0-3271.135" rel="nofollow - https://archive.is/UrfiS#selection-3271.0-3271.135


[qoute]Directed Energy
There is a medical instrument called “The Gamma Knife” used to focus x-rays from all angles around the head to burn tumors in the brain without cutting open the skull. At the intersection of these gamma rays, the energy is intense enough to kill the tumor cells while harmlessly passing through the other brain matter. Only at the intersection is the combined energy deadly. GPS (global positioning system) works on the same principle except one calculates position from the timing of the satellite pulses which arrive at slightly different times.

2MW * 100 satellites * (a beam width of 1/100 of 360degrees) = 454 mw of pulse peek power over a large area. Shrink the beam width to 1/1000 of 360degrees) = 45 watts of power over that area.

This is more than plenty to affect neurons.

The Russian radio electronics institutes published back in the 70's that with only 10mwatts up to 100 mw/cm^2 of microwave energy, they observed all kinds of different effects on the firing groups of neurons. Again this back of the envelope calculation says it is quite possible to have satellite based neurological weapons. At first blush it sounded like Star Wars science fiction, didn't it? However, this was just an exercise. Satellites are better sensors than powerful emitters. It would make more sense to use giant radar fields known as ionospheric heaters to bounce their phased 10 gigawatt energy fields off the atmosphere back to spots on Earth.

Similarly, one could use extremely high powered directed energy weapons from satellites to converge their energy onto one point using phased array beam steering or high powered masers. Ignoring the obvious assassination application, it can be used to increase the resolution of MRI/ESR and other imaging techniques. At the intersection, the phase/frequency/amplitude is calculated such that the full energy for a duration of time is maximized in the magnetic field by modulating a very low sideband and destructively heterodyning the beams high frequency carriers.

...

EM or microwave pulses. Destructive interference mode beams like in the laser example above create “scalar” waves that can travel tremendous distances with high intensity fields without burning the object of interest and reflect back with tremendous signal to noise ratio.

https://archive.is/UrfiS#selection-3099.0-3099.15" rel="nofollow - https://archive.is/UrfiS#selection-3099.0-3099.15 [/quote]

Цитирај Synthetic Telepathy and Microwave Hearing Effect
...
Synthetic telepathy uses both the direct stimulation of the audio cortex and word association brain areas for brain to brain communication. It is a far more accurate and efficient way to convey ideas and thoughts without misinterpretations. The pulsed microwave audiograms are heard as sound but usually needs background noise to be heard giving the illusion that the source of the background sound is the source of the pulsed audiogram transmission.
...
"Communicating Via the Microwave Auditory Effect." is the title of a small business contract for the Department of Defense. Communication initial results are: "The feasibility of the concept has been established" using both low and high power systems.

A Freedom of Information Act (FOIA) request as to the project's outcome met with denial on the part of the Air Force, on the grounds that disclosure "could reasonably be expected to cause damage to national security."

Though the Air Force denied this FOIA disclosure, such a contract's purpose is elaborated by the Air Force's "New World Vistas" report: "It would also appear possible to create high fidelity speech in the human body, raising the possibility of covert suggestion and psychological direction.... If a pulse stream is used, it should be possible to create an internal acoustic field in the 5-15 kilohertz range, which is audible. Thus it may be possible to 'talk' to selected adversaries in a fashion that would be most disturbing to them."

Robert O. Becker, whose eminence was enough to have been twice nominated for the Nobel Prize in biological electromagnetic fields research, is explicit regarding clandestine use: "Such a device has obvious applications in covert operations designed to drive a target crazy with "voices" or deliver undetectable instructions to a programmed assassin."

A microwave voice transmission non-lethal weapon is referenced in the thesaurus of the Center for Army Lessons Learned, which is a military instruction website (Vide infra for discussion of the analogously listed "Silent Sound" device.) 19

An article from a magazine that publishes notably non-mainstream views details microwave inner voice device demonstration by Dr. Dave Morgan at a 1993 classified Johns Hopkins sponsored non-lethal weapon conference, manufacture by LockheedSanders, and used by the CIA, who call the process 'voice synthesis' or 'synthetic telepathy.'
...
https://archive.is/UrfiS#selection-3309.0-3309.47" rel="nofollow - https://archive.is/UrfiS#selection-3309.0-3309.47


Цитирај Amazing how much human suffering these military surveillance systems are causing and have caused. Even the http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1023&PID=159835#159835" rel="nofollow - magnetic jewelry craze and http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=559&PID=209125#209125" rel="nofollow - negative ion generators that make people feel better can be linked to these Radar signals and human surveillance techniques of bioelectric field modulation and reading.

Magnetic jewelry has become quite popular because of its lessening of pain effects. And quartz crystals work for some people. It turns out that quartz disrupts scatter radar fields due to the wavelengths at which they operate. So much pain and suffering throughout the world can be explained by the electromagnetic pollution of these stealthy scalar scatter radar systems tracking life forms.


Цитирај Silent Assignations - Car Crashes

The psychic soldier or CIA brain damaged warriors can place shadows of children in the road so that you will swerve to avoid hitting them. Luckily, I was aware of the technology while they were performing their tests. People that were more susceptible to the visual cortex stimulation could easily see holographic like images of children or people to avoid. If they were unaware of this military capability, they would swerve if they were good people. I found this to be absolutely amusing and astounding that they can create shadow like figures, especially ones that “haunt”, running outside your peripheral vision. Useful if you want to get someone to follow the imaginary shadows, like lead a guard aware from his post.

https://archive.is/UrfiS#selection-3551.0-3555.11" rel="nofollow - https://archive.is/UrfiS#selection-3551.0-3555.11


Цитирај The Psychic Wars
...
In a near sensory deprivation setting, the heterodyned attacker sees in his mind's eye the same visual scene as the target. By focusing on bringing objects into the foreground that are normally in the background causes a parallax visual perception error in the target. This can be devastating while driving since only road markers can be seen as cues to stay on the road at night. Flying at night like JFK Jr. did would pose another serious risk of disorientation.
...
https://archive.is/UrfiS#selection-2703.1-2703.17" rel="nofollow - https://archive.is/UrfiS#selection-2703.1-2703.17


http://archive.is/7lpJN#selection-2123.407739-2123.408177" rel="nofollow - PLAUSIBLE DENIAL AND SILENT ASSASINATION TECH - значи не е безопасна и од спунт а не пак директно аплицирана како технологија

Цитирај Uses of EEG Heterodyning by the DoD

Other than random experimentation, many individuals are targeted to be silenced or discredited. I know of a Colonel who witnessed the Army unloading bags of cocaine from a transport. He became a victim shortly after expressing concern. An FBI special agent for international terrorism became a victim after he testified that the FBI was perjuring itself at a trial. The former head of the LA FBI has become a target. Journalists who have written about these topics have been punished with the system. Anyone who has worked for the DoD and then later leaves, may be subject to this covert type of assassination years later to silence potential security leaks.

I have interviewed several families, where they had a relative who went crazy and got locked up in a sanitarium after that member started talking about that they were an assassin for the U.S. The doctors always said, “Don't listen to what they say. They are delusional.” This diabolical, systematic method of silencing potential leaks has been employed by the DoD for many decades and usually carried out by the CIA known as the slime balls of the (sub)intelligence community.
...
http://archive.is/7lpJN#selection-2123.414083-2123.414118" rel="nofollow - http://archive.is/7lpJN#selection-2123.414083-2123.414118


///

Цитирај Psychology of Torture

Torture is a tool used to achieve several goals during depatterning, programming, and interrogations. Especially with the group in the DoD that is experimenting with Manchurian creation. How do you create attack dogs or vicious animals? You mistreat them.
...
How will these experiments on creating bitter, angry dissidents be used? They can turn other countries citizens against their own government. The technique all hangs on making the torture victim believe that a particular group did it to them. So stage a kidnapping, torture the victim with accents from the patsy organization, set up a chance meeting with a CIA agent and they will be happy to help destroy those that the victim believes to be hind it. Creating spies and espionage agents out of people of their own kind is the goal of many of the CIA mind control technologies.

Their experiments are reckless and careless as to the lives of the practice victims and society at large. They often try to make the victim believe that their neighbors, family, or ex-lover is behind their mental anguish somehow connected to the conspiracy of field agents that execute these programs. One man I interviewed was convinced that President Clinton was behind his psychotronic torture because they used voice transformation technology to project Clinton's voice utilizing the electronic warfare units capability of overpowering radio transmissions and faked a broadcast specifically to him. People who are unaware of these techniques used in warfare will be left confused and feeling insane, which is the ultimate goal of covering up the human mind control experimentation program.

http://archive.is/7lpJN#selection-2123.451840-2123.451861" rel="nofollow - http://archive.is/7lpJN#selection-2123.451840-2123.451861


Цитирај Politics of Psychotronics

I want to know what went on behind the scenes with the Regan/Gorbachev meetings that caused the nuclear missile reduction treaties but instigated the Star Wars Defense Initiative. Could it be that they created a treaty to co-develop mind control weapons as others have stated ? Did the U.S. purchase the mind control weapons technology to bail the Soviet Union out of financial collapse and then develop it under the Star Wars Defense budget as several historian's have surmised? Many have speculated that Regan's senility was a CIA menticization to keep him quiet about the technology.
...
http://archive.is/7lpJN#selection-2123.466696-2123.466723" rel="nofollow - http://archive.is/7lpJN#selection-2123.466696-2123.466723


Цитирај The United States is the only major country not to sign international treaties to ban the use of these weapons, clearly because they enjoy torturing their own population too much. Even Russia tried to get these weapons banned at a UN conference and the United States refused.
...
Apparently, Defense is not about saving lives, it's about killing other people more efficiently. They don't get metals or more power by saving American lives through technological discovers, they get more power by instigating wars and killing effectively. They are selfish, sub optimal decision makers. Clearly there is a problem with intellectual meritocracy in the culturally unevolving military upper ranks since they were raised with good old fashioned fascism.

http://archive.is/7lpJN#selection-2123.416107-2123.416128" rel="nofollow - http://archive.is/7lpJN#selection-2123.416107-2123.416128


Цитирај After having experienced the potential of this weapon to be used to torture entire populations without end, I assure you that I rather die in a nuclear blast than endure pure pain without relief of death for years. The U.S. will not sign the U.N. ban on mind control weapons nor other international treaties. Russia even proposed the ban. If the U.S. doesn't have these weapons then why not sign the treaties? Who is the real threat to the world? Who has more weapons of mass destruction than any other nation? And we somehow justify invading other countries out of fear they have them. It's pretty easy to see the shell game.
...
http://archive.is/7lpJN#selection-2123.503619-2123.503670" rel="nofollow - http://archive.is/7lpJN#selection-2123.503619-2123.503670


[qouote]Think what the United States has done - true global tyranny with satellite and over the horizon radar based neurological weapons. There is no sanctuary on Earth that one can just say, I give up, I will leave and be done with you. You will be tortured til the end of the Earth by which ever corrupt General, Colonel, or CIA director decides your fate. Are you scared yet! You are just beginning to understand the situation the people of Earth are faced with.
...
http://archive.is/7lpJN#selection-2123.429498-2123.429517" rel="nofollow - http://archive.is/7lpJN#selection-2123.429498-2123.429517 [/quote]

shto e knigava DeMiSTIFIKACIJA ILI VIETNAMsKA AKliMATIZACIJA, SePAK STRAV GENERATOR, NO VO KOI VREMINJA ZIVEEME, KOGA SAMO BESTRASNI SE sAMO ONIe KOI NEMA shTO DA IZGUBaT OSVEN SVOETO TELO, A aKo TOA MU e nekomu POMILO OD DUSHA AIRLIJA STRAVOPOChITTA KON TEHNOKRATITE, vo sekoj slucaj knikagava moze da se zeme kako ozbilno prilagoduvanje i kako resistance is futale nwo inercija, iako toa poprvo kje go storat elitite so vojni i bolesti otkolku vaka, a ova moze slobodno da se rece e sf demistifikacija za tehnokratskoto ludilo za nehumana slobodna volja kon brojlerska podobnost, problemot e shto toa ne e zaradi sloboda tuku kontrola i manipulacija, normal kako chas poskoro mesonskite eliti bi dospeale do svoite atlantski utopiski ideali, mislam nepotrebno moze povtoruvam edna ista dilema povekje pati vo postov t.e. kakov efekt ima pisanievo, no samo bidejkji znam kolku paranoichno tersene e da si svesen za odredeni zort okolnosti a ne mozesh nishto vo vrska so toa da prevzemesh, ta ako ste bile nekako sistemski nepodobni vakvata demistifikacija e povekje ekstra gajret otkolku osloboditelna pouka, vakvata moja zagrizhenost e pred se' za onie koi ne se svesni deka kako Vocrkoveni mozat da steknuvaat se pogolem shtit zavisno od posvetenosta vo Pravoslavniot Podvig, onaka da zaboravish na site rizici i stravovi kako polesno bi se utvrduval vo Verata Hristova, no eve i jas znam zaradi ekstra udbashko podmetnuvanje da se zapletkam i se podopushtam i shto da kazam odma zrachenjeto e poneizdrzlivo, no bi ve posovetuval dvizete se, nemojte da dozvolite da se zakrzlavite bidejkji normalno vo zdravo telo zdrav duh biva, sepak bez da raschistite so svetot ne ni moze da stane zbor za rastrchuvanje kon Sloboda onaa duhonosna koja kje v e odrzi vo trpenieto a taka smirenieto koe ragja konechno Spasenie shtom uspeete da se sovladate i pred site nepravdi se smiruvate prifakjajki deka se' e Bozja Volja t.e. kako i zoshto Gospod gi trpi ozlobenite ili zabeganite svetski eliti i nivnite horor agendi, imajte razbiranje deka tie se kako kidnaperi koi go ucenuvaat Boga deka ako ne im e neshto po keif kje frlat mnozina vo instant pogibel, a shto e rezultat na vekovno chovechko vozgordejuvanje da niz zloupotreba na Slobdnata Volja kako Bozji Dar popoleka stignale do nivo na ludilo od agendi za zhal pri shto pod svoe stavile mnogu lugje koi gi manipuliraat na mal miilion nachini a eve gledame sega si imaat i ultimejt kontrol igrachki, kamo da im gi sotrevme nekako shto poskoro!

Цитирај An interesting note about the movie “The Matrix” is that Neo, played by Keanu Reeves, lived in room 101. Room 101 was where people were taken to be reprogrammed and tortured by their worst fears by the big brother society of George Orwell's “1984”. You suffer in your own private purgatory, a personalized hell. Sound familiar?
...
http://archive.is/7lpJN#selection-2123.442449-2123.442498" rel="nofollow - http://archive.is/7lpJN#selection-2123.442449-2123.442498


///

Цитирај my mind manipulation data collectors. They even pointed out that the United States flag is Satanic and has an unlucky 13 prison stripes representing imprisonment of the 50 pentagrams on it. I suppose they were trying to break down my patriotism. ...

imajki predvid deka gornava sugestija e tocna a upotrebena kako negativen stimulans pri eeg-pogramiranjeto strav i paranoja kaj eksperimentalniot glushec ili poprvo mobing bidejki im gi provalil tehnikite za eeg tortura, moze da se kaze deka ea-udbashana se koristat so demonski tehniki na zaplasuvanje vo sluchajov, no so tehnokratski pristap odnosno pomagala, razlikata e samo shto za da chovek bide kompatibilen za da e obzemen od nechisti duhovi a taka otvoren za izmachuvanje treba da bide prilichno zloben nechovechen ili grevovno ramnodushno udaven, dodeka maltretiranjeto so eeg-emf "nonlethal weapons" moze da se aplicira i bez toa ako ne ste zdravo natopeni postojano vo Blagodat, koja posekako ja imate http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31571" rel="nofollow - duri i koga ne ste Vocrkoveni Svetotainski , no koja ziveejki po duhot od ovoj svet brzo ja gubite, dovolno e i shto neretko pred televizor bi bezdelnichele nasladuvajki se so fantazii, shto ako vi e trajna navika ne samo shto kje ve napravi otvoreni za indirektno perenje mozok ili programiranje preku subliminalni tehniki po vesti reklami i zabava, tuku ako ne se ograduvate redovno so Bozja Blagodat i direktno kje bidnete podobni za tehnokratsko (za sega) eksperimentiranje, dokolku ste im na ea-udbashana podobni ili nepodobni, a (utre) Ne Daj Boze koga vakvata tehnologija odluchat da ja upotrebat po ww3 za nwo realnost elitite prashanje e dali kje moze i so Blagodat da se ogradite so ogled deka nema da se koristi samo edna tehnologija za botiranje tuku sigurno povekje kombinirano, eeg-emf nanobotovi genetika hemija psiholoshka distrakcija itn. odete taka zivejte molitveno, no molete se za Solarna Bura pa da izbegnete vakov sklet i shto poskoro ... realnosta e deka stigna li nwo agendata do kreshendo dovolno e i eden 100% obzemen avtoritet od mesonite za da palkata bide predadena vo race na anatemago pretpostavuvam, no od pretpostavki ne se zivee pa ne se ni zamarajte, сега и тука како знаете и умеете Живејте Благодатно и Спасувајтс се, бидејќи и малку зијан е многу зијан ако се знае дека за Живот во Подвиг не треба големо олабавување za istiot da go zaginete, a sred pozar so padni stani tabiet nitu od centrifuga kje skubnete a ne pak pozar da zemete da gasite, a najgolEmoto iskuseniE na pospanosta za spaseniE na dusha e na vash*tE blizni da odoleete, obichno vistinata osloboduva no znae i da vE zarobi dokolku stE zaslepeni od materijalnoto deka samo vlEchEjki nEkogo za nos raka noga kjE go izvlechEtE na sigurno, taka kjE vE zamrazat, затоа молете се за да се освестат а дури потоа подтурнете ги или надевајте се на Божја Милост ако сте далеку од нив, конечно прво вие станете а потоа на Друг рака подајте, во спротивно (ко мене) и од ближните постојано ќе се сопнувате, оние пак кои се одважиле да бидат Пожарникари нека разберат дека Службата не е за оние службеници кои сред пожар се спремни на неа да заборават заради страв што е со Ближните, колку поголема Служба толку поголема Одговорност за Жртва и лична и Ближна, но пожарникарот секогаш има начин како да им остави спасителни излези на Ближните, а ако тие тераат со глава во ѕид тоа нема да ги спаси и цело време врз нив да бдеете, kje otidat azdisani po bomboni no ete ti na benzinska, i koe ochajanie setne e pogolemo, da si spasil bar nekoj ili nikoj!?

ova se izdvoeni aberi do 200-ta strana, bar drugoto ne bi trebalo da vi e problem da go svarite kako posledna 5-tina kolku i da ste akusticno-optoelektronicki neupateni, imajte samo predvid deka dosegashnite crni budzeti za razvoj na eeg-emf nonlethal weapons sega so aktivacijata na SPAceWAR (starwars) programata vleguvaat vo faza na aktivna upotreba shto bi znachelo mudar chalam ne frlajte dali po fejkbuk ili drugde! ne zaboravajte ovaa tehnologija im e 50 i 30 godini stara kako eksperkmentalna i operativna posiroko, mozete samo da nagagjate kakva imaat denes po vizbite, sinkir nanotehnologija nanorobotika i hologramska (realna) virtuelizacija kako potencijalni "magijski"acilibuciliba" voeni tehnologii moze da vi bidat patokaz za brkanje veter i magla, bidejki samata svest za pojavite ne e i dovolna za da se izvlechete na sigurno, osven da si gubite vreme vo prazno dodeka chekate red za globalistichki nektar vo koj med im e mad a milk znachi molk, ne se zalazuvajte deka vekje ne vi e podisturen istiot promotivno i te kako no preku veke zastareni tehnologii kako e-mediumski agitprop i udbashko-udbaliticharski pritisoci spinovi udari, koj kolku slobodoumno si zasluzil!

def.matr. aberive stanuvaat i porealni ako se chue svedoshtvo na ex-fbi shefd eka cia znaele za oklahomskiot kasap normalno tie se voeno razuznuvanje, a kako da reagiraat ako toa e blek-ops eksperiment na pentagon!?


koga e veke spomnata kauzalnosta vredi da se napomene deka i kaj nas se sluchuvaat slichini shemi, samo shto nash*te udbashi gi nemaat celosno pod kontrola procesite pa taka i ne se zapira kauzalniot efekt samo lokalno tuku ima i globalni implikacii, tie i porano i sega (iako sega svesni za toa) se vo kandzi na ea-udbash*te i odrabotuvaat za niv kolku i da glumat suverenost, verojatno ne e lesno da im odoleat, a ako ochekuvate deka na takviot oktopod nekoj lokalen kadija kje udri sekira airlija na pametot toa kaj amerite e mission imposible a ne pak tuka! [ http://archive.is/7lpJN#selection-2123.487336-2123.487949" rel="nofollow - 1 ] - moze samo da pretpostavam deka gruevci imale takva namera da se osamostojat no megjunarodnite prijateli so nasmevka im go osuetile planot, ova e edno pretpostaveno scenario, a drzi i ona deka neshto vetile a ne isporachale, otkako so svojot klan gruevci se instaliraa na site nivoa po prvite dve godini vladeenje a potoa se oslobodija od stegite na mmf, em zaradi ekonomski arshin po svetskata ekonomska kriza iako toptan so site balkanci no prvi megju niv otvorija ekonomski prostor za sorabotka togas na prva so rusite i kinezite, ta ea-deterministite ne deka se uplashija no pochnaa da kombiniraat kako da ne spushtat na zemja i go zaprat rastot, a potencijalno i ni skrshat kichma za shto treba preduslovi shto i pochnaa da go teraat ushte odma kako plan koga via "izraelcite" im dadoa na gruevci na poklon sovremen sistem za nadzor na telekomunikacii znaejki deka kolku i nezavisno i napredno da e nekoe politichko rakovodstvo posekako kje mu najdat ako ne mu smestat korupcija, a posredi investciskiot bum na gruevci prostor za toa imashe duri samiot grujo ne sakal ni denar da pikne vo dzeb, no toj do nego kje posaka, ta sakal ili ne kje si legne na brashno porano ili podocna, no gruevci bea zaslepeni deka ne e mozno da gi targetiraat bidejki imaa jasni prozapadni aspiracii em odrabotuvaa za ea-deterministite red kovert operacii pa bea strogo fokusirani kon vnatreshni podmetnuvanja otkolku megjunarodni, a verojatno koga stanale svesni za obratnoto pochnuvaat pojako da shuruvaat so istok i politichki, no sepak zaglaveni so zapad toa e nalik molotov koktel koj potencijalno moze da vi go turne nekoj pred noze, i trgna rabotata, sorosoidite vednash POCHNAA na toa da rabotat se razbudija i sliperite vo dbk koi se spremni na globalistite da si prodadat i dushata, a na kraj se zapnaa i udbaliticharite poagilno da odrabotuvaat rokada, no gruevci imaa momnetum kakov nitu edna dotogashna vlada go imashe a koj veshto agitpropovski go koristea za ostanuvanje na vlast, i op se premina na aktivno portokalovo (shareno) scenario po globalistichki recept i se splete plan kako so eden udar nekolku raboti da se reshat so i okolu Makedonija, od edna strana vo race na zajkovci padnaa alo-bombi, od druga uceni za balkanska vojna, od treta shansa ako ne za morkov za stap scenario, i vo dvata sluchai povolno za ea-deterministite koi na Makedonija i Makedoncite od sekogash gledale strogo kako eksperimentalni zamorchinja no i potencijalni rizichni elementi dokolku krenat glava, gruevci go izbraa morkovot koj beshe isporachan via zajkovci, sekoja chest poarno da se povlechesh nego zaradi nechie ludilo site da gi frlish vo ogan, vo najmala raka ne e moment za da nie kako narod izigruvame namesteni potpaluvchi NA REGIONALNI SHEMI ZARADI GLOBALNI KURSHLUSI koi pod mototo ordo-ab-chao si gi teraat evroatlanskite-deterministi, gi zabole uvo niv dali i kako kje ne izvozat, ako im se namestish moze voznjata da trae beskonechno, ve pozdravi otanizacija, neshto pak za shto ne bea moze svesni zajkovci no si legnaa na brashno ta sega nek se vozat, samo kaj kje stignat so takov pamet neznam, interesno e da se pretpostavi deka ea-udbashana na kraj od nivnata shema imaat upotrebeno apliciranje na eeg-emf na pogolema populacija (jas mislev deka e zbor za http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&KW=dvb%2Dt&PID=3127441&title=nwo#3127441" rel="nofollow - dvb-t lobotomija ) vo odnos isteruvanje na nasilno integranje prvo vrz udbaliticharite otkako gi pozicioniraa vo fotelja kako podobni za frekfenciski napudreni da mozat za 360 stepeni da napravat salto vo odnos svoite predizborni zakletvi, a potoa i vrz Narod za da mnogu ne se dziliti pri nacionalnoto harikiri, prosto Makedonija im se namesti na globalistite kako idealen urnek kolku ete ne boli da se odrodish zaradi povisoki federalistichki ideali ushte vo normalni okolnosti a ne pak vo uslovi od globalni rizici utre koi se preduslov za so lesno nacionalnite vo eu da bidat leganati na anacionalno odnosno nadnacionalno federalistichko brashno, zaradi shto dobro e da se ima vo predvid deka povtorno kje ima svetska ekonomska kriza za shto polesno evropeite da se aklimatiziraat na federalizam kako bi mozele ea-deterministite da si teraat so svojata nwo agenda, taka da so vreme osiguruvajte si sejfhaus nadvor od grad ako ne drugo za pomalku da pagjate vo paranoi nataka od neizvesni idnina i site rizici lokalno koi taka odat raka podraka so nea, shto e pretpostavka koja se temeli na normalni geopoltichki okolnosti, a moze da zavozi muabetot i pozabrzano ta istovremeno da zdrmaat i svetska ekonomska kriza i megjunarodni geopolitichki kurshlusi od pogolem obem, iako seto toa kje bide kontroliran haos za shto polesno da si isteraat nwo agendata ea-elitite, vo koi uslovi kolku posamoodrzliv e chovek tolku i povesel kje bide bidejki, taka ne samo sebe si shto bi si go sochuval mirot tuku kje moze i na drugi da pomogne, osoben gajret ushte sega da se ima vo predvid bidejki menuvanjeto na zivotni naviki ne e prosta rabota i koga toa moze da si go dovolite a ne pak shaltanje od grad vo selo vo zort okolnosti ...
super veselo pak e shto sledi post nwo realnost, hm, knigava mnogu fino go dollvuva virtuelnoto uchipuvanje, a teshko na tie dushi koe istoto kje go prifatat kako korisno bez zadrshka, normalno na shto kje bidat povlecheni za nos zabavno-medicinski a vsuhnost kje stanat push-d-batn brojleri, vekje i sega za fejkbuk se najavuvaat hologramski interfejsi, posekako toa kje bide gachka i za filmovi igri i muzika, a sigurno postarite kje gi legnuvaat na brashno via medicinski inovacii onaka reshavajki vi go problemot ultrazvuchno na spieenje samo treba dobro ucipuvanje vo sistemot za da neman greshki koga laserite kje rabotat - za ovaa pretpostavka od knigata eve nekolku fusnoti [ http://archive.is/7lpJN#selection-2123.348301-2123.348577" rel="nofollow - 1 ][ http://archive.is/7lpJN#selection-2123.346758-2123.346867" rel="nofollow - 2 ][ http://archive.is/7lpJN#selection-2123.370042-2123.370134" rel="nofollow - 3 ][ http://archive.is/7lpJN#selection-2123.350176-2123.350614" rel="nofollow - 4 ]

najinteresnoto dopolnuvanje na ovaa kniga bi bilo nejzino "sf" prodolzenie nalik ZOSHTO ili OD KADE-ZOSHTO-ZATOA, na koja tema kako prodolzenie moze da ima 1001 odgovor iliti kombinacii od scenarija koi moze da se so zemna ili natprirodna nauchnost elaborirani ko pretpostavki, neli kako bi razbrale pochitko zoshto tolku ne gi boli glava dipstejtovci zaradi svoeto mengelevsko povedenie apropo svoite agendi, a sovesta posekako si ja smiruvaat sakajki da imaat opravduvanje za svoeto postoenje kako agencii koi dale zbor pred zakon tu srv end protekt d sitizens, iako toa go chinat nezakonski, neli za dzombata nema odnosno ne postojat zrtvi ili zlostavuvani samo dobrovolci koi sluzat kako zamorchinja zaradi haer kouz, prosto toa ne se humanistichki bezbednjaci tuku tehnokratski chaushi koi se vo dzeb na ea-deterministite chij pak spektar na deluvanje se prostira od opshtestveni preku prirodni i "nadprirodno-paganski" nauki pa se do silikonska ili virtualna geneoloshka nauchnost kako navoden konzervans za chovechkata civilizacija vo odnos site rizici so koi istata se soochuva a za shto ne se kolebaat da koketiraat i so padnati duhovi i so nivni tehnologii ili pak znaenja, no za shto imaat i kurazh bidejki kako bonus tie anatema-na-niv im vetuvaat vlast i mokj vo izobilstvo, shto pak gi pravi nivni robovi bidejki padnatite duhovi ne si gi pokazuvaat svoite rogovi osven otkako ne zaposednat celosno se' od umstvenite lokomotornite i odbrambenite mehanizmi vo eden organizam odnosno sistem po shto mnogu polesno pak tie anatema-na-niv kje si ja isteraat svojata agenda za porobuvanje shto povekje chovechki dushi za vo pekol otkako nivnite postojni ea-deterministi im odrabotat cela shema za mas-nwo-stapica, defakto dobar del od elitite se uchipeni a kje gi poznaeti po nivniot ispien prazen pogled kade obzemenosta ne e na polovichno nivo kako kaj onie na koi im svetat ochite tuku celosna pri shto napolno se domakini na duhovnite paraziti mislish gledash niz niv koga kje gi zagledash, no postojat maski i shminka ta denes nema shto ne moze da se relativizira kako simptom, ta logichno vakva eeg-emf tehnologija ili slichna bi bila od pomosh vo takvi sluchai, samo shto istata ne e vo race na Slobodoumniot Narod tuku na obzemenite eliti, za srekja ne samo vo nivni race, zatoa i pred se' vojnata denes se odviva za manipuliranje i pridobivanje naklonost t.n. vojna na 5-tata dimenzija kako Narod ne bi se svrtel protiv elitite masovno bidejki istite ne celosno i ne sekade imaat odrzliv plan ili procenka za svojata dolgovechnost, no koga kje se osiguraat deka nema prostor za slobodarski domino efekt posekako kje preminat na pogolemo nivo na kontrola i manipuliranje zaradi nivniot utopiski grejter kouz za nova atlantida, takvite evroatlanski utopisti ko za belja ne se taze ispileni tuku si imaat i tradicija i religija i klanovska srodnost kolku i fantastichno na "ultra-racionalnite" ova da im zvuchi [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&PID=3127730#3127730" rel="nofollow - 1 ] bitno nishto ne e tolku komplicirano za da se skonta, no e teshko da se eskivira kako zort okolnost dokolku so svoi chovechki sili se borite da demistificirate ili navjasate elitistichki agendi, заради што секогаш треба да сте во Божја Закрила низ Воцрковен Светотаински Живот но не како фанатицитуку како Смиреноумни Верници кои знаејќи дека војуваат со силите на поднебесието борбата ќе ја водат преку Бога т.е. делуваат што повеќе Духоносно Благодатно призивајќи што повеќе Благодат на и околу себе а така чистејќи го злото и ослободувајќи ги луѓето и местото, navistina zaludno e so podnebesnite sili poinaku da se fatite na megdan, dzabe izgubeno vreme vo najdobar sluchaj, vie sotrete eden obzemen vednash po nego padnatite anatema-na-niv si nashle novo podobno zamorche a vie ste steknale ugled na dzelat kolku i da ste imale dobri nameri taka devalvirajki ja i demistifikacijata a i gubejki go navjasuvanjeto na "megjunarodnite" eliti, доволно е да ви се јасни појавите за да одолеете на подметнувањата штом сте се оградиле со Благодат и Благодатно Молитвено чистите околината, lesno da se kaze teshko da se odrzi chim i malku zadremete opushtajki se vo ovoj svet shto potem ako padnete vo ochaj shto vi zaginala ili olabavila Blagodatta se svrtite fanatichno da barate nepodobni neprijateli dushmani ili dzverovi nebare vie ste kadii, kadilak likoite so takov tabiet ni do carina (mitarstva) nema da stignat a ne pak nekoja da minat no ne se samo gajret mitarstvata (aerialtollhouses) tuku shto kako obzemeni mnozina drugi kje frlite vo ogan a ne samo sebe si, zatoa ne veruvajte na sonishta i vizii a ne pak na potshepnati glasovi za shto ovaa kniga bar jasno za vtoriot sluchaj ko (audio-vizii) i vo najava za prviot (kako holodek-sonishta) vi svedochi deka toa denes e ochajno glupo za sekoj eden Pravoveren Duhoven Voin iako logichno sekoj eden mora ushte odma da znae shto i koga e dozvoleno da se sopnuva na sodzerdzatelni vizii, no navistina slobodni strelci se problem dali kako vonabi monasi ii pak monasi shaltachi, bidejki nikoj ne znae kade trgnale so svojot pamet, dali se iskreni i kolku se revnosni za da eskiviraat kako asketi, но не ги судете оние кои забегале туку и нив гледајте Спасувајте ги бидејќи и ним не им е лесно како најизложени на напади а потенцијално и најопасни ако репер е програмирањето манџуриски ботови кои како гуруа и факири би станале и поголема соблазна за демотивирање Народ да бара засолниште во Праволавната Црква, no shto e fanatik, revnosen uplashen vernik, а што ќе/може да му помогне да се смири и отстраши, просто разбирањето за Божјите Судови и постоењето Божја Промисла над нашето разбирање на околностите, како поука Црквата денес тоа го прави но прилично на изворен начин низ Параболи како би се задржал континуитетот, а можеби треба и низ дебати т.е. теолошки трибини емисии медиуми низ кои Трпението и Смирението на разни начини ќе се апострофира како е изводливо и достижно бидејќи тоа е сигурен излез кон Осигурано Спасение Душа, samo kako da im objasnish na lugje deka najgolemiot katalizator za seto stradanje na svetot e materijalizmot sred ovie kashatalistichki okolnosti, nenasitna norma i za siromashnite vo forma na pozajmen komfor, nenadmninlivo iskushenie kako sme trgnale nesamoodrzlivo da barame preku Леб pogacha integracija megju bankor hieni so evroatlanski shtembil koi za da si osiguraat pogolemi opcii kje ve uspivaat se poveke so bezrbetnichki raspalen hedonizam i rbetnichka ladnokrvna individualnost kako nikoj ne bi imal kapacitet da im giba vo registri na agendite tro podolgo, neshto ko shto rekov shto e najdelotvorno da se chini Blagodatno Molitveno sotruvajki im ja silata vo temel a ne fasadno, go pravite li pak toa osameno bidnuvate povekje smeshka nego motivacija, no sekoj neka svedochi kako znae i umee deka ziveeme vo poslednite vreminja koga i treba pousrden fokus za da se izbori Chovek za Spasenie, kamo Crkvata kako Zaednica da beshe glasna deka najgolemite napadi doagjaat neprimetno kako pozar od liberalizam hedonizam individualizam koi pak se protnati lazno ili poprvo kako lazna humanistichka merka za srekja, na toa i sekularizam kako verskoto bi se frlilo na margini, ta konechno treba chinam i crkoven agitprop za da se povekje i posilno se dosegne do pregorenite sogragjani koi na pozarot gledaat denes kako steknato demokratsko pravo na nenasitnost via konzumerizam zaradi veshtachki gradsko getoiziran ekonomski razvoj na svest deka se shto leta se jade ili pie pr. kerozin, kamo oktanite da im davaa zivot tuku se rezultat na ostatok od nekogashen natalozen zort shto normalno kje si ima i svoja kauzalnost, slichno kako shto prevzemenite agendi za eeg-emf eugenicharski mengelistan sega si imaat, a otkako evroatlanskite deterministi gi vpregnale kako eden od motorite na svojata voena mashinerija!

kako sizhe za knigava bi bilo ushte ednash da napomenam kade tehnokratijata go nosi choestvoto so svojot nauchen impuls = kontrola i hedonizam zaradi nwo idealizam, hedonizmot posekako e mamka za polesno prifakjanje na nwo realnosta [ http://archive.is/7lpJN#selection-2123.636106-2123.636276" rel="nofollow - 1 ][ http://archive.is/7lpJN#selection-2123.536859-2123.537156" rel="nofollow - 2 ][ http://archive.is/7lpJN#selection-2123.536859-2123.537155" rel="nofollow - 3 ][ http://archive.is/7lpJN#selection-2123.108363-2123.108569" rel="nofollow - 4 ][ http://archive.is/7lpJN#selection-2123.537751-2123.538062" rel="nofollow - 5 ][ http://archive.is/7lpJN#selection-2123.539556-2123.539902" rel="nofollow - 6 ] - no zaradi elitistichka strvnost kontrolata aplicirana niz policiski i osigurana proshirena i nadgradena niz voen potencijal kje dovede da nauchniot impuls ja nasochi chovechkata civilizacija nepovratno kon duhoven i materijalen ambis [ http://archive.is/7lpJN#selection-2123.71790-2123.71968" rel="nofollow - 1 ][ http://archive.is/7lpJN#selection-2123.42017-2123.42257" rel="nofollow - 2 ][ http://archive.is/7lpJN#selection-2123.656964-2123.657239" rel="nofollow - 3 ] - edinstveno shto ne e najaveno vo knigava e holodek virtuelizacijata preku koja treba da stanete zavisni i dobrovolno do eden uchipeni vo nwo sistem koj kon srekja treba da ve stimulira kibernetski vo eden hivemind, neshto shto primer do sega so paganite go chinat demonite astralno odnosno vo/so astralnata ramnina, a deka tehnokratite ne mapiraat tamu prostor toa ne se dvoumete, no za tamu da osiguraat kontrola toa hm ne mi se veruva deka kje im bide dopushteno, iako vlezi izlezi si pravat posekako eksperimentirajki prilichno dolgo i na toa pole kako psiwar [ https://www.youtube.com/watch?v=8558-CAzsiE" rel="nofollow - 1 ], no taka stanuvajki plen na padnatite duhovi anatema~na~niv duri imale i najdobri nameri, a nemaat, bidejki za toa posekako nemaat Blagoslov od apsoluten avtoritet kako shto e Gospod, no zatoa mecenite na eugenicharite koi se paganski nashtimani kako mesonska zbirshtina nema da se dvoumat da za smetka na shto poveke lugje frleni vo prelest i pogibel baraat prostor i za ova od svoite gospodari padnatite duhovi anatema~na~niv (bidejki za niv tie se avtoriteti) za taka zateraat slobodno i vo podnebesieto t.n. astralna ramnina pa za mnozina toa kje bide i pogolem bonus nego virtuelniot holodek, no zdobieno bez maka bidejki si prodale dusha, slichno ko i sega shto paganski odrodenite ja imaat taa privilegija, razlikata e shto toa im bila nivna slobodna volja deneska, a utre kje bide toa prinudno sprovedeno otkako prethodno si zaginete Blagodat niz razni virtuelni i holodek iskushenija i programiranja za odalechuvanja od i otfrlanje na Hrista dokolku tehnokratite istrajat i opstanat na ovoj eugenicharski momentum koj go imaat od industriskata revolucija navaka zaterano ea-deterministite, koja revolucija samo se nadgraduva vo svojot potencijal, iako povekjeto kako shto sme predupredeni vo Otkrovenieto ochigledno spored aberive niz mas halucinacija mnozina Hristijani kje nasednat na pojava na lazen mesija a taka i da imaat Blagodat i kje ja zaginat, po shto i kje se nablizi krajot, ta za sega paralelno no defektno Chovestvoto e na udar te od eugenichari te od duhovi, a vo mas-VR uslovi udarot sigurno kje bide sinhroniziran pretpostavuvam kako najzort scenario, што пак и од на Луѓето зависи и дали и во последен миг ќе успееме да повикаме кон Христа , но не треба Човек да им се плаши бидејќи борбата не е негова во однос властите на поднебеието туку Господ е Тој кој ја предодредува и зошто тоа Го чини та како Луѓе и не ни треба да ги преиспитуваме Божјите Судови, а којзнае не сум најповикам за тоа да говорам но чинам сведочејќи за ќорсокаците така треба да даваме пасивен отпор на технократите кои ги тераат еугеничарските nwo агенди одбивајќи да земеме учество во нивните хедонистички и "безбедносни" стапици за души, пред се' вртејќи се кон Изворни Духоносни и Културни добри практики како Православие и Народна Виртуозност, за што треба свест дека мора на технолошките искушенија секогаш не да се приоѓа млако со скепса туку појако со страв бидејќи денес а утре уште повеќе биоетичките и екоетичките искушенија не постојат ниту во земната наука ниту кај елитите т.е. pregrnuvanjeto na tehnologijata kako motor za razvoj i srekja samo pobrzo kje ne turka kako chovestvo vo aut bez shansi za vrakjanje, a shto konechno kje dovede do eugenicharskiot ambis za nehuman nwo sistem za koj ideal e arievska rasa prochistena od nekompatibilni "vishoci" a nashtimana za shiftanje na povisoko nivo na svest spored nekoja metafizichka epistimiologija od 4-to na 5-to nivo na evolucija onaa majanska fatamorgana za raj na zemjata, se chudam samo dali sami nasednale na takvite vizii toltecite spletkani vo svoite halucinacii ili pak izmamata kako lazna nadez im e poseana direktno od padnatite duhovi anatema~na~niv, za zal denes vo takva fatamorgana ziveat mesonskite eliti, no zaboravaat da se svrtat i da poglednat kako zavrshila prelesta na maite verojatno bidejki pred se' se potpreni na istochni paganski misticizmi kade zrtvuvanjeto na lugje ne e tolku ochigledno а е razbirlivo samo za vrhushkata na elitite koi pak moraat i go krijat toa veshto kako i podredenite no i narod ne bi se odvratil od melozvuchnosta so koja go uspivaat tehnokratski vetuvajki mu med i mleko a isporachuvajki mu chemer i jad na kraj, no sekularizam pa ne znae nabljuduvachot da zakluchi koj e poslep vo anegdotata slepi slepci vodat zedni preku voda do edikoja zemja nedojdija, zhalosno e shto ne samo shto taka ja zloupotrebuvaat slobodnata volja koja im e od Boga dadena tuku shto mnozina nasila prinuduvaat na nektarski paganski lagi samo sega spakuvani vo celofan od futurizam, zoshto kako Makedonci toa na angro si go dozvoluvaat mnozina nema da mozam da si go objasnam logichno, но ќе речам се' е Божја Промисла , a mozam samo da zamislam kolku zabegani bi bile dokolku vo vakvi uslovi sme na postojniot vrv od trkaloto na choveckata istorija kako shto nekogash toa bilo sluchaj vo antikata znaejki deka apsolutna vlast posekako kje ne iskorumpira, а за земја која е Извор на Словенството и еден од Столбовите не само на Православието туку и Христијанството воопшто toa bi znachelo deka od tuka bi bila taka poseana duhovnata prelest za univerzalizam kako lepilo za opstanok na nwo realnosta, lichno bi rekol ne fala, ta poprvo bi trpel vo siromashtvo i shikaniranje nego da si go baram svoeto a taka i da ne mu bidam poplochuvach na anatemago do svojot lazen i osuden na propast zemen prestol, poprvo bi zamizal i na rimjanite bi im go prepushtil toa zaslepeno zadovolstvo nego na nivnoto bezumie denes kako Pravoslaven da udram i taka nivnoto da go nasledam i prodolzam, единствено што можам е да им застанам на пат и да ги зауздувам Христијански што би рекле народно , а борбата на Бога да ја препуштам бидејќи само Тој е Праведен Судија ...

инаку морам да напоменам дека моето духовно искуство не е нусефект бидејќи удбашки сум бил наведен или бегал од удбашки стапици, до душа подоцна сконтав дека имале таква намера за да ме манипулираат, сепак лично се Воцрковив заради вакум во својот пагански табиет, а при што Господ нашол начин претпоставувам по Молитвите на Мајка ми но и Ближни Браќа бидејќи бев вовлечен бар во однос астралните техники во толтечкиот мистицизам, а штом настана вакум заради спортско дефокусирање некаде на 22/23 години онака заради здравје завозев бодибилдинг и пополека стигнав по неколку години до Светотаински Живот, но и тој процес не одеше подмачкано, битно на паганизмот не му бев дал особено внимание за и да се заглавам здраво туку експериментирав наивно опуштено па и имаше простор за полесно преумување, та никому не би му препорачал слично поигрување со душата ете макар и површно, потем мислев дека бидејќи сум ниваму ниту со некакво духовно знаење та како необработен камен сакаат службите да ме земат под свое, што го одбив јасно иако директно џандарски не се осмелија да седнат со мене на маса и нешто ми понудат но одвспунт пробуваа на мал милион начини да ме учипат, но дури сега гледам дека сум им станал трн во око бидејќи Божјата Благодат ме закрилила та сето она нивно удбашко поведение порано што си го имаа да и насила се обидуваат да ме фатат за гуша преку местења стапици и мрцварење сега им се удира од глава како зрак одбиен назад од огледало, а бидејќи тие се ујдисани со еа-удбашите та тоа се рефлектира и нанив! уште побитно вакво еег-емф мрцварење немамсетено значи гласовни халуцинации, но емф пржавка за спуштање или кревање на волја, но и астрални напади од секаква природа, да, и те како бев таргетиран, среќа ко што вели аберџијава во книгата не сум трипал да се шилдам со алу-фолија за да не амплифицирам сето тоа, но и сега сеуште думам http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27894&PID=3127054#3127054" rel="nofollow - каков ефект би имала оловна фолија но прекршувана површински но и формално http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=747&PID=229479#229479" rel="nofollow - наредена како армоника заради изолациски ефект но бадијала да глумите робијаш, попаметно ќе ви биде здраво да се воцрковите за низ Славословија да полните батерии а низ Светотаински Живот душа да раскрили ... pretpostavuvam tehnokratite vakva zavrzlama kako eeg-emf oruzje zaterale ne samo zaradi shpionski arshin, tuku bidejki posredi e edikoja daleku poopasna paganska sklet rabota, primer da tekeravat kolku i kakvi obzemeni lugje ima od padnati duhovi anatema~na~niv, no igranjeto so shkorchiinjja znae i katastrofalen pozhar da predizvika, plus koj e garantot deka edna vakva tehnologija nema da padne vo pogreshni race, ete moe mislenje e deka ushte sega e pod vlijanie na svetskite mesonski eliti a koi kako paganski zabegani kje ja svrtat protiv Hristijanite, butnete vo glava deka sekularizmot e samo fatamorgana na paganite za polesno da ja resetiraat Hristovata Crkva i Hristijanskata Etika, teshete se vie deka ban'kor i mesonskite eliti se humani em polni empatija i samo chekaat da se stanardizirate evroatlanski za da ve obleat so pari i nasladi, znajte koga toa vi e veteno deka obratnoto kje go dochekate, i toa na site nivoa! berete akal, no ne sudete, shto mozete povekje osamostojuvajte se od sistemot samoodrzlivo za i malku od malku kako Lugje zdivnete ... zhalnoto e shto kako Narod nie sme zamorchinja uste od teleslavija iako togash vakvata tehnologija globalno pretezno se koristela zaradi ELF sklet [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&PN=2&title=nwo" rel="nofollow - 1 ] a sega se koristi i za eeg-emf targetiranje na angro, chudno i smeshno no vo odnos poslednata fusnota i kako tamu se chudam dali Skopje 63'ta ne bilo eksperimentalno meato za elf-zemjotres odnosno deka taa godina e pushten vo optek elf sistemot a logichno ushte togASH SIGURNO IMALE ABER KAKO DA GO KORISTAT KO SHTO VELI MATRIKS-DESHIFRIRACHOT takviot eeg-emf sistem via elf branovi za botiranje veroјatno vekje prethodno i labaratoriski e dokazan, TA ETE SMESHNO bi bilo no istata godina se pojavuva prvpat i dr.xavier kako marvelov x-man koj telepatski gi kontrolira lugjeto [ https://en.wikipedia.org/wiki/Professor_X" rel="nofollow - 2 ] navistana koma digresija no nekako fino si legnuet na muabetot zoshto toj taka produciral mnozina sinoi shizici, a deka marvel i pentagon si go imaat nati go dajmi go i prethodno toa e tochno [ http://archive.is/7y4NY#selection-931.0-931.23" rel="nofollow - 3 ] da ne ti se veruva deka i seir terale generalite ostavajki im na kreativci da si igraat so stripuvana superhuman logika kako bi imale motivacija za svoite nwo filmoi vo ovoj sluchaj orvelova panoptikup shema via radari i sateliti, vprochem niz razni sf zanrovi dal filmski ili knizni popoleka populacija e shtimana taka bihejvoralno za da se soochi ili naviknuva potencijalno na novi okolnosti, porano takov spin terale niz noveli [ http://www.guillaume-delaage.com/en/the-vril-and-the-mysteries-of-the-living-fire/" rel="nofollow - 1 ][ https://www.bibliotecapleyades.net/cienciareal/cienciareal15.htm" rel="nofollow - 1 ][ https://www.youtube.com/watch?v=SG_hokz-qGM%20" rel="nofollow - 2 ][ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&PN=2&title=nwo" rel="nofollow - 2 ] kade magijsko-paganskoto se stimuliralo poetichno-nauchno dodeka denes taka gi programiraat lugje televizski odnosno filmski polakomeni za tehnoloshka singularnost - https://youtu.be/1ekkwAyNf1w?t=49" rel="nofollow - propagated through SF to condition the masses virtuelna singularnost koja vsushnost na kraj kje im bide samo vrata do pekolot, definitivno post-ww2 samo se taktizira koj pat kje go zavozi choveshtvoto a vo race na ''megjunarodnite'' mesonski eliti, za niv ne e problem pravecot nitu spremnosta tuku podrshkata za da nekoj odvnatre ne im go sabotira muabetot ta zatoa moze i tolku trud okolu sviena najava na kombinaciite na nwo realnost, za shto mozebi gachka e i knigava, mozebi da vidat kako narod bi reagiral kako strav kon nepoznatoto i kolku skepsata bi se relativizirala za da ne predizvika ko takva instant shok, shokot pak moze nema da bide voopshoto golem ako alutruizmot e norma vo svetov, no bidejki ne e, ta stravoi ko moive shto se' choveshtvoto od sklet moze da docheka se opravdani bidejki za niv - mesonite kako zaslepeni od vlast i mokj nema prostor mnogu mnogu za bioetichkite i ekoetichkite iskushnija koi proizleguvaat od dadena nivna fatamorgana za vozobnova na utopiskata atlantida via sovremen eugenicharski nwo "raj" na zemjava, za koj moze da se predochi ushte edna zabavna sf digresija - In Star Trek: Armada, a Borg starbase is called a Nexus [ https://memory-alpha.fandom.com/wiki/Nexus#Apocrypha" rel="nofollow - 1 ] a ko za belja i vo stargate kako vo x-men Patrik Stjuard e glavna uloga dobra analogija deka nexusost na zemnive tehnokrati im e borgovski matrix, mozebi samo umetnichka kauzalnost no defakto nataka tera rabotata, a toa e taka verojatno z'sh si prodale dush*te mesonite, a taka i zloupotrebena naukata chii meceni se kako ban'kor eliti [ https://en.wiktionary.org/wiki/nexus#Etymology" rel="nofollow - 2 ] dali na istite (taka ne se samo sh*tnati tuku i obzemeni) mozete da si dozvolite da im veruvate odnosno vi vetuvaat raj, a vie takvata fatamorgana da ja srkate, neznam - vasha rabota, chunki denes pismenosta e na zavidno nivo ta ne mozete da bidete prelazani, no malku marketing malku http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&KW=psyop+neurowar&PID=3127386&title=nwo#3127386" rel="nofollow - military psayop ta i pismeni kje ve lobotomiraat dokolku toa im e neophodno, ete sega i so eeg-emf tehnologija, koja ete rusite ja posochuvaat kako psihotronichna vo ovoj kontekst znachi potencijalno ima koj da vi ponudi zashtita, ako vlog e Slobodata koja sega vi ja grabaat i kako Pravoslavni toa ea-neopaganite iako toa go chinat niz unijatsko chipuvanje, no otvorete Otkrovenie videte kako toa kje zavrshi, ne e moe da sudam, no mozam da predupredam deka so nikakva sobornost edna po edna Crka od Istokot ve pribiraat i duhovno vo zapad, sega so kalendar i priznanie na papata za bezgreshen na zemjata, a sigurno potem i kako ogmatski apostati ako mene me prashuvate ni neopaganite ne se tolku naivni, no si imate teolozi i avtoriteti ta od niv barajte za ova odgovori, no imate dve Arhiepiskopii pa birajte i neochajuvajte ako edna od niv se pounijatchi, bitno imajte razbiranjw deka i tie kako avtoriteti se napadnati shtom treba nekoja ea-agenda da se istera, ta ne sudete, ako mozete da pomognete pomognete, ako ne togash ne odmagajte ...
Цитирај Russian literature describes psychotronics as high frequency pulsed ELFs. That means that the resonance frequencies of the brain as described in the Malech and Stocklin patents could use precisely timed pulses at these neural synaptic junctures to add energy to the synaptic firing decisions

на крајот од видеото линкувано во горниот нецитиран пасус propagated through SF to condition the masses укажува деконспираторката фино ova vi go pravat denes dipstejtpvci via eugenichari preku socijalnite mrezi, a vi veselo uzivajte si i ponataka! t.n. lideri na slobodniot svet ne se ni svesni kakvi agendi imaat ea-deterministite kako mesonska vlada vo senka na zapadot, a i koga bi bile kako udbalitichari dokolku sakaat neshto da promenat toa bi im go raslabilo chadorot dali geopolitichki voen ekonomski pa i kululturen, ta teshko e da se poveruva deka neshto na poarno kje se smeni, no nikogash ne veli nikogash :) ete izborot na Tramp e chudna ako ne neverojatna pojava, zar nekoj veruvashe deka i pokraj cela meinstrim agitprop mashinerija em zaposednata vlast em mesonska aklamacija za HiKli deka e vozmozno nezavisen kandidat i toa via republikanska trambolina kje stigne do ovalnata soba vo WH, a toa e rechisi kako kkPartizan da osvoi fiba titula i da gi zakopa site euforichni istochni i zapadni kosharkarski timovi, neverojatno dali ...

RADAR Reflective surfaces
http://archive.is/7lpJN#selection-2123.560254-2123.560270" rel="nofollow - Dispelling Myths
Super Shields

kako parcijalno ili ne celosno demistificirana i potvrdena eeg-emf gachka lichnoto iskustvo na zemen naucnik ne dava celishoden odgovor za cela ovaa tehnologija, iako ochigledno kako insajder poprilichno demistificira eden aspekt od tehnokratsko-eugenicharskiot lavirint, no navistina muabetot moze da se gleda i kako tehnokratska patka za aklimatiziranje popoleka na masite za full-raund-big-brader nwo realnost, shto veli na krajot od knigata - To bring a little humor to this odd concept, you've been mind copulated with while reading this book - no posekako zaradi izvedenite analizi i sugestii ova e opravdano svedoshtvo kade zabegala ea-udbashkata kontrola i manipulacija, sepak od druga strana "saintov" zaradi nemanje duhonosno iskustvo vo najdobar sluchaj frla nesmasen agitprop deka duhovniot svet e fatamorgana iliti postoenjeto na http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=1886&KW=%E5%EB%E0%E1%EE%F0%E8%F0%E0%EC&PID=3131045#3131045" rel="nofollow - postari brakja t.n. ejlieni kako pojava e iskluchivo ea-udbashki prank odnosno fora, hm, koj ne probal med kako moze da kaze shto e med a vkusil sheker!? moze i svedoshtvta na Svetiteli pred vekovi isto se samo ea-udbaska zavrzlama, dushata za nego e veli mapiran um, dodeka za mene toa e lichnost kako dusha i duh kako motor vo pozadina, iako pametno ukazuva deka teloto e sofisticirana naprava kako domakin, no da go simplificira postoenje na nivo na mozok toa e smeshno, kako kje gi objasni chudata pr. chovechka sila da pomestuva planini t.e. predizvikuva zemjotresi, no komu kolku mu sechi znae i konechno mu e dadeno, no da bidesh iskluchiv apropo odredena vistina e nalik neupatenite vo negovata da go otpishat kako sf-zongler koj si nashol super logichna tema za zongliranje, eh, vistinata e nekade posredi, posekako sekogash imalo ima i kje ima koj da saka da manipulira so vistinata, no mi se chini nikogash kako vo ovie vreminja koga treba da se shifta od kashatalistichko robobladetelstvo kon tehnokratska (nauchna) diktatura, no ima i beter, time will tell .... inaku ona shto e voochlivo vo odnos duhovnosta e deka kako nauchnik deluva agnostichki, a pri kraj str.256 ima turbo deistichko programiranje koe go otfrla Hrista a posle egzaltacijata od cela prochitana kniga posocheno vi e da si rechete jas sum sam svoj bog str.256, mozebi obid seto ova da e samo edna ateistichka patka, no chisto se somnevam, porpvo mi lichi na insajder od kakva i da e priroda koj so svoi sili se obiduva da srushi eden podmolen tehnokratski sistem za kontrola i manipulacija, shernuvajki gi svoite dobri praktiki koi mu pomoognale da opstane sred eeg-emf eksperimentiranjeto, tuku suludo neverojatno e shto go ostavile ziv, arno ama shtom si vo javnost eksponiran navistina toa e zashtita vo odnos blek-ops intervencija dokolku ne ste dovolno upaten za da svedoshtvata imaat instant implikacija, a samoto shikaniranje na sistemot kao "saintot" go ima raspaleno vo knigata defakto ukazuva deka stanuva zbor za sloboden strelec, mislam ne e vo prashanje edikoja lokalna raspaljtka tuku ozbilno drmanje na ea-udbash*te i toa ednonasochno iako na momenti gi spomnuva rusite kako slichen pandan no fokusiran e strogo na svojot dvor, defakto interesno koncizno i nasteganoso so info chetivo, pouchno posekako da i polupismen Chovek (ko mene) vo odnos dostrelite na akustikata optoelektronikata i kompjuterite kje go svari bez problem, a edinstven problem e shto istoto deluva kako konechna vistina, no vistinata e daleku postrashna bidejki i zloto ima svoja forma i moze ako mu e otvorena vrata da se vgnezdi ne samo vo tehnokrati tuku i produhoveni i kulturni i slabi i mokjni i da si gi krshi kako mu e milo dokolku nemaat duhonosen sh*t, pa bi rekol zemnata nauka kolku i da napreduva nema nikakvi garancii deka nema da bide taka zloupotrebena, i kako ne bi, koga samite nauchnici vo najdobar sluchaj kako agnostici a vo najlosh kako ateisti se podlozni tokmu na obzemanje od ponapredni entiteti na postoenje, ko shto gi velam jas postari brakja t.e. angeli, no nekako i samiot toj nasetuva deka ima povekje posredi koga govori na kraj kolku svesta mora da ja ima i nad egocentrichnite razbiranja na choveka ~ str. 251 ~ iako ne moze da donese deduktiven zakluchok kako bi bilo vozmozno da se komucira so drugi svesni bitija, ah, vo poluson na premin megju astralniot i ovoj svet mnogu shto moze Chovek da go iznenadi bar mene me ima iznenadeno bidejki togash gi imam potfateno za mig insektite primer kolku se svesni, iako ostavam prostor deka sum bil isprelesten nekako, no znaejki deka togash ama asli Blagodatno ziveev i ne ni obrnuvav nikakvo vnimanie nitu na sonishta nitu pak istrazuvav neshto paganski prosto i sam se zaprepastiv da ne e privid, a soblaznitelno znaejki deka ne e voopshto nepoznato za Starci vo Pravoslavieto da razgovaraat so zivotni, ta moze i jas ne sum se prelazal taka zemeno, no edno e neshto da potfatish edikoja komunikacija a sosem drugo da komunicirash, shto realno za Hristijanite e opasno bidejkji taka se izlozuvaat na napadi od duhovi, osoben gajret i za nekoj koj e i' Molitveno Utvrden, a ne pak za turni me da kinisam Vernici ko mene, чиј подвиг не е ни на нормален Мирјанин, но Надежта последна умира, битно имам вкусено што значи Посветен Живот во Подвиг бар и за миг, што пак ми е навистина утешна поука дека со Искрени Намери ем потпрен на добрата духоносна православна пракса Супер Брзо Човек се Очистува Исправа и Спасува, колку пофокусиран и упорен да се одржи во Чистота и Славословија толку Човек побрзо и Зацелува Расте и се Ослободува ...                    

tuku svesta, from point of observer without clue what is behind the mirror of our reality, stuck in the reflextion of the echoes of infinite transgresion, sure u can say hello to the bacteria on the mirror in front of u!
Цитирај Will the atom absorb the EM energy or let it pass by? Truly unknowable given the Heisenberg uncertainty principle. This would be perceived by the function and system of which it is part as pure choice and free will. Not only is freedom necessary for the perceived experience of living. But I submit that this is evidence for much higher order conscious entities. Mankind first came to the egocentric faulty conclusion that the Earth was flat, then the sun revolved around us, that we are the only life in the Universe, and that consciousness exists only at our level of complexity. This is only a thought experiment though, because communicating with any other form of intelligent systems would be almost impossible.
     
efektot od knigava tochno et ~ truth will set u free ~ no i kje te o(t)pushti ako nemash nachin na zashtita, ta nemajki adrenalin da go barash nachinot i kje krenesh race, shto e i poochajno nego koga si bez kompas, a izlez (bar sega) posekako ima na pretek, priogjanjeto na duhovnite soblazni kako na chovechki kurshlus zaradi ochigleden tehnokratski potencijal bi bilo krajno pogubno, bidejki duhovnite napadi imaat daleku pogolem zijan i efekt ako im prijdete nonshalatno, osobeno ako nemate dobar shtit direktno ili indirektno pri shto zamenuvajki gi padnatite duhovi so psihotronichki machiteli e krajno rizichno, iako nitu duhovite nitu udbash*te neshto chinat а тоа да не е по Божја Промисла и Правда та не ни треба да се плаши Човек ако стои во правда туку да се Смирува и Кае (преумува/менува) како би придобил поголема Благодат ... оние пак кои се истревожиле, а не пак улаво паднале во очај, тие за да стекнат Смирение нека се дефокусираат од системот без да се избезумуваат зошто истиот е терсене или злоупотребен, во најмала рака знаејќи дека живејат на каузален свет та ako toa im e nekakva uteha deka od ogledaloto kje im se vrati nazad sklet na sitnite (tehnokratski) machiteli, туку радувајте се бидејќи низ ситни мачења доколку сте се труделе низ Живот во Подвиг да принесете плодови за откуп или се трудите да сте Праведни (по Преминот од овој Свет) заради страдањето и трпението (кои исто ќе ви се земат за Подвиг) ќе им скубнете na golemite (duhovni) machiteli po carinite i na vechnite po niv vo pekolot!

PAMETNO BI BILO DA NE PAGJATE DEPRE AKO VE ZAKACHI PARANOJA od aberive kako onie od knigava taka i moive digresii apropo istata , a toa ke vi trgne od raka dokolku imate trezvenoumen akal, SEKOGASH SEKJAVAJTE SE DEKA NE STE NA OVOJ SVET ZA VECHNO DA UZIVATE TUKU DA ZASLUZITE PROPUSNICA DOZVOLA VIZA (kako miluvate) ZA POVISOKA I POUBAVA REALNOST, ta zar i tuka na ovoj svet dokolku ne ste kompatibilni za nekade tamu so lesno kje stignete, kolku povekje ako sakate da se upatite KON SVETLITE VISINI kade nishto prljavo ne stignuva, ta stravovite paranoite depresiite zamenete gi so Radost bidejki dadena vi e moznost preku Trpeliv Zivot vo Empatija da otskoknete od postojnata gravitacija so lesno imajki razbiranje i otpovekje i za sitnite machiteli, ta i prilika i nim da im pomognete dokolku uznaete kako toa da go chinite duri i koga ve povlekle za noga raka nos koga i najteshko e da se priberete i gnevot v sebe da go sovladate, no za toa pouchno e deka sekogash ima nechie stradanje pogolemo od vasheto za taka i da se smirite, samo kolku deca deneska umiraat od glad zed ili nemanje osnovni uslovi za Zivot, ta zatoa i ne ochajuvajte, imajte sekjavanje taka i za kauzalnosta deka nishto ne e sluchajno na ovoj Svet ta i stradanjeto deka e nekakov nusefekt od nekoja prethodna nedonosenost, shto ne znachi da ste ramnodushni kon svoeto a ne pak tugjoto stradanje, туку така да сте мотивирани да барате излез низ Христијански Живот во Подвиг заради осигуран премин кон Блажена Вечност за која сме и од Бога потсетувани но и од сите Богоугодни Подвижници, но ако не го презрете духот од овој свет накалемен низ ниските посесивни страсти тоа е невозможно, та што повеќе намалувате на земното стекнувате во духовното пр. во однос одврзување од технологиите и зависноста од системот за сметка на Самоодржливост на телото и Слобода на Духот а како Душа и сега би се зарадувала но и Вечно би се Радувала во Царството Небесно Заедничарејќи со Бога ...Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 04.Мај.2019 во 14:28

цитат од http://archive.is/7lpJN#selection-2123.551270-2123.551508" rel="nofollow - стр. 226 - The Matrix Deciphered - Robert Duncan - Чоеков дури и како сф автор би бил еа-детерминистички неподобен а не пак како научник инжињер инсајдер кој работел за DoD а како ги таба научно, иако не е и единствен, интересно она зуењето во уши т.н. tinitus елат е нусефект дека од elf=eeg-emf таргетирање дали одредена област реон или личност [ https://www.youtube.com/watch?v=fxj0JOFWnVM" rel="nofollow - 1 ]
Цитирај Someone needs to teach other governments to deprogram the CIA mind control assassins, to flush out double agent that are using hypnosis, split personalities, and EEG Heterodyning to pass their polygraphs and brain printing technologies. Hopefully designs of zero emission Tempest standard labs and shelters will proliferate. If the state of the art remote mind melding and CIA interrogation tactics and psychic defenses against them are known by everyone perhaps this technology will be turned over to the people and regain constitutional controls ...

... The goal is to make this weapon useless through education thereby accelerating the timeframe that the military/CIA will declassify and release the information to the public, so all the beneficial uses of the technology can come to fruition. According to Air Force scientists working on the weaponization of the technology, they plan to keep it secret until the year 2030.


дека ќе се застане на пат на ваквата технологија откако се демистифицира тоа е логичнопо што би морало да се стандардизира истата, иако секогаш ќе има простор да се злоупотребува, ем експериментирањето нема да запре само би добило нови околности и потреби, една од тие е како тајните служби да ја користат ваквата технологија и во околности кога има џемери за одвраќање или штитови, во кој случај тактика би било локализирање мета преку наноботови како biotelemetric implants, GPS chips or chemical markers како полесно би ве пржеле и манипулирале, што пак е и попрактично бидејќи таргетирањето може да оди по генетска линија на одредена популација при што само одредени ботови би биле ресивери а е озрачена цела област, или пак заради нечија спремност да одолее на еег-емф ''нонлетал'' оружја мрцварењето или програмирањето ќе оди парцијално, уште побитно бидејќи со наноботови можат да се предизвикуваат разни нус ефекти со далеку попредетерминиран резултат, но наноботовите можат да се бараат в себе како и да биле таму пуштени додека зрачењето од јоносфера оди фтасај го, претпоставувам оловна фолија и комбинација на други анти-емф методи би го изолирале во дадена точка човека, но како да се реши од наноботови ако тие станат нужна метода за дресура или шпионажа доколку се обзнани стандардизира и ограничи употребата на еег-емф оружја!? кратко Благодат рулз во секој случај што лично можам да го потврда иако во мојот случај ресетирајќи склет болести или пак прегорување сијалици бојлери компјутери, логично така закачени и наноботови нема да додржат, но еве да речеме наноботовите станат префериран начин за далечинско контролирање и таргетирање групи или поединци, тогаш да претпоставиме како тоа би можело да се прави, иако има и сега абери дека муабетот постои [ https://web.archive.org/web/20180907164351/https://journals.plos.org/plosone/article/file?id=10.1371/journal.pone.0161227&type=printable" rel="nofollow - 1 ][ http://archive.is/yvvlX" rel="nofollow - 1 ][ https://www.photonics.com/Articles/Single-Molecule_Transistors_Created/p6/v27/i196/a26615" rel="nofollow - 2 ][ https://web.archive.org/web/20050404155926/http://www.guardian.co.uk:80/chemicalworld/story/0,14534,1209991,00.html" rel="nofollow - 2 ][ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1720&PID=169108#169108" rel="nofollow - 3 ][ https://futurism.com/the-byte/nanobots-aerosol-mit" rel="nofollow - 4 ][ https://www.photonics.com/Articles/Light_Could_Propel_Nanorobots_on_a_Fantastic/p6/v134/i918/a61352" rel="nofollow - 5 ][ https://www.photonics.com/Articles/Metamaterial_Switches_States_in_Response_to_Light/a61009" rel="nofollow - 5 ][ https://www.photonics.com/Articles/Laser_Sensor_Can_Detect_Damage_to_Military_Assets/p6/v134/i901/a61059" rel="nofollow - 6 ] во последниве две фусноти аберите упатуваат дека со ласер може да се вклучуваат и исклучуваат нанороботина клеточно ниво а во последната дека доколку истите се направени со посебна форма како такви да се детектираат од сателит и по потреба засебно активираат, комбинации во недоглед и на вакво дигитално ниво, но подоле има линкувано и далеку посклет абери па и ова толку не ме тревожи, штета што ваквите технологии се злоупотребуваат од воената индустрија инаку посекако ако елитите имаа екоетички и биоетички осет во однос човештвото ако не природата ќе видевме и колективно аир од ваквите технологии, за жал тоа не е случај бидејќи до сега многу пати е докажано дека ние сме им само статистичка грешка на патот до нивната суперхјуман н'с'п атлантска фатаморгана!значи ова е технологија https://slideplayer.com/slide/8063391/" rel="nofollow - од 90-тите и веќе 30-тина години се усовршува, што мислите веќе не се користи експериментално од еа-удбашите, посекако прашање е како колку и зошто, но кога ќе стигне на стандардизација, хм, веројатно паралелно со еег-емф ќе стане тоа случај, само дека ќе ги отворат сите карти воените лабараторски центрифуги или остават простор некој да ги разобличи одвнатре то ТЕШКО too many secrets and too little wistlebloeers The secrets that lie in the bowls of unmarked government labs are repulsive to say the least ќе рече РобертД , но дека демистикацијата а евентуално кога и да е декласификацијата на склет технологиите кои ги користат тајните служби ќе ви донесе мир не се залажувајте, дури тогаш елитите и технократите ќе распалуваат поопуштено во однос својата nwo агенда, та ако кон нешто треба заради мир да се фокусирате во демистификација тоа е тој процес, иако треба да ви е јасно декаа истиот ќе ви го подметнат преку контролиран хаос како со боринче би си го барале новиот светски поредок, вистината е дека сакале или не истиот е неминовен како самите ''меѓународни'' елити си го завозеле кашатализмот, но тој нов светски поредок нема да биде заради мир и аир на Луѓето туку идила на банкор метузалемите во костец идеалите на еугеничарите, а кога сегашните удбалитичари ќе ги заменат асли технократи, но тие нема да му ја мислат како да ве касапат бркајќи земен рај, дури тогаш ќе ви биде тесно во човечка кожа натоварени со разни експериментални закрпи за тело и психа под превезот на хуманизам подобро здравје почиста околина и повесела средина, Господ Да Ни Е На Сите Напомош од широкиот и со добри намери поплочен пат кон амбисот за душите на кој уште сега сме намамени со спинови за тоа колку земната наука ветува подобро утре, точно едно ќе поправи десет други работи ќе расипи, почнувајќи од фармација па се до едукација а в среде како баланс фамозната безбедност, логично кој не сака подобро, но брзината со која ве заарнуваат има премногу простор за грешки а премалку за среќен самоодржлив живот, дури и кога би сакале да завозите рурално аналогно-здраворазумски системот не ве пушта бидејќи нема други заменски бројлери за своите центрифуги, кај нас тоа и толку не беше очигледно па и неопходно, но сега како отанизирани влегуваме фино во таквата шема на глобалистите! а дали истата ќе ја осуетите како Заедница хм веројатно и навистина од самите вас зависи, но се додека клановските удбалитичари ве возат жедни преку вода да видиш да неверуваш дека тие ќе се опаметат некогаш за така вие од нив да дочекате разумни политики, сеуште ве фаќаат за жал на мед ни млеко фори, а вие само од депре во депре заборавивте и на малите нешта живот што значат додека чекате на некоја светла глобалистичка иднина, камо да можевте до вчера да се радувате што бевте заради грците заглавени имајќи така оправдување ем свои на своето да останете ем да не си отворите порти за бунилото на глобалистите, штета што бевте во транс фрлени дека алтернатива нема, а алтернативата бевте самите вие себе си само требаше да се свртите кон рурална реемиграција и кренете на самоодржлив живот во костец http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31517" rel="nofollow - непосредна демократија , дека тоа ќе беше лесно тнко, но еве надевајте се дека иднината вака виа технократите ќе ве усреќит, што дурyго ви останува него да се самозалажувате!?

2008 - http://archive.is/etVFJ" rel="nofollow - https://bioethicsbytes.wordpress.com/2008/01/09/the-manipulation-of-matter-visions-of-the-future-3/

2010 - DNA-like robotic nanoscale assembly devices - https://www.nano.gov/timeline" rel="nofollow - https://www.nano.gov/timeline

http://archive.is/bOUYJ" rel="nofollow - http://www.immortality.foundation/nanorobots

2016 - http://archive.is/NOYdc" rel="nofollow - https://www.newscientist.com/article/2102463-mind-controlled-nanobots-could-release-drugs-inside-your-brain/

znachi ona shto e predocheno vo knigata posochena vo minatiot post e ESR/EPR (electron spin resonance/electron spin polarity resonance) technique is one of the major methods of monitoring citizen's brain activity - no ima ete opcii kako shto posochuvam za nanotehnologijata koja moze slichno [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&PID=3127441&title=nwo#3127441" rel="nofollow - 1 ][ http://archive.is/TP6m6#selection-2047.1-2063.2" rel="nofollow - 1 ] da se koristi za chitanje i implantiranje misli [ http://artificialtelepathy.blogspot.com/2009/02/thought-police-next-logical-step-in.html" rel="nofollow - 2 ] odnosno programiranje individui, no doagjaat ushte pozort noviteti koi voenata industrija kje gi zloupotrebuva kako fotonska manipulacija, odnosno bukvalno kje ve programiraat kako da ste robot a samo so fotonsko zrachenje, znachi ne frekvenciski mobing ili halucinacii zaradi indirektno manipuliranje, iliti nanobotovi zaradi specifichno targetiranje individiu ili zaednici koi nekako se ogradile od eeg-emf mobing, tuku direkten svetlosen remote control pristap za shto interesni za dumanje se linkovite pod pasusov, ta toa segashnosta e sklet a ne pak bliskata idnina pri nWo realnost, a deka nema eugenicharite i nivnite evroatlanski meceni da gledaat kako da napravat arievski men-mashin toa tnko! dali vie kje se opulite deka toa im e agenda vo pazuvi neznam, tie kako vladeteli bez strav od Boga samite se obzemeni od strasta da glumat bogovi kako ultramoderni faraoni a vie nivni robovi, a koj rob za niv e korisen, samo onoj koj mozat da go kontroliraat, iako i so nego i so onie koi otpor davaat si eksperimentiraat vo nedogled bidejki nivnata glad za ultimejt vlast nema nasitka a na shto vie zaslepeni ateistichki-sekularno od spunt im davate prostor da slobodno si teraat taka dodeka ne go navlechat Gnevot Bozji za da vekje ne ostane dusha zaradi koja svetot kje bide otskochna daska za Spasenie ta i Gospod se' da resetira, da se nadevame kje izmolime nekakva umerena nova shansa preku solarna bura koja mnogu shto kje olabavi od postojnata nauchna diktatura za da ne go ftasa choveshtvoto ushte pogolem zijan i sega! interesno ona shto shto eugenicharite na zapad go teraat tajno na istok go zateruvaat javno eksperimentalno bar se iskreni [ https://www.theverge.com/2018/5/1/17306604/china-brain-surveillance-workers-hats-data-eeg-neuroscience" rel="nofollow - 1 ] iako daleku od globalna shema, a dokolku evroatlanskite deterministi bi sakale da gi zdruzhat silite taka rizikuvaat samite kako zapadni eliti rizik od ispushtanje na globalnata mokj i vlast koja ja bildaat vekje dva veka kontinuirano, sepak strepat od rizicite pa zatoa so vreme gledaat da si ja zateraat ordo-ab-chao mesonskata agenda za nwo via ww3 a taka samite da ostanat na vrvot od zemniot elitizam koj kako e denes vo najdobar sluchaj sekularno ispraven a vo najlosh mesonski zaglaven kako eliti gi vodi kon antorpocentrichna ako ne okultna togash deistichka fatamorgana [ https://english.stackexchange.com/a/424854" rel="nofollow - 1 ][ http://archive.is/jlJh0#selection-1131.0-1131.23" rel="nofollow - 1 ] koja e nusefekt na humanizmot [ http://archive.is/jlJh0#selection-707.1-707.643" rel="nofollow - 2 ][ http://www.theradicalacademy.org/adiphilscholastic3.html" rel="nofollow - 2 ][ http://archive.fo/2vHdW#selection-403.846-403.1592" rel="nofollow - 2 ] a koj pak e rezultat na nominalizmot [ http://archive.is/qv2Dg#selection-883.0-883.141" rel="nofollow - 3 ][ https://thelittleredblog.typepad.com/blog/2015/05/what-we-talk-about-when-we-talk-about-god.html" rel="nofollow - 3 ] nejse deistichka fatamorgana niz koja tie se gledaat kako polubogovi na koi nekoj nivni univerzalen arhitekt im go dal toa pravo, prosto e, univerzalisti sakaat da zavladejat so Hristijani, a bidejki vo toa ne im trgnuvalo do sega od raka celosno se nadevaat iako opravdano deka via sovremen tehnokratski pristap toa kje go storat, navistina nemashe volku sklet da imam vo misli zaradi eugenicharite i nivnite mesonski meceni ako do sega na angro ne ja bea zloupotrebuvale tehnologijata za da manipuliraat i kontroliraat imperijalno se shto im e na dofat od chovechki do zemni resursi zaradi svoi elitistichki porivi, verojatno i jas kje gledav rozevo na brejv'nju'vorld, no duri i togash pak kje imam opravdani stravovi bidejki zaradi slobodnata volja mnozina kje gledaat pak niz tehnologijata da stignat do nekoj transhumanistichki super chovek nalik kiborg, verojatno onaka hedonistichki zaradi super naslada so ekstra stimulirani zhlezdi kako seks ili dope plagini zaradi narodna srekja bez granici, i da ne se elitite kako liberalizmot drma vo najdobar sluchaj zaradi neetichkiot nauchen trend ne ni gine pak nekoe nwo ko zemen utopiski raj a kako borgovska hologramska utopija odnosno transhumanistichki matrix, transhumanizmot pak mnogu lesno zaminuva se znae kade pak vo neprirodno choveshtvo nalik sovremen satanizam [ http://www.conspiracyschool.com/blog/global-mind-transhumanism-freemasonry-and-internet-god" rel="nofollow - 4 ][ https://books.google.mk/books?id=FQSLCwAAQBAJ&printsec=frontcover&dq=Transhumanism:+The+History+of+a+Dangerous+Idea&hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwjJiLK-6cvhAhVlsIsKHRcaBRgQ6AEIKTAA#v=onepage&q=Transhumanism%3A%20The%20History%20of%20a%20Dangerous%20Idea&f=false" rel="nofollow - 5 ]

mislite nanotehnologija e sklet, chitne gi slednive fotonichni aberi i raduvajte se na svetov vo koj Narod seushte skroz ne zaminal so pametot! uzivajte edna strumka i kje vi pomine :) a edinstven ideal kje vi ostanat meurhinjata vo chashata, bidejki sami sok od krusha nema da zasukate rakai da napravite ...

Light offers read-and-write access to brain cells - http://archive.is/1ftwj" rel="nofollow - https://www.photonics.com/Article.aspx?AID=40632

http://archive.is/gqqlD" rel="nofollow - http://www.biorezonanca.hr/bicom/povijest-biorezonance/

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1730&PID=174775#174775" rel="nofollow - http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1730&PID=174775#174775 [ https://www.youtube.com/watch?v=6IJgtMMn7G0" rel="nofollow - 1 ]

Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 04.Мај.2019 во 16:33


i da recheme tehnologijata e ushkopena za voena efektivnost i turnata kon elitistichka decentralizacija, dali toa garantira spokojna idnina, iako vakvata pretpostavka se granichi so nevozmoznoto ako se znae deka elitite nikogash so lesno ne bi se otkazale od mokjta i vlasta duri i koga bi ja isterale svojata atlantska utopija, normal kje si rechat kako takva mora da ja osiguraat, a toa kje go prepushtat na od niv izbazdharenite mashini odnosno algoritmi za na kraj da zavrshi choveshtvoto kako rob na mashinite odnosno ViaR samovilite namesto tehnokratite ili pak nekoj bionichki men-mashin eliti koi bi go odrzuvale vo zhivot borgovskiot atlantski ideal, iako ushte sega tehnokratite eksperimentalno probuvaat da ne ubedat deka nema nishto losho ako algoritmi ni go odrzuvaat nachinot na zhivot, primer od onie poznati eksperimenti fejkbuk dresurata [ https://www.youtube.com/watch?v=1ekkwAyNf1w" rel="nofollow - 1 ] od eeg-emf demistifirachkata kniga vo vtoriot post eve izvadok vo toj kontekst
Цитирај We will become the Borg. Now the question is will it be designed with a centralized intelligence or be like the internet, a free forming and evolving self organizing distributed intelligence? Elements in the government obvious prefer the former, which is clearly suboptimal according to evolution and optimization theory.

http://archive.is/7lpJN#selection-2123.604714-2123.604733" rel="nofollow - Mankind is Obsolete

The futurists all predicted that we would have our own robot slaves by now doing our work for us while we relaxed and could do anything we wished due to the prosperity. In a twist of fate, we humans turned out to be the robots with the machines enslaving us. As long as we don't become too aware of the inconsistencies of the system and keep our minds on our little job, work hard for the machines in exchange for points, hopefully we can live our entire lives without being pulled out of the delusion. We are the land of the free and brave, with people afraid of their own government.

spomnatite futuristi se eugenicharite koi go diktiraat tehnokratskoto tempo i potencijal, a od spunt vekje si imaat fanovi koi eugenicharskite agendi gi sveduvaat teoriski kako http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=742&PID=198476#198476" rel="nofollow - Transhumanizam motivirajki gi taka da se odvazat za men-mashin scenarioto shto pobrzo, ap moze da se kaze deka toptan nwo realnosta e Transhumanistichka vo koja chovekot i mashinata se edno a logichno zaradi strvnost po se pogolemi moznosti za rast , evolucijata defakto ako ne elitite nekoj ekstremist bi ja zbrchil od homosapiens toptan kon homosilikon [ http://lessonsfromearthschool.blogspot.com/2009/02/exit-5the-coming-of-borg.html" rel="nofollow - 6 ][ http://archive.is/Lqrfr" rel="nofollow - 6 ][ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27894&PID=3127008#3127008" rel="nofollow - 6 ] iako ovaa predozba i bash kako etiketa ne drzi bidejki jasno e ushte sega deka silikonskite chipovi kje bidat zameneti so ponapredni materijali, no moze da se kaze deka zaradi pochit kon silikonskite bi se zadrzala istata etiketa teoretski, vo praksa binarniot kje bide zamenet so http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=333&PID=231123#231123" rel="nofollow - trinaren sistem kvantno a silikonot so metamaterijali koi bi bile najpodobni za kvantnite kompjuteri, proekcija koja iskreno se nadevam deka http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1719&PID=154600#154600" rel="nofollow - obratno-polarna solarna bura kje ja zbrishe ushte pred i da dobie poopiliva inercija, no verojatno tehnologiite kje prezivejat po dlabokite labosi, no bar kje bide resetiran nivniot razvoj i zaletot koj sega go imaat eugenicharite brkajki ja nivnata borgovska singularnost trchajki po http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=742&PID=198315#198315" rel="nofollow - hedonistichkiot tredmil za antropogen raj na zemjata, iako takvata solarna bura bi znachelo seopsht haos sistemski, no posekako shansa Choveshtvoto da ostane svoe na svoeto imajki kakva takva shansa za Spasenie na Dusha nego nejzino zarobuvanje od ea-deterministite vo nivnite fatamorgani, prosto ako ve prashaat sakate kafez ili bolest ubeden sum deka bi izbrale bolest a da ste Slobodni ... no postrashnoto e shto proekciite na eugenicharite se svedeni na 2 milijardi zemjani, iako nauchnicite velat i so 5 kashatalizmot kje preziveel [ https://www.theonion.com/scientists-look-one-third-of-the-human-race-has-to-di-1819573235" rel="nofollow - 1 ] zoshto togash veruvate deka tie medicinata kje verglaat zaradi dolgovechnost na Chovekot!? hm, dali toa znachi deka treba da se raduvate na tehnokratskite noviteti, nikako, ta dali od nusefekti od solarna bura ili pak od kontroliran haos kje izginete ne e ni bitno, no bar vo prviot sluchaj kje imate moznost da se nadevate deka Gospod kje gi vrazumi zavojuvanite, dodeka sred eugenicharski kontroliran haos (onoj za koj postojat odnosno treba da im bide shift kon nwo-utopija (popoznat masonski niz vekovite kako ordo-ab-chao)) shansata za mir kje zavisi od samite eliti a tie si imaat agendi ta dodeka ne gi zaokruzhat teshko deka kje se uspokoi Choveshtvoto a i pred i potoa tehnologijata kje gi zakachi site toptan po vijugi, a Slobodnata Volja kje bide svedena na muzejsko eho od minatoto, ili, moze kje dopushtat slobodni demokratski izbori i volja na narodot bar togash!? nadevaj se pile na pijana kokoshka! no shto poprvo kje ne zakachi ne e vozmozno da se pretpostavi, mozhebi asteroid da bide risitot dokolku za solarna bura ne sme dostojni kako risit nasproti eugenicharskite filmoi bidejki na angro ramnodushno im gi ischekuvame kako nem auditorium, no asteroid privremeno bi go zatemnilo neboto a taka i hive-mind shemata, pod pretpostavka deka bi bil kataklizmichen, druga opcija e kinezite ili rusite da upotrebat https://www.bibliotecapleyades.net/scalar_tech/esp_scalarwar02.htm" rel="nofollow - soodvetno emf oruzje i ja sprzhat seta elektronika na zemjata i vo orbita, no istoto nema celosno se' da resetira, no bi go podzauzdal planot na ea-deterministite i nivnite eugenichari, a prashanje e dali toa kje go storat dokolku se potkupeni za nwo dil so nekakva shered pozicija, та би рекол Сонцето некако ни е сигурна и последна шанса по Божја Промисла ...

Orvel i Haksli ni go imaat najaveno eugenicharskiot raj од поодамна бркан како агенда [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=742&PID=198350#198350" rel="nofollow - 2 ][ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=742&PID=214123#214123" rel="nofollow - 1 ] zar ne e ochigledno deka muabetot e pilotiran [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&PID=3127266&title=nwo#3127266" rel="nofollow - 3 ] no najavi koi se verojatno povekje od chalam nego predupreduvanje dokolku se znae deka i dvajcata se fabijanci [ https://web.archive.org/web/20140928183556/http://sagaciousnewsnetwork.com/george-orwell-the-fabian-society-and-1984/" rel="nofollow - 1 ][ https://www.conservapedia.com/Fabian_Socialism#.22Privileged_few.22_membership" rel="nofollow - 1 ] ko shto posochuvam pogore niz sf-beletristika i filmoi i nauchnicite i lugjeto gi aklimatizirale za da ne im dojde naglo premnogu kako iznenaduvanje, iako dovolno hrabro za da se smeta za nwo demistifikacija nalik pofalbite za trudot na RobertD tuka nafrlen, bitno haksli samouvereno ne pouchuva deka nema beganje od takvata inercija, dodeka Orvel ne uveruva deka sekogash bekstvoto e osudeno na zrtva, koja pak kaj haksli e samiot zivot, ah kolku mi e milo shto se nemam nasrkano od takvite inventivni predozbi a samo sum gi goltal kako recenzii koi prilichat na sklepanata kniga kako shto e desajfering d matriks od insajder kako RobertD, no sepak intenzitetot vo istata e ogranichen vo odnos cela lepeza na tehnokratski moznosti i realnost, fokusirajki se na mid-kontrol kako ultimejt problem odnosno psihotronichki tehniki i tehnologija za cognitive modeling, neural programming, computer/brain interfacing, wireless brain modulating i slichno, dodeka kaj fabijancite bar pokoncizno se elaborira mesonskiot son za new world order i kako go gledaat megjunarodnite elitistichki metuzalemi [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&PID=3141810#3141810" rel="nofollow - 1 ] no ona shto ne mozele da go predvidat e do kade se' tehnologijata moze da zabega, sigurno ne ni bile svesni za dnk manipuliranje iako im bilo istoto poznato do nekade zaradi eugenicharskite dostreli vo wwI i wwII, no deka kje se miksaat geni pomegju lugje i zivotni rastenija i ribi toa ni na son ne pretpostavuvale, a deka seto toa i kibernetski kje bide donashtimano teshko da im bilo logichno, iako robotite kako pojava ushte vednash po industriskata revolucija bile beletristichka fora kako deus-ex-makina [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1720&PID=136827#136827" rel="nofollow - 1 ][ https://en.wikipedia.org/wiki/Deus_ex_machina" rel="nofollow - 1 ] no kako i da se duma fakt e deka mesonskite eliti shto i da pravat pravat zaradi grejter ivl a ne grejter gud, zato od niv vozdignatite eugenicharski agendi nemaat nitu ekoloshka nitu bio.oshka etika posredi, a na Choveshtvoto ne mu ostanuva nishto drugo tuku da se nadeva na Bozja Milost samo shto toa go pravi davejki se vo dekadencija [ https://www.youtube.com/playlist?list=PL7stjVkhFnyabXRp2GQgxlfbHeGDfsgnB" rel="nofollow - 1 ][ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=742&PID=128613#128613" rel="nofollow - 1 ] kade e frleno tokmu od ea-deterministite kako ne bi bile dostojni nitu za gram Milost i si dochekame nwo kafezarium ko shto velat Svetitelite ushte na ovoj svet da si ja primime nagradata za svojata malovernost i neblagodarnost za zhivotot koj na poklon ni e daden prosto shto sme si drobele toa i si srkame, vo poslednata fusnota pak ima aber deka segashnatadekadencija ima za cel da go resetira Hristijanstvoto, no za da nwo funkcionira kje mu treba jaka ideologija a koja posekako kje bide univerzalizam pri shto sekoj dovolno samosvesen kako poseben kje mora instant totalitarno da se lobotomira, ta vie i ponataka trchajte si po ea-deterministite chekajki za brojche vo redot na parkiranite nektardzii!

http://www.mindcontrol.se/?cat=99" rel="nofollow - http://www.mindcontrol.se/?cat=99


moze uteha e deka na evroatlanskite deterministi ima pandan, no deka SeMa im e sega vo dvor ta toa nema ni da e od pomosh, begajki od zijan na zijan udbaliticharive narod nasadile, no da e samo ovoj rizik tuku mal milion predizvikale so svoeto koruptivno odnesuvanje, no nikogash ne moze da znaeme dali ne e se' samo eden fin son za da na ea-fatamorganata ne i obrnuvame vnimanie, ne davajki mu postor na sklet vo misli, makar eve kako mene nonstop glava buchit t.e. zujat ushi, iliti kako kaj "emf svetitelon pogore" mu pravat muabet razni borgovi, mislam sakale vie ili ne da go razberete ozbilno chovekot fakt e deka ne e edinstven koj si ima takov gajret [ https://www.youtube.com/watch?v=uCEPsWF59mI" rel="nofollow - 1 ][ https://eucach.wordpress.com/2013/05/29/human-robotization-nano-implant-technologies-mind-control-slavery-neurological-weapons-torture-the-transhumanist-agenda/" rel="nofollow - 2 ][ https://exopolitics.blogs.com/exopolitics/2013/05/eu-experts-mind-control-slavery-nano-implant-technologies-human-robotization-neurological-weapons-torture-gang-stalking-t.html" rel="nofollow - 2 ][ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&PID=3127441&title=nwo#3127441" rel="nofollow - 3 ][ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27894&PID=3126989#3126989" rel="nofollow - 4 ][ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&PID=3127308&title=nwo#3127308" rel="nofollow - 4 ]

pandan ~ http://whitetv.se/en/historiefoerfalskning/33-historiefoerfalskning/1760-russia-won-the-scalar-wave-war-and-stopped-ww3.html" rel="nofollow - http://whitetv.se/en/historiefoerfalskning/33-historiefoerfalskning/1760-russia-won-the-scalar-wave-war-and-stopped-ww3.html

no da pretpostavime site tehnologii za sledenje kontrola i manipulacija koi sega se vo eksperimentalna ili upotrebna faza , primer cena i broj na sateliti koi se neophodni za da se osigura odredena aplikacija na reshenija, nemaat dovolno lufta za da cela svetska populacija ja stokmat vo nwo chador, zaradi shto ima dve pretpostavki deka (vo sluchaj da nema solaren risit) chovechkata populacija na zemjata treba da se reducira do podobno za menadziranje nivo, iako sigurno kje ostavat vishoci neli kolku uchipenite da imaat urnek shto gi cheka ako sakaat sloboda, no vtorata mozebi ushte posklet pretpostavka e deka elitite kje pribegnat na dum-tehnologii so koi vo dadeni okolnosti od groto chovechka populacija bi napravile http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=142&PID=222758#222758" rel="nofollow - izbotirani tenekjinja via bionika ili nanobotovi, no dali se za toa sposobni, hm, ako sakaat preku nokj moze da vpregnat fabriki za da izvadat na masa mas-oruzja pochnuvajki od sateliti pa nataka, zar ww2 bilo neshto porazlichno vo sAd, dodeka im terale nacistite nwo agendata na ea-deterministite amerite glumele neutralnost, a duri koga videle deka rusite pochnuvaat da gi gazat ta instant preku nokj ban'kor elitite vpregnuvaat voena centrifuga za da se zapre napredokot na bolshevicite vo evropa, neli tie bi prifatile i sssr da im ja terashe agenda ako stalin beshe nivni bot ko shto beshe lenin ili trocki, vo sprotivno im se zakanuvalo nim kako mastermajnd zad nwo agendata onaka kako evroatlanska ujdurma da im potone vo pacifik, taka i za vreme ww3 ova shto tuka vo nishkava e predocheno kako rizichna tehnologija vo race na rizik-free-eliti kje spuka do ako ne i vo plafon, a toa sigurno nema da bide pomalku machno nego ww2, ta zemeno vaka neznae Chovek koe od dvete scenarija eve kako osnovni pretpostavki kje bide posklet, ona dilemata shto e pobolno da otepash chovek ili da go osakatish nevozmozno za do kraj na zivot da se machi, normalno smrtta za povekjeto sekogash e pogolem zijan, no da si vo konc.logor i mengele stail eugenichari da si testiraat na tebe tehnologii, chinam vo takvi okolnosti samo ochaj drma, a srekja za onie koi imaat dovolno nadez vo Boga za vrz sebe da ne krenat raka tuku bar niz bekstvo da isprovociraat da bidat od machitelite sotreni, iako najpametno e kako Machenicite vo prvite vekovi so Asketski Podvig niz Molitva i Post da steknat trpenie niz koe kje go poznaat izlezot ... vo sprotivno neka se spremaat ushte sega embrionalno za bezizlez!
Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 04.Мај.2019 во 20:33


verojatno 2 milijardi vo nwo sistem bi bile podobna kasta dodeka drugi 2 do 3 robovska, za shto eugenicharite kje si najdat odnosno isturat http://archive.is/T7LDn#selection-359.0-371.120" rel="nofollow - nekoja podobna prichina bidejki konechno nivnite meceni t.n. evroatlanski deterministi vekje 2 veka aktivno iznedruvaat nekoja, da bile altruisti nemalo da go sotrat ami podrzat Nikola Tesla kako ne bi bile denes na ova deredze zaradi kashatalizmot, a sigurno mnozina kje si rechat nou elitite kje svrtat na human sozivot, hm, shto bi bilo koga bi bilo, samo kako e povlechena inercija kon avtomatizacija i robotika za toa nema izlegdni okolnosti, shto vo najdobar sluchaj ako ne go skastrat choveshtvoto masovno kje go izbotiraat 100% vo forma na bionichki-lugje odnosno kiborzi zaradi shto pogolema nivna produktivnost, neli tro titanium vo koski i zglobovi a i nekoe servo motorche za da rabotat so lesno odnosno otpovekje, a dali teraat elitite eugenicharski kon toa ne treba mnogu akal za da se skonta [ https://www.youtube.com/watch?v=jlEIvGzthsk" rel="nofollow - 1 ][ https://www.forbes.com/sites/ibm/2014/09/25/meet-the-brain-inspired-computer-chip-that-can-smell-feel-and-hear/#7f44835b2f82" rel="nofollow - 2 ][ http://archive.is/FuDsZ#selection-1385.0-1391.260" rel="nofollow - 3 ][ https://www.infowars.com/united-nations-envisions-transhumanist-future-where-man-is-obsolete/" rel="nofollow - 4 ][ https://www.lifesitenews.com/opinion/when-adam-plays-god-why-transhumanism-wont-end-well" rel="nofollow - 5 ][ https://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/ciencia_artificialhumans25.htm" rel="nofollow - 6 ][ https://infrakshun.wordpress.com/tag/social-darwinism/" rel="nofollow - 6 ][ https://en.wikipedia.org/wiki/Technological_determinism#Criticism" rel="nofollow - 6 ][ http://julianhuxleyeugenics.blogspot.com/p/huxley-and-eugenics.html" rel="nofollow - 7 ][ https://web.archive.org/web/20081119052951/http://www.knowledgedrivenrevolution.com/Articles/200805/20080519_UNESCO_1_Philosophy.htm" rel="nofollow - 8 ][ https://web.archive.org/web/20080904061034/http://www.knowledgedrivenrevolution.com/" rel="nofollow - 8 ][ " rel="nofollow - 9 ][ https://www.youtube.com/watch?v=UV17B8oq_cE" rel="nofollow - 9 ][ http://thepandorasociety.com/the-transhumanism-of-immortal/" rel="nofollow - 9 ]

no verglam li verglam eugenika, a ne obrazloziv vo nishkava shto e toa, taman ko za predposledno iako prvo vo naslovot, taman za da znaete deka denes tie vi se alfa i omega vo vash*te zhivoti bidejki svojata Slobodna Choveck Volja nim ste im ja poklonile bezuslovno kako na tehnokratski svetski eliti vo senka, tie vi stanale proksi kon sklet realnost, наместо да сте како Луѓе трансцедентни преку Божја Волја до Царството Небесно , a znaejki deka istite ne se Bogobojazni naprotiv arogantni samoljubivi nauchni eliti ta jasno e na kogo taka mu ja priklonile vashata slobodna volja bidejki ste im ko "slobodni" zamorchinja na patot do nwo oz's (operativen zlostornicki sistem) kje reche nekoj fashisti, nou fashizam e merger pomegju vlasta i korporaciite, dodeka eugenikata е pure scientific dictatorship koj ako porano go raspalile nacistite sega go prodolzuvaat i nadgraduvaat evroatlanskite-deterministi koi ne se nishto drugo nego mesonski elitii sred "globalni" strukturi koi im sluzat kako mashi za treniranje poslushnost i kompatibilnost, otan - usA - usE naskoro ~ UN one world government potoa, tuku cnn bbc dojchevele a1 n1 24teve i slichnite naniv kje bidat li bar za mig iskreni i kazhat deka se http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27894&KW=%C2%E5%EB%E8%BC%E0&PID=3131153#3131153" rel="nofollow - transatlanski ili lokalni globalistichki agitprop centrifugi , kolku treba da se otkacheni za da prestanat da glumat nezavisno novinarstvo, neli svesni se deka nwo fatamorganata ja naturaat kako med i mleko na rati, kolku treba da se samite opieni od istata za da ne mozhat da go prepoznaat nadnacionalniot kjorskak na ea-globalizmot, kako toa do vchera verglaa ua sssr a sega so nasmevka go ischekuvaa usssr, bar neka ne pouchat kako toa i kolku toa nema da bide totalitaren kako transnacionalno anacionalen logor vo koj eugenicharite kje si teraat eugenikata kako da e rosa napladne za koja vo pustinata mesonska site zednejat, ne mi e jasno kako uspevaat induciranoto samoslepilo takvite novinski starinari da go opravduvaat kako idnina bez konkurencija retorichki prashuvajki koja e alternativata, e de koja e ako ne svoi na svoeto kako Chovestvo namesto zarobeni kako brojleri pred kolenje sred eugenicharskite nwo agendi, mozebi nas makedoncite ne izbraa prvi da ne udrat anacionalno za da se pofalat deka se rimski vnuci i deka kako ea-deterministi od ona shto najmnogu se plashat po toa i najdrsko udiraat, histori ripiting, samo ushte chekame vo razlichni temi da ne shetkaat, ili to vekje go storile a sega se na nivo na bildanje nov "rimski" (evroatlantski) mashtab kaj podvlastenite strashila - koi im se nokjna mora vo nwo sonot - koi pak ako se obedinat mozat da im srushat nwo agendata ta zatoa i vo minatiot vek raskarani se megjusebno a sega uchipuvani eden po eden vo nivnite centrifugi kade danokot vo krv denes odi po linija na intelekt bidejki dovolno dobro gi iskorumpirale lokalnite poslushnici za da ni koga ima prostor za razvoj da ne mozhat da go zavozat i mora odma takvata inercija da se resetira, neznam samo zoshto voopshto glumat sloboden pazar sloboden svet sobodna volja za nezavisnost vo zapadniot svet a se centraliirani na site nivoa ograduvajki se od narodnata volja preku lobi grupi koi se vo race na ban'kor eliti, plutokratija kako sovremen fashizam koj treba da shalta kon eugenicharski nwo komunizam, socijalsti bile tie velat, tochno socijalna programa za elitite kako i bez morkovi bi mozhele da go teraat narod pak ko stoka so new world osten, ah filozofi kade zaginavte chim i FeridM nema protiv pak jugoslovenstvoto da go gleda kako podobno ko evropejski novokomponirano (logichno treba da e svesen da eu se federalizira) a pritoa da glumi seushte boshnjak komu ne mu prechi resetiranjeto na makedonecot [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27894&KW=%D4%E5%F0%E8%E4&PID=3131980#3131980" rel="nofollow - 1 ] ta koga i toj kako filozof ima koska vo grlo shto ponataka, chim i onie koi treba da bidat etichki avtoritet si gi prodale svoite ideali kako misliteli, shto pak da merite po udbaliticharite, ne se ni zamarajte, push$d$button eliti stanale no za mesonski a ne naroden air!

kako neophodno vo ovoj post moze da posocham za pochetok na edno pokoncizno intervju so brakjata Kolins vo odnos tehnokratite kako nauchna sovremena kasta koja go brka sonot za "prirodna" selekcija na patot do arievski super chovek, sepak ko za intro na slednoto radio intervju, moze bi trebalo da imate aber http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=1886&KW=%EC%E0%EA%F1+%EC%F3%EB%E5%F0+%EB%E8%ED%E3%E2%E8%F1%F2+%E8%F1%F2%E5%F0%F3%E2%E0&PID=3127783#3127783" rel="nofollow - chie maslo e arijanzimot kako teza i kako od nea si razvile teorii primer eugenicharite iznedredni niz angliskite mesonski kuloari na prosvetlenite za koi pivot bil darvinizmot, a koi pragmatichno se zdruzeni i vo tavitstok institut kako naslednik na "rojalnite" nauchni kruzoci podzakacheni vo ironshow intervjuto vo prviot post od nishkava, koj pak institut vlijael na eugenikata [ https://www.newstatesman.com/society/2010/12/british-eugenics-disabled" rel="nofollow - 1 ] i na zapad [ https://www.sfgate.com/opinion/article/Eugenics-and-the-Nazis-the-California-2549771.php" rel="nofollow - 2 ] no i na istok lebensbaum eugenicharskata programa na nacistite [ https://www.youtube.com/watch?v=BAAwh_xaEyc" rel="nofollow - 2 ][ https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/00045608.2015.1115332?scroll=top&needAccess=true&journalCode=raag21&" rel="nofollow - 2 ][ https://www.spiegel.de/international/nazi-program-to-breed-master-race-lebensborn-children-break-silence-a-446978.html" rel="nofollow - 3 ][ http://www.shatterthedarkness.net/lebensborn/page4.html" rel="nofollow - 4 ] popoznata po svoite mengelovski dostreli via konc.logori, inerecija koja post wwII dobiva samo nova forma niz bihejvorezmot i genetikata

https://archive.org/details/collins_freemasonsonry" rel="nofollow - https://archive.org/details/collins_freemasonsonry sphinx interview


vo ova intervju ima navistina interesni aberi, poednostaveno Hristovata Crkva vs prosvetlenite eugenichari od anatemago, a navistina super poenta e deka ateistite konechno stremejki kon superchovek tie vprochem konechno veruvaat vo emerging diety i.e. man can become god through science, навратете се на цитататот од Свети Апостол Павле во првиот пост за мудрите кој е предочен во воведот од книгата на браќата Колинс за надоѓањето на научната диктатура како подлошка за н'с'п, konechno cela elaboracija vo intervjuvo na sphings radio e ekstra pouchna, no bi izdvoil moja razmisla vo odnos aberot na voditelot deka Hristijanstvoto bilo korupirano zaboravajki da posochi deka korupcijata e vo instituciite na katolichkata Crkva predi se, a zaradi napushtanjeto на добрата христијанска пракса која ја стандардизирале Светите Отци во првите векови, како Мистицизам Идеологија и Теологија, навистина денес таквата пракса е мит за мнозина, no defakto Katolichkata Crkva kako super-centralizirana no i katafatichki sklona stanala vo dadeni momenti i teokratska centrifuga http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=secret%2Dsuppressed%2Dvaticanteutoniczi&PID=3127730#3127730" rel="nofollow - pa i navlegle razni zemni koruptivni iskushenija shto dovelo popoleka i do indulgencii a shto pak mesonite go iskoristile za nejzino fragmentiranje via protestantvo, iako seto toa e poprvo renesansna neopaganska inercija bidejki logicno ako se pokaele zaradi zastranuvanjata i kje se zacelile Blagodatno, no kako koga pontifite bidnale izbotirani pa i seeni od renesansnite zapadni eliti, na seto toa pak kako Crkva odgovorile so zateganje na sveshtenichkiot poredok da poveruvale deka ako vo svetot pushtat monasi Narod da rakovodat po site strani zaradi pogolema iscelitelna Blagodat deka taka kje ja zadrzat pastvata i odvratat od naletot na neopaganizmot turkan via "humanistite" renesansno, no zar e vozmozno shleperi da pushtish sred maldziski ulichki, jasno deka site kje zaglavat, na strana shto ne sekoj moze da ponese monashki tovar bidejki toa kaj katolicite stanalo norma da sveshtenstvoto e strogo monashka kategorija, zicer koj otstapil od izvornata dobra praksa koj gi chini ete i naezda od pedofilski iskushenija, prosto ako doktor specijalist slezi vo primarno zdravstvo toj kje se opushti popoleka da vekje fokusot nema da mu bide kon teshki bolesti tuku sekojdnevni nastinki, logichno pogreshen pristap, smeshno zaradi koj i dosta neupateni Pravoslavni mislat deka i vo Pravoslavie sme na slichno deredze, no da ne gresham dusha ne e se' idealno vo Pravoslavie normalno virusite gi napagjaat i tuka onie koi nekako elitistichki se opushtile [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=23589&PID=3140244#3140244" rel="nofollow - 1 ] no da se generalizira deka sme slichno popareni ko kaj katolicite bi bilo ko dageneraliziram deka zaradi tersene razbiranjeto na darvinizmot od strana na mesonskite nauchni eliti deka site nauchnici se satanisti [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%E4%E0%F0%E2%E8%ED%E8%F1%F2&PID=3141912#3141912" rel="nofollow - 2 ] sepak duri i da ne se na kraj kje im ja kidnapiraat dobrata volja takvite eliti spinuvajki gi nivnite izumi i znaenje zaradi brkanje na svojot utopiski ideal za odgleduvanje superlugje, a deka nekoj kje gi zapre, hm, kako koga vo nivi rqce kako evroatlanski deterministi e i "svetskata" ekonomija i "megjunarodnata" politika, koj kje im stapne na opash koga agendata za nwo si ja teraat aktivno vekje dva veka od francuskata revolucija navaka, zar mislite deka so lesno kje se otkazat od steknatoto, edinstveno se plashat kauzalno da ne gi zakachi nekakva narodna revolucija bidejki samite se tronisale soodvetno , no znaejki koj e tatkoto na revoluciite toa e nevozmono biejki tie kako eliti se negovi milenici, a onoj koj pak kje se odvazi taka da gi smeni i samiot kje stane negov rob, super filmska predozba za toa se ona ridikovite hroniki, конечно она што треба е револуција во Срцата на Луѓето за повторно да се обратат кон Христа подвижнички а така да измолат Господ за нив да ја извојува победата што побезболно пример преку соларна бура која би ја спржила сета електроника на земјата, prosto resetiranjeto na eden vakov nauchno-neopaganski sistem koj pushtil dlaboki korenja niz sekularizmot po site strani nema logika deka kje se iskoreni so kakva i da e nasilna revolucija a ne pak teokratski nekoj da veruva deka kje izleze na kraj nekako samo kje stane nova masha vo racete na anatemago, zar e vozmozno za Hristijani da svrtat protiv zloto so zlo, никако имаат право само да се бранат доколку како заедница се нападнати а и тогаш најнапред треба да се исцрпат сите средства за човечки братски да се најде компромис доколку е возможно ...


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 04.Мај.2019 во 22:12


kako trgnalo neznam shto e polosho kiborg ili matrix realnost koja ochigledno kje bide nusefekt od nwo proekt, vo prviot sluchaj eugenicharite pravejki niz gmo bionika i psihotronika kiborg rasa, a vo vtoriot transhumanistite brkajki virtuelna singularnost da ja skockaat chovechkat\ svest virtuelno, iako i vo dvata sluchai toa se veshatchki idealisti koi se vo kandzi na anatemago i negovite mesonski kukli megju zemnite eliti, zoshto go velam ova bidejki imam iskustvo vo borba so nivnite kuklari koi ushte sega si imaat astralen matriks vo podnebesieto, onie paganski predanija za shambala thule avalon itn., zhalno e shto kako Pravoslavni nevozmozno ili poprvo neverojatno smeshno e kolku voopshto ne go praktikuvame Hristijanstvoto vo polnota Svetotainski ta duri taka i beter sme od ateistite koi ne ni imaat prilika da go poznaat Preminot, no deka e lesno ne e, duri i da e otshtopan Chovek od tv ne e od internet ili obratno, ili pak centrifugata go mele zaradi siromashtvo opkruzen so sebichluk i nesamoodrzlivost, a kako takov Chovek ne e ni kadaren da se fokusira na Dushevno Spasenie usrdno, onie pak koi nekako se obogatile se vo ushte pogolema stapica bidejki vo najmala raka se zatrupale so razni igrachki koi sred kashatalizmot moraat da gi pazat glancaat krijat a koga gi upotrebuvaat sakaat so istite da nadminat nedostizni momenti za barajki preku Leb pogacha i pokraj toa se' shto imaat pak da im e malku sonuvajki i fantazirajki za noviot model ili trend so koi kje bidat chekor poblisku do srekjen zivot spored prosta zivotna matematika, i vo dvata sluchai ona shto go srozuva duhonosniot potencijal na Choveka e samodovolnosta sebchilukot posesivnosta suetata vo kakva i varijanta ili okolnosti da go zakachuvaat, velat moralo gmo zoshto mnogu gladni imalo a toa pola hrana shto e proizvedena na svetsko nivo zavrshuva vo otpad, kogo samo lazat dodeka izigruvaat bogovi eugenicharite i nivnite mesonski eliti so se' site nivni neiskreni ako ne skrieni agendi za depopulacija i arievska rasa, da ne e pomalku konspirativno turkaat religiski univerzalizam politichki, shto duri i koga bi go isterale istiot nema da bide odrzliv osven ako site teoloshki pismeni ne bidat lobotomirani a gledame za toa imaat napravii makar i peshtera Chovek e povlechen, no ako neshto bide sklet toa kje bide nusefekt od labaratoriski bolesti i ekperimentalni lekovi za niv, taka voljata za Sozivot a ne pak Evharistija kje bi ozbilno iskushana, toa i sega lugje maloverno se plashat od ista chasha da se Prichestat a ne pak ako zdrmaat epidemii, ete katolicite go reshile toa so hostija, no chim poche Narod da otstapuva od izvornata tradicija taka malku po malku i pochnuva da gubi kompas, toa istoto i sega pochnuva vo zapadnite Crkovni Prvaoslavni Hramovi da se sluchuva so klupi vo Naosot za taka Sluzbata da se sveduva na teatar namesto Sveta Cereminija, no pochnete od sebe doma kolku pred i po pojadok ili pak rabota nekoj Blagodari niz Molitva a toa pak da gomchini fokusira smerno ispravno, nemame ni trpenie ni vreme a Spasenie bidejki zivotot ni e skockan od uzivanja ili stravovi iliti ezidejnost kako rezultat na ramdushnost koja pak e nusefekt dali zaradi sebichlukot ili chalamot a tie pak se uhraneti ox rat-race lihvarlukot i konzumerizmot kako stolbovi na kashatalizmot natovareni so krovot na dekadentniot macho ili seksi trend za posebnost pa i globalisticka pripadnost vo zaednicata na idolopoklonici na kultot na teloto, no ima i pobeter onie koi se realizirale ili isforsirale taka nenaogjaki radost vekje na toa nivo mechtaat za vechna zemna mladost, najnapred istata brkajki ja farmaciski, utre genetski, a zaradi nusefektite od e-sinergichen pritisok vrz teloto normal veshtachko eugenicharsko zateganje nema da bide kusur tuku glavnica, kiborg navistina ne e daleku od realnosta kako sogragjanin, posekako moze opravdano zaradi invalidite, no nikako zaradi mesonite i trkata po super chovek a taka super choveshtvo via eugenika, shto bi rekol Asimov rob-ot e robot, no komu!?

za sega od ona shto ne go krijat odnosno ne mozat da vekje da go skrijat elitite tehnokratite i udbash*te e gmo agendata - t.n. genetski modifikuvani organizmi kako bioloshki inzinjering za fitest spicies among us an them, se chudam dali onie mutanti od pola chovek pola zhaba pred dvaesetina godini shto gi naogjaa po deponii ne se labaratoriski kvanten skok na onie koi eugenicharite ko mengele vo ww2 gi pravele, za ili spored takvite nema greshen genetski pristap tuku samo pogreshni nusefekti, taka ako jadete gmo hrana toa ne e strashno samo moze da se javat nesakani posledici eventualno, a se' bidejki ban'kor elitite si imaat svoj stravoi kako centrifugata da im se odrzi vo zivot, no i vas da ve odrzat na gotovs za da im ja vrtite kako robovi, neli mora da mislat za robovite shto kje jadat bidejki ne se samoodrzlivi, no da recheme bile altruisti filantropi dobronamerni bez nikakvi lebensbaum agendi kako eu'genics technocratic dictatorship, zoshto togash dogovaraat vekje cel vek shemi zad zatvoreni vrati kako ''megjunarodni'' eliti, da ne gi zdobolelo usta od zborenje!? ne, vas kako lugje ve tretiraat ko resursi ako ne stoka ili pak zamorchinja, koga kako im treba, a demokratijata e samo fatamorgana za da ve vozat polesno bez da si pokazat rogoite ako im sripate, bidejki ako si pokazat rogoite rizikuvaat da se pojavi aktiven otpor koj kje trcha da im gi soseche, no jas znam i velam toa e pomalku delotvorno, a najizdrzhano e da deluvate Hristijanski niz Molitva prizivajki Bozja Blagodat a kolku pouporni ste kako Molitvenici tolku i pogolemi chuda se sluchuvaat ...

sepak najnapred treba da ste zapoznaeni so rizicite , a eve vo odnos eugenicharskata gmo agenda nekolku aberi koi kje vi pomognat da gi uvidite bioetichkite i ekoetichkite iskushenija koi se nusefekt od GMO fatamorganata koja vekje na angro go unishtuva i biodiverzitetot na zemjata, no i predizvikuva novi patogeni mutacii, slichno ko shto farmacijata so forsiranjeto antibiotici izvadi superbakterii, ta uzivajte narode dodeka se namnozuvaat rizici a vas ve tapshaat po ramo lokalni globalistichki pioni kako toa moralo i nie da sme alajned so agendite na eugenicharite, shirum zatvorete si neli ochite bidejki sega i tuka toa bilo neophodno za vasha srekja, med&mleko via chemer&jad, airlija na pametot servo-mausdonski!

no ok ve razboram site, od edna strana ispran vi e mozok dekadentno i mediumski, ta samo ako nema bombonchinja sripuvate na ulica onaka bez pogolem ideal od prazen stomak, a chekajki na gotovo normal ve tretiraat i ko brojleri ( https://www.youtube.com/watch?v=RkG_nh4_HiU" rel="nofollow - who can count but cant think ) chija slobodna volja mora da e predeterminirana od eliti bez odgovornost za svoite eksperimenti od kakva i priroda da se istite, ta moeto razbiranje e i ushte pogolemo bidejki aj shto nemate nitu zemni chovechki ideali koi se poopiplivi na prva, a ne pak duhonosni za koi treba tro fokusiran zivot vo Sotiroloshki Podvig t.e. Etichki da dumate ne od aspekt na telo tuku dusha, iako deluvanjeto vaka kje vi bide daleku poefektivno vo namerite da im stapnete na opash na eugenicharite nego da terate so nivno povrshno demistificiranje tabanje i sotruvanje via hartija sukala i tupanici, iako i toa kje gi pecne vo sueta no nema da gi sotre vo koren, za shto chunki kje dochekame obratnopolarna solarna bura ako toa sme kadarni da go izmolime od Boga ...
vo sprotivno uzvivajte ushte sega vo eugenicharskiot raj na mesonite koj vekje e vlezen vo tretata faza na svoite niski vajboi odnosno podvlegue kako i se gleda, pa posle industriskata i elektronskata na red e genetskata revolucija, ta ako do sega ve drmaa logorski na dvojka pochekajte da vidite kako toa kje izgleda na trojka a vi krchka eugenicharsko maslo vo mozok krvotok a sledstveno i dusha bidejki istata ste ja upatile da se nadeva na tehnokratite deka kje vi najdat za neshto chare, ve oslepeja niz mamonizam na kulturen nachin, ta sega samoodrzlivi ste samo kako zabordzeni, a ko rat-race djanaci i svoite deca gi frlate vo zalog pred mesonskite stapici za arievska rasa na chelo so anatemago, shto moze vam ne vi e jasno no imajte predvid deka apsolutno mokjni lugje najlesno se korumpiraat od silite na podnebesieto, prosto kako vozgordeani samite stanuvaat kompatibilni so centrifugata na gordosta a bidejki ne se nad nea bivaat nejzini bezbozni bezblagodatni robovi!    

1.2.3. gmo + homogenetika + bionika = eugenika
slichno kako so vakcinite taka i genetikata vo daden moment zaradi x-okolnosti kje vi ja protnat kako neophodna, a potem veruvajte im na eugenicharite deka imaat chisti nameri so prochisteni geni, sred kashatalizam sega gajretot e od biznis interesi, a sred nwo utre gajretot kje bide povekje od ego - samobendisanost, eugenukata e kako kibritche vo racete na malo dete ushte da podzasushi naokolu malku povekje i eto ga pepel posekako ako ne zavrne ...

1. eve gmo-aber kako go imav potfrleno na fb koga vletav da pozdrav prijateli i rodnini bidejki drugde teshko i Chovek da gi najde ...
- hm ea-determinist rushing for lust for power control and slaves .. throne assured by technocracy + plutocracy leading to pure eugenics .. and yes technocracy is most liable approach for this goal through tools like d social platforms nowadays ..
Цитирај in his book, ‘’Battlefield of the Future,’’ Lt. Col. Robert Kadlec of the US Air Force, described GMOs as the most ‘’cost-effective’’ and cheapest weapons of mass destruction ever in America’s hands, when ‘’compared with other weapons of mass destruction.’’ Concurring, Prof. Steven Block, a biophysicist with many years working experience with classified Pentagon documents, put it this way, ‘’We’re tempted to say that nobody in their right mind would ever use these things. But not everybody is in their right mind.’’)
http://www.punchng.com/business/global-finance/gmo-food-push-it-down-their-throats-2/" rel="nofollow - http://www.punchng.com/business/global-finance/gmo-food-push-it-down-their-throats-2/
" rel="nofollow - gmo-food-push-it-down-their-throats-1/ - https://web.archive.org/web/20130808014852/http://punchng.com/business/global-finance/gmo-food-push-it-down-their-throats-1/


History Of Codex Alimentarius: Nazi Connections Run Deep Within - https://stevenjohnhibbs.wordpress.com/2010/11/18/history-of-codex-alimentarius-nazi-connections-run-deep-within/" rel="nofollow - https://stevenjohnhibbs.wordpress.com/2010/11/18/history-of-codex-alimentarius-nazi-connections-run-deep-within/
    http://zaoduh.blog.rs/blog/zaoduh/generalna/2007/10/21/codex-alimentarius" rel="nofollow - http://zaoduh.blog.rs/blog/zaoduh/generalna/2007/10/21/codex-alimentarius
    https://www.pijanitvor.com/threads/codex-alimentarius-zlocin-protiv-covjecanstva.11647/page-2#post-271290" rel="nofollow - https://www.pijanitvor.com/threads/codex-alimentarius-zlocin-protiv-covjecanstva.11647/page-2#post-271290

Codex Alimentarius and New World Order - Fool Me Once, Ian Crane - https://web.archive.org/web/20080320030829/http://www.foolmeonce.co.uk/" rel="nofollow - https://web.archive.org/web/20080320030829/http://www.foolmeonce.co.uk/
    http://www.ianrcrane.com/index.php?route=product%2Fsearch&keyword=codex" rel="nofollow - http://www.ianrcrane.com/index.php?route=product%2Fsearch&keyword=codex

CODEX ALIMENTARIUS GLOBAL FOOD IMPERIALISM - https://web.archive.org/web/20080720113358/https://www.thenhf.com/codex/codex_87.htm" rel="nofollow - https://web.archive.org/web/20080720113358/https://www.thenhf.com/codex/codex_87.htm
    Anti-Codex Campaign | The Dr. Rath Health Foundation - http://www4.dr-rath-foundation.org/THE_FOUNDATION/Events/anti_codex.html" rel="nofollow - http://www4.dr-rath-foundation.org/THE_FOUNDATION/Events/anti_codex.html

Health Freedom Threats: Codex, FDA, Vaccinations, GMOs ::… - https://web.archive.org/web/20080722101410/http://www.healthfreedomusa.org/index.php" rel="nofollow - https://web.archive.org/web/20080722101410/http://www.healthfreedomusa.org/index.php
   Former Army Intelligence General Warns Americans May Lose Healthcare Freedom - http://www.prweb.com/releases/2006/1/prweb336786.htm" rel="nofollow - http://www.prweb.com/releases/2006/1/prweb336786.htm

Цитирај And then, as US Secretary of State Albright said, "What good is this marvellous military force if we can never use it?"

http://web.archive.org/web/20040427224215/http://www.swans.com:80/library/art6/sumner01.html" rel="nofollow - http://web.archive.org/web/20040427224215/http://www.swans.com:80/library/art6/sumner01.html
    http://www.attackonamerica.net/riseofthefourthreich.htm" rel="nofollow - http://www.attackonamerica.net/riseofthefourthreich.htm
    https://books.google.ie/books?id=du5CBAAAQBAJ&pg=PT183&lpg=PT183&ots=pz-HJrbaYK&sig=vmiBHtP5dEzHr0kwJxTIyTj-YLw&hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwj1_sudofjVAhVEbVAKHZ6GDQoQ6AEIPzAF#v=onepage&q=corporatism%20fascism%20federal%20europe&f=false" rel="nofollow - https://books.google.ie/books?id=du5CBAAAQBAJ&pg=PT183&lpg=PT183&ots=pz-HJrbaYK&sig=vmiBHtP5dEzHr0kwJxTIyTj-YLw
ova na archive.org da se pobara http://www.vaseljenska.com/english/the-european-union-is-based-on-the-nazi-plans-published-in-berlin-in-1942/" rel="nofollow - http://www.vaseljenska.com/english/the-european-union-is-based-on-the-nazi-plans-published-in-berlin-in-1942/ [/quote]2. na vakviot postoen genetski rizik vo odnos hranata, ushte pogolem rizik e bioetichkiot galimatijas za chovechka modifikuvana genetika napudrena so geni od razni rbetnici i bezrbetnici, em seto toa bez nikakva vasha soglasnost [ https://www.youtube.com/watch?v=Oxdsl87x2Nk" rel="nofollow - 1 ][ https://www.youtube.com/watch?v=s9G7N3gvxkk" rel="nofollow - 2 ] a rizicite koi proizleguvaat od genetika vo eugenicharski race mornici bi im strkalale i na genocidni generali, za nas avionite se uba rabota no vo nivni race i bash ne ni izgledaat ubo, no voenite bandibgi gledame znaeme zapazuvame, dodeka nauchnite ni od blisku nemame aber za shto se' i na shto se' se spremni, shto veli na krajot od intervjuto vo vtoroto video dr. Petar Mitrikeski to zavisi od moralnost drushtva, eh bash zatoa romantichno kje si legnuvate na brashno ...

... najchesto bez akal deka mnogu nauchnici a ne pak eugenichari nemaat etichki bushoni, za srekja ima mnogu i koi imaat, duri i Hristijanski se osvesteni kako Vocrkoveni primer dr.PetarM, no dali nivniot glas nekogo kje odvrati da glumi zemen-bog shto glumat eugenicharite neznam, se nadevam nema vo komshii da moram nabrzo da zhivejam so zmii ili skakulci na dve chovechki noze a vraboteni vo administracija, zamislete deteto da moze da go ragjaat zeni vo kompjuterki inkubator a nashtimano od tastatura neli bolno bilo ragjanjeto, no zoshto da troshat pari za tenekjina ta moze kje im napravat kengurski torbi za vo stomak za ushte dodeka raste da si go galat, chinam paranoichno preteruvam, a se nadevam ne e do tolku zaminat muabetov, no od kaj da znam ne sum genetichar nit pak sum se zainteresiral osobeno za temata, a dodeka jas se opismenam vekje si krkam gmo hrana i chekam da izvadat rezervna jetra kako prilog za stalni mushterii na johny'walker 2050-ta, koga nema vo samata nauchnz fela koj bi dumal zz ekstremite i rizicite, toa e kje si nagagjaat ko mene polupismeni ...Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 05.Мај.2019 во 01:16

што е тоа Утопија сигурно преносно знаат повеќето, но од каде е дојден зборот можеби и не, та да не е и тоа покусо еве [ https://en.wikipedia.org/wiki/Utopia_%28book%29#Interpretation" rel="nofollow - 1 ] веројатно критика за хуманистичкиот порив на своите современици koi togash sigurno i bile raspalile so antichkite aberi na Platon za atlantida [ https://digressionsnimpressions.typepad.com/digressionsimpressions/2018/10/on-gardening-communism-and-competitive-emulation.html" rel="nofollow - 1 ] a koi konechno ideoloshko-gnostichki eshto podocna gi promovira knigata nova-atlantida [ https://en.wikipedia.org/wiki/New_Atlantis#Who_Rules_Bensalem?" rel="nofollow - 2 ] elita koja vo senka ja vodi drzavata, i kamo da beshe humana takvata elita, tuku humanistite potpirajki se strogo na padnatiot chovechki razum stanuvaat plen na antichkite ezoterii brkajki alhemiski preku Leb pogacha za toa da gi dovede do neopaganizam instant a taka i da pochnat da sonuvaat za rajna zemjata, iako e jasno deka ova mesto e zaradi nasha kazna каде можеме да се корегираме и повторно да се вивнеме во Висините, no dali e toa vozmono ako nemavme izbor, ako se' e predeterminirano, ili dokolku se frlime na uzivanje 100%, Можеби ако не Го отфрлиме Христа како Бог, no dali bogatiot stegnatiot moze da ima takvo smirenoumie predaden na niskite i visokite strasti, no da recheme bidnala utopijata mesonska realnost, dali taa nema taka da se vozgordee i si rechat lugjeto toa e raj i tie se tamu bogovi, samoizmama koja na prvata vrata vednash po upokojuvanjeto na teloto bolno kje gi otrezni, no komu kolku mu e dadeno odnosno posakuva da poznae deka na ovoj svet ne moze da se zivee rajski nitu pak kje docheka chovek nekogash vistinska sloboda, greota e shto denes ucheni no bidejki spletkani strogo po zemni mudrosti pa i si ginat prilikata mnozina koja im e pokloneta t.e. Да Си Спасат Душа, колку малку треба, најнапред да се нема предрасуди, потоа и да се бара Вистината, а на крај и да се има опит во нешто за да се изведе здрав заклучок ... еве тро абер за оние научно скептичните во однос духовноста наспроти науката ...навистина за восхит кога ќе чуеш а не пак запознаеш не само продуховен туку и Воцрковен Праославен Верник како др.ПетарМ кој воедно е и микробиолог просто ја познал Христовата Вера правилно а си ја тера земната наука етички внимавајќи на ризиците како Човек а не кашаталист, веројатно и други би имале таков табиет ако имаат среќа или се одважат да земат учество во Православие низ Славословија и Светотански Живот ... i ne e za lutenje, onie koi ne eksperimentirale taka vo Pravoslavie isto kako i produhovenite shto nemale iskustvo vo nekoj nauchen labos ni od blisku nema da im bide poznata materijata a ne pak da stignat do sodzercuvanje na vistinata vo dadena oblast e sega dali jas imam iskustvo vo eugenicharskite filmoi, hm, donekade kako nekoj koj na svoja kozha osetil i povrshno paganizam i povrshno totalitarizam a na toa ksmet da nurnam i vo farmakoloshki filmoi i eto ga тро Среќа та им скубнав онака Православно заради почит кон своите Предци ... srekja da kurtulam i od zemnite mudruvanja bez da se spletkuvam vo nivnite teorii na mlaka voda vo odnos eshatologijata a ne pak sotirologijata t.e. shto za zemnata nauka e krajjno neophodno i spasitelno, spored nea liberalistichki zhivot no so elitistichki predeterminirana Slobodna Volja onaka chim ti rechat ne si Makedonec ti da im kazhesh taka e bidejki darvin ti go vrzale vo krpche makar paradoksalno [ https://medium.com/humanist-voices/the-dangers-of-biological-determinism-858bad8dac3f" rel="nofollow - 1 ]

ona shto e konechen zakluchok od poslednovo video e deka eugenicharskite eliti gledaat na lugjeto kako stokaона, a тоа se ima potvrdeno kako lokalno taka i globalno, avo nivnata zhivotinska farma bitno e samo koj e na vrvot, spored niv izbrana elita, секуларно антропоцентричен модел не ни има, туку станува збор за паганоцентричност бидејќи посекако си имаат елитите свој идол, на сето тоа одговор е само Христоцентричност при што центар на нашиот Живот е Спасението на Душа, но како до тој идеал кога сме дефокусирани од Вистината низ разни тривијални теории на млака вода за развој и раст виа гетоизирање како бројлери во градови какде самоодржливоста зависи од индустријализацијата конзумеризмот и светската економија, зар е толку недофатливо дека излез од тоа е Самоодржливост преку Аграријанизам, земја и вода има на претек иако ве убедуваат дека нема а зошто бидејќи постојниот начин на експлоатација на ресурси човечки и материјални како е срочен е еколошко и биолошко искушение не само по Човештвото туку воопшто Земјата, на што решение си имаат елитите виа еугениката глумејќи богови кои си го зеле правото да одлучуваат кој треба или не да постои, за тоа да им оди од рака спинуваат појава на разни лабараториски болести и зорт кашаталистички навики како би имале согласност и од масите да забегуваат се повеќе со ариевско-генетско-стерилен табиет, не дека науката по дифолт е грешна работа, туку зијанот е како и кој истата ја завозел, ете има многу навистина човечни научници кои без задни намери а свесни за ризиците приоѓаат на проблемите, ќе го земам социолошки за пример http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=742&PID=140806#140806" rel="nofollow - др.Маслов и неговата Хиерархија на Потреби каде едноставно се поставени општествените релации кои допринесуваат до посреќен исполнет Живот, но како по истата да растеме кога ние сме заложници на елитите уште на првото ниво што преку лихварлук што преку бројлерлук, логично се додека не почне Народ да се отргнува од таквите канџи преку Самоодржлив Рурален Живот нема ни да стигне до инерција кон рајатлук а не пак Спасение во Мир, а прашање е и кога тоа би станало случај дали тие како светски елити ќе седат мирни, напротив и така но и без тоа тие ќе гледаат со контролиран хаос да стигнат до својот идеал за еугеничарски утописки рај на земјата, mislam ushte na chelo shto ne si go tetoviraat ordo-ab-chao mototo, a koj misli deka istoto e samo ukras vrz mesonskite lozhi kako premisa a od tamu i agenda toj se lazhe, haosot za niv e kultna potreba duri i koganema uslovi za toa, kakov im e korenot takvi im se grankite a plodovi taka im se grchlivi, za niv srekja e da se vladee po cena na krv od glava do petici, duri spored niv neopaganski i pozhelno ako se znae deka taka prinesuvaat zhrtvi na svoite idoli za smetka na shtompogolema obzemenost, a se lazhete deka so takvite eliti nekako kje izlezete na kraj drmate didaktichki so mozok, udrete po niv i nivnite meceni со Божја Сила Благодатно за така и нив да ги очистувате а нивните мецени сотрувате ... но хипотетички да речеме не се забегани светските елити и само најслучајно човечката цивилизација удрила со кашатализмот во ќорсокак зошто тогаш форсираат бројлерлук, од една страна форсираат неконтролиран економски раст потпрен на индустријализација постојано окрупнувајќи го банк'корп секторот така, а од друга страна неподносливо е бремето за сите зависни од таквата центрифуга да бидат правовремено сервисирани, наместо да се стимулираат локално самоодржливо и рурално Луѓето, заради еколошки и биолошки здрав Живот, вака како стојат работите од една страна на места има експлозија на природен прираст на одредени места од друга недостиг и на одржлив прираст а така назадување на скалата на економска конкyретност што пак отвора простор за се поголемa гетоизација и распалување на технологиите дигитално индустриски, машините стануваат неопходни а Луѓето терет бидејќи несразмерна или непогодна е алокацијата на човечки ресурси во однос економијата меѓусебно зависни до степен да самите заедници почнуваат да гледаат излез само во глобализмот чекајќи на елитите да им изнедрат решенија, но за елитите ние сме само статистика та и смешно е да се очекува дека нема да има сред нивните математики екстра колатералки, а на сето тоа кога ќе се додадат и нивните елитистички стравови од појава и на спорадични демистификатори а не пак трајни дисиденти кои ќе ги есапат нивните неодржливи технократски агенди и оп мрцварењето е загарнтирано сеопшто дуpи и кога нема потреба од истото, просто ние денес живееме во нeкој вид на концентрациски логори кои имаат привид на слобода, во истите пак иако се помалку ќе има граници се повеќе ќе се ограничуваат индивидуалните права за сметка на технократските агенди, а не ни останува ништо друго туку да се надеваме дека надприродно Господ ќе го ресетира ваквиот технократски ќелеперлук час поскоро што поозбилно, но дека ќе дочекаме ресетирање на системот спиејќи на уши тоа тешко, барајте и ќе добиете ни е речено, а ние што бараме, не излажаа секуларно дека треба да го посакуваме бројлерлукот а среќата да ја чекаме на банките и корпорациите, па чекајте тие некогаш под товарот на својата тежина да се струполат, но дека таквиот бан'кор пад ќе биде дочекан со радост тешко, кој колку е спремен да ги амортизира нусефектите со лесно, дали имаме спремно алернатива, дали и сега можеме да прешалтаме со лесно рурално самоодржливо како основните потреби би ги задоволиле за безбеден кров над глава и залихи на храна, тогаш прекaсно ќе биде за да чекаме од Бога преку Леб погача, бидејќи тоа треба и да се заслужи, бидејќи уште сега на овој свет го добиваме она што сме си го барале со време, а за жал ние најчесто ги бараме бунилото и тривијалноста за така нормално и очај да не фтасува порано или подоцна ако не од друго од зачмаеност на духот, лично дури одбивам да бидам некако дел од таквиот систем, но еве така пак се зачмајува Човек доколку задремал и не се тргнал од истиот макар не бил учипен во него, но секој со својот памет, бар Човек да е свесен каде му е а каде не му е место, а штом се укаже прилика нека тера каде мисли дека Слободата му е загарантирана, за мене онаму каде заедништвото постои, денес уште по Манастирите, каде посекако Слободата не е неограничена а залогот е повисоко постоење низ духовна пракса, слично ќе сакаат да ве насочат сред nwo реалност но дострелот таму не е кон висините на духот туку амбисот на мозокот ушкопен од еугеничарски агенди, но сите Монаси не можат да бидат, а ниту пак елитите би им дозволиле, сепак низ рурални комуни како што живееле нашите предци во Братски Куќи посреди фамилирајни Маала илити Клановски Села возможно е да се осигура некаква слобода и денес и утре, само проблем е што без цврста духоносно лепило таквото заедништво може да биде климаво па и помалку самоодржливо т.е. измачувачки недоносливо, а може да распали здраво но да стане заложник на неопагански вајбои што пак ќе биде и попогубно него постојниот конзумеристички дезориентиран индивидуализам, ајт еднаш се живее па не губете времe и пробувајте да се осободувате од центрифугите кaко знаете и умеете без премногу да се тревожите кој модел е одржлив, а падни стани ќе си дојдете на свое, но секогаш имајте на ум дека Моралот Смиреноумие но и Страв Божји мора да ви се норма, без нив ќе си искорумпирате табиетот и малку по малку пак ќе си се вратите на центрифугите!
Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 05.Мај.2019 во 20:04

си реков минатиот е последен пост е на темава, но се излагав, мислев доволно е што ќе отидам денес на Литургија и ќе ставам капаче и на идивиди форумсково блогирање, НО кабает телевизор да имам по дома та да се изреметам ако не претпладне тогаш попладне, и таман Спокој троа насобрав, но малку со прејадување се подуспав за доручек, а сега и со тв распаљотка за време на ручекот, и еве мотивација одма да посведочам колку беспредметно е да очекувате дека Душа ќе си Спасите ако тв по дома ви е куќна помошничка за разонода, погрешно хоби дури и ако спортски или филмски го милувате, а не пак ако политички или сензационалистички си го гушкате!

повод за постотв е на прва воочувањето колку постлитургиски Мир одма ви гине ако тв ви е вклучен, денес во Недела попладневно по грешка склет тема кај ВаскоЕ вЦентар едикоја пинк'пантерка како интервју за промоција на разбојничка автобиографија, а бидејќи станува збор за жена нормал соблазнително интересно нели малку убаина малку истурен склет муабет низ бисерни заби, та дури и само што ја слушав како вергла за своето разбојничко минато веќе и циркулација заминала во погрешен дел од мозок, оној кој е задолжен за активирање адреналин, само што убо е кога тие вијуги се активираат при спорт можеби, работа посекако или пак наука некако, но само и ако само тоа е во живо а не пред е-тенеќе, бидејќи пополека така бивате испрограмирани, во случајов колку криминалот е нормална работа а така и пополека да си отворите рамнодушен прозор во срце кон гревот ако не злото, што вели Татко ми тој би цензурирал одма ваква сензационалистичка емисија бидејќи за млади невести им отвора чекрк ут глава пардон чакра во мал мозок за да се закачат на таква криминална вајбоина, веројатно но каде кој да повлече во кашатализмов граница, но не е тоа случај само сега, навистина како клинец и јас бев се мотивирал на криминал вака но пред се филмски, а бидејќи беше фора во транзицијата онака детски кој повеќе чоколада украл од некоја продавница па и стана норма потоа кој може и' повеќе, а со доволно добри тв и малџиски мотиватори криминал-мајнд не ви гине, фракинг либерализам виа тв навистина го расипа Народ тогаш и само со сателитска и видеотеки, а сега со воа кабловската интернетот и живот на лихва хм можам да замислам од Деца не социопати туку психопати прави, бреј пред некое време ми каменуваат од разонода гајбата, а за малку не ги превоспитав онака ко што треба малџиски за да не им текне веќе никогаш да се дрзнат на нечии такво малтретирање, но некако се соземав кога видов дека се малолетни, а капак ми вели Командирот на локалната ПС спушти топка денес малолетници ко бели мечки се заштитени та и за закана може зандана да те пикнат а не пак да ги истресеш, му велам или вие приберете ги или јас ќе ги превоспитам, мислам во мое време се правеа тешки глупости, но да малтретираш невин Народ од разонода тоа не било никогаш, хм сигурно имало исклучоци ако некој некако некого мрцварел или пак чопорско-тифоски кому иде да надрља, НО ето ту'мач виртуелен свет а премалку реален та гневот наместо постојано да им е канализиран некако уметнички друштвено тој се насобира а сетне кога ќе пукне пукнало, Слава Богу дури и кога овците не ми се на број со самото тоа што се Воцрковив бар и за миг во животов успевам да се сетам дека овој свет е минлив и распадлив та не вреди во истиот да бркам чалам или пак се тревожам зошто е натопен во неправда, АКО Човек има разбирање за околностите така и ќе ги ескивира со лесно стапиците, во спротивно ќе си глави се повеќе и повеќе, прва стапица така е телевизорот, а потоа реалполитика која иако е посеана од лошо семе ем култивирана на терсене начин Народ мисли дека ќе и фати крај и низ информираност ќе впрегне промена, можеби ако има прилика некако да е вклучен во системот наместо телевизорот та наместо да си разговора со него да разговара со надлежните ...
но да се вратам на вцентарената пантерка, Васко може виа удбашка линија морал да пренесе некому порака, незнам, топтан и гостувањето на пантерката (в Скопје колку што разбрав) и емисијата онака за на тв в Недела лично мислам не е случајно, но може тоа така да го наредат и духовите ако не удбашите, во секој случај склетот е што за време Светлата Недела а спомен на Светиот Апостол Тома како неверен за Воскресението ете нам ни влетует разбојнички сензационализам на една од најгледаните локални телевизиски емисии, што е нусефект на либерализмот наспроти http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27896" rel="nofollow - запоставеноста на Традиционализмот и колку трчањето по евроатланската жабокречина се повеќе ќе го гуши изворниот убав македоски табиет заради либерализам без граници, онака таман ресетирани сте на хартија сега е на ред да бидете и во срцата, но за тоа чинам ВаскоЕ има помал гајрет него локалните удбалитичари кои претседателски или порано парламентарни избори организираат за време Великиот Пост, мислам ок ако не сте свесни дека така буквално на Христа се ругате ако не ви е битен Мирот низ Воцрковеност т.е. не сте свесни за делувањето на Благодатта, но залог не е само изгубениот мир туку и програмираниот агитпроп-гнев или попрво отворените порти така за паднатите духови да си роварат без задршка, па бар од почит кон своите Предци ако не заради Христијанство вакви зицери да не правеа удбалитичарите, но очигледно е дека не само земно идеолошки туку и духоносно идеолошки тие ви погазиле Честа и Благодатта, дали тоа значи дека сте шитнати или сотрени - нагаѓајте сами, прашањето е кому, а тоа мислам е очигледно - на евроатланските детерминисти и нивните мецени!

ајде за сега имате бар избор и може да посакате да се отштопате од е-тенеќињата, но утре односно наскоро еа-детерминистите и без да сакате ќе ве програмираат ако навистина haarp-elf технологијата може да се користи за eeg-emf таргетирање, што велам ни во пештера да сте тогај нема на рајат да ве остават, но пак ќе повторам ако навистина Благодатно Светотаински т.е. Воцрковено Живеете можам да посведочам и демони-анатема-на-нив од земја трескате а не пак човечки технологии, но ваша работа дали ќе се освестите за тоа, ако не друго поучно од емисијата ет дека злото не бира во кого ќе се всели и како ќе распали, онака да внимава Човек кога ќе му се смести некоја невеста со убава насмевка дали како и зошто го обработува, јас би рекол сами себе сте се обработиле ако не сте Воцрковени Христијани а од каде како ќе ви падне врз глава измама робство или погибел тоа и толку не е битно!

раслабеноста на духот доаѓа од она со што душата ја храните, та хранете ја со убаи работи за да ви биде убаво [ http://archive.is/1ANSt#selection-937.3-943.140" rel="nofollow - 1 ] а што повеќе со склет информации или тривијалност се изврзувате толку повеќе и сила немате и за секојдневен Живот а не па Христијански Живот во Подвиг, а ако на тоа имате и одредени здравствени семeјни или општествени проблеми ем им ги берете гајлињата и на пропагандни центрифуги та на крај и се' да ви е јасно прашање е дали ќе најдете волја за излез од овие времиња на смут, така и на Село да скубнете ако таму пак информативно-градски си терате бадијала евентуално Чист Воздух што би дишеле (каде како) и еветуално Чиста Храна што би јале (ретко каде), но тоа нема да ве ослободи од современиве дигитални а утре и холограмски стапици, та прв чекор кон Слобода ќе ви биде телевизорот во шифуњер (ако не подрум) да го заклучите!
Цитирај St. Paul admonishes us in Philippians 4:8:

"Finally, brethren, whatsoever things are true, whatsoever things are honest, whatsoever things are just, whatsoever things are pure, whatsoever things are lovely, whatsoever things are of good report; if there be any virtue, and if there be any praise, think on these things."

http://orthochristian.com/106437.html" rel="nofollow - http://orthochristian.com/106437.html


навистна битна поента која може да ја извлечете од овој пост е дека демоните-анатема-на-нив делуваат опуштено виа телевизија интернет радио, просто имате меѓу вас - и одредена информација - медиум, ако таа информација е ложечка а претежно заради сензационализам медиумите оставаат или отвораат простор за секакви утвари па и си ги сркате нивните вајбои, интернет е можеби помало зло на прва бидејќи е мрежа во која имате некаков избор кај ќе заскитате, но ако сте социјално пример фејкбуковски учипени интернетот е 1000 пати поголем зијан и од визијата на телето, но зар некому му е битно што го пржат душевно и програмираат негативно, битно му е да е забавно, да му исполни времето во дигиталната е-самотија, може на почеток не толку отворен кон зло но капка по капка езеро, туку тешко на Децата кои денес се прегоруваат со отворени сатанистички видео игри, навистина имав среќа што бев забегал како адолесцент астрално та и сконтав колку реални и впрегнати во однос погибелта на Душите се силите на поднебеситео анатема на нив, та искрено подоцна и избегнував каква и да е видео игра тук таму фубалче на пс1 но повеќе како малџиска табла партија кај комшии отколку дома да си заробам слободата тилтајќи електрофизиолошки по џојстици, а кога долетаа софистицираните компјутерски видеоигри прво бев дефокусиран од нив виа аналог-уметност а потоа и Христијанство, тук таму сега што главам комерцијално виа дигитална уметност или пак вака блогерско-форумски бидејќи никој нема веќе по општи-форуми, но тоа е искушение на денгуба и бар се тешам дека не се спржувам на фејкбук жабокречината каде ве заплиснуваат астрално секакви склет енергии, во тој контекст еве можеби пореален осврт дека медиумите не се само портал за елитна пропаганда туку и поднебесна стапица за неупатени или опуштени!ако порано демоните-анатема-на-нив морале да се мачат некого да соблазнуваат а не пак натераат на грев, денес тоа со лесно си го тераат виа е-медиуми пред кои срцето си го отворате а така и склет насобирате, доволно е и расеаност за да сетне Христијанскиот Подвиг ви стане релативен во најдобар случај со изговор не сега има време ќе се спасувам подоцна, и штом така човек сам си ја врзи својата волја за тенеќињата нему ниту Светител да дојде да го тегне за уши нема да му помогне да стане од калта, заради што и Христијанството не е насилно бидејќи просто нема логика да очекуваш дека сосила убаина бидува, а кога ќе тресне од земја самиот ќе поита да се менува и бара излез, но лесно е ако не сте загадени духоносно а само со Православие сте запознаени, проблемот е што мнозина свесно или не синкретизираат разни пагански абери, а така и евреите во среден век стигнале до кабала, сетне нека се тешат дека така се спасуваат, иако тоа не било тренд кај семитските туку ашкенази евреите оние хазари кај кои имале неуспешна мисија Свети Кирил и Методиј бидејќи каганот барал за својот народ монотеизам кој би синкретизирал со нивните претходни магијски навики, впрочем хазарите терале окултно на ангро веројатно маздаизам во некоја форма, иако ова го претпоставувам, а може имале и шабански примеси од централна азија, битно тие хазари кои го примиле јудаизмот повеќе како политичка доктрина го измиксале со кабала како паганска езотерија, тие пак влијаеле и на месоните подоцна, а интересно е да се види како тоа влијаело на античкиот култ на телото кој во ренесансата повторно е востоличен во европа, односно кабалата од евреите направила хиндуистички монотеисти на кои тантра филмои им изглегаат божествено, се прашувам ако ниските страсти се стапица за душите да можат да се надраснат над земното, кому тогаш тие така во сексуален транс му коленичат, веројатно не им е јасно дека можеби токму и заради сексот дека отпаднале од рајот [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%F1%E5%EA%F1&PID=3141912#3141912" rel="nofollow - 1 ] смешното е што сексуалната екстаза колку и да е до плафон удрена сепак никогаш нема да може да допре блиску до Бога бидејќи нема нешто нечисто што ќе влезе во Царството Небесно, а нека се тешат вона-би-христијаните дека со живот по страсти ќе си спасат душа, не дека тоа значи колку сите мора да се монашки наштимани, но мора да се умерени во насладувањето како мирјани а истовремено постојано низ Воцрковеност да се очистуваат за да не се случи да бидат обземени од многу демони-анатема-на-нив кои ко што гледаме во овие времиња влегуват во срце и низ телевизија индиректно или пак фејкбук војаерски директно, како да им објасни Чоек на попарените односно зависните од ниски страсти дека со таков памет подалеку од патос нема да се кренат, фракинг кашатализам и либерализам па и да се свесни дека треба на себе и околу себе да внимаваат оди нека додржат, во рква по хеланк млади им шетаат ајт во најдобар случај стегнати фармерски, а неретко фини деколтеа или сукњи штикли а прозирни маички, нели битно ошле си се помолиле, хм порано соблазна била и шарен фустан или марама илити зјапање, а сега тоа е толку нормална работа, е баш така сте си подобни за нов'светски'поредок во кој кабалистите ќе дрмаат на врвот а така и вас ќе ве фтасува трендот, не дека тоа сега не е случај мас-културно, но што кога ќе биде зздолжително!?

и како тоа кабалистите се склет вака, еве тантрале дечките и тоа култно [ https://web.archive.org/web/20181111203800/http://www.rabbimaller.com/hassidic-wisdom/spiritual-sexuality" rel="nofollow - 1 ] а дека вие како Христијани сте имуни на нивните филмои тнка работа, хм, додека да ви влезат сега како евроатлански-предетерминирани и тро отповеќе, а после со оглед дека сте http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31571" rel="nofollow - традиционални а не Воцрковени Верници па и ќе ве фтаса она што ги фтасувало опуштени христијани во америка некогаш [ https://en.wikipedia.org/wiki/Oneida_Community" rel="nofollow - 2 ] за сега може не, додека не здрма некоја нова светска економска криза, но потоа кога ќе бидете приморани да живеете во комуни а при што ако немате озбилен Православен светоглед посекако ќе завршите како адамити односно апокалиптични епикyрејци, но дури и да е тоа менаџиран односно контролиран економски колапс заради што побрза ново'атлантидска утопија, посекако подоцна пак ќе ве закачи таква вајбоина, тоа и сега сме избезумени од сексуално програмирање по сите страни, а не пак ако утре онака тв-фармерски сe присетите дека тоа помалку ќе боли кога би имале заеднички кров над глава па си глумите ван'лов њу'ворлд'ордер, ништо страшно и пред вас некоj хриатијани така си избегале со паметот [ http://archive.is/cVS77#selection-75.41319-75.42252" rel="nofollow - 2 ] мислите не е хистори рипитинг муабетов демек сега сме подопраени и нема да дочекаме сеопшто содома&гомора, камо да ви биде слепилото што помалo за да бар малку од малку останете присебни кога утре обземени топтан невести почнат да ве бркаат ко да се лавици, но зар уште сега не е тоа случај, кому како до каде ја заглаил! нека ми извинат постарите за склет дрмањево, но чунки и ним им е јасно за каков промискуитет говорам кој и во титоизмот тука дрмал, иако далеку помалку него во другите републики, веројатно бидејќи на ангро биле гетоизирани македонските селани во Скопје па и се држело колку толку до моралот, но сега од транзиција навака пополека почна истиот низ канализација да си оит, иако до пред некое време беше главна поговорка дека скопјанки само пред странец си отвораат душа бидејќи нели стереотипно општество па ќе ги оговарале, но сега веќе со фејкбук војаеризмот замината е работа скроз либералистички, ги боли уво кој како ќе им дрма во суета, напротив колку поисфуран ликои толку повеќе можности за контрола бизнис чалам, зар не е така, уште топлес во Охрид што е табу, среќа има Живи Манастири па ги јаде јанѕа изгледа плажерки, но зар тангите се помалку склет за распалување ниски страсти, напротив уште подрско бидејќи ко покриено парче месо ет и попривлечно, а вие удирајте се во гради дека денес Охрид е Словенски Ерусалим кому на диџеиите и оние бекстејџ што ред чекаат [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=9786&KW=okHrid&PID=3127632#3127632" rel="nofollow - 1 ]

нејсе, многу думи не се на арно, иако ако одам поедноставено тешко некој да ме сконта, налик Со ѓуле на нога Народ сака да полета во Висини, онака преку земнни страсти да стигне до душевна слобода, НО додека јас дробам и мене ме дробат, та овие Сведоштва Анализи и Поуки како Универзални треба ко сапун да ги употрeбaм за пак себе почнам да се очистувам, бидејќи сега не сум ништо поразличен од останатите, може тро малку подосвестен и позауздан во однос стапиците во овој свет, сепак Вера без дела не е делотворна, а празнословие знае да го излаже човека дека така тој делува, напротив само суетата си ја шмиргла, затоа велиме во Православие дека апофатички молитвено далеку повеќе арно Чоек ќе стори и види него катафатички вака да клеса информативно нечии срца, просто оние кои се обземени аберот им влегува во едното а излегува низ другото уво долгорочно, па и празен е овој муабет, иако имал за цел некого да окyражи, туку пред се' заради себе си го верглам за да се потсетам колку нема логика да се фрлам да живејам ''нормално%% во овој свет денеска онака градски весело ревносно, а дека потсетен ќе се одважам за на центрифугава да и скубнам тоа е сигурно, та може и не грешам што вака главам во неа наместо да се вплеткам низ бизнис логика, бидејќи за сластољубијата секогаш ќе се најде заменски клин, но за среброљубието ех Параболата за Богатиот и Камилата навистина ме плаши озбилно, та поубо сиромав а фокусиран на Спасение, него богат и соблазнат да се удавам така во овој свет бидејќи парата полесно ќе го вози во барата т.е. душевната жабокречина по духот од овој свет, така мислејќи дека со ѓуле на нога ќе раскрилам, а всушност тоа е и донекаде практичен дуализам, за пополека да стигнам така и до идеолошки како би си нашол оправдување за живот во прелест, онака во најдобар случај да го омразам овој свет а сепак во него да живејам, што е погрешно бидејќи овој Свет е Устроен за наше Спасение, само треба Човек да е свесен за ризиците и решенијата Христијански а не хуманистички, но како кога денес секуларизмот виа хуманистите се' има спржено наоколу, оди биди умерен оди соземи се оди дедигитализирај се, возможно, но потребна е ревносна Воцрковеност заради што поголемо Трпение како Човек и сред оган би бил смирен за со лесно да ги надминува душевните и материјалните стапици ... денес за жал мнозина попрво би думале анархистичко богомиски, но така забораваат дека ќе фрлаат дрзок суд по секој што им боде очи и тоа од разонода како би си лечеле фрустрации, што до некаде е случај и со мене но ги тимарам појавите вака јавно како склет не бидејќи некого сум омразил туку бидејќи треба да се потсетам на што треба да внимавам за да не ме закачи онаа - со кој си таков си!

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=373&PID=161087#161087" rel="nofollow - http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=373&PID=161087#161087
Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 09.Мај.2019 во 13:31


Горе говорам за моето лично искуство од призма на Верник кој живее во атеистички свет во кој како Христијан за мене велам (бидејќи сум свикнал на неумереност) е речиси невозможно да се одржам како продуховен а не пак така да раснам во Верата до Обожување т.е. соѕерцување на Божјите Енергии за така и станам подобен спремен компатибилен за повисоко и вечно Постоење низ Бога во Царството Небесно, не дека за тоа нема простор денеска ете за мене сметам тоа е Природата Пештерата Манастирот, што за некој друг е возможно во Градот ако стекнал домакински табиет а бил уште од млад Воцрковен како би се клонел од уличарски боемски ризични навики, сепак бркање Духовна Слобода и Душевен Спас сред либерализам е како одење по јајца бидејќи од една страна треба и себе да се Спасувате од друга одговорни сте и за оние околу себе а како да не бидете повлечени од духот на овој свет кога денес речиси сите стремат да да бркаат комформизам ако не друго, па ако фармациски апчињата така се норма за секоја една болка по линија на ским си такав си Човек може да се соблазни така да почне да Трпи а тоа посекако ќе го доведе до бесчувствителност ако не зачмаеност отупеност депресија, нормал зошто да сте под стрес кога нема потреба но зошто да бидам сред центрифуга каде стресот е уште од старт утринска норма заради будилникот и потребата од итање до работа бидејќи нели заради е-медиумите сите закаснето одмараме, и ајде како Самец немам одговорност за Семејство па сум иземен од овој стрес т.е. живеејќи во сиромаштво се лишувам да морам да сум работно учипен во центрифугата иако за волја на вистината и не можам бидејќи заради икс причини на извршител сум трајно заглавен та единствено печалбарлук ми е чаре а да се вработам, но ве уверувам поголем стрес е да си заглавен дома или така заскитан безрабтно него да имаш функционален Живот и да им скубнеш на тв-агитпроп и медиокритети ако не склети и распаљотки односно од виртуелен стрес или виртуелни зависности, ако на тоа уште бев атеист и се фрустрирав за својата положба без свест дека по Божја Промисла сум на такви искушенија заради лично Спасение тогаш и посклет би ми било и не само што нема да Трпам и да се Смирувам пред своите избори или снајдените околности туку и ќе се гневам, а по што нормал утеха би побарал во алкохол или хемии, на што пак ако им се препуштам ојдов роб на некои терсене сподоби-анатема-на-нив, а оди после сконтај ако не си Воцрковен како од нив да се ослободиш, хм ќе си тераш клин со клин да избиваш додека не се најде некој одржлив иако најчесто тие и за богатите се дупка на дното во џебот, и ајде зависности од стимуланси, но што ако ве закачат бихејворални зависности како коцкање тв-манинија или лајкохолизам а така си заглавите неприметно и среќата и паметот и времето, за претходните бар ќе барате чаре додека овие дури кога ќе ве прегорат некому ќе му текне да ви подаде рака кога најчесто е прекасно за Чуда, освен ако не се свртите озбилно кон Бога низ Светотаински Живот и Воцрковеност а и тогаш ако не сте се тргнале од жариштетото на зависноста ефектот е речиси неодржлив налик падни стани извлекување, јас само од спунт што си дозволив да подгледнам телевизија бидејќи останатите в куќа ја тинтраат па и без да сакам си се поднавлеков, а ко што велам во првиот пасус од постов така и дополнително губејќи си го Мирот иако него бидејќи го загинав заради други причини сега и Трпението ми намалува, со ваква анамнеза за мене секое понатамошно главење во скотскава центрифуга е душепогубна, макар хуманитарно сум делувал! а зошто дигресииве, за да укажам дека ако сега ви е тесно во ваша кожа што кога ќе распалат бионичките бигбрадеровските еугеничарските искушенија, ако сте паметни уште сега ќе гледате како од центрифугата преку рурална самоодржливост да се отштопате!

и навистина секуларизмот е таков склет што ни Верниците не се свесни, бидејќи што повеќе Луѓе во градот толку и повеќе демони-анатема-на-нив, та радувајте се што имате Молитвеници кои бесплатно за вас ви ја чистат околината, колку се толку се бидејќи без нив топтан ќе му бидат отворени вратите на злото, НО како тргнало а младите уште од старт се растат со рамнодушност за Сотиролошки Подвиг се помалку ќе има простор во градот Човек да си зачува Трпение ако не Мир, мислам Децата бе ги стимулирате на фејкбук војаеризам што очекувате ќе растат како морални, од друга страна Црквата е сигурно уточиште но кој е свесен за тоа, уморни сме и дома на ручек да кажеме Mолитва и на Бога за наситката да му Благодариме а не пак да бидеме Воцрковени т.е. редовни на Литургиите бар еднаш неделно ... но зошто вака песимистички верглам во однос Градот како море на блудот односно неумереноста,     бидејќи денес контролата врз процесите во општеството ја имаат технократи кои под изговор на секуларизам моралот го приклонуваат кон постојниот светски поредок односно кашатализмот, тој пак како што вели во предоченото видео пост погоре др.ПетарМ како постоен поредок изнедрува без осет науки кои пак посекако некој од позиција на власт може да ги злоупотреби, а знаејќи дека во светов денес главни фараони се месоните кои пак се кабалистички наштимани јасно е дека тие ко такви ќе ги злоупотребат и технологиите и науките, ете заради бркање на нивниот утописки идеал за супер'човештво, стапица која иако може да произведе физички па и разумски напредни генерации тие така ќе ја ограничат Слободната Волја на останатите директно или индиректно од проста причина бидејќи ќе ги сметаат оние кои нема да го следат тој тренд како инфериорни, од кој аспект тие би станале земни-богови, но така дали нема да посакаат да биднат и отповеќе, нормално, жедта за моќ и развој нема граници како ненаситност притоа без биоетички или екоетички ограничувања, до ниво да и на биониката се гледа многу нормално, но и на генетските манипулации како неопхoдни, еугеничарите токму на овие два правца ќе го бркаат нивниот ариевец, а како резултат ќе изнедрат боргои и дронои како елита и робови, што посекако ќе ви го спакуваат дека е неопходно откако виа ордо-аб-чао месонската максима ви го загорчат постоењето заради спинувана за нов'светски'поредок ww3, зошто би се мачеле постапокалиптично од болести и радијација кога за тоа ќе имате бионички закрпи, што е едно сценарио како може да затера и заврши еугеничарскиот филм, друго е сред мирнодобски н'с'п на тоа да ве дотераат виа биолошки тероризам, додека трето сценарио е долгорочно да ве гетоизираат во конц.логори заради еколошки колапс налик потоп, во секој случај ако сте свесни дека еугениката е сеуште меинстрим тренд во светот и пикрај цела своја зорт историја, вие нема да двоите да ги ескивирате нејзините филмои од фармација преку бихејворално пропагандно програмирање па се до лихварска зависност од банките, ЗНАЕЈЌИ ДЕКА ИАКО СТРАДАЊЕТО Е НОРМА НА ОВОЈ СВЕТ ЗАРАДИ ПРАРОДИТЕЛСКИ ГРЕВ СЕПАК ИМАТЕ ИЗБОР ДАЛИ ТОА ЌЕ БИДЕ СРЕД ОЧАЈНО ИНДИВИДУАЛИСТИЧКИ ЗАГЛАЕНИ ЦЕНТРИФУГИ ИЛИ ПАК ВО ПРИРОДА НА СЕЛО каде сакале или не индивидуализмот морате да си го закопате во бавча!

всушност повод за постов постсемафорски ми е епизодата за https://www.youtube.com/watch?v=l8lkeP19Ga4" rel="nofollow - Човечкото Страдање од емисијата 5-ти Дан на ХТВ до која налетав барајќи други абери од др.ПетарМ, а во која всушност закачени се и еугеничаритеи оп на прва колку неопасно звучи претпоставката на гостинката дека медицински може да се надградува човештвото во однос етиката, точно со апче или некоја технологија може да се сподоби индивидуа или општество што ќе го разберев ако е резултат виа Слободна Волја ко што е сега, но ако е тоа норма која ја диктираат еугеничарите заради едикојси нивни агенди тоа е погрешно - пример можеби наметната вакцинација која не е проверена дали и навистина е прочистена, за која некои велат дека има екстра жива во составот [ http://archive.is/FuTT5#selection-2167.175-2167.388" rel="nofollow - 1 ] претпоставувам ако е така сигурно тоа е за да би регулирале прираст глобално преку демотивација на младите да прават деца, потенцијално apeal to fear агитпроп, зар не распали од скоро пред деценија две аутизмот а зар таквата појава не влијае на репродуктивни трендови, но сигурно имз и други сценарија кои сеуште не се активирани а кои можат депопулационо да распалат, супербактерии, вируси, имуни болести итн. а, дали и кога би биле впрегнати истите од еа-детерминистите нема до сега инсајдерски абер, но може да се претпостави дека имаат таква агенда во ракав, бар како бихејвористи постојано најавуваат дека е неопходно запирање ако не сотрување на цивилизацискиот природен прираст - за такво нешто логично е дека се неопходни лабараториски вируси, тие пак еугеничарите како научни елити нема да се двоумат да превземат такви мерки, што вели третиот говорник во првиот круг ако станува збор централизирани (автократски) наднационални општества како што бил болшевизмот или пак во најава новиот'светски'поредок утре тие најдалеку заминуваат со еугениката, што треба да ви е потсетник дека истата ако како н'с'п почне да се актуелизира така и посилно ќе распалуваат еугеничарски шеми за расна бихејворална и генетска подобност, а што сигурно нема да ви ги шернуваат со најава туку молчешкум онака во сирењето јогуртот млекото можеби павлаката, мислам на мајтап или не стравоите од еугеничари во раце на месонски куклари или пак вајс-верса не гарантираат идила туку ужас ко што вели АлексоЈованов во документарецот https://www.youtube.com/watch?v=x-CrNlilZho" rel="nofollow - ЕндГејм

инаку емисијата тро поучна, во однос Слободната Волја и Страдањето, како прв и втор дел од емисијата, а би дал и мое објснување за таа дилема зошто и од каде страдење во светов т.е. дали истото може да се надмине, та др.ПетарМ тивко потспомна (без особено нагласување веројатно бидејќи тоа теолошки се подразбира) дека на овој свет сме дојдени како под Казна, значи во својот пад каузално врз себе сме ја здобиле и распадливоста, таа пак како појава е зависна или во костец Слободната Волја која ја има Човек, а кога на неа ќе се придодадат и двете други Волји кои постојат во светов Позитивната Божја и негативната на анатемаго, јасно е дека како Луѓе зависно од изборот слободно одлучуваме какви ќе станеме, а од таму и Страдањето се намножува или намалува, интересно е да се забележи дека световната поделба на Добро и зло не е бидејќи дуализмот е закон туку бидејќи Господ Благоволил да имаме втора шанса за да се искупиме за нашиот земен пад т.е. дадена ни е втора шанса преку која ќе докажеме дека сме се преумиле а заради што и сме подложни на искушенија, тој избор сепак ни е олеснат односно со Божја Помош имаме прилика доколку сакаме да растеме и се ослободуваме од овој свет на прогонство, а само кога својата Волја ќе приклониме на Божјата нам не ни е тешко да Трпиме сред неправдите и воопшто страдањето, налик Волјата наша е укрепена и намножена кога е потпрена низ каузалност заради Славословија на Божјата т.е. призивајќи и опонирајќи ги Божјите Атрибути како што се Милост и Правда нам Благодатта ни се зголемува, воопшто на свет каде каузалноста е закон нормално дека чинејќи добро ни се враќа со добро, а Славејќимго Бога ни се враќа Благодатно, а Верен Човек единствено страда екстра кога тоа е заради негово Сспасение како со едно зло би се надминало друго поголемо заради некој ќорсокак кој би не затекнал доколку не сме биле спречени да тргнеме по некој пат ... и навистина за науката е смешно да се дојде до заклучок што е Божја Помош кога истата не може дидактички да се дофати а не пак измери, та и неразбирливо им е на детерменистите како тоа секој има ем Слободна Волја ем може силата на својата волја да ја намножува со Божјо Содејство низ Молитва т.е. сплотеност со Бога , та тоа излудени доаѓале на себе а не пак некој напола обземен од страсти да не биде очистен, прашање е дали сакаме да бидеме очистени, дефакто со доаѓањето на овој свет земајќи на себе гревовна телесна природа ние сме и Болни т.е. анималното не следи во чекор уште одма додека почнуваме да ја спознаваме Совеста, значи сме паднале од повисоко ниво а низ добра совест се приподобуваме по заминувањето од овој за Вечен Живот, така надминувајќи го падот, би поедноставил уште повеќе, та индивидуалистички колку и да има Човек добра совест онака бланко како Човечка Волја штом наиде искушение пр. поплава земјотрес пожар тој рефлексно (ако нема никакви идеали) ќе се сврти на животински инстикт а така и животно ќе стане - тука сигурно на ова ќе срипаат еволуционистите аха значи животни сме, на што ќе ги подосвестам каде е алката од мајмунот до Човекот ја најдовте ли, толку современа форензика и не стигнаа детерминистите до оправдување за својата намера да глумат богови, и никогаш нема ни да стигнат бидејќи духовното не им е познато, а тоа е дека ние Лѕѓето како Души не сме од овој свет туку изгонети или попрво дојдени сме тука како по казна но со шанса да се исправиме пак Доблесно за да се Спасиме од овој пад, што е со детерминистите и "главното разидување, Земната науката вели свеста е сплет на околности кои ете сосем случајно си дошле на место додека Веронауката вели ние сме духовни битија односно души чиј храм на овој свет им е телото..." "инаку не се работи дали мајмунот скокал или не по дрва туку дали и како развил Разум, земната наука вели спонтано, додека духовната вели Од Бога Вдахновени Души Со Разум паднаа на овој свет" [ https://drive.google.com/open?id=1mlfEKiVt5Ck6oGnDVMI8-ROj-hhATDnX" rel="nofollow - 1 ][ https://drive.google.com/open?id=150-JweZUh-OOEnH6y2NvaZ2Xz-HkBdgW" rel="nofollow - 2 ] ова ќе ни биде јасно теолошки ако знаеме дека рајот не е од овој свет [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=1886&KW=jewishvirtuallibrary&PID=3131045#3131045" rel="nofollow - 3 ] иако во Постанокот парабола е предоченото за Адам од земја створен, што не значи Адам на планетата земја створен, но падот на овој свет протерувањето од повисоко небо не е осуда на смрт т.е. сами сме избрале пониско ниво преку вкусното јаболче иако на тоа сме биле соблазнати та и сме се насладиле а так станале некомпатибилни за повисоки реалности од земнава, Но Господ Не Не' Напушти напротив Божјата Милост е врз нас само треба ние во својот пад да се разбудиме во каква позиција сме и бидејќи Душата Човечка им Слободна Волја како создание оставено и е да избере дали ќе се врати на повисоко ниво или сега ко што е ниваму-нитаму да замине удоле впрочем прелажани сме токму како некому би му биле храна бидејќи не сме ангели како битија но оние ангели кои отпаднале преку нас некако се насладуваат со нашите стравови и болка кои им се храна за нивниот пад, А зошто Ние за тоа не се освестуваме хм како кога сме сплеткани во нивни атеистички стапици протнати од луѓе ''хуманисти'' кои својата слободна волја ја приклониле кон волјата на анатемаго, конечно за тоа тие може не се криви како немоќни и во непознание за Вистината, но да се следи нивната испрелестена неопаганска филозофија и пракса тоа е навистина смешно, држеле конците денес во светот, бреј држат тие само фатаморгани од стапици кои анатемаго преку нив ги распослал, но кои сепак ние со своја совест а не пак сред либералистичко индивидуалистички времиња тешко да ги изескивираме со лесно, ОСВЕН ако својата Човечка Волја ја приклонуваме кон Божјата Волја т.е. да живееме во Чистата Правда Мир Разбирање Милост но што ако не сме здружени воедно е и тешко, некој упорно работел на тоа Црквата како Заедница да ја маргинализира секуларно а во исто време да го промовира индивидуализмот како пожелен тренд капак материјализмот како главен чивот во човечкиот живот за тој некој трансцеџеталност е само животиснките инстикти удрени колку се може повеќе во плафон, само што тој плафон е патос, а Патос доаѓа од ПАТ а пат е Патење, па колку повеќе одите по тој пат толку повеќе и ќе си патите, аирлија кому колку му е дадено или пак си одземал од УМот ... но што е тоа е, кој ја познал Божјата Вистина нека се држи до неа, нека стои во Правда, што не значи дека нема да налета на стапици бидејќи ако стекнал Божја Љубов тој и ќе гледа да помогне и спаси колку може повеќе од своите Ближни а така нормално дремејќи меѓу нив и ќе биде повлечен во Градот-Морето-на-Блудот заради што треба претпазливост или попрво свест каде се наоѓа за да не загине, еве лично јас како имам растено хедонистички за мене тоа е голем ризик, особено ако заради недостојност се одалечувам од Светотаински Живот а заради гордост сум се сплеткал во однос Воцрковеност та бар присутен на Литургиите да се оградувам ако веќе не се чистам преку Божјата Благодат за да можам и на стапиците полесно да им одолеам, заради што за мене е решение само да испливам во градот, Свеста впрочем камо Ум делува интуитувно а како Разум логично, и иако мозок ми вели греота не го оставај Татко сам - сепак интиуицијата ми вели загина ако останеш, и туку доаѓа Човек до дилема дали изборот е Подвиг, точно можам и без проблем да останам и да страдам Среќа Христовата Православна Црква во градов е Присутна а така и приликаа страдањето да е сносливо и Спасението дофатливо, така и наградата утре е поголема, но ако Човек увидел дека некаде е поразен некако сестрано некој слстољубиво некој среброљубиво некој славољубиво, за него подобро е да си замине од тоа место како Мир би зачувал бидејќи во најдобар случај низ комформизам ќе биде расеан онаму каде бил поразен како околија околности околина! а посекако кај и да оди Ближните ќе може да ги помогне со Молитва бидејќи Речено ни е Барајте и Ќе Добието ако е за ваше Спасение, проблемот е што бараме минливи и распадливи гајлиња, а неретко тоа го чиниме со полни срцна смут гнев омраза и мислиме така сме достојни за да призиваме Милост и Добрини, по која логика птица би летала со ѓуле на нога!? "омразата е дозволена само кон неправдата и злото... последица од омразата и нејзините ќерки е смртта на душата... омразата се победува со Љубов кон Бога и кон Ближните, а Љубовта Божја ја добиваме преку сите добри дела, а особено со Чистата Молитва!" но кој се очистува кој живее Светотаински низ Исповед и Причест, кому е битно етички да делува сред кашатализмов а меѓу еден куп ''анимални-хуманисти'' и сред од нив предетермираниот ненаситен материјализам, пополека гледајќи како околината е склона кон корупција/себечлук кога ако малку во Подвигот олабавите и вие ќе биднете спремни на компромис во дадени околности, но тоа не се само материјални туку и идеолошки компромиси, сега ви го лапнаа земниот Национален но гледајте утре така да ви го дрпнат и духоносниот Православен! но и тогаш не очајувајте заминете онаму каде тие идеали ви се дофатливи, слично ко материјалистите што печалбарлук им е светиња, макар не морале да бркаат преку Леб погача или пак лебот им го скриле сатрапите локални иако во мојот случај скубнал од виша сила па сум заглавен извршно та и да сакам тука да останам нема логика, така да секогаш имајте разбирање дека ништо не е случајно та и не си полнете срцето со омраза фрлајќи суд врз другите, сепак стојте цврсто во Прзвда и не се повивајте кон грев, ова за мене значи адио кашаталистички-либерализам, кому му чини нека дреме во него несамоодржливо духоносно, а дека не сум рамнодушен кон страдањето на Ближните еве за тоа се сведоштво абериве, друго што и да правам би било насила наметнато!

да се вратам на темата, имајте пред очи секогаш дека еа-детерминистите и сега ви го имаат ресетираа Христијанство од вашиот живот како озбилно, дури ни факултативно го немаат Родители како избор за своите Деца во Училиште, капак заробено ви е времето во рат-рејс лихварлук и самодоволност, та нормал така ко општество ве туркаат кон нивни земно-неопагански агенди за според нив супер-ејп утопија, та не се залажувајте дека ќе видите преку нив Слобода, или пак преку нивните фатаморгани дочекате Рај, кој е свесен за ризиците уште сега ќе гледа од центрифугата да се отштопа и сврти на Рурална Самоодржливост, та и не бил или останал непродуховен бар малку од малку да поживее во Мир и Радост на овој свет, не чекајте низ трајл&ерор да си играат со вас ко заморчиња а за возврат награда да ви биде живот во четири ѕида чекајќи луфта за хедонистички експлозии по кафани илк плажи оној момент кога тоа ќе можете да си го дозволите, а нели за да си го дозволите треба да сте наштимани несовесно материјалистички, така Заедништвото сведувајќи го на корпа за отпадоци каде својата Култура и Духовна Традиција ќе ги фрлите без дилеми, а бидејќи нели кашаталистичката центрифуга морала да врти, за оној момент кога истата ќе дојде до ќорсокак да биднете вишоци како неподобни за нов'сетски'поредок во кој ќе нема место за оние кои не сакаат фармациски бионички или програмирано да се нанижат во глобалната фарма на еугеничари, сето тоа протнато без никакво думање и дебата туку со “сини знаменца“ бидејќи вие немате право да мислите туку некој веќе смислил каква стандардизација за вас е неопходна, што немаше да биде склет ако еу е денес Христијанска, но не е, туку е неопаганска [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=7934&KW=%E7%E0%F0+%EF%E0%E3%E0%ED%E8+%F1%F2%E5&PID=3142021#3142021" rel="nofollow - 1 ][ http://archive.is/aSyup" rel="nofollow - 1 ] та или спремете се за неопаганска прелест која веќе уште денес дрма ложнички, а во која hedonizmot e norma [ http://archive.is/1ANSt#selection-6349.0-6349.22" rel="nofollow - 2 ] no bez zasluga [ https://www.mkgandhi.org/mgmnt.htm#wealth" rel="nofollow - 3 ] pri shto kultot na teloto odnosno seksot e ultimejt nagrada, a utre kiborg nadgradba kje vi se nudi kako ultimejt spasenie, првото како разврат низ оргии свингање и педерастија, а второто како мен-машин заради поконК*рентен бројлерлук, двете пополека завозувани за во даден момент и да распалат здраво како секојдневни и нормални, a камо да остане на вземна толеранција ко што е постојно та како Христијани ние да им ги толерираме хировите на детерминистите а тие нашата Традиција, само што при н'с'п реалност еа-детерминистите ќе мора да свртат тоталитарно за да си осигураат што подолга одржливост на глобалистички надационалниот систем, а за кој Слободоумноста ќе биде ризик ако не зијан та и ќе ве штимаат за подобност индиректно преку нано-технологии или директно преку генетика додека го бркаат својот идеален експеримент за утописки рај-на-земјата, а така всушност принесувајќи им на паднатите-духови-анатема-на-нив што повеќе души за нивна вечна наситка!

терајте си вие така по паметот на еугеничарите ко до сега, а така сетне одете очистувајте се од страстите како би биднале подобни за Повисоко Небо утре, тука би рекол НО се освестивте лк никого не обвинувајте односно не му се срдите, та ако не можете општествено Христијански да функционирате тргнете се онаму каде можете, иако сметам дека сеуште има простор за свои на своето да останете доколку и навистина сакате, но со кој памет излеговте од атеизам при осамостојувањето и не ставивте Монотеистички предзнак но и водилки како општество, секуларизмот нормал сега без проблем ќе ви ремети во културни и духовни регистри, а кашатализмот веќе ви сотре емпатични бушони, што да кажам надевајте се и понатака на земно-уфилманите-елити дека ќе ве избават од мизеријата во која сами ве фрлиле ветувајќи ви мед&млеко а испорачувајќи ви инстант робство, нели штимајќи го систем како подобен за корпорациите а не за Човекот, а тие дека осет имаат тнко, та радувајте се што сеуште има простор за да скубнете на Село ... но да не бидам разбран како џелат по земната наука и научниците, само предупредувам дека тие се заложници на склет елити ем истурени сред кашаталистички околности, ко што вели др.Петар во интервјуто за ХКР наука и кашатализам вадат дезориентирамост и смут за човечност [ https://youtu.be/ec0G3_vzxqI?t=1135" rel="nofollow - 1 ][ https://youtu.be/ec0G3_vzxqI?t=968" rel="nofollow - 1 ][ https://youtu.be/ec0G3_vzxqI?t=3180" rel="nofollow - 1 ] ... ете има научници Христијански Верници па и потенцијално постои надеж, а има и научници кои успеале да потфатат нешто исклучително интересно кај Црковните Храмови или Икони ко што е случај со Кирлијанова фотографија [ https://youtu.be/w74EEBCjRPY?t=2590" rel="nofollow - 1 ] но чинам има многу што од наука што е скриено од Народ и тоа од поодамна пр. на Тесла експериментите и теориите, што упатува на тоа дека некој озбилно си поиграл односно предетерминирал околностите за се поголема душевна погибел а се помалку Душевно Спасение, кој ви ја украл Слободната Волја спинувајќи ви дека сте ја приклониле кон секуларизам а всушност заради самата падната човечка природа така сте ја предале на анатемаго, а сега ќе ви речат неговите пиони донт-вори генетски и фреквенциски ќе ве исправаме и ослободуваме - она што минатиот век хемиско-фармациски ви го нудеа како решение за посреќен а всушност поутупен живот бидејќи така емоциите сте си ги прегориле, а дека ќе ви текне низ Воцрковеност т.е. Божја Благодат да ги обновувате тоа тешко - нели преокупирани сте со комформизам и смут по вијуги кој идеал е потребен за исправен свет, како обеспаметени избезумени и лоботомирани да сте за околностите бидејќи скоро никаде нема дебата за трансхуманизмот или новиот'светски'поредок, што мислите за еа-детерминистите вие како Луѓе не сте заморчиња, мислите само со животни си експериментираат, веројатно треба како добро утро во овој контекст да ви е абер како Human Resources од метанојафилмс, ако не сте сигурни колку ''хумани'' се ''хуманистите'', како бегате од склет темава ко да ќе имате зијан ако се освестувате!?

Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 11.Мај.2019 во 14:23

документарецот Човечки Ресурси покрива едноставна тема фараони и робови, logichno im se mozhe na faraonite, pa si pravat kako im e drago, ete posocheno vo dokumentarecot niz primeri deka vsushnost via eugenikata glumat bogovi koi kje odluchuvaat shto e korektno a shto ne e za da postoi, zar mislite tie ne gi kontroliraat procesite vo pozadina vo nauchniot svet, dobar urnek za toa e Tesla chii dobri nameri na kraj gi spinuvaat za voeni dostreli namesto besplatna energija, ete ne samo vo fizikata shto bile tersene tuku toa bilo sluchaj i so biologijata medicinata kako prirodni a konechno zaradi sociologijata kako opshtestvena nauka, ko shto veli na 20:20 vo gore predocheniot Human Resources vo 20-tite godini na minatiot vek fondacijata na rokfelerci investirala togash 50 milioni dolari vo socioloshki nauki zaradi opshtestven inzinjering megju koi sigurno togash golem del za bihejvorizmot i eugenikata kako negov deterministichki bliznak [ https://study.com/academy/answer/what-does-each-determinist-philosophy-mean-economic-determinism-institutional-determinism-behaviorism-and-genetic-determinism.html" rel="nofollow - 1 ] interesno e deka toa treba da se pomnozi so faktor 276 primer kako bi imale pojasna slika kolku toa bi chinelo vo deneshna vrednost sporedeno so togashnata inflacija odnosno vrednost na dobra i primanja ceni i potroshuvacka [ https://www.dollartimes.com/inflation/inflation.php?amount=50&year=1925" rel="nofollow - 2 ] ta ako gi pomnozinte kje dobiete rezultat od 360 milijardi dolari vo deneshni uslovi, hm i so 1 milijarda dolari kakvi se eksperimenti terale eugenicharski ne ni sakam da nagagjam a ne pak shto odele za taa agenda sigurno daleku povekje! a dali deterministichkite filantropi denes ne vlozuvaat i denes vo ovie oblasti, ve pozdravi BIlGejts i vakcinacijata vo Afrika, mislish i samite znaat shto pravat, mozhebi legnati se na brashno od nekoj vo pozadina imajki vo predvid deka prirastot vo Afrika im e osoben gajret na evroatlanskite-deterministi - kolku i da deluva toa naivno [ https://www.snopes.com/fact-check/bill-gates-vaccinations-depopulation/" rel="nofollow - 3 ] no da recheme imaat samo najdobri nameri no koj garantira deka farmacijata vo pozadina ima, dali istata ne moze via negovite filantropski zalozbi da bide zloupotrebena eksperimentalno ako ne depopulaciski od mesonskiot ili korporaciski oktopod, ve pozdravi ekranizacijata na Constant Gardener kako zloupotreba na eksperimentalni zamorchnija vo zemjite od Tretiot Svet [ https://en.wikipedia.org/wiki/The_Constant_Gardener_%28film%29#Inspiration_and_Themes" rel="nofollow - 4 [ https://en.wikipedia.org/wiki/Unethical_human_experimentation#International_drug_trials" rel="nofollow - 4 ] mme koj prv pochnal [ https://en.wikipedia.org/wiki/Unethical_human_experimentation#International_drug_trials" rel="nofollow - 5 ] posekako i da ne bea site globalistichki eliti so vakva agenda nekoi sigurno se, a zar mislite nekoj od udbaliticharite kje gi zapre vo nivnite hirovi, kolku treba pak za nekoj nesovesen transhumanistichki lider da im otvori sloboden pat za nivnite "humani" fatamorgani, samo shto ne se cheka na takov tuku prashanje e koj kje nasedne za da so nasmevka vi reche ajde site zaedno vo new'world'order kako megafon na bilderborgovci za med i mleko da srkate koga vo tanjir pomija imate [ http://archive.is/GwvsF#selection-623.1-625.208" rel="nofollow - 5 ] definitivno dodeka vie si spiete na ushi globalistite ne dremat so sklet agendi primer genetichkiot inzinjering koj na bolema ja otvora vratata za sekakvi chimera experimenti [ https://web.archive.org/web/20190428201058/https://www.independent.co.uk/news/world/asia/gene-edited-babies-china-dna-embryos-science-shenzhen-hiv-ethics-a8653636.html" rel="nofollow - 6 ][ https://beginningandend.com/japanese-government-approves-human-animal-hybrids/" rel="nofollow - 6 ][ https://www.theguardian.com/science/2019/jan/23/scientists-rewrite-mice-dna-so-genes-can-be-spread-through-species" rel="nofollow - 6 ] taka kolku e dovolno za da se predizvika pojava na sklet bolesti a po niv nesakani mutacii i sakatenje na biodiverzitetot, ta zar nema simbioza vo prirodata i balans pomegju vidovite, koj e garantot deka megju oportunisti nekomu nema da mu se ispushti nekoj eksperiment od raka, iako opushteno zvuchat genetichari deka toa ne e vozmozno bidejki etikata na site im e per-se vrodena [ http://www.theneuroethicsblog.com/2018/09/organoids-chimeras-ex-vivo-brains-oh-my.html" rel="nofollow - 7 ][ https://www.bbc.com/news/entertainment-arts-10683732" rel="nofollow - 7 ] tochno i hirurzite sekogash imaat najdobri nameri pa ima mnogu sluchai koga zaboravaat po neshto vo pacienti shto od vorkoholicharski umor shto od timska nekoordiniranmost [ https://www.medicalnewstoday.com/articles/254426.php" rel="nofollow - ] no tie se zanaetchii a shto koga pod polna parea ko niv bi rabotele vona-bi-mengelovci ili vona-bi-ivanovci [ https://www.newscientist.com/article/mg19926701-000-blasts-from-the-past-the-soviet-ape-man-scandal" rel="nofollow - 9 ] koi po voenite labosi bi brkale resident evil scenarija ako vekje i ne go pravat toa [ https://battleofearth.wordpress.com/2011/03/23/scientists-create-animals-that-are-part-human-stem-cell-experiments-leading-to-genetic-mixing-of-species/" rel="nofollow - 10 ] kolku pak povekje za virusi i bakterii, za shto denes se sposobni nauchnici shrium svetot a ne samo vo i megju najrazvienite zemji pa i rizicite ne zavisat samo od golemite [ https://www.independent.co.uk/news/science/alarm-as-dutch-lab-creates-highly-contagious-killer-flu-6279474.html" rel="nofollow - ]

во последниот дел од документарецот е покриен bigbrader tabietot na ea-udbash*te i kako niz bihejvoralni eksperjmenti nalik mkultra proektot se brkale kombinacii za super opshtestvena kontrola i ustrojstvo, no eksperimentalna praksa koja ima svoja eugenicharska i masonska istorija [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=23458&KW=belhistory&PID=3127555#3127555" rel="nofollow - 1 ] во тој дел подзакачена е и психијатријата во сАд, но би рекол истото важи и за нашата како применета виа фармација, нели апчето е лек за се' а ним (на нашите психијатри) репер или водилка им се меѓународните елити во нивната пси-алхемија, не дека како Нaучници се терсене, но како методологија да делуваат претежно преку апчиња - кои на тањир им ги сервираат фармацевски куќи - тоа е погрешно, нивната недоносеност тро ја подзакачив и на маклезет [ http://archive.is/wDr47#selection-1287.684-1287.949" rel="nofollow - 1 ] само што таму не делува муабетот толку конспиративно ко тука во нишкава туку попрво надмено [ https://digest.bps.org.uk/2018/05/31/people-who-think-their-opinions-are-superior-to-others-are-most-prone-to-overestimating-their-relevant-knowledge-and-ignoring-chances-to-learn-more/" rel="nofollow - 2 ] што да кажам ми се можело нели а заради што немам прилика што да научам ко што вели аберот во вторава фуснота, но во случајов мислам обратно е бидејќи психијатрите освен на факс никаде јавно не го споделуваат своето умеење и воопшто знаење, станале налик фармаколошки менаџери кои лобираат за некоја дрогерија, tie pak drogerii na globalno nivo se vo race na ea-deterministite koi i gi diktiraat trendovite nalik genetska predispozicija na bolesti [ http://archive.is/1D8Tc#selection-3083.157-3083.541" rel="nofollow - 3 ] no i trend za generiranje profit za smetka na hemiski napudreno zdravje [ http://archive.is/1D8Tc#selection-3119.0-3119.323" rel="nofollow - 3 ] shto e tragichno bidejki okolinata a na samo genetikata go oblikuva odnesuvanjeto, a za hemiskite zakrpi ima daleku poarni sinergetski alternativi dal od bioloshko-ekoloshki aspekt ili pak duhonosno-molitven, no bidejki si imate rabota so "nauchni eliti" nivniot zbor e posleden, a i koga bi sakale da preshaltaat na pomalku veshtachki reshenija kje ispanichat kolku za toa nemaat nitu infrastruktura nitu pak narodna navika, defakto Narod denes sam se frla po aptekarski bombonchinja, zaboravajki deka vozmozhni se nenamerni pa i namerni ziceri dali kako tersene atidepresivni nusefekti [ http://archive.is/Pr0cC#selection-301.0-301.119" rel="nofollow - 4 ] no psihijatrite ne se voopshto krivi shto nekoi nauchni eliti nametnale shtimung za tabletomanija vo sovremenoto opshtestvo, tie konechno ucele kako doktori zamda pomagaat tokmu kako i geneticharite primer, no sepak toa ne znachi deka ne se izvozeni i samo kako veshtachka inercija apropo humanizam, a ne pak shto sekogash ima sklet eliti vo senka koi preku nivnata dobra volja kako medicinari simteraat svoja kako mesoni primer forsiranje globalen moderen eugenicharski trend za sterilizacija via hormoni za kontrola na plodnost chii recidivi zavrshuvaat slichno ko i mikroplastikata vo podzemnite vodi [ http://truthstreammedia.com/2015/07/14/did-the-eugenicists-finally-get-sterilants-added-to-the-drinking-water/" rel="nofollow - 5 ] iliti trendot za pederastija koj enforsiran i via bisfenolot vo plastikata neli koj lachejki ekstra estrogen treba da ve iskulira [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1609&PID=163378#163378" rel="nofollow - 6 ][ https://www.dailymotion.com/video/x184gy3" rel="nofollow - 6 ][ http://www.returnofkings.com/169359/gender-altering-chemical-bisphenol-a-bpa-is-turning-more-than-just-frogs-gay" rel="nofollow - 6 ] sepak ovie 5/6 posledni fusnoti moze da se kaze deka se psevdo-kritika (iako opravdan ekoloshki strav) bidejki ne se instant eugenicharski spin tuku poprvo sklet sluchajnost koja odi vo prilog eugenicharskite agendi

eugenicharski agendi - atlantski ideali - podmukla elitna tajnost, zoshto zvuchi muabetov tolku paranoichno!? komu kako, nekomu sigurno smeshka, no jas sum vesel znaejki deka ea-deterministite se izgubeni vo prevod, i voopshto ne se trevozam znaejki deka postoi izlez a vakvata realnost ne e vechnost, no vam kako zaglaveni vo centrifugata bi bilo logichno da se podzadumate dali vam istata vakva realnost koja vi ja tovarat a si ja srkate olimpisko-nekatarski nema vechno Sslobodata da vi ja zaglavi, opametete se pred da vi bide prekasno bidejki ova moze se poslednite momenti koga imate kakva takva Slobodna Volja koja sega ste ja priklonile slepo na postojnite udbalitichari koi ve zasplepele so evroatlanskite agendi shto e pak rezultat na nivnoto slepilo, ta neznam kolku ida beshe golemo trebashe da eskivira ea-uchipuvanje do posledno bidejki fraking bondstil voen balkanski checkpoint imate na 30km od Skopje, shto mislite tamu nema da udri nuklearka, mislite ne postojat ili nemaat dumsdej scenarija deneshnite imperii, mislite vaka uchipeni kje ve poshtedat koga megjusebno kje si resetiraat geostrateshkite proksi bazi, ajde ako e uteha sega imate prichina plus zoshto na Skotje da mu skubnete osven seizmichkata i dekadentnata, што мислам не е лесно за некој што вложувал цел живот работно стамбено пријателски итн. но бар обезбедете си сејфхаус на Село и нешто алат за да помирно спиете, иако јал нејал триипол што треба да биде ќе биде та единствена Надеж ви е Својата Слободна Волја да ја приклоните на Божјата а така и се надевате на Небесна Милост, za zhal vash*te udbalitichari neli bidejki dale zakletva kako sekularisti nadezta ja polagaat vrz lugje no koi se globalisti, no dali niv ne gi obzema zedta za globalna vlast da posakuvaat i lobalna kontrola via frontal korteks emf manipulacii ili ushte poubo nauchna selekcija na predeterminirani mozoci za pripadnost na odredena kasta, znachi nadevajki se na nekakov bezbednosen chador ve uchipuvaat vo nekakva sklet izbotirana idnina, што можеби немаше да биде склет идеја ако денешниот глобализам бил ко оној на Александар Македонски каде не им било наметнато на подвластените каква религија или култура да имаат а не пак истите да им се ресетирани ко сега кај нас секуларно и анационално, ova denes bukvalno se rimski vnuci kako sovremeni zapadni imperijalisti a rim ako vi e poznato vladeel robovladetelski, nalet republikata koja bila resetirana shtom im bilo neophodno da imaat pazach, zar ne e histori ripiting muabetov na site nivoa samo vo novi okolnosti, no voa ea-determiniatite zabegale i tro potaka so akalot ta go brkaat ne rimskiot tuku arijanskiot atlantskiot kako evroatlanski son, mislite tie ea-eliti ne go sonuvaat istio postojano, kapak ve nasankaa i vie da go brkate, no za vas kje bide istiot koshmar bidejki na vas i nauchno gledaat kako chovechki resursi, да не бидам недоречен имајте предвид дека кога ги таманам идеолошки еа-елитите повикувам на нивно сотрување, не, попрво Преумување преку одвраќање од нивната фатаморгана, не дека не треба хиерархија во општеството ниту пак дека треба анархија, no tenekjinjata brkaat apsolutna vlast i mokj a toa i apsolutno gi korumpira duhovno, како Луѓе ние треба да тежнееме кон Поредок како Божји атрибут, no da se nishti Slobodnata Volja preku nauchen determinizam i toa nasila da se standardizira na sekoe kjoshe toa e nehumano bidejki taka kje mora od vishocite da se osloboduvate sistemski soglasno, togash zoshto raznolikost ajde ushte odma svedete se na kiborzi, vprochem natamu ja terate, kolku i vam toa da vi izgleda romantichno onaka komshikata ili komshijata da vi bide android za da pomalku ve jade sovest deka ste storile preljuba, prostete za banaliziranjevo no na toa se sveduva vasheto slepilo da trchajki po hedonizam materijalizam i egoizam si sotrete dobrovolno Slobodnata Volja ta toa sega ste izbotirani ozbilno subliminalno potsvesno, a ne pak utre chipeno svesno!

ako reper se sf-najavite neznam shto poprvo e taka svetla ea-idnina Matrix Avatar ili Limitless, bitno nataka tera muabetot, a jas bi rekol kako trgnalo https://www.youtube.com/watch?v=cvIIe1wE67U" rel="nofollow - Avalon a potem i https://www.youtube.com/watch?v=E_1-oylPHjs" rel="nofollow - Ghost in Shell ne vi gine! knigi ako vi preporachuvam kje istiltate pa poarno bi gi ripnal, no kje recham i site umetnici od site strani da vi verglaat na ovaa tema dokolku ne si zacrtate agenda i postojano a brkate vo misli deka treba od centrifugata da se otshtopate pak badijala, kje si se zavozite konspirativno ziveejki kako zachudeni fanatici, koi letarichno ushte sega se eeg emf targetirni, koj povekje koj pomalku zavisno kade kako e zakachen ili go zakachile! туку ако анонимуси беа покреативни маските немаше да ги позајмат од вендета на вачовци https://www.dailymotion.com/video/x3libi" rel="nofollow - туку од gis-иносенс на мури ...

.
Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 14.Мај.2019 во 05:50

овој пост е сублимат од оваа и предочените сродни теми во првиот пост од нишкава во кој би констатирал дека evroatlanskiot determinizam e Globalizam, konechno ea-deterministite polagaat na nego i istorisko pravo [ https://en.wikipedia.org/wiki/Technological_determinism#Explanation" rel="nofollow - 1 ] а што 'меѓународните удбалитичари' не го ни кријат дека го бркаат, напротив насекаде се вергла дека е неопходен, no spored niv (до скоро не толку нагласен) kako nov'svetski'poredok koj kje bide komponiran spored mesonski noti i dirigiran od nivni udbaliticharski botovi, iako sega se turka nalik kashatalistichka zapadna dominacija [ https://foreignpolicy.com/2017/02/10/globalism-is-the-victory-of-western-ideals/" rel="nofollow - 2 ] a vsushnost neoliberalizam koj kako centraliziran kje iznedri totalitarizam zamenuvajki ja plutokratijata so tehnokratski-feudalizam [ http://bostonreview.net/forum/remake-world-slavery-racial-capitalism-and-justice/andrew-zimmerman-when-liberalism-defended" rel="nofollow - 3 ][ https://www.youtube.com/watch?v=zCcclnPoFwo&t=360" rel="nofollow - 3 ] кој јасно toa enlajtmwnt-vnucite ќе (sakaad da) биде потоа наштиман 'социјалистички' со светска надвлада [ https://www.globalresearch.ca/globalism-and-the-new-world-order-the-emerging-global-village/2167" rel="nofollow - 4 ] нешто налик малџиски џомби кои си имаат дил како малтретирајќи и наметнувајќи им се на сите да устрoјат поведение кое ќе им ја армира дологорочно нивната позиција територијално како суверени рексои, само што под територија овие елити чопорски си ја подрзабираат планетата земја, всушност инерција која како империјализам не е ништо ново, само што во денешни услови на масовна Писменост Информираност и Слобода е проблем како да се истера а да не бидне тоа тоталитарно, заради што главниот акцент постојно е врз пропагандата и спинувањето склет агенди како неопходни, а за што уште пред еден век си имаат како бихејвористи поставено смерници како Народ да биде легнат на брашно без притоа многу да се испотат додека ја бркаат својата утописка фатаморгана, koja na kraj i da bidne nekogash istata nama da bidne nishto drugo tuku Animal Farm (Животинска Бројлерска Фарма) vo koja nesovrsheni ea-eliti kje glumat sovrshenstvo preku totalitarizam, toa pak kje gi prinuduva postojano da brkaat pachovi/zakrpi zaradi tehnokratski nashtimanata rEvolucija za taka normalno da stignat do cyborgs-va-technocratic-dictatorship во кое човечноста ќе биде заложник na mesonski pohoti za superchoveshtvo zaradi edikoma enlajtment vechnost, ех им избегала од пред вид Христијанската та сега бркаат некоја своја антропоцентрична вечност, no koja taka posekako e plen na prokolnatiot zmev bidejki taka Chovekot pak se vozgorzdel protiv Бога a so shto samiot se se osudil povtorno na propast, мислиш не сме прелажани и voa е онака само човечка инерција, Хм, ako se uvidat mesonskite neopaganski ideali jasno e deka tie se luciferijanski, samo shto mnozina se samozalazuvaat deka takva gachka ne postoi, a eventualno toa e samo nechij renesansen folklor, no tokmu toj im e nasledstvo na ea-deterministite koe od poodamna ја predeterminiralo takva folklorna inercija, а на што жртва е Слободна Човечка Волја бидејќи нормално не секој би прифатил да биде киборг муле или роб za padnatiot neopaganski plan koj stoi vo pozadina na site evroatlanski procesi, plan poozbilno zateran od industriskata revolucija navaka od strana na mesonski eliti [ http://www.globalistagenda.org/secretsocieties.htm" rel="nofollow - 4 ] a procesi instrumentalizirani zaradi n'w'o agenda chas potoa, prvo kako inverzija [ http://archive.is/BjDTl#selection-1257.0-1259.68" rel="nofollow - 5 ] za da se postavi teren, a potoa i https://en.wikipedia.org/wiki/Transposition#Games" rel="nofollow - transpozicija kako bi go izorale tloto (via-ordo-ab-chao) niz koe bi niknalo nwo semeto [ http://archive.is/BjDTl#selection-3573.0-3573.116" rel="nofollow - 5 ] neopaganizam defakto nashtiman ideoloshki od enlajtment dvizhenjeto vo evropa i podocna otade barata [ https://brewminate.com/the-age-of-enlightenment-an-intellectual-movement-of-reason/" rel="nofollow - 6 ][ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%EF%EB%EE%E4%EE%E2%E8%F2%E5&PID=3142067#3142067" rel="nofollow - 6 ][ https://web.archive.org/web/20180618013231/https://en.wikipedia.org/wiki/Rosicrucianism#Rosicrucian_Enlightenment" rel="nofollow - 6 ] spored folklornata etimologija i masonskata ezoterija nedvojbeno dzvizenje na onie prosvetlenite od anatemago, zaradi shto i ne e diskutabilno deka kako ea-deterministi stanale negovi zalozhnici, нормал апостасијата од Христијанска Европа почнала со терсене врашки табиет на црното европско благородништво кое сигурно имало и претходни друидски магијски односно автохтони пагански навики за да во среден век со експлозијата на егејските и азиските антички мистерии кои стигнувале по европските дворови како белетристички 'забранети хитови' а испорачани виа венециските и крстоносните К*рири кои ги собирале од арапскиот свет, кога и пополека метастазирал хуманизмот како емпиризам а што инцирало алхемиски филмои кои ги обзеле до толку ренесансните елити да просто се одважиле да најдат начин како Христијанството да се сотре како тие би ја востановиле на негово место нивната илуминирана од анатемаго неопаганска прелест за човечките души, ко што ни е посведочено (веќе не се сомневам) дека тоа е оној илјадагодишен моментум кога обземените ќе завладејат со светот [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%EF%EB%EE%E4%EE%E2%E8%F2%E5&PN=12" rel="nofollow - 7 ] та ако и почетокот им бил здрав кога истерале поделба на Христијанската Црква виа филокве а подоцна и урнисување на Западната Црква виа протестантизам [ http://archive.is/5aRAn" rel="nofollow - 8 ][ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=9786&KW=protestantism&PID=3127672#3127672" rel="nofollow - 8 ][ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%EF%F0%EE%F2%E5%F1%F2%E0%ED%F2&PID=3142491#3142491" rel="nofollow - 8 ] тогаш колку повеќе како еа-елити дрмаат денес кога се' што можеле да стават под нозе стаиле via раздели па владеј методи [ https://www.globalresearch.ca/divide-and-conquer-the-globalist-pathway-to-new-world-order-tyranny-from-a-geopolitics-perspective/5483935" rel="nofollow - 9 ] а така и земната наука било таа природна или општествена (колку и да е самокритична) е втурната во реализација на нивниот утописки план, за кој би рекол е камуфлажа од добри намери заради помал глад а постабилна економија, тој план е аријанско-атлански ужас кој бидејќи во случајов еа-елитите на Луѓето гледаат како житвони на кои треба да им се всади фараонски поредок како би цветало општеството, што ајде ќе го разберев во среден век да го тераат но во овие времиња виа либералистички мајндсет тоа видовме низ експериментот во ссср кон каде ќе затера - фараони и робови до екстрема а за кои земјата е последното уточиште, кое пак сценарио завозено трансхуманистички виа бионика не само што ќе затера борговска реалност туку ќе дотера до виртуелна сингуларност како скоцкана свест во аи-матрикс, зар не е ова очигледно!?на 5-тата фуснота горе каде е подзакачена н'с'п семката како ООН агенда, би надополнил еден инстересен бихејворално/еугеничарски аспект а тоа е "Agenda 21" која е блупринт за утопискиот метрополис кој би овозможил полесно бркање на суперчовек-експериментот бидејќи само во гетоизирани контролни услови екапериментот може да се контролира, no shema koja se turka odnosno e spinuvana i kako ekoloshka [ http://archive.is/kvrMh#selection-201.78-225.69" rel="nofollow - u - 1 ] a za shto polesno da im se naturi na postojnite samostojni drzavi [ http://archive.is/BjDTl#selection-4003.0-4003.251" rel="nofollow - 2 ] тие како еа-елити доколку сакаа ќе отвореа чекмеџињата на бан'кор кастата и ќе распределат богатството рамномерно заради самоодржлив Руално Децентрализиран Свет со каква и да е соодтвена подлошка [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=742&PID=143212#143212" rel="nofollow - 3 ] но тоа значи ризик дека утре би ги немале империјалистичките конци во раце бидејќи некој така може да им стане рамен, та ќе си тераат до крај експлоататорско-кашаталистички а потоа низ конролиран хаос ќе промовираат своја неопаганска-ван-лов утопија, зар метрополис не им е сонот а за што и ја впрегнале А-21 иницијално поствоено [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&KW=%EA%EE%ED%F2%F0%EE%EB%E8%F0%E0%9C%E5+%EC%E0%ED%E8%EF%F3%EB%E8%F0%E0%9C%E5&PID=3127266&title=nwo#3127266" rel="nofollow - 4 ] а која оди рака подрака со гмо-аберите неколку поста погоре за codex alimentarius [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31572&KW=codex&PID=3144811#3144811" rel="nofollow - 5 ] односно гетоизиран градски живот потпрен на гмо храна а на што капаче ќе биде масхалуцинација виа медиумско-фармациско сподобување системски, фреквенции апои - ма бјажи - тоа е транзициона шема, за идните генерации од тоа ќе нема потреба според месонска математика бидејќи уште неродени ќе бидат генетски подобно селектирани за нсп граѓанство, но интересно е колку авандгардно архитектите им одработувале на месоните планот ете како ciam-ци кои за уши https://www.researchgate.net/figure/Learning-theories-of-the-20th-century-Behaviorism-Instructionism-Pavlov-1927-Skinner_fig1_325118447" rel="nofollow -

туку во аберот од 10-та фуснота горе таму во 9-тиот пасус вели виа харп сте стимулирани односно заплашувани како би биле постојано под стрес за постоен еколошки колапс како нусефект од стакленичката градина дочекувајќи урагани поплави земјотреси суши, а дали е така секој од нас треба да се запрашува и бара од научниците дебата како локално така и глобално, за да не не' стрефи анегдота налик - мисли глобално делувај глобално - туку да делуваме локално, што би значело ако сме свесни за ваквите ризици нема да чекаме на големите и нивните агенди туку со време ќе се осигуруваме за да не можат да не играат како заморчиња во експериментални филмои, а дали не cе користи харпот како гео-оружје тоа незнам [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&KW=vlf&PID=3127244&title=nwo#3127244" rel="nofollow - 1 ][ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=26871&KW=vlf&PID=3127530&title=haarp#3127530" rel="nofollow - 2 ] на ова конспиративно упатува и можноста за затворање на озонската дупка а сепак нема гласен интернационален научен абер за тоа [ http://archive.is/LLu9C#selection-12677.0-12689.290" rel="nofollow - 3 ][ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1727&PID=227653#227653" rel="nofollow - 3 ] што ако е случај би им скубнала еко-фората за н'с'п инерција, но повторно чекајте си вие за да ве известат еа-елитите дека харп-елф-емф технологијата се користи за истражување на јоносферата, затоа изгледа пред повлекување на гаконската антената од Аљаска ошле од дарпа да си деинсталираат играчките [ https://en.wikipedia.org/wiki/High_Frequency_Active_Auroral_Research_Program#History" rel="nofollow - 4 ] недвојбено потврдувајќи ги така сомнежите дека станува збор за воен проект [ https://worldexaminernews.wordpress.com/2011/06/07/earthquakes-and-h-a-a-r-p-dr-rosalie-bertells-must-watch-video-and-background-on-the-h-a-a-r-p-project-that-confirms-there-is-reason-to-believe-h-a-a-r-p-is-a-black-ops-military-program/" rel="nofollow - 5 ] но што е тоа е Народ веруњт во она што сака да верует, А НЕКОМУ И ВИСТИНАТА ПРЕД ОЧИ ДА МУ ВРВИ - АКО Е УСПАН ИЛИ ЗАСЛЕПЕН ОД ЕА-ДЕТЕРМИНИСТИТЕ ЧЕ СИ СВИРКА КО НИШТО И ДА НЕМА, веројатно има некои вистини кои се болни за прифаќање пример конспиративните абери дека 5G мрежата еугеничарски ќе ви дрма прираст односно подпеглуе наталитет можеби паразитски во сон [ forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27894&KW=%EF%E0%F0%E0%E7%E8%F2%E8+%F1%EE%ED%EE%F2&PID=3131512#3131512" rel="nofollow - 6 ][ http://stopthecrime.net/wp/2018/04/02/genocide-5g-technology-is-coming-linked-to-cancer-heart-disease-diabetes-alzheimers-and-death-intentionally-designed-to-kill-you/" rel="nofollow - 6 ][ https://www.youtube.com/watch?v=M-JQd1jdyqk" rel="nofollow - 6 ] што и навистина звучи конспиративно да верува Чоек дека може да се злоупотреби на глобално и регионално ниво [ https://www.eetimes.com/author.asp?section_id=36&doc_id=1333537#" rel="nofollow - 7 ][ https://www.globalresearch.ca/5g-cell-phone-technology-dramatic-population-reduction-men-become-sterile/5670565" rel="nofollow - 7 ] но дека би можело стерилно на индивидуално немам сомнеж, та ако и при 3G растенија овенуваат а тоа не ви е доволно предупредување [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1023&PID=167018#167018" rel="nofollow - 8 ] незнам можеби од 5G ако почне коса да ви паѓа та тогаш да се уверите (@'me'myself'аnd'I ти сраснал таблeт за џигер лежечки - теши се дека си на чет'ри'џи) ... сепак на таква мрежа изврзани сите домакинства и граѓани виа IoT а пресретнати од некој бигбрадер програм како prism/sorm или faception [ https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.limesonline.com%2Fprism-vs-sorm-internet-e-la-guerra-dei-grandi-fratelli%2F53488%3Frefresh_ce" rel="nofollow - 9 ][ https://web.archive.org/web/20140212164233/http://mag.newsweek.com/2014/02/14/russia-tests-total-surveillance-sochi-olympics.html" rel="nofollow - 9 ][ https://nakedsecurity.sophos.com/2016/05/26/faception-software-claims-it-can-spot-terrorists-pedophiles-great-poker-players/" rel="nofollow - 9 ] тоа мислам ќе биде алгоритамски пазачка симфонија, а како потоа ќе ве табаат да ве сподобат системски (налик мајнорити-репорт предвремено да ве спречуваат за зло) тоа ете на Роберт Данкан од вториот пост книгата ДДМ може да е поучна, само што и слободоумни дисиденти се зло за системот, та внимавајте натака и во друштво колку често думате конспиративно, за и на мајтап да не ве мапира и таргетира некој антитерористички алгоритам, ако до тогаш сеуште ви останало во глава Слободоумност [ https://www.globalresearch.ca/the-5g-revolution-millions-of-human-guinea-pigs-in-big-telecoms-global-experiment/5677203" rel="nofollow - 10 ] но вејт-а-бит ќе ви опнат кај и да е и elf антенчина во телефончина [ https://www.slashgear.com/vlf-antenna-design-research-slac-emergency-networks-12573053/" rel="nofollow - 11 ] таман за дарпа да ви драпа вијуги еугеничарски како си сака и треба или е приморана од еа-детерминистите, но за сега думајте што би било кога билосо 5G-то [ https://www.5gspaceappeal.org/the-appeal" rel="nofollow - 12 ] ...      

Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 14.Мај.2019 во 23:23


која пак е возможно да ги ескивирате велам апропо 10-тата фуснота во средниот пасус од последниот пост, не случаен лапсус за да можете и да ги разберете поопуштено предупредувањата во аберот од таа фуснота, кој абер е двосмислен во однос паранојата и нејзината демистификација како конспиративност, во тој напис ќе наидете речиси на повеќето постојни конспиративни теории кои постојат во моментов како сензационални за некого патки за некого филмои а за други стравои, а за мене ризици кои никому ништо ако е неточни но голем зијан ако се точни, така некои од нив пробувам и сам тука во нишкава да ги поврзам поткрепам или подразглобам како би го тргнал од нив конспиративниот вел, а притоа упатувам постојано дека лично тоа мене не ме тангира толку знаејќи дека овој свет не е последната наша прилика за Живот туку дека има и поубав и повесел но и Вечен доколку Човек се потруди да стекне пропусница за Премин кон истиот, можеби попрво себе вака се убедувам дека сеуште има простор Човек да се наштима за Премин кон Поубо но за што е неопходно од рат-рејс центрифугата да е отштопан за што помалку агитпроп и немир да мора да му се таложи во Срцето а полесно се фокусира низ самоодржлив живот кон емпатија што е и најсигурна пропусница, во исто време тоа вака го споделувам и со други, а кому како му чини ќе си види аир од писанијава, се надевам не и склет, но еве ово однос оваа 10-та фуснота закачени се и вакцините и нибиру како појава, а така сигурно на ангро се девалвира еугеничарскиот табиет на елитите закачен во истата, иако тој е реален и потврден така практично демистифициран како конспирација наместо да ет акламација во однос ризиците, сепак патката во написот се вакцините а филм е нибиру, во првиот случај бидејќи вакцините не сате принудени да ги земате ако се сомневате во нивниот квалитет - иако тогаш би требало да се изолирате од урбаната џунгла но и да имате абер како природно имунитетот да го спукате во плафон но и болестите да ги удрите природно од патос, додека во вториот случај mнозина навистина се уфилмани во однос постоење на паралел-јуниверс планета [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1719&PID=138995&SID=4ab7dbc93f86bz9d75b65z45cb39f829#138995" rel="nofollow - 1 ][ http://archive.is/J9kkV#selection-1789.0-1849.121" rel="nofollow - 2 ] а таквата информација во најдобар случај е нечија астрална самоизмама, а ако беше нибиру-аберот вистинит бар и еден Православен Монах ќе добиеше духоносно предупредување дека такво нешто не очекува, бидејќи на Ангелите тоа им е дозволено за голем склет да не предупредат [ http://archive.is/wtcOo#selection-1271.136-1271.342" rel="nofollow - 3 ] велам Монах бидејќи логично духоносните подвижници внимаваат дури и во однос такви визии и на прва не ги прифаќаат, што не значи дека Мирјани не можат да ги добијат, но најдете денес Мирјани кои не се извозени испрелестено некако медиумски или пак чисти за да се удостојат за Трезвеноумност и од другата страна а да не потпаднат во илузиските стапици на паднатите-духови-анатема-на-нив оние во кои пример месоните се удавени посреди својата кабалистичка езотерија! навистина е проблем ако се обидувате денес како Тесла некогаш да дофаќате знаење од одозгора, та кога и тогаш истото било злоупотребено колку пак денес доколку ви се може астрално да распалувате, поарно оставете земната наука да докажува нешто него вие со свој памет неопагански да си барате решенија! единствено паметно и корисно во однос апокалиптични ризици и времиња како Православни Христијани е да го консултирате Откровението, но бидејќи истото е симболично и низ паралели предадено, не се ни трудете да го разберете буквално а така да ги предвидите настаните, секој може да извади така свое разбирање а тоа да е контрапродуктивно, иако заради монотеистички мир во куќа си земав и јас право одреден пасус да го анализирам како реплика на нечие туѓу разбирање [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%F8%F2%F3%F0%F6%E8&PID=3127730#3127730" rel="nofollow - 4 ] а евентуално што можам за сигурно да претпоставам дека ќе не снајде како Човештво а како извлечена анлогија од Откровението е удар на астероид - за што и во други мистицизми имале визии [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1719&PID=155665#155665" rel="nofollow - 5 ] можеби евентуално ова да е врзано како прорштво и за Ислам имајќи предвид дека денес постојат технологии кои каков и да е астероид би можеле да го преполоват или пак можеби запрат во месечевата орбита [ https://en.wikipedia.org/wiki/Splitting_of_the_moon#Other_perspectives" rel="nofollow - 5 ] но од претпоставки нема аир та и би се фокусирал на моментот дека нибиру може да постои како опасност само во форма на астероид но не и планета, но ако мислите дека од астероид нема да имате склет хм не бидете толку опуштени, дури и да го распарчат на милион парчиња истите влегувајќи во атмосферата ќе ја кренат доволно температурата за да се стопат сите глечери на земјата а што посекако ќе предизвика потоп до 200км внатре во обала, знаејќи пак дека бар пола земјина популација живее на крабрежје зар тоа нема да предизвика сеопшто хаос за храна и вода најнапред а не пак секојдневна живејачка. Ова најверојатно е главиот мотор денес зад исфорсирано бркање на н'с'п агендата од страна на еа-детерминистите - но и форсирање еугеничарски филмои како таквиот поредок и сред природна катаклизма од големи размери да им ја одржи на нозе нивната постојна моќ и власт ако не другде на западната хемисфера, но ако ДеГраси претпоставува дека во Атлантик ќе збрчи Апофизис и збрише пола сАд [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1719&PID=213817#213817" rel="nofollow - 6 ] може и затоа со време форсираат пренесување на моќта кон еу и канада но за што прво еу мора да се федерализира во сЕд а потоа и со лесно да мерџа со сАд и како капитал и како стандардизација, но да е само Апофизис гајрет арно [ http://archive.is/t5TRj#selection-827.0-827.614" rel="nofollow - 7 ] вака видено очигледно е дека еа-елитите може и немаат склет намери бидејќи сите топтан се од дермани обземени како месонски учипени, иако дефакто постои врхушка која е - а од сенка го менаџира и постојниот но и штима идниот светски поредок, сепак како удбалитичари дури и кога би сакале да предупредат за некој озбилен гајрет тоа ќе крене паника во јавноста а така и шпекулативно берзите ќе бидат здрмани со што пак се рискира неконктролиран хаос кој и предвреме би распалил, што не значи дека тие треба да туркаат агенда кон контролиран ордо-аб-чао хаос виа ww3, но дефакто друг начин нема а како би ја зачувале својата поатојна економска доминација и постојна геополотичка расфрланост, значи во прашање е нивниот евроатлански империјализам и како се спремни истиот да го осигураат а во костец незапирливи по нив ризици како например астеродот Апофизис, кој пак може им е џокер депопулациски но им е зорт општествено граѓански, па со време инсталирајќи 5G или пак VLF мрежи да можат со лесно да мониторираат се' сред глобален економски а така и политички колапс, но брза кучка слепи кучина раѓа, а тоа треба нам како Луѓе да ни е предупредување дека со време треба да мислиме за своите околности и да не чекаме удбалитичарите да ни нудат закаснети решенија, заради што меѓудругото лично сметам дека за нас како Држава поприлично потребна би ни била стратегија за озбилно шифтање од бројлерук економија кон Аграријанизам преку Активна и на ангро Субвенционирана Рурална Реемиграција, но ако некој мисли дека тоа е процес кој преку ноќ се случува се лаже, заради што треба активна 24/7 дебата не само од подосвестени ентузијасти туку од научници административци и трибуни како би се извадил Самоодржлив Модел за Рурална Реемиграција кој не само денес нам туку и на други утре би им бил од помош, само колку Иселеници при такви околности дома би гргнале ...       

да не е склет многу темава та не е лошо да закачам поздравно уште некоја во контекст весела фотка, во случајов од монтажа за https://rutube.ru/video/9788caa4d8b815f909af7048c6a8c73a/?pl_type=user&pl_id=364914" rel="nofollow - несигo'Продавај'Коло'Чифлико од ДаниТ од еуротрансерската верзија заради вашата еуротрансерска интеграција ... може ќе ѕенѕате поопуштено при интегрирањето чекајќи на глобалистички нектар, хм, попрво на јапонците него европеите надевајте се, иако и едните и другите ќе ве туркаат кон киборг genju иднина [ http://archive.is/PrTDb#selection-1167.0-1191.31" rel="nofollow - 1 ][ https://archive.is/RtGIn" rel="nofollow - 2 ]

https://algocracy.wordpress.com/2016/10/06/episode-12-rick-searle-on-the-dark-side-of-transhumanism/" rel="nofollow - Episode #12 – Rick Searle on the Dark Side of Transhumanismhttps://www.forbes.com/sites/cognitiveworld/2018/10/01/human-2-0-is-coming-faster-than-you-think-will-you-evolve-with-the-times/#3dffa7554284" rel="nofollow - https://www.forbes.com/sites/cognitiveworld/2018/10/01/human-2-0-is-coming-faster-than-you-think-will-you-evolve-with-the-times/#3dffa7554284

https://www.counterpunch.org/2018/02/12/is-the-era-of-transhumanism-a-final-corporate-takeover-of-humanity/" rel="nofollow - https://www.counterpunch.org/2018/02/12/is-the-era-of-transhumanism-a-final-corporate-takeover-of-humanity/

https://transhumanist-party.org/tag/japan/" rel="nofollow - https://transhumanist-party.org/tag/japan/

https://www.wired.com/story/the-responsibility-of-immortality/" rel="nofollow - https://www.wired.com/story/the-responsibility-of-immortality/Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 25.Мај.2019 во 03:33

доколку чекате вие банкари ко лихвари или удбалитичарите ко коруптивни илити корпоратистите ко ненаситни дека ќе ви спружат уба иднина аирлија на глатa обеспаметена, но сите овие не само што се ненаситни туку се изманипулирани од неопагани ко месоните, та така јасно дека ќе ве фрлат на еугеничарско масло и казан биле тие заради депопулирачки глобалистичко-бројлерски или системациско-нехумани агенди а заради одржливост на нивниот светски поредок тоа и не е битно, битното е дека секој еден од вас може да се осигура од ваквата фатаморгана доколку размислува самоодржливо што не е возможно за Човек освен ако не е отшопан од постојните кашаталистички центрифуги, идивидуално е побрзо но не и полесно, па можеби ќе турнете инерција кон самоодржливост со заеднички сили [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=21202&KW=%F1%E8%F0%EE%EC%E0%F8%ED%E8%F2%E5&PID=3145516#3145516" rel="nofollow - 1 ] та бар оние кои се свесни за сите овие ризици и за себе и за вас така утре од спунт да ви осигураат каков таков амортизер од какви и да е економски или геополитички кyршлуси ...

ако знаеме дека еу мора да се федерализира како би косолидирала сили како фискално така и економски [ http://www.build.mk/Forum/forum_posts.asp?TID=742&PID=196596#196596" rel="nofollow - 1 ] но и финансиски [ http://archive.is/FXDZC#selection-1779.0-1793.98" rel="nofollow - 2 ] бидејќи сеуште и виси на глава пигс-проблемот, иако грегзитот привремено го реши за што пак ние сме кусур како македонци [ https://forums.vmacedonia.com/f73/po-teshki-pregovori-konechno-dogovor-grtsi-zastanuva-na-svoi-noze-40953/#post469749" rel="nofollow - 3 ][ https://forums.vmacedonia.com/f26/greece-will-need-new-bailout-40386/#post469694" rel="nofollow - 3 ] јасно е дека инерцијата кон нов светски поредок ќе се забрза што и веќе се случува со грегзитот на некој начин како контролиран економски хаос [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=46&PID=230448#230448" rel="nofollow - 4 ] прво за да се избалансира доларот со еврото што се случи а потоа заради екстра ризици еу брзо да мора да се федерализира, но брегзит им е аномалија во однос сето ова, а и ресетирањето на ттиппо доаѓањето на Трамп во сАд, во секој случај и денес да фо сторат н'с'п реалност прашање е пак дали нема да колабира светската економија бидејќи малку фали некое ноево јајце да пукне и ко домино ефњкт ги повлече светските берзи удоле [ https://www.rt.com/op-ed/436089-global-debt-economics-system/" rel="nofollow - 5 ] замислите само што се може да направи пример колапс на дојчебанк [ https://www.mondialisation.ca/deutsche-bank-and-the-global-financial-crisis/5548750" rel="nofollow - 6 ][ https://news.goldcore.com/uk/gold-blog/euro-might-start-unravel-deutsche-bank-collapse/" rel="nofollow - 6 ][ https://www.quora.com/What-is-going-to-happen-to-the-Euro-if-Deutsche-Bank-collapses" rel="nofollow - 6 ][ https://www.reddit.com/r/neutralnews/comments/bhrz55/collapse_of_deutsche_bank_merger_talks_leaves/elvasdh?utm_source=share&utm_medium=web2x" rel="nofollow - 7 ] нели доколку некако Германија одлучи да не биде слеп послушник на сАд пример во однос напад на Иран, но бзр зз ова јајце има кошничка [ https://www.quora.com/What-will-we-see-when-Deutsche-Bank-reveals-all-the-records-of-Trumps-financial-dealings-with-them-as-they-are-now-doing" rel="nofollow - 8 ][ https://www.vanityfair.com/news/2019/04/trump-deutsche-bank-lawsuit-subpoena" rel="nofollow - 8 ] но што со другите многу > Some combination of the financial crisis and the reforms that followed has convinced markets that banks are more likely to fail now than they were before 2008 [ https://qz.com/69982/another-reason-banks-need-more-equity-they-tend-to-have-less-than-they-claim/" rel="nofollow - 9 ][ https://www.bloomberg.com/graphics/2018-lehman-anniversary/" rel="nofollow - 9 ] а да не заборавиме дека како и берзите и банките се ту-конектед-ту-феил [ https://en.wikipedia.org/wiki/Too_connected_to_fail#Relevance_of_TCTF:_systemic_risk" rel="nofollow - 10 ] затоа и се ту-биг-ту-феил и тоа никогаш нема да се смeни [ http://www.valuesandcapitalism.com/after-5-years-of-dodd-frank-too-big-to-fail-is-bigger-than-ever/" rel="nofollow - 10 ] освен ако неолиберализмот исчезне, но тоа без ww3 а како би се реорганизирале сите ем притоa месоните останат на власт во евроатланската сфера не е возможно уште повеќе ако се знае дека ризиците од финaнсиски и економски балони се зголемуваат постоjано на повеќе нивоа од повеќе страни [ https://www.rt.com/op-ed/436089-global-debt-economics-system/" rel="nofollow - 11 ] така и месоните не дремат туку со време кројат ордо-аб-чао шеми во кои вие како човечка популација сте само колатералка за сметка на нечија власт моќ и систем а само и да играат на вор-економи консолидација на америчката економија па ќе си го кркате на ангро натака а не пак ја забрзаат н'с'п агендата, што би рекла олдбрајтка чуму толку оружје и воена машинерија а да дреме во бункер та порано или подоцна а посреди светски економски ризици ww3 е многу очигледна работа кој или која и да е капислата [ http://archive.is/CtYKo" rel="nofollow - 12 ] само да ги пуштат резервите на долари кинезите т.е. сменат пример за евра тоа ќе го девалвира доларот така да нема назад враќање за сАд, тоа пак е озбилна ако не сигурна каписла, е сега ќе чекаат еа-детерминистите некој да ги приклешти или предвреме ќе тргнат во офанзива, што мислите светската економија е гарант, стратешки парите нив не им се битни но влијанието да, а влијанието разбира се зависи од оената моќ кај суперсилите кои не обичат ни пандан а не пак над себе ага, баш ко и бугарите што никогаш нема да признаат дека постојат македонци во овие романтичарски национални околности ...во секој случај кон овие околности туркаат и неоконците кои се еден вид на домионисти [ https://en.wikipedia.org/wiki/Dominion_theology#Criticism_of_the_usage_of_the_term_dominionism" rel="nofollow - 13 ] или попрво ко што ги посочува Филип Колинс во интервјуто за ајроншоу погоре во 83-та минута https://youtu.be/48EgCfdOR0w?t=3180" rel="nofollow - ) како десничарски-евангелисти во сАд, а кои во страв од губење на светска лидерска плзиција така се нивелираат со агендите на месоните за н'с'п > Dominionism easily aligns with the beliefs of Social Darwinism (eugenics) which is why it is so useful to the Conservative Establishment [ http://archive.is/olxTG#selection-5079.0-5079.137" rel="nofollow - 13 ] значи очигледно неоконците играат на н'с'п агенда но од протестантска гледна точка како бркање парусија - што вика ФилипК владеење на некакво идно секуларно христијанство, а што ние како Православни знаеме дека е ерес [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%F1%EF%EE%F0%E5%E4+%ED%E8%E2+%E4%E5%EA%E0+%E4%EE%EF%F0%E2%E0&PID=3142488#3142488" rel="nofollow - 14 ] ако вака се постават работите каде се тогаш месоните јасно тие ако стојат во сенка како еа-детерминисти неоконците за нив се само маша како удбалитичари или банкарски и корпоративни елити а така извозени за да мислат дека бркаат своја н'с'п агенда, дефакто терајќи судар на протестанството со Ислам тие ќе биднат фатени во идејата на енералот'алберт'пајк кој масон јасно истакнува дека ww3 ќе им биде подметната на христијаните и муслиманите да меѓусебно си извадат очи за да потоа се востоличат над нив месонските луциферијани [ https://www.conspiracyarchive.com/2015/01/10/albert-pike-to-mazzini-august-15-1871-three-world-wars/" rel="nofollow - 15 ] по што и на ангро би си ја истерале својата еугеничарско-трансхуманистичка агенда за што повеќе души да сотрат уште од раѓање [ http://archive.is/WFK3f#selection-509.0-506.4" rel="nofollow - 15 ][ http://archive.is/FuDsZ#selection-1391.0-1388.3" rel="nofollow - 15 ][ http://archive.is/k6bbb#selection-1249.0-1249.158" rel="nofollow - 15 ] последнава фуснота фино посочува дека Народ лесно нема да се даде особено не Христијаните кои се повеќе ќе бидат соочувани со фактот дека трансхуманизмот е идеал на nwo елитите кој ќе можат да почнат да го впрегнуваат дури пост-ww3 откако Човештвото ќе го измрцварат до толку да самите луѓе посакаат nwo заради мир и запирање на идните современи воени распаљотки при што логично ќе се користат секакви современи оружја [ http://archive.is/Xl93o#selection-733.0-737.143" rel="nofollow - 16 [ http://archive.is/IXLAF#selection-889.760-889.1054" rel="nofollow - 16 ] но многу веројато повторно нема да можат Христијаните да ги оковаат заради што уште поверојатно е дека со мас-халуцинација ќе симулираат Христово доаѓање [ http://archive.fo/vmrqM#selection-761.0-1317.171" rel="nofollow - 17 ] што колку и да звучи сензационалистички дефакто постои инерција кон индуцирано манипулирање свест како би се предизвикал холограмски ефект односно жива халуцинација [ https://www.digitaltrends.com/cool-tech/holograms-in-the-brain/" rel="nofollow - 19 ][ http://archive.is/yuXKX#selection-4037.1-4004.34" rel="nofollow - 19 ][ https://en.wikipedia.org/wiki/LED_Incapacitator#Criticism" rel="nofollow - 19 ][ http://archive.is/andhz#selection-307.0-353.1" rel="nofollow - 19 ][ http://archive.is/Dpukg#selection-281.0-297.120" rel="nofollow - 19 ][ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=23458&KW=%E2%E8%F0%F2%F3%E5%EB%E5%ED+%F5%EE%EB%EE%E3%F0%E0%EC&PID=3142440#3142440" rel="nofollow - 19 ]   а зад што можат утре да застанат и рецидиви од ултра-десничарските-евангелисти место месони од еа-елити иако испрелестени евангелисти јасно е дека ќе бидат обземени од духовите на месоните дури и кога не би биле истите главни еа-детерминисти, но вториве преку претходните можат така да си ја осигураат компактноста на западот бидејќи Народ ќе им биде послушен, па испрелестени 'христијански' елити ќе фрлаат во понор извозени и несвесни Христијани за она што им се сервира или наметнува од страна на еа-елитите, кои што тоа конечно ќе го чинат фреквенциско-харповски [ https://www.youtube.com/watch?v=C-V1uXeyGmg" rel="nofollow - 20 ][ http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/summary;jsessionid=3BD309019527031BA501790B7E7CEFC7?doi=10.1.1.464.5770" rel="nofollow - 20 ][ https://www.nature.com/articles/srep35437" rel="nofollow - 20 ] а колку брзо ќе стигнат до фул-мас-халуциноген-холограм тоа веројатно децениски ќе зависи од квантните компјутери [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=333&PID=231123#231123" rel="nofollow - 21 ] или можеби веќе зависи од бионички мозоци кои далеку од поодамна се во фаза на плаг&плеј иако тоа инфо до нас ќе стигне најбрзо за една деценија како мен-машин-борг налет ситните потпуштени абери кои се мотивационен идеа-пулер за одредени сегменти од подземните киборг истражувања пр. меморија [ http://archive.is/JOZrM#selection-2373.0-2397.651" rel="nofollow - 22 ][ http://archive.is/NkjZs#selection-751.0-751.246" rel="nofollow - 22 ] или пак мм'симбиоза [ http://archive.is/F3NVy#selection-1087.300-1087.583" rel="nofollow - 23 ][ http://www.army-technology.com/features/featurebrain-computer-interfacing-military-mind-control/" rel="nofollow - 23 ][ https://en.wikipedia.org/wiki/BrainGate#Current_Clinical_Trials" rel="nofollow - 23 ] но пополека има и поинтересно односно кога жиците наскоро ќе ги заменат со фотонски кола [ https://www.photonics.com/Articles/Reconfigurable_Silicon_Photonic_Circuits_Provide/a60637" rel="nofollow - 24 ] а тие на биопластика аплицирани [ https://www.youtube.com/watch?v=jlEIvGzthsk" rel="nofollow - 24 ][ https://www.youtube.com/watch?v=HAdbdUt_h9M" rel="nofollow - 24 ] или како биогелови мемрезистори вбризгани [ http://archive.is/3rduW#selection-1653.43-1653.312" rel="nofollow - 24 ] па и киборзите меѓу вас прашање е дали воопшто и ќе ги познаете утре по нешто, дури дотаму одат научниците да веќе не се колебаат за генетски нано-чипови кои по потреба ќе ви активираат и деактивираат гени [ https://www.nextbigfuture.com/2015/05/pfizer-partnering-with-ido-bachelet-on.html" rel="nofollow - 24 ][ http://www.nature.com/nnano/journal/v9/n5/full/nnano.2014.58.html" rel="nofollow - 24 ] евентуално заради сето ова како развоен импулс даа му даваат луфта на кашатализмот еа-елитите инаку ми се чини и пред една деценија баш милениумски ќе си затераа н'с'п агендата, но воедно и им се брза за да не ги сочека некое природно катастрофално сценарио па да изгубат моментум било тоа е астероид или пак соларна бура, иако дефинитивно она што ќе ги снајде е казна не само елитите туку и Народ бидејќи бива заслепен од нивните медицински безбедносни и еколошки оправдувања зошто да глумат богови, па додека вие се надевате на најубавото вам апокалиптично ќе ве стигнува од лошо полошо, можеби како прилог за вакво предупредување да оди католички абер [ http://web.archive.org/web/20161213181623/http://www.newjerusalem.com/worldsend.htm" rel="nofollow - 25 ] бидејќи како Христијани на запад тие се и' најодговорни како зошто и колку им дозволиле на месоните да учипат се' што можат во западната хемисфера, иако дефакто тие пред се' доаѓаат од протестантскиот камп и во еу и во сАд, но одговорноста кај протестантите бидејќи се скроз децентрализирани и не ни може да се бара, кој е тон авторитет можеби англиската кралица или америчкиот претседател!? ако пак знаеме дека https://www.investopedia.com/how-london-became-the-world-s-financial-hub-4589324" rel="nofollow - светски финансиски центар е Лондон а официјален https://history.state.gov/milestones/1945-1952/truman-doctrine" rel="nofollow - светски полицаец е Вашингтон ем имајќи го во предвид нивниот постоен антиглобалистички моментум треба да се радуваме бидејќи сме си купиле бар за миг време на мир, кои пак во раце на глобалистите се впрегнуваат дрско кон ордо-аб-чао заради н'с'п што значи сигурен геополитички К*ршлус така, иако не и неизбежен ако знаеме како о Божја Помош да им ги ресетираме похотите на глобалистите, но дали ние и бар малку индивидуално секој од нас денес кажува бар и една Молитва зз Мир на Земјата ... сепак знаејќи дека се повикува за ресетирање на брегзит а се' повеќе лајат по Трамп агитпроповски еа-детерминистите јасно е дека она што не очекува натака е склет заради, но и жал за, а и ужас измиголен од светот во кој живееме (т.е. живеевме би рекол колку толку слободно) бидејќи веќе на ангро се употребуваат од сите терсене современи оружја од кои меѓу најнеприметните а најприсутните е пропагандата , при што вешто се спинуваат фактите, а како би се заташкале ифрит агендите на елитите, а пак откако ви ги истоварат ќе биде налик ерга-омнесот земи или остави а притоа со двосмислени ако не повеќесмислени стапици, во кои околности сигурно не е далеку од памет Човек да не паничи но и правовремено да се информира како утре би животарел или преживува при кaков и да е светски калабалак!? може доколку не ви се дофатливи овие абери од мене, ќе ги потфатите поубо од некој локален воен а јавен авторитет, та сами одлучите дали вие ќе се чешлате а тоа уште сега под нозе харпунче ви гори табани, вие пак ко за беља си се ладите со хедонизам, но ни јас не сум поарен бидејќи од спунт повлечен сум во светот заради преголема самодоверба дека и фрлен во оган сред градскава центрифуга нема да изгорам, и навистина имам ксмет да не беа писанијава да се потсетам колку е саат воедно и ќе си се опуштев одремувајќи нели уште некоја минута а дремеж и пожар се склет работа, чунки да имав параглајдер та уште денес да му ја летнев некаде далеку в Природа ... но таму кој не бил војска не ни знае да преживее без готови производи, та и баш не се брзам а да не ме стигне онаа нашата ~ Fast Bitch Borns Blind https://en.wikipedia.org/wiki/Popeye#Cultural_origins_and_impact" rel="nofollow - Pоpey or Olive ending up in America (денес предпристапно можеби и гвантанамо!?) та натенане никаде не се брзам доколку овците не си ги спастрам на број, арно ама овците ем раштркани ем се смешале со кози, а мене ама баш бумбар во заб вака форумски ми се заглавил, брчам ли брчам, додека да збрчам подалеку од скотскава мелница за да не се сторам во најдобар случај сеирџија! еве пукајте си вие сеир но истиот оди во ваша нога ...гледам СветозарР низ видеата на тјуб има конспиративен абер за теоријата на рамна земја и за фејк слетување на меечината од аполовци, за јас чинам се премногу дискутабилни сеуште бидејќи нема ниту една озбилна демистификација [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1719&PID=210784#210784" rel="nofollow - 1 ][ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1727&PID=227392#227392" rel="nofollow - 2 ][ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=758&PID=227954#227954" rel="nofollow - 3 ] ако речеме во вториов случај кој го имам подистимарено во 3-тава фуснота не се земе за потврда руското неупатување/неслетување на месечината, што да кажам веројатно Свето е ултимејт-коснпиративец но тоа не значи дека по дифолт чим и во својата стручна област ставил извичник дека во сите истиот е валиден или целисходно демистицифирачки, чим и ватикан го обработил како центрифуга на злото [ https://www.youtube.com/watch?v=2DY-XwduNXA" rel="nofollow - 4 ] за што ајде да речеме има чудноинтересни абери [ https://books.google.mk/books?id=wSWUDwAAQBAJ&printsec=frontcover&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q=black%20pope&f=false" rel="nofollow - 5 ][ https://www.youtube.com/watch?v=G7wpp9RhpSw" rel="nofollow - 6 ] тоа е доволна опомена дека невнимателно генерализира така по сите Католици како злобно изманипулирани што би било дрско знаејќи дека иако е централизирана поприлично хиерархијата во Католичката Црква та дури истата станала ете и држава, сепак Бискупите се независни а Папата прв меѓу еднаквите (иако тро поеднаков него во Православие каде денеска имаме повеќе Патријарси) исто како што и секој Игуман е независен од својот Владика во однос Манастирот, бар вака е во Православие а со Послушност во однос Соборноста та мора да се прифатат одлуките на Помесните Синоди и воопшто Црквата како Собор на Верните во Христа, иако ете Манастирот Есфигмен на Света Гора е исклучок бидејќи Братството гледа на екуменските пориви на Севселенскиот Патријарх Вартоломеј како еретички, но тоа во Православие во однос политиките е и дозволиво, незнам пак како е во Западната Црква, но чим Ватикан станал држава макар и теократска некој требало и на запад да срипа и да за'ржи дека тоа Христијански е неприфатливо, но веројатно катафатичкото делување си го сторило своето преку фокус на земното отколку на духовното, иако тоа е паралелен процес таму како Милосрдие и Молитва, но штом Човек почне да делува катафатички постои ризик да се сплеткува во недоглед така пробувајќи светот да го поправа хипохондрички заборавајќи дека страдањето е воедно и за нечија поука, можеби моите политичко-општествени думања по форумиве имаат таква инерција, но навистина сметам тоа е помалку делотворно него Молитвен Пристап што и искуствено го имам увидено, но еве се обидов да демистифицирам некои работи кои може но и не мора да се вистина или пак правична демистификација, но затоа имате разум па анализирајте, но јас не наметнувам моја вистина туку претежно коментирам налик сублимирана рецензија апропо одредени туѓи абери во однос се' она што влијае или ги здрмува и денес а ќе влијае и дрма и утре по Христијаните и Христијанството во времиња кога има многу простор за земен хедонистички идеализам а се' помалку за Духоносно Спасителен сред постојниот секуларен-кашатализам, но продолжив ли вака на крај и јас самиот ќе станам судија ако не општествен хипохондрик - наместо да си останам ко сега (за миг) зачуден мирјанин (за тоа каде сме и кон каде литаме со паметот), но ксмет можеби да нема никаква дебата по форуми веќе, освен фејкбуковски сеир, та и нема да се сплеткувам понатака бидејќи конечно и непотребно е ваквото лично губење време, бидејќи Луѓе повеќе ќе научат низ страдање, него што ќе се опаметат низ думање, во однос конспиративниве поуки, нели праксата како опиплива е поефективна него теоријата како понедофатлива за мнозината, затоа пример и на сите Ближни им велам натерајте се да се Воцрковите Сверотаински за низ Славословија да ја познаете Благодатта нејзината Сила и Дејства, во спротивно цел Живот ќе учите за Неа и нема да ја спознаете иако постојано е излиена врз вас и без тоа, но дали сте наштимани очистени за да Ја сетите а не пак видите како Божја Енергија, налик и рецепти имате пред вас ем и постојано вкусувате - но бидејќи сте дефокусирани со разни други вкусои та и не можете да ја распознаете, а не пак така да тргнете вишоците и откако почнете пообилно да Ја примате да почнете за сметка на тоа и Духовно да растете дури и меѓу супер-телесно-заслепени-идолопоклоници, но така и во Здравје да живеете макар и сред загадени места сте се затекнале, за така да почнете да се Радувате та и ништо материјално немале бидејќи сте Го познале и сте се дофатиле до Спасението, баш како логораш кој од зандана успеал да подизлезе со алка на нога и ја чека Слободата во Полнота, е сега од аспект на Слобода ваквите да речеме конспиративни теории се исто зандани, бидејќи оној кој не го познал Спасението сркајќи вакви абери станува заробен во стравови, а доколку на тоа му е ставен утре и системски печат како неподобен бидејќи чепкал во прљафштините на елитите, хм и до очај се стигнува, дури и јас еве штом и малку олабавив во однос Светотаински Живот малку по малку сред таквата стапица се разгневувам а потоа нели Луѓе сме и грешки праиме, среќа се смирувам како знам и умејам за да гневот не го измешам некако со малџиски рефлекси, по што викаат во афект можно е да се изреагира на некоја неправда дрско гнасно или насилно, ко што беше случај со Патриотите во Собрание на кои не им се приклучив токму бидејќи бев свесен дека некој може да ги извози како тргнале на еа-детерминистите и нивните локални пиони да им се бунтуваат, погрешно, знаејќи дека тие својата сила ја црпат како еа-елити од паднати-духови-анатема-на-нив a бидејќи тераат сладок лихварлук но и лаги и спинови та дури и разврат (според нив неопходен конзумеристичко-системски идеал), а доколку е јасно е дека зад тоа стојат паднатите-духови-анатена-на-нив, та полезно бунтување е само она кое е директно против нив свртено, но не и кон нивните пиони бидејќи истите се заменливи, а како да удрите на таквиот склет ако не Духоносно Молитвено та призивајќи Божја Благодат да им врзете раце ако не и да ги сотрете на тој начин демоните-анатема-на-нив, така и погрешно е кога некој гледа на еа-елитите како луциферијаснко зло кое нема друго туку да се сокапе, прво не сите се топтан обземени, а второ така видено си мисли Човек ех да ги нема нив и се' ќе биде токму на секаде , затоа и поарно е да делувате духоносно врз нивните мецени него кривоклетнички врз месоните како пиони и сите под нив, иако треба (а и ред е') да се демистифицираат процесите и појавите кои спинерски ви ги стандардизираат како неопходни а всушност преку истите ве туркаат во неопагански амбис, што може нема да биде случај ако на светов немаше зло, но знаејќи дека истото се храни од славољубија како моќ и власт јасно е дека денешните глобалисти без страв од Бога ќе се возгордејат а така и вас ве фрлат во погибел, а и сега тоа е случај само преку нецелосна контрола, но смешно е колку ви шиткаат демократија а всушност испорачуваат кашаталистички тоталитаризам кој утре како 'социјализам' ќе биде уште поизразен бидејќи како систем новиот светски поредок нема да може да си дозволи слободоумно думање ко до сега зошто така би ризикувал во најдобар случај арестед девелопмент, а во најлош колапс ако некој побуни Народ дека повторно има елити кои се порамноправни од останатите, што вели ФилипК погоре научни-диктатори на кои нема да смеете да им кажете НЕ јас не сакам да ми буричкате по гените, на што тие ќе речат јееее кај се најде ти да ни реметиш во просекот, само што нема да те остават жив протерувајќи те, туку ќе те сотрат за да не му биднеш некому друг мотивација за непослушност, та тоа уште сега ако еа-детерминизмот не трпи непослушност и впрегнува шарени револуции чим не им играш како ти свирнале а си во нивни двор, колку повеќе утре кога целосно ќе им го отстапите својот суверенитет на еа-елитите, тоа е таа во случајов колективна Слободна Волја која сега за почеток им ја предавате уставно на еа-'глобалистите' а утре ќе морате и како индивидуална на вересија да им ја поклоните на еа-технократите, мислам не дека не треба да има Поредок по незнам кој пат ќе повторам мора и треба конечно тоа е Божји Атрибут а ние така и треба да тежнееме кон него, но некој без дебата и на мала врата да те влече за гуша во некој казан, хм, тоа ни Господ никого не присилува во висини, та што се замислуваат еа-елитите дека се над се' па можат и во вакви времиња да си тераат насила а притоа да глумат филантропи за ние капак на сето тоа да треба да им ракоплескаме, ќе се правдаат ама има некои работи кои луѓето не смејат да ги дознаат, абе ајде, кој век живееме, затоа на Народ пак му товарат зависност за смeтка на самоодржливост, нешто што до сега го правеше само запад, но сега се отвори соодветно и Кина, дали ова значи здружување на месоните од запад и исток заради н'с'п хм тешко веројатно, мене ми изгледа дека се позиционира муабетот за ордо-аб-чао сценариото, а дали за во истото како империја не ви требаат контролни точки не е дискутабилно, но дали за тоа е доволно некого финансиски да го направите зависен или треба и воено да го здружите сами проценете, а тој моментум веројатно западот ќе гледа час поскоро да го осуети, та очекувајте дека ни С од вистинска самоодржливост ќе дочекате преку вашите удбалитичари кои си ги имаат во скут со се чифтијани ...... проблемот е дополнително замрсен кога ако на самоодржливост гледате преку кашаталистички светоглед за така пример Охрид да го претворите во хедонистички самоодржлив за што Унеско ќе ви рече чукш ко за иронија, но не бидејќи мислел така за ваше добро туку попрво за својот музеј во кој натака технократите би требало да си уживаат, зар тие не се глобалисти и не се насадени од месонски елити Thus the general philosophy of Unesco should, it seems, be a scientific world humanism, global in extent and evolutionary in background [ https://web.archive.org/web/20081119052951/http://www.knowledgedrivenrevolution.com/Articles/200805/20080519_UNESCO_1_Philosophy.htm" rel="nofollow - 1 ][ http://archive.is/sl5HO#selection-3653.0-3653.66" rel="nofollow - 1 ] а кога би думал за системска самоодржливост ми се наметнува прашањето дали навистина еученичарската конспирација за депулација држи вода, како кога на системот му требаат што повеќе бројлери за да корпоратизмот сега постојно е што пофункционален, но веројатно стравовите од многу гладни усти а со системска инерција кон урбана гетоизација може да биде оправдување за една ваква агенда, а можеби играат на дарвинистичка карта за индуцирана селекција на најиздржливите, но ако не е ваквата параноја оправдана не ми е јасно зошто токму оние кои се гласни за оваа гачка биваат сотрувани [ https://www.washingtonpost.com/news/morning-mix/wp/2015/06/29/anti-vaccine-doctor-behind-dangerous-autism-therapy-found-dead-family-cries-foul/?utm_term=.56662556ec94" rel="nofollow - 1 ][ https://www.snopes.com/fact-check/holistic-doctor-death-conspiracy/" rel="nofollow - 1 ][ https://web.archive.org/web/20180630233503/https://www.maklezet.mk/community/index.php?PHPSESSID=lggddv784fti166qqa5npg5r6b&topic=167.0" rel="nofollow - 2 ] но тука е и галамата околу живата [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1780&PID=164001#164001" rel="nofollow - 2 ] но и SV40 [ http://archive.is/1J3wD#selection-1157.0-1161.62" rel="nofollow - 3 ] токму ако е опасно да си невакциниран тоа логично би им оделе во корист на еугеничарите а ко за беља тие глумат добротворци како имаат за цел што повеќе Луѓе да осигураат од вируси, нешто во сето ова не ми штима, но колку докази се доволно пред да сконтаме колку е саат, само стравот од аутизам каков импакт има врз Народ во однос на размножување за што не треба многу склет вакцини тук секоја илјадита да е посолена со некаков зијан за да се одржува во живот таквиот страв, но мислам и за ова има решение дали, зошто на секој родител не му се даде право да си потпотроши екстра пари за да го провери пакувањето лабараторски дали и навистина е токму или нешто улетало меѓу редои по случаен избор!? доколку сакаат да сторат еугеничарите депопулација за тоа посекако си имаат поедноставни методи него вакцинација иако не ме чуди ако се потврди дека бисфенолот флуорот и хлорот удираат на метаболизмот до стерилитет [ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5026908/" rel="nofollow - 4 ][ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8169995" rel="nofollow - 5 ] ова за хлорот веројатно треба поозбилно да се истражи но се' упатува дека истиот е тежок зијан како нуспрозвод од соединенија со други елементи а би рекол така сите газирани или сокови на растворање е потенцијален К*ршлус, иако ова е најризично по базените [ https://journal.gnest.org/sites/default/files/Journal%20Papers/7_1_Nieuwe_315_128-144.pdf" rel="nofollow - 6 ][ http://gochemless.com/new-research-shows-swimming-pools-can-make-you-less-of-a-man/" rel="nofollow - 6 ][ https://en.wikipedia.org/wiki/Disinfection_by-product#Health_effects" rel="nofollow - 6 ] но ако имаме предвид дека двовалентниот хлор при распаѓање на ковалентната врска биднува слободен радикал [ https://academic.oup.com/view-large/figure/56170660/der13202.jpeg" rel="nofollow - 6 ][ https://academic.oup.com/humrep/article/26/7/1628/2914871" rel="nofollow - 6 ][ http://archive.is/qPRSE#selection-1063.0-1063.85" rel="nofollow - 6 ] јасно е дека како таков долгорочно претставува фрка [ http://archive.is/HUO5f#selection-599.604-603.336" rel="nofollow - 6 ][ http://archive.is/sgTUQ#selection-731.0-817.0" rel="nofollow - 6 ][ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=899&PID=108166#108166" rel="nofollow - 6 ] ова од последнава фуснота ми го имаше потврдено човек од фелата кој вели вовалентнуот хлор и навистина е склет работа но нели чим СЗО не им рекла на нашиве во водостопанство дека е така си немаат гајле нели зошто да одат со поскапа варијанта, НО интересно е дека https://en.wikipedia.org/wiki/Chloride" rel="nofollow - хлоридот кај мажите има огромна улога токму во репродуктивниот процес што може да се види во следната фуснота која се однесува на adjudin првиот хемиски (пилуларен) контрацептив за мажи, кој пак ако се види во формулата (на последната фуснота од следните три шески) е затегнат и со двовалентен CL2 хлор [ http://archive.is/cega5#selection-4259.0-4277.1" rel="nofollow - 6 ][ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4381908/" rel="nofollow - 6 ][ https://en.wikipedia.org/wiki/Adjudin" rel="nofollow - 6 ] стерилитет но проблем еве сега 'аџудински' си имаат еугеничарите отворена врата да ве ушкопат по потреба и сите доколку сакаат онака културно посолувајќи некоја негова склет верзија во вода храна или воздух, иако тоа би го сториле при веќе востановена н'с'п агенда за така да изескивираат геноцидни начини за технократска-селекција, бар ќе прекинат со сеење вакцинациски страв ако навистина истиот е од нив заради терсене наталитет впрегнат, навистина е греота аутизмот да експлодира заради нечии монструозни похоти! од друга страна ако добро го контам цел овој абер околу хлоридот кој е приситуен на ангро во морската вода како морска сол а така предизвикувајќи корозија на металите [ https://en.wikipedia.org/wiki/Chloride#Corrosion" rel="nofollow - 7 ] добра агитпроп фора за да форсирате езерски туризам, но прашање е дали исто таков корозивен ефект има и во организмот, ХМ, веројатно, зависно во која количина е внесен како хлорид за што идеална е комбинацијата нели на Сода Бикарбона и Хлорирана Вода претпоставувам [ http://archive.is/qi03w#selection-467.0-467.50" rel="nofollow - 7 ] по што ќе добиете СОЛ [ https://www.angelo.edu/faculty/kboudrea/demos/sodium_chlorine/sodium_chlorine.htm" rel="nofollow - 7 ] е сега колку сол е добро за организмот незнам, знам само дека ја задржува водата во него, но еве велат многу сол не е на арно во однос плодноста [ https://pregprep.com/shocking-impact-salt-fertility/" rel="nofollow - 7 ] но да се вратиме на унеско и Охрид ако сакате овој т.н. Словенски Ерусалим да го сочувате мора од туризмот да го К*ртулите [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=9786&KW=%CE%F5%F0%E8%E4&PID=3127632#3127632" rel="nofollow - 8 ] но не за да помалку се множите, префрлете в Преспа за хедонистичко мотивирање прираст, туку за да бидне овој град манастирско упориште полно Монаси кои ви се единствениот сигурен одбрамбен механизам против склет трансхуманистичките агенди на еугеничарите, така ни технократите некогаш ќе се дофатат до него, но дали сте свесни спремни и волни за таков потфатпосле толку многу викендици распослани до обала та не се жалете утре што сте можеле поозбилно Благодатно да се осигурате но вие и индивидуално и колективно сте го избрале глобализмот декаденцијата и езбожништвото како утеха, ваша работа што ќе си посеете тоа и ќе жнеете ...


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 26.Мај.2019 во 18:35
охо не знаев дека веќе еугеничарски распалиле медицинарите веројатно и кај нас како преднатално скенирање заради селекција на подобни зачнати плодови, мислам и да не е ова кај нас случај ако е во Србија заради еу-компатибилност та ќе стигне и кај нас, абер кој е извлечен од интервјуто со др. Миша Џуркович за Балкан Инфо, во истото речиси топтан во кратки црти се набројани скоро сите еугеничарско трансхуманистички трендови и ризици, освен оние воените и пазачките за кои говори др.СветозарР во видеото од горниот пост, а она што би го издвоил од ова видео како поента е дека како Православни во однос екоетичките и биоетичките искушенија речиси сме неми и за сурогат мајчинството и за абортусот и за генетичката револуција, абортусот јасно е посочен теолошки како грев, но и за него како Православни не сме гласни, а не пак за останатите еугеничарски трендови, така мора да се истакне дека за ова Владици и Попови кај нас сред удбалитичарскиов секуларизам не очекувајте дека ќе пресечат што ќе биде или не норма, НО сите вие можете тоа да го сторите како Христијани низ дебата и конечно Референдуми за тоа што ќе си дозволите да ви е поредок во својот двор, бар додека во федерална европа не сте учипени топтан кога ќе немате ама ич право на Сувереност што и сега кога европа е унија е напола срозено! ова едитирано го подзаверглав и на крајот од мојот последен пост во нишката масони, а каде упатувам на Веронауката како шанса Децата да не бидат топтан деистички задоени, а зошто вие си спиете на ушите не ми е јасно [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&PN=12" rel="nofollow - 1 ]ова во последно време како ги нагласувам титуларите на посочените доктори, малку е несвојствено за мене бидејќи на дипломите гледам како сувишни елитистички фермани, прво бидејќи денес алумни идејата е месонско-енлајтментска, а потоа бидејќи денес да станеш доктор на науки не треба многу, да е посмешно на таквата градација не постои никаква норма за одгворност кога веќе во општеството сте станале дел од интелектуалниот крем, груевци нешто фрлија како праг во однос трудови по научни списанија, НО според мене тоа не е доволен аршин за да некој понесе таков титулар кога веќе добил елитен статус т.е. би ги титулирал лично како доктори само во случај кога би биле општествено ангажирани на ангро како сите овие кои ги предочувам кои активно дебатно делуваат во својот домен на наука, даи тоа активно ќе го прават постојно по трибини еФоруми или телевизиски интервјуа и не е битно, нагласува интервјуа бидејчи тв-дебата срочена во рок од 1 па и 2 саата ништо не демистифицра во однос дадена тема туку само дополнително отвара вакум а Народ така само тилта за на крај сето тоа некој да си го спинува како му треба чини или мора, на кој начин и в ја протуркаа еа-интеграциите како неопходни а всушност вие не сте ни од блиску спремни за таков исчекор бидејќи како помали ем неосигурани а топтан отворени како стему ја летнале на јуриш не само што ќе станете малцинство во својата земја туку она што било ваше ќе си го шитнете на вересија дали тоа станува збор за земното духовното или културното, за почеток културното си го ресетиравте експериментално по мерка на идна федерална европа, сетне на ред е целосна распродажба на земјата ресурсите и снагата а на крај само кусур ќе ви биде монотеизмот!

др.МЏ навистина ревносно делува во однос ризиците на оваа тема, дури за момент звучи и параноично, што е и совесно, но од аспект на Православие чинам нема потреба да се возбудуваме и да земеме терористички по систем да удираме, туку за да сочуваме и намножиме фокус кон Душевно Спасение треба да се освестуваме дека светските елити се издемонизирани, за такз тие неолибералистички до крај да си истераат своите утописки идеали за новоатлански односно нововавилонски или попрво новоримски светски поредок во кој најмал гајрет ќе биде технократската диктатура колку играњето богови виа генетика а заради бркање супер-ариевска раса, при што јасно дека ќе комбинираат животинси гени, нели вниот иден земјнин сакаат по волја и во мрак да свети, но самото експриментирање ете пример со глу'ин'дарк кожа вака или онака при дадени К*ршлуси ќе испили химера-получоеци, за што и самите елитит се свесни како ризик   па со време може затоа ви товарата 'кондиторски' по филмои налик аватар разни предожби кои би ве потспремиле за неизбежното чим под полна пареа се експериментира со гмо, можеби поубав пример од аватар е имортал на енки билал, а доколкунвие мислите дека нема да дојде до тоа се лажете, иако убо е посочено во филно дека тзму станува збор за некој постапокалиптички метрополис опкружен со некаква радиоактивна зона, но во ко ете по кусур ќе си дојдат паднатите-духови-анатема-на-нивкои таму се преставени како гипетски богови, НО треба да знаете дека таквата реалност кога и да биде нема долго да трае та и не треба толку од еугениката и трансхуманизмот да стрепите, ко што ни е претскажано тој nwo ќе трае седум години [ http://archive.is/Wpg1U#selection-2183.1-2187.162" rel="nofollow - 1 ] значи попрво треба да мислите као ќе ја дочекате ww3 и дали и сега сте спремни за Спасителен Премин на својата Душа кон Божји Висини, а не пак ако здрмаат на ангро искушенија како сиромаштија глад војни, дали и сега не паѓате духоносно во унинине од аздис себичлук и чалам, замислите само колку истото ќе се намножи кога ќе нема никаков светски па и локален поредок, а тоа не е во некоја далечна иднина туку ќе биде многу скоро како инерција, нели доволно е и едно шкорче бидејќи на глобалистите им се брза, зар ноу-флај-зоун во Сирија не беше таква шанса, но Слава Богу тоа се ресетира, а вие си се доопуштате наместо да стрепите и постојано Молите за Мир во Светот, мора да разберете дека месоните како обземени го туркаат светот кон хаос, зар малку ви е за поука нивната максима ордо-аб-чао, та единствен логичен начин да им се спротивставите е постојано здружено Литургиски да Призивате Божја Благодат, што мислите зошто толку упорно вефрлаат во ниски страсти системски така и набрзо ќе си изгуботе Благодатта, а потоа нормално ако не војни ќе здрмаат природни катастрофи кои повтрно ќе ве фрлаат кон nwo агендата, та сега стравот од еугеничарските агенди на еа-детерминистите не треба да ви е толку приоритет туку попрво што ве чека натака како Знаци кои го најавуваат почетокот на крајот од апокалипсата, бар ова е мое мислење можеи погрешно дека апокалипсата е процес кој трае бар со почетокот од минтот век и светските војни а не и претходно, но никогаш не сум го проучувал Откровението за да и лаички нешто думам а не пак теолошки да расоознаам во однос Пророштвото, просто фокусиран сум на Спасение на Душа бидејќи живејам во либерални времиња во кои гинеме од декаденција мамонизам и егоизам (можеби младите повеќе од првото средовечните од второто а постарите фрлајќи суд врз сите наоколу како неспособни, иако како негативни навики се испреплетуваат во општеството), затоа и баш не сум преокупиран со Есхатологијата во Откровението која обично п нет е распослана како евангелистичка па и дополнителен склет [ https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Tribulation#Views" rel="nofollow - 2 ] иако може да се наиде на по некоја навидум полoгична интерпретација [ http://kwing.christiansonnet.org/courses/bible-rev/rev-07.htm" rel="nofollow - 2 ] иако тоа е далеку од отворено православно думање [ https://www.orthodoxphotos.com/readings/revelation/removal.shtml" rel="nofollow - 3 ] иако истото во Православие нема никаде да го најдете како Црковен Катехезис бидејќи [ http://archive.is/ZPv8C#selection-547.0-547.169" rel="nofollow - 4 ] што е јасна поука дека не треба да се оптоварувате со дешифрирање на Пророштва а како би го задржале фокусот кон Светотаински Живот во Подвиг и Славословија така речи акцентот е на Царството Небесно а не на земниот и небесниот Божји Суд бидејќи не е наше како Луѓе да станеме вични во Судот прво бидејќи затоа не сме Создадени а второ бидејќи како несовршени заради паднатата природа постојно треба да се усовршуваме духоноснно или попрво станеме подобни за Царството Небесно што е најцелисходно преку тежнеење кон Љубовта и сите нусефекти од неа како Милост Емпатија Сочувство та да ја разбереме и немоќта а така и да се Смируваме [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31571" rel="nofollow - 5 ] вака видено пример на глобалистите нема да им земете за зло нивното однесување полно хуманистички ризици и стапици за Христијаните, ниту пак од еугеничари ќе се плашите, а не пак од неоконци, напротив и за нив ќе се Молите кога се Молите за Мир во Светот бидејќи и тие се конечно Луѓе а како поинаку да си помогнете а притоа и Душа да си Спасите, зар е тоа возможно ако со гнев или суд пристапувате во однос нивните агенди, затоа и не треба да се возбудувате, што не значи дека треба да сте рамнодушни, еве јас како срочувам думи во однос еугеничарските ризици чинам е правично, иако сигурно некому му делува дека јас сум распален, напротив не сум ни ревносно нафуран на темава пример ко др.МишаЏ а не пак разјарен, знаејќи колку сета оваа склет инерција е осудена на пропаст, па единствено што можам да сторам е да предупредам дека истата треба да ви е опомена поусрдно да се свртите кон активен подвижнички Живот бидејќи истиот треба да е норма за сите Христијани   а не само Монасите, но зар денес е возможно да не се распалувате а телевизорот ви е газда по дома истурајќи постојано врз вас нечии похоти алчност и чалам па и гнев, после што дури и да ви е мила Молитвата истата лишена од Смиреноумност наликува налик музичар сред урбана раскрсница при што јасно е дека фалширањето ќе биде стандард, замислете пак кога ко такви одите низ Заедничка Молитва Литургиски да Славословите јасно дека ќе ве дефокусира и најмала гачка па и ситници, со еден збор вие сте телевизиски Расеани и за дружељубив живот со Ближни а не пак комшии гости или непознати, како пак така до нив да се приближите та биле само натоварени со непотребни гајлиња а не пак сте се наполниле стравои кои најчесто вестите ви ги имплантираат и свесно и потсвесно!?


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 09.Септември.2019 во 13:02
Не сакам да преудицирам дали и нашите власти си нашле некаков изговор за да ја сотрат страницата за архивирање archive.is односно archive.fo а за тоа јас да сум некако крив бидејќи на ангро ја користев за архивирање на маклезет.мк форумот, меѓу другото и за архивирање на многу страници абери и директни линкови до цитати во дадена страница а потоа фуснотирани на овој форум (поприлично и во оваа нишка), којзнае можеби некој од удбашана се изнервирал што не му дала комшика шеќер па ајде некако да му го тупи на Народ за да си истресе од спунт склет гурабии, НО нивна работа ето бар не се единствени [ https://en.wikipedia.org/wiki/Archive.today#Worldwide_availability" rel="nofollow - 1 ] хм можам да замислам како и зошто се одлучиле на ваков чекор којзнае може изис и озирис им дремат у двор, нејсе, ако и кога низ фуснтиве во нишкава налетате на од мене линкувани абери на archive.is/fo доколку сакате да ги видите ќе мора да одите преку прокси сајт и се си е ок ...

пр. преку некој прокси сајт налик https://www.kproxy.com" rel="nofollow - https://www.kproxy.com

односно линкот од фуснотата

http://archive.is/Wpg1U#selection-2183.1-2187.162" rel="nofollow - http://archive.is/Wpg1U#selection-2183.1-2187.162

копирајте го и срчнете го преку прокси сајтот, тој или кој било друг

https://us1.free-proxy.com/browse.php?u=zpZ1RI%2BvTbyX7GFOJcs5FJ6crQ%3D%3D&b=1&f=norefer#selection-2183.1-2187.162" rel="nofollow - https://www.free-proxy.com

линковите во линковите каде како (ако и таму е линк од арцхиве.ис) треба исто да ги внесете во прокси срч за да ги отворите
Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 22.Ноември.2019 во 17:00
http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16040&KW=%E3%E0%BC%E1%E0%E0%F2&PID=3149929#3149929" rel="nofollow - , пред него пак некои за летувања зимувања и сл., туку друг ми е муабетот ...

во однос овој пасус во 11-от пост од предходната страница еве подоле интересно видео во прилог, ЕХ еа-елитите немале против да ги пржат сите до сега, но ако соодветна технологија шитка Хуавеј ето инстант паника а без притоа да образложат зошто односно се вадат на трговска војна и то!
Originally posted by <font color='#0000FF'>http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31572&KW=%EC%F0%E5%E6%E0%F2%E0+%E5%F3%E3%E5%ED%E8%F7%E0%F0%F1%EA%E8&PID=3145169#3145169 rel=nofollow</font> - <u>Zelenikovo</u> http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31572&KW=%EC%F0%E5%E6%E0%F2%E0+%E5%F3%E3%E5%ED%E8%F7%E0%F0%F1%EA%E8&PID=3145169#3145169 rel=nofollow - Zelenikovo напиша:

]
туку во аберот од 10-та фуснота горе таму во 9-тиот пасус вели виа харп сте стимулирани односно заплашувани како би биле постојано под стрес за постоен еколошки колапс како нусефект од стакленичката градина дочекувајќи урагани поплави земјотреси суши, а дали е така секој од нас треба да се запрашува и бара од научниците дебата како локално така и глобално, за да не не' стрефи анегдота налик - мисли глобално делувај глобално - туку да делуваме локално, што би значело ако сме свесни за ваквите ризици нема да чекаме на големите и нивните агенди туку со време ќе се осигуруваме за да не можат да не играат како заморчиња во експериментални филмои, а дали не cе користи харпот како гео-оружје тоа незнам [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&KW=vlf&PID=3127244&title=nwo#3127244" rel="nofollow - 1 ][ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=26871&KW=vlf&PID=3127530&title=haarp#3127530" rel="nofollow - 2 ] на ова конспиративно упатува и можноста за затворање на озонската дупка а сепак нема гласен интернационален научен абер за тоа [ http://archive.is/LLu9C#selection-12677.0-12689.290" rel="nofollow - 3 ][ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1727&PID=227653#227653" rel="nofollow - 3 ] што ако е случај би им скубнала еко-фората за н'с'п инерција, но повторно чекајте си вие за да ве известат еа-елитите дека харп-елф-емф технологијата се користи за истражување на јоносферата, затоа изгледа пред повлекување на гаконската антената од Аљаска ошле од дарпа да си деинсталираат играчките [ https://en.wikipedia.org/wiki/High_Frequency_Active_Auroral_Research_Program#History" rel="nofollow - 4 ] недвојбено потврдувајќи ги така сомнежите дека станува збор за воен проект [ https://worldexaminernews.wordpress.com/2011/06/07/earthquakes-and-h-a-a-r-p-dr-rosalie-bertells-must-watch-video-and-background-on-the-h-a-a-r-p-project-that-confirms-there-is-reason-to-believe-h-a-a-r-p-is-a-black-ops-military-program/" rel="nofollow - 5 ] но што е тоа е Народ веруњт во она што сака да верует, А НЕКОМУ И ВИСТИНАТА ПРЕД ОЧИ ДА МУ ВРВИ - АКО Е УСПАН ИЛИ ЗАСЛЕПЕН ОД ЕА-ДЕТЕРМИНИСТИТЕ ЧЕ СИ СВИРКА КО НИШТО И ДА НЕМА, веројатно има некои вистини кои се болни за прифаќање пример конспиративните абери дека 5G мрежата еугеничарски ќе ви дрма прираст односно подпеглуе наталитет можеби паразитски во сон [ forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27894&KW=%EF%E0%F0%E0%E7%E8%F2%E8+%F1%EE%ED%EE%F2&PID=3131512#3131512" rel="nofollow - 6 ][ http://stopthecrime.net/wp/2018/04/02/genocide-5g-technology-is-coming-linked-to-cancer-heart-disease-diabetes-alzheimers-and-death-intentionally-designed-to-kill-you/" rel="nofollow - 6 ][ https://www.youtube.com/watch?v=M-JQd1jdyqk" rel="nofollow - 6 ] што и навистина звучи конспиративно да верува Чоек дека може да се злоупотреби на глобално и регионално ниво [ https://www.eetimes.com/author.asp?section_id=36&doc_id=1333537#" rel="nofollow - 7 ][ https://www.globalresearch.ca/5g-cell-phone-technology-dramatic-population-reduction-men-become-sterile/5670565" rel="nofollow - 7 ] но дека би можело стерилно на индивидуално немам сомнеж, та ако и при 3G растенија овенуваат а тоа не ви е доволно предупредување [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1023&PID=167018#167018" rel="nofollow - 8 ] незнам можеби од 5G ако почне коса да ви паѓа та тогаш да се уверите (@'me'myself'аnd'I ти сраснал таблeт за џигер лежечки - теши се дека си на чет'ри'џи) ... сепак на таква мрежа изврзани сите домакинства и граѓани виа IoT а пресретнати од некој бигбрадер програм како prism/sorm или faception [ https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.limesonline.com%2Fprism-vs-sorm-internet-e-la-guerra-dei-grandi-fratelli%2F53488%3Frefresh_ce" rel="nofollow - 9 ][ https://web.archive.org/web/20140212164233/http://mag.newsweek.com/2014/02/14/russia-tests-total-surveillance-sochi-olympics.html" rel="nofollow - 9 ][ https://nakedsecurity.sophos.com/2016/05/26/faception-software-claims-it-can-spot-terrorists-pedophiles-great-poker-players/" rel="nofollow - 9 ] тоа мислам ќе биде алгоритамски пазачка симфонија, а како потоа ќе ве табаат да ве сподобат системски (налик мајнорити-репорт предвремено да ве спречуваат за зло) тоа ете на Роберт Данкан од вториот пост книгата ДДМ може да е поучна, само што и слободоумни дисиденти се зло за системот, та внимавајте натака и во друштво колку често думате конспиративно, за и на мајтап да не ве мапира и таргетира некој антитерористички алгоритам, ако до тогаш сеуште ви останало во глава Слободоумност [ https://www.globalresearch.ca/the-5g-revolution-millions-of-human-guinea-pigs-in-big-telecoms-global-experiment/5677203" rel="nofollow - 10 ] но вејт-а-бит ќе ви опнат кај и да е и elf антенчина во телефончина [ https://www.slashgear.com/vlf-antenna-design-research-slac-emergency-networks-12573053/" rel="nofollow - 11 ] таман за дарпа да ви драпа вијуги еугеничарски како си сака и треба или е приморана од еа-детерминистите, но за сега думајте што би било кога билосо 5G-то [ https://www.5gspaceappeal.org/the-appeal" rel="nofollow - 12 ] ...од коментарите:
Цитирај Alexander Melb/Aus 1 month ago
here are 2 studies on Microwave Ovens or the use of Microwave heating on food, a 1983 study in Switzerland and a 1999 Japanese study which focuses on the use of microwave ovens on milk. Both studies conclude dangers. The Japanese study found that within the Milk, certain compounds were converted to those that are known to be carcinogenic.
I cringe whenever I see baby bottles being heated up in the Microwave and try persuade the parents to avoid the practice.
...
bbl rip 1 month ago
There was also a fairly comprehensive study by Bournemouth University, UK, some years ago, regarding the preservation of nutrients in foods heated by microwave ovens:

The study concluded, after testing over 100 different ovens, that in ONLY 2 microvave combo (microwave/convection or microwave/gas) ovens, vitamins and minerals were not affected any further, than heat does anyway (different vitamins get destroyed by different degrees of heat).

HOWEVER, their study further concluded, that ALL OTHER MICROWAVE OVENS destroyed ALL VITAMINS in the food, PERIOD, FULL STOP, NO EXCEPTION!!! (while minerals were largely unaffected)
...
Coiled Steel 1 month ago
@Nerdy Art Good post "Gal!"
Don't also forget about the dangers of heating Plastics up in the Microwave! (Bisphenol-A)
...
Μιχάλης 1 month ago
4G and 5G was invented by Qualcomm in Haifa Israel, where the same technology is not allowed.
...
paul dunlop 1 month ago
In his book "Profiles of the future", Authur C Clarke mentioned in the early days of Radar development (in which he was involved) that the heating induced by microwaves caused infertility in male experimenters. Leukemia clusters are usually found where children's bedrooms are in proximity to electrical substations and high voltage power cables.both of which radiate significant EM fields. You can imagine what Bluetooth has and 5G will do to the public Your Great Grandfather was a VERY WISE MAN!
...
T Stelle 1 month ago
To anyone who doesn't want to believe this, just talk to people who were forced to live under high powered electric lines.. How many now have bone cancer...
...
Scritchbeatology 1 month ago
And then 5G Internet arrived... And microwave ovens became suddenly obsolete...
...
robin whelan 1 month ago
another fantastic work is out, written by Dr. Becker's colleague, Andrew Marino. It is called "Going Somewhere" . . .it details much of their lab work, and efforts to convince the telecoms to come forward with better transparency. These people blazed our trail, and we are so grateful for their life work and courage and willingness to EXPOSE THE REALITY.
...
E Higgins 1 month ago
This makes me want to bring back lead paint ( http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1609&PID=126334#126334" rel="nofollow - попаметно е оловна фолија )
...
Anonymous Anomaly 1 month ago
The go-to paint to use as an EMF barrier is YSHIELD, made with graphite. Look into getting meters to do testing in your environments and that of those in your circle. Confer with a building biologist for professional help.
...

Michael 1 month ago
First you have to realize the agenda does not include any type of caring for the health of humans ..it is well documented the many soft kill methods they have implemented to achieve depopulation to the Georgia guidestone levels ...they consider us the enemy of the state . We are all swimming in a Radio Frequency saturated environment 40 years as a radio tech I had to work in a completely shielded copper screen room to be in a space that had no signal saturation I could not tune receivers because of ubiquitous signals that kept the radio completely pegged with incoming signals , hence the very expensive copper mesh screen room a Faraday shield good reason to live as rural as possible . Signal strength is not as important as resonance ...if something is resonant it allows a wide open door for the smallest signal to come right on in and do its mischief.
...

Michael 1 month ago
@Becky G Radioshack or heaven forbid Amazon should have a cheap field strength meter which will indicate the presence of radio waves ..then you can experiment and see where the shielding works ...aluminum metal buildings work if they have ground rods attached at the corners...your microwave oven has aluminum mesh to trap the RF energy inside ...thats why spys keep their cell phones in the microwave or fridge ..micro is better the insulation that has a foil backing will block signals the problem is a window or cracks allow them in and they bounce around forever (па внимавајте како со фолијата се покривате) ...even your phone has apps for field strength and you can see what drops the signal down from 3 bars to one or zero like inside the microwave
...

AnneBeck58 1 month ago
Just look at the huge jumps in cancers, since the seventies (I have been saying this, since at least the last ten years/) Numbers have gone up from about SIX percent to over Sixty-SIX percent! This is the people with cancers, one time. An even higher percentage of those with cancer, once, will deal with it more than once.
In my family, nobody had cancer(s), til this generation. My grandmother lived past 100. My parents lost ten years from that.. My siblings; three of them, with various cancers. died in forties and fifties (age.)
None of this is surprising to me.
...
Anonymous Anomaly
Anonymous Anomaly
1 month ago
The connection to autism is staggering as well.
...


ToR. Edge 1 month ago
I remember when first going to work for the navy in the early 80s , the exposure levels for us Workers on Nuc. subs and Nuc. aircraft carriers exposed to IONIZING radiation were 3 Rem per quarter and 5 rem per year, and if you exceeded those levels- which many of us did, you were given an extension, as needed to accomplish the work.   Govt Radiation exposure levels were considerably lower than the exposure levels allowed in the public sector at that time (so they easily doubled and tripled our exposure levels). We were told that exposure to Ionizing radiation posed NO HEALTH RISK whatsoever, and anyone who didn't write that on their tests were failed (and could lose their job) and those people had to go back and take the test again.
Government has historically had little to no concern for the health of their military and civilian workers, and Private industry has almost zero concern whatsoever for workers exposed to IONIZING Radiation, so its no surprise to me here that the exposure LAWS of NON IONIZING radiation in our country are set so high that its a health risk to the general population also, its all about making that eternal dollar.. and oh yeah, we killed a few people along the way...

...

Capital District Court Block
1 month ago
Like in the movie Skyline. The blue light (frequency) attracted them like a tractor beam.
...

kokoleka808
1 month ago
Speaking of the time, circa late '60s/early 70's, the FCC's current regulations, which are 20 years old, are based on a concept that's 50 years old. Even if our technology didn't change during the past 5 decades, the EMR levels would still be unacceptable as this video clearly mentions. Because the levels of EMR are off the charts, especially with the roll out of 5G, the dangers have increased exponentially.
...
Paulo Raposo
1 month ago
I dont believe for a split second that any of this is by chance. This is planned stuff....this is and has been, war against humanity.
...
Michael
1 month ago
When working on a police UHF or VHF radio and someone keys the microphone while you are touching the antenna ..you receive a very painful burn that takes weeks to heal it literally boils the liquid in the cells from deep in the flesh to the surface it cooks from the inside out to the surface leaving a small white ashen colored mark where you contacted the antenna...this is heat damage from a hundred watts ...but the right frequency at very small levels resonant with the cell would interfere with that cells daily operations and could change DNA etc
...
Meredith Arizona
1 month ago
Of course it effects sleep wave cycles, we go into different frequencies to achieve REM.
...


E.Flores
1 month ago (edited)
Just to start, the experiments Robert O Becker (which was mentioned) talks about in his books shows their is an effect on a biological level. When I first looked into this about a decade ago one of the first people I came across was Dr. Neil Cherry and he did a bit of research and experiments proven the effects of emf's on the biology of living things.
People have to start understanding how electromagnetic fields react to other electromagnetic fields
Our heart being the biggest emf within us that reaches out further than you probably think. Then every thing in your body reacts to these interactions even on a atomic level. Their is a book called the intelligence of the heart that is pretty interesting.
Glade you are mentioning some of my favorite people because this has been a big interest of mine for some time.

...


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 22.Ноември.2019 во 20:30

невестата на Чоеков од видеово горе (двајцата добар пример за тоа како завлекува човечки ум кога е таргетиран нели супер уморно делуваат иако трезни и свесни) има ново видео на истиот канал а во однос волјата на дипстејтовскиот матрикс за кондиторска манипулација на неподобни поединци (логично и групи) видеото добро се надоврзува на еден пасус од пост во нишката за nwo а би рекол дека на истото му недостасува спунт во однос современиот psyop виа социјалните мрежи [ https://www.globalresearch.ca/bots-hashtags-and-fake-social-media-how-facebook-psychological-operations-psyops-divide-and-conquer-america/5637860" rel="nofollow - 1 ] сепак во аберов од фуснотава се говори за сублиминална атака низ фејкбук постови, а треба да се има во предвид дека ако им треба (сигурно на ангро) елитите можат да ве пржат со емф ботови фреквенциски дури и кога не зјапате во профилот ами си е вклучен во спореден таб [ https://littlefield.co/the-psychoacoustic-effect-of-infrasonic-sonic-and-ultrasonic-frequencies-within-non-lethal-cf05e1fd8673" rel="nofollow - 2 ][ http://archive.is/I7gcv#selection-867.0-867.514" rel="nofollow - 2 ] нели како вие би чаткале катадневно виа фејкбук или месинџер, што пак како што може да се разбере од горното видео не е воопшто проблем дипстејтовци да го изведат денес во овие е-услови апропо која и да е нивна агенда а посекако за онаа нивната ултимејт односно nwo не се сомневам 24/7 на максимум потенциометарот ќе си го впрегнат, чунки некој ќе им руши AI-то, но дека и сега не сте фино напудрени со фреквенции тоа малку морген, чудно, за миг бев реактивирал сметка по грешка и бреј во секунда ме здрма чуден немир во однос претходната подолго отштопана положба, да речам го мразам фејкбук јок напротив иако имам мислење дека е склет драго ми е да си ги видам на купче ближните, така да отпаѓа моментум за ваквиот инстант немир заради некој мој анимозитет, да речам било тоа оти не ми бил денот хм до реактивирањето и влезот напротив мелем од дремеж пред тенеќево, кога се вклучив пак не тарашкав незнам колку 4 минути можеби таман се израдував подначудив и задумав и скубнав, толку но чувството на пластика во уста и растревоеност веднаш ме збрчи и потраја дента, веројатно добар дел сигурно отпаѓа на некаква духоносна сплотеност виа фејкбукот т.е. на кого мислиш со нив се поврзуваш, но не ако е така за толку кратко ко ќе разгледаш на фид постои од ближни треба да се израдуваш ваљда не се сите депре, а друга варијанта е јас да сум таргетиран засебно, но ако е така зошто тоа да неможат да го чинат групно!? потоа се наметнува дилема дали така децата не се исто колатералка, старите и болните воопшто како поранливи категории!? а кога на сето тоа ќе се надодаде дипстејтовската волја како да ве возат локално политички и оп станува јасно дека вие виа фејкбук твитер и сличните наним деривати од западот бивате не аклиматизирани туку оперирани за па што им се сака, хедонизам конзумеризам или егоизам, така речи наштимани да и она малку Благодат што си ја имате индивидуално да ви ја ретчат турбо! можам само да претпоставам како ова им се удира од глава на попои и монаси кои дремат на фејкбук па дури ете и од спунт, си велите тие се имуни, хм речено ни е Чувеј Се Ти Та И господ Ќе Те Чува, но нив кој да им каже дека си имаат работа со месонски агенди шеми инструменти и буништа, демек ако се фрлиш во оган ќе спасиш некого, ок ако тоа е интервенција, но ако дремеш сред оганот, да беа Светители па немаше да си го дозволат тоа освен ако не е Маченички Подвиг налик пред свршен чин, НО кој да ве описмени кога и оние што се писмени се некако лоботомирани ако не преку стрвење кон страсти ниски или високи дал сластољубиви среброљубиви или славољубиви тогаш директ таргетирани како самосвесни бидејќи нели ќе си се пофалат излајат или соблазнат да си поприкажат алтаните даровите мудростите по тоа фејк ѕидоите и ОП некој бот почнал да ги обработува, бидејќи освестување Народ за Спасение На Душа за отчипување од центрифуга за Самоодржливост тоа за дипстејтовци ет nwo ерес! тешете се вие дека ова се сф муабети, ако, на своја кожа мнозина најубо сеќаваат, арно ама што ако сте отупени, ќе сетите ли кога ќе дојде склетот до коска!? или пак ќе чекате да пробие во срж? како тргнало не им треба за бионичка иднина да ве носат на учипување, доволно е да ве кондираат (кондитиониг/прилагпдат сублиминално) за дозачинети со по некој нанобот (натака низ вода храна или кемитреилс) самите да се раскокате оптимистички и утре си ојдете на жигосуење! отом потом сигурно ќе си речете, гледајте само тоа жигосуањето да не ве стрефи деценииве пред вас! нејсе, следново видео поучно особено доколку и распонот од децении наназад се премерува, она како евулуирал муабетов прво идеолошко-белетристички виа брејв-њу-ворлд на хаксли, потоа еве во видеово гледаме научно емпириски и експериментално, за да денес сигурно е веќе на ниво на систематски! сакате вакцин после прегледот или ќе ви ги пуштат по е-пошта со сублиминално упатство кога за кој булк од производи во кој маркет има неодолива акција!? фејкбук или не, интернет или не, ни во пештера нема да може да им скубнете на пржавките кои ви ги спремаат освен Цврсто Православно па и амишки Да Стоите во Божја Благодат ... се надевам дотаму не е фтасана работата односно не е впрегната масовна халуцинација сеуште, но којзнае, да прашам како ви е пред телевизор или на фејкбук после аклиматизација и навлекување, имате ли и каква е вашата критична мисла, бреј удбаши ви стануваат претседатели, арамии (пардон помилувани) биднуваат премиери, се лажат и себе си и вас и сите наоколу, и на крај пак вие сте си на брашно легнати, зар е возможно сето тоа без озбилен psyop мои мили Македонци!? bil li vo bondstil nekoj skoro za da kaze kakvi antenchina imaat vo posledno vreme?
Originally posted by <font color='#0000FF'>http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&KW=%F1%F3%EF%E5%F0%2D%F1%E0%BC%EB%E0%ED%F1%E5%F0%EE%F2&PID=3127441&title=nwo#3127441 rel=nofollow</font> - <u>Zelenikovo</u> http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&KW=%F1%F3%EF%E5%F0%2D%F1%E0%BC%EB%E0%ED%F1%E5%F0%EE%F2&PID=3127441&title=nwo#3127441 rel=nofollow - Zelenikovo напиша:

]сега освен сублиминално локално, сме таргетирани и фрекфенциски локално, сигурно и сателитски, веројатно знаете дека тие сателити од горе зрачат со ласери, а што можат да сторат ласерите за да ве испрограмираат во најлош случај или пак ве малтретираат во најдобар, та еве би рекол најнапред за тоа неопходни се и протеини она за супер-сајлансерот да проработи [ http://archive.is/yuXKX" rel="nofollow - 1 ][ https://www.osapublishing.org/DirectPDFAccess/30E3C717-AA0D-DC00-D6DAC7B8578DA215_77664/oe-11-21-2717.pdf?da=1&id=77664&seq=0&mobile=no" rel="nofollow - 1 ] кои претпоставувам се истоварени со гмо-ото кое ви е сервирано по увозни артикли иако нели ние верваме сме гмо-фри земја и дека така се бориме и ние против светскиот глад [ http://archive.is/yWaCW" rel="nofollow - 2 ][ http://archive.is/D9tGp" rel="nofollow - 3 ] сетне тро оптимизација од орбита со ласер со широк т.е. мулти спектар [ http://archive.is/Xi3OG" rel="nofollow - 4 ][ https://web.archive.org/web/20160504002410/https://www.osa-opn.org/home/articles/volume_27/may_2016/features/space-based_laser_communications_break_threshold/" rel="nofollow - 4 ][ https://web.archive.org/web/20180804144903/https://www.photonics.com/Articles/Multiwavelength_Lasers_Simplify_WDM_Networks_and/a15319" rel="nofollow - 5 ][ http://archive.is/fMeWO" rel="nofollow - 5 ] оптимизација која кај вас сега оди виа dvb-t а понатака и dvb-c ресивери [ https://www.worldbrainmapping.org/downloads/SBMT%20Program%202013.pdf" rel="nofollow - 6 ][ http://docplayer.net/3431386-Florian-potscher-thierry-lefort-why-satellites-matter-the-relevance-of-commercial-satellites-in-the-21-st-century-a-perspective-2012-2020.html" rel="nofollow - 6 ] и евала вие сте спремни за пуш-д-батн референдумски или изборни сценарија, нели само треба да излезете до гласачки кутии!

и еве да речеме се откажете од е-медиуми, баталите смартфонои или избегате во пештера, мислите дека така или таму нема да ви ги увалат овие рфид антенчина или пак разни ресиверчина индиректно, имате во минатиот пост дарпа барала рфид ножина, а конечно наноботои треба да ви дотрчаат од лабос за да ви бидат имплантирани и без ваше знаење та самите да сте ресивep, сега на пазар има тро робусни радио импланти и за обичен народ, а воено се користат нано верзии на големо, она командантот го слуша војска и на месечина и без струја [ https://plus.google.com/u/0/110939204832183088139/posts/FMxKfRkyout" rel="nofollow - 1 ] ах соларна бура каде си!!!


од коментаритe:
Цитирај Jan Brennan 1 month ago
I used to love watching The Jetsons. I couldn't wait for the future of flying cars & Rosie the Robot. I had no idea all that technology would be used for Evil to try to enslave humanity. God help us all!

Instead of having a "Rosie the Robot" they're trying to turn us INTO Robots!

Open Eyes 1 month ago
@Jan Brennan
Psssst, most of "us" already are...

...

Culvea Solvere 1 month ago
The writer of Dune tried to warn us in his own brilliant way, the Butlerian Jihad was the beginning of his book, talking about how men with thinking machines enslaved humanity, and that it was only after men rose up to defeat the machines that we reclaimed ourselves and our destinies.

...

Lance Mooney 1 month ago
@Jan Brennan
The satanists are obsessed with stealing free will away from people. Smart dust; reminds me of this Leviathan punk who always spoke of a plant that could be ground into a powder and blown into people's faces, turning them into obedient slaves while the drug was in effect.

...

Cory Johnson 1 month ago
Just so you know, the oldest and most perfected system for changing biochemistry is fear...

последниов коментар е џекпот, можеби баериве ги пуштаат дозирано намерно ботови за да се аклиматизира народ на ваквата реалност и да се не се шокира или буни ако излезе некој неподобен свиркач, НО никогаш не би знаел Човек со сигурност, ко што велам често МОРАТЕ ДА СИ ГО СОЧУВАТЕ МИРОТ И ДА НЕ ПАНИЧИТЕ!!! што е возможно само доколку сте утврдени здраво Христијански во Благодат а што без Светотаински Живот речиси и да не е возможно, посекако ќе улавите, притисокот станува уште поголем доколку ви се подотворат духовните очи, затоа најдобро што можете да сторите е да се помирите со фактот дека не сте на овој свет за да уживате туку Духовно Се Будите Растете и Се Спасувате, нешто што на месоните не им е у агенда, иако јасно е дека преку мас-халуцинации натака ќе ви го истоварат анатемаго да му клекнете на колена, оние кои се запознаени со Откровението од Библијата нема да двојат дека сега сме во последниот период од апокалипсата дали е почетокот на крајот или пак сме близу до крајот ќе речам неретко и толку не е битно колку да сте свесни дека малку треба за да олабавите, а потоа ќе ве снаоѓа онаа народната - ќе дадеш два гроша за да се фатиш наоро десет за да се пуштиш, но што ако снемало веќе алтани!?

Аирлија Паметот што помило ви е да се пцуете дневно политички наместо да си спасувате Душа од час во час бидејќи искушенијата сами си ги продуцирате како сте се заглибиле во комфор дремеж и ненаситност, што важи и за мене еве три четери години откако сум пак некако подвлезен во центрифугава, но ба се труам да не заборавам кај ми е местото! сигурно не на фејкбук и остали дипстејтовски социалки!Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 24.Ноември.2019 во 14:27

кога и страшни луѓе биваат закопани во фреквенции, или стануваат пострашни, или ги закачует склет одвнатре, а си знаат така и да излезат од умот па да ѕиркаат по комшики колку алишта по ѕид им висат, податок од базфид вели 50% од причините за развод во сАд денес е фејкбук, а тоа е некое денешно опто ниво на деконструкциа виа социјалки на постојниот морален моногамен код, зошто пак им треба хетеро сигурно до сега сте разбрале, напросто традиционални заедницаи билдет стронг конекшнс, а такви им се проблем за манипулирање на елитите бидејќи нели они би све да стерилизују, хипохондрични фрикои за власт кои осигурувајќи ја истата виа nwo гледаат што поедноставно тоа да си го истераат, ако може, но соларна бура и крц милојко, но дотогаш ќе ве манипулираат како можат и знаат, така кгбт ’заедницата’ си ја користат многу вешто слично како и антиглобалните затоплувачи за спинување во корист свои елитистички потреби [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=559&PID=235174#235174" rel="nofollow - 1 ] донекаде има вистина дека немаме соживот со геј идеали ко општества но тоа не значи дека не ги толерираме таквите сограѓани ама баш исто ко што толерираме пример џанаци, но ајде по ист аршин и џанаците нека си прават фиксајла паради бидејќи незнам што тоа треба да им угоди за боље да се џаначат!? така и кгбт иако никој не ги ремети види богати удбашко-невладино тие сите ги реметат, па дури и слободарското знаме од виножито на јужноамериканите им го украдоа, да не се тие индиџеос па затоа, којзнае може бидејќи ангелите се бесполови па овие поангелчени удбашки си велат ајде ќе глумат ко обземени од некои ангели дека и тие се ангели, само што едно е да си бесполов и бестрасен а сосем друго острастен а без компас, и за вас чунки чаре ќе биде соларна бура!? е сега дали вие и вашите поколенија ко моногамни и стрејтери дремејќи во кгбт вајб нема пополека да си легнете на брашно па и самите да си барате напудрување со нежност меѓу рогои, ваша работа, само тро подосвестете се дека фејкбук ако не друго е воајеристичко дувло, а сред истото вашите деца стекнуваат табиет на улични удбаши кои и без да знаат ќе си одработуваат агенда на удбашите - оние америчките чим сте учипени на фејкбук, денес глобализација утре трансхуманизам задутре сатанизам, онака колективно насмеани, каде со тој памет навистина, зар толку ли сте слепци и неможе да извадите свој аршин за социјално дружење, можеби платформа која од спунт ќе биде поврзана со фејкбук но не и директно, но кој да седне за ова да дума а не пак да се нафати нешто на поарно да стокми!? најмалку што можете е да барате +16 општествен праг за вклучување на децата на фејкбук, не дека нема да си најдат други мрежи но бар оваа на дипстејтовци нема да ве пржи на ангро топтан, сигурно по линија на алгоритам кој дури и кога ќе чуе за репостирање на неколку nwo конспиративни поста ќе ви пушта нечујна мелодија во бекграунд за да ви корегира слободоумноста, што и сега сигурно го прават но прагот на толеранција е веројатно поголем, таргет се чунки само оние кои лајкохолизам ги попарил бидејќи тие не само што постираат туку ко и да постирале слични содржини чим ги лајкале, иако на крај ќе ве тешат абе само статистички пробуваме да отвориме онлајн бизнис можности бидејќи има опасност од финансиски кризи, баш за хедонизмот најнапред а потоа и индоктринацијата која не ни ја сеќавате!

https://medium.com/@jbackus/facebook-won-because-its-culture-was-voyeuristic-6132440b19c7" rel="nofollow - https://medium.com/@jbackus/facebook-won-because-its-culture-was-voyeuristic-6132440b19c7

фреквенциите не заборавајте се само тип ооф д NLP ајсберг
почекајте на холограми па да видите камо им е на гејмери
само што и сега сред фејкбук гејм вие сте им пиони на еа-алгоритми#Lobotomy @ facebook + $-dont-let-go = social akcinacijafacebook limit of hypnosis above lsd


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 24.Ноември.2019 во 15:59

ако го ѕирнете горното видео ќе чуете нешто за LOOP при политичките митинзи односно говори, каде виа NLP инвентивност (свесно или несвесно) ве ботираат да бидете бројлери, нели малку е да сте материјалистички туку треба и идеолошки бројлерлук да тренирате за да уште-понели елитите си тераат со својата матрица агенди и волја непречено, чуму рампи и патарини кога можат да си шибаат шибајќи ве како им мило!? може аберов горе е соодветен и за нишката http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27894&PN=7" rel="nofollow - Агитпроп , но бидејќи пропагандата е главното оружје на елитите па и тука си легнует тамам во однос нивната глобализирачка шема, нивно право ваша наивност, конечно NLP програмирање умои имате и во бизнис маркетинг забава нормал политика па дури и во градинка, проблемот е колку умствен-шеќер е добро за Чоека а капак вие умствени-дијабетичари! свртете да ве видам на фруктоза откако се навлечете на сахарозата, греота бе за Децата, да си почуете она видеото, потсвесно сублиминално им биваат имплантирани фејкбуковски далеку повеќе склет гуабии него виа телевизија ем даљинското не е во родителски раце бидејќи добар дел од програмата е слики и зборои а вие нив не ги наслушнувате додека ут друга соба си теќеравите вонработно невреме!
ако нешто научите од предавањето во видеото горе е дека сред фејкбук центрифугата колку и да ви изгледа примамливо да сте конектед со сите наоколу па и потака, вие сте во кашаталистички луп, дури и кога чините нешто општествено добро, зошто, бидејќи енергијата ви е разводнета, а фокусот прекршен од сите страни, како низ калеидоскоп да пробувате да живеете додека реално животот ве гази ете за поголеми убаини да дочекате на кое и да е ниво, но која и да е јадицата на која сте се фатиле за фејкбук статидиумот, и само во таа прва фаза вие бивате лишени од слободната волја, буквално хипнотизирани сте од соодветната мрежа бар преку нејзината овервелминг интеракција, НО зошто упорно велам бар политичките дебати и општествените гајлиња свртете ги по е-форуми, просто е и’ фокусот прецизен и аберите на купче за континуирана проверка надополна и думање, а вие што праите на фејкбук во однос ова во празно во континуитет се потстувате за слични досетки, токму досетки но не и дебати, НО не ви е крив фејкбук што во општествово не се најдвит волја за да нешто се менува, бар ете на ниво на дебата и како истата да бидне и плодна и ефективна, та порано се здружувале Луѓе турбо и постојано [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=429" rel="nofollow - 1 ] а сега сите во една амеба-социјална-каша фрлени, точно имате таму и гупи и форуми, но има и удбаши од сите страни и анкор стрвници и мањаци ем лопови, та на крај дури и покренале нешто се отупува за некое време, ви текнуе на волјата за протести за скотското загадување се дуваше се дуваше и оп издиша, фракинг фејкбук! да се тераше тоа на еколошки е-форум во најмала рака ќе имаше за некои идни генерации материјал на што да се надоврзат, вака чукај си гласа кој што каде кажал по фејкбукот, тралала сами сте си го барала фората социјално дипстејтовска!

него закачиле тоа годинешниов документарец на трутхмедиа.ком https://www.youtube.com/watch?v=RqYT5fBcP7w" rel="nofollow - The Minds of Men па еве го како абер и во нишкава, претпоставувам има многу што сродно со неа ... коментар подоцна да го изгледам, а изгледа ќе беше добро да имаше превод за и постари сограѓани да го ѕирнат, бреј какви се не титлови тилтаат по сите страни за филмои а за документарци речиси секнаа, сега се на фејкбук сите оние кои порано ама баш ентузијстички преведуваа слични мајнд-вејкинг видеа, тро http://www.youtubemultiplier.com/5c7f3902dbd3c-no-ma-esperanto-turbofolk-i-karmina-burana.php" rel="nofollow - турбофолк успат и рамнодушната им е загарантирана!тривијалноста која надпросечно вирее на фејкбук дали дневнополитички меѓуредои или пак дозирано екстремно како шок&ејв медиумска терапија убо се надоврзува со експериментите на мкултра проектот, инаку документарецов на ТМ ДМОМ можеби ја рециклира ваквата експериментална позадина од psyop спектрумот, но иако досадно за оние кои се запознаени со муабетов, доколку се антиципира истиот во однос фејкбук денеска излегует дека ултимејт соушл ЛСД мас халуцинација е фејкбук, а какви се’ не методи на тераписување има за кои не сте свесни тоа е чудо, но ултимејт чинам ќе биде она хипнозата со фреквенции дури и кога бланк страница ќе имате предсебе, абер кој можете да го пофатите од оние во нишката за психонаутика каде упатувам дека аудиовизуелно можат да ве возат до ниво на пуш’д’батн зомбија /.\ фејкбук тилтање во еугеничарскиот пинбал веќе ве снајдуе, кога ќе почнат бонуси незнам, но обично кога ќе видете балончина светкаат знајте дека пинбалерот ќе сака да си искористи и времето и играта за што поголемо утописко задоволство од трансхуманистички нов светски поредок!
Originally posted by <font color='#0000FF'>http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=23458&KW=%E0%EB%F4%E0+%F2%E5%F2%E0+%ED%E8%E2%EE&PID=3127554#3127554 rel=nofollow</font> - <u>Zelenikovo</u> http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=23458&KW=%E0%EB%F4%E0+%F2%E5%F2%E0+%ED%E8%E2%EE&PID=3127554#3127554 rel=nofollow - Zelenikovo напиша:

]што пак не враќа на еугеничарите и нивните експерименти за контрола и манипулација на Луѓето посреди одрден нсп експеримент, односно програмирање на нивната Слободна Волја како на алфа ниво [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=26871&PID=3127528&title=haarp#3127528" rel="nofollow - 1 ]-[8] така и на тета ниво на свест [ https://de.spiritualwiki.org/Wiki/Bewusstseinskontrolle#toc2" rel="nofollow - 2 ] вомкои агенди мнозина и несвесно помогнале или помагаат како научници со своите експерименти!


удбашана хајџакс евери рисрч ту мејк вепн, деј сеј вај нот иф деј кен
фејкбук, идеал експериментал граунд, A.I. лелелелллеееелеПостирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 25.Ноември.2019 во 00:38

во однос фејкбук сигурно ќе ви се наметне прашањето дали оваа аватар социјалка е случаен старт-ап или пак ко обично удбашана хајџект сом експеримент анд мисјузит, им се може и едното и другото, но големи работи кои еволуираат технолошки супер брзо, туку така и не се баш најслучајни, па не само што сплашнуваат туку и се разгрануваат - буквално веднаш по нивната појава соодветен пандан логично е да мора да извади соодветен ноухау како не би се дезориентирал, во случајов веднаш по фејкбук 2004-та пример се појавува вконтакте 2006-та кај русите, НО ако се види како е настанат вконтакте факт е дека нешто смрди, особено што и таа платформа речиси идентично е скроена по патернот на фејкбук, сепак тогаш истата не е масло на фсб туку подоцна фсб преку меил.ру ја припитомува за да неможе циа да си тера и сред Русија егинт или sigint операции, оваа теорија ја базирам на две претпоставки и чудни варијабили одоколу, првата е чија идеја била креирањето една ваква платформа, веројатно виделе цијаши дека русите недоволно им се вмрежуваат на фејкбук па брзо иницирале соодветен мејкап од руси за во Русија, тоа време сеуште се консолидира Русија по доаѓањето на Путин па и се најдвит многу простор што се’ не да помине под радар на прва, иако ете виа руски експати - веројатно како не би било сомнително [ http://archive.is/mlddm#selection-735.76-735.274" rel="nofollow - 1 ] една варијабила сред оваа претпоставка пак е таткото на едниот рус [ https://en.wikipedia.org/wiki/Mikhael_Mirilashvili#cite_ref-13" rel="nofollow - 2 ] која отвора простор за сомнителен вајб дали по линија на круша под круша си паѓа или крушата некој ја фатил за мадиња па морала да тресе семки каде како и свирнале, нејсе, така да потенцијалот да се дезориентираат мнозина и на запад и на исток истовремено е енормен, кога ќе се сетам каква појава беше фејкбук на почеток се чудам како уште тогаш не се навлеков, хм блогови форуми па и немав изгледа време за денгуба сеирџиски ем немаше сеуште масовна распространетост, туку втората претпоставка, дека има нешто случајно во врска со се’ воопшто а не пак интернетот како појава тоа заборавете, конечно воен проект на дарпа ет истиот, која е таа агенција веројатно јасно ви е, а ако не срчнете ја во изобилство ет елаборирана нејзината работа со оглед дека неретко регрутира идеи и консултанти јавно, така тие правејќи си го арпанет-от констатирале ситизенс-оф-д-нет ќе има еден ден [ http://archive.is/iQXPK#selection-801.54-825.32" rel="nofollow - 3 ]со кои ќе може еугеника да си експериминтира ко да се во лабос заморчиња [ http://archive.is/S3n9F#selection-2601.398-2601.742" rel="nofollow - 3 ] на шала на смеја си тераат натака пополека, а чиниш пак, зад нив нема други ентитети како месони и слично, а тие нели исто најслучајно си постојат! камо! е сега, шеќерберг како влегуе тука со фејкбук, може преку билдерберг некако :) шала на страна, ако се има предвид дека харвард уште од сам почеток е дел од развојот на интернетот [ http://archive.is/uituh#selection-1435.0-1435.226" rel="nofollow - 4 ] а бидејќи шеќерберг е харвардец ништо чудно да бил потапшан о рамо за социјалниот лабос, за вака малку по малку сите варијабили почнуваат да ја поткрепуваат втората претпоставка односно дека не само интернетот туку и фејкбукот е удбашко масло заради полесен humint и egint, односно улично и електронско разузнување, иако паралелно си се развира потенцијалот за пајажина во која цел свет на сите нивоа ќе си биде вплеткан, некој ќе рече природно, точно доколку регулаторите имаа чисто а не елитистичко срце кое бие по nwo такт! што би рекол сноуден каде бе со тој памет [ https://www.the-tls.co.uk/articles/public/edward-snowden-alan-rusbridger-whitleblowing/" rel="nofollow - 5 ] иако тие со тој памет и понатака си се прават на тошо [ https://www.theguardian.com/world/2013/sep/30/nsa-files-edward-snowden-gchq-whistleblower" rel="nofollow - 6 ] ама баш ко и кај нас, но не се удбашана денес криви што од секогаш шпионската дејност била барабар најлеплива сигурно повеќе и од онаа на проституцијата, дури за миг ми наликува нет-ов како лепак стапица на којотот за брзата птица итрица [ https://www.youtube.com/watch?v=eGO1T5-_Mus" rel="nofollow - 7 ] само арно ако се’ се сведува на пазење, но што ако навистина не е во позадина (за сега) мас експеримент од социјален инжињеринг кој пак потоа некои елитисти ќе си го впрегнат во нивната повеќевековна утописка агенда за енлајтмент nwo, факт е дека Христијанството не е таа елита бар не Христијаните како Верници, туку месоните и оние високо позиционирани посекаде кои ги пикнале в џеб, по таква линија сигурно и многу ватиканци но тоа не значи и сите Католици! вака пак сакам да укажам дека по дифолт и удбашана може немаат лоши намери, но нели хиерархија рулз па да се надеваме некој ќе ги исвирка склет агендите навреме за да не ве стрефи уште посклет социјален инжињеринг, а кој доколку ја ѕирнете Агитпроп нишката на форумов ќе видете дека траеле побајаги време институционализирано, а кога на тоа ќе се надодаде волјата на рокфелер и компанија но и сите елити предного се до инвисибл-колеџ наназад, ќе видите дека тие си експериментираат социолошки на ангро и во континуитет, а колатералки како и секогаш многу!
дали овие сомнежи вам би ви биле доволно да ве одвратат од фејкбуковање незнам, но зависнот си е зависност, па и да се терате нема да биде лесно ако немате некаква соодветна замена!!! имам испозакачено на билд во офтопик подфорумот цела низа постои во нишката за Индивидуален Квалитет на Живот 20+1 пост, а каде ќе видите колку озбилен проблем е зависта од интернет воопшто а претпоставувам од фејбук уште повеќе бидејќи интеракцијата е на ниво на лајкохолизам, дали вие со ниацин ќе го решавате проблем како алкохоличарите или џанаците незнам, но за вакви малигни социјални мрежи како фејкбук единствено чаре е да се преселите на друга платформа ако не планета, и да имате ем работа ем хоби!

никако не можам да разберам зошто толку се навлечени Луѓе на фејкбук, но војаеризам и претпоставувам нема поуба наслада за суетата од тарашкање по туѓи дворои животи и табиети, така лесно ќе се утешите за сопствената неисполнетост или пак мотивирате за сопствената безидејност, а некои a.i.-ботови ќе ве тимарат експериментално стимулирајќи ве индексирано да одработувате прихрана со Волја во однос нечиј матрикс, незнам дали знаете дека светов е киматичен, па не ме чуди преку вашата свест фејкбуковски да се храни некој ентитет, би шпекулирал но да речеме духовите имаат попаметна работа!? туку како на шеќерберг баш му дошла идејата немам срчнато, но имајќи искуство како удбашана делуваат можно и да не ни бил свесен како каква патка му била пуштена да ја завози, иако јасно е ако не одма покасно си го легнале на брашно бидејќи им треба нели некаков спин дека фејкбук е нечија личносна старт-ап идеја а не на нечија безбедносна заедница, ех ако вака думале (ко што вели во 3-тата фуснота пред 60 години, можам да замислам какви се не технолошки подлошки и влошки ви имаат спремно на ред кои чекааат на готовс во удбашки бункер, НО замислете само за миг сето ова да го нема а имате пристап на далеку поголема духоносна мрежа каде свеста патува и со поголема брзина од тука, арно ама вас ве имаат така фино заглавено да можете за таквите сведоштва од Светителите да читнуете само белетристичка рецензија! битно гревот ви е стандардизиран, програмирано под нос впикан, а вие само и со пцуење и колнење по тоа фејкбук ѕидоите инстант онака лишувајте си се од Благодат, и оп некој и без ич мака си завршил работата да ве прегори, но тоа е кашаталистичка рефлексија која виа декаденцијата на лихварите еве конечно се спушта дури и врз чистите детски срца кои ќе си го кркаат цел хедонистичко-материјалистичко-егоистички склет кој вирее на фејкбук - дури и од спунт преку вашите профили бидејќи енергијата чим се ологоси т.е. некој склет-аберот го прима истиот и подома така го разлева, но ова е виша математика за во нишкава па да не развлекувам, само ќе речам како знаете и умеете со жално или тескобно срце гитавела од социјалките!!!
Цитирај "Stripped of its bizarre excesses, Dr. Cameron's experiments, building upon Donald O. Hebb's earlier breakthrough, laid the scientific foundation for the CIA's two-stage psychological torture method," which refers to first creating a state of disorientation in the subject, and then second creating a situation of "self-inflicted" discomfort in which the disoriented subject can alleviate their pain by capitulating. [ https://en.wikipedia.org/wiki/Project_MKUltra#cite_ref-Shock_67-0" rel="nofollow - 1 ]

ова се односенува социолошки и на вашата Слободна Волја и како истата можат склет-еа-елитите да си ја возат, обично топтан ги етикетирам како еа-елити бидејќи месонската nwo агенда не е разобличена на западот, а кој и да се нафати некако да чисти завршува ко ЏФК, што незначи дека сите се изботирани, или!?
Originally posted by <font color='#0000FF'>http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&KW=cia%2Dadmits&PID=3127308&title=nwo#3127308 rel=nofollow</font> - <u>Zelenikovo</u> http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&KW=cia%2Dadmits&PID=3127308&title=nwo#3127308 rel=nofollow - Zelenikovo напиша:

]а потем внуците нели ќе ви бидат криви што вие сте заспале на прва!во прилог може да се каже дека сега на почеток ве автоматизираат доброволно, а потем преку интернет оф тингс ќе ве учипат MA'ZдравоПостирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 25.Ноември.2019 во 14:19

горниов инфографик е добра референца за да се преипитува постојната западна центрифуга односно светска, комотно тарашкајте ги асоцијациите и барајте поврзаност со еугениката банкор елитизмот аријанизмот итн. што не значи дека источниот империјализам е помалку терсене, сепак во моментов тој не е ага всушност веќе добри 300 до 500 години да речеме тоа не е случај, западот пак иако империјалистичка центрифига си нашол супер подли начини да глуми демократија односно слободоумност а всушност е само предетерминирана амеба сред која револуционерни промени се дозволиви само ако се вклопуваат во агендите на еадетерминистите!

така еве асоцијата дека науката е под системска стега и закани доколку е револуционерна може да се дофати како логично во однос free-energy моментумот [ http://archive.is/mOBYM#selection-2179.28467-2179.28803" rel="nofollow - 1 ][ http://archive.is/mOBYM#selection-2179.22054-2179.22297" rel="nofollow - 1 ][ http://archive.is/mOBYM#selection-2179.42087-2179.42256" rel="nofollow - 1 ] кој е во чекор ресетиран бидејќи нели какво и да е реметење на енергетскиот монопол и занего врзана финансиската центрифуга ќе им ги ослабе озбилно уздите за контрола и манипулација на масите односно ќе им ја преполови ако не им ја сотре моќта на еа-елитите! го посочувам примеров со овој лик бидејќи би било клише да говорам како завршил Тесла ... вакви примери им еден куп во сите научни области земете го пример Медицинскиот Канабис односно манипулацијата која се тера во однос терапевтските својства на канабиноидите кои не треба да се постканцероген лек туку катадневен додаток во исхраната за ради поподмачкан ендокрин метаболизам, смешно прво долго време го сузбиваа знаењето за овој факт fda, не дека и сега нема голем притисок ако се земе во предвид колку западот не инвестира речиси ништо во вакви истражувања а колку милијарди се фрлаат на експериментирање во однос хемотерапија! просто не им се уклапа во агенда да има здравје по сите страни што за нивната центрифуга е ризик по пензиските фондови но и фармациската индустрија а во сАд и во однос медицинскиот сектор кој од мрсно помрсно кашаталистички функционира, но зошто еу ескивира вакви истражувања сеуште, просто како свински црева се изврзани иако сеуште не и политички, додека нели не се деконструира нацијата како современ феномен во европа за да можат федералистички да мерџнат сАд и сЕд потоа, само што проблем голем проблем им е лицемерието, па навидум слободоумноста загарантирана од демократија ја ресетираат виа вештачки политички и економски кризи како би протнале на мала врата својата nwo агенда!

практично ниту една поголема работа на западот не проаѓа лесно преку елитистичкиот филтер, така и компјутерската технологија, пример по разгранувањето на интернетот појавата на независни срч енџини како алтависта беше пречекано со радост од масите, но дипстејтовци побрзаа тоа да го ресетираат и пуштат свој енџин виа гугл, зошто, за да имаа контрола врз сите процеси, а впрочем не е само контролата туку и просторот за понатамошно експериментирање и надградба на даден систем во случајов ворлд-вајд-веб во кој исто сите позначајни нодови како социјален виа фејкбук илити комерцијален виа амазон и како монополски истите се пумпаат се дипстејтовска агенда, за фејкбук пример нема јасни индиции дека тоа е државен нухау, но за гугл има [ http://archive.is/LGvdm#selection-329.177-329.379" rel="nofollow - 1 ] нема да тарашкам кои истражувања биле вака поттурнати, но факт е дека на западот сета удбашка агенда не оди преку затворени институти туку функционираат на државен пич односно идеја и истата оставаат кашаталистички понеа да завозат приватно индивидуално и независно други за да потоа пак им ја превземат односно купат, иако самата иницијална идеја чим е нивна јасно е дека и ќе очекуваат на крај да ја измолзат директно или индиректно ко во случајот со дарквеб, НО затоа пак каскаат зад истокот кој тоа го чини државно и преку патриотски мотивирани научници наместо материјалистички како на западот, сепак моементумот беше до сега на страна на западот но тасовите превагнаа, но тоа е особен проблем бидејќи еа-елитите ќе гледаат да го запрат тој процес а таквото запирање на прва нема да оди тоталитарно директно туку индиректно, во секој случај поучно е да се знае дека тие како центрифуга не се зло туку проблем се банкорци и месони кои ем тежнејат п апсолутна власт и тоа не само на заад туку и на исток, а воедно склетот е дополнителен ако претпоставиме дека се паднати во параноја дали својата неколкувековно зацртана агенда за nwo не им е сега во цајкнот вака! истите тие нема ни петпари да дадат кое решение да го завозат за да се одржат во форма, дали е тоа економски колапс, ww3 или и без тоа некоја еугеничарско технократска утопија, во сите случаи голем зијан во однос Човештвото !!!


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 25.Ноември.2019 во 17:11
ова горе сугурно звучи парадоксално - како тоа овој зелениково оправдуува револуционерност, тогаш што има против киборгајла иднина, но таков зклучок би бил логичен само ако површно ги читате постоиве, мое разбирање е што вели Чомски етиката моралот човечношта треба да се императив т.е. да се штопна на патот за склет револуционерност, бидејќи Слободата носи со себе и Одоговорност, токму јас се залагам против неодговорноста на еа-елитите кои би да го молзат вака Народ до немајкаде иако ете живееме во времиња кога ако се сака и се фокусираме кон Самоодржливост не чека уба иднина, само голем проблем е што тие месонски елити немаат волја некого да пуштат да ет независен туку по секоја цена гледаат да си осигураат робовладетелската шема била таа спакувана феудалистички кашаталистички или социјалистички, занив место за емпатија очигледно нема, како поинаку да се разбере екстра скржавоста да го помогнат третиот свет а се дават во неверојатно колонијално напумпано богатство, па бар од сочуство 1/4-тина од сите тие трилиони развојно да гледаа да ги поклонат денес и позицијата и системот ќе го беа осигурале поприлично ем ќе се подизвинија за склет табиетот на своите предци, но чим тераа и дома подло кашаталистички што пак негде другде!?
кога денес ќе згне Човек да размислува Слободоумно прво нешто што ќе го сочека е атмосферата во општеството, а истата бидејќи материјалистички наштимана го демотивира воопшто и да продолжи така да размислува а не пак така да делува како би отворал што повеќе простор за Позитивна Синегирска Слобода од човечки аспект а уште поголем проблем е што треба здружување но истото идеолоши речиси денес и да е сведено на минимум бидејќи грото кои и имаат потенцијал за слободоумност се тривијално дефокусирани виа фејкбук, та ако не им влеташ таму прашање е дали и рецка ќе ти удрат, но дури и рецка да удрат ако останеш на фејкбук ќе те навјасаат виа потпросечноста која вирее на една таква платформа каде неможе фокусот кон Слободоумност да е изоштрен, заради што логично е да се отвори друг е-простор каде тоа би било изводливо, пример тематски е-форум, но повторно доколку тоа им буричка некако на елитите (виа локалните и на глобалните) истото бива ресетирано односно саботирано на екстра начини, смешно маклезет кога го збрчив како мрмр-форум наместо да привлече турбо дебата како супер мотивирички за натуралисти мрмрџии антиимперијалисти и слично се сведе на нула, ме тапшаа по рамо на елкарте платформата од каде ја земав форумската архитектура дека требало време и не е страшно ако нема пола година ниту еден член на форумот иако истиот беше на ангро промовирам сред македонскиот фејкбук жабокречинлук, хм, никому ништо немам против Слободна Волја да им е помило на млади да се лоботомираат фејкбуковски, но поентата е дека и да има денес простор за Слободоумност истиот како балон ќе издише под притисокот на удбашите кои така ги редат работи да само ако имаат контрола врз истиот дури и ќе го пумпаат до плафон, но бидејќи немаа па и си направија некакво ријалити шоу за да моментумот го банализираат, и аирлија бар мене ме К*ртулија да се замарам бидејќи така и ќе бев одговорен да видам на кај забегуе работата, додека вака сум фридом бидејќи воопшто и не е мое гајле што ќе биде со вашево општество бидејќи од поодамна сум заминат со паметот во Манастир, нормал ќе помагам но не на онакви начини на кои Народ е навикнат дека треба!
сепак ова не треба да ги декuyражува младите да отвораат нови е-простори за фокусирана дебата, напротив ова треба и да им е мотивација дека не треба да се откажуваат дури и кога никој нема да ги подржи па дури ни Ближните, иако не треба да си тупат мозок и да веруваат дека верглање во место а самостојно има ефект, особено ако се одважиле да живејат во овој Свет мирјански! веројатно полесно е да се збрчи ваков моментум ако тоа е нусефект на некоја тајфа која ете имале уметничка гајба кружок или невладина та така да се кyражат во континуитет, иако може да се види по билд.мк дека и со таков пристап е-форумот како место за дебата не повлекует озбилно Народ да дума артикулирано, значи има проблем, а реално тој проблем е фракинг фејкбук каде и она малку слободно време што го имате за активизам ви заминуе во була, арно ваша работа може после години откако сконта Народ дека е спржен па и да почне да бара одишка фокусирајќи си волјата на право место наместо сред воајерска жабокречина! можеби ако на рипит некоја телевизија им пушти за интермецо нешто налик http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&KW=they+live&PID=3127410&title=nwo#3127410" rel="nofollow - то филмот ДејЛив па фејкбуковски лоботомираните ете од спунт да почнат да ставаат антиимперијалистичка диоптрија, дотогаш уживајте си во фатаморганата!фора ќе биде соларна бура бидејќи хакирање на www нема да ги освести обземените елити, идиотски е да се верува дека рушењето на фејкбук гугл и слично нешто ќе помогне, а не пак да земеш да чистиш со метла кај стигнеш дрско, проблем ако интерецото си го разберат буквално лоботомираните, тоа и удбашана би посакала за да нели си реши проблемот едноставно ако некој дрско би им реметел во центрифуга, во секој случај сеуште има малку од малку простор за да се подизескивира анималфарм тоталитаризам односно постојниов 1984-та, само што повторно треба Волја за Слобода ... парадокс нели да вие и вашите удбалитичари две децении трчате по еа-клубоите, а сега некој да ви соли памет кај со тој памет, бре ќе сте испозагинеле, но убеден сум дека ако продолжите вака тоа и ќе биде случај, пред се’ Духовно но и материјално, арно ама толку сте бреинвошед да сигурно не ви се ни верува сето ова во нишкава што го читате, ако воопшто и сте го читнале а не па да се задумате, бидејќи нели собирате сили за следниот блокбастер или концерт кој авалонци дисптејтовци или удбаши ви го спремаат, мнозина ни тоа туку тилтаат на снимките, ако ваша работа, слепилото е хендикеп та и не сметам како карпентер дека сте за отстрел туку за жалење, а има и начини како индиректно да се помогне ... бегајте од места како фејкбук кои се центрифуги за страсти бидејќи така најлесно се разуружувате за Подвиг индивидуален или колективен, биле така омлитавени во волјата заради воајеризам алчност или чаламење, иако денгубата е загарантирана бидејќи индивидуализмот ни е норма, а кога во нешто сме сложни тоа е заради материјален ќар, но така само се залажува дека Среќа ќе дочекаме! капка по капка дури и така си отвараме срцата за злото топтан да се всели во нас! та оштроумноста треба да е заради Продуховување а не либерализам без одговорност или пак ложнички материјализам заради ненаситност, да не се правам паметен и јас еве неколку години си губам времето напразно блогерски думајќи по форуми, но да речеме бидејќи прегледно архивиран абер па и’ би им бил на мнозина некако од корист понатака ... бар за да имаат разбирање дека не е проблем ниту технологијата ниту економијата воопшто науката туку човечката стрвност да посакува преку Леб погача!

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&PN=12" rel="nofollow - http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&PN=12вториов дел од видеово упатува дека Смиреноумноста мора да ни е доблест, така утре кога дебатирате анализирате и чешлате некој абер воздржубајте се да избувнувате, бидејќи така стапка по стапка ќе изгубите патот под нозе за да ја постигнете целта, месоните посекако на тоа ве чекаат, и веројатно затоа и лесно се носат со експлозивни противници на кои тие пак им возвраќаат елоквентно а потоа нормал Народ ескивира параноици и си легнуе на месонско брашно полесно, пробував пример и самиот да се воздржам од фрлање со дрва и камења по удбашите и удбалитичарите локално па и оние глобално, но не успеав целосно, веројатно револтиран што нема дебата па некако можеби и по малку да пробам да мотивирам така да се фати Народ форумски да дума, сепак едно е маркетиншки штимунг а сосем друго форумска дебата која мора да биде растоварена од просечност а не пак подпросечност што за мене е и’ начинот на комуникација, тифози нели нека си тераат така на фејкбук додека тука би требало поелоквентно думање, ем не вака блогерски, се прашувам колку време ќе треба пак Народ да се аклиматизира, чунки ако по школите почнат да им форсираат Дебатни Клубови или Предмети па и во идниа полесно би се аклиматизирале, но ми се чини заради фејкбук лежерноста тешко да се наштима подобна комуникација за инвентивност, туку попрво и по форуми ќе си тера Народ сеирџиски, а за што единствено чаре веројатно би биле институционални е-форуми кои би биле урнек, без ваков пристап решенијата и под нос да ви се никогаш нема да ги спроведете сесрдно и од нив да максимизирате во ефектот, сега сте налик 286 процесор а треба да биднете бар 586 како заедница за да процесирате на рециклирање све вируси кои ви се испикале во оператива, споредбава на општество со компјутер е нужна за да утре не ви стават компјутер за премиер и да си речете арно тој нека му ја мисли, што и сега е така само оп линија на сервилноста кон еа-елитите односно идеолошка изботираност како спремност за безрезервно спроведување нивни агенди, небаре тие го избрале, или можеби е така како медимски ве мелат пропагандно во континуитет веќе 30 години, иако при осамостојувањето се израдувавме дека сме дочекале Слобода од тоталитаризмот на титоистите, но сега агитпропот е далеку пософистициран а вие далеку поподложни на лоботомија, и се’ заради фејкбуковско-медиумската какафонија, чинам со закон треба да се забрани бар медиумски агитпроп а изборно или постизборно да не постои политички маркетинг туку ако сакаат политичарите да ги промовираат своите идеи тоа да смејат да го чинат само на институцинални и партиски е-форуми, вака акко е сега не лоботомија туку вазектомија на вијуги ви прават, вр истилтаа толку многу со сопствената самобендисаност да сега веќе биднувате рамнодушни а тоа е погрешно! во такви околности уште попогрешно е да си горите Душа канализирајќи негативна енергија фејкбуковски низ омраза и суетност, особно напумпани бидејќи си гланцате својата маска профилирано во континуитет, па земавте ли да омразувате таквиот вајб дури и кога би сакале да го заборавите ги обзел сите околу вас и самите не ви даваат потоа одишка за промена, бегајте од фејкбукот и сличните деривати з’ш сигурен сум потешко е сетне да му скубнете на пеколот кога ќе полагате сметка за Премин кон повисоко ...

може да го завршам монологов со некоја песна која го опишува муабетов, за да контате дека и така можете истиот да го промовирате како би повлекле утре корисно думање!https://sputniknews.com/us/201811031069472014-usa-gmo-food-embassies/" rel="nofollow - https://sputniknews.com/us/201811031069472014-usa-gmo-food-embassies/


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 13.Јануари.2020 во 18:18


освен неколку поста во нишката за месони [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%F1%E5%BC+%E2%E0%F2&PID=3152408#3152408" rel="nofollow - 1 ] корисно би било и тука да пуштам еден пост апропо пропагандното подготвување на масите за иднината која ни ја спремаат еугеничарите виа трансхуманистички мегафон, та иако постоја мал милион филмои во овој контекст последна киборг предожба која ја имам изгледано е Енстикшн [ http://filmopotok.ru/film/zakat-civilizacii.html" rel="nofollow - 1 ] кој филм чудно семејно треба да ве омекне за да уште сега се навикнете на фактот дека биониката веќе на ангро тера не само идеолошки туку технолошки кон киборг иднина за Човештвото, а бидејќи филмот е блокбастер та и склепан е доволно прецизно за да се соживеете озбилно со идејата дека и киборзите ќе бидат луѓе на кои им се неопходни човечки права наместо да се полутенеќиња, она мозок и срце од епрувета а тело од механичарски сервис, вистина на почеток некако ми изгледаше филмов еј види ги ти ејлиениве ги сотреа лујџе но веќе на пол-филм филмот ви буричка толку фино во потсвест да простооние кои не се на чисто кои им се мецени на трансхуманистите ним пка како еугеничари дека им се месоните а на овие паднатите духови анатема~на~нив, та ваквата предожба може да ви стане многу нормално разбирлива, замислете како тоа би им крчкало на Најмладите по вихуги!? сличен контекст може да се каже е во однос последното продолжение од терминатор серијалот, а сигурно веќе секој втор сф филм по дифолт емотивно ја закачува биониката како неминовно нужна појава, тоа јасно се прави и анимирано пр. ко во случајот со футурама, а посекако го има и музички, хм индустријал-мајнд риалити!

порано ваквите предожби беа познати како Психотронички или Сајберпанк филмои, а имаа и амортизери налик аналог сајборг вајб виа Стимпанк жарн, но денеска ова што ни се сервира не е дата-од-стар-трек како асли робот, туку трансхуманистички киборг кому мозокот иако од месо сепак ет изботиран електронски некако, вам пак доколку постојано си ухранувате слободното време со соодветни абери ќе почне дури да ви станува и мило да си пробате киборг среќа, пшсекако најнапред пуштено масовно подома и заради ниски страсти [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=3134&KW=%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D0%BB&PID=235800#235800" rel="nofollow - 2 ][ http://archive.ph/c7w3R" rel="nofollow - 2 ][ https://www.youtube.com/watch?v=qghADJ_YnP4" rel="nofollow - 2 ] што мислите нема, та ќе речам по утрото се познава денот, макар вам макарата природна ви ет скината та вештачка храна вештачка дружба вештачки идеали и ето га спремни сте за трансхуманизам!

патем сношти се прошета низ форуми еден интересен абер корисен и за во оваа нишка како цитиран пост [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27911&KW=%F2%EE%BC+%F4%F3%F1&PID=3152409&title=buildmk-forum#3152409" rel="nofollow - 3 ] а би било убаво некој да можеше да го праша Инжињерот од видеото што мисли на оваа тема и дали се сомнева кон ваква киборгајла еугеничарска иднина, чисто од антиелитистички научник да се дофати абер за проелитистичка идеологија како што е аријанизмот кој денес е распален озбилно генетски технолшки но и езотериски, што мисли тој како најсоодветно треба да одговори Човештвоо на ваквите агенди, веројатно агностички ќе рече некому ќе му проработи совест, а во кој случај ја би му одговорил зар Луѓе елитите не програмираат ако не буквално свесно тогаш сублиминално потсвесно!?

HHG2G!?

Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 16.Јануари.2020 во 17:00

со последнава фотка алудирам дека евроатланските детерминисти преку дефрагментација на Традиционалните Вредности на Христијанството како што е Смејството низ Светата Тајна на Бракот се обидуваат полесно и побрзо да протнат глобализам, логично доколку Патријархалниот Модел е нефункционален наметнувањето некакви нови трансхуманистички идеали оди без запреки, http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&KW=%E1%EE%EB%F8%E5%E2%E8%F6%E8&PID=3124831&title=nwo#3124831" rel="nofollow - што ќе рече збигњев и те како , тоа би значело додколку сте во Непослушание кон Родителот и си терате своеволно така се отвора простор за уште од мали нозе Христијанскиот Идеал за Спасение на ДУша да се суптитуира во најдобар случај со технократски деизам а во најлош со неопагански луциферијанизам, просто чим не постои никаква штопна за налет на њуејџ вајбои ниту Колективно заради секуларизам и конечно ниту Семејно заради индивидуализам повеќе од јасно е дека мноштвото денес http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31571&KW=%EA%E0%EB%E5%ED%E4%E0%F0&PID=3152508#3152508" rel="nofollow - неутврдени Христијани низ Светотаински Живот лесно ќе си легнуваат на брашно на какви и да е суштни идеолошки реформи, како земни така и духоносни!

но како потоа еугеничарите ќе ја демонтираат ваквата постојна индивидуалистичка гачка пуштена за раслојување на Христијанството (додека не впрегнат ордо-аб-чао (контролиран хаос) како би (сонуваат) да воспостават некаков нов ариевски свет односно нова-атлантида виа ww3 и депопулација на според нив сите вишоци) тоа мислам е веќе очигледно преку постојните шеми за мас контрола опишани претходно од Орвел како http://archive.ph/u5eSi#selection-1209.0-1223.81" rel="nofollow - паноптикум-солушн , што во моментов на ангро се случува во цел свет а конкретно во Кина таквиот моемнтум е во плафон спукан, иако таму бар се искрени и одма си кажуваат колку е саат та кому не мучини нека си фати патот, додека на запад како по обичај сето тоа е спинувано низ банкорп филтер за да неприметно се субституира Слободата со Тоталитаризам преку вештачки протнатите стравови од тероризам кој всушност од самите нив е зачнат и одржуван во живот како патка за оправдување на своите геополитички или пак контраразузнавачки агенди, интересното е дека и кај нас сето ова ќе го протнато кога тогаш а без Народна Контрола врз таквиот систем откако насила не втурнат во отан, прашање е само дали таквата контрола ќе оди виа бришел или вашингтон односно истата преку нив инструирана виа локалните удбаши удбалитичари и ботови [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=19528&PID=3151239#3151239" rel="nofollow - 1 ] зар во екс-ју било поинаку, само што сега сме спремни на полтронство и без целосно да сме федерализирани во еу во моментов, колку брзо ќе тера пак тој процес незнам, но посекако тој вакум е можност да се Реосигураме Народно преку Непосредна Демократија т.е. Референдуми та со време да се спречи ад-акта наметнување тоталитарни методи на општествена коректност ко што се предочени во следново видео во кое после 20-тата минута може да чуете за соодветните западни шеми, колку вам ова ви е реално незнам но уште сега сте биометриски жигосани и со рфид чипови стокмени по пасоши (не сум сигурен за лични карти) а логично следно е по рег.таблички, што може како технологија да се искористи оштроумно доколку е во раце на Народ односно не е централизирана во раце на удбаши и само ним подобни удбалитичари, но Народ спие и само чека ден кога сред ваков кошмар ќе се разбуди!ова е причина плус со време да се создаде http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=7391&KW=%ED%E0%F6%E8%EE%ED%E0%EB%ED%E0+%F1%EE%F6%E8%BC%E0%EB%ED%E0+%EC%F0%E5%E6%E0&PID=3152244#3152244" rel="nofollow - Македонска Социјална Мрежа која само од спунт би била прокси до фејкбук за комуникација со лујџе таму учипени а како не би можело некој алгоритам да ви премерува табиет или пак впрегнува некаков nwo рејтинг, истоимајте го во предвид најавеното шалтање кон криптовалути и појавата пример на веќе претставената фејкбуковска Либра та главејќи таму така ем со социјален рејтинг сето тоа впрегнато чукнете глата враќање назад потоа нема, ќе рискира ли некој во таков систем на врзани садови да се отштопува нормално дека тоа би предизвикало локален економски колапс, а дека сте Аграрно Самоодржливи тоа ни од блиску натака не ја терате за да си дозволите експерименти, а јасно е како ден какви удбалитичари си бирате до сега дека ваква шема не ви гине ако си продолжите така!

патем додека вие си мислите дека тоа чудо од Кинa вас нема да ве стигне само сетете се чија идеологија та и агенда бил комунизмот кој го инфицира истокот преку ботови финансирани од волстрит [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%F4%E8%ED%E0%ED%F1%E8%F0%E0&PID=3145931#3145931" rel="nofollow - 1 ] а со идеолошката матрица на хуманистичкиот ројал-сосаети [ http://eulerarchive.maa.org/historica/places/london.html" rel="nofollow - 2 ] кој инвизибил-колеџ е предвесникот на енлајтерите социјализмот и воопшто отфрлањето на Христијанскиот Поредок што потоа постфранцуската револуција станува меинстрим моментум кој е моторот за nwo преку зачнување на сАд но и на разни експериментални социјалистички друштва пр. во Англија како фабијанци [ https://en.wikipedia.org/wiki/Fabian_Society#Organisational_history" rel="nofollow - ] или подоцна тавитстоковци [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&KW=19%3A19&PID=3127442&title=nwo#3127442" rel="nofollow - ] воопшто по цела европа посејувајќи го ариевскиот вирус за нова-атлантида, впрочем ваквата идеолошка матрица е дополнително реосигурана од страна на езотеричните месонски братства кои осигуруваат нејзино распространување туркање и наметнување како нужна матрица по цел свет! ако вие мислите дека онака најслучајно револуционерно оделе нештата низ посблиската историја веројатно имате озбилно изботирана меинстримерска диоптрија, а ако нешто е случајно тоа е како сред тој цел хуманистички вајб Православната Црква преживеала ... но и без тоа (нечија агенда) во услови на светска економска криза ваквото сценарио ќе се наметне како нужно за да се одржи постојниот ’хуманистички’ поредок на запад, а бидејќи вам таму ви се брза та и вас ќе ве здрма така евроатлански тоталитаризам, кога и како би било тоа е само прашање на догледно време, иако многуверојатно и ова ќе биде инструиран процес во еден ист nwo мозаик [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16040&PID=3151605#3151605" rel="nofollow - 3 ]


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 20.Јануари.2020 во 02:01

тие нам би не контролиларе, технократите и преку нив месоните, но нив кој да ги исконтролира, мислам во однос сите научни склети кои ни ги спремиле и спремаат, еве руски документарец кој од прилика ги подзакачува општо едукативно повеќето научни ризици кои се поразбирливи за Народ некако, онака информативно иако покрепени со озбилни аргументи, ризици кои нам може ни изгледаат далечни јас би рекол екстра блиски, меѓу нив можеби најстрашен оној за биооружја та дури и само експериментирање со такви глупости без ограничување заради страв од другиот [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=13056&KW=%E2%E8%F0%F3%F1%E8&PID=3141682#3141682" rel="nofollow - 1 ][ http://archive.is/FuTT5#selection-2365.0-2365.166" rel="nofollow - 1 ] иако Чоек со сигурност не би можел да прогнозира кој од овие посочени во видеото ќе има најсклет нусефекти, веројатно доколку остане постојниот кашаталистички поредок едни на еден начин додека пак месоните втераат ордо-аб-чао сценариот други на друг начин, а единствена одбрана според мене е возможна само доколку Човек e trezen koj e se$ e posredi i odzadi site vakvi tehnokratski i eugenicharski filmoi [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=principle+ideological&PID=3152525#3152525" rel="nofollow - 2 ] а потоа свесен и да се фокусира на ескивирање склети и сега и понатака што чинам е возможно доколку Благодатно Христијански Живее поозбилно него Традиционално [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31571&KW=%D2%F0%E0%E4%E8%F6%E8%EE%ED%E0%EB%ED%E8&PID=3152590#3152590" rel="nofollow - 3 ] вистина дури и кога би гледале низ агностичка диоптрија ќе заклучите за science who will kill us, дека друг начин за одбрана од неа освен Божја Благодат не мислам туку знам нема!!! за да полесно го пратите документарецот користете и CC титл паралелно а би рекол во однос фуснотите од правата фуснота исто добар прилог е темата до 25-тата минута во документарецов кои и баш не се за в оваа нишка но цел документарец натака апла си се поклопует со наслов на нишкава само што не се закачува научно еугениката туку технократскиот моментум во овие времиња!spored mene ona shto za nas e najgolem problem shto preku otanizacija ne beshe dovolno shto imaa amerite najgolema evropska baza vo bondstil na 30km od Skopje ta sega otanizirani i nashi nauchnici i labosi da teraat eksperimenti potencijalno za niv, може Велија ќе ве освежи ако ако ќе има пари ќе бидете банкорп слуги ем воени гинипигои бидејќи им се може и кога не си им у двор а не пак ако си пенетрирал у опен-лабос, ех маусдонци што ви требаше да се милитаризирате зар тие некакви гаранции ќе ве спасат од баба-рога ако коленичите преднеа, хм ваша работа, само знам дека без Референдум ваквата пенетрација насилно-удбалитичарско противуставно изведена каузално на самите отановци ќе им се удри од глава, та посекако ете бидна и ова по Божја Промисла вирус кој самите нив натака ќе ги парализира! може да се каже ако се случи Референдум така би К*ртулиле отановци, логично ќе гледаат да го наместат истиот, а за да им помине еден таков доколку се извади ретроактивно како Народен Прашалник од некоја идна влада а заради некои идни околности, сигурно ќе прибегнат на некоја подмитена патка пример онаа за Законот за Територијална Поделба виа подмуклото признавање на земјава после 15 години како Македонија, а чуму сето тоа кога нивните локални пиони од двете страни десетина години подоцна ве шитнаа!? нејсе, само залажувајте се дека на арно сте на оној пат каде постојните елити ве упатиле, не е тоа глупост тоа е нихилистичка радост чекајќи пари сте си лоботомирале свест потсвест а така најбро на пат да си сотрете и душа, а зошто, кој ве излажа!? зар не можевте ли да си бидете неутрални!? колку лоботомирања треба низ историјата да поминат за да разберете дека ваквото технократско евроатланско однесување е ќороскак, колкав може рускиов документарец би ви поддоловил!?


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 20.Јануари.2020 во 10:50

навистина како поинаку освен Духовно да се борите и денес против технократските ризици, а не пак утре кога веќе ќе имаат стандардизирано биолошки-наноботови војските [ https://www.rt.com/news/478530-biological-robots-designed-by-computer/" rel="nofollow - 1 ][ https://www.youtube.com/watch?v=q_Vg7-23PAQ" rel="nofollow - 1 ] значи онакви кои со емф оружје нема да може да се ресетираат бидејќи ќе бидат програмирани фотонско-органски [ http://archive.is/DiQxe#selection-2323.0-2323.77" rel="nofollow - 2 ] а не нано-автоматски [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1720&PID=169108#169108" rel="nofollow - 3 ][ https://journals.plos.org/plosone/article/file?id=10.1371/journal.pone.0161227&type=printable" rel="nofollow - 3 ][ https://web.archive.org/web/20050404155926/http://www.guardian.co.uk:80/chemicalworld/story/0,14534,1209991,00.html" rel="nofollow - 3 ] иако комотно со сличен аршин односно потреби, можеби подобно аплицирање мас-учипување на подобни и неподобни граѓани!

она што е интересно е дека ако порано источниот комунистички детерминизам бил најзабегано нафуран за трансхуманистичко експериментирање на сите нивоа, денес тоа е западниот кашаталистички детерминизам односно евроатланските-детерминсти, кои вадат така невозможни склет сценарија на маса речиси ко да сме сите во еден еф еугеничарски филм, ко што индиректно посочува КрешоМ во последното гостување на БалканИнфо од пред некој ден а на тема Трансхуманизам-Еугеника [ https://www.youtube.com/watch?v=tJRthbCXRN0&t=5s" rel="nofollow - 1 ] пр. во 35-та минута говорејќи за неуропластичноста на мозокот вели тоа уште сега сте аклиматизирани за тотал-брутал nwo а прашање е само на време кога еве вака би ве праеле пуш’д’батн зомбија! во 47-ма минута пак дава едноставен осврт за еугениката како најка на трасхуманизмот, та би рекол вам не ви е изботиран мозок туку чавките неопагански ви го испиле! што вели во 52-та минута уште кога a.i. ќе им бидне замаец и ето га идиокраци паарексаланс, но дека со лесно би успеале во однос сето ова Народ треба да е абдал за да им го дозволи дали виа удбалитичари глобалистички или пак преку Епископи универзалстичко монистички [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&PID=3152519#3152519" rel="nofollow - 2 ] ди ор дат ван биг пепељар за Души што доброволно ко рамнодушни си го дозволуваме! а доколку си ја сркате ваквата помија тоа чинете го бар ова свесно [ https://www.youtube.com/watch?v=HCjL4Rgd_GE" rel="nofollow - 3 ] и ајде вчерашното гостување на КрешоМ на проконспиративно шоу е на место, ама кога ќе го видите Чоеко дека гостува и кај теч-гикови јасно станува да колку и да антитехнократски нафуран сепак не значи дека е и ксенофоб во однос оние кои ја преферираат трансхуманистичката технологијата како нормална појва на хедонистичкиот тредмил [ https://www.youtube.com/watch?v=W0h_2fvGUn0" rel="nofollow - 4 ] слично и јас думам за и гледам на нештата значи без омраза само што тоа го имам проширнено и во однос њуејџот како неопаганизам или култовите како паганизам, просто не се криви замаените што некој ги замајал! иако загретоа е што ги туркаат ко стока кон хомосиликон иднина [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=3134&KW=%D1%85%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BD&PID=235759#235759" rel="nofollow - 5 ] а всушност на крај ќе ги втераат во сатанизам виа големи експерименти со еугеничарска бионика - голем склет со традиција ко што велат фуснотите од последниот пасус во следниот ликуван пост [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%E3%EE%EB%E5%EC&PID=3151946#3151946" rel="nofollow - 6 ] вајб кој идеолошко евроатрансерски веќе некое време ве дрма виа соодветно локални изботирани глобалисти кои чиниш не се свесни дека тераат кон трансхуманизам нивните мецени, чунки не се до толку праноглаи нека ми простат доколку се“ бидејќи логично е да се запознаени читко со инерцијата кон која ве туркаат фрлаат и со клизачи сметуваат!?

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&KW=push%2Dbutton+people&PID=3127442&title=nwo#3127442" rel="nofollow - http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&KW=push%2Dbutton+people&PID=3127442&title=nwo#3127442

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27894&KW=%F1%EE%F0%EE%F1%EE%E8%E4%E8&PID=3151783#3151783" rel="nofollow - http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27894&PID=3151783#3151783

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27894&KW=%E1%EE%F2%EE%E2%E8+%F1%E5%ED%E8%F8%F2%E0&PID=3131153#3131153" rel="nofollow - http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27894&PID=3131153#3131153

што вели во https://www.youtube.com/watch?v=s9oqgQ16qc8" rel="nofollow - видеово при 6-та минута трансхуманистичка шема
за која ако не порано денес треба да се свесни вашите удбалитичари
жалосно https://www.youtube.com/watch?v=hRwU9zJcT60" rel="nofollow - наместо вие да ги хакирате тие склет шеми
тие ве хакираат вас
намамувани со мед&млеко иако ви е трасиран чемер&јад
опуштено залог ет Човечката Душа програмирана за рециклирање
а тоа спинувано со технократска метросексуалност за подолг земен живот
Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 20.Јануари.2020 во 22:23
би било добро да укажам како јас ја гледам конспиративноста во цел овој муабет, за мене ќе речам не е спорно дека постојат склет-елити воедно дека имаат склет-агенди, но тоа не значи дека истите се фикс да речеме обложувачки, ова го потенцирам како некој кој не е по коцкањето а сепак една ваква тема може да ви го прокоцка Спасението т.е. Преминот на Вашата Душа од ова кон Посветло Небо колку почисти толку поблиску до Бога ...

и каде е тука коцкарската приказна помеѓу она што е вистина и она што е конспиративна претпоставка, прво вие се коцкате со вашата душа кога ќе го разберете ордо-аб-чао муабетот на месоните како нивна конечна агенда на начин да почнувате свесно или несвесно да ги судите како главни виновници за ете nwo, а правилно би било да ги сожалувате како обземени елити на кои попрво треба да гледате да им помогнете наместо со токмак во глава низ клетви и омраза да удирате впрочем така себе сте се осакатиле за Премин, иако тоа не значи дека треба да бидете рамнодушни кон склет-шемите од војни преврати и касапани на сите нивоа што ги прават комотно доколку немате што да изгубите терајте демистифицирачки вака ко мене, но поарно е да го чините тоа низ Призивање Божја Благодат така чистејќи се и себе и нив воопшто Обновувајќи Се’ Благодатно ем така ја ескивирате можноста виа фејкбук некој алгоритам да ве стави на некоја листа што пак доколку сте оштроумно гласни а не сте Оградени со Божја Благодат и Спремни Уште Денес За Премин на Вашата Душа е налик револуционерност со глава во ѕид, аирлија на паметот ако мислите дека сте шаолин!

второ можеби не толку битно но очигледно е дека штом некоја конспиративна тема почнете да ја чешлате доколку немате јасни аргументи при рака та дури имале и супер-индиции така во најдобар случај се дефокусирате од она што можете да го демистифицирате што појасно, а во најлош бидејќи нејасни абери почнувате да живеете во паранои што е логично чим вашиот мозок е соочен со многу претпостаки без преклопувачки аргументи!еве пример во однос некој абер за некакви моргелони како потенцијално пласирани виа кемитреилс за што и да сум чул некогаш не сум обратил особено внимание, но од тоа интервјуто на Мишак фуснотирано горе разбрав та потчепнав, и можеби немаше да се истрчам да го прокоментирам во однос некоја друга појава од спунт муабетот, пример поморот на Пчели во овие времиња [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27473&PID=3152623#3152623" rel="nofollow - 1 ] но бидејќи муабетот сличи на оној од пуш-д-батн-пипл првиот цетриран линк во минатиот пост та велам тоа веќе замирисуе на сомнително, иако во тој случај е од вештачки нано-материјали технологија, додека ова е од биолошки, а гледаме сега извадиле потенцијално и такви наноботови т.н. ксеноботс, ех само да не збрчат ксенофобија така та Народ сред ww3 да си вади очи ко да е зомби! нејсе, ваквата претпоставка иако плаузибилна што би рекле амери возможнa е за сега само како од некоја виша сила нусефект, природен или надприроден, бидејќи една варијабила посреди ваквите паразите е што истите се присутни и во Русија [ https://www.dailykos.com/stories/2016/8/9/1557452/-The-Odd-Phenomenon-of-Morgellons-Disease" rel="nofollow - 2 ] што може не ја исклучува можноста аеробно лесно да се пренесуваат па затоа, но русите посекако немаше да седат со скртени раце и во најмала рака ќе предупредеа дека ова е нечија антропогена ујдурма ако тоа е така! друга претпоставка е дека тоа им е некаков заеднички проект на сите виа ООН за полесно ловење некакви склет сподоби кои се материјализираат во светов, а под три би рекол може да е и’ ехо од духовниот свет некако, бидејќи истиот е моторот на овој, како да ја вртам има премногу вакум од непознати за да можам да кажам со сигурност ова нешто е реално, та дури и кога ќе налетам на научни претпоставки во случајов од некој алтернативен научник [ https://www.youtube.com/watch?v=5w44f61TDcI" rel="nofollow - 3 ] можеби истиот да беше меинстрим та ко и во случајот со многуте кои го разобличуваат кодекс-алуминтариус та и да речев евала убо кажано, вака аберите ќе речам му се на место во однос алкалниот организам и самодржлив веј оф лајф та и во однос оние за тешките метали, но за моргелоните како биолошки ксеноботови сеуште не би се излетувал без притоа да се најде бар еден научник кои истите би ги побудувал некако дали фотонски или акустично фреквенциски за и да можеме да кажеме дека тие се некаков ресевир кој ете пример би бил врата за сателитски сигнали до вашата психа а така и да се постигне мас-холографска халуцинација пример за слетување на ејлиени и слични спинои! сепак има логика во ваквиот пристап за ваква намена, бидејќи пуштање наноботови низ прехрамбена индустрија нема 100% еикасност ко што предлагам дека во иднина тоа би било случај со нанобови од вештачка природа, а знаејќи дека еугеничарите на ангро имаат забегано со генетиката и нанотехнологијата, макробиологијата воопшто, та не би ме зачудило да ваквата шема има свои преК*рсори уште сега наместо во блиска иднина, да речем некој подготвил терен за мас-римоут-кинчрол, Но повторно кое фајде и да го дофатите кривецот ако не знаете како да се заштите, И Пак Ќе Речам Возможно Во Сите Комбинации На Склет Сценараија Само Преку Христа т.е. Воцрковен Светотаински Живот како оградени од Благодатта та и отрови секој ден да ви сипаат вие да им се смеете на паметот и упорноста! сепак не си ја барајте бељата сосила бидејќи Само здрав фокус кон Спасение ќе ве Исправи во Делотворна Молитва а тоа би значело гитавела од урбаната џунгла бидејќи тука мир ниту Светител долгорочно нема да задржи во овие времиња а не пак ние Луѓето со се сите наши стравои кусогледост и наивност!!!


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 21.Јануари.2020 во 01:14

да не излезе не сакам да и се замарам на оваа гачка во однос темава како недоносена за да речам дека ет еугеничарско масло, па еве уште еден обид да низ неколу абери ставам извичник дека станува збор за биолошка појава попрво отколку биоинжињеринг! кога ги сопмнав русите добро е да се знае дека овој муабет дури стигнал и на најгледаното шоу во Русија [ https://www.youtube.com/watch?v=TFG2U5qHyAs" rel="nofollow - 1 ] значи дефакто таму е исто масовна појава но би рекол ко и во цел свет паразитите просто се на сите страни а функционираат чинам во закиселена средина така да најдобар лек за ова би било земно алкализација додека духоносно Светотаински Живот та ако од рак луѓе вака се лекуваат што пак за паразити! да не бидам гнасен посочувајќи видеа какви се црви можат да се испикаат во човечкото тело само ќе речам по загадени води дали во затворено или отворено ќе закачите што се не од бактерии и паразити кои може да дотераат и до големина на цисти та и да се шират доколку со време од организмот не се исфрлат или пак отстранат, сепак дека има и во воздухот вакви нешта хм би рекол ако семки разнесува ветер зошто не и вакви ете био-паразитски-влакна, што повторно од аспект на синергија меѓу духовниот и овој свет посекако е појава која може да има надприродно потекло а знаејќи дека живееме во апокалипсата, какви се’ не склети си навлекуваме само со своето поведение како Човештво тоа е чудо колку сме слепи дека си играат како соџамлии паднатите-духови-анатема-на-нив, нивните пак миленичиња месоните дека се способни да ја злоупотребат наука заради големи склети тоа не е спорно, но никогаш не заборавјте Дека Господ Е Над Се’ И Сите иако по невнимателно односно неодговорно користење на Дарот на Слободна Волја знаеме на себе да си навлечеме разни склети и без никој да ни ги товари!
Цитирај Bartonella is one of only two bacteria known to science that can accomplish Horizontal Gene Transfer into human cells. Morgellons disease is a Bartonella infection with gene(s) transferred from another co-infection causing fiber growth. There is a protocol called the synergy protocol that can cure it but it takes 8 months to a year.
а дека науката би мoжела да извади на астал ваква да речеме лабараториски зачната технологија мислам не е спорно, та ако можат ретровируси да вадат [ https://en.wikipedia.org/wiki/Nanorobotics#Virus-based" rel="nofollow - 1 ][ https://rutube.ru/video/a55630bafb0c554e6d92032084d4c6ba/" rel="nofollow - 1 ] што па не нешто поедноставно кое магнетно би било контролирано на пример ко што веќе има соодветни експерименти по научни лабоси [ https://newatlas.com/magnetic-nanobots-inside-cells/58862/" rel="nofollow - 2 ][ https://www.news.com.au/technology/science/scientists-control-worms-with-nanoparticles-next-step-whole-animal/news-story/87d0ef1c1781bf2a842dc8217e237983" rel="nofollow - 2 ][ https://www.sciencedaily.com/releases/2008/05/080506200531.htm" rel="nofollow - 2 ] само што не знаеме што се кркчка по оние воените, сепак ако беше ова менмеид технологија верувам русите немаа да преќутат, а и америте на фрлени пари за студии би излегле со нешто [ https://www.globalresearch.ca/the-morgellons-disease-coverup/29084" rel="nofollow - 3 ] единствено би си поќутеле доколку се свесни дека е природен склет за да не креваат паника некако или пак дека е некаков надприроден бидејќи во тој случај би се отворила голема палета на шпекулации а повторно така ќе се крева паника, ним и на америте кинезите и сите останати големи современи империи таков ризик не им оди од полза бидејќи малку трошат пари за контрола на граѓаните та уште да им падавичарат секојдневно! арно ама ако беше некаква направија со која се таргетирани од својот пандан посекако тоа ќе го искористеја за да си прибираат поени пропагандно! во секој случај имаат и пси-разузнавање та ако ова беше случај ако не поинаку вака ќе дознаеја, а конечно доколку е некаков поозбилен зорт од таков тип индиректно преку Ангелско Предупредување бар до Монаси би стигнала некаква поука, за нешто слично пак немам чуено иако и баш не не сум се замарал на оваа тема та да тарашкам и се распрашувам, малку има микробиолози уште јас им фалам у демистифицирачки бенд! ајт ете конспиративниот бендвагон е завозен изгледа веќе деценија и кусур та доколку навистина има нешто сомнително посреди ќе почнат и меинстримери да излегуваат на ачик, та не е ова астрофизика та да нагаѓаме бидејќи и самите астрофизичари нагаѓаат за фундаментални работи, Но од друга страна колкава мислите е фелата од микробиолошки писмени кои ем имаат знаење за нанотехнологија плус за фотонска меморија и слични работи!? само на крај да не испадне дека ви влегувале под кожа вакви паразити после гледање склет филмои, хм губејќи си блокбастерски Благодат ништо чудно така да сте подложни на турбо искушенија од секаков вид, вака бар култот на тело помалку би верглал, та може ова е и Божја Промисла ...

ако од нешто во моментов на ниво на генетика треба да внимавате тоа е како ви ги мутираат гени низ разни гмо производи или пак преку инвитро слагалици, бреј ликот од јапонија во рускиот документарец горе кој сурогат мајки затруднуел со кузнај какво семе по клиники за платени сурогатки, ризик кој треба да внимавате и тука да не ви стане секојдневие бидејќи некој вониституционално сакал да си испроба некое штимано семе ко оној кинезот што го испоапсија [ https://www.bbc.com/news/world-asia-china-50944461" rel="nofollow - 1 ] што би рекле малџиски еугеника скирена по тезга ем со резултати на кантар!

ама има и побетер, ѕирнете за химера страна поназад
замислете да ви оправаат органи без ваше знаеење
онака виа био-нано-ботови, то воените битанги
Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 23.Јануари.2020 во 04:25

https://issuu.com/eggermont/docs/zq_issue_10_final/105" rel="nofollow - др. Томислав Терзин гостин кај КрешоМ на тема генетски зицери во однос сплајсингот, вели на 39-тата минута дарпа истражуваат со едитирање човечка днк заради подобрување на војската, тоа логично така ќе го забрза бркањето на химера војници оние резидент-ивл сф предожбите, што колку и да не е етички како воена научна центрифуга посекако во лабос ќе извадат такви чудовишта, прашањето е кој попрво кинезите или америте, а се’ додека Русија има Православен Лидер не ми се верува дека тоа ќе го бркаат и русите, но кој може да каже што по приватни лабоси си финансираат милијардери на овој план!? зар амбиционоста не постои кај микробиолозите!? зорт времиња во најава за склет-сценарија, има ли крај оваа научна небулоза да си играат богови разни днк жонглери, што ќе рече др.ПетарМ Биологијата не знае точно што е Живот [ https://youtu.be/ec0G3_vzxqI?t=2147" rel="nofollow - 1 ] така логично играњето со днк може да предизвика супер-склет ефекти, нешто налик немање максвелова равенка а играње со наизменична струја а капак на крај пуштање апаратчина за по дома, за сега во однос генетиката најчесто во лабос, но гледаме ете и јавно и’ тоа во Кина некој се дрзнал да едитира бебиња, благата казна за една таква земја кажува колку многу брзо ваквиот пристап ќе стане секојдневна пракса ако знаеме дека истата веќе https://www.youtube.com/watch?v=J_YHKGRt_fs" rel="nofollow - на примати ја тераат !

https://www.youtube.com/playlist?list=PLtzDncVVSSld0qMpoDK5bdZReY2N9_-Vl" rel="nofollow - Tomislav Terzin - Izazovi i prijetnje biotehnologijehttps://www.dailymotion.com/video/x2y3peq" rel="nofollow - Enhanced Warfighters: Risk, Ethics, and Policyhttps://www.youtube.com/watch?v=8_DZdIHkjdg" rel="nofollow - Human Modification Is Here Say Concerned People

клинтон скен буш ток обама хир
глобализам сакс ќумур и кокс
незнаеш што е полошо сајборг или химеричудно е колку кај нас никој не дебатира на оваа тема ниту научно ниту конспиративно, ко да чекаат прво да забега некој па потоа да почнат да бараат место каде да чатнат некоја дума колку да се рече дека се засегнати некако, си мислиш немаме вакви умои, ете др.Петар Митриќески комотно може да го покани кој сака во некое шоу како на Јанко или Миленко, а сигурен сум дека би прифатил кога оди на гости в Прилеп да намине и в Скопје, но имаме и тука веројатно Микробиолози свесни за ризиците од генетска модификација како на растенија така и на животни потенцијално и на луѓе, незнам што треба да се случи за да почне и тука да се тркала ваква дебата бар за гмо храната!?


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 23.Јануари.2020 во 16:17

во однос последниот линк горе за concerned people односно во костец теоријата на I.D.E. Thomas ( http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=I%2ED%2EE%2E+Thomas&PID=3152663#3152663" rel="nofollow - втора фуноста прв пасус на линков ) може да се претпостави дека оние фамозни моргелони евентуално би биле од таков склет спунт протнати, велам мора некаква мас халуцинација да сторат нали чизс ис хир - а предупредени сме во Библијата немојте да верувате тогаш на тоа бидејќи Христовото Доаѓање ќе ја затресе цела вселена односно оваа димензија, значи не тука на земјава нешто се поместило светнало, затоа внимавајте! ако еа-елитите имаат спиндерела демонска агенда, и да речеме тоа е вистина, посекако истото и нема да ви го соопштат не само еа-елитите воопшто и оние на истокот, можеби и затоа кинезите впрегнуваат орвеловски систем на следење и коректност, нели им се може и во ваков случај би им бил добредојден, што пак дополнително ја замрсува цела претпоставка околу еугеничарите, дали тие не ја тераат кон nwo Уште сега како нечии пиони, не како забегани аги и фараони како што претпоставуваат повеќето туку како пиони чии мецени паднатите-духови-анатема-на-нив не бираат средства и пристап за да си ја тераат својата агенда како да направат подобни човечки тела кои би послужиле како домакин кој нема да го обземаат туку ќе биде нивна весела анатомија, бидејќи нивната сега на ова Небо не е постојана, овде веќе забегуе муабетот кон сф предожби како 5-th wave на Копола или пак конспиративните предожби за мјутилејтед сток појавата [ http://archive.is/6KKUg#selection-4291.1-4295.42" rel="nofollow - 1 ][ https://www.bibliotecapleyades.net/vida_alien/thethread/thethread11.htm" rel="nofollow - 1 ] која да е само на едно место присутна та да речеш некој ја спинувал туристички, но по цел свет каде еа-елитите имаат ставено чизма тоа е случај, гледајте сега и кај вас да не бидне :) на шала на смеа оние игенеа прочешлувања да не им се најдат од рака како мас-мапирање на подобни заморчиња!? битно некој ви резонира од време на време разни туристички случајности [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=9786&KW=okHRID&PID=3127632#3127632" rel="nofollow - 2 ] можеби најсклет онаа со изис и озирис која ви ја претставуваат ако ника и прометеј, дали пак вака сега ко отанизирани сте подобни ко заморчиња незнам, веројатно уште со ПМ веќе ве сподобиле вашите удбалитичари, но за да се донесе попрецизен заклучок треба да се тарашка статистиката на исчезнувања низ годините, јас би рекол и децениите бидејќи екс-ју врхушката била месонска та логично евроатлански-солидарна, но вакви абери единствено можат да останат во доменот на шпекулација бидејќи и да има кој да посведочи дека тоа било или е така докази требит а докази хм немит, зар абдали се пионите да си ја ресетираат евроатланската империја ако така им е условена или осигурана, ех дури ни америчкиот претседник велат нема по дифолт дозвола за пристап до сите информации на сите нивоа, ова само по себе кажует колку некој зад грб на Народ си тера дури и во сАд, а што тоа, хм можеби Медведев знае [ http://archive.is/Hxtlm#selection-1755.0-1762.0" rel="nofollow - 2 ] вам пак она што ви е битно е да не се плашите ниту да очајувате [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=1886&KW=%E2%EE%ED+%E7%E5%EC%BC%E0%F2%E0&PID=3127783#3127783" rel="nofollow - 3 ] та незнам какви моргелони ви истурале гремлине ве јаделе или ејлиени пржеле, но и бестрашни да сте ако глибите уфаџиски се изложувате сами на опасност, мислам ако сте абдали тоа и долгорочно би си го дозволиле, иако имате Православен Начин како тоа со лесно да го ресетирате низ Светотаински Живот, сепак мнозина заробени во своите паранои та и до себе Црква да имаат нема да се Спасуваат односно ќе си најдат мал милион изговори во најдобар случај да си речат не сега има време понатака ќе се Воцрковам, та макар и пателе, а всушност самиот демон кој ги обземал ги фрла во летаргија токму за оваа потреба бидејќи логично ќе биде изгонет така а што да си теќерави потоа ко заморче , зато штом ве фати дремеж не само за Светотаински Живот (Исповест и Причест) туку воопшто и за Молитвено Правило наутро и навечер или пак поспаност за на Литургија знајте дека демоните здраво удриле та веројатно во такви околности сосила ќе мора да се терате, полесно ако има кој да ве турка, но навистина проблем ако сте остаени сами на себе а не сте доволно свесни за сите околности кои ве навјасале макар и од спунт хедонистички мамонистички или егоистички истите дрмале, за мене понекогаш е доволно и малку непослушание кон Родител та да почне малку по малку така да ми опаѓа молитвениот штит, а кога ќе ми падне кон пад сум тргнат посекако, велат вака најбрзо се стигнува до него бидејќи насилно му стегаме чалам на оној кој ете физички не одгледал, всушност од Рајот имаме отпаднато токму заради непослушание, та би ви посоветувал гледајте да не се фаќате на таквите демонски стапици кога ете и преку родители ви ги протнуваат просто најдете начин како смирено да ги ескивирате истите, а конечно затоа е неопходен и Совет од Духовник за да немате двојби дали постапувате правилно кога родител ќе ви рече оди фрли се во оган а вие му враќате ни за рака фатен со тебе тоа не би го сторил, нели за мнозина пример мамонизмот е супер фора та ко родители мислат дека ако Децата ги прават лихварски подобни така добро им мислат, капак тоа изврзано низ партиски полтронлук или пак коруптивни спинои, каде со тој памет о родители!?

аберов горе упатува на посуштна општествена гачка, дека ако еа-елитите им се во канџи на паднатите-духови-анатема-на-нив, по таква инерција сега вие ко еа-вона-би-пенетрирани освен што станувате со тапија потенцијални нивни заморчиња, туку ви се отвора врата и за апостасија, што веројатно како вајб си оди рака подрака со учипувањето во еа-центрифугата, нели час потоа треба екуменистички да клекнете пред ватикан на баци рака, за кого како зависно од спрегата Црква и земна власт, е сега тоа и ќе беше одма случај но среќа не ни е решен статус Црковно, сепак трчајќи да бараме преку Леб погача признание од цариградскиот епископ бидејќи тој бил физички наследник на локацијата на Сеправославни Собори, ние така од спунт ќе станеме подвластени на ватикан ако се знае дека патријархот Вартоломеј ја призна власта на папата како прв Над еднаквите (наместо Прв межу Еднаквите) така воедно вртејќи на ангро кон екуменизам најнапред со прифаќањето на грегоријанската спона календарски, тоа значи вам ви се брза, само незнам колку сте свесни каде!? [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31571&KW=%EA%E0%EB%E5%ED%E4%E0%F0&PID=3152508#3152508" rel="nofollow - 4 ][ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%F1%F3%E4%EE%F2&PID=3142306#3142306" rel="nofollow - 4 ] во однос ваквата предожба единствена аномалија се Турција и Албанија а во однос духовната потчинетост кон еа-елитите како некои кои им се потчиниле политички, а гледаме во однос Турција дека тоа има супер-склет ефекти по отан бидејќи им немаат фрлено и духовен сиџим на турците, та Слава Богу За Се’ не е мое да судам но предупредувам треба да внимавате [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%E1%E0%EF%F2%E8%F1%F2%E8%F7%EA%EE+%E2%E8%E4%E5%EE&PID=3152661#3152661" rel="nofollow - 5 ] што ако навистина сето ова е вака изврзано!?

ова значи трансхуманизмот не е човечка мисија како nwo идеал, а ваше е дали како одговорни за таквата инерција ќе етикетирате овој или оној Чоек Заедница Организација или Појава, она што во Православието е Правилно, од сам почеток истакнато, е дека нам Борбата ни е со паднатите-духови-анатема-на-нив, а таа Духовна Борба не може поинаку да оди освен преку Бога т.е. Призивајќи Божја Благодат за така да се очистуваме и Себе и Сите Останати Луѓе, зато постојано потенцирам Не Судете никој не е крив што биднал поапрен во недостаток од Православен Молитвен Штит, можете да предупредувате преиспитувате па и посочувате што е склет Но не си губете Време и Благодат замарајќи се (вака ко мене сега) во континуитет со расчешлување трансхуманистички месонски евроатлански агенди работи појави, ова јас што го чинам е чисто од спунт да им објаснам на удбашана дека нема да ме премислат во намерата да се Замонашам макар ме осакатиле здраво, а дека им помагаат на паднатите-духоби-натема-на-нив за да ме одвратат од ваквата намера тоа ми повеќе од јасно, кој од нив ниту ме интересира ниту засега, нивно е да ме мрцваратмое да Трпам!!! се’ ќе си прифатам како Божја Промисла и Слава Богу За Се’ Што Ни Е и Што Ќе Ни Биде бидејќи сето тоа и сме си го заслужиле немајќи никаков Богоугоден Живот во Подвиг та дрмаат искушенија од све стране!!!Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 24.Јануари.2020 во 07:19
ако волку терсене (ко горе) се резонира за постојното време, значи ние сме на почетокот од крајот на апокалипсата, кога ако репер ете е апокрифната книга на Енох и муабетот за нефилимите, јасно е дека таквата шема повторно ќе се повтори, но овој пат нам познато низ Откровението како формирање на nwo во Ерусалим односно како и каде да е формиран тој нов светски поредок таму во Ерусалим сакал да се зацари над светските народи анатемаго, еве јас дури и што особено не сум го анализирал Откровението та ова сум го сконтал како едноставно така, некој утре може ќе рече ама од каде знаеме дека до тогаш ќе постои Ерусалим, но да претпоставиме и да не постои таа локација повторно ќе биде така препознатлива, иако како ционистите ја осигурале тоа посекако ќе биде случај, а имате во нишката месони абер кои се тие [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%E1%E0%EF%F2%E8%F1%F2%E8%F7%EA%EE+%E2%E8%E4%E5%EE&PID=3152661#3152661" rel="nofollow - 1 ][ https://youtu.be/J3IfvpgBlSA?t=1681" rel="nofollow - 1 ] но ко што можеме да разбереме од последнава фуснота кабалистички тие за овие времиња си го чекаат својот спасител, а од видеото ќе сконтате слично думале и хиндусите и индијанците [ https://www.crystalinks.com/hindu2.html" rel="nofollow - 1 ] но слично или не според сите нив доаѓа ново време та изгледа затоа и трансхуманистите некако забрзале со својата агенда, а ко за беља неретко истите истакнуваат дека се луциферијани водени од онаа енлајтмент месонска идеја, и оп цело е кога има се’ но нивното цело за разлика од Христијанското поприлично се разликува, ко што вели во видеото 9 минути претходно од тајм-тагот во втората 1-ва болдирана фуснота за маите тоа е летачката змија односно вели од стелата во Тортукуеро-Мексико агата на подземјето [ https://en.wikipedia.org/wiki/Tortuguero_%28Maya_site%29#cite_ref-11" rel="nofollow - 2 ][ http://archive.is/NDzqt#selection-1375.24-1375.49" rel="nofollow - 2 ][ https://www.megalithic.co.uk/article.php?sid=2146414129" rel="nofollow - 2 ] ќе се поврати значи тие го чекаат антихристот, а доколку го видите поклопувањето на циклусите во однос нивните основни периоди истите некако се пклопуваат со хиндуистичките, пред да продолжам да потсетам двете цивилизации и олмеците и хидусите знаете веројатно дека завршиле заради своја изопаченост во погибел преку Потоп [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1727&PID=227378#227378" rel="nofollow - 3 ] сигурно некој ќе приговори ама има многу сличности со Христијанство старозаветно, точно ако ману односно Пророкот Ное е заедничка референтна точка та посекако како негови претходници и нивните знаеле за Бога монотеистички сигурно но тие ете забегале секташки и оп Потоп ги снашол конечно заради своето поведение, нивното поведение пак изнедрило циклуси како југите кои исто ко и мезоамериканците велат на крајот од калијуга доаѓа енлајтмент [ https://konekrusoskronos.wordpress.com/2018/09/24/the-end-of-the-kali-yuga-in-2025-and-the-begining-of-satya-yuga-a-golden-age-another-millenial-myth/" rel="nofollow - 4 ] што некако се поклопува со трендовите во овие времиња, а се совпаѓа можеби и календарски [ http://archive.is/Q0KAI#selection-1099.0-1099.212" rel="nofollow - 5 ][ http://www.achaloza.com/docs/AchalOza_CyclicalTime.pdf" rel="nofollow - 5 ] нешто налик една моја дума дека 2021/22 е некакво нивно востоличување [ http://archive.ph/W6tn9#selection-2281.0-2281.129" rel="nofollow - 6 ] (не би сакал тоа да го видам) кое можеби ко што вели во видеото од втората 1-ва фуснота во однос пророштвото на Свети Малахиј дека последниот папа ќе му дал власт односно одврзани раце на антихристот, хм, немојте ова да си го разберете нумеролоши буквално, прво никој не ги знае со точност времињата бидејќи тоа е Божја Промисла и допуштение дали и кога точно порано или подоцна ќе се случи па таквиот склет може да биде и после триста години [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&PN=12" rel="nofollow - 7 ] но кој може да ја разбере Милоста Божја и волјата да се скратат времињата за да не пати долго остатокот од Човештвото се до Судниот Ден, изгледа мнозина и не се ни свесни дека истиот и’ ќе им биде кулминација на своето земно постоење како маслена-светилка која ако е празна та и нема Преминот да го познаат и Живејат во Вечност Блажено, та убо би било бар онака од фолклорни побуди бар да почнат за Спасение на Душа Православно Да Се Интересираат!
и пак, зошто ваков муабет во првиов пасус на постов, ех, чунки може вака да се подразбере итањето на еугеничарите (кои се подвластени на месоните а овие на паднатите-духови-анатема-на-нив) да без никаква стандардизација на светско ниво на ангро си играат и со генетиката и со биониката, а ете јас претпоставувам дека тоа можеби значи подготовка некакви ќумбина за одомакинување, доколку во прашање се мултидименжнл битија ко што е логично за Ангелите, а за што единствен приближен доказ што постои на светов за сега е нечиј откачен телефонски повик во некое јуфка-шоу [ http://archive.ph/4OxRT#selection-495.0-499.745" rel="nofollow - 1 ] кое веројатно побрзале надлежните правовремено да го скастрат, мислам која е веројатноста баш тогаш да рокне не само сателитската ами сателитот [ http://archive.is/o4jW3#selection-95.944-95.1538" rel="nofollow - 2 ] хелоу ве бркале ли некогаш за нешто удбашана , и ајт тоа туку побрзале и да го девалвираат - фуснотите од третиот пасус на следниот линк [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27894&KW=%E4%EE%ED%E5%F1%E5+%E4%F3%EC%E0&PID=3152713#3152713" rel="nofollow - 3 ] можеби го фатиле на клоци и за уши да оди јавно да се извинува дека повикот бил орс.велс.патка, доколку пак во првата страница од нишкава аберот од Роберт Данкан за искуствата при дешифрирањето на матриксот се земат за точни тогај можам да замислам како се не го приморале на тоа, ако воопшто е и тој дотичниот франтик јавувач, мислам не е ни битно дали постои доказ денеска, факт е дека како суштества демоните ако можат Луѓе да обземат та можат и некои химери не од минатото пример нимфи и нивни кросбридои со луѓе исто, ајт замина муабетов во митологија, чек малку може и ќе да има потреба, сами одлучете!
Ѕм’ѕм’ѕм, а ќе се забављате https://www.youtube.com/watch?v=VwF9BP0cHfs" rel="nofollow - и со SOS вака или онака на еугеничарски шеми, во она concerned people центрираниот видео линк два поста погоре вели ТомХ дека можеби преку а.и. ќе ви го товарат анатемаго за ага, што пак со сета онаа учипајла инерција не е далеку од памет, нешто налик матриксовата предожба [ https://www.youtube.com/watch?v=7X0m40dBPAI&t=170" rel="nofollow - 1 ][ https://matrix.fandom.com/wiki/Instrument_of_Surrender" rel="nofollow - 1 ] та и да сакате да го отепате тој да ви gитнува низ интерфејс, вистина не сум паметен за да кажам што би било кога било бидејќи комбинации мал милион, а едно сум свесен како поука од Откровението дека анатемаго ќе си најди (претпоставувам еугеничарски) некаков лажен пророк, претпоставка која ја базирам на оние за хитлеровата инерција да комуницира со алдербаранци односно тој бил потенцијалниот антихрист своевремено, а како него анатемаго го впрегнал во пазуви чунки сте разбрале дека теутонците се накалемиле на филмоите на ционистите та бркале што бркале, среќа не дозбркале, дали овој пат тоа ќе им успее незнам, но и да успејат знаеме дека само 7 години ќе трае тој нов светски поредок [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%F1%E5%E4%F3%EC+%E3%EE%E4%E8%ED%E8&PID=3149946#3149946" rel="nofollow - 2 ] кога и да стартува! за да ја дофатите последнава 2-ра фуснота во аберот ќе треба да одите на следната а го постирам овој линк во однос пророштвото на Свети Малахиј протарашкајте имам абер чинам и за него пуштено ...


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 25.Јануари.2020 во 18:18
Анти-еугеничарско Интермецо{/center]

било кога било додека да биде, а за да им помине што полесно, месоните си ја штимаат вашата потсвест агитпроповски на повеќе нивоa, та во однос аклиматизација на химера-околности но и ваша согласност бивате уште сега приподобувани (пред се’ помладите нели на кои светот останува) со холивудски блокбастериски смутија за релативизирање на вашиот страв од генетски инжињеринг, мислам ништо страшно та кога си голтате социјален инжињеринг што пак час потоа да не си го кркнете и генетскиот, хохо гмо вонт хурт, коз ју ар кондишнед ту ембреис доуз анвојдабл фјучр вер ју вил хев ченс ту ри-едит јоур генетикс ес ит (ју) вишед (ју тинк) бај ноаудејс фараонс, донт гет ми вронг џаст би ватчфул ват ис гоинг он ин фронт оф јор ајс, аха фрапе од банана со гранче од ружа наместо маслинка!
за да се разбере нивното делување (на еа-елитите) треба да се знае дека и самиот Народ од спунт се аклиматизирал низ децениите на нивните потреби, терајќи пропатриотски во даден момент преку белетристика vo daden preku стрипот како нов медиум [ https://books.google.mk/books?id=gQD0WX6czQAC&lpg=PP1&pg=PA90#v=onepage&q&f=false" rel="nofollow - 1 ] за така суперхеројски тие медиуми некој да почне натенате да си ги користи за аклиматизација на масите кон своја предетерминирана иднина, та ќе речам ако можеле тоа да го тераат така средината на минатиот век [ https://www.youtube.com/watch?v=SG_hokz-qGM" rel="nofollow - 1 ] што пак денеска и тоа токму надоврзани на минатовековниот мутант жарн од марвел стрипоите, но сега со блокбастерски патки кои би им оправдувале агенда како пожелна [ https://starwars.fandom.com/wiki/Simon_Kinberg" rel="nofollow - 2 ] ко за беља ко да се од иста месонска шема штимани и финансирани ако репер се тоа аберите за стар-ворс во нишката за месони [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%F1%F2%E0%F0+%E2%EE%F0%F1&PID=3152166#3152166" rel="nofollow - 2 ] мислиш би зеле ако можат да си спинуваат и Православно Мачеништво така [ https://en.wikipedia.org/wiki/Acts_of_the_Martyrs" rel="nofollow - 3 ] како би си оправдале потреба од генетски инжињеринг, разликата е што во Православие Надчевечките Дарови се Божја Промисла, додека кај еугеничарите сплеткарење на антемаго низ паднатиот човечки разум по духо-од-овој-свет што би рекле да просто бараме ненаситно во овој биоинжињеринг преку Леб огача, се увериле некои луѓе дека можат да ја надминат Божјата Промисла бидејќи во раце имаат технологија со која како програми слинеле да станат програмер, ех јасно е дека ќе завршат порано или пдоцна на рециклирање! во секој случај атмосферата е на ниво кај масите за да си преќутат ако не подржуваат ваква гмо инерција, а има и такви кои ќе си речат ако бе дедето ќе ми има око соколово, само нека не заборават дека таквата спона менгеле ја почнал! последно од аклиматизација на масите кон ваква еугеничарска реалност што се протнува се x-man екранизациите, кои од време на време се одржувани во живот со извичници ко оној аватар на камерон мислам беше, бреј нит сум го гледал нит имам намера, но еве од последниот дел на к’иксовци поучен видеоарт за епскиот спас од Џин (генот) кој ќе им помогнел да на луѓето виа мутанти да го спасат светот од ејлиен колонизација, енергијата на крај вели во филмот еволуира во уште поголем мутант изгледа, можеби скоцкан во некој орбитален a.i. сателитски ресивер!? и вие ли би ко Џин да си џинџате!?постојниот генетичарски тренд со IVF https://www.wired.com/story/this-gene-editing-tech-might-be-too-dangerous-to-unleash/" rel="nofollow - CRIѕPR GeneDrive технологиите и како истиот сеуште не е регулиран а веќе на ангро фрчи лабараториски, не само што е еугеничарска гачка туку и биотерористичка, кој може да каже https://www.youtube.com/watch?v=cinGzVzz-sE" rel="nofollow - дали сите научници се токму со паметот , кој може да знае што точно тие прават зад затворени врати во ’хуманитарни’ цели, кому треба да му биде дозволено да има пристап до џин-драјв-кит а гледаме таквата технологија веќе станала седостана во наулната фела, ова би било налик секој да може да си набави опрема за оплеменување ураниум а во такви околности какви ризици демнат на сите им е јасно, смешно во овие генетичарски околности никому не му светнува дека веќе соодветно ризична станала генетиката како седостапна, кој прв почна тој ли е крив, хм, разбира се менгеле ли, хм тавитстоковци, их алдербаранци, дали сме свесни колку е саат и не е ни битно колку што веќе времето ни е одброено еугеничарски како Чoвештво за нов светски поредок подобен на месонските елити за некаков си нивен утописки рај на земјата кој трансхуманистички сакаат да го туркаат во плафон, аријанизам парексланс виа наивноста на генетичарите кои им помагале и помагаат на еугеничарите да си стокмат што побрзо шемите, ех да не сум во кожа на Терзич кој прво тркалал crispr истржажувања на пеперутки, а дури потоа предупредува за ризиците, веројатно вака совеста му е помирна, но ајде Тој бар се разгаламил и Предупредува, додека другите спијат на уши и си дремат ко ништо склет да не се случува, каде е нашата научна фела, ајде разбирам за Ск’14 немале волја да организираат дебати ААМ, но и микробиолозите ли ќе ја преќутуваат еугеничарската инерција со ваквите генетички технологии!?

2. http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31572&KW=postoen+genetski+rizik&PID=3144811#3144811" rel="nofollow - http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31572&KW=postoen+genetski+rizik&PID=3144811#3144811


можеби полесно би им било ако на ќумбе седат та откако ги запече да крекнат ако не им се гукнува а не пак да тревожат Народ како со време би се предупредиле оние кои одат на ИнВитро понадвор дека некој може да си игра сo нивната принова и без да знаат, а што осекако може и тука да се случува, та каде има корумпиран систем таму и најлесно поминуваат склет-шеми баш идеално ко за балкан индиго-фората, што вели не децата ами родители би посакале внуците да им летаат плутаат или со шкрги да им се шетаат бидејќи така може би имале помали транспортни трошоци утре, но на страна мајтапот шалата ја однел анатемаго оној момент кога како еа-елити си ги прибрале нацистичките научници во свои меѓи, велат дури https://www.jstor.org/stable/4383422?seq=1" rel="nofollow - менгеле од спунт слободно си соработувал со сАд , ме чуди ако химерите се логичен воен след на настани во однос технологииве, тогаш што би била кулминација потенцијално, амеба која електрохемиски ви е клауд систем по рбетен столб, онаа https://www.youtube.com/watch?v=HAdbdUt_h9M" rel="nofollow - EgzistenZ предожба за органик симулација на реалност од Кроненберг, но сетете се и на неговата Мува, мислам каде е крајот на ризиците, кому воопшто му е јасно дека следува време кога заради пад на светска економија од која и да е причина на монсанто&ко поефтино би им било да прават популејшн кинчрол не на скакулци ами на урбани орди кои никој со време не ги предупредил не само да излезат на Село и почнат Самоодржливо да живејат туку и да се поучуваат како тоа што полесно да го изведат! Ужас од технологии уште да немаше крај и не сакам да мозгам што би било таква иднина доколку не ни беше Посведочено во Откровението дека ваквата човечка наивност некој ќе ја злоупотреби но сепак и тогаш нема да бидеме оставени сами бар не оние кои на Бога се надеваат и конечно јасно ни е предочено дека сето тоа има и свој крај како еугеничарска инерција, но еве во моментов забревтува! што вели во concerned people линкот во првиот пост од страницата на нишкава, после 30-та минута се претпоставува дека повеќе од 10000 тајни експерименти се бркаат со овие драјв-џин технологии, а и да ги збркаат кој ќе ја запре инерцијата!?

[cente]


сепак зависи и од нашата колективна Слободна Волја топтан кон каде сме ја приклониле, што за сега тоа науно превагнува на страната на анатемаго, а дали ќе се вратиме бар во нормала ако не сме свесни дека треба да сме со стравопочит кон Божјата Волја т.е. да не се возгордејуваме и самите да глумиме богови играјќи си со нешта кои ниту со најдобриот квантен компјутер со a.i.софтвер нема да можеме да ги симулираме подобно за ваквите џин-драјв експерименти да не предизвикаат биосинергиски кyршлус на планетава! проблемот е уште поголем ако знаеме дека утре тоа некој ќе и го дозволи и на некоја а.и. бабарога сама да одлучува каква монтажа е подобна за планетава јасно ако еугеничарите можеа да тераат во недоглед со своите трансхуманистички похоти, астероид или соларна бура хм да не е малку за да се ресетира ваквата инерција, веќе се имаат длабоко испакано бункерски по земја многу воени лабоси та можеби и магнетик-флип да е неопходен, а конечно колку и ни е да веруваме дека може некако на арно сето ова да излезе или пак се исконтролира нормално, јасно е дека вакумот кој е настанат единствено само Господ ќе може да го спречи да не премине во долгорочна реалност, затоа и постојано потенцирам единствено чаре е Борба преку Христа со анатемаго кој посекако секуларните најмили му се за обземање бидејќи неретко тие забегуваат атеистички ако не агностички а и кога тераат гностички повотрно си ги теќерави како сака, можеби за вас ваква метафизичка предожба е фатаморгана, но слободно ќе кажам неукоста не значи дека некој Закон не постои ко што е Божјиот, и може никому ништо ако ова беше се еден кошмар од хуманистичка природа, но е болна реалност која ќе почне да не јаде и одвнатре и однадвор колку сме слепи за сф-предожбите кои ова ни го најавуваат како многу реална склет реалност од која излез нема освен ту ембрејс д пат ту геена, хм колку само широко си го поплочиле микробиолозите кога на етиката и ставиле споредно место во дебатите доедека предничат научните слињена по иновации ако не пронајдоци, може ќе беше поарно ако можеа бар лигите да си ги собираат, но лигаво ли лигаво по сите страни се зборува колку неизвесноста е дури и мотивација, аха земете факел и шетејте се по нафтено оле, ако не ќумур тогај ќе биднете прометеј, но нели на уегеничарските мецени месоните ова и им е идеалот односно мастерот, тие пак се надеваат ко негови слуги ќе бидат наградени, да со вечни маки после Судот Божји ...    


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 27.Јануари.2020 во 21:41

низ дигресии бев пуштил абер за биохакер кој можете да го ѕирнете во 2-рата фуснота од последниот пасус на следниот линк [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4417&KW=%E8%E7%E2%E8%F7%ED%E8%EA&PID=3152776#3152776" rel="nofollow - 1 ] a кој лик сега се покајал нешто во однос својот пристап кој впрочем само покажува колку всушонст експериментирањето тера на ангро кај еа-елитите по тајни лабоси, тоа сенационалисти си тераат шеми а не пак корпорации кои слинат по профит или агенди за некаков земен етернал лајф кој ете убо е опишан во постот од горната фуснота виа имортал на Енки Билал, ајт сте се запрашале ли кога и вие ќе бидете на ред за crispr запрашување?

https://www.theatlantic.com/science/archive/2018/02/biohacking-stunts-crispr/553511/" rel="nofollow - https://www.theatlantic.com/science/archive/2018/02/biohacking-stunts-crispr/553511/


веројатно според трансхуманистите еугеничарите и месоните тоа не е ништо страшно бидејќи заради nwo аир а маскиран како неопходна колатералка заради здравствени научни цели, битно и кучината да си лајат карвано па ќе си врви, иако кучина и нема бидејќи не постои никаква регулатива, а и да ја има пак прашање е дали воените лабоси ќе ја почитуваат, што во минатото се покажа како вишок на повеќе нивоа!

https://globalbiodefense.com/2018/07/16/genome-damage-from-crispr-cas9-gene-editing-higher-than-thought/" rel="nofollow - https://globalbiodefense.com/2018/07/16/genome-damage-from-crispr-cas9-gene-editing-higher-than-thought/


конечно дали сегашниот корона вирус не е некоја ваква лабараториска crispr мутација, што мислите и да е тоа скоро некој надлежен ќе ви го признае [ https://ezinearticles.com/?A-H1N1-Swine-Flu-Likely-Originated-in-US-Lab&id=2526695" rel="nofollow - 1 ] евентуално да чуете за некој консп.абер [ https://www.youtube.com/watch?v=nrxoyQyYxmg" rel="nofollow - 2 ][ https://youtu.be/SUy370-_gjY?t=200" rel="nofollow - 2 ][ https://www.youtube.com/watch?v=iS3PO5mj-a8" rel="nofollow - 2 ] ќе ви признаат ко што тоа го сторија за еболата сидата или хеп.ц, битно вие во небрано ќе си чекате на вакцина од еугеничарите, а веројатно ќе ја добијат оние кои се спремни душа да си продадат бидејќи и така за нив духовниот свет е само античка парабола за технократски неписмените, за жал вака думаат и вашите удбалитичари та на дравје нека ви е на сите! уште тука лабоси ко грузиските ви фалат [ https://web.archive.org/web/20200127194052/https://vostok.rs/index.php?option=btg_novosti&catnovosti=0&idnovost=115047" rel="nofollow - 3 ][ https://web.archive.org/web/20200127193844/https://www.vostok.rs/index.php?option=btg_novosti&catnovosti=&idnovost=115048&Bioloski-rat-protiv-Rusije:-Pentagon-zaigrao-na-poslednju-kartu-u-cilju-ocuvanja-globalne-dominacije---II" rel="nofollow - 3 ][ https://youtu.be/qL2wJbvYNM8?t=943" rel="nofollow - 4 ][ https://www.youtube.com/watch?v=2mRbbEJlJ7M" rel="nofollow - 4 ] за што и претходно подзаверглав [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=13056&KW=%E2%E8%F0%F3%F1%E8&PID=3141682#3141682" rel="nofollow - 5 ]

https://globalbiodefense.com/headlines/scientists-call-for-more-transparency-from-federal-government-on-risky-pathogen-research/" rel="nofollow - https://globalbiodefense.com/headlines/scientists-call-for-more-transparency-from-federal-government-on-risky-pathogen-research/more things we test more knowledge we accumulate https://www.youtube.com/watch?v=DxoLoOtyllU" rel="nofollow - for future nwo
having old habits still alive [ https://en.wikipedia.org/wiki/Unit_731#Biological_warfare" rel="nofollow - 6 ][ https://www.youtube.com/watch?v=v7RPEQ_46GU" rel="nofollow - 6 ][ https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_biological_weapons_program#Korean_War" rel="nofollow - 6 ]

интересна поента на бугарката на 26-та минута во следното видеоhttp://dilyana.bg/the-pentagon-bio-weapons/" rel="nofollow - http://dilyana.bg/the-pentagon-bio-weapons/


ова сигурно никогаш нема да бидне Наслов во некој македонски медиум, но она што можете вие сами да сторите е дасе едуцирате како да биднете поспремни во однос ваквите мутант-вируси, во однос сарс-от пред деценија имав пуштено http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=762" rel="nofollow - H1N1 нишка на БилД која е во офтопик (20+1 пост за да офтопик ви се отвори) а каде имаше наведено пример случај кој се излекувал нестандардно со енормни 25мг витамиц-ц интравенозно [ https://www.youtube.com/watch?v=Au-mp6RZjCQ" rel="nofollow - 1 ][ https://isom.ca/article/high-dose-vitamin-c-influenza-case-report/" rel="nofollow - 1 ][ https://www.medfoxpub.com/medfoxnews/Primal_Panacea_Chapter_1_Excerpt.pdf" rel="nofollow - 1 ] интересно е дека ако сега ова пак збрчи ко тогаш изгледа ќе треба некој да ја распише наново нишката ... едно е јасно дека еа-детерминисите не го криеле никогаш DEPOPULATION сценариото како идеална спона за габартина потготовка за nwo зар кисинџер ова ви го нема пуштено у месинџер [ https://www.youtube.com/watch?v=x-CrNlilZho&t=89m0s" rel="nofollow - 2 ] сепак можно е ова да биде и корпоративна гачка ќе рече некој [ https://www.youtube.com/watch?v=RhZesZe33cw" rel="nofollow - 3 ] но јас би рекол сред вакви склет-глобалистички времиња едениствена гачка која може или треба да помине ет еугеничарската, знаејќи тајните служби како и колку за се’ имаат увид дури и предвреме виа римоут-вјуинг!Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 28.Јануари.2020 во 03:30

хм дали депопулешјн споната за стркалување nwo инерција е повторно на сцена, не би шпекулирал дека баш сега е тоа случај, попрво ми изгледа слично ко и во 2009-та со свинскиот грип пробуваат да постават сцена за воведување маршалов план, налик карантинот во Вухан сега, а во костец светска економска криза, може минатиот пат најдоа сили да го замаскираат економскиот колапс, но овој пат е очигледно дека од сите страни им се затанти дупките за претурање од празно во шупливо на ризиците, но којзнае и тогаш беше муабетот склет па го олабаивија, та може и сега да успејат, хм, сепак не е паметно да се гледа конспиративно депопулирачки на овој авиан 2.0 грип бидејќи за такво нешто полесно им е да протнат ww3, иако имаат логика минатодецениските абери дека виа вакцинацијата со тамифлуто сакале да ја зголемат изложенота на вируст ем истиот така полесно да мутира во поопасен, бар така тврдеа конспираторите [ http://pecangroup.org/war-on/war-on-terror/the-strange-case-of-joseph-moshe-the-swine-flu-global-eugenics-program/" rel="nofollow - 1 ][ https://buddyhuggins.blogspot.com/2009/11/wednesday-november-18-2009-dr.html#.Xi-F209KiQK" rel="nofollow - 1 ][ http://archive.ph/DZ7rS#selection-4721.0-4739.201" rel="nofollow - 2 ] според подвлечениов абер во последнава фуснота а во костец следните [ https://youtu.be/f1GnYs4LOc0?t=503" rel="nofollow - 2 ][ http://archive.is/0L4Sy#selection-1191.168-1199.314" rel="nofollow - 2 ] што упатува дека може постои разработен систем како во соодветно сценаро подобно да се тера некоја агенда а тоа да е супер-заташкано!?

и кој може со сигурност да каже ете ова или она сценарио или случајности се во оптек!? тоа ќе го дознае ко по обичај прекасно дали станувало збор за експериментален К*ршлус кој како контролна група е пуштен во оптек на некоја локација или пак е инерција кон ww3 касапана!? ко што реков корпоративна гачка како непозната исклчете ја од равенката, мислам се’ е можно, но се’ секуму не! дури чиниш намерно ја имаат пуштено во оптек сестрано crispr технологијата како би си нашле натака изговор дека од секаде им прети опасност, а всушност од првото видео во горниот пост може да се заклучи тоа не е урда две банки, мислам ај да шири некој салмонела некако та и да разберам [ https://youtu.be/vjt6v9vQQtE?t=496" rel="nofollow - 3 ] но и во тој случај јасно е дека има некаква удбашка позадина, бреј можело нешто да им промакне, ноу тие го до’мкнале > It's so easy if you just bend the right argument [ http://real-universe.net/wp-content/uploads/buch_1/087%20Schweinegrippe%20und%20was%20kommt%20danach_.pdf" rel="nofollow - 4 ] за превод пуштајте googlechache од линкот [ https://translate.google.com/translate?hl=&sl=de&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwebcache.googleusercontent.com%2Fsearch%3Fq%3Dcache%3ADk--kU4qrWAJ%3Areal-universe.net%2Fwp-content%2Fuploads%2Fbuch_1%2F087%2520Schweinegrippe%2520und%2520was%2520kommt%2520danach_.pdf%2520%26cd%3D1%26hl%3Den%26ct%3Dclnk%26gl%3Dmk" rel="nofollow - 4 ][ https://translate.google.com/translate?hl=&sl=de&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwebcache.googleusercontent.com%2Fsearch%3Fq%3Dcache%3AZNbAW96oqn8J%3Ahttps%3A%2F%2Fwww.yumpu.com%2Fde%2Fdocument%2Fview%2F51430299%2F087-schweinegrippe-und-was-kommt-danach-verschwiegene-%26hl%3Den%26gl%3Dmk%26strip%3D1%26vwsrc%3D0" rel="nofollow - 4 ] >>> кому иде [ http://apocalypse2010.blogspot.com/2011/09/predictive-programming-in-new-movie.html" rel="nofollow - 5 ] ајт почнуе да засмрдуе на COR [ https://archive.is/mGpp#selection-1759.0-1712.6" rel="nofollow - 6 ][ http://archive.is/sl5HO#selection-4067.34-4075.8" rel="nofollow - 6 ][ https://larouchepac.com/20190717/bankrupt-system-demands-depopulation" rel="nofollow - 6 ] бреј свежо актуелна поентата од последнава фуноста, фуј!

http://archive.is/kS1Ce#selection-455.133-455.265" rel="nofollow - Крц Крц Се Отворе Капачето

https://bnonews.com/index.php/2020/01/the-latest-coronavirus-cases/" rel="nofollow - https://bnonews.com/index.php/2020/01/the-latest-coronavirus-cases/

https://www.bbc.com/news/magazine-15438547" rel="nofollow - Sickweather - бивш Social Media h1n1 Tracker

Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 28.Јануари.2020 во 19:13

кому иде 5-тиот фус горе ар-ју-реди фор вирус ор вакцин, што би рекол Вакнин assimilative mechanics [ http://archive.is/U8lgh#selection-205.0-205.26" rel="nofollow - 1 ] јас би рекол на еугеничарите, вистина си имаат проблем што масовно Народ не им верува на биг-фарма закрпите, та веројатно затоа и неопходни им се посклет вируси за да си легне на брашно, а што би имало во вакцините незнам ниту пак дали така си тераат некаква агенда, дефакто во многу случаи за мнозина имале вирусните антидотои арен ефект, но кога истите ви ги испорачуе некој глобалистички концерн бреј почнует да дрмет параноја кај мнозина ... инаку не е терсене само таквата порака во contagion, која морфеус не ја крка бидејќи младите имаат предост иако се плаши да ја гушне својта жена, туку мислам најсаглам е онаа каде микробиологот тера биохакерски шприцајќи си вакцин у карабатак, та да си знаат со време утре научници дека треба да се жртвуваат ко гинипигои макар ваквите вируси се излезени од лабоси, иако на крај од филмо јасно мора да ве упатат дека за тоа природно е крива Кина односно љиљаците нивни, ајт не е ова исклучок нешто ко филм ваков социјален инжињеринг имало и претходно односно како Народ да се понаша кога е сред еугеничарска каша нели за полесно да си ја мешаат месоните [ https://thewaronliberty.com/the-movie-contagion-is-released-indoctrinating-the-masses-to-vaccinate-when-there-is-a-pandemic-scare/" rel="nofollow - 2 ]

на некој начин најсклет удар (виа филмски агитпроп ко во контејџн) е на Семејството виа Фиар фром Фемили иф дер ис пиундемикс, з’ш полесно би се спраиле со дезориентирани граѓани него гетоизирани ко оние сега во Кина по селата [ https://www.youtube.com/watch?v=LRRmJ7vvW7E" rel="nofollow - 3 ] прошло бидејќи немаат холиивудски блокбастерски вајб, арно ама токму Кина им е супер изговор како лајв шоу а каде власт одма би реагирала за да си знаат утреб амери дека нема друго и мора дрско да се реагира! мислам не би сакал ова навистина да е ваква продукција, но мириса ли мириса на прегорено глобалистичко масло! бреј џад’ло го утабаа како вишок за да си знајте вакцина ор дед, иако велат пример ваквите вируси имаат макс 3% детх-тол, но ако се шпицате со тешки метали виа вакцини тоа натака процентуално и’ би се зголемувало, но кој во такви околности би барал прочистени вакцини!? лет ми аргју немојте да бидете исклучиви кон фармацијата но фатете ги за уши нашите микробиолози да ви испорчуваат пачои а не удбалитичари да ви натураат кодекс-алиментариус сзо закрпи! донт-паник и така сте гости на овој свет та гледајте со време да си обезбедите пропусница за следниот отколку да параноичите уште колку денои ќе имат слободно за на плажа! Dont Pnic - Inform Urself [ https://youtu.be/C6oVqEw-Eww?t=793" rel="nofollow - 4 ][ https://www.peakprosperity.com/prepare/" rel="nofollow - 4 ] Ракијата чувајте за масажа :) а би било убо за секој случај да сконтате како со лесно би ваделе грaвче по дома дури и без механизација [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=22820&KW=%F0%E0%F1%E0%E4&PID=3152667#3152667" rel="nofollow - 5 ] можеби би ве интересирало што има да кажат cdc [ https://wwwnc.cdc.gov/eid/ArticleMap" rel="nofollow - 6 ][ https://www.youtube.com/watch?v=Faftnz8cg7E" rel="nofollow - 6 ] бреј некоја вуханка вели 19к а не 3к биле тешко заболени [ https://www.youtube.com/watch?v=7xpWSed4NZo" rel="nofollow - 7 ] што држи вода како муабет ако се има предвид колку заболени имаше 2000-та а сепак грaдои не затворија! хм ако ко сарс трае само 4 месеца пандемијата ништо страшно [ https://www.youtube.com/watch?v=UG8YbNbdaco" rel="nofollow - 8 ] но ват иф ова има и за тие месеци негативен импакт на светската економија!? ех ќе си пејам ондак Соба Имам На Пелистер аџанак баџанак, кој му стиска нека не доаѓа може д го рецнат и него така ко да е конспиративен форумџија, а потоа назад нема :) опуштено само да не дошло отпуштено [ https://www.youtube.com/watch?v=BQ_30CXwM9Q" rel="nofollow - 9 ] време за промени!? можеби би ви останало истото на претек ако не си играте со диви мечки [ https://www.youtube.com/watch?v=rkqUjeQNEQs" rel="nofollow - 10 ][ https://www.youtube.com/watch?v=cNrI6uWn3Qk" rel="nofollow - 10 ] но не пничите ако не ги јаите претпоставувам ноу проблем можете да ги галите, во основа плшате се од својот закиселен организам та вртете на алкалиирачки веј оф лајф за да си лајте и потка :)Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 29.Јануари.2020 во 00:08

мал лапсус не 19 ами 90 илјади случаи имале вчера вуханци, и оп никому ништо ако тоа не е озбилен проблем како аеро-пренослива-зараза, при што https://en.wikipedia.org/wiki/Aajonus_Vonderplanitz#Final_years" rel="nofollow - аберџијава горе од центрираното видео е во право кога вели дека вирусите се пренесуваат претежно преку крв и лимфа, лично убо запознаен бидејќи имам хеп.ц, дефакто му држи поентата на крајот од интервјуто за спаниш-флу вакцин ко прва вакцина и оп прва пандемија! арно ама денес дефакто лабараториски овие вируси можат да се реметат така за да биднат програмирани како water-borne food-bornе или air-borne [ http://www.virology.ws/2014/09/18/what-we-are-not-afraid-to-say-about-ebola-virus/" rel="nofollow - 1 ] а трката помеѓу воените биохемиски лабоси е кој ќе извади стабилна мутација со која полесно ќе се закануваат подоцна, ништо чудно да е сето ова таков кинески спин наместо ко што вели во 9-тата фуснота дека може ет евроатланска патка, но наместо да нагаѓам само ќе речам колку и некоја мутација да е озбилна доколку не се заразите сами (преку вакцина како би стекнале имунитет виа наводно мали дози шприцајла корона вирус кој ќе ви го понудат веројатно наскоро од сзо) можете и смеете да се имунизирате со осигурување здрава крв преку алкалнa raw исхрана [ http://archive.is/FuTT5#selection-1923.0-1922.2" rel="nofollow - 2 ][ http://archive.is/gLKHN#selection-797.0-796.2" rel="nofollow - 2 ] и прочистување на лимфата со мрмр-иљачи [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=21202&KW=%E5%ED%E4%EE%EA%F0%E8%ED%E8%EE%F2+%F1%E8%F1%F2%E5%EC&PID=3151676#3151676" rel="nofollow - 3 ] значи изборот е ваш кој ќе ве информира сзо-фци
како меинстримери или пак ќе си отворите четири очи [ http://forum.idividi.com.mk/search_results_posts.asp?SearchID=20200128225459&KW=%E2%E0%EA%F6%E8%ED%E8" rel="nofollow - [4 ]

евала бев прв на списокот за вакцинација кога дојде пегазис во земјава, Благодарност на др.Гашева што од толку многу пациенти баш мене ме стави ко прв таму после прво одење на Инфективна која тро и другде ја имам пофалено [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1343&PID=184177#184177" rel="nofollow - 5 ] но некако чудно таман ојдов да си ги земам првите две инкции дупли-интерферон (т.н. пегазус) и оп не стигнале дента во ПроМедика ксмет таман за да подзамислам дали има поозбилни нусефекти од No.1 на листа, и што да кажам имало или не се пишманив, докторката годиње подоцна ја лажев сум морал итно зза Торино да заминам пошто ми беше ифрит љута незнам зошто!? сум ја изиграл нејзината доверба ми рече, бреј небаре без мене бесплатната квота Грујо ќ ја повлечеше 300 евра една инекција 24 мислам требаше да примам, и ајт тоа да беше само интерферон та да се усреќев но кузнај што се нема во нив! поарно вака заразен та промискуитет у канлизција а така помалку грешен живот! имјте наум интерферонот во ваков случај моит да помогне за имунитетот да е чакмак во борба со вируси, а велат го нашле и генот [ https://healthland.time.com/2012/03/26/study-why-flu-hits-some-people-harder-than-others/#ixzz1tAKUNHoi" rel="nofollow - 6 ] кој потикнувал продукција на интерерон во телото [ https://www.creative-diagnostics.com/symbolsearch_IFITM3.htm" rel="nofollow - 6 ] може ќе ви понудат биохакерски стимул наскоро [ https://en.wikipedia.org/wiki/IFITM3#cite_ref-mouse_for_all_reasons_19-0" rel="nofollow - 6 ] но ја би попрво сам да си вадам интерферон за вирусни потреби [ http://archive.is/Oo420#selection-357.0-357.319" rel="nofollow - 7 ] од своја фарма полна Лук-оина [ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17523869" rel="nofollow - 8 ] ЈУХУ ЈАЈТЕ ЛУК и ТО МНОГУ!!! само внимавајте да не се товите многу со тестесторон за да не си ги анулирате ефектите [ https://www.ahajournals.org/doi/10.1161/JAHA.113.000271" rel="nofollow - 9 ]

https://en.wikipedia.org/wiki/Vaccination_and_religion#Political_opposition_to_vaccination_by_religious_groups" rel="nofollow - не сум талибанец но не сум ни неоконец ]
мислам немате своја чиста вода, ниту своја храна, гмо насекаде
Господ Да Ви Е Напомош!!!

https://www.bitchute.com/hashtag/vaccines/" rel="nofollow - https://www.bitchute.com/hashtag/vaccines/
Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 29.Јануари.2020 во 19:59

мислам дека претерувам, а бидејќи нема никаква дебата во нишкава воопшто на форумов, кога велам дека некој некако сака да ги олабави горниве абери за вакцинација како дискутабилна нужна општествена норма ете да речеме конспиративно, вистина ширење паника е склет работа НО тоа мене не ми е намера колку да предупредам дека треба Критичко Размислување а не само анблок голтање сзо директиви, за жал кај нас удбалитичарите глумејќи еа-полтрони никогаш нема ко тоа полската министерка да излезат во јавност со своја критичка дума ниту во кафана а не пак на собраниска говорница, а еве јас се посомневав дека нивните локални месени удбашите ви скроиле соодветен спин [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27894&KW=%C0%EB%EE%C1%EE%EC%E1%E0&PID=3152862#3152862" rel="nofollow - 1 ] за да не се отвора оваа анти-вакцин тема пред евентуална експлозија зимава на корона вирусот, реално пак ќе повторам НИТУ ЈАС ИМАМ ТАКВА НАМЕРА, напротив предупредувам дека за да свртите на борба со вируси ви се неопходни ЗДРАВИ ОКОЛНОСТИ кои вие ниту ги имате а ниту ќе ги имате како сте си во скотјево геотизирани, што дороволно сами себе сте си го сториле, сигурно не ве фатиле за уши удбашана и удалитичари сосила да ве населуваат во маусдонскава центрифуга!

кога веќе думам со претпоставки во постов еве да фрлам и една конспиративна изведена како заклучок во однос засегашните околности, та кога велам горе ова може е инески спин треба да се има во предвид ако е така зошто би го сториле во очи кинеската нова година така ризикувајќи озбилна пандимија а со тоа и голем ризик по кинеската економија! впрочем како се однесуваат во однос заташкување најнапред на тајмингот кој е декември 2019-та а тревожат дури јануари 2020-та тоа укажува дека за вакво нешто не биле спремни та како спин некако да си го возат, напротив бидејќи единствен биохемиски лабос со лелв-4 лиценца ет во вухан попрво делува дека некој сака така намерно топката да ја префрли на нив, а конечно според тоа како етнички се поболени за сега само кинези [ http://archive.is/mdwqO#selection-751.412-751.474" rel="nofollow - 1 ][ https://web.archive.org/web/20030701010810/https://www.projectcensored.org/publications/2001/16.html" rel="nofollow - 1 ] возможно ет вирусов да е дипстејтовска честитка до некоперативните кинези кои се во најава за вртење кон своја криптовалута [ https://www.youtube.com/results?search_query=keiser+report+china+gold+cyptocurency" rel="nofollow - 2 ][ https://cointelegraph.com/news/brics-nations-discuss-shared-crypto-to-break-away-from-usd-and-swift" rel="nofollow - 2 ][ https://youtu.be/vLOmvLNcnJU?t=1424" rel="nofollow - ][ https://youtu.be/vV04tXmuvv8?t=1493" rel="nofollow - ] а така и колапс на западната економска центрифуга, сепак ваквата шпекулација колку и да ржи вода како претпоставка нема да може да се потврди од проста причини бидејќи откако некому ет испратена соодветна честитка и поука веднаш потоа може да се потпушти и по други генетски пулови за да се замаскира сето тоа, впрочем ако ова е случај посекако некој има разработено прецизна шема како работите да се одвиваат за целната-поента да се постигне а никој ништо да не сконта дури и неофицијално! е сега дали волку се одлепени еа-дипстејтовци, хм, сетете се само на сите спинови апропо wwI и wwII кој кого зошто финансирал!

ако вака се гледа на нештата вие би биле информирани воедноимајќи повеќе простор за непаничење а така и Паметна Правовремена Реакција наместо улаво брзоплето паничарење ко што по обичај е случај кога многу непознати се на маса а вам медиумите ви велат опуштено тука е сзо, та БИДЕТЕ БУДНИ а не само пасивни дали шпекулаторски-нафурани-мрчатори или пак меинстримесрки-изботирани-рамнодушци, најубо е ниваму нитаму да сте позиционирани како ниту самоуверени ниту наивни, та наместо да дремете и денгубите сензационалистички време по фејкбук или тв-а земете почнете да Читате Истражувате Дебатирате бидејќи само така и нешто паметно би превзеле без да чекате на готово некој друг да ви испорача решенија, незнам зошто но на повеќето Луѓе не им е јасно дека и тие се дел од системот И имаат одговорност не само да се Информирани туку да ги проверуват и преиспитуваат информациите, само што ужасно болно е кога тоа секој го чини сам за себе, или пак се фрлил сред фејкбук жабокречина да пегла непознати недоумици, наместо тоа да го чините на еФоруми на Граѓански Здруженија каде дебатата би била иззмена бар од сеир, се чудам едно бе не се најде да твори соодветен еФорум од тоа еколошките, бреј биле невладини, жими мајка невладиното кај нив по дифолт е под директна или индиректна удбашка контрола во спортивно некој до сега и ќе почнеше педантно и архивирано ете бар за еколошките теми да дума на некој Еко еФорум, но ако тешете се со фејкбук и можноста по негови форумски сокаци а скитате, бреј на воајерско место вие би да терате фокусирана дебата, во најдобар случај што ќе добиете е сеирама или пак трупајла ко во злучајот со Зелена Алтернатива, одете најдете некоја специфична информација која некој таму ја пуштил ретроактивно со лесно а не пак на истата некој во континуитт да може да се надоврзува! кој ви е крив што сте го јале на цијашка фора!


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 30.Јануари.2020 во 01:03

сето ова за вакцините можеби е потсвесна поука за мене (како хронино болен ме водат) кој имам хеп.ц а истото важи и за сите останати сограѓани за кои дури и да чекаат на вакцина за коронова додека истата да стигне може да си ја кркнат та да се сликаат, нормал потоа вакцината ќе нема никаков ефект, та паметно е зимава сите хронично болни штом има и најмала назнака дека се шири во и еу или на балкан вирусов да си се спастрат со време на Село ... кога здрма минатиот пат 2008-ma swin-ето ме здрма озбилно за што има сведоштво и на Билд во нишката Некои H1N1 Муабети (во офтопик) а исто си бев хроника ем невакциниран, бреј баунти 23/7 месец и кусур ми се љуљаше Душа, чудно чувство на лебдење во себе цел месец, сега пак капак пушам цигари ем сум озбилно улежан и со закиселен организам, хм ко да потсвесно си порачувам пакирај се доста го једеш, вистина не вреди ризикот налет волјата во Лук и Лимон да се затрпам! а тоа би им го препорачал на сите Постарии Деца со кревко Здравје та внимавајте што се случува за правовремено да реагирате!!! вели само лани од обичен гри умреле 600к Луѓе во Свет, та берете памет, не мора да здрмува епидемија за да ве собере нечија лабараториска фора! ако е утеха ова [ https://en.wikipedia.org/wiki/Lower_respiratory_tract_infection#Causes" rel="nofollow - 1 ][ https://ourworldindata.org/causes-of-death" rel="nofollow - 1 ] не треба да ви е единственото гајле!хм што ако сето ова не е глобалистичко масло за што побрзо осигурување учипајла атмосфера за која на запад треба побајаѓи време за да се втера освен ако вака не се протурка!!? ѕнгр ѕнгр исто не е лошо сите да се опулени околу финансиските нусефекти годинава доколку вирусов во Кина забревта [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16040&KW=%F2%F3%2D%EC%E0%F7%2D%F2%F3%2D%F5%E5%ED%E4%EB&PID=3152864#3152864" rel="nofollow - 1 ] feel d breeze enjoy d waves чинам беше пораката на фанта [ https://bizniskatalog.mk/video/prvata-fanta-bila-napravena-vo-vreme-na-nacistichka-germanija?page=5" rel="nofollow - 2 ] само да не впрегнат тоа еугеничарската депопулирачка агенда виа конзумер гудс, мислите не се до толку инвентивни [ https://books.google.mk/books?id=Nq8OwvFpVSgC&pg=PA26&lpg=PA26&dq=Organophosphates+were+also+put+into+tinned+food+and+drink&source=bl&ots=FqsCYCZqxP&sig=ACfU3U3izTEUwyfsUUBKfkrN4ZPQRdKIbg&hl=mk&sa=X&ved=2ahUKEwigvu2Q-KnnAhViposKHf_0Af0Q6AEwAHoECCwQAQ#v=onepage&q=Organophosphates%20were%20also%20put%20into%20tinned%20food%20and%20drink&f=false" rel="nofollow - 2 ] ајт сега навистина претерав со жонглирање претпоставки, но чисто онака думам што би било кога би било ако навистина сме сред самиот крај од апокалипсата како повеќевековен процес!? а било тоа така или не Нам ни е неопходно Трезвеноумност, значи кон ризиците да приоѓаме Свесно, а не Опуштено, што не значи дека треба да Параноичиме, значи некоја златна средина во однос она што значи безгрижност vs дрмање, та здрмало или не нам бар малку од малку да ни е Весело та макар све ѕидове се исфлекале а нема кој да чисти!

https://www.buzzfeednews.com/article/danvergano/coronavirus-cases-deaths-flu" rel="nofollow - Why we panic about coronavirus, but not the fluнезнам само дали ПетреШ има креативна вијуга та да земе по Јавен Превоз да тера хигиенски до болка [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=485&KW=%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE&PID=229096#229096" rel="nofollow - 1 ][ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=14&KW=%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BE&PID=229444#229444" rel="nofollow - 2 ] за што може не требаат многу пари но треба Итно Волја дури и за во секојдневни околности доколку нели сака да ги преорентира скопјани од аута на автобуси! не дека јас сум хипохонрик и баш многу не ме тревожи прашина или прљавштини но самата помисла дека никој не им се замара на вентилациони канали во ЈСП, евентуално со сунгер од прашина да ги бришат, ќе речам озбилно ме загрижува што воопшто се качувам во автобус! чинам им треба посебно опремена Хигиенска Служба за ова при ЈСП http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=14&PID=102717#102717" rel="nofollow - (a не некоја надворешна фирма) која не само со увц-неонки секоја вечер што би ги зрачела автобуси ем со кирби бар еднаш неделно што би поминувала наслоњачи ако ги мрзи секојдневно туку исто и ќе ги парфемизира еркондишните покрај нивно антибактериолошко прочистување, мислам кога веќе наплаќаат карти та бар ова да им е на ниво та да рече Чоек евала автобус не ет зијанела во вакви времиња!Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 30.Јануари.2020 во 07:00

колку е опасен вирусов незнам, немојте да се опуштате та да речете утре Петре ви е крив што не го сработил она на Коце што можел и морал кога веќе прифатил Грујо да му дојси флота двоспратни автобуси! она што можете да го сторите е да носите маска и ракавици кога користите јавен превоз воопшто кога излегувате од дома бидејќи и обичниот грип може да дотера до пневмонија а бидејќи живеете повеќето во загадени градови та ризик од вирусот да прејде во инфекција на дишните патишта е поголем, бреј така пак удбалитичари ќе мора да ве донатоварат со рфид антени по лични карти кои чинам веќе треба и да ги има, но изгледа штеделе при набавка на опрема нели предност имаат домашни животни :) пак ќе кажам имуно-пристапот со вакцинирање може не е толку страшен доколку вакцините се од локален лабос наместо глобалистички НО зошто државата не издвојува екстра субвенции за истражувања опрема и производство на вакцини во од како се појавуваат нови зарази тоа не ми е јасно, требало прво за автопатишта да се фрла каменот, чунки така оние микробиолозите од лабосот во МАНУ полесно ќе одат на симпозиуми во Охрид!?

инаку да не си им во кожа на вуханци, вие сте падавичареле, а што да кажат тие, капак пак кога екс-кинески експат ќе ги доистаба сигурно им се превртува плуќа и без да се разболеле [ https://www.youtube.com/watch?v=hSIt496d82s" rel="nofollow - 1 ] ако видеово од фуснотава е репер колку муабетов е заташкан тогаш маф им е на сите работа, хм дали, мое лично мислење е дека ваквиот пристап на кинезите е за да се осигураат дека економијата која веќе им е во рецесија дополнително да не им чкордепсуе заради паника на пазарите, велат за сарс-от пример дури после пола година го информирале сзо па по таа логика овој пат и немало што многу да кријат сепак реагираат ко за едноумиие-систем експресно и дрско што сигурно на запад со поздрав го пречекуваат бидејќи им е супер блупринт за да во дадени околности пример крах на своја економија спинуваат слична предострожност врз база на фиар-оф-аир-вирус, но кој ќе види од тоа аир, разбира се елитите!

да го дорелативизирам муабетов та ќе речам плашете се од болести кои долго трајат а не од грипои од кои брзо би скинале конци! дефинитивно утешно доколку се знае дека во моментов низ свет хара срнечката CWD зараза која е всушност мед-кау синдромот но кај диви животни [ https://www.youtube.com/watch?v=micLucwLGgI" rel="nofollow - 1 ][ https://www.youtube.com/watch?v=yOLUpQMn_eo" rel="nofollow - 1 ] која пак ако бидне вепонајзд е тоа ќе биде озбилен проблем [ https://web.archive.org/web/20200130053904/http://www.scielo.br/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S0101-20612014000300001" rel="nofollow - 2 ] особено што на разни начини може да стигне до популација [ https://www.wisconsinacademy.org/magazine/prions-plants" rel="nofollow - 3 ][ https://www.prwatch.org/news/2013/10/12260/prions-plants-new-concerns-regarding-chronic-wasting-disease" rel="nofollow - 3 ] претпоставувам настинат Чоек истата уште послено може да ја шири, но прв ризик за сега е контакт со диви животни и конзумација на нивно месо, ех муабетов идеал за вегетеријански вајб, сепак да предупредам во вакви околности бидејќи лек нема ни од блиску на повидок та Паметно е Со Време Да Си Се Воцрковите за ако не К*ртулите бар да не се мачите надевајќи се на Божја Милост ... навистина самата помисла дека е возможно да збрчи ваква еугеничарсо-депопулирачка епидемија е склет колку и смешно да изгледа кога некој пробува соодветно да припаѓа во параноја ко Чоеко од следното видео [ https://www.youtube.com/watch?v=nX7H9nB_Ytk" rel="nofollow - 4 ] бреј го сторил Трамп глобалиста каде тоа со таков памет, но што мора он да знае кој што си крчка менгеловсо-хителерски во еа-клубот, веројатно и да се свесни патриотите за вакви сценарија прилично би било тешко да ги запрат доколку еа-детерминистите се одлучат да го стркалаат ордо-аб-чао сценариото! всушност дали свесни за ваквите ризици та со време да си осигуруваат терен како да си одржат во живот територија, со ко во вухан но-ван-ин-ор-ат само во случајот со сАд на државно ниво!? конспиративни недоумици мал милион но едно е познато дека воените лабоси по светов имаат Биохемиско Нуклеарно и Старворс оружје на претек, а кога ван-офд-џенералс вил гоу литл фази ин д хед енд рилиси сом оф дем е само прашање на време! битно единствени на кои тоа им одговара се месоните виа еугеничарите виа евроатланските-детерминисти, жално но сега вие им се ставивте како пиони и заморчиња на располагање виа незаконското отанизирање, на чија душа само незнам ќе одат евентуални склет спунтови од сето тоа!?


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 30.Јануари.2020 во 17:00

неколку воочливи лапсуси горе 1. она на Коце што Коце морал (ниту едниот ниту другиот за јсп хигиена мислат) 2.рилиси треба да е рилис 3.ноу-ван-ин-ор-АУТ

да не е без ич, во однос аберите околу корона вирусот а испровоциран од едно интересно видео во кое едикојси доктор вли лек немало [ https://www.youtube.com/watch?v=LI90iqFqLXs" rel="nofollow - 1 ] ајт велам да срочам од погорните думи некаков одговор за под видео та може ко гледано некому и ќе му се најде од корист, арно ама ме затрупаа со други коментари изгледа та испари, земав сетне на денешни видеа по извикани њуз.агенции на тјуб расфрлив истиот коментар та можеби Конечно Ќе Почне Некој Да ГО Информира Народ Дека Чаре е Алкализиран Организам, прашајте кој било Микробиолог дали вирусите може да виријат во алкана средина! та кого го засега некако постојната параноја која дрма по светов апропо постојниот корона вирус нека си олабаи стравоите преку Алкална Исхрана впрочем не чекајте бидејќи не е тоа процес плукни залепи та преку ноќ ако се накркате овошје зеленчук сте си откиселиле организам, брзо се постигнуват ефекти со турбо лимон и лук во исхрана но се’ што е многу може да предизвика дисбаланс во организмот па така и лимонот (незнам за лукот) но доколку немате потурбо циркулација значи возите точак или орбитрек сето ова ќе се влечка уште подолго како алкализирачки процес на организмот! по наши канали не го закачив вака срочен аберов та кому му треба еве нека си читне тука ...
Цитирај Cure >>> Alkalize Ur Body Above All Fresh Veggies and Fruits also quit smoking and run away form the city smog ... sure have in mind >>> 1. Marijuana could Help to Ur Endocrine System ... 2. Garlic would stimulate Interferon Levels ... 3. in worst case scenario Large Dosage of Vit.C (25 grams per dose) could bring alkaline environment in which viruses cant trive!

1. https://greathemp.net/endocannabinoid-system-guide/" rel="nofollow - https://greathemp.net/endocannabinoid-system-guide/
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17523869" rel="nofollow - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17523869
3. https://www.youtube.com/watch?v=Au-mp6RZjCQ" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=Au-mp6RZjCQ

Dont Panic >>> Inform Urself coz There Is Always Way Out U Just Need To Focus first of all on Salvation of Ur Soul ... Spread This Word ...мислам никому ништо ако вирусов чкордепса, но што ако збрчи, чекале сите на вакцини, О Абдали!!! мислам кој е мрзлив за Алкален Начин на Живот друго и не му останува него да се надева на вакцина, иако вакцина бидејќи ја нема па чорба! можеби и немаше коментаров да го расфрлам по тјуб да не беше она инфото дека Русија запечатила граници т.е. тоа би било параф за истиот дека е неопходен та споделувајте го и вие ко таков кој како може знае или сака бар до Ближните онака на Кафе Муабет предупредувајќи ги дека кофето на ангро го закиселуе организам, а подобна алкана замена ет Чај, уште поубав ако е микс од некој прочуен Фитотерапевт [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=468&PID=126020#126020" rel="nofollow - 1 ] а не секој тјубер ќе ве описмени та внимавајте држете се до научно-ориентирани претежно [ https://www.youtube.com/watch?v=BQMgJw4IFqA" rel="nofollow - 2 ] Аирлија Алкализирачка Акција ...

чудно америте официјално велат експериментите го потврдуваат ваквиот абер ама внивајте да не ви скубне фармација [ https://www.aicr.org/patients-survivors/healthy-or-harmful/alkaline-diets.html" rel="nofollow - 1 ] бреј fda-индустри-рулз таму изгледа по секоја цена! донекаде точно дека не треба нагли шифтои туку натенане прилагодување на телото кон нови навики бидејќи секој шок е проблем а не секој организам може да претпри нагли промени, та натенане додека шифтате кон алкалин-лајстаил по малку давајте му она што сте го навикнале досега, малку чоколадо бел шеќер или алкохол кафе газирано не е штетно вака, сепак во извондредни околности извондредни мерки па дури и супер екстра вит.ц внес виа Липосферик [ https://youtu.be/Au-mp6RZjCQ?t=892" rel="nofollow - 1 ][ https://www.youtube.com/channel/UCRj2BqyUjAulpkQBHFgOVCA" rel="nofollow - 1 ][ https://www.sott.net/article/256313-Did-Liposomal-Vitamin-C-cure-cancer" rel="nofollow - 1 ] т.е. ко што вели во третиот цитиран линк дека заминатиот и потоа си терал пола година со по 5 грама вит.ц вака дневно откако излегол од сарс-индуцирани колапс и кома, мислам кому колку му сече но едно е јасно дека ако вакви абери станат меинстрим работа фармацијата на ангро ќе трпи загуби а дипстејтовци на ангро ризик за евентуални депопулирачки агенди!

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=21202&KW=%F3%F2%F0%E8%ED%F1%EA%E8+%ED%E0%EF%E8%F2%EE%EA&PID=3151883#3151883" rel="nofollow - http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=21202&KW=утрински+напиток&PID=3151883#3151883 [ http://archive.is/FdJSQ#selection-801.157-813.57" rel="nofollow - 1 ][ https://www.youtube.com/watch?v=jyNv_G8JD4Y" rel="nofollow - 2 ]не дека јас сум нешто особено учен на оваа тема, но имјаќи лично искуство со H1N1 минатиот пат дефакто можам да кажам Алкализација Рулз!!! не ми е јасно само како Луѓе можат да кркаат сода-бикарбона бидејќи таа брзо алкализирала, хм можеби но корне успат бидејќи е абразив [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1780&KW=%D0%B7%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B0+%D0%A1%D0%BE%D0%B4%D0%B0&PID=174188#174188" rel="nofollow - 1 ] и ајт ќе разберам така пестициди да се ресетираат та пред јадење овошјето и зеленчукот да отседне во вода со сода бикарбона како би можела и кората да се јаде пример бидејќи во Кората на Лимот има пектини во изобилство [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1487&PN=5" rel="nofollow - 1 ][ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=468&KW=%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8&PID=174232#174232" rel="nofollow - 1 ][ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=559&KW=%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8&PID=210549#210549" rel="nofollow - 1 ] но да се срка сода тоа ми е тро терсене и неразбирливо, ето и јас по дифолт се’ од ваквите алаклајз абери не прифаќам здраво за готово! скептик ноу само претпазлив! во болдиранава фуснота ве носи линк за пост за пектините во офтопик нишката Индивидуален Квалитет на Живеење а бидејќи е затворен подфорумот освен ако немате 20+1 пост та еве го баерот цитиран тука ...
Originally posted by +Protagorist +Protagorist напиша:
eto limon preku pektini go biva i ко metal-detox za vo sekoja prilika, no povtorno kje potenciram umereno vo se' neli zlatnata sredina za koja dumal Risto e neophodna vo ovoj svet poln inaet, za dobro il losho retko i nekoj da tera okolu ishranata umereno no toa e kluchot sred polupismenosta, iako to tro poopismenetite [ http://youtube.com/watch?v=trYtlEbm-ZQ" rel="nofollow - 1 ] denes lesno mozat da zaminat kon transhumanizam [ https://www.youtube.com/watch?v=lQ3rvC0vx4o" rel="nofollow - 2 ] duri i vo dobar del shirum svetot i navistina se zaminati po kiborg zakrpi od multi vitamini i minerali vo forma na zetonchinja kako botiranjeto na botoite bi odelo shto polesno
no i premnogu ednolichna organska ishrana ne e na arno, osven kaj asketite, no tie vibriraat do drugi nutri izvori, ne deka i nie ne mozeme da doterame do tamu no choek teshko da se natera od televizor da skubne a ne pa da tera v priroda ili dotera do peshtera, iako v taa peshtera moze mu e izlezot od postojnava (pretezno iskarbonizirana)

vo princip najgolema opasnost od veshtachki sintetiziranite vitamini i minerali e shto tie vneseni ko poedinechni gi vrzuvaat ostanatite min. i vit. za sebe taka crpejki gi rezervite vo organizmot, na nekoj nachin se odnesuvaat ko fudbalski tim koj sam ne istrcuva na teren duri tuka se i fizioterapevti ko ostanati oligoelementi [ http://studenti.rs/skripte/hemija/oligoelementi-2/" rel="nofollow - 1 ] najverojatno polupismenosta nasite predci ja resavale preku provereni pogovorki nalik: jadenjeto e pola zdravje + koj pee zlo ne misli, kombinacija od dvete ne doveduva do nashata ajurvedska domasna kujna porano bez zaprshki em umerena http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=373&PID=130499#130499" rel="nofollow - #31 a zaradi toa i im se belela nasmevkata, no verojatno zdravite zabi kaj makedoncite se dolzat na lukot i negoite fudbaleri sekogash spremni i za svetsko makar otupele vijugi na kilo odokolu, sepak denes ni se neophodni i drugi recepti http://www.healingteethnaturally.com/mineral-and-trace-element-rich-foods.html" rel="nofollow - www.healingteethnaturally.com/mineral-and-trace-element-rich-foods.html

plus imajte na um The more rich a fruit or vegetable is in minerals, the better it will taste ta ako ne zaradi zdravje bar od hedonizam svrtete na sveza hrana, a moze da gledate na nea metaforichno pa i bukvalno ko na skapocen granulat [ http://www.galleries.com/minerals/property/taste.htm" rel="nofollow - 1 ] ako vekje vi e sklet da se motivirate so pogovorki, ili najde nekoja mul-at/kinja koja kje vi pegla tabietot od vkusoi dodek da kurtulite od asfaltot i krenete planinski do-od peshterata
Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 31.Јануари.2020 во 21:12

веројатно ова некој поупатен ќе го збуни како тоа велам 5 поста погоре: "можете и смеете да се имунизирате со осигурување здрава крв преку алкалнa raw исхрана [2][2]", та еве да елаборирам а поучно и во однос горниот пост и ништиње тешки метали виа пектините ... та да речеме здрава крв има оној кој има здраво тело т.е. сите процеси се токму а така еритоцитите и леукоцитите можат да си ја тераат својата работа беспрекорно, што би рекле народно едно е пожарникари да гасат на една локација силно него раштркани по сите страни по малку да сотруваат шумски пожар, така и крвните зрна ако имаат една напаст и ќе се справат со неа со лесно но ако се растргнувани од многу тогај далеку потешко! имајте на ум дека со алкална диета вие не ја регулирате киселоста на крвта туку во целина киселоста на организмот ако се знае дека во него некои делови се во повеќе или помалку алкална средина заради својата специфична намена, веројатно она што ви е најбитно за да можете да го регулирате правилното ниво на киселост во организмот се БУБРЕЗИТЕ бидејќи тие го чистат од склетот [ http://archive.is/iOcTE#selection-827.50-851.213" rel="nofollow - 1 ] та паметно е ако истите ви се оштетени да ги растоварите час поскоро од склет-драгстор-фастфуд-исхрана, но свртете на Живот во Село да ве видам а таму ем да терате арпаџик рурална исхрана, скопска вода била проблем, ноу, најголем проблем за бубрезите е загадена вода храна воздух конечно имајќи го во превид циклусот на труење, а она што најбрзо ги килави се тешки метали биле тие резултат на јадење конзервирана храна велат минимум треба бар 3 дена луфта меѓу конзерва за да не им дојде многу а неретко ќе ги сретнете и во секојдневните продукти велат оној најсклет кадмиумот го има и во протеинските-напитоци а после се чуделе билдери дали им ошле бубрези заради екстра внес на креатин или ето powder полн тешки метали па и кадмиум [ http://archive.is/63YaL#selection-1003.220-1023.263" rel="nofollow - 2 ][ https://www.cfs.gov.hk/english/programme/programme_rafs/programme_rafs_fc_02_04.html" rel="nofollow - 2 ][ http://archive.is/Hm6Pd#selection-531.108-543.231" rel="nofollow - 2 ] и оп од последнава фуснота може да се бркаат дилеми колку рдф-отпад сред Скопје не ви го касапи здравје натенане!? чинам под тепих многу работи се бутаат ама многу и во бубрези ви завршуваат врти сучи потем цело здрвје партали бидејќи бубрезите не ви работат нормално! колку е доста, незнам, колку сето ова може да се ресетира еве би нагаѓал нека земат нека делат бесплатно бар на деца редовно големи количини пектини по градинки и училишта во исхраната и да речеме додека станат полнолетни и имаат можност од скотјево да скубнат та бар од спунт дотогаш да бидат подзаштитени [ http://archive.is/ozq9D#selection-1265.0-1287.2" rel="nofollow - 3 ] ето големо фајде од пектините но дали кората од лимотот кај нас е за јадење, воопшто дали некој инспекторат гарантира која каренца кај кој пестицидиран-плод е завршена, и воопшто дали некој Народ поучува во кои случаи како да се доослободи од неа пр. она аберот со сода бикарбона, дали воопшто тоа некој по ресторани и сендвичари и прех.индустрија го прави, хм кора од лимун и јаболка би скрал секој ден само ако се од мој овоштарник! но немора да значи, ако има некој доволно бистар сето ова да го впрегне системски некако подобно та зошто да не сркаме достапно-ценовно пектини и во град виа супермаркетлук!?
да не ме разберете некако како некој алкализирач, ќе речам под алкализација на организам јас подразбирам Ензиминизација > внес на неопходните аминокиселини и отпојќе! што најубо би го постигнале со Сирова (raw) Исхрана а најидеално од своја Бавча како истата би била Свежа за што повеќе Ензими да си внесувате!!! е сега секој ова не може да си го дозволи та алтернатива би била http://babinlek.com/sirutka-blokira-stres-regenerira-tsrni-drob-topi-masti/" rel="nofollow - Сурутка !!! зошто, предноста кај Сурутката има и во подигањето на нивото на глутамин во организмот [ http://archive.is/e2EHU#selection-101.0-101.251" rel="nofollow - 1 ] а што е Глутатион, https://www.nature.com/scitable/definition/peptide-317/" rel="nofollow - Пептид составен од три есенцијални аминокиселини [ https://draxe.com/nutrition/glutathione/" rel="nofollow - 2 ][ https://www.metabunk.org/threads/whats-the-deal-with-glutathione.3307/" rel="nofollow - 2 ] кој го помага Црниот Дроб воглавно [ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8391784" rel="nofollow - 3 ] како дел од детоксификацискиот процес во телото [ https://web.archive.org/web/20131101103138/https://www.thorne.com/media/pdfs/DetoxBooklet_07_11.pdf" rel="nofollow - 3 ] т.е. третиот по ред Антиоксиданс во борбата со слободните радикали [ http://archive.is/tKDb9#selection-1159.1-1159.184" rel="nofollow - 3 ] кој го имате и во бразилските ореи преку Селен-от [ https://ods.od.nih.gov/factsheets/Selenium-HealthProfessional/" rel="nofollow - 4 ][ https://www.medicalnewstoday.com/articles/325000.php#selenium-toxicity" rel="nofollow - 4 ] а од аберот во последнава фуснота би требало да сконтате најубо пијте си Сурутка Цвикот исто > Mind it, by draining the water, they remove the best, water soluble whey protein, leaving inferior casein protein) за да го зголемите нивото на Глутамин [ https://www.youtube.com/watch?v=B3FTrJ2fkk4" rel="nofollow - 5 ] вели во видеово склет понего како природно произведен од самиот ваш организам ет и енвироментал-полушн Но и алкохол во кој случај ако така си терате ко што велам во нишката Ин.Кв.Жи. на Билд ќе мора да си го внесете и низ ауспух ако треба ко вештачки синтетизиран [ https://www.dailymotion.com/video/x11o4u1" rel="nofollow - 6 ][ https://alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/glutation" rel="nofollow - 6 ][ https://www.youtube.com/watch?v=hiJOE-kJBVE" rel="nofollow - 6 ] их каква поука во 1-ов 6-ти фус - немојте кафе да пиете туку испирајте си со него анус нели ако сте ноторици или во урбаната џунгла заглаени :) всушност главната насока за Хемија во средното па и основното Образование треба да тера токму вака био-хемиски да речам за да се стимулира Здрава Нација на која вируси ќе и се фатат само за хедонистички маркетинг, сепак сите немаат волја за Здрава Едукација па пожелно е да имаме бар една Државна Нутритивна Поликлиника во земјава каде пациентите би се испраќале да им срочат учени Нутриционисти дали хилинг-мени дали фтитотераписки-рецепт или пак ќе ги масираат пред да отидат под нож или пак пред да почнат да голтаат фармациски галиматијас, а потоа исто токму за регенерација или одржување во живот на организмот ова би им било на мнозина неопходно, за жал сега секој си се снаоѓа сам како знае и умее а капак така еве ко мене негде ќе се распише и оп тој да ти бил учен па уште и ќе земе да им шитка на Луѓе што му се сака освен може капак неретко заработувајќи така на нечија мака! абдалистан, ноу, кашализам и то онаков мижи асан да ти бајам а ти азното ои во меѓувреме остај си го на сметка кај мојта фрима-ќерка нели за ако подоцна ме тужиш со лесно да си повлечам од таму основица и ја пуштам во стечај! вистина до каде и до кога со ваков памет ќе си терате!?

е, за да не бидне постов супер дигресија во нишкава, ќе фрлам Поука токму за фармацискиот галиматијас кој не само FDA во сАд што го стандардизирале, туку истиот и кај нас на ангро дали корумпирани или нутритивно полуписмени доктори го туркаат, мислам не дека не треба да постои Фармакологија, но за секое едно гајле на прва да товарат Лекари народецов со апои тоа мислам е благоречено претеризам, а за Психијатрите пак имав фрлено и потерсене анамнеза во однос нивната пракса да истураат по сите страни антидепресанти и кому треба и не му треба [ http://archive.is/wDr47" rel="nofollow - 1 ] а кога на сето тоа ќе си допуштите да се улавите фреквенциски склет и со 3g или 4g а не пак 5g та сетне не да сте отворени за земни ами и вонземни вируси! битно на удбалитичари најлесно им е да ви протнуваат копи-пасте агенди со сини-евро-знаменца а вам што ви останува друго бидејќи никако не сте консолидирани Народно та да си лајте гракате и кокодакате по тоа гејкбук жабокречината! не им се лутете нив што се тие криви што се екс-ју рецидив на жими-мајка дипломатија и нишај-врата земај-плата бирократија!? ако не можете да им помогнете бар не им одмагајте кревајќи им живец дека тие биле за се’ криви, замислете па да ги нема и нив :) има да ве зрачат ко во инкубатор за радиоактивни печурки! интересен абер во следното видео [ https://www.youtube.com/watch?v=KzzUS5At-GE" rel="nofollow - 1 ] за 4G-то и судски спор во Италија ...

https://www.musclemissions.org/public/94.cfm" rel="nofollow - еве и Тро Христијанско-антифармаколошки агитпроп спин [ https://en.wikipedia.org/wiki/Pharmakon_%28philosophy%29" rel="nofollow - 1 ]

а ќе кажам и следново видео треба да е,
чунки ќе се подосвестите од фарма-бунилото
та бар малку од малку глава да кренете!

Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 01.Февруари.2020 во 08:35

чукш, не си ставајте на срце дека фармацијата е топтан за на паркинг, Омбре не е Еким бар не суште, а што посекако ќе ви треба и да ви потенцирам бидејќи се испостави вирусов или етнички мутирал или таа етничка варијабила не со овој коронавирус не е случај [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16040&KW=%E3%E5%F0%EC%E0%ED%F6%E8&PID=3152910#3152910" rel="nofollow - 1 ] та посекако ќе ви требаа и Лекари и Лекарства, впрочем и сами си знаете дека кон Здрав Лафстил Прехрамбено и да сакате брзо нема да вртите, сепака убо би било со Нутриционист да се посоветувате што можете итно во исхраната да промените за да бар малку од малку гард подигнете во однос на вирусите од каква и природа да се! зарем мене ќе ми верувате вака пто од ракав сам думам, ајт да имаше бар некаква дебата во која учество ќе земеа и Доктори освен ко мене приучени та да речете евала неговово е последно, дури и самиот кога би налетал на вакви абери а немајќи време да ги проверам не би ги зел здраво за готово, а камо да имавте волја да ги проверувате чешлате и тимарите за да утре за она што ќе го превземете нема друг за виновен да наоѓате, не дека сакам да се амнестирам од се’ што е во нишкава наведено, напротив потенцирам дека само доколку сте свесни и фокусирани сите овде истурени абери можат да ви бидат некако од корист, Свест дека има премногу варијабили посреди сите појави та да не бидете исклучиви и Фокус кон она што е суштно во вашиот Живот а тоа е според мене Премин кон Повисоко Небо ...

ако вака сте наштимани нема воопшто да ве чудат абери како следните да низ Мелодија ништите и вируси, само ај да ве видам погодете ја фреквенцијата дремејќи пред телевизор, а можете но онака додека Поете в Црква [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31571&KW=Byzantine+Music&PID=3152476#3152476" rel="nofollow - 1 ] тоа да го чините со Свест дека Господ е Алфа и Омега над се’ и сите што кога и ако го разберете ниту вируси ќе ве плашат ниту пак запираат а уште помалку да ве сеќираат, тоа не значи дека во таков случај треба да ја искушувате Милоста Божја па како факири потоа да се фрлате во оган за да си ја проверите волјата за Спасение на Душа, баш обратното тогаш би требало да стрепите да не си трошите времето изигрувајќи пример вака кловн ко мене, единствена разлика е што мене за рака ме повлекле од спунт удбашана па еве сега штом сум влегол во филм нив и нивните мецени да ги демистифицирам оди запри се, дури сега си се возам на тој антиконспи вајб гледајќи и чудејќи се колку била замината работава сонив на многу нивоа како нусефект од повеќевековната месонска инерција, но кај и да е ќе баталам ваквиве филмои би рекол, бидејќи логично свесен за тоа Пголем Ефект за Помагање би имал низ Молитва него вака да бладам сам со себе во недоглед, ајт може и некому ќе му биде од корист сето ова како Душеполезна Поука дека не треба да се замара со светов кој тргнаал кон неповрат, да не очекува дека ако се тревожи нешто на поарно така ќе промени, освен ако не почне да вибрира Ологосено за низ Славословија и себе и сите останати па и се’ останато да очистува со Божја Помош ...

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=3134&KW=%D1%84%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%B8&PID=235673#235673" rel="nofollow - http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=3134&KW=фреквенции&PID=235673#235673

што мислите вака колку загуба би имале биг-фармерите!?

[ https://bio-resonance-hua-hin.com/2018/07/26/history-pioneers/" rel="nofollow - 1 ] https://www.hepatitiscentral.com/news/new_technology/" rel="nofollow - https://www.hepatitiscentral.com/news/new_technology/ [ https://core.ac.uk/download/pdf/81059210.pdf" rel="nofollow - 1 ]

[ https://www.livescience.com/7472-kill-viruses-shake-death.html" rel="nofollow - 1 ] http://archive.is/3da3n#selection-293.0-301.1" rel="nofollow - https://de.wordssidekick.com/new-way-to-kill-viruses-shake-them-to-death-2450

https://pdfs.semanticscholar.org/eae0/51cc1ea5f8e85380abc0c9b3fcd81b1901fe.pdf" rel="nofollow - Modeling low frequency vibrational modes of large biomoleculesОто го подзаќутеле но за овој и во Билд спомнат изгледа се мачат
велат и за канцерогените клетки здрмале
патем не е лошо да се информирате и https://www.youtube.com/watch?v=_-Kf-JFBuUg" rel="nofollow - зошто им дреме на fda

https://www.thisamericanlife.org/450/so-crazy-it-just-might-work" rel="nofollow - https://www.thisamericanlife.org/450/so-crazy-it-just-might-work

http://novobiotronics.com/Cancer1.html" rel="nofollow - http://novobiotronics.com/Cancer1.html
Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 02.Февруари.2020 во 03:30

хм не е во прашање само дремеж на fda туку на hhs кој ги координира fda и cdc, а веројатно дремеж повеќе заради еугеничарски него корпоративен аршин [ https://catholiccitizens.org/views/86175/the-inconvenient-truth-about-vaccines/" rel="nofollow - 1 ][ https://historynewsnetwork.org/article/1796" rel="nofollow - 1 ] ко што може да се види во 1-1 иако денес сето тоа и корпоративно е надградено за да се осигураат едни исти подобни биг-фарма-концерни да ја имаат штафетата во рака! за ова повеќето меинстримери ќе речат остај параноичари бре све ко тоа внук му на Кенеди [ https://rationalwiki.org/wiki/CDC_whistleblower_controversy#Challengers_approaching" rel="nofollow - 2 ][ https://www.youtube.com/watch?v=5CfLDXpC324" rel="nofollow - 2 ] кого Трамп го со стаил во Истражна Комисија за да бар прочешлаат дали вакцините се прочистени или склет-еугеничарски [ https://globalpossibilities.org/cdc-is-a-vaccine-company-owns-57-vaccines-a-grave-conflict-of-interest/" rel="nofollow - 3 ] по кој абер може да се заклучи дека и да има некаква гачка со корона-вирусот пример тоа е дипстејтовска патка [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16040&KW=%EF%E0%F2%EA%E0&PID=3152936#3152936" rel="nofollow - 4 ]
конечно колку и да е муабетов склет конспиративен, кога претпоставките преминале во документација со депопулирачка конотација, чинам пополека ќе им се отвараат очи и на меинстрим-скептиците, а кои се тие документи ау ова не сум го знаел вели Кисинџер во БуК*решт 1971-ва извадил на маса продепопулирачки дипстејтовски план [ https://en.wikipedia.org/wiki/National_Security_Study_Memorandum_200" rel="nofollow - 1 ][ https://www.youtube.com/watch?v=uM9hEIx0QK8" rel="nofollow - 1 ] на оваа последнава болдирана фуснота добро се надоврзуваат и следните две [ http://archive.is/v4fpf#selection-775.0-775.187" rel="nofollow - 2 ][ http://archive.is/NDfkj#selection-1023.0-1029.247" rel="nofollow - 2 ] всушност документ за кој прашина крева токму Чоекот на пресот од линкот во горниот пост ’зошто им дреме на fda’ т.е. Dr. Boyd E. Graves но кој дига џева пред се’ за hiv вирусот бидејќи бил со него заразен односно така почнал и да тарашка [ https://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_depopu40.htm" rel="nofollow - 3 ][ https://web.archive.org/web/20110506210035/http://www.finalcall.com/artman/publish/Perspectives_1/AIDS_is_man-made_-_Interview_with_Dr_Boyd_Graves_1597.shtml" rel="nofollow - 3 ][ https://web.archive.org/web/20110911030840/http://www.boydgraves.com/flowchart/download.html" rel="nofollow - 3 ][ https://archive.org/details/alex.jones.interviews.boyd.graves.about.aids" rel="nofollow - 3 ] во последнава пак 3-та болдирана фуснота на 19-та минута се посочува тајмлаинот за глобални вирусни пандемии од спаниш-инфлуенца навака [ http://archive.is/ax16t#selection-841.0-840.42" rel="nofollow - 4 ] а во однос hiv-от БојдГ тврди дека истиот е генетички модифициран за да ја таргетира Црната Раса, дали во меѓувреме мутирал или пак го зафаќа секој закиселен организам тоа е тешко да се шпекулира, бреј колку е лудо што од една страна промовираат конзумеристички промискуитет а од друга дипстејтовци пуштиле склет вирус ко hiv-от, што мислите hcv (хепатитис ц) не е таква монтажа!? а од цела оваа распаљотка на БојдГ може да се заклучи не само што се вештачки создадени сите склет денешни вируси туку постојат и лекои за нив, и иако ете имало разни патенти кои биле или не делотворни, сепак еден озбилно недостасува или пак воопшто таквите истражувања не се туркани од hhs што ко за беља не го квакнале како појава колку што знам никаде во сАд [ https://en.wikipedia.org/wiki/Quackwatch" rel="nofollow - 5 ] т.е. оние абери од минатиот пост за фреквенциско ништење на вируси и канцери, НО ко за беља еве од пред некое време ви се нуди нова гмо терапија затоа [ https://www.cbsnews.com/video/new-hiv-breakthrough-may-lead-to-cure/" rel="nofollow - 6 ] ноу проблем ќе си го пуштат она што им оди во прилог некоја еугеничарска агенда таман да си подсоберат бесплатно гинипигои за кузнај какви контролни експерименти да си тераат! хепи-ту-би-парт-оф-дис-шоу а што ако шуото е без ваша согласност туркано би биле повторно весели што вели во последниот пасус на следната фуснота можат веќе да ве ушкопуваат доброволно контрацептивно [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31572&KW=%EA%EE%ED%F2%F0%E0%F6%E5%EF&PID=3145605#3145605" rel="nofollow - 7 ] бат вејт а бит да видиме дали нема да почнат на ангро да пуштаат депопулирачки вируси не во однос плодноста туку преку ww3, незнаеш што е полошо да се мачиш до крај на Живот или да те попарат со леукемии за побрзо да скиниш, макар тоа ти го пуштиле и навидум слободарски ко што им сторија на косоварите каде впрочем така со масовното истурање бомби со осиромашен ураниум всушност си направија дипстејтовци отворен лабос за долгорочно мониторирање одредена контролна група односно како ќе се прилагодува истата на такви depleted uranium околности
О косовари со кој памет на месоните така сте им клекнале на колена!? до толку ли да нема кој да ве поучи дека се фатиле на оро со сатанисти, иако кога ви продаваат демократија тоа не е истакнато јасно на ачик налик плодните-фусноти во следниот линк [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%EF%EB%EE%E4%EE%E2%E8%F2%E5&PID=3142067#3142067" rel="nofollow - 8 ] или ко што мнозина велат ноу проблем и со анатемаго да се здружам само за да си остварам некоја земна идеја, и што да кажам еве гледаме ве усреќија со леукемија, та бар еден најсовремен медицински центар да ви отвореа наместо да им полните џебои на скопските приватни клиники, но да е посмешно и тука почна пост-косовската-војна леукемија да дрма бидејќи низ прашина носена од ветрови се префрлува во Скопје а неретко сигурно и виа старо железо кое се топи во Железара, кога во колкава количина ова било случај после 1999-та незнам сигурно не е некаква постојана гачка но и малку зијан е многу зијан во костец скопскиот смог! мислам ќе разберев имало гајгери се мерело постојано но дали навистина треба така речи се’ милиметарски да се поминува за да осиромашениот ураниум се детектира [ http://archive.ph/GTeuL#selection-627.0-635.152" rel="nofollow - 9 ] имаат може некакви пајак-гајгер-роботи во Царина и Железара!? вели подоле во цитираниот пасус > фрагментс практикли итс импосибл ту би детектед, можеби мислат таму на фрагментс оф фридом кои дел по дел вие си ги распродавате на разни начини еве гледаме велат наскаро и со официјално отанизирање некој поголем неуставен бидејќи за членство немаше референдум кој е изричито наведен во Устав дека мора да го има, пак и пак ќе повторам Уставотворен Елемент е Народ а не неговите избраници ем во Устав стои мора народна референдумска акламација за стапување во воен сојуз или политичка унија, што ако на ваков начин удбалитичарско-собраниски некој ве фрлеше во прегратка на талибанци, ајт каква разлика има меѓу неоконци и нив, едните муслимански другите евангелистички фундаменталисти, а вие демек вака немало да биднете исти, како, можеби како малџија кој со мафијаш се дружи ем во злосторите му помага, бреј ни талибанците не се толку забегани напротив тие си бранат Своја Земја а неоконците окупираат не само нивна туку и многу туѓи!? но да е посмешно неоконците се токму извозени од месоните та и тие не се криви што некој им врзал машна и вози ли вози, Но се’ повеќе Народ го препознава тоа и одбива да е слеп послушник и полтрон без свест за одговорност!Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 04.Февруари.2020 во 00:44


и ајде косоварите на тоа биле приморани во безизлез заради малтретирањето од удбашите, мислам и вас да ви суспендираат Устав може така утре сред сЕд би прискокале па во очај и со месони би се ујдисале доколку не е нивна nwo матрицата, но и тогаш јас би рекол немојте како Монотеисти да си го дозволите тоа! но ко за беља кога вас веќе ве привикнале како македонци да си прифаќате преќутно ремонтирање на Устав па зошто утре би ви било склет ако ви го суспендираат!? само што подрака со се’ таквиот евроатлански галиматијас си одат и еугеничарските агенди за подобна генетичка припадност на идна ариевска nwo раса, и ајт да речем и тоа ќе го проголтате по равенката како први тако други ем си имате искуство од фнрј претходно, но што кога ќе ви кажат епа народе маусдонски на ред е и признавање и прифаќање на универзализам како ован-лов религија за сите во ист кош да ве стават в пеколот потоа!? сето ова за мнозина сигурно ќе биде не ту-мач туку екстра-ту-мач-ту-хендл, што не значи дека не се абериве на место туку како во однос дадените околности апропо истите вие би се поставиле бар ко подосвестени, хм [ http://archive.is/pzMfK#selection-3361.298-3361.660" rel="nofollow - 1 ] нагаѓам вака метафизички но вистина е дека не сум паметен да речам дали сте си шитнале душа и кога други ве турнале во казан а вие сте рамнодушни за тоа, рамнодушни бидејќи вам битна ви е само мантрата - нека има пари нека има енлајтмент-брадерхуд виа соединети европски држави - а за се’ друго внуци нек му ја мислат, иако се’ понеизвесно е дека таквата иднина во полнота ќе ја живеете како богатсва и дружба, навистина сизифовско прашање ет дали не е ноу-ритрн околност вашето отанизирање, хм хм хм, незнам, повторно тоа зависи од Вашата Слободна Волја која сепак е здраво измасирана од еа-агитпроп да веќе (една онака) две децении турбо си припаѓате во трансои по еа-учипување, a заради што дури и официјално да ви рече некој еа-детерминист ајде играјте го сатанското вие ќе си мислите опуштено ќе да се мајтапи тој некој онака ко за на карневал во Вевчани, а оро ко оро чим сте се фатиле и ќе си го играте, како беше онаа поговрката ќе дадеш два гроша за да се фатиш десет за да се пуштиш од орото, арно ама имаме Православие та со фокусирана Молитва навистина Чуда се случуваат, само што некој од петни жили се труди да ве држи во хедонизам и конзумеризам попарени (макар петпарачки за разлика од запад) а така фокус се’ потешко и потешко имате за Спасение на Душа! него тоа за тоа, да не почнете наскоро да бркате и енлајтмент-спасение на тело виа форевер-јанг вајб чим отанизацијата не ве боле, а и’ за да не ве чеша можете да си ги поканите Бил и Мелинда на гости да ве трогнат, мислам имаат една летна куќа во Трогир а ко зимска балканска идила нели вие би им отстапиле полтронски некоја по македонските планини, глејте и Македониум ако можете рентајте им го за кафиќ како вип еугеничарски филантропи, што да не чим устав заради отанизација сте шитнале што пак македониумот да не го рентате за еугеничарски туризам, само тоа прангите расфрлани околу него стајте си ги на раце та некој да се сети утре дека работата скроз забегала а никој воопшто пет пари внимание не дава на тоа, како кога вашите удбалитичари ги интерсираат само под-тезга идеали та дури зел за тоа да ги укорува секој ден Мајка Тереза како лепрозни во еа-светогледот, се радувале ќе сркаат евроатлански-нектар а всушност кутлачата полна месонски чемер и јад!

не би било во ред да ги спомнам провакцин филантропите БМГ, а да не образложам зошто велам дека се вип-вакцин промотори, та иако на прва површно земено тие промовираат Здравје за Третиот Свет доколку се земат за точни аналогиите дека дипстејтовци си имаат и официјална агенда ако не за еугеничарска депопулација тогај за еугеничарска контрола на популацијата, тогаш посекако вип-промотори на истата се Бил и жена му како јавно најекспонирани! веројатно туку би влегла во шема формулата > на вересија слава и милијарди не ти даваат месони, а на крај доколку сакаш да поживееш да не доодработуваш нешто за нив, во случајов веројатно се одлучиле дека навидум најбезболно би било да се вклучат во вакцин кампањата, за во исто време да одработат ем тоа да им годе филантропски, хм, запирале вируси, кои всушност дипстејтовци си ги пуштале претходно да експлодираат, а и самите сигурно абер немаат што се’ има по вакцините и дали некој не си тера преку нивни грб така некаква склет депопулирачка агенда, конечно така најлесно е утре да биднат земени за криви гејтовци ако низ гејтот замине некаков супер-склет та да можат дипстејтовци и од нив парализираните институции да се амнестираат на мала врата!? којзнае може треба и поексплицитен да биде нивниот пион него обично [ http://archive.is/3twS1#selection-469.312-481.59" rel="nofollow - 1 ] кога и покрај таквата експлицитност некој ќе пробува истата да ја демистифицира без нејзина деконструкција туку да ја зтрупа со абе тој рекол и праел многу убаи работи па не му го земајте ова за зло [ http://archive.is/F9pyD#selection-713.0-717.140" rel="nofollow - 1 ] ето тој се излајал ама вие лошо сте го разбрале, бреј каков спин! не ми е јасно како не сконтале дека Повеќедетно Семејство повеќе прават ем од Патријархални Причини религиозни или социјални ем за полесно да приживејат како Семејство бидејќи екстензивно ја обработуваат земја, конечно бар 10% да му се раздолжеше западот на Третиот Свет за неколкуте века експлоатација та сигурно поинаку ќе стоеја работи, бар за нив да ги направат бесплатен софтверот (после еве да речеме 5 години) како побрзо би се развивале та се’ повеќе и повеќе Народ ќе нема потреба од зголемен прираст, НО така ќе имаат конК*ренција и ќе нема кого со лесно да експлоатираат, а ко што си навел и Кисинџер 1971-ва тоа ќе им било и безбедносен ризик на дипстејтовци бидејќи така немало да можеле со лесно геополитички да си ги возат оние кои можат! хм тие не знаат што да им прават на своите Деца кои не им се уклопуваат во поредок [ https://dogbrothers.com/phpBB2/index.php?action=printpage;topic=1565.0" rel="nofollow - 2[url - - а не пак да им се замараат на туѓи, најслесно ушкопи ги и мукла таман за сите еа-детерминисти да си се спокојни! само што не удираат само на репродукција туку гледаат ако може да поентираат и на депопулација [ http://archive.is/OTUsv#selection-593.4-667.66" rel="nofollow - 3 ] сепак може погрешно е анблок да се тврди дека сред сАд и во 70-ти имале еугеничарско-геополитички агенди та намерно некого сакале со хив да сотрат, туку ете имале може само намера да потстрекнат страв за промискуитет во Африка па и Америка како континенти, можеби и во цел свет, само што да речеме apeal-аготпропот излегол од контрола, та сега е на ниво на континуирано стабилна епидемија, но од која (иако смешно-трагично) на ангро некој воедно и си профитира, иако и биг-фарма може немале таква намера но си легнале на брашно, но ова е случај со многу болести не само вируси а особено канцер, а сега бидејќи фармацијата станала озбилен економски мотор на многу економии тие и да сакаат нешто на поарно да истераат (пр. решавање вируси и канцери со Ултразвук наместо зрачења вакцинации апои) просто не смејат тоа да си го дозволат, особено не сред кашатализам, повторно, што не значи дека тие си имале некаква склет агенда но станале заложници на онаа која си ја имаат паднатите-духови-анатема-на-нив, за сите топтан испреплетени во таквата стапица почнуваат еден на друг да си пречат наместо да се помагаат за од истата да излезат, што сигурно на мнозина и да им е јасно бадијала бидејќи преку ноќ супституција за приливот на средства од фармацијата нема, ниту ќе има, а сигурно има и такви кои од сето ова гледаат да извлечат и корист биле тие месони биле трансхуманисти во костец своите идеали и агенди, па ако неkoго сакате прецизно да таргетирате тоа не се Луѓе. Луѓе ко Луѓе ќе згрешат и има простор да се Покајат, арно ама како тоа да го сторат оние елити кои од глава до петици се обземени, та не чекајте на нив туку Молете се за нив што ако е случај останува само да се надеваме дека нема до крај да забегаат!
кога веќе спомнав метафизика, убо е да посочам на една чудна поинаква појава која за многумина е сулуда теза, а за која јасно никогаш нема да дочекате аргументи бидејќи во прашање е духовна интервенциа, а евентуално да им Верувате на Збор на Светителите во однос слични појави! та ќе речам, освен што постојат некои склет елити кои спинуваат еугеничарски трансхуманизам, има и битија над нив кои имаат може не иста таква но компатибилна агенда, знаејќи дека штом Луѓе си дозволат да бараат преку Леб погача така ќе си загинат Благодат та и полесно утре нивните души ќе станат нечив плен! во случајов слинењето по долговечност на земјата би била таа погача што се форсира како идеал кој би осигурал да си играат генетичарите без запреки сп crispr-оина, што знаеме дека се’ повеќе наидува на осуда заради неетичките експерименти и логично е да мора да се регулира! но тука почнува и пропагандата која во научниот свет оди налик ало Луѓе ракои вируси болести ќе лечиме та не се пишманите за химени, иако час потоа химерите ќе станат и клонови а тие нормал ќе си барAаат права итн., нејсе, терале како тераат агитпорповски мнозина - НЕСВЕСНИ не само за риците - туку и кој најмногу од сето тоа на крај би профитирал ако излезе од контрола работата, а ќе излезе бидејќи трката по профит гарантира киксои за кои воопшто многу мамонистички-наштимани луѓе не ги јаде совест што како пуптаат, а седостапни технологии како crispr тоа и го наговестуваат, НО постои и вертикално индуциран агитпроп за кој не масони туку самите паднати-духови-анатема-на-нив го спинуваат, та ќе речам нешто слично како со евентуални нусефекти од статуесување на документарецот Медена Земја [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27473&KW=%EF%F0%E5%E2%E8%E4%F3%E2%E0%F2%E5+%E2%EE+%EA%EE%ED%F2%E8%ED%F3%E8%F2%E5%F2&PID=3152665#3152665" rel="nofollow - 1 ] во однос трансхуманизмот се има појавено некој химера-стреин филм кој како таргет група ги има микробиолозите поточно генетичарите, кои вака се мотивирани да лобираат да не се саботира потрагата по земна телесна бесмртност, бидејќи нели ако има некакви забрани или граници така ќе распалат мафијаши место да си уживаат мутанти, а капак постои и повик за сочувство бидејќи уфрлени се деца како оправдана мотивација! ова ко филм не е еугеничарско-геополитички агитпроп, туку ова е потсвесен еугеничарско-идеалистички агитпроп, ем со помош на Thelost-The100 филмска ѕвезда - која вака утре на младите надежни генетичари ќе им порача Заборавате на Биоетика, а да е посмешно во филмот како лајтмотив е бркање долговечност но преку потребата од забранета технологија - таму специфично матичните клетки - а за општествено да се стигне до стабилни химери | ајт ненамерна еугеничарска комедија, од повеќе аспекти посекако, но од каде да почнам >>> режисерот ко тазе приучен извадил за SF речиси А-продакшн ексранизација на своето сценарио што е до техничкиот момент [ https://www.youtube.com/watch?v=_SBjAiUUH-Q" rel="nofollow - 2 ][ http://filmpotok.ru/film/shtamm-himeryi.html" rel="nofollow - 2 ] а што е пак до инспирацијата вели се’ е онака најслучаен негов порив [ https://www.voicesfromthebalcony.com/2017/12/19/interview-maurice-haeems-director-chimera/" rel="nofollow - 3 ][ https://en.wikipedia.org/wiki/Chimera_Strain#References" rel="nofollow - 3 ] што делува некако ти-гуд-ту-би-тру, сепак кога духовите ќе се замешаат верувајте ми на збор работите одат подмачкано, посекако и оној месонскиот агитпроп по блокбастери е индиректна нивна манџа, но кога истиот ќе се препознае по сите страни малку станува навистина морбидно колку turbo се атакува на Човештвото да се фрли во прегратки на заборавот! негово право т.е. на Чоеко да дума како му чини, исто ко и во случајот од евентуални нусефекти од популаризацијата на Медена Земја та и нашите филмејкери воопшто не ги наоѓам некако за склет, само ете не го препознале моментот од каде аш тогаш поривот за таква идеја така да е срочена, хм кој видел какви се музите ова и ќе му биде јасно од ваков аспект како го предочувам, но да речеме не сум во право и никому ништо, а што ако сум, во тој случај на атака е одредена таргет група, со Медена Земја евентуални идни рурални реемигранти налик видете што ве чека треа да сте милион посто хардкор за да успеете во намерата, дури потоа некој снимил јутјуб клип опа Атиџе пее ќе се сели во град, нејсе, а во однос химера-стреин се таргетираат потсвесно микробиолози налик Yo внимавајте не се соблазнувајте околу комерцијализирањето на генетичкиот инжињеринг инаку ете тоа како ќе заврши несреќно доколку оставите светот да се обедини Биоетички против клонирањето! мислам креативност ко креативност обично ни авторите многу не се замараат со времето и контекстот во кој пуштаат некоја идеја да плива, само што сето тоа некој фино го спинувал правовремено неретко еа-елитите, а неретко духовите, неретко и топтан! ова не значи дека технички некоја приказна е терсене напротив и во двата случаи интересна за проследување речиси лапни-голтни кадри, само во чудни времиња испуштени како ултра наградувани, не дека не заслужиле, туку ту-гуд-ту-би-тру, ама ајде нека ви биде дека се’ онака најслучајно си се случува! Но има една интересна гачка во химера-стреин лајтмотивот за спасување на децата се врти околу матичните клетки, односно цела склет околност е бидејќи Биоетичарите ги забраниле, вели без нив не е возможно да продолжи експериментот, а ко за беља во реалност работите стојат обратно токму нив ги забрануваат еугеничарите, бидејќи со нив полесно би опстанале денес тешко заболените кои впрочем им се анфит да постојат во нивниот еугеничарски матрикс каде тие би низ индуцирана селекција да преберат кој е достоен за живот на планетава, мислам ако не беше така зошто тогаш ја заташкуваат на ангро Техниката за Добивање Матични Клетки од Епителни+Лимон [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1730&KW=stem%2Dcell+research&PID=168541#168541" rel="nofollow - 4 ][ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=742&PID=213468#213468" rel="nofollow - 4 ] хм кутра Јапонка си ја праеле абдал некое време, а сега пак бутај аберот под тепих бидејќи така не само фармација што би имала помалку работа ами и агендите на еугениката ќе биднат озбилно подзакочени! верувајте ми на збор ние како Луше за еугеничарите сме само статистика!
Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 04.Февруари.2020 во 22:23
за да не се соблазните и суеверно да се понесете, велејќи си > ау духовите си играат како сакаат, убо е да се потсетите дека се’ е Божја Промисла но во костец нашта Слободна Волја, а бидејќи некои елити својата си ја поклониле каде нетреба ем мнозина во Бога не веруваат па и се случуваат разни зицери не само како склет идеализми туку и агенди а посреди нив и спинови кои и без да сакаат потоа мнозина ги одработуваат, вака може да се рече и јас и сите Христијани сме несвесно дел од Божјиот План да и покрај тоа што сме во пад како Луѓе (сепак ниваму нитаму) да што повеќе Души да се Спасуваат јасно доколку сакаат, та еве во однос каков и да е терсене агитпроп за Човештвото да се држи во непознание за Вистината или пак протнување на месонски спинои на мала врата, веднаш потоа и Бог делува разобличувајќи ги истите, во однос биг-фарма склетот и неетичноста за тоа филмски пример е Констант Гарденер [ https://en.wikipedia.org/wiki/The_Constant_Gardener_%28film%29#Plot" rel="nofollow - 1 ][ http://filmpotok.ru/film/predannyij-sadovnik.html" rel="nofollow - 1 ][ https://books.google.mk/books?id=IMfQCgAAQBAJ&pg=PA142&lpg=PA142&dq=constant+gardener+eugenics&source=bl&ots=kA4-Ww9iyZ&sig=ACfU3U1FI-a-9OCR859c3866Vm4KtdcmFw&hl=en&sa=X&ved=2ahUKEwit1s-BuLjnAhVUShUIHU-yArYQ6AEwFnoECCEQAQ#v=onepage&q=constant%20gardener%20eugenics&f=false" rel="nofollow - 1 ] додека во однос до кај се’ може да дотера како фетиш (сред либерализам) таквата забеганост супер пример е Антивирал [ https://en.wikipedia.org/wiki/Antiviral_%28film%29#Plot" rel="nofollow - 2 ][ http://filmpotok.ru/film/antivirusnyij.html" rel="nofollow - 2 ] ова е уметнички начин како да се допре до Народ за да почне да дебатира да поставува прашања да не е пасивен и им остава на елитите (кои неретко се корумпирани или лесно се корумпираат) да замижат ширум на двете очи, кои форшор со грејтер гуд ќе се правдаат, налик за сервилноста за возврат добиле ветувања за бизнис клима или безбедносен чадор, Но се прелажале бидејќи ни од блиску не биле свесни со кого садат крастаици, а нема ни кој да ги предупреди нели з’ш ништо, ама баш ништо правовремено да извадат ет на ачик туку грото политики претежно постфестум се истураат во јавност со образложение дека се работело на случајот и не можело поинаку, точно ако сеуште живеевме во 20-ти век и немет интернет па неизводлива би била 100% транспарентност заради недостаток од административни капацитети, а кога работите би биле ко истакнати и јасни правовремено Народ многу полесно би се носел со ризиците него постојно кога чекаме само на Божја Милост за некој свиркач инсајдерски да срипа! но дефакто како Луѓе не сме оставени сами на себе, колку и некој терсене да терал или пак на тони некој перел мозок, но повторно заради успаност дефокусираност тривијалност рамнодушност или потиштеност повеќето Луѓе фатени во месонската пајакова (денес најчесто фејкбук) мрежа својата Слободна Волја [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&KW=%EA%EE%E8+%E2%EE%EB%BC%E8+%EF%EE%F1%F2%EE%BC%E0%F2&PID=3127347&title=nwo#3127347" rel="nofollow - 2 ] му ја отстапуваат за обработка ако не злоупотреба на анатемаго, што се случува на сите нивоа од наука па се до уметност, неретко и несмасно несакајќи или наивно правејќи зицери кои ќе им одат во прилог на месоните, СЕПАК штетно е да кренете раце бидејќи вам ви се чини дека тие се’ и сите ги преплавиле, не, тие само сонуваат некаква трансхуманистичка вечност, а факт е Господ тоа нема да го дозволи!

Кроненберг млади ето на прва дебитантски зел екстра тема за обработка, која за жал може да бидне и инспирација некому, но дотогаш ќе ви биде вам некакво огледало уште сега онака колку индивидуално но и колективно сте навлечени на вакцините како ултимејт чаре за склет-вируси! вториот пак му филм е шорт кој исто поентира колку на пат е биониката да ви земе психа за диџитал пеглање по психотерапевтски ординации [ https://www.imdb.com/title/tt8755868/plotsummary?ref_=tt_stry_pl" rel="nofollow - 3 ][ https://www.youtube.com/watch?v=LlyC2qObmuM" rel="nofollow - 3 ] знаете онака да не се замарате да се исплачете на глас туку на тоа да сте стимулирани ако не програмирани по потреба веројатно зависно од социјалниот-рејтинг (за кој имате урнек како би функционирал во иднина)[font], само ви фали да се поучите дека ако и денес зад конзумеризмот стојат духовни-аждаи-анатема-на-нив така и зад елитите неретко кои потоа сите ве водат со своите фатаморгана идеали баш во амбис, иако ќе ве плашат ако не е по нивно тоа сценарио ве чека, - ajmeeee каков спин да ти вели некој ако не се фрлиш во оган ќе изгориш, што во однос вакцинацијата најпластично моит да се дофати како предожба, но сето тоа тера и во однос бројлерлукот лихварлукот мамонизмот топтан, прво ќе ве поалчат потоа и ќе ве навлечат а на крај и камата ќе си платите! ова пак најубо филмски може да го ѕирнете како ОБЗЕМЕНОСТ на сите освен елитите виа филмо БРЕНДЕТ [ https://en.wikipedia.org/wiki/Branded_%282012_film%29" rel="nofollow - 4 ][ http://filmpotok.ru/film/moskva-2017.html" rel="nofollow - 4 ] "(заплетот е токму после 1 час така да рипнете остатокот (ако не сте филмофили)) каде зависностите од конзумеризмот се опишани како фантазмагорични демони кои паразитираат од/на нашата ненаситност, односно инерција кон сластољубие, претпоставувам зад среброљубците се влечат сиџими од златни кованици, затоа и’ осеќаат метален вкус в грло штом се дочепаат до своето благо, после Народ бил прегорен и рамнодушен, добро утро!" а преку ваквиот абер полесно може ќе го дофатите и следниот, да не само што ве плашат со вируси и програмираат виа филмои дека - вакцин ис Д онли веј аут - туку вие топтан како конзум-публика сте си во еден претплатнички транс, зомби, ЗА такво нешто уште сега сте спремни потсвесно, прашање е само на време ко такви кога и физички ќе ве сподобат за тотал бреиндед реалност!? дрма де дрма! ве дрма ли дрма! а вам ви дреме!

NaRubuZnan. ~ Dr. Korana Simonovic ~ Komercijalizacija emocija i straha
некаде 9-та минута говори за флуиден страв
а дочекавме денес и буквален, стимулиран конзумеризам
- лив јор лајф нау, мејби ју донт хев ноу тајм -
околу 23-та минута имате супер фракинг аналогија
конзумеристички апликативна и на популарните пандемии
бреј вистина тачки, овладавање конзумента путем емоције
- импринт фридом коз ју донт хев ит, со ју вонт гоу депре -
- статус, корпоратли хелти, мостли д ворлд економи! -Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 06.Февруари.2020 во 04:44

дека по дефаулт оваа логика важи кашаталистички и за корона вирусот тоа не сум сигурен дека е случај, а доколку е јасно дека со епидемијава јуанот ќе ослаби а доларот зајакне [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16040&KW=%BC%E0%EA+%BC%F3%E0%ED+%E2%EE%E5%E4%ED%EE+%E7%ED%E0%F7%E8+%F1%EB%E0%E1+%E4%EE%EB%E0%F0&PID=3153008#3153008" rel="nofollow - 1 ] па така америте би биле помалку конК*ретни за извоз што како помал извозен обрт ќе го зголеми трговскиот им дефицит, Сепак макроекономски би имале подома поголем капацитет за потрошувачка што пак им одговара на банкарите та евентуално вака да е штиман како К*ршлус корона-вирусот, а дали е тоа случај сигурно нема да ви јават на разглас!

но да речеме се случуваат зицери и ова е кинески виа нивниот лабос во Вухан, макар нема никаква логика во тоа освен ако намерно сакале да си саботираат економија, та случајно или не, кинезите реагираат експресно и масивно НО со помалку агилен пристап вртејќи претежно преку карантинот со супер палијативен а помалку превентивен медицински пристап, т.е. во вториов случај освен што е задолжително носење маска и мерење температура (на јавни чек-понит и комерцијални влезои па и кондоминиу-комблокои за домовуње) нема друга подобна-превентивна-поука ако не задолжителна-кризна-мерка за стерилизација напростор но и имунитет, бар не разбрав дека тоа е случај, пардон имаат влажни марамчиња по кондоминиум-ите пред и во лифт ( https://youtu.be/XimYsR1DPRA?t=488" rel="nofollow - ) НО немаат никаде инфо дека впрегнале иницијатива за мас-дезинфекција на јавни површини виа UVC-неонки [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1487&KW=uv%2Dc&PID=124615#124615" rel="nofollow - 1 ][ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=14&KW=35w&PID=229444#229444" rel="nofollow - 1 ][ https://web.archive.org/web/20100422224834/http://milenko.com.mk/forum/showpost.php?p=130902&postcount=209" rel="nofollow - 1 ][ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1487&PID=202358#202358" rel="nofollow - 2 ] што би било корисно и за по дома (во кој случај може ќе треба да отворат соодветна фабрика во секој град кинезите) а ноу-хау за кое изгледа нашите удбалитичари ќе чекаат сино-знаменце за да сторат соодветна регулатива за во кризни вирални ситуации, чунки побрзо ако Народ влече отштета зошто во ЈСП или ЈП-а и ЈИ-и закачил некој вирус а таму никој ншто не превзел за озбилнa дезинфекција на простор (освен нели поминување под со џогери стари 5 години миинмум та бар нив да ги дезинфицираат) практично сега имате вакви неонки по тоа фрижидерите во маркетите но кои зрачат директно во вас додека пазарите а што не смее да е случај бидејќи не само што е ризик UV-C зрачењето за ретинопатија туку и по меланоми, тие треба да се скриени внатре и да зрачат надоле, а евентуално навечер да се спуштат завеси и цел маркет да се дизенфикцира без да има склет по минувачи, мислам изгледа абдали се по хируршките сали што недозволуваат влез кога има UV-C дезинфекција вон работно време, прашајте дали тогаш таму и доктор смее да влезе! а камо ова да беше норма и за ресторани сендвичари школски кујни и мензи, та и хотели и хостели бидејќи многу што од бактерии паразити и вируси ви носат тука и туристи, ем така и самите туристи би се почувствувале психички стерилно од секлети ако ова им е стено до знаење, на страна што тука ризиците од зарази би се сведувале на минимум колку е можно повеќе, бреј хасап чисти со ова чисти со она, а колку далеку поефтино е да се озрачи простор со UV-C неонка! генерал електрик имате застапник чинам в тоа зградите кај Педагошка, а филипс едно време седиште имаа во куќа во Лисиче, кој каде е сега незнам, но би ви препорачал ако сте хронично болни а подома ви влегол некој вирозен убо е да си озрачите дневната ако не одма тогај навечер, што вели епидемилогов вирусните честички - ар турбо спрединг ин винтер - [ https://youtu.be/DPM98UiplGE?t=3141" rel="nofollow - 3 ] но ете во вторта фуснота вели германците имаат иновација која ништи едноклеточни склети и без зијан по здравје кога зрачи, сaмo кој има за тоа камен, во кој случај тој би си зел и со UV-C опремен еркондишн ...

кога сме кај заштитата пак на медицинските работници чув се жалеле немале доволно залихи на маски кај нас, а се прашувам дали сеспремни на ниво ко за борба со ебола [ https://reliefweb.int/sites/reliefweb.int/files/resources/UNICEF%20Guidance%20Note%20for%20WASH%20Packages%20for%20Ebola%20Care%20and%20Treatment%20Centres%20-17%20Oct.pdf" rel="nofollow - 1 ] или и тие ќе бркаат ко кинезите ретровирални лекои ко за сида во борба со коронава ако ги здрма та да се леча како најекспнирани на таков евентуален ризик, сигурно не им зрачат ординации и ходници со UV-C ко што тоа го чинат во операциони сали, иако паметно е сами тоа да го сторат додека ФЗО се смилува и нив поозбилно вака да ги реосигура, којзнае може ќе им набават и ретровирален ноу-хау од џерм’ани нели откако вирусот здрма да можат да се борат полесно со инфекциите ко пневмонијата [ https://rutube.ru/video/a55630bafb0c554e6d92032084d4c6ba/" rel="nofollow - 2 ] бреј не сум видел етимолошки како дошло до џрм, за шваби разбрав, ама и ним изгледа не им пречи кога не ги викаат Дојчланд, проштевајте озбилно за дигресијава воопшто цел дезинфекциски пост со кој сепак некако технички и се застанува на опаш на биг-фармата бидејќи вака помалку би им трошеле залиха!


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 06.Февруари.2020 во 22:11
ах дигресии, да не се навредат германци што се мајтап ем на нивна сметка виа пежоративни-идиоми кои така некој им ги закачил во минатото [ https://www.quora.com/Is-there-a-connection-between-the-words-germ-and-German/answer/Mikka-Luster" rel="nofollow - 1 ][ https://forum.wordreference.com/threads/all-slavic-languages-%C5%A1v%C3%A1b-cockroach-swabian.775314/" rel="nofollow - 1 ] па ќе речам еве ние си имам еден свој современ т.н. маусдонци, иако помалку боли кога сам ќе си го закачиш особено што тоа ошлo низ стрип ко нацикоминетрна на Ацо-Д-Рембренд [ https://i.postimg.cc/jSqSLXsz/Mazgi114.png" rel="nofollow - 2 ][ https://www.scribd.com/user/5670279/nenadtr" rel="nofollow - 2 ] та нека ми простат џрманци ако сум ги удрил у национален нерв по грешка на мајтап, само да не отидам на утикмица у Келн ќе ме прават колонска :)

патем ако нешто од ова (во горнио пост) стане норма истата посекако ќе бидне конзумеристички наштимана [ https://www.youtube.com/watch?v=dS2y3USZ_fI" rel="nofollow - 1 ] онака козумеристикЛов-ис-д-ансвр-ивен-фор-стерилизација, која нема државата да ја спроведе туку вие за неа ќе си ја теќеравите, но ајде тоа, туку како би излегле на крај со фармација (потикната и помогната од удбалитичари) која ќе ви опере мозок дека Алкал-чарето за Имунизација најубо е да си го фтасате виа витамини макар истите се вештачки синтетизирани и спакувани во најдобар случај концентрат-таблети, мислам ај дошло нож до коска па сте пред кинење конци заради вируси или бактерии па да прибегнете (ко што велам погоре) на вештачки вит.ц во грамои па и некако, но да си товите организам со хемии бидејќи на нив по дифолт имало етикета Витамин или Минерал Тоа навистина не ми е јасно, но што сте вие криви што нема каде ова денес фино да се издебатира што од таквите хемии кога и како поминува ко корисно во организам, да не сте чуле занекој локален или глобален фармаколошки еФорум каде би елаборирале своите аптекарски-халуцинации фармациите, арно од нив сигурно мнозина имаат сред безизлез аир иако по форумула едно опрај десет други расипи! туку ај што држава и дреме за стерилни јавни површини та бар да му пуштеше на Народ ефорумско место за ука како најубо и најздраво да си стерилизира околина ако не другде в себе, евентуално до сега плафон беше само паблик-агитпроп ко оној на дпмн порано да низ реклами на жими мајка Народ го учат што треба да јаит [ https://www.youtube.com/channel/UCfS6kNPzrbyDmSmd8j2oRXA" rel="nofollow - 2 ] конумеристички-агитпроп ко во првата фуснота но не корпорациски туку удбалитичарски! но почекајте има и побетер това асли-глобалистичките ботови овдека нема ништо тие да ви перат мозок оставајќи фармција да си одработи за нив! Вистина ви загина ли в тело природно витаминот-Ц спремни ако до вчера завршувавте на рециклирање наскоро ќе ко такви ќе ви дадат борјче за бионичко учипување виа месонско-луциферијански шеми, што би рекле Кен ќе ве стеглаат ко Бамји бидејќи ви прегорел мозок од хемии, а после летајте вие со паметот, бреј какви психодолечни пророштва терале своевремено!

Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 08.Февруари.2020 во 04:20

малку измиксана дума тоа последната од последниот пасус горе, та да посочам дека она е трибјут видео [ http://mute.com/mute/new-video-for-vitamin-c" rel="nofollow - 1 ] кое супер се надоврзува на кеновата во костец мојата аналогија За Тоа кај би ве дотерал живот доколку си арчите Виттамино Ц во кој случај ТиНеСиТи а некој тоа може да го злоупотреби во овие времиња а посекако виа фармација и порано [ http://archive.is/UpnvK#selection-3565.0-3569.18" rel="nofollow - 2 ] што немора да значи доколку не се секирате уште колку живот имате за живеење на овој свет, во спротивно посекако ќе брлате фармации хирурзи па и бионичари само за да си развлечете воздишките макар и ве сториле тенеќе! не дека е склет работа по дифолт биониката, навистина како протетика е чуден благослов за сите оние Луѓе кои се или останале без екстремитет, та макар истата е и арпаџик ко за немоќни [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1487&PID=119695#119695" rel="nofollow - 2 ] но кога веќе тоа преминува во замена на колабирани внатрешни органи со електротехнички направии тоа мислам е повеќе од глупост во најмала рака бидејќи терсене-живеачка ќе стане тренд, онака има закрпи па пукај по све стране нек му ја мислат доктори, а доктори ко да не им се у џеб на еугеничари па ќе стане така инстант норма ТиНеСиТи-АмаСиТи и кога не си [ http://archive.is/9900G#selection-807.713-819.602" rel="nofollow - 2 ] смешното е што биониката развојно се турка толку упорно во плафон особено денес во време кога со терапија како Матични Клетки секој оболен орган може да се поправа та ете дури и речиси-слепи очи се обновуваат целосно доколку останал бар еден процент живи клетки од нервот (ко што упатуваат аберите погоре од втората 4-та фуснота (од 3-тиот пасус) во 2-от пост (од оваа страна во нишкава)) само ко за беља оваа неинвазивна терапија воопшто не се форсира во медицината масовно бидејќи така за чем нужда од фармација, нели во тој случај кому потреба од приватна бионичка хирургија итн. итн. Навистина што треба да стане за да државата кај нас исфинансира еден ваков Матично Клеточен Медицински Иститут како брзо и лесно би стигнале до ноу-хауто на јапонката и сличните нанеа доктори, колку пари треба да се издвојат за епрувети столчиња и микроскопи АЛО АБДАЛИСТАН све ќе ве учипат ако не се опаметите и не престанете на вашите транснационални удбалитичари да им верувате кога ви велат да да ќе биде (и ќе ве биде) кога ќе ви донесене нова приватна клиника за и она што го немате да си го шитнете на еугеничарски фиљантропи, мислејќи тука пред се’ на отан и сЕд како банкорп портали, зар си мислите дека нешто од нив на вересија ќе добиете, Чукнете Си Глата, само доколку сенародно не се фокусираме со заеднички сили кон поуба иднина истата никогаш нема ни да дојде виа банк-корп учипени удбашана и удбалитичари кои до сега ви кроеја политиките само за на мамонистичко буниште ...
се опуштив ко за крај на мое верглање во нишкава, а овие последниве 4/5 поста требаше да ги срочам всушност концизно во еден без дигресии од типот што би праеле во случај на склет-вирусна-пандемија пр. дали би ја напуштиле невеста ко во 54-та минута од предожбава [ https://en.wikipedia.org/wiki/Carriers_%28film%29#Plot" rel="nofollow - 1 ][ http://filmpotok.ru/film/nositeli.html" rel="nofollow - 1 ] или пак би скинале заедно ко во 74-та минута од следнио филм [ https://fr.wikipedia.org/wiki/Hostile#Synopsis" rel="nofollow - 1 ][ http://filmpotok.ru/film/vyzhivshie.html" rel="nofollow - 1 ] можеби ако во прашање е https://en.wikipedia.org/wiki/Clostridium_tetani#Role_in_disease" rel="nofollow - бактериска // https://en.wikipedia.org/wiki/Botulism#Cause" rel="nofollow - сиктериска пандемија (a ако ви се може) би еволуирале ко во 99-ma минута од GAG [ https://en.wikipedia.org/wiki/The_Girl_with_All_the_Gifts_%28film%29#Plot" rel="nofollow - 1 ][ http://filmpotok.ru/film/novaya-eraz.html" rel="nofollow - 1 ] дигресии кои се скроз дефокусирачки во однос останатите постови и како истите се онтопик фуснотирани, но еве како би стигнал до аберот да ја подоправдам и Фармација дека без неа навистина во Многу случаи нема да видиме бел ден ако спржат озбилни зарази и болести, тоа и сега е случај и Секоја Чест за Добрите Намери на Фармаколозите, Но озбилен проблем е денес што и тие и ФЗО а потоа и Докторите се заложници на банкорпци за кои банкарско-корпарациски нема друг аир освен да стимулираат надлуничава мас-потрушувачка на хемиски закрпи за Болести, при што озбилно е фрлена на страна едукативната спона на население за Здрав Живот а што повторно е резервирано само за факир-натуралистичко-конзумеристички портали и консалтери, АЛо сами си го дозволувате ова кога не постојат никакви Медицински еФоруми каде и докторите и фармацевтите долгорочно би дебатирале дали и од кои хемии навистина има палијативно потреба, а во исто време на Народ да му се отвори пат за Превентивна Медицина преку Национален еФорум за Нутриционизам и Фитотерапија како Превентивно би делувале во однос Здравјето а не строго палијативно здравствено ...
впрочем недостасува и научна дебата на институционално ниво помеѓу самите факултетлии факултетски! во кој случај ќе почнат помладите колеги да соработуваат некако од спунт и со оние постарите по институтите па макар тие заминале понадвор на работа или дообука итн. во кои околоности би се дошло чиам брзо до НЗС зошто е неопходно секој еден Граѓанин да има во предвид дека Здрава Исхрана е пола Здравје а која е дофатлива само ако имате своја фарма или на некој близок роднина, во кој случај би засадиле и Лимони (иако ќе си ги внесувате изнесувате саксии зиме/лете) како би извадиле и свој Еликсир на Младоста (бреј каков сјај даваат на и ја затегаат кожа) Лимони де Лимони полни Цитрична Киселина, но за то при крај на постов, бреј постојано во овој контекст ми навира поуката на проф.Зиберовски дека ниту најдобрата хемиска закрпа не може да се носи со ефектот од една Иљач органска клетка, би рекол во овој случај 100% точно ако не друго заради неинвазивното товарење на оргаизмот со вештачки вит.Ц кој и така истиот не го апсорбира подобно та само го исфрла уринарно! моја маленкост навистина сум неписмен за муабетов за да тврдам дека ова е Ултимејт Чаре за Имунизација наспрот вакцинација, особено не откако вирусот здрмал и сторил Инфекција та бактериите почнале пуздер да прават, иако ете за таков случај наведувам со големи дози и тоа вештачки Вит.Ц го извадиле не само од кома туку и од смрт Чоеко кој во НовЗеланд се засарсал до умирање (абер страна понапред) ... всушност од каде и какако може да се извлече заклучк колку е битна цитрилната киселина, та прво би рекол се наметнува прашањето као една база која закиселува успева организмот да го алкализира, на што обично ќе добиете ненаучно одговор од алкал-факири тоа е така зошто е така, Но како, еве да пробам со својот полуписмен табиет на тема биохемија да скоцкам мозаичен заклучок ...
1. во некое езеро калциумот го топеле со цитрична киселина [ http://archive.is/XZifl#selection-1437.361-1437.445" rel="nofollow - 1 ] си викаш тогаш 2. цитричната киселина го топи и во бубрези така [ http://archive.is/yCVrf#selection-447.0-447.52" rel="nofollow - 2 ][ https://www.uwhealth.org/files/uwhealth/docs/pdf/kidney_citric_acid.pdf" rel="nofollow - 2 ] но воедно логично ако ја нема а има многу јаглерод наоколу истиот и се таложи ако организмот нема капиците да го исфрли А всуност така и’ се закиселува истиот односно Ph вредноста на крвта се намалува а во кои закиселени околности вирусите се множат ко зајци зарадени во јама! 3. затоа пијте многу Лимон бидејќи цитрична киселина не е исто што и ВитЦ за да си детоксицирате наутро организам на прва [ http://archive.is/Kef3J#selection-655.0-655.311" rel="nofollow - 3 ] иако ете има абер страна поназад за засарсовениот новозеландѓанец кој со големи количини ВитЦ излегол не само од кома ами и не скинал конци иако веќе докторе го от’пишале! 4. сепак освен Превентива како Лимон исто најпатно чаре е Превентива за што помалку внес на секакви кисели гурабии во организам па и градски смог за да организмот има помалку потреба да се расправа со јаглеродниот диоксид односно да е во подолга состојба на rKERBS циклусот него кербс-от [ https://en.wikipedia.org/wiki/Reverse_Krebs_cycle" rel="nofollow - 4 ] впрочем вака не само вируси и бактерии што ќе ништите виа нормална PH вредност на Крвта туку и сите процеси во телото ќе ви бидат топ онака Домашна Лимунада редовно за да што појќе ви оит кислород во мозокот, бреј едно време кога се борев со железо по теретани беше главна норма за сите па и мене што повеќе внес на калциум бидејќи така се ослобудва и повеќе енергија за мускулите само што ете немав абер дека со онаа прва чаша Лимонада наутро фактички сум си се балансирал, дефакто ваквиот rKERBS циклус треба да е на рипит ко Молитва на прв час по Биологија или Хемија во Училишта за Ученици уште од мали нозе па се до големи ноги стојат смерно во Здравје наместо да неможат ко денес од кревет да станат заради турбо закиселен организам, мислам тоа и научно да им е образложено [ https://en.wikipedia.org/wiki/Citric_acid_cycle" rel="nofollow - 4 ][ http://archive.is/ti0CG#selection-1257.0-1280.0" rel="nofollow - 4 ][ http://archive.is/MnDTw#selection-577.277-588.2" rel="nofollow - 4 ][ http://archive.is/MnDTw#selection-929.145-953.15" rel="nofollow - 4 ][ http://archive.is/b0YiS#selection-1019.217-1023.150" rel="nofollow - 4 ] со задолжителен акцент на строфата дека фармаколошки закрпи се нужни само во ургетни случаи!
за жал денес речиси грото се за на Ургетно заради лошите ако не фастфуд тогаш фастдрагстор навики та порано или покасно застануваат во редот на Ф-пациенти на кои со кутлача им сервира систем апои, О апоистанци, тркнете и сега до Нутриионист прво по мени! што ми вели Татко ми, ти ќе ми кажеш, нек ми каже докторката та ќе почнам да јадам Макробиотска Храна ко за промена, авторитет нема што поштуем,да имав и јас З-печат ќе ме слушаа, само што од еден куп пациенти немаат време денес Лекари да ги советуваат што треба во исхрана да сменат, заради што пак ќе потенцирам ИТНО ВИ Е НЕОПХОДНА ПО ЕДНА ГРАДСКА НУТРИ КЛИНИКА каде ќе прво ќе им стори Здраво Мени на пацеинти ко рецепт за по дома а дури потоа евентуално рецепт за во аптека, хм, кои апои со која храна и течности одат, проблем, утре некој може да ги тужи ако тоа не е стокмено и усогласено ко што треба, а заради што повтрно неопходно е да сиизвадат еден бар внатре-институционален еФорум во ФЗО каде сите Лекари би се фатиле на Оро да думаат што колку и како е неопходно во системот да се штелуе за да Народ поздраво Живее! чунки тогаш и за Солта некој ќе ги растревожи дека не само што водата во телото ја врзува, туку и ет потенцијален џубокс за хранење бактерии во кој случај многу цитрична киселина ко што контам синкир може и проблем да напраи [ https://www.jbc.org/content/107/1/119.full.pdf" rel="nofollow - 5 ] значи контате чунки колку неопходен е БАЛАНС-от и кај основните органски елемнти, а замислите вие што му праите на организам кога го товите со хемии кои нели некој фарма-корпец решил да ви ги даде како апче-за-се па и вашиот проблем а вие гутај ли гутај ќе сте се опраеле, после се чудите зошто Свештеници со тешко срце разрешуваат да се Причестите ако апои пиете, што сигурно како непишано правило го скопчале Духовно созерцувајќи ја фарма-гачката некои Светители на кои им е јасно дека ко што од храна или пари си праите страстољубие така и од апои, што во однос храната убо ви е доловено виа вторио дел од филмо БРЕИНДЕД [ https://www.youtube.com/watch?v=3ROgt9qzfww" rel="nofollow - 6 ] и навистина дали ако сте учиени за некоја фармацевска цевка вам не ви се пикаат под кожа разни вона-би-максимум-хелти-демони-анатема-на-нив!? само вие љубете си вештачки-веј-оф-лајф та не се секирајте ќе ве наградат така и со киборг-закрпи како нано-лекои, но после не се чудете кога антени од глава ќе почнат да ви излегваат, проштевајте на ваквиот киборг мајтап, да немате мака, но секогаш мој совет би бил Пробајте да го смените стилот на живеење, ако сте болни тргнете се од стресни места како градска или фејкбук центрифуга со се сите нивни склет вештачки физиологии, а доколку сте паметни ќе почнете да размислувате не што ќе праите на овој свет туку како да се спремите за она што следи потоа! битно вие би сега да се вакцинирате нели!? ех кога во непрочистените вакцини би цеделе лимон пред да ве пукнат!
Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 09.Февруари.2020 во 10:33

имајте наум се’ земно што е многу нечини, а велат имало o.d. и од витамини [ https://www.dailymotion.com/video/x6neh0h" rel="nofollow - 1 ] туку да не ме сконта некој озбилно во однос последната реченица горе, пуштена како рефлекс за алуминиумот во вакцините [ https://vaxopedia.org/2018/06/07/which-vaccines-contain-heavy-metals/" rel="nofollow - 1 ] та ќе напоменам никако не си играјте со некаква интравенозна комбинација на Лимонов Сок [ https://www.quora.com/What-would-happen-if-someone-injects-lemon-juice-into-their-blood/answer/Josh-D-Davis" rel="nofollow - 2 ] ова колку да ми е мирна совест некој да не ме разбрал погрешно бидејќи таа реченица е во сеиџиски контекст фрлена! конечно ако имате од нешто во моментов инстант-гајрет и треба да сте супер внимателни е присуството на алуминиумот во тетрапак-соковите туна-конзервите паштетите тубите и сл. [ https://digitalcommons.calpoly.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1080&context=grcsp" rel="nofollow - 3 ] што е конзумеристички нусефект заради поголем рок на траеење на производите [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1609&PID=128564#128564" rel="nofollow - 3 ] но ко и во случајот со влетување тешки метали во телото посекако и ко таков алуминиумот прави проблеми ко што е наведено во втората фуснота алцхајмер и паркинс на долг рок не ви гинат а камо како и кај среброто да светневте одма та да реагирате со време [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1609&PID=165643#165643" rel="nofollow - 3 ] а дали ќе ви помогне (доколку конзумирајќи таква амбалажирана храна и пијалоци) да паралелно дотурате Лимонов Сок во порциите незнам, но она што е битно е дека Цитрична Киселина ко што може да се види и на видеото топи Алуминиум па веројатно мали рецидиви во желудник така би ги сокапала! но како тоа виа вакцините се одразува на малите детски мозочиња навистина не би шпекулирал! иако вие и од тамифлуто ко што е наведено можете да внесете Жива (mercury) а така да се отруете озбилно виа вакцинација што ете ко што вели во првата фуснота не е случај со сите вакцини! конечно Жива вие внесувате во тело на мал милион начини, пример ретко во случаи кога ви се кршат CFC сијалици па и неонки или пак термометри, а Претежно Преку Морска Храна бидејќи живата велат на ангро ја наоѓаат кај туната и сл. [ https://web.archive.org/web/20111125101334/https://undeerc.org/fish/pdfs/Selenium-Mercury.pdf" rel="nofollow - 4 ] и дефинитивно бар следните две фусноти добро проучете ги [ https://www.nrdc.org/stories/mercury-guide" rel="nofollow - 4 ][ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1780&PID=164001#164001" rel="nofollow - 5 ][ https://www.youtube.com/watch?v=usYuQlZmkqA" rel="nofollow - 5 ][ http://archive.is/zhknJ#selection-4203.0-4389.331" rel="nofollow - 5 ] зо во ист дајне вакцин веркт (ta kade e vasata vakcina stokmena), им дојчланд аба американишеланд (vo germanija ili amerikanija), шпацир бите цум ајн психијатрише клиник вор андерер имфштоф (prosetajtete se do nekoj psihijatar pred slednata vakcina), проштевајте на крајов од нишкава што на ангро си терам сеирџиски, не дека сакам да се потсмевам некому или да глумам паметљакович без конК*ренција, Но навистина ми пречи што моите Внуци можеби вака биле на удар а никој ама никој не ги предупредил Родители дека постојат прочистени вакцини и дали можат самите да си ги набават кога веќе на држава и дреме што купува! ко по обичај никој не е крив што аутизам цевта, а ко за беља ебата само по фејкбук жаборкречината тера! чукнете си сите глаите почнете по невладини еФоруми бар да думате ако не друго та за аберите да бидат долгорочно педантно архивирани и категоризирани, до кога ќе се глупирате сите на тоа воајерската мрежа навистина незнам, фино ви било таму угушени од потпросечноста и информеишн оверлоуд, О мои мили маусдонци сами себе си пукате у глава!

туку вие се грижите за вакцини, а веќе на повидок е нанотехнолошко лекување, та ако можеле аутизам да промовираат системски зошто истиот сега да не ви понудат да го третираат со наноботови, кои веројатно би чистеле потенцијално и со Цитрична Киселина, но во секој случај поубо е тоа да го чините Благодатно-Фреквенциски, особено ако биднат норма тоа xenobot-оите (биолошките нанороботи предочени понапред во нишкава), и ајде тоа туку не е за чудење ако наскоро почнат да ви нудат http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=742&PID=198281#198281" rel="nofollow - bim-плагини за полесно да ги надмините склет-нусефектите од склет-вакцините, повторно проштевајте за сеирама пристапов думајќи немабаре сум некаков антивакцин-ексклузивец а всушност не сум компетентен дури ни за шпекулации на темава пр. немам ни основен абер колку Животи Се Спасени виа вакцинација а колку упропастени заради склет-склепани-вакцини! ЗАТОА и нагласувам камо да видев константна невладина ако не институционална еФорумска дебата за оваа општествена какафоничност ете бар во однос вакцините и вакцинацијата! во спротивно насетувам дека навистина нема да ви загине трансплантирање во реалност на оние резидент-ивл или гоуст-ин-шел предожби, незнаеш само која крајност од нив е посклет, чинам втоата бидејќи тоа би значело ваше долгорочно мрцварење! особено ако сте антиглобалиста со мегафон у рака! може утеха би ви било ако имате како риалити-чек некој миленик кој ќе ве враќа во реалност како не би се отпуштиле скроз со паметот ако ве забегаат еугеничарите слично ко оној песо на МамуриОши во Авалон и ГИШ [ http://archive.is/WByyM#selection-1821.2-1851.85" rel="nofollow - 1 ] та не забравајте го ова кога во меѓувреме си се забављате соодветно видеоартовски! бреј имам чувство дека екранизацијата на шелуванио-гоуст е лапни-голтни пропагадно четиво, иако приказната не е ко што не е ни да трансцеденс [ https://en.wikipedia.org/wiki/Transcendence_%282014_film%29#Plot" rel="nofollow - 2 ][ https://web.archive.org/web/20140514184324/https://www.youtube.com/watch?v=KPJARo-5VXE" rel="nofollow - 2 ][ https://www.npr.org/templates/story/story.php?storyId=1109992" rel="nofollow - 2 ] но кога акцентот е ставен на fx-от јасно дека помладите ќе ја заобиколат поентата радувајќи се на ефектите и колку кул би било да имаат за почеток по некое црево кое ќе им вирее од/во тело како би имале потоп рефлекси ако не снага, но замислете афтер ww3 колку сето ова ќе им биде и посакувано, кога младите макар имале и анархистички дух ќе си легнуваат на бионичко брашно, е де само првиот пат боли потоа е уживанција да си менуваш телесна градба кај механичар, само не заборавајте дека како тенеќињата се супер-екстра подложни на емф удари дали соларни или воени! патем душата не исто што и мозок воопшто органи тоа е засебен дел од Духот т.н. психа научно обележана, во Христијанство велиме по смррта Духот оди при Бога додека ние ја задржуваме Душата онакава каква сме ја вајаеле преку своето однесување, Чиста или Очистена Душа исто оди при Бога додека некомпатибилните за Повиско Небо одат на пониско од ова ... во филмо има и други дилеми пред се’ морални [ https://www.youtube.com/watch?v=CHkA07wVb5o" rel="nofollow - 3 ] а всушност е современ јапонски обид да се претстави низ манга а подпоцна и аниме рипак [ https://www.youtube.com/watch?v=ikJVb2OPXwE" rel="nofollow - 4 ][ https://www.youtube.com/watch?v=8DNfxTRJlSA" rel="nofollow - 5 ] за нивниот митолошки поим ками [ http://archive.is/TGEDU#selection-483.0-483.258" rel="nofollow - 6 ][ https://en.wikipedia.org/wiki/Shinto_in_popular_culture" rel="nofollow - 6 ][ https://en.wikipedia.org/wiki/Y%C5%ABrei#Exorcism" rel="nofollow - 7 ][ https://www.youtube.com/watch?v=5kh4WTcYMU0" rel="nofollow - 7 ] проблемот е што сме ненаситни особено она збеснатите елити за кои се’ што им е на дофат е само амјузмент играчка [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1766&PID=137888#137888" rel="nofollow - 8 ] која вака или онака за почеток како секс-долс или вор-догс [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=3134&PID=235800#235800" rel="nofollow - 9 ][ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=142&PID=229462#229462" rel="nofollow - 9 ] стануваат вонаби постхуманизам!

Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 20.Февруари.2020 во 08:58
велком’ту’риалити онаа месонската во која ве втурнале удбашана и удбалитичари и без да ве прашаат дали истата ја сакате ви треба или не можете без неа, спинувајќи ви бидејќи не знаете на што сте, а во исто време сотрувајќи секаква можност за јавна дебата за вакви круцијални промени како учипување во евроатланските геополитичко-мамонистичко-месонски кулоари, битно ќе ви ги вејат ѕвездите како мотивација за марсовска колонизација, за која нормално не ви кажале за да ја минете меѓупланетарната космичка радијација ќе ве прават засигурно киборгајла раса, но за тоа треба предуслови а вие сте сега во зенитот на инерцијата за отпучнување на истите! најнапред виа crispr ќе ви речат еугеничаруте не очајувајте еве лек имаме за ракоите (кои нивните мецени месоните виа кашатализмот до сега ги стимулирале гетоизрачко-конзумеристички) нели само вие треба да не се бунтувате зошто некој би ви реметел во генетика [ https://www.youtube.com/watch?v=e-V_MDVgISo" rel="nofollow - 1 ][ https://youtu.be/qqZYEgREuZ8?t=137" rel="nofollow - 1 ] нели што ќе ви аграрно здрав живот бидете си банкорп-бројлери и понатака а ете за возврат спремно ви е пуш’д’батн решение кое утре ќе ви ги растовари склет-шкампите што виа нездравиот кашаталситички лајфстаил сте ги закачиле (навидум на истиот не сте биле присилени), во меѓувреме пак додека вие се надевате на нивните биотетички заврзлами (за кои ни д од широка светска дебата а не пак регулација ќе видите) веќе на ангро заверглале роботите финансиски [ https://www.youtube.com/watch?v=hMqob0Mhn34" rel="nofollow - 2 ] следно е светска'дигитална'криптовалута [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16040&KW=cbdc&PID=3153565#3153565" rel="nofollow - 2 ] а тро потака и терминал у глава бидејќи нели акаунтот најбезбеден (ќе ви е ако) е (врзан за стапче и качен) на рамена [ https://tek-think.com/brain-machine-interface/1349" rel="nofollow - 2 ] бидејќи постои секогаш ризик да си загинете телефонот или постпејд картичката, а тоа пополека ако не брзо ЌЕ ВЕ отвори и за бионички биотронички и биохакерски шеми на еугеничарите [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31605&KW=%EB%E0%E1%EE%F1+%E8%ED%E4%E8%BC%E0&PID=3153370#3153370" rel="nofollow - 3 ][ http://forum.idividi.com.mk/search_results_posts.asp?SearchID=20200220085404&KW=%ED%E0%ED%EE%E1%EE%F2%EE%E2%E8" rel="nofollow - 3 ] нели заради марсовски тотал-рикол филмои, зар се сомневате дека ваквиот след на настани натака неводи, зар им проработела некогаш совест на еа-елитите низ современава историја, што треба од зијани да ви промовираат истоварат и навјасаат за да се опаметите, евала сте немале ксмет да давате отпор премали сте биле, аха зар и премал глушец не може да напраи шорт-сиркуит во нивнио матрикс, но како кога вие сте си дозволиле да ве држат во ќумез и тоа доброволно ниту барајќи излез ниту барајќи помош > се разбира од когo ако не од Христа бидејќи како Луѓе ние си немаме проблем толку од/со месоните колку од/со нивните мецени паднатите-духови-анатема-на-нив, бидејќи тие како прелажани луѓе конечно не се ни криви што станале нечии робови, ако можете да ги ослободите Благодатно арилија, но не очекувајте дека со насилни револуции ќе им ресетирате агендите, само колку нивни идеолози ботови и робови се смениле последните два века постфранцуската револуција па пак тие си тераат nwo геендата, но да и во овие времиња кога веќе се’ е на ачик макар и неверифицирано сеуште официјално иако очигледно антихристијански и како инерција и како политика па и симболизам, зар вие сеуште мислите дека се’ што Христос ни Проповедал и Предупредувал е белетристика, се лажете ако сеуште сте замајани од фатаморганите на месоните и нивните нектарџии! зар не гледате дека се тие волците во овча кожа, кротки ако им се предадете без отпор - крволочни ако размислувате различно!?

но пропаганда, па така фино ви е измасирана свеста да просто и да сакате да се Воцрковите и почнете да давате Благодатен Отпор Молитвено чистејќи се себе си најнапред а потоа и другите преку Божја Благодат, вие сте или успани или одложувате макар биле и свесни што се случува, ту-мени-сикретс-ривилед воедно за да мучнете глава бидејќи тоа би било ту-мач-ту-хендл ако ви тргне од рака да го склопувате мозаикот, нели си имате попаметна работа, треба да се прават пари зошто ве заглаиле лихварски несамоодржливо сред гетоизирањето во урбаните-џунгли, а посекако морате и да поуживате во трендовите бидејќи сте станале рат-рејс бројлери неретко голдатајќи успат и подобен глобалистички агитпроп немајќи време ни да се позамарате што сакале авторите на истиот да ви предочат протнат и закачат со истиот, лапај гутај бутај кркај вам ви е сеисто само нека има наситка бидејќи сте навлечени до коска на хедонизам мамонизам и егоизам та како поинаку!? Без Човек да се отштопа од центрифугата и навистина прилично е тешко сред неа да функционира Самосвесно а не пак Самоодржливо Душепасително (не и неозможно но што би било дрско себично и погрешно) и да рече евала може и сред оган да не изгорам, хм најнапред оној агитпорповскиот, и не толку оној политичкиот бидејќи таму фикс се клановите во кои за вас има место само ако сте подобни ботови а сте немале ксмет да сте нивна семка, туку оние агитпроповски центрифуги кои ве сподобуваат да се спремите за без двојби си прифатите киборгајла не иднина туку сегашност, како оние фармациските така и уметничките за што супер-пример е д’матрикс’рилоадед каде прво ви го декомпонираат агитпроповски Христијанство онака хиндуистички дека нео е месијата кој е само еден бодиства ко сите претходно и оние понего, иако тоа е каша од филозофски спинови за кои главна поука е анатемаго како револуцинер, потоа Христијанската Догма за Тројството претставено негативно како архитект оракл и смит итн. а веројатно најочигледно потсвесно пред и потоа ве плашат со > ама ако не ви се допаѓа киборгајла реалност знајте ќе завршите како лузери од самосвесни-машини [ https://www.youtube.com/watch?v=bZGzMfg381Y" rel="nofollow - 3 ][ https://www.youtube.com/watch?v=nGwz1s1E1aw" rel="nofollow - 3 ] а капак и ќе ве потсетат дека Божјата Промисла е матрикс во кој вие сте заробени од ангелите на кои треба да им се побуните [ http://thematrix101.com/contrib/pmccord_sito.php" rel="nofollow - 4 ] зар не, многу деца утре не би имале ништо против да ги учипуваат бионичко у чакри веројатно со оправдување абе да стекнеме кондиција за машините да не победат, сигурно кондиционо мотивирани и за марсовски прошетки, но пред се’ за во геената!? но чинам бадијала е како и да ја разглобувам темава за да појасно им ја предочам на младите (кои денес се порамнодушни и од средовечните или постарите сограѓани) за сите овие ризици на трансхуманистичкото nwo крило, кое догматски може не е озарено како месонското, но регрутира успани Христијани на ангро во овие времиња, и на глава да скокам повторно прашање е дали ќе успеам некого да освестам дека оваа https://drive.google.com/file/d/1bUfWgCC4wgKR1r5QL_7P9-d2jVinSIVT/view?usp=sharing" rel="nofollow - Православна FFH Волја е неопходна за разобличување на нектарскиот-глобализам а која ко таква би ве осигурала од погибел на вашите души и сега а не пак натака ... нормално влегло низ едното излегло низ другото, најчесто бидејќи младите денес се спржени да немаат трпение за читање а не пак истражување, ем притоа нонстоп трендовски заплиснати за да немаат луфта да се описменат за околностите и ризиците сред кои живејат, речиси навистина ко да е бадијала сето ова мое думање, веројатно зато и во Православие нема да сретнете некој официјално во Црквата вака да падавичари (слободно ќе речам) бидејќи повеќе ефект би постигнал за ова време делувајќи Молитвено него некому со длето да му клесам срце како би се рабудил од месонскиот матрикс, арно ама Слава Богу За Се’ луѓе сме па знаеме еве и да згрешиме и се понесиме вака низ демистифицирање на нечија месонско-еугеничарска мелодија вадиме раштимани синкопи кои никогаш нема да ги познаете доколку на истата веќе несвесно сте се завозеле, дури и киборгајла иднина на таквите им делува ветувачки небаре така рај ќе стореле од земјата, а всушност се’ се сведува за Борба за Душите [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31571&KW=%EB%F3%83%E5+%E4%EE%E1%F0%EE%E2%EE%EB%ED%EE+%EF%F0%EE%E4%E0%E2%E0%E0%F2+%E4%F3%F8%E8%F2%E5&PID=3144662#3144662" rel="nofollow - 5 ] но како да го познаете тоа кога сте индиферентни кон Традицијата на Своите Предци онаа Духоносна Скала која води до сигурен Премин кон Бога, можеби бидејќи не е шарена или пак галамџиска, но ваков пристап попрво ќе ви загине мирот во срцето бидејќи би почнале да параноичите, што колку важи во однос биолошките вируси уште повеќе во однос идеолошките кои сакаат да ви ја заробат Слободната Волја за истата анблок беспоговорно си ја предадете на анатемаго и неговите месонски пиони односно нивните трансхуманистички браќа еугеничарите, А Би Рекол ако тие ве викнат некако на дебата истата ескивирајте ја за да утре не ве учипат па потоа од вас си направат спинер за ботирање бивши слободоумни пријатели и роднини, просто имаат технологии им се може и вие сте им опасност штом јавно ги разобличувате та внимавајте да не ве легнат на брашно бидејќи не е возможно овца да седи меѓу волци и да не ја изедат освен ако и неа исто не ја мутираат во волк, што денес за сега тоа се прави виа идеолошки мутавлук, како остај бе ризици кај најде ти да приговараш за играње со шкорчиња, вистина мнозина Пријатели и несвесно се фатени во сф-мрежата како ноу-алтернатив и не ни’ им замерам напротив би се трудел Молитвено да делувам за да ја познаат Вистината а потоа и со своја волја да се Ослободуваат од незнаењето кое ги носи кон вечна погибел, константно загинување во склет-постоење, зар некој би останал рамнодушен кон инерцијата за рециклирање на душите виа nwo реалност и анатемисана вечност во која ќе завршат сите кои се одрекле од Христа и заборавиле на Спасение на Душа како главен императив за Луѓето во својот живот на овоj свет!? за жал има и такви од какви и да е причини, најчесто од лакомост да преку Леб бркаат погача и си ги пуштаат нозете подалеку од чергата а капак не се ни чергари бидејќи некој им го украл килимо од под нозе а им подметнал во најамала рака футуристичко буре без дно [ http://archive.is/KpnzW#selection-439.0-447.67" rel="nofollow - 6 ] кое всушност е само рипак на средновековната месонска ордо-аб-чао револуционерна шема najnapred zamrsena preku humanistichkiot enlajtment momentum [ http://archive.is/BjDTl#selection-1257.0-1259.68" rel="nofollow - 6 ] нешто [ https://www.smithsonianmag.com/science-nature/the-origins-of-futurism-121356425/" rel="nofollow - 6 ] што денеска веќе и има нова форма буквално како ГМО римејк на Човештвото дури и без војна туку сред статус кво, иако токму таквото играње ултимејт програмери и ќе го предизвика Божјиот Гнев и ќе донесе голем зијан и по сите нас што сме рамнодушни и тивки, иако не сите (но премногу малку од сите) [ https://www.youtube.com/user/orthodoxie/search?query=Playing+God%3F" rel="nofollow - 7 ] а неретко мнозина се повлечени за рака бркајќи туѓи филмои [ https://www.youtube.com/watch?v=Ll1ww996_I0" rel="nofollow - 8 ] зад кои се крие онаа месонска шема турната уште во среден век ако неможеш Христиjанство да го поразиш натерај ги Христијани да се поразат самите иако посекако помогнато низ спин-инфилтрација [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%EC%E0%EB%F2%E5%F8%EA%E8%F2%E5+%E2%E8%F2%E5%E7%E8+%F1%EF%E8%ED%EE%E8%F2%E5&PID=3146125#3146125" rel="nofollow - 9 ] нели прифаќајќи заради (спинувани безбедносни здравствени економски и остали ризици) на машините да им отворат ширум порти тие да мислат за нив, жално но и Трамп и Путин наседнуваат на таквата машин-реди-инерција, се надевам некој и’ ќе им дофрли Каде Бе Со Тој Памет патриотишча!? [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=13056&KW=%E2%EE%BC%ED%E8%F6%E8%F2%E5+%ED%E0%BC%ED%E0%EF%F0%E5%E4&PID=3145031#3145031" rel="nofollow - 10 ] веројатно треба да се внимава и отповеќе колку е саат, бидејќи не ко што вели во следново видео дека АлапПо првпат рецнал уметнички абер за киборзи [ https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fictional_cyborgs" rel="nofollow - 11 ] туку виа деус’екс’макина муабетот е критички е далеку поодамна стркалан [ https://en.wikipedia.org/wiki/Deus_ex_machina#Plot_device" rel="nofollow - 11 ] иако различно сестрано впрегнат подоцна [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1720&KW=митологии+белетрис&PID=136827#136827" rel="nofollow - 11 ]но не се само футуристите или материјалистите киборг-проун соземјани, над нив како технократска елита се еугеничарите, иако посекако трансхуманистичка агенда имаат и самите месони кои чим се ционисти нормално дека поодамна ко први ја имаат и фундирано магијата за некаков голем-склет [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%E3%EE%EB%E5%EC+%ED%E5%F7%EE%E2%E5%EA+%EA%E0%E1%E0%EB%E8%F1%F2%E8%F2%E5&PID=3151946#3151946" rel="nofollow - 1 ] во секој случај истиот ариевски интерес за суперчовек ги обединил и тоа од поодамна! НО за која фатаморгана најнапред им треба чист простор за делување, а за кој инерција втурнуваат тоа нивните удбалитичарски пиони глобалистите, кои пак најнапред би требало да ве убедат да се закачите на nwo агендата преку глобалистичкиот бендвагон како би имало што помалку отпор меѓу Луѓето, а за што не жалат ниту средства ниту време како пропагандно би ве обработиле за приемчивост те филмски те музички те најсекојдневно технолошки, сепак додека стигнат до тој нивен фамозен ариевски идеал за супермен (логично виа мерџинг битвин хјуманс енд машинс) и си го истераат тој хомо-силикон идеал како нова човечка раса на земјата, мислам многу што ќе им загине од агендата во аут, ем на крај јасно ни е (бар на нам Христијаните) како ќе заврши сето тоа, заради што не треба многу паничење туку фокус кон Спасение на Душа и делување преку Христа наместо анархистички-хаотично но внимавајте ќе ве повлекуваат за рака за да наседнете како би глумеле потоа жртви тенеќињата! значи можеме и трeбaме да сме свесни дека некој на ангро забегува технолошки кско би ескикивирале учипување (што комотно можете така го гледате и во однос задолжителната вакцинација преку која утре бидејќи неконтролирана од никого локално никако сешто можат да ви протурат на мала врата виа пандемиски стравои) но не и да им се лутиме на оние Луѓе кои (или зошто) биле прелажани и наседнале на нечија трансхуманистичка шема замаскирана како ван-лов un-трансглобален или попрво транснационален nwo поредок, кој сакаат месоните да е замена за досегашниот нивни кашаталистички а кој доколку сакаа можеа да го тераат во недоглед - макар уште одамна како екофутрпинт ако не гемблинг-футпринт е истиот издишан, но доколку сте свесни кои се тие светски елити и дека нив мамонизмот како лихварско им е второстепена идеологија преку која само осигуруваат власт и моќ, а знаете дека првостепен идеал им е служење на паднатите-духови-анатема-на-нив, нема да се чудите зошто гледаат да втераат спинерски ако не насила (за сега) киборг иднина, иако официјално не, но од спунт тоа го чинат кога поткупуваат и финнсираат ботови да одработат за нив пр. ленин или хитлер та да можат да си амнестираат како евро’атлантски’детерминисти и мирно си тераат шемата макар им киснала фората своевремено! кога би се ставиле на нивно место сигурно полесно и ќе ја разберете нивната сервилност како месони кон паднатите-духови-анатема-на-нив и зошто се спремни на големи чивечки жртвувања како светски и регионални војни финансирајќи ги сите од сенка, а нормално како утре топтан човечките души да ги изгориш најлесно освен да ги фрлиш во ww3 очај та да си прифатат потоа месонски печат како и’ истиот да сакаат да го штембилосаат тие на човечките срца, мнозина убедени дека тоа ќе оди виа рфид-учипување како електронски логор, други пак преку идеолошка-книшка заради општествена подобност, а всушност тоа ќе биде жигосување на срцата преку некаква можеби генетски’криспирана’трансмутација или нанороботска’интерфејс’моргелонизација за да потоа имплантирајќи ви некаков вирус ве направат достојни членови на nwo системот [ http://archive.is/OjU8q#selection-635.1-635.62" rel="nofollow - 1 ] но за да тоа оди подмачкано најнапред треба да втурнат контролиран-хаос а потоа да излезат со разно разни спремни решенија кои секој би се соблазнал да ги прифати доколку е здраво престррашен изгладнет или мрцварен виа ww3 околности, иако се надеваат дека за такво нешто доволно би им бил и контролиран светски економски колапс та и без ww3 сите да ги разоружаат и принудат на предавство, но ние луѓето жилави сме! И со Божја Помош ете тој план веќе и’ им го ресетиравме преку ресетирање на нивниот клучен месонскиот nwo-пион [ https://web.archive.org/web/20060821131706/http://www.cuttingedge.org/news/n1259.cfm" rel="nofollow - 2 ] а со доаѓањето на Трамп на власт во сАд кој како антиестаблишмент народнo избран Чоек [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=30903" rel="nofollow - 3 ] на ангро им направи збрка во однос кулата од нововавилонски карти, си купивме време за Христијанска Консолидација што пред и се’ треба ние тоа православните да го искористиме / но нели глобалистите веќе пола православни ги учипиле евроатлански, та оди сега со лесно вразуми ги нив колку е саат и кому клекнале официјално на колена! мислам на тоа не упатува само реситирањето на ттип или пак војната во Сирија туку и ресетирањето на договорениот датум за инсталирање светска-крипто-валута која веќе во 1989-та економист како глобалистички мегафон ја нормира како цел за 2017-та, арно ама 2016-та конечно нивните пиони извисуваат во сАд и доаѓа Трамп и оп чукш планоите се запрени, впрочем затоа ги викаат еа-детерминисти бидејќи долгорочно планираат спроведувајќи ги по фази своите агенди заради тие свои ариевски идеали, успат јасно си тераат и еден куп контролни експерименти како болшевизмот но кои ете гледаме можат да им скубнат од раце во тој случај губејќи го моментумот заради смртта на ленин и доаѓањето на сталин на власт кој капак им станува дури и противнички пандан на кого пак нели му го с’снуваат хитлер како одговор но повторно бадијала, а потоа не се откажуваат од својот nwo план но почнуваат да импровизираат и да го прилагодуваат на новонастанатите околности, битно првата фаза им е помината а на втора база заглавиле сега пак очекуваат дека од трета ќе им тргне од рака nwo агендата, иако повторно по стара ордо-аб-чао шема да низ произведување контролиран хаос [ http://forum.idividi.com.mk/search_results_posts.asp?SearchID=20200220083759&KW=%EA%EE%ED%F2%F0%EE%EB%E8%F0%E0%ED+%F5%E0%EE%F1&PN=3" rel="nofollow - 4 ] сите се обидат на месонското брашно да си ги легнат, но ко што знаеме и овој пат иако низ големи проблеми ќе успејат, сепак конечно сосе својот ага анатемаго ќе завршат во пеколот! може вам ова ви изгледа смешно, но кога и будисти го препознаваат истото како инерција што понатака да думам [ http://montalk.net/about" rel="nofollow - 5 ] но и нас и нив сите ќе сакаат да не извозат универзалистички а просто тоа не е возможно бидејќи ниту старо вино во нови мевови оди ниту пак младо во стари, на страна што будистичкото односно ко наследник на хиндуистичкото е тешко гмо од недофатливи трансцеденции за луѓето благоречено нихилизам доколку се посматра површно а доколку се нурнете во нивните мистицизми ќе сконтате дека тоа е оној паганизам кој довел до содома и гомора своевремено а заради што и бива казнето човештвото со потоп заради општење со паднатите-духови-анатема-на-нив и така искривување на Вистината за Бога како монотеистички идеал, по што сме добиле т.е. ни е дадена втора земна шанса за преумување!

поточно трета шанса ни била дадена од Бога со Неговото Вочовечување, првата кога Адам е протеран од Рајот на земјата, втората со потопот, а Третата со Христовото Доаѓање и Воскресение и приликата повторно да се вратиме при Бога ... арно ама нам ни омилел овој свет небаре тука е рајот или пак живеејќи дефокусирани од Вистината ќе стигнеме до некој нов nwo утописки рај на земјата, а што конечно Господ Исус Христос нема да дозволи да се случи бидејќи тоа би било хула на Светиот Дух, онака човечки програмата да сака да стане програмер деистички, налик ние сме сами свои богови, бреј возгордејување кое и некои ангели ги чинело пад а не пак нас Луѓето, но хистори рипитинг па еве пак и пак трчајќи да фатиме во рака преку Леб погача повторно светските елити заслепени од неразумност и неразбирање на Божјата Премудрост ама баш сите не туркаат кон пепељар иднина и буквално и фигуративно и суштно, а успат преку своите локални ботови ќе ни порачуваат мед&млеко ве чека, бреј колку треба да сте наивни за и во вакви супер-писмени времиња некој ве превесла така на суво, под претпоставка дека сте се заинтересирале макар и од спунт која е таа нивна месонска идеологија, но незаборавајте и тие се Луѓе мнозина од нив прелажани или поалчени да се помесончат заради некаков ситнопаланечки интерес, мнозина и немајќи абер дека од спунт можат да бидат клекнати на колена пр. МПЦ-ОА доколку брка томос денес преку цариград а од таму најнапред е упатена на баци рака во ватикан бидејќи цариград го признал ватикан за христијански ага, а ватикан пак Господ Да Чува се прогласил виа унам санктум за ага и над сите [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=Boniface+VIII+Unam+Sanctam&PID=3145706#3145706" rel="nofollow - 6 ] и се’ на земјата [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=unam+sanctum&PID=3145931#3145931" rel="nofollow - 6 ] ем со безгрешен водач [ https://youtu.be/3DdtBxCaicI?t=368" rel="nofollow - 6 ] што е проблематично склетџиски под таква хиерархија да сте духовно, веројатно јасно ви е дека со промената на календарот рака подрака оди и признавањето на ватикан за ага, или тоа не ви го кажале, а би требало да размилите не два ами повеќе пати за таква избрзана афтокефалност заобиколувајќи го тесниот пат и упатувајќи се кон широкиот шорт-кат кој на крај ќе ве доведе до аберите од Откровението каде ни е посведочено дека анатемаго преку некоја црква ќе им се претстави како лажен-христос односно некој тоа ќе го подржи [ https://en.wikipedia.org/wiki/Antichrist#cite_ref-3" rel="nofollow - 7 ][ http://archive.is/SjUSY#selection-2053.371-2053.1181" rel="nofollow - 7 ][ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%F1%E5%E4%F3%EC+%E3%EE%E4%E8%ED%E8&PID=3149946#3149946" rel="nofollow - 7 ] а јас не гледам друга црковна столица толку моќна за да ова над цел свет го наметне него ватикан, мислам и не само јас и многу православни па и католици [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%D1%E2%E5%F2%E8+%CC%E0%EB%E0%F5%E8%BC&PID=3152745#3152745" rel="nofollow - 8 ] та дури и протестанти [ https://www.youtube.com/watch?v=VH9f2aRTbKM&t=16s" rel="nofollow - 9 ] го велат ова, та само и од предострожност МПЦ не смее да си дозволи афтокефален луксуз виа цариград-ватикан со оглед дека цариградскиот патријарх ко што реков го призна папата као главен христијански ага а всушност за такво нешто најмалку што треба е Сеправославен Собор ем Амин од Православен Цар но пред се’ прво треба ние како Православие да ја срушиме етнофилетистичката ерес и се обединиме сите, па дури потоа да разговараме со ватикан како тој да се врати во Единство со Православие, велам ватикан бидејќи католиците како Верници не се криви што некои терсене евроатлански елити го бушеле ватикан како швајцарско сирење, мислам конечно ако се повикува агитпроповски ватикан дека е наследник на Свети Апостол Петар а тоа не е спин најнапред тој треба да е прв меѓу еднаквите а не над еднаквите виа унам санктум, а конечно ако се гледа по географско столување најнапред Антиохиската Патријаршија треба да е Главна Апостолска Столица бидејќи таму најнапред епископувал Светиот Апостол Петар, но кој сум јас да кажам како треба да биде, точно немам ниту намера да ја преиспитувам сувереноста на епископите или пак хиерархијата во Христијанството, но како православен мирјанин смеам и трeбaм да потсетувам во кои времиња живееме и на што треба да внимаваме, што не значи дека македонските Епископи не се свесни за тоа туку треба Народ да се освести дека шорт-катои не се христијанска добра пракса, Кој Претрпи До Крај Тој И Ќе Се Спаси, вистина неправедно сме жртви на туѓи етнофилетизми ко грчкиот, но незаборавајте ГПЦ веќе клекна на колена пред папата, така да смешно би било кога и ние тоа би си го дозволиле бидејќи повторно М-то во МПЦ нема да остане доколку сакаме цариградски томос, а кога веќе се тргаме од етнофилетизмот зошто со СПЦ да ненајдеме нзс доколку е јасно ко што вели Владиката Амфилохије вие си имате проблем со нашата сестринска црква та решете го со нив ние одма ќе ве признаеме, што доколку се тргнува М-то и за тоа има согласност во Синодот на МПЦ зошто конечно со посредство на РПЦ не се разбереме братски со СПЦ, арно ама некој сигурно ќе спинува сега со нив нема разбирачка [ http://archive.is/AcDZb#selection-951.0-951.120" rel="nofollow - 10 ] а нам ни се брза, каде, во геената ли!? зар не е јасно дека сите евроатлански-учипени воедно и под духовна власт од спунт паѓаат под ватикан потоа, а ете и на вас ни дошол редот, О Маусдонци приберете се со паметот! та ако за земните идеали не добивте референдуми, барајте бар Црковно Народен Собор доколку треба да флегнете под власт на ватикан а заради цариградски томос кој дефакто ќе биде потоа условен и со тоа! никому ништо ако не сум во право, голем зијан доколку тоа е случај, ваша Слободна Волја но делувајте Трезвеноумно пред да се нафатите на големи промени не само во однос Црковниот Календар туку пакетот што оди заедно сонего а ретко кој го истакнува дека е тоа случај односно клекнувањето на колена пред ватикан доколку унам-санктум сеуште важи, колку што се сеќавам тоа е случај, но не и единствена озбилна гачка! ГОСПОД ДА ВИ Е НАПОМОШ!!!


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 23.Април.2020 во 06:23

претходно џусмедиа ги бев шернал ко добар герила$маркетинг во два наврата [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=559&PID=235454#235454" rel="nofollow - 1 ][ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=19528&KW=%E0%EF%E0%F0%E0%F2%F7%F3%EA&PID=3151239#3151239" rel="nofollow - 2 ] но овојпат во однос короната иако се во право во однос статистиките земено општо, сепак не би ги рецнал во однос Трамп, бреј мора да си го бранам Словенскио Зет кој во Светов ќе речам размислува прилично Трезно а во однос онаа стапица во која сме како светска економија, дека карантинот и сите останати мерки вклучително и лекои и вакцини нема да ги релативизираат стравовите кои ни ги имаат натурено ’’независните’’ светски медиуми во однос САРС2, мислам што не падавичареа вака за време владеењето на Обама, зар не беше иста ситуација со САРС1, некој сигурно ќе рече не, јас ќе речам и побетер, само што тогаш за да некого евидентираат како загинат од сарс1 чинам требаше серолошка анализа дали вирусот ја предизвикал инфекцијата во белите дробови, додека сега треба само да си позитивен и оп рокна ли некој регулар од некоја болест ( http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31605&KW=%C6%E0%ED%CC&PID=3154785#3154785" rel="nofollow - ето ко што вели Др.ЖанМ ) ојде во списоците за сеење страв и магла, бидејќи ветер и магла одамна е посеана виа агитпропот на глобалистите на кои откако им загинаа конците од раце со доаѓањето на Трамп сега од петни жили се трудат да си го туркаат својот nwo план од спунт виа подмолни шок&ејв сценарија за ван’ворлд’диџитал’Кyренси што не е проблем ако беше возможно само со Свич во банките туку треба и мерџинг меѓу униите но и клиринзи на досегашните фиктивни азна, а посекако и заедничка фискална политика, просто експерименти за кои веќе немаат време еден по еден да ги туркаат туку треба одеднаш, а за што малку е светска рецесија туку треба озбилен дебакл, ете пр. од ваков вид ко што е ковид!

Патем Не Ме Читајте Буквално Ко Некаков Авторитет, Комотно и Педантно Се’ Да Си Проверите Повеќекратно


контра ваквата елитистичка гачка, колку и да го имале подолго во агенда ваквиот свич како неопходен заради својата nwo-агенда, што е очигледно доколку репер се некои разузнавачки тревожења а на кои оќигледно никој од Г7 не фрлил нит чаршишски око (ми скубна некаде германскио разузнавачки-фус)[ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1200679/" rel="nofollow - 1 ][ https://www.scientificamerican.com/article/fema-report-warned-of-pandemic-vulnerability-months-before-covid-19/" rel="nofollow - 1 ] дефактно повторно планот нема да им биде истеран потаман за да си осигураат лесен премин кон nwo реалност, од проста причина тие месонски елити глумат богови а всушност се само марионети во раце на паднатите-духови<анатема<на<нив, а доколку ви е јасно како стојат Духоносно работите на Овој Свет каде Господ Е Над Се’ и Сите ќе ви биде јасно дека апропо нечија терсене слободна волја како би се истрчал тој некој односно тие некои елити и така би кикснале всушност повторно Господ позволува вакви големи искушенија за со време да се ресетира нечија склет намера т.е. следните уште поопасни да се ресетираат, доволно и како освестување дека постојат склет околности за кои и да знаеме не сме доволно воозбилени колку навистина се реални! затоа и не треба да се паничи туку Чоек доколку сака да се Спасува мора и да се Смирува а што е невозможно без да научи да Трпи не само мрцварење малтретирање или ќотек денес најчесто виа ЕМФ нон-летал оружја доколку е јавен анти-nwo дисидент, туку и да е свесен дека најздравите удари одат подло агитпроповски но и магијско-сатанистички од оние центри на моќ кои биваат во небрано доколку дадена Вистина за нивните склет-елитистички намери бива Потврдувана (пр. лично тоа го чинам низ анализи дали и колку некоја нивна агенда се тера преку http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%EB%E0%E1%EE%F1+%C8%ED%E4%E8%BC%E0+%E2%E8%F0%F3%F1&PID=3153348#3153348" rel="nofollow - Проблем-Солушн-Шеми ) За да Народ беспоговорно си прифати секакви про-nwo-ујдурми, но имајте Наум дека терање инает со таквите светски елити а притоа немање Божја Закрила ((низ Светотаински Воцрковен Живот) но и Заштита (низ Молитвен но неосудувачки Подвиг) а и Здраворазумие (дека треба дури и за богоборците да се Молиме та бар еден однив да освестиме и Спасиме)) тоа така може да ве остави беспомошни а иронично сетне Помош и Милост да барате токму од оние кои сте зеле да ги разобличувате како застранети со намерите ако не паметот, Впрочем оној момент кога ќе тргнете пр. на ковид-пандемијава или која и да е друга појава да им ја препишувате за зло на некои елити вие така Судите а недостасува сомо да изберете некој однив според вас кој би требало да е најодговорен и да речете сотри го за и на сите им пресудите, затоа имајте Наум немојте ниту да судите а не пак да пресудувате, тоа оставете Му Го На Бога а доколку така намерата ви е само да предупредите дека треба Народ да е Претпазлив Православен и Самоодржлив во однос ризиците на овој Свет во вој Век така и Себе Се Спасувате и Други Ќе Спасувате, тоа не значи дека не можете нештата на поарно да ги менувате, но знаејќи дека Господ е Ред и Поредок доколку сакате со Благослов да менувате нешто на поарно морате да заборавите на улична револуцинерност и промени виа насилие, а кога нешто нема да ви појде од рака исто треба да се Сеќавате Дека Тоа Е Божја Промисла бидејќи колку и некој да сака да стори некое Добро доколку некој заслужил низ Страдање да стигне до познание за Вистината а заради своето слепило повторно Господ нема да ви Благослови промената колку и’ истата е Благонамерна или Неопходна ...

... вака видено што мислите Доктори Биолози Научници воопшто немаат Добри Намери да помогнат, зошто некој би бил исклучок, по дефаулт не значи оној кој е системски учипен особено денес кога сеуште не е реалност новиот-светски-поредок, (па и за време неговото http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&KW=%F1%E5%E4%F3%EC+%E3%EE%E4%E8%ED%E8&PID=3149946#3149946" rel="nofollow - 7-годишно постоење после ww3 кога и да е тоа), од кој аспект пр. доколку САРС2 е шема преку која би се сподобиле што повеќе Луѓе да легнат на брашно за да се сруши светската економија, а притоа за наводно тоа не бидне случај пак и пак некој понуди вакцини преку кои всушност на ангро масовно во цел свет би се посеало во Народ некакви http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&KW=%ED%E0%ED%EE%E1%EE%F2%EE%E8+%F0%E5%F1%E8%E2%E5%F0&PID=3127441&title=nwo#3127441" rel="nofollow - нанобот-антенчина , тогај каде како Чоек да реагира подобно а воедно да небидне конспиратор а така потоа и менис-ту-сосаети, реално така вие и да сте имале најдобри намери девалвирајќи ги останатите како анблок терсене недобронамерни - всушност вие станувате такви ... ХМ, доколку сакате така да се осигурате и себе и ближните од разни ризици Мора да Размислувате Креативно а не рушително паничарски, Треба да се Посветите со време Народно додека не сте федералистички учипени натака да потикнете Масовна Јавна Дебата помеѓу сите Учени Трезни и Волни да се фатат Наоро да помогнат да се баре Чаре за дадени склет околности, а тоа во однос ковид-пандемијата е ресетирање на стравои преку јасна Елаборација на Превентива Палијатива и Лечење во однос нападнат Човечки Имунитет, но што треба да е случај и во однос Општествениот Имунитет но и Културниот итн. http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16040&KW=%E5%CE%EF%F8%F2%E5%F1%F2%E2%EE&PID=3153706#3153706" rel="nofollow - а што дефакто нема друг начин да се стори освен Итно да се иницира е-Општество од самиот Народ потикнато без да се чека на некои елити дали глобални или локални тоа да ви го испорачаат, бидејќи ако тоа е строго нивна иницијатива воедно таквата реформа нема да има Народен Бекап ниту пак Народен Надзор а што доколку бидне така елитистички случај иако вие сте денес Цареи вам некој на мала врата заради ваша индиферетност ќе ви го лапне царевото а капак од цареите ќе стори просјаци кои ќе молат потоа од арамиите за проскyра! Доколку На Дремежот Му Удрите Народно Трезнење и излезете од бунилото, и само на банк-корп елитите кои се маша на месонско-удбашко-удбалитичарските, просто Вам ќе ви се отвори голем простор и без многу падавичарење да Изнаоѓате Решенија за многу гајрети!

сигурно Отворено Здружени (преку прави е-Спони) лесно би нормирале дека самите како општество мораме да најдеме сили за Сами да произведуваме Вакцини , кои не само што ќе бидат Чисти (како свежи без да се неопходни тешкометални конзерванси за подолго да трајат) туку така и ќе се внимава за кој Имунитет се подобни, просто за истоштен или хронично болен Организам внесувањето на каков и да е Лек може да предизвика проблем доколку не се земени во предвид сите варијабили, но за жал денес во недостаток на активна и постојана Јавна дебата од сите Учени а бар на Невладини еФоруми единствено што ни останува е надежта да ја положиме на СЗО глобално ФЗО локално и/ем/преку Фармацевтските Олигополи да ни испорачуваат инстант решенија при што нормално кусур секогаш е Народ кој најчесто завршува така како статистика доколку се знае дека нема никаков начин на сите нив да им удри заушка и бар ретроактивно ближните да бараат отптета за инвиво заморчето во своето Семејство или поширока Фамилија па и Комшии Сограѓани итн. просто речено ним им се може да ве трујат Вие пак не смеете да ги тужите , та неретко се’ се сведува на препуштање на случајноста дали или не некој Лек Вакцина или Третман ќе биде од аир некому индивидуално или пак на заедницата колективно, а така се отвора голем простор за еугеничарите да си играат подобна вештачка селекција за фит и анфит идни поколенија, мислам кој е гарантот дека нешто е токму а фармацевстските компании не се должни да играат со отворени карти демек така рискирале некој патентот да им го лапни, Комотно тоа може ет и случај сега со спиноите околу Хлорокуините [ http://archive.is/aLkkE#selection-1763.84-1763.97" rel="nofollow - 1 ][ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=746&PID=238446#238446" rel="nofollow - 1 ] небаре се патентитраат делови за коли та пази бизнис логика е во прашање, за жал тоа ет и случај, за што еве интересно скратено интервју од едикојси иден амерички вона-би-сенатор Д-р Шива Ајадуреј а во однос терсене логиката на постојниот систем во однос зарати и вакцините!

еве го и цело интервју
https://www.youtube.com/watch?v=1BiM1YYIPCo" rel="nofollow -

~

а еве мислење на Трезни Научници кои на биг-вакцин-фарма уште 1991-ва гледале терсене
~


лично ме чуди зошто толку фама се има кренато околу вирусиве а знаејќи ко со години вирозен со Хеп.Ц колку едноставно и без вакцини го контролирам стабилно имунитетот, среќа имам опашест-улкус па наместо да одам редовно на седиментни контроли на Инфективна, просто а претерам со закиселување на организмот или сум нездрава загадена околина а бидејќи внимавам како седам (значи не го активирам улкусот механички) штом се појави и малку гнојна кеса и пред воопшто да пукне веќе знам што ми е работа т.е. почнувам со турбо алкален-лајфстаил јадејќи Свежа Органска Храна ем редовно пиејќи Лимон за кој од секогаш знаев дека ја регулира алкалноста на крвта но дури до сега таквиот процес немав земено ете да го сконтам научно како всушност тоа го прави преку Цитрична Киселина и KREBS циклусот на ресетирање на CO2-то во организмот, сепак еве научив и како Цинк-от ги ресетира вирусите на клеточно ниво, а логично сега сум радосен што Ореи или Семки од Тиква ми биле омилена закуска, иако уште пологично во време на инстант појава на супер-вирузен грип (бар сите епидемиолози тврдат дека постојниов пандемиски ковид-19 е таков) еве земав и Цинк апои да се напијам мислам како микронутритиен т.е. олигоелемент нема нусефекти колку што знам, но повторно ко и за се треба претпазливост, всушност поголема апсопрција на Цинк-от ете оди природно преку поголемо присуство на Цитрична Киселина во телото, но знаејќи дека ова е Превентива посекако ниваму-нитаму и самиот думам од повеќе причини дека во 5 до 12 кога некој веќе стигнал до респиратор нему и му треба хемиска алтернатива за цитричната киселина т.е. сега антималаричниот лек Холорокуин, само тро смешно што тврдат дека куините се лекот и сите фокусират нанив а всушност лекот ко што вели MedCram Пулмологот е Цинк-от ... нејсе повотрно ќе потенцирам ВО АЛКАЛНА СРЕДИНА ВИРУСИ НЕ ВИРЕАТ што како абер го бев пуштил и http://archive.is/gLKHN#selection-805.0-807.64" rel="nofollow - на маклезет во нишката за Алтернативна Канцер Терапија , но еве сега и официјална научна студија каде ова се потврдува, значи доколку сте некако шубежлии по вакцинирање МОРА итно да почнете Со Здрав Живот за така Превентивно со време ресетирате какви и да е склет вируси! во секој случај за мнозина излез ќе биде вакцина нели не би они да се замараат каков лајфстаил (начин на живот) имаат туку би инстант закрпа да им испорача некој за да и понатака си тераат во животот закиселено фастфудерски и фастдрагсторски бидејќи во спротивно би требало на Село да се преселат и Самоодржливо да почнат да живејат, а што од лично искуство ќе речам не е урда-две-банки и сам бркање Органик Веј Оф Лајф надвор од Град знае да биде не исцрпувачки ами демотивирачки за Самоодржливост, та поубо е во Град да почнете да си менувате прехрамбените навики и бар белиот шеќер да го исфралте од исхраната, а потоа малку по малку да вртите најнапред Информативно а потоа и Практично кон Живот на Село ... битно доколку ви е јасно дека вирусите угинуваат во алкална средина та и ќе се трудите преку Цитричната Киселина да ја регулирате алкалноста на крвта во дадени склет околности, но повторно не треба да сте исклучиви и штом се појават други гајрети пр. при работа со земја или пак стапнување на рѓава шајка почнат да ве зачешуваат Грчеви од Ботули веднаш потоа ако не уште одма да се стрчате да примите Серум, нешто што дури ми се има случено во Манастир каде на испомош нагазувајќи на заборавена шајка во лозјенцето до Црквата откако Игуманот разбра веднаш ме занесе во првата амбуланта на вакцинација, просто Благодатта го штити оној кој постојано е намакан во Молитвен Живот додека останатите зависно колку сме посветени (обично малку малку поситно) речиси сме во заблуда кога си мислиме дека чим влеземе во Црковен Храм или пак еднаш двапати сме се Исповедале и Причестиле така нас ништо не’ не пара, хм секоја Чест за Трезвеноумноста на Игуманот инаку може денес кузнај дали и ќе бев жив, може шајката да беше од пред два три века бидејќи ја бев нагазил од длабоко изорани бразди а рѓава чиниш чудо како за 50 години не се распаднала, хм можеби ја цинкале и тогај :) нејсе еве студијата за погибелта на вирусите во алкална средина, само срчнете alkaline во текстот за да шалтате до соодветните абери ...

Alkaline hydrolysis to remove potentially infectious viral RNA contaminants from DNA
http://archive.is/zXdzA#selection-939.3-939.146" rel="nofollow - https://virologyj.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12985-016-0552-0 [ https://web.archive.org/web/20180603204536/https://virologyj.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12985-016-0552-0" rel="nofollow - 1 ]

ова пак го замислува Чоека зошто толку на ангро дефокусирање по сите страни за овој факт, мислам разбирам дека порано имало склет конспиративност во однос Codex Alimentarius, што велам јас денес по дефаулт не мора истата да е 100% активна [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=469&PID=237861#237861" rel="nofollow - 1 ] iako go zadumuva Choeka zoshto voopshto ne e inicirana nitu edna Javna Debata inicirana od samata eu, ete bar vo odnos nashete asocijativno chlenstvo i kolku i dali nie sme spremni na vakov antivitamin spin, бар вака се доживува на прва муабетот штом истиот не под тепих бутнат туку под море е закопан, а што пак изнедрува Волја да се чуди Чоек на конспиративни муабети од некои научници пр. ко во случајов со https://www.youtube.com/watch?v=2_KYFZBJkV4" rel="nofollow - Прим. Др. Тодор Јованович така речи Тоше Билбил Јовановски би рекол во однос мелозвучноста со која ги дрма во нерв агендите на месоните еугеничарите и бидерборговците во нивните nwo-ариевски-агенди, иако прилиично оштроумно жонглирајќи секакви склет-абери освен Вирусологија , веројатно како глумејќи конспи-кловн да не бидне супер-таргетираат директно туку евентуално заради тоа да добие само агитпроповски напади по личноста и честа , нормал во неговиот случај виа меинстримери биле тие од технократски-платен или идолопоклоничко-бесплатен список!

пожелно би било цело интервју да го ислушате бидејќи меѓуредои ќе потчуете за негово мислење во однос Вирус-Атак спиноите, ко што сугерира новинарот мнозина после истото нема мирно да спиијат мислејќи првенствено на Народ кој анблок ’гта се што системски зачмаените му сервираат!

еве го интервјуто со фон ем видеоартовски ако ви ет пресувопарноупер
https://www.bitchute.com/video/XKiaVJzOEaXZ/" rel="nofollow - https://www.bitchute.com/video/XKiaVJzOEaXZ/

а еве го и топтан 3д во Студио ...на 23-тата минута има една супер поента, еве пр. во мојот случај имам HCV а доколку се вакцинирам за covid-19 со жив вирус и патем веќе имам закачено ковид во некоја од мутациите просто ќе ми се случи карамбол од проблеми да на крај ќе залажам, што ми требало да се вакцнирам, за жал мнозина се носители на некој слет вирус а незнам та земајќи на прва вакцина може исто така несвесно да си сторат и поголем проблем! на страна што вакцина ќе биде ефективна за еден генотип на мутации а при појава на нов вашиот имунитет повторно ќе му треба нова вакцина, и до каде и каде со таков Памет, мислам разбирам да не станува збор за ретровирусна терапија односно вакцината е нешто налик интерферонски бустер па и некако, но повторно и во тој случај пример за Пегазис доста пријатели ми посведочија на екстра терсене нус ефекти од дуплиот-интерферон т.е. пегазисот кој го примија мнозина вели Братот арно немам веќе траг од HCV ама останав стерилен, но никој не му кажал исто дека повторно може да се инфицира со хепатитис-ц ако не внимава, ем неретко виа интерферонот хцв-вирусот се сузбива на начин да истиот самиот имунитет го сузбива, но дефакто можно е да остане на некое мртво ткиво некоја мртва да речеме спора која во даден момент може при наплив на крв во мртвото месо натака можеби заради механичка повреда повторно во телото дасе разлее и заразата се обнови, мислам не ми мерите во однос последнава паушална претпоставка колку истата е возможна бидејќи сакам сао да потенцирам дека кај мнозина Луѓе пак и пак се поојавува одреден вирус можеби со друг генотип ако не истиот а заради просто невнимание, ете ближниот дома бил носител на некаков склет вирус а некој иако излечен невнимавал па сменил бричот по грешка итн. ЗНАЧИ по дифолт каква и да е вакцинација не го решава долгорочно проблемот туку треба предострожност и тоа пред се’ во однос Здравиот Живот како вашиот Имунитет би бил Чакмак за во секакви околности биле тие канцерогени диоксинични смог-нати конзервансни па и тешкометални, во добар дел за последниов случај Чаре се велат пектините додека во првиот ЦБД-ата ...

во однос интервјуво пак да потенцирам, кога обичен Човек дума конспиративно тој по дифолт е разбран како параноик, додека во случајов претпоставувам повеќето ќе си речат аха значи овој е примариус-параноид, сепак ќе потенцирам Не Бидете Исклучи, но не бидете ни поводливи! Истражувајте и Резонирајте Слободоумно секогаш сеќавајќи се дека и за Никола Тесла и ден денес на мнозина не им заигрува сијалица бежично а сепак неговио муабет сеуште постои [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=1023&PID=238025#238025" rel="nofollow - 1 ] но за да бидете пак параноично исклучиви тоа ако сте неучени ќе биде тапа-конспиративно та ќе почнете да жонлирате не претпоставки туку фантазмагории za koi i da ima nauchna osnova bez istata da e elaborirana bar logichki i da e taka toa kako pristap so apansaz fejkbuk komentari kje naide na surtuklica seir [ http://archive.is/g6Ueh#selection-355.0-355.36" rel="nofollow - 1 ] а јас велам не ни им треба метал на еугеничари за да истераат мас-кинчрол туку за такво нешто имаат нанотехнологија која буквално во форма и на вирус можат да ја пуштат за таквите наноботови за што сакаат да ги потребат, сепак заборава Народ дека Божјата Благодат дури нешто во овј свет е истурено и преку авиони ќе го ресетира доколку не сме си го заслужиле та да се зафати! во овој контекст и докторов е во право кога вели дека има Луѓе со задни намери, но дека технологијата пр. компјутерите по дифолт неокј може да ги искористи за сите на учипии тоа не е точно, иако постојат озбилни ризици кои о сам зачеток на технологијата не демнат пр. Енигма шифрерот и кој како истиот го користел, а што вели ЗбигњевБ ако денес на светските месонски елити најголем проблем им е како да го возат Народ за да случајно не им откаже послушност јасно постои озбилна инерција од поодамна како истиот да биде опран ако не селектиран, во секој случај заобиколете ги ваквите поенти во интервјуво бидејќи ќе се заглавите во работи кои и самиов научник не ги разбира најдобро што е во однос аберите кои се вон неговиот Микробиолошки Домен, арно ама и за нив без да приложи соодветна документација пр. ко докторо во сАд страна понапред првиот пост во однос HIV-от дефакто така е само деконспиратор со помал набој и од мојов во нишкава каде низ мозаичен рефлекс [ http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=3134&PID=238092#238092" rel="nofollow - 1 ] анализирам фатливо-недофатливи стравои апропо идно и сегашно научно-диктаторство за некои скриени менстимерски наративи цум убер-глобалистише односно сонот за ариевската раса на месоните чија новоатлантидски идеал е проблемот кој довел пред илјадници години за рисит и втора шанса за Човештвото постпотопно [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=20920&KW=%E4%F3%F5%EE%ED%EE%F1%ED%EE+%E0%EF%EE%F1%F2%F0%EE%F4%E8%F0%E0%ED+%F0%E8%EF%E8%F2&PID=3151603#3151603" rel="nofollow - 1 ] само што овој пат четврт пат среќа ќе да нема да имаме!

Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk