IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - ЕУгеника ТРАНСхуманизам НАучно ДИКтаторство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕУгеника ТРАНСхуманизам НАучно ДИКтаторство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2020 во 03:30

хм не е во прашање само дремеж на fda туку на hhs кој ги координира fda и cdc, а веројатно дремеж повеќе заради еугеничарски него корпоративен аршин [1][1] ко што може да се види во 1-1 иако денес сето тоа и корпоративно е надградено за да се осигураат едни исти подобни биг-фарма-концерни да ја имаат штафетата во рака! за ова повеќето меинстримери ќе речат остај параноичари бре све ко тоа внук му на Кенеди [2][2] кого Трамп го со стаил во Истражна Комисија за да бар прочешлаат дали вакцините се прочистени или склет-еугеничарски [3] по кој абер може да се заклучи дека и да има некаква гачка со корона-вирусот пример тоа е дипстејтовска патка [4]
конечно колку и да е муабетов склет конспиративен, кога претпоставките преминале во документација со депопулирачка конотација, чинам пополека ќе им се отвараат очи и на меинстрим-скептиците, а кои се тие документи ау ова не сум го знаел вели Кисинџер во БуК*решт 1971-ва извадил на маса продепопулирачки дипстејтовски план [1][1] на оваа последнава болдирана фуснота добро се надоврзуваат и следните две [2][2] всушност документ за кој прашина крева токму Чоекот на пресот од линкот во горниот пост ’зошто им дреме на fda’ т.е. Dr. Boyd E. Graves но кој дига џева пред се’ за hiv вирусот бидејќи бил со него заразен односно така почнал и да тарашка [3][3][3][3] во последнава пак 3-та болдирана фуснота на 19-та минута се посочува тајмлаинот за глобални вирусни пандемии од спаниш-инфлуенца навака [4] а во однос hiv-от БојдГ тврди дека истиот е генетички модифициран за да ја таргетира Црната Раса, дали во меѓувреме мутирал или пак го зафаќа секој закиселен организам тоа е тешко да се шпекулира, бреј колку е лудо што од една страна промовираат конзумеристички промискуитет а од друга дипстејтовци пуштиле склет вирус ко hiv-от, што мислите hcv (хепатитис ц) не е таква монтажа!? а од цела оваа распаљотка на БојдГ може да се заклучи не само што се вештачки создадени сите склет денешни вируси туку постојат и лекои за нив, и иако ете имало разни патенти кои биле или не делотворни, сепак еден озбилно недостасува или пак воопшто таквите истражувања не се туркани од hhs што ко за беља не го квакнале како појава колку што знам никаде во сАд [5] т.е. оние абери од минатиот пост за фреквенциско ништење на вируси и канцери, НО ко за беља еве од пред некое време ви се нуди нова гмо терапија затоа [6] ноу проблем ќе си го пуштат она што им оди во прилог некоја еугеничарска агенда таман да си подсоберат бесплатно гинипигои за кузнај какви контролни експерименти да си тераат! хепи-ту-би-парт-оф-дис-шоу а што ако шуото е без ваша согласност туркано би биле повторно весели што вели во последниот пасус на следната фуснота можат веќе да ве ушкопуваат доброволно контрацептивно [7] бат вејт а бит да видиме дали нема да почнат на ангро да пуштаат депопулирачки вируси не во однос плодноста туку преку ww3, незнаеш што е полошо да се мачиш до крај на Живот или да те попарат со леукемии за побрзо да скиниш, макар тоа ти го пуштиле и навидум слободарски ко што им сторија на косоварите каде впрочем така со масовното истурање бомби со осиромашен ураниум всушност си направија дипстејтовци отворен лабос за долгорочно мониторирање одредена контролна група односно како ќе се прилагодува истата на такви depleted uranium околности
О косовари со кој памет на месоните така сте им клекнале на колена!? до толку ли да нема кој да ве поучи дека се фатиле на оро со сатанисти, иако кога ви продаваат демократија тоа не е истакнато јасно на ачик налик плодните-фусноти во следниот линк [8] или ко што мнозина велат ноу проблем и со анатемаго да се здружам само за да си остварам некоја земна идеја, и што да кажам еве гледаме ве усреќија со леукемија, та бар еден најсовремен медицински центар да ви отвореа наместо да им полните џебои на скопските приватни клиники, но да е посмешно и тука почна пост-косовската-војна леукемија да дрма бидејќи низ прашина носена од ветрови се префрлува во Скопје а неретко сигурно и виа старо железо кое се топи во Железара, кога во колкава количина ова било случај после 1999-та незнам сигурно не е некаква постојана гачка но и малку зијан е многу зијан во костец скопскиот смог! мислам ќе разберев имало гајгери се мерело постојано но дали навистина треба така речи се’ милиметарски да се поминува за да осиромашениот ураниум се детектира [9] имаат може некакви пајак-гајгер-роботи во Царина и Железара!? вели подоле во цитираниот пасус > фрагментс практикли итс импосибл ту би детектед, можеби мислат таму на фрагментс оф фридом кои дел по дел вие си ги распродавате на разни начини еве гледаме велат наскаро и со официјално отанизирање некој поголем неуставен бидејќи за членство немаше референдум кој е изричито наведен во Устав дека мора да го има, пак и пак ќе повторам Уставотворен Елемент е Народ а не неговите избраници ем во Устав стои мора народна референдумска акламација за стапување во воен сојуз или политичка унија, што ако на ваков начин удбалитичарско-собраниски некој ве фрлеше во прегратка на талибанци, ајт каква разлика има меѓу неоконци и нив, едните муслимански другите евангелистички фундаменталисти, а вие демек вака немало да биднете исти, како, можеби како малџија кој со мафијаш се дружи ем во злосторите му помага, бреј ни талибанците не се толку забегани напротив тие си бранат Своја Земја а неоконците окупираат не само нивна туку и многу туѓи!? но да е посмешно неоконците се токму извозени од месоните та и тие не се криви што некој им врзал машна и вози ли вози, Но се’ повеќе Народ го препознава тоа и одбива да е слеп послушник и полтрон без свест за одговорност!

Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2020 во 00:44


и ајде косоварите на тоа биле приморани во безизлез заради малтретирањето од удбашите, мислам и вас да ви суспендираат Устав може така утре сред сЕд би прискокале па во очај и со месони би се ујдисале доколку не е нивна nwo матрицата, но и тогаш јас би рекол немојте како Монотеисти да си го дозволите тоа! но ко за беља кога вас веќе ве привикнале како македонци да си прифаќате преќутно ремонтирање на Устав па зошто утре би ви било склет ако ви го суспендираат!? само што подрака со се’ таквиот евроатлански галиматијас си одат и еугеничарските агенди за подобна генетичка припадност на идна ариевска nwo раса, и ајт да речем и тоа ќе го проголтате по равенката како први тако други ем си имате искуство од фнрј претходно, но што кога ќе ви кажат епа народе маусдонски на ред е и признавање и прифаќање на универзализам како ован-лов религија за сите во ист кош да ве стават в пеколот потоа!? сето ова за мнозина сигурно ќе биде не ту-мач туку екстра-ту-мач-ту-хендл, што не значи дека не се абериве на место туку како во однос дадените околности апропо истите вие би се поставиле бар ко подосвестени, хм [1] нагаѓам вака метафизички но вистина е дека не сум паметен да речам дали сте си шитнале душа и кога други ве турнале во казан а вие сте рамнодушни за тоа, рамнодушни бидејќи вам битна ви е само мантрата - нека има пари нека има енлајтмент-брадерхуд виа соединети европски држави - а за се’ друго внуци нек му ја мислат, иако се’ понеизвесно е дека таквата иднина во полнота ќе ја живеете како богатсва и дружба, навистина сизифовско прашање ет дали не е ноу-ритрн околност вашето отанизирање, хм хм хм, незнам, повторно тоа зависи од Вашата Слободна Волја која сепак е здраво измасирана од еа-агитпроп да веќе (една онака) две децении турбо си припаѓате во трансои по еа-учипување, a заради што дури и официјално да ви рече некој еа-детерминист ајде играјте го сатанското вие ќе си мислите опуштено ќе да се мајтапи тој некој онака ко за на карневал во Вевчани, а оро ко оро чим сте се фатиле и ќе си го играте, како беше онаа поговрката ќе дадеш два гроша за да се фатиш десет за да се пуштиш од орото, арно ама имаме Православие та со фокусирана Молитва навистина Чуда се случуваат, само што некој од петни жили се труди да ве држи во хедонизам и конзумеризам попарени (макар петпарачки за разлика од запад) а така фокус се’ потешко и потешко имате за Спасение на Душа! него тоа за тоа, да не почнете наскоро да бркате и енлајтмент-спасение на тело виа форевер-јанг вајб чим отанизацијата не ве боле, а и’ за да не ве чеша можете да си ги поканите Бил и Мелинда на гости да ве трогнат, мислам имаат една летна куќа во Трогир а ко зимска балканска идила нели вие би им отстапиле полтронски некоја по македонските планини, глејте и Македониум ако можете рентајте им го за кафиќ како вип еугеничарски филантропи, што да не чим устав заради отанизација сте шитнале што пак македониумот да не го рентате за еугеничарски туризам, само тоа прангите расфрлани околу него стајте си ги на раце та некој да се сети утре дека работата скроз забегала а никој воопшто пет пари внимание не дава на тоа, како кога вашите удбалитичари ги интерсираат само под-тезга идеали та дури зел за тоа да ги укорува секој ден Мајка Тереза како лепрозни во еа-светогледот, се радувале ќе сркаат евроатлански-нектар а всушност кутлачата полна месонски чемер и јад!

не би било во ред да ги спомнам провакцин филантропите БМГ, а да не образложам зошто велам дека се вип-вакцин промотори, та иако на прва површно земено тие промовираат Здравје за Третиот Свет доколку се земат за точни аналогиите дека дипстејтовци си имаат и официјална агенда ако не за еугеничарска депопулација тогај за еугеничарска контрола на популацијата, тогаш посекако вип-промотори на истата се Бил и жена му како јавно најекспонирани! веројатно туку би влегла во шема формулата > на вересија слава и милијарди не ти даваат месони, а на крај доколку сакаш да поживееш да не доодработуваш нешто за нив, во случајов веројатно се одлучиле дека навидум најбезболно би било да се вклучат во вакцин кампањата, за во исто време да одработат ем тоа да им годе филантропски, хм, запирале вируси, кои всушност дипстејтовци си ги пуштале претходно да експлодираат, а и самите сигурно абер немаат што се’ има по вакцините и дали некој не си тера преку нивни грб така некаква склет депопулирачка агенда, конечно така најлесно е утре да биднат земени за криви гејтовци ако низ гејтот замине некаков супер-склет та да можат дипстејтовци и од нив парализираните институции да се амнестираат на мала врата!? којзнае може треба и поексплицитен да биде нивниот пион него обично [1] кога и покрај таквата експлицитност некој ќе пробува истата да ја демистифицира без нејзина деконструкција туку да ја зтрупа со абе тој рекол и праел многу убаи работи па не му го земајте ова за зло [1] ето тој се излајал ама вие лошо сте го разбрале, бреј каков спин! не ми е јасно како не сконтале дека Повеќедетно Семејство повеќе прават ем од Патријархални Причини религиозни или социјални ем за полесно да приживејат како Семејство бидејќи екстензивно ја обработуваат земја, конечно бар 10% да му се раздолжеше западот на Третиот Свет за неколкуте века експлоатација та сигурно поинаку ќе стоеја работи, бар за нив да ги направат бесплатен софтверот (после еве да речеме 5 години) како побрзо би се развивале та се’ повеќе и повеќе Народ ќе нема потреба од зголемен прираст, НО така ќе имаат конК*ренција и ќе нема кого со лесно да експлоатираат, а ко што си навел и Кисинџер 1971-ва тоа ќе им било и безбедносен ризик на дипстејтовци бидејќи така немало да можеле со лесно геополитички да си ги возат оние кои можат! хм тие не знаат што да им прават на своите Деца кои не им се уклопуваат во поредок [2[url">"> а не пак да им се замараат на туѓи, најслесно ушкопи ги и мукла таман за сите еа-детерминисти да си се спокојни! само што не удираат само на репродукција туку гледаат ако може да поентираат и на депопулација [3] сепак може погрешно е анблок да се тврди дека сред сАд и во 70-ти имале еугеничарско-геополитички агенди та намерно некого сакале со хив да сотрат, туку ете имале може само намера да потстрекнат страв за промискуитет во Африка па и Америка како континенти, можеби и во цел свет, само што да речеме apeal-аготпропот излегол од контрола, та сега е на ниво на континуирано стабилна епидемија, но од која (иако смешно-трагично) на ангро некој воедно и си профитира, иако и биг-фарма може немале таква намера но си легнале на брашно, но ова е случај со многу болести не само вируси а особено канцер, а сега бидејќи фармацијата станала озбилен економски мотор на многу економии тие и да сакаат нешто на поарно да истераат (пр. решавање вируси и канцери со Ултразвук наместо зрачења вакцинации апои) просто не смејат тоа да си го дозволат, особено не сред кашатализам, повторно, што не значи дека тие си имале некаква склет агенда но станале заложници на онаа која си ја имаат паднатите-духови-анатема-на-нив, за сите топтан испреплетени во таквата стапица почнуваат еден на друг да си пречат наместо да се помагаат за од истата да излезат, што сигурно на мнозина и да им е јасно бадијала бидејќи преку ноќ супституција за приливот на средства од фармацијата нема, ниту ќе има, а сигурно има и такви кои од сето ова гледаат да извлечат и корист биле тие месони биле трансхуманисти во костец своите идеали и агенди, па ако неkoго сакате прецизно да таргетирате тоа не се Луѓе. Луѓе ко Луѓе ќе згрешат и има простор да се Покајат, арно ама како тоа да го сторат оние елити кои од глава до петици се обземени, та не чекајте на нив туку Молете се за нив што ако е случај останува само да се надеваме дека нема до крај да забегаат!
кога веќе спомнав метафизика, убо е да посочам на една чудна поинаква појава која за многумина е сулуда теза, а за која јасно никогаш нема да дочекате аргументи бидејќи во прашање е духовна интервенциа, а евентуално да им Верувате на Збор на Светителите во однос слични појави! та ќе речам, освен што постојат некои склет елити кои спинуваат еугеничарски трансхуманизам, има и битија над нив кои имаат може не иста таква но компатибилна агенда, знаејќи дека штом Луѓе си дозволат да бараат преку Леб погача така ќе си загинат Благодат та и полесно утре нивните души ќе станат нечив плен! во случајов слинењето по долговечност на земјата би била таа погача што се форсира како идеал кој би осигурал да си играат генетичарите без запреки сп crispr-оина, што знаеме дека се’ повеќе наидува на осуда заради неетичките експерименти и логично е да мора да се регулира! но тука почнува и пропагандата која во научниот свет оди налик ало Луѓе ракои вируси болести ќе лечиме та не се пишманите за химени, иако час потоа химерите ќе станат и клонови а тие нормал ќе си барAаат права итн., нејсе, терале како тераат агитпорповски мнозина - НЕСВЕСНИ не само за риците - туку и кој најмногу од сето тоа на крај би профитирал ако излезе од контрола работата, а ќе излезе бидејќи трката по профит гарантира киксои за кои воопшто многу мамонистички-наштимани луѓе не ги јаде совест што како пуптаат, а седостапни технологии како crispr тоа и го наговестуваат, НО постои и вертикално индуциран агитпроп за кој не масони туку самите паднати-духови-анатема-на-нив го спинуваат, та ќе речам нешто слично како со евентуални нусефекти од статуесување на документарецот Медена Земја [1] во однос трансхуманизмот се има појавено некој химера-стреин филм кој како таргет група ги има микробиолозите поточно генетичарите, кои вака се мотивирани да лобираат да не се саботира потрагата по земна телесна бесмртност, бидејќи нели ако има некакви забрани или граници така ќе распалат мафијаши место да си уживаат мутанти, а капак постои и повик за сочувство бидејќи уфрлени се деца како оправдана мотивација! ова ко филм не е еугеничарско-геополитички агитпроп, туку ова е потсвесен еугеничарско-идеалистички агитпроп, ем со помош на Thelost-The100 филмска ѕвезда - која вака утре на младите надежни генетичари ќе им порача Заборавате на Биоетика, а да е посмешно во филмот како лајтмотив е бркање долговечност но преку потребата од забранета технологија - таму специфично матичните клетки - а за општествено да се стигне до стабилни химери | ајт ненамерна еугеничарска комедија, од повеќе аспекти посекако, но од каде да почнам >>> режисерот ко тазе приучен извадил за SF речиси А-продакшн ексранизација на своето сценарио што е до техничкиот момент [2][2] а што е пак до инспирацијата вели се’ е онака најслучаен негов порив [3][3] што делува некако ти-гуд-ту-би-тру, сепак кога духовите ќе се замешаат верувајте ми на збор работите одат подмачкано, посекако и оној месонскиот агитпроп по блокбастери е индиректна нивна манџа, но кога истиот ќе се препознае по сите страни малку станува навистина морбидно колку turbo се атакува на Човештвото да се фрли во прегратки на заборавот! негово право т.е. на Чоеко да дума како му чини, исто ко и во случајот од евентуални нусефекти од популаризацијата на Медена Земја та и нашите филмејкери воопшто не ги наоѓам некако за склет, само ете не го препознале моментот од каде аш тогаш поривот за таква идеја така да е срочена, хм кој видел какви се музите ова и ќе му биде јасно од ваков аспект како го предочувам, но да речеме не сум во право и никому ништо, а што ако сум, во тој случај на атака е одредена таргет група, со Медена Земја евентуални идни рурални реемигранти налик видете што ве чека треа да сте милион посто хардкор за да успеете во намерата, дури потоа некој снимил јутјуб клип опа Атиџе пее ќе се сели во град, нејсе, а во однос химера-стреин се таргетираат потсвесно микробиолози налик Yo внимавајте не се соблазнувајте околу комерцијализирањето на генетичкиот инжињеринг инаку ете тоа како ќе заврши несреќно доколку оставите светот да се обедини Биоетички против клонирањето! мислам креативност ко креативност обично ни авторите многу не се замараат со времето и контекстот во кој пуштаат некоја идеја да плива, само што сето тоа некој фино го спинувал правовремено неретко еа-елитите, а неретко духовите, неретко и топтан! ова не значи дека технички некоја приказна е терсене напротив и во двата случаи интересна за проследување речиси лапни-голтни кадри, само во чудни времиња испуштени како ултра наградувани, не дека не заслужиле, туку ту-гуд-ту-би-тру, ама ајде нека ви биде дека се’ онака најслучајно си се случува! Но има една интересна гачка во химера-стреин лајтмотивот за спасување на децата се врти околу матичните клетки, односно цела склет околност е бидејќи Биоетичарите ги забраниле, вели без нив не е возможно да продолжи експериментот, а ко за беља во реалност работите стојат обратно токму нив ги забрануваат еугеничарите, бидејќи со нив полесно би опстанале денес тешко заболените кои впрочем им се анфит да постојат во нивниот еугеничарски матрикс каде тие би низ индуцирана селекција да преберат кој е достоен за живот на планетава, мислам ако не беше така зошто тогаш ја заташкуваат на ангро Техниката за Добивање Матични Клетки од Епителни+Лимон [4][4] хм кутра Јапонка си ја праеле абдал некое време, а сега пак бутај аберот под тепих бидејќи така не само фармација што би имала помалку работа ами и агендите на еугениката ќе биднат озбилно подзакочени! верувајте ми на збор ние како Луше за еугеничарите сме само статистика!


Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2020 во 22:23
за да не се соблазните и суеверно да се понесете, велејќи си > ау духовите си играат како сакаат, убо е да се потсетите дека се’ е Божја Промисла но во костец нашта Слободна Волја, а бидејќи некои елити својата си ја поклониле каде нетреба ем мнозина во Бога не веруваат па и се случуваат разни зицери не само како склет идеализми туку и агенди а посреди нив и спинови кои и без да сакаат потоа мнозина ги одработуваат, вака може да се рече и јас и сите Христијани сме несвесно дел од Божјиот План да и покрај тоа што сме во пад како Луѓе (сепак ниваму нитаму) да што повеќе Души да се Спасуваат јасно доколку сакаат, та еве во однос каков и да е терсене агитпроп за Човештвото да се држи во непознание за Вистината или пак протнување на месонски спинои на мала врата, веднаш потоа и Бог делува разобличувајќи ги истите, во однос биг-фарма склетот и неетичноста за тоа филмски пример е Констант Гарденер [1][1][1] додека во однос до кај се’ може да дотера како фетиш (сред либерализам) таквата забеганост супер пример е Антивирал [2][2] ова е уметнички начин како да се допре до Народ за да почне да дебатира да поставува прашања да не е пасивен и им остава на елитите (кои неретко се корумпирани или лесно се корумпираат) да замижат ширум на двете очи, кои форшор со грејтер гуд ќе се правдаат, налик за сервилноста за возврат добиле ветувања за бизнис клима или безбедносен чадор, Но се прелажале бидејќи ни од блиску не биле свесни со кого садат крастаици, а нема ни кој да ги предупреди нели з’ш ништо, ама баш ништо правовремено да извадат ет на ачик туку грото политики претежно постфестум се истураат во јавност со образложение дека се работело на случајот и не можело поинаку, точно ако сеуште живеевме во 20-ти век и немет интернет па неизводлива би била 100% транспарентност заради недостаток од административни капацитети, а кога работите би биле ко истакнати и јасни правовремено Народ многу полесно би се носел со ризиците него постојно кога чекаме само на Божја Милост за некој свиркач инсајдерски да срипа! но дефакто како Луѓе не сме оставени сами на себе, колку и некој терсене да терал или пак на тони некој перел мозок, но повторно заради успаност дефокусираност тривијалност рамнодушност или потиштеност повеќето Луѓе фатени во месонската пајакова (денес најчесто фејкбук) мрежа својата Слободна Волја [2] му ја отстапуваат за обработка ако не злоупотреба на анатемаго, што се случува на сите нивоа од наука па се до уметност, неретко и несмасно несакајќи или наивно правејќи зицери кои ќе им одат во прилог на месоните, СЕПАК штетно е да кренете раце бидејќи вам ви се чини дека тие се’ и сите ги преплавиле, не, тие само сонуваат некаква трансхуманистичка вечност, а факт е Господ тоа нема да го дозволи!

Кроненберг млади ето на прва дебитантски зел екстра тема за обработка, која за жал може да бидне и инспирација некому, но дотогаш ќе ви биде вам некакво огледало уште сега онака колку индивидуално но и колективно сте навлечени на вакцините како ултимејт чаре за склет-вируси! вториот пак му филм е шорт кој исто поентира колку на пат е биониката да ви земе психа за диџитал пеглање по психотерапевтски ординации [3][3] знаете онака да не се замарате да се исплачете на глас туку на тоа да сте стимулирани ако не програмирани по потреба веројатно зависно од социјалниот-рејтинг (за кој имате урнек како би функционирал во иднина)[font], само ви фали да се поучите дека ако и денес зад конзумеризмот стојат духовни-аждаи-анатема-на-нив така и зад елитите неретко кои потоа сите ве водат со своите фатаморгана идеали баш во амбис, иако ќе ве плашат ако не е по нивно тоа сценарио ве чека, - ajmeeee каков спин да ти вели некој ако не се фрлиш во оган ќе изгориш, што во однос вакцинацијата најпластично моит да се дофати како предожба, но сето тоа тера и во однос бројлерлукот лихварлукот мамонизмот топтан, прво ќе ве поалчат потоа и ќе ве навлечат а на крај и камата ќе си платите! ова пак најубо филмски може да го ѕирнете како ОБЗЕМЕНОСТ на сите освен елитите виа филмо БРЕНДЕТ [4][4] "(заплетот е токму после 1 час така да рипнете остатокот (ако не сте филмофили)) каде зависностите од конзумеризмот се опишани како фантазмагорични демони кои паразитираат од/на нашата ненаситност, односно инерција кон сластољубие, претпоставувам зад среброљубците се влечат сиџими од златни кованици, затоа и’ осеќаат метален вкус в грло штом се дочепаат до своето благо, после Народ бил прегорен и рамнодушен, добро утро!" а преку ваквиот абер полесно може ќе го дофатите и следниот, да не само што ве плашат со вируси и програмираат виа филмои дека - вакцин ис Д онли веј аут - туку вие топтан како конзум-публика сте си во еден претплатнички транс, зомби, ЗА такво нешто уште сега сте спремни потсвесно, прашање е само на време ко такви кога и физички ќе ве сподобат за тотал бреиндед реалност!? дрма де дрма! ве дрма ли дрма! а вам ви дреме!

NaRubuZnan. ~ Dr. Korana Simonovic ~ Komercijalizacija emocija i straha
некаде 9-та минута говори за флуиден страв
а дочекавме денес и буквален, стимулиран конзумеризам
- лив јор лајф нау, мејби ју донт хев ноу тајм -
околу 23-та минута имате супер фракинг аналогија
конзумеристички апликативна и на популарните пандемии
бреј вистина тачки, овладавање конзумента путем емоције
- импринт фридом коз ју донт хев ит, со ју вонт гоу депре -
- статус, корпоратли хелти, мостли д ворлд економи! -Изменето од Zelenikovo - 05.Февруари.2020 во 01:19
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2020 во 04:44

дека по дефаулт оваа логика важи кашаталистички и за корона вирусот тоа не сум сигурен дека е случај, а доколку е јасно дека со епидемијава јуанот ќе ослаби а доларот зајакне [1] па така америте би биле помалку конК*ретни за извоз што како помал извозен обрт ќе го зголеми трговскиот им дефицит, Сепак макроекономски би имале подома поголем капацитет за потрошувачка што пак им одговара на банкарите та евентуално вака да е штиман како К*ршлус корона-вирусот, а дали е тоа случај сигурно нема да ви јават на разглас!

но да речеме се случуваат зицери и ова е кинески виа нивниот лабос во Вухан, макар нема никаква логика во тоа освен ако намерно сакале да си саботираат економија, та случајно или не, кинезите реагираат експресно и масивно НО со помалку агилен пристап вртејќи претежно преку карантинот со супер палијативен а помалку превентивен медицински пристап, т.е. во вториов случај освен што е задолжително носење маска и мерење температура (на јавни чек-понит и комерцијални влезои па и кондоминиу-комблокои за домовуње) нема друга подобна-превентивна-поука ако не задолжителна-кризна-мерка за стерилизација напростор но и имунитет, бар не разбрав дека тоа е случај, пардон имаат влажни марамчиња по кондоминиум-ите пред и во лифт (смешно з’ш и по јавни марамчиња моит вируси да шетаат) НО немаат никаде инфо дека впрегнале иницијатива за мас-дезинфекција на јавни површини виа UVC-неонки [1][1][1][2] што би било корисно и за по дома (во кој случај може ќе треба да отворат соодветна фабрика во секој град кинезите) а ноу-хау за кое изгледа нашите удбалитичари ќе чекаат сино-знаменце за да сторат соодветна регулатива за во кризни вирални ситуации, чунки побрзо ако Народ влече отштета зошто во ЈСП или ЈП-а и ЈИ-и закачил некој вирус а таму никој ншто не превзел за озбилнa дезинфекција на простор (освен нели поминување под со џогери стари 5 години миинмум та бар нив да ги дезинфицираат) практично сега имате вакви неонки по тоа фрижидерите во маркетите но кои зрачат директно во вас додека пазарите а што не смее да е случај бидејќи не само што е ризик UV-C зрачењето за ретинопатија туку и по меланоми, тие треба да се скриени внатре и да зрачат надоле, а евентуално навечер да се спуштат завеси и цел маркет да се дизенфикцира без да има склет по минувачи, мислам изгледа абдали се по хируршките сали што недозволуваат влез кога има UV-C дезинфекција вон работно време, прашајте дали тогаш таму и доктор смее да влезе! а камо ова да беше норма и за ресторани сендвичари школски кујни и мензи, та и хотели и хостели бидејќи многу што од бактерии паразити и вируси ви носат тука и туристи, ем така и самите туристи би се почувствувале психички стерилно од секлети ако ова им е стено до знаење, на страна што тука ризиците од зарази би се сведувале на минимум колку е можно повеќе, бреј хасап чисти со ова чисти со она, а колку далеку поефтино е да се озрачи простор со UV-C неонка! генерал електрик имате застапник чинам в тоа зградите кај Педагошка, а филипс едно време седиште имаа во куќа во Лисиче, кој каде е сега незнам, но би ви препорачал ако сте хронично болни а подома ви влегол некој вирозен убо е да си озрачите дневната ако не одма тогај навечер, што вели епидемилогов вирусните честички - ар турбо спрединг ин винтер - [3] но ете во вторта фуснота вели германците имаат иновација која ништи едноклеточни склети и без зијан по здравје кога зрачи, сaмo кој има за тоа камен, во кој случај тој би си зел и со UV-C опремен еркондишн ...

кога сме кај заштитата пак на медицинските работници чув се жалеле немале доволно залихи на маски кај нас, а се прашувам дали сеспремни на ниво ко за борба со ебола [1] или и тие ќе бркаат ко кинезите ретровирални лекои ко за сида во борба со коронава ако ги здрма та да се леча како најекспнирани на таков евентуален ризик, сигурно не им зрачат ординации и ходници со UV-C ко што тоа го чинат во операциони сали, иако паметно е сами тоа да го сторат додека ФЗО се смилува и нив поозбилно вака да ги реосигура, којзнае може ќе им набават и ретровирален ноу-хау од џерм’ани нели откако вирусот здрма да можат да се борат полесно со инфекциите ко пневмонијата [2] бреј не сум видел етимолошки како дошло до џрм, за шваби разбрав, ама и ним изгледа не им пречи кога не ги викаат Дојчланд, проштевајте озбилно за дигресијава воопшто цел дезинфекциски пост со кој сепак некако технички и се застанува на опаш на биг-фармата бидејќи вака помалку би им трошеле залиха!


Изменето од Zelenikovo - 06.Февруари.2020 во 04:45
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2020 во 22:11
ах дигресии, да не се навредат германци што се мајтап ем на нивна сметка виа пежоративни-идиоми кои така некој им ги закачил во минатото [1][1] па ќе речам еве ние си имам еден свој современ т.н. маусдонци, иако помалку боли кога сам ќе си го закачиш особено што тоа ошлo низ стрип ко нацикоминетрна на Ацо-Д-Рембренд [2][2] та нека ми простат џрманци ако сум ги удрил у национален нерв по грешка на мајтап, само да не отидам на утикмица у Келн ќе ме прават колонска :)

патем ако нешто од ова (во горнио пост) стане норма истата посекако ќе бидне конзумеристички наштимана [1] онака козумеристикЛов-ис-д-ансвр-ивен-фор-стерилизација, која нема државата да ја спроведе туку вие за неа ќе си ја теќеравите, но ајде тоа, туку како би излегле на крај со фармација (потикната и помогната од удбалитичари) која ќе ви опере мозок дека Алкал-чарето за Имунизација најубо е да си го фтасате виа витамини макар истите се вештачки синтетизирани и спакувани во најдобар случај концентрат-таблети, мислам ај дошло нож до коска па сте пред кинење конци заради вируси или бактерии па да прибегнете (ко што велам погоре) на вештачки вит.ц во грамои па и некако, но да си товите организам со хемии бидејќи на нив по дифолт имало етикета Витамин или Минерал Тоа навистина не ми е јасно, но што сте вие криви што нема каде ова денес фино да се издебатира што од таквите хемии кога и како поминува ко корисно во организам, да не сте чуле занекој локален или глобален фармаколошки еФорум каде би елаборирале своите аптекарски-халуцинации фармациите, арно од нив сигурно мнозина имаат сред безизлез аир иако по форумула едно опрај десет други расипи! туку ај што држава и дреме за стерилни јавни површини та бар да му пуштеше на Народ ефорумско место за ука како најубо и најздраво да си стерилизира околина ако не другде в себе, евентуално до сега плафон беше само паблик-агитпроп ко оној на дпмн порано да низ реклами на жими мајка Народ го учат што треба да јаит [2] конумеристички-агитпроп ко во првата фуснота но не корпорациски туку удбалитичарски! но почекајте има и побетер това асли-глобалистичките ботови овдека нема ништо тие да ви перат мозок оставајќи фармција да си одработи за нив! Вистина ви загина ли в тело природно витаминот-Ц спремни ако до вчера завршувавте на рециклирање наскоро ќе ко такви ќе ви дадат борјче за бионичко учипување виа месонско-луциферијански шеми, што би рекле Кен ќе ве стеглаат ко Бамји бидејќи ви прегорел мозок од хемии, а после летајте вие со паметот, бреј какви психодолечни пророштва терале своевремено!Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2020 во 04:20

малку измиксана дума тоа последната од последниот пасус горе, та да посочам дека она е трибјут видео [1] кое супер се надоврзува на кеновата во костец мојата аналогија За Тоа кај би ве дотерал живот доколку си арчите Виттамино Ц во кој случај ТиНеСиТи а некој тоа може да го злоупотреби во овие времиња а посекако виа фармација и порано [2] што немора да значи доколку не се секирате уште колку живот имате за живеење на овој свет, во спротивно посекако ќе брлате фармации хирурзи па и бионичари само за да си развлечете воздишките макар и ве сториле тенеќе! не дека е склет работа по дифолт биониката, навистина како протетика е чуден благослов за сите оние Луѓе кои се или останале без екстремитет, та макар истата е и арпаџик ко за немоќни [2] но кога веќе тоа преминува во замена на колабирани внатрешни органи со електротехнички направии тоа мислам е повеќе од глупост во најмала рака бидејќи терсене-живеачка ќе стане тренд, онака има закрпи па пукај по све стране нек му ја мислат доктори, а доктори ко да не им се у џеб на еугеничари па ќе стане така инстант норма ТиНеСиТи-АмаСиТи и кога не си [2] смешното е што биониката развојно се турка толку упорно во плафон особено денес во време кога со терапија како Матични Клетки секој оболен орган може да се поправа та ете дури и речиси-слепи очи се обновуваат целосно доколку останал бар еден процент живи клетки од нервот (ко што упатуваат аберите погоре од втората 4-та фуснота (од 3-тиот пасус) во 2-от пост (од оваа страна во нишкава)) само ко за беља оваа неинвазивна терапија воопшто не се форсира во медицината масовно бидејќи така за чем нужда од фармација, нели во тој случај кому потреба од приватна бионичка хирургија итн. итн. Навистина што треба да стане за да државата кај нас исфинансира еден ваков Матично Клеточен Медицински Иститут како брзо и лесно би стигнале до ноу-хауто на јапонката и сличните нанеа доктори, колку пари треба да се издвојат за епрувети столчиња и микроскопи АЛО АБДАЛИСТАН све ќе ве учипат ако не се опаметите и не престанете на вашите транснационални удбалитичари да им верувате кога ви велат да да ќе биде (и ќе ве биде) кога ќе ви донесене нова приватна клиника за и она што го немате да си го шитнете на еугеничарски фиљантропи, мислејќи тука пред се’ на отан и сЕд како банкорп портали, зар си мислите дека нешто од нив на вересија ќе добиете, Чукнете Си Глата, само доколку сенародно не се фокусираме со заеднички сили кон поуба иднина истата никогаш нема ни да дојде виа банк-корп учипени удбашана и удбалитичари кои до сега ви кроеја политиките само за на мамонистичко буниште ...
се опуштив ко за крај на мое верглање во нишкава, а овие последниве 4/5 поста требаше да ги срочам всушност концизно во еден без дигресии од типот што би праеле во случај на склет-вирусна-пандемија пр. дали би ја напуштиле невеста ко во 54-та минута од предожбава [1][1] или пак би скинале заедно ко во 74-та минута од следнио филм [1][1] можеби ако во прашање е бактериска//сиктериска пандемија (a ако ви се може) би еволуирале ко во 99-ma минута од GAG [1][1] дигресии кои се скроз дефокусирачки во однос останатите постови и како истите се онтопик фуснотирани, но еве како би стигнал до аберот да ја подоправдам и Фармација дека без неа навистина во Многу случаи нема да видиме бел ден ако спржат озбилни зарази и болести, тоа и сега е случај и Секоја Чест за Добрите Намери на Фармаколозите, Но озбилен проблем е денес што и тие и ФЗО а потоа и Докторите се заложници на банкорпци за кои банкарско-корпарациски нема друг аир освен да стимулираат надлуничава мас-потрушувачка на хемиски закрпи за Болести, при што озбилно е фрлена на страна едукативната спона на население за Здрав Живот а што повторно е резервирано само за факир-натуралистичко-конзумеристички портали и консалтери, АЛо сами си го дозволувате ова кога не постојат никакви Медицински еФоруми каде и докторите и фармацевтите долгорочно би дебатирале дали и од кои хемии навистина има палијативно потреба, а во исто време на Народ да му се отвори пат за Превентивна Медицина преку Национален еФорум за Нутриционизам и Фитотерапија како Превентивно би делувале во однос Здравјето а не строго палијативно здравствено ...
впрочем недостасува и научна дебата на институционално ниво помеѓу самите факултетлии факултетски! во кој случај ќе почнат помладите колеги да соработуваат некако од спунт и со оние постарите по институтите па макар тие заминале понадвор на работа или дообука итн. во кои околоности би се дошло чиам брзо до НЗС зошто е неопходно секој еден Граѓанин да има во предвид дека Здрава Исхрана е пола Здравје а која е дофатлива само ако имате своја фарма или на некој близок роднина, во кој случај би засадиле и Лимони (иако ќе си ги внесувате изнесувате саксии зиме/лете) како би извадиле и свој Еликсир на Младоста (бреј каков сјај даваат на и ја затегаат кожа) Лимони де Лимони полни Цитрична Киселина, но за то при крај на постов, бреј постојано во овој контекст ми навира поуката на проф.Зиберовски дека ниту најдобрата хемиска закрпа не може да се носи со ефектот од една Иљач органска клетка, би рекол во овој случај 100% точно ако не друго заради неинвазивното товарење на оргаизмот со вештачки вит.Ц кој и така истиот не го апсорбира подобно та само го исфрла уринарно! моја маленкост навистина сум неписмен за муабетов за да тврдам дека ова е Ултимејт Чаре за Имунизација наспрот вакцинација, особено не откако вирусот здрмал и сторил Инфекција та бактериите почнале пуздер да прават, иако ете за таков случај наведувам со големи дози и тоа вештачки Вит.Ц го извадиле не само од кома туку и од смрт Чоеко кој во НовЗеланд се засарсал до умирање (абер страна понапред) ... всушност од каде и какако може да се извлече заклучк колку е битна цитрилната киселина, та прво би рекол се наметнува прашањето као една база која закиселува успева организмот да го алкализира, на што обично ќе добиете ненаучно одговор од алкал-факири тоа е така зошто е така, Но како, еве да пробам со својот полуписмен табиет на тема биохемија да скоцкам мозаичен заклучок ...
1. во некое езеро калциумот го топеле со цитрична киселина [1] си викаш тогаш 2. цитричната киселина го топи и во бубрези така [2][2] но воедно логично ако ја нема а има многу јаглерод наоколу истиот и се таложи ако организмот нема капиците да го исфрли А всуност така и’ се закиселува истиот односно Ph вредноста на крвта се намалува а во кои закиселени околности вирусите се множат ко зајци зарадени во јама! 3. затоа пијте многу Лимон бидејќи цитрична киселина не е исто што и ВитЦ за да си детоксицирате наутро организам на прва [3] иако ете има абер страна поназад за засарсовениот новозеландѓанец кој со големи количини ВитЦ излегол не само од кома ами и не скинал конци иако веќе докторе го от’пишале! 4. сепак освен Превентива како Лимон исто најпатно чаре е Превентива за што помалку внес на секакви кисели гурабии во организам па и градски смог за да организмот има помалку потреба да се расправа со јаглеродниот диоксид односно да е во подолга состојба на rKERBS циклусот него кербс-от [4] впрочем вака не само вируси и бактерии што ќе ништите виа нормална PH вредност на Крвта туку и сите процеси во телото ќе ви бидат топ онака Домашна Лимунада редовно за да што појќе ви оит кислород во мозокот, бреј едно време кога се борев со железо по теретани беше главна норма за сите па и мене што повеќе внес на калциум бидејќи така се ослобудва и повеќе енергија за мускулите само што ете немав абер дека со онаа прва чаша Лимонада наутро фактички сум си се балансирал, дефакто ваквиот rKERBS циклус треба да е на рипит ко Молитва на прв час по Биологија или Хемија во Училишта за Ученици уште од мали нозе па се до големи ноги стојат смерно во Здравје наместо да неможат ко денес од кревет да станат заради турбо закиселен организам, мислам тоа и научно да им е образложено [4][4][4][4][4] со задолжителен акцент на строфата дека фармаколошки закрпи се нужни само во ургетни случаи!
за жал денес речиси грото се за на Ургетно заради лошите ако не фастфуд тогаш фастдрагстор навики та порано или покасно застануваат во редот на Ф-пациенти на кои со кутлача им сервира систем апои, О апоистанци, тркнете и сега до Нутриионист прво по мени! што ми вели Татко ми, ти ќе ми кажеш, нек ми каже докторката та ќе почнам да јадам Макробиотска Храна ко за промена, авторитет нема што поштуем,да имав и јас З-печат ќе ме слушаа, само што од еден куп пациенти немаат време денес Лекари да ги советуваат што треба во исхрана да сменат, заради што пак ќе потенцирам ИТНО ВИ Е НЕОПХОДНА ПО ЕДНА ГРАДСКА НУТРИ КЛИНИКА каде ќе прво ќе им стори Здраво Мени на пацеинти ко рецепт за по дома а дури потоа евентуално рецепт за во аптека, хм, кои апои со која храна и течности одат, проблем, утре некој може да ги тужи ако тоа не е стокмено и усогласено ко што треба, а заради што повтрно неопходно е да сиизвадат еден бар внатре-институционален еФорум во ФЗО каде сите Лекари би се фатиле на Оро да думаат што колку и како е неопходно во системот да се штелуе за да Народ поздраво Живее! чунки тогаш и за Солта некој ќе ги растревожи дека не само што водата во телото ја врзува, туку и ет потенцијален џубокс за хранење бактерии во кој случај многу цитрична киселина ко што контам синкир може и проблем да напраи [5] значи контате чунки колку неопходен е БАЛАНС-от и кај основните органски елемнти, а замислите вие што му праите на организам кога го товите со хемии кои нели некој фарма-корпец решил да ви ги даде како апче-за-се па и вашиот проблем а вие гутај ли гутај ќе сте се опраеле, после се чудите зошто Свештеници со тешко срце разрешуваат да се Причестите ако апои пиете, што сигурно како непишано правило го скопчале Духовно созерцувајќи ја фарма-гачката некои Светители на кои им е јасно дека ко што од храна или пари си праите страстољубие така и од апои, што во однос храната убо ви е доловено виа вторио дел од филмо БРЕИНДЕД [6] и навистина дали ако сте учиени за некоја фармацевска цевка вам не ви се пикаат под кожа разни вона-би-максимум-хелти-демони-анатема-на-нив!? само вие љубете си вештачки-веј-оф-лајф та не се секирајте ќе ве наградат така и со киборг-закрпи како нано-лекои, но после не се чудете кога антени од глава ќе почнат да ви излегваат, проштевајте на ваквиот киборг мајтап, да немате мака, но секогаш мој совет би бил Пробајте да го смените стилот на живеење, ако сте болни тргнете се од стресни места како градска или фејкбук центрифуга со се сите нивни склет вештачки физиологии, а доколку сте паметни ќе почнете да размислувате не што ќе праите на овој свет туку како да се спремите за она што следи потоа! битно вие би сега да се вакцинирате нели!? ех кога во непрочистените вакцини би цеделе лимон пред да ве пукнат!
Изменето од Zelenikovo - 08.Февруари.2020 во 04:30
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2020 во 10:33

имајте наум се’ земно што е многу нечини, а велат имало o.d. и од витамини [1] туку да не ме сконта некој озбилно во однос последната реченица горе, пуштена како рефлекс за алуминиумот во вакцините [1] та ќе напоменам никако не си играјте со некаква интравенозна комбинација на Лимонов Сок [2] ова колку да ми е мирна совест некој да не ме разбрал погрешно бидејќи таа реченица е во сеиџиски контекст фрлена! конечно ако имате од нешто во моментов инстант-гајрет и треба да сте супер внимателни е присуството на алуминиумот во тетрапак-соковите туна-конзервите паштетите тубите и сл. [3] што е конзумеристички нусефект заради поголем рок на траеење на производите [3] но ко и во случајот со влетување тешки метали во телото посекако и ко таков алуминиумот прави проблеми ко што е наведено во втората фуснота алцхајмер и паркинс на долг рок не ви гинат а камо како и кај среброто да светневте одма та да реагирате со време [3] а дали ќе ви помогне (доколку конзумирајќи таква амбалажирана храна и пијалоци) да паралелно дотурате Лимонов Сок во порциите незнам, но она што е битно е дека Цитрична Киселина ко што може да се види и на видеото топи Алуминиум па веројатно мали рецидиви во желудник така би ги сокапала! но како тоа виа вакцините се одразува на малите детски мозочиња навистина не би шпекулирал! иако вие и од тамифлуто ко што е наведено можете да внесете Жива (mercury) а така да се отруете озбилно виа вакцинација што ете ко што вели во првата фуснота не е случај со сите вакцини! конечно Жива вие внесувате во тело на мал милион начини, пример ретко во случаи кога ви се кршат CFC сијалици па и неонки или пак термометри, а Претежно Преку Морска Храна бидејќи живата велат на ангро ја наоѓаат кај туната и сл. [4] и дефинитивно бар следните две фусноти добро проучете ги [4][5][5][5] зо во ист дајне вакцин веркт (ta kade e vasata vakcina stokmena), им дојчланд аба американишеланд (vo germanija ili amerikanija), шпацир бите цум ајн психијатрише клиник вор андерер имфштоф (prosetajtete se do nekoj psihijatar pred slednata vakcina), проштевајте на крајов од нишкава што на ангро си терам сеирџиски, не дека сакам да се потсмевам некому или да глумам паметљакович без конК*ренција, Но навистина ми пречи што моите Внуци можеби вака биле на удар а никој ама никој не ги предупредил Родители дека постојат прочистени вакцини и дали можат самите да си ги набават кога веќе на држава и дреме што купува! ко по обичај никој не е крив што аутизам цевта, а ко за беља ебата само по фејкбук жаборкречината тера! чукнете си сите глаите почнете по невладини еФоруми бар да думате ако не друго та за аберите да бидат долгорочно педантно архивирани и категоризирани, до кога ќе се глупирате сите на тоа воајерската мрежа навистина незнам, фино ви било таму угушени од потпросечноста и информеишн оверлоуд, О мои мили маусдонци сами себе си пукате у глава!

туку вие се грижите за вакцини, а веќе на повидок е нанотехнолошко лекување, та ако можеле аутизам да промовираат системски зошто истиот сега да не ви понудат да го третираат со наноботови, кои веројатно би чистеле потенцијално и со Цитрична Киселина, но во секој случај поубо е тоа да го чините Благодатно-Фреквенциски, особено ако биднат норма тоа xenobot-оите (биолошките нанороботи предочени понапред во нишкава), и ајде тоа туку не е за чудење ако наскоро почнат да ви нудат bim-плагини за полесно да ги надмините склет-нусефектите од склет-вакцините, повторно проштевајте за сеирама пристапов думајќи немабаре сум некаков антивакцин-ексклузивец а всушност не сум компетентен дури ни за шпекулации на темава пр. немам ни основен абер колку Животи Се Спасени виа вакцинација а колку упропастени заради склет-склепани-вакцини! ЗАТОА и нагласувам камо да видев константна невладина ако не институционална еФорумска дебата за оваа општествена какафоничност ете бар во однос вакцините и вакцинацијата! во спротивно насетувам дека навистина нема да ви загине трансплантирање во реалност на оние резидент-ивл или гоуст-ин-шел предожби, незнаеш само која крајност од нив е посклет, чинам втоата бидејќи тоа би значело ваше долгорочно мрцварење! особено ако сте антиглобалиста со мегафон у рака! може утеха би ви било ако имате како риалити-чек некој миленик кој ќе ве враќа во реалност како не би се отпуштиле скроз со паметот ако ве забегаат еугеничарите слично ко оној песо на МамуриОши во Авалон и ГИШ [1] та не забравајте го ова кога во меѓувреме си се забављате соодветно видеоартовски! бреј имам чувство дека екранизацијата на шелуванио-гоуст е лапни-голтни пропагадно четиво, иако приказната не е ко што не е ни да трансцеденс [2][2][2] но кога акцентот е ставен на fx-от јасно дека помладите ќе ја заобиколат поентата радувајќи се на ефектите и колку кул би било да имаат за почеток по некое црево кое ќе им вирее од/во тело како би имале потоп рефлекси ако не снага, но замислете афтер ww3 колку сето ова ќе им биде и посакувано, кога младите макар имале и анархистички дух ќе си легнуваат на бионичко брашно, е де само првиот пат боли потоа е уживанција да си менуваш телесна градба кај механичар, само не заборавајте дека како тенеќињата се супер-екстра подложни на емф удари дали соларни или воени! патем душата не исто што и мозок воопшто органи тоа е засебен дел од Духот т.н. психа научно обележана, во Христијанство велиме по смррта Духот оди при Бога додека ние ја задржуваме Душата онакава каква сме ја вајаеле преку своето однесување, Чиста или Очистена Душа исто оди при Бога додека некомпатибилните за Повиско Небо одат на пониско од ова ... во филмо има и други дилеми пред се’ морални [3] а всушност е современ јапонски обид да се претстави низ манга а подпоцна и аниме рипак [4][5] за нивниот митолошки поим ками [6][6][7][7] проблемот е што сме ненаситни особено она збеснатите елити за кои се’ што им е на дофат е само амјузмент играчка [8] која вака или онака за почеток како секс-долс или вор-догс [9][9] стануваат вонаби постхуманизам!Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2020 во 08:58
велком’ту’риалити онаа месонската во која ве втурнале удбашана и удбалитичари и без да ве прашаат дали истата ја сакате ви треба или не можете без неа, спинувајќи ви бидејќи не знаете на што сте, а во исто време сотрувајќи секаква можност за јавна дебата за вакви круцијални промени како учипување во евроатланските геополитичко-мамонистичко-месонски кулоари, битно ќе ви ги вејат ѕвездите како мотивација за марсовска колонизација, за која нормално не ви кажале за да ја минете меѓупланетарната космичка радијација ќе ве прават засигурно киборгајла раса, но за тоа треба предуслови а вие сте сега во зенитот на инерцијата за отпучнување на истите! најнапред виа crispr ќе ви речат еугеничаруте не очајувајте еве лек имаме за ракоите (кои нивните мецени месоните виа кашатализмот до сега ги стимулирале гетоизрачко-конзумеристички) нели само вие треба да не се бунтувате зошто некој би ви реметел во генетика [1][1] нели што ќе ви аграрно здрав живот бидете си банкорп-бројлери и понатака а ете за возврат спремно ви е пуш’д’батн решение кое утре ќе ви ги растовари склет-шкампите што виа нездравиот кашаталситички лајфстаил сте ги закачиле (навидум на истиот не сте биле присилени), во меѓувреме пак додека вие се надевате на нивните биотетички заврзлами (за кои ни д од широка светска дебата а не пак регулација ќе видите) веќе на ангро заверглале роботите финансиски [2] следно е светска'дигитална'криптовалута [2] а тро потака и терминал у глава бидејќи нели акаунтот најбезбеден (ќе ви е ако) е (врзан за стапче и качен) на рамена [2] бидејќи постои секогаш ризик да си загинете телефонот или постпејд картичката, а тоа пополека ако не брзо ЌЕ ВЕ отвори и за бионички биотронички и биохакерски шеми на еугеничарите [3][3] нели заради марсовски тотал-рикол филмои, зар се сомневате дека ваквиот след на настани натака неводи, зар им проработела некогаш совест на еа-елитите низ современава историја, што треба од зијани да ви промовираат истоварат и навјасаат за да се опаметите, евала сте немале ксмет да давате отпор премали сте биле, аха зар и премал глушец не може да напраи шорт-сиркуит во нивнио матрикс, но како кога вие сте си дозволиле да ве држат во ќумез и тоа доброволно ниту барајќи излез ниту барајќи помош > се разбира од когo ако не од Христа бидејќи како Луѓе ние си немаме проблем толку од/со месоните колку од/со нивните мецени паднатите-духови-анатема-на-нив, бидејќи тие како прелажани луѓе конечно не се ни криви што станале нечии робови, ако можете да ги ослободите Благодатно арилија, но не очекувајте дека со насилни револуции ќе им ресетирате агендите, само колку нивни идеолози ботови и робови се смениле последните два века постфранцуската револуција па пак тие си тераат nwo геендата, но да и во овие времиња кога веќе се’ е на ачик макар и неверифицирано сеуште официјално иако очигледно антихристијански и како инерција и како политика па и симболизам, зар вие сеуште мислите дека се’ што Христос ни Проповедал и Предупредувал е белетристика, се лажете ако сеуште сте замајани од фатаморганите на месоните и нивните нектарџии! зар не гледате дека се тие волците во овча кожа, кротки ако им се предадете без отпор - крволочни ако размислувате различно!?

но пропаганда, па така фино ви е измасирана свеста да просто и да сакате да се Воцрковите и почнете да давате Благодатен Отпор Молитвено чистејќи се себе си најнапред а потоа и другите преку Божја Благодат, вие сте или успани или одложувате макар биле и свесни што се случува, ту-мени-сикретс-ривилед воедно за да мучнете глава бидејќи тоа би било ту-мач-ту-хендл ако ви тргне од рака да го склопувате мозаикот, нели си имате попаметна работа, треба да се прават пари зошто ве заглаиле лихварски несамоодржливо сред гетоизирањето во урбаните-џунгли, а посекако морате и да поуживате во трендовите бидејќи сте станале рат-рејс бројлери неретко голдатајќи успат и подобен глобалистички агитпроп немајќи време ни да се позамарате што сакале авторите на истиот да ви предочат протнат и закачат со истиот, лапај гутај бутај кркај вам ви е сеисто само нека има наситка бидејќи сте навлечени до коска на хедонизам мамонизам и егоизам та како поинаку!? Без Човек да се отштопа од центрифугата и навистина прилично е тешко сред неа да функционира Самосвесно а не пак Самоодржливо Душепасително (не и неозможно но што би било дрско себично и погрешно) и да рече евала може и сред оган да не изгорам, хм најнапред оној агитпорповскиот, и не толку оној политичкиот бидејќи таму фикс се клановите во кои за вас има место само ако сте подобни ботови а сте немале ксмет да сте нивна семка, туку оние агитпроповски центрифуги кои ве сподобуваат да се спремите за без двојби си прифатите киборгајла не иднина туку сегашност, како оние фармациските така и уметничките за што супер-пример е д’матрикс’рилоадед каде прво ви го декомпонираат агитпроповски Христијанство онака хиндуистички дека нео е месијата кој е само еден бодиства ко сите претходно и оние понего, иако тоа е каша од филозофски спинови за кои главна поука е анатемаго како револуцинер, потоа Христијанската Догма за Тројството претставено негативно како архитект оракл и смит итн. а веројатно најочигледно потсвесно пред и потоа ве плашат со > ама ако не ви се допаѓа киборгајла реалност знајте ќе завршите како лузери од самосвесни-машини [3][3] а капак и ќе ве потсетат дека Божјата Промисла е матрикс во кој вие сте заробени од ангелите на кои треба да им се побуните [4] зар не, многу деца утре не би имале ништо против да ги учипуваат бионичко у чакри веројатно со оправдување абе да стекнеме кондиција за машините да не победат, сигурно кондиционо мотивирани и за марсовски прошетки, но пред се’ за во геената!? но чинам бадијала е како и да ја разглобувам темава за да појасно им ја предочам на младите (кои денес се порамнодушни и од средовечните или постарите сограѓани) за сите овие ризици на трансхуманистичкото nwo крило, кое догматски може не е озарено како месонското, но регрутира успани Христијани на ангро во овие времиња, и на глава да скокам повторно прашање е дали ќе успеам некого да освестам дека оваа Православна FFH Волја е неопходна за разобличување на нектарскиот-глобализам а која ко таква би ве осигурала од погибел на вашите души и сега а не пак натака ... нормално влегло низ едното излегло низ другото, најчесто бидејќи младите денес се спржени да немаат трпение за читање а не пак истражување, ем притоа нонстоп трендовски заплиснати за да немаат луфта да се описменат за околностите и ризиците сред кои живејат, речиси навистина ко да е бадијала сето ова мое думање, веројатно зато и во Православие нема да сретнете некој официјално во Црквата вака да падавичари (слободно ќе речам) бидејќи повеќе ефект би постигнал за ова време делувајќи Молитвено него некому со длето да му клесам срце како би се рабудил од месонскиот матрикс, арно ама Слава Богу За Се’ луѓе сме па знаеме еве и да згрешиме и се понесиме вака низ демистифицирање на нечија месонско-еугеничарска мелодија вадиме раштимани синкопи кои никогаш нема да ги познаете доколку на истата веќе несвесно сте се завозеле, дури и киборгајла иднина на таквите им делува ветувачки небаре така рај ќе стореле од земјата, а всушност се’ се сведува за Борба за Душите [5] но како да го познаете тоа кога сте индиферентни кон Традицијата на Своите Предци онаа Духоносна Скала која води до сигурен Премин кон Бога, можеби бидејќи не е шарена или пак галамџиска, но ваков пристап попрво ќе ви загине мирот во срцето бидејќи би почнале да параноичите, што колку важи во однос биолошките вируси уште повеќе во однос идеолошките кои сакаат да ви ја заробат Слободната Волја за истата анблок беспоговорно си ја предадете на анатемаго и неговите месонски пиони односно нивните трансхуманистички браќа еугеничарите, А Би Рекол ако тие ве викнат некако на дебата истата ескивирајте ја за да утре не ве учипат па потоа од вас си направат спинер за ботирање бивши слободоумни пријатели и роднини, просто имаат технологии им се може и вие сте им опасност штом јавно ги разобличувате та внимавајте да не ве легнат на брашно бидејќи не е возможно овца да седи меѓу волци и да не ја изедат освен ако и неа исто не ја мутираат во волк, што денес за сега тоа се прави виа идеолошки мутавлук, како остај бе ризици кај најде ти да приговараш за играње со шкорчиња, вистина мнозина Пријатели и несвесно се фатени во сф-мрежата како ноу-алтернатив и не ни’ им замерам напротив би се трудел Молитвено да делувам за да ја познаат Вистината а потоа и со своја волја да се Ослободуваат од незнаењето кое ги носи кон вечна погибел, константно загинување во склет-постоење, зар некој би останал рамнодушен кон инерцијата за рециклирање на душите виа nwo реалност и анатемисана вечност во која ќе завршат сите кои се одрекле од Христа и заборавиле на Спасение на Душа како главен императив за Луѓето во својот живот на овоj свет!? за жал има и такви од какви и да е причини, најчесто од лакомост да преку Леб бркаат погача и си ги пуштаат нозете подалеку од чергата а капак не се ни чергари бидејќи некој им го украл килимо од под нозе а им подметнал во најамала рака футуристичко буре без дно [6] кое всушност е само рипак на средновековната месонска ордо-аб-чао револуционерна шема najnapred zamrsena preku humanistichkiot enlajtment momentum [6] нешто [6] што денеска веќе и има нова форма буквално како ГМО римејк на Човештвото дури и без војна туку сред статус кво, иако токму таквото играње ултимејт програмери и ќе го предизвика Божјиот Гнев и ќе донесе голем зијан и по сите нас што сме рамнодушни и тивки, иако не сите (но премногу малку од сите) [7] а неретко мнозина се повлечени за рака бркајќи туѓи филмои [8] зад кои се крие онаа месонска шема турната уште во среден век ако неможеш Христиjанство да го поразиш натерај ги Христијани да се поразат самите иако посекако помогнато низ спин-инфилтрација [9] нели прифаќајќи заради (спинувани безбедносни здравствени економски и остали ризици) на машините да им отворат ширум порти тие да мислат за нив, жално но и Трамп и Путин наседнуваат на таквата машин-реди-инерција, се надевам некој и’ ќе им дофрли Каде Бе Со Тој Памет патриотишча!? [10] веројатно треба да се внимава и отповеќе колку е саат, бидејќи не ко што вели во следново видео дека АлапПо првпат рецнал уметнички абер за киборзи [11] туку виа деус’екс’макина муабетот е критички е далеку поодамна стркалан [11] иако различно сестрано впрегнат подоцна [11]но не се само футуристите или материјалистите киборг-проун соземјани, над нив како технократска елита се еугеничарите, иако посекако трансхуманистичка агенда имаат и самите месони кои чим се ционисти нормално дека поодамна ко први ја имаат и фундирано магијата за некаков голем-склет [1] во секој случај истиот ариевски интерес за суперчовек ги обединил и тоа од поодамна! НО за која фатаморгана најнапред им треба чист простор за делување, а за кој инерција втурнуваат тоа нивните удбалитичарски пиони глобалистите, кои пак најнапред би требало да ве убедат да се закачите на nwo агендата преку глобалистичкиот бендвагон како би имало што помалку отпор меѓу Луѓето, а за што не жалат ниту средства ниту време како пропагандно би ве обработиле за приемчивост те филмски те музички те најсекојдневно технолошки, сепак додека стигнат до тој нивен фамозен ариевски идеал за супермен (логично виа мерџинг битвин хјуманс енд машинс) и си го истераат тој хомо-силикон идеал како нова човечка раса на земјата, мислам многу што ќе им загине од агендата во аут, ем на крај јасно ни е (бар на нам Христијаните) како ќе заврши сето тоа, заради што не треба многу паничење туку фокус кон Спасение на Душа и делување преку Христа наместо анархистички-хаотично но внимавајте ќе ве повлекуваат за рака за да наседнете како би глумеле потоа жртви тенеќињата! значи можеме и трeбaме да сме свесни дека некој на ангро забегува технолошки кско би ескикивирале учипување (што комотно можете така го гледате и во однос задолжителната вакцинација преку која утре бидејќи неконтролирана од никого локално никако сешто можат да ви протурат на мала врата виа пандемиски стравои) но не и да им се лутиме на оние Луѓе кои (или зошто) биле прелажани и наседнале на нечија трансхуманистичка шема замаскирана како ван-лов un-трансглобален или попрво транснационален nwo поредок, кој сакаат месоните да е замена за досегашниот нивни кашаталистички а кој доколку сакаа можеа да го тераат во недоглед - макар уште одамна како екофутрпинт ако не гемблинг-футпринт е истиот издишан, но доколку сте свесни кои се тие светски елити и дека нив мамонизмот како лихварско им е второстепена идеологија преку која само осигуруваат власт и моќ, а знаете дека првостепен идеал им е служење на паднатите-духови-анатема-на-нив, нема да се чудите зошто гледаат да втераат спинерски ако не насила (за сега) киборг иднина, иако официјално не, но од спунт тоа го чинат кога поткупуваат и финнсираат ботови да одработат за нив пр. ленин или хитлер та да можат да си амнестираат како евро’атлантски’детерминисти и мирно си тераат шемата макар им киснала фората своевремено! кога би се ставиле на нивно место сигурно полесно и ќе ја разберете нивната сервилност како месони кон паднатите-духови-анатема-на-нив и зошто се спремни на големи чивечки жртвувања како светски и регионални војни финансирајќи ги сите од сенка, а нормално како утре топтан човечките души да ги изгориш најлесно освен да ги фрлиш во ww3 очај та да си прифатат потоа месонски печат како и’ истиот да сакаат да го штембилосаат тие на човечките срца, мнозина убедени дека тоа ќе оди виа рфид-учипување како електронски логор, други пак преку идеолошка-книшка заради општествена подобност, а всушност тоа ќе биде жигосување на срцата преку некаква можеби генетски’криспирана’трансмутација или нанороботска’интерфејс’моргелонизација за да потоа имплантирајќи ви некаков вирус ве направат достојни членови на nwo системот [1] но за да тоа оди подмачкано најнапред треба да втурнат контролиран-хаос а потоа да излезат со разно разни спремни решенија кои секој би се соблазнал да ги прифати доколку е здраво престррашен изгладнет или мрцварен виа ww3 околности, иако се надеваат дека за такво нешто доволно би им бил и контролиран светски економски колапс та и без ww3 сите да ги разоружаат и принудат на предавство, но ние луѓето жилави сме! И со Божја Помош ете тој план веќе и’ им го ресетиравме преку ресетирање на нивниот клучен месонскиот nwo-пион [2] а со доаѓањето на Трамп на власт во сАд кој како антиестаблишмент народнo избран Чоек [3] на ангро им направи збрка во однос кулата од нововавилонски карти, си купивме време за Христијанска Консолидација што пред и се’ треба ние тоа православните да го искористиме / но нели глобалистите веќе пола православни ги учипиле евроатлански, та оди сега со лесно вразуми ги нив колку е саат и кому клекнале официјално на колена! мислам на тоа не упатува само реситирањето на ттип или пак војната во Сирија туку и ресетирањето на договорениот датум за инсталирање светска-крипто-валута која веќе во 1989-та економист како глобалистички мегафон ја нормира како цел за 2017-та, арно ама 2016-та конечно нивните пиони извисуваат во сАд и доаѓа Трамп и оп чукш планоите се запрени, впрочем затоа ги викаат еа-детерминисти бидејќи долгорочно планираат спроведувајќи ги по фази своите агенди заради тие свои ариевски идеали, успат јасно си тераат и еден куп контролни експерименти како болшевизмот но кои ете гледаме можат да им скубнат од раце во тој случај губејќи го моментумот заради смртта на ленин и доаѓањето на сталин на власт кој капак им станува дури и противнички пандан на кого пак нели му го с’снуваат хитлер како одговор но повторно бадијала, а потоа не се откажуваат од својот nwo план но почнуваат да импровизираат и да го прилагодуваат на новонастанатите околности, битно првата фаза им е помината а на втора база заглавиле сега пак очекуваат дека од трета ќе им тргне од рака nwo агендата, иако повторно по стара ордо-аб-чао шема да низ произведување контролиран хаос [4] сите се обидат на месонското брашно да си ги легнат, но ко што знаеме и овој пат иако низ големи проблеми ќе успејат, сепак конечно сосе својот ага анатемаго ќе завршат во пеколот! може вам ова ви изгледа смешно, но кога и будисти го препознаваат истото како инерција што понатака да думам [5] но и нас и нив сите ќе сакаат да не извозат универзалистички а просто тоа не е возможно бидејќи ниту старо вино во нови мевови оди ниту пак младо во стари, на страна што будистичкото односно ко наследник на хиндуистичкото е тешко гмо од недофатливи трансцеденции за луѓето благоречено нихилизам доколку се посматра површно а доколку се нурнете во нивните мистицизми ќе сконтате дека тоа е оној паганизам кој довел до содома и гомора своевремено а заради што и бива казнето човештвото со потоп заради општење со паднатите-духови-анатема-на-нив и така искривување на Вистината за Бога како монотеистички идеал, по што сме добиле т.е. ни е дадена втора земна шанса за преумување!

поточно трета шанса ни била дадена од Бога со Неговото Вочовечување, првата кога Адам е протеран од Рајот на земјата, втората со потопот, а Третата со Христовото Доаѓање и Воскресение и приликата повторно да се вратиме при Бога ... арно ама нам ни омилел овој свет небаре тука е рајот или пак живеејќи дефокусирани од Вистината ќе стигнеме до некој нов nwo утописки рај на земјата, а што конечно Господ Исус Христос нема да дозволи да се случи бидејќи тоа би било хула на Светиот Дух, онака човечки програмата да сака да стане програмер деистички, налик ние сме сами свои богови, бреј возгордејување кое и некои ангели ги чинело пад а не пак нас Луѓето, но хистори рипитинг па еве пак и пак трчајќи да фатиме во рака преку Леб погача повторно светските елити заслепени од неразумност и неразбирање на Божјата Премудрост ама баш сите не туркаат кон пепељар иднина и буквално и фигуративно и суштно, а успат преку своите локални ботови ќе ни порачуваат мед&млеко ве чека, бреј колку треба да сте наивни за и во вакви супер-писмени времиња некој ве превесла така на суво, под претпоставка дека сте се заинтересирале макар и од спунт која е таа нивна месонска идеологија, но незаборавајте и тие се Луѓе мнозина од нив прелажани или поалчени да се помесончат заради некаков ситнопаланечки интерес, мнозина и немајќи абер дека од спунт можат да бидат клекнати на колена пр. МПЦ-ОА доколку брка томос денес преку цариград а од таму најнапред е упатена на баци рака во ватикан бидејќи цариград го признал ватикан за христијански ага, а ватикан пак Господ Да Чува се прогласил виа унам санктум за ага и над сите [6] и се’ на земјата [6] ем со безгрешен водач [6] што е проблематично склетџиски под таква хиерархија да сте духовно, веројатно јасно ви е дека со промената на календарот рака подрака оди и признавањето на ватикан за ага, или тоа не ви го кажале, а би требало да размилите не два ами повеќе пати за таква избрзана афтокефалност заобиколувајќи го тесниот пат и упатувајќи се кон широкиот шорт-кат кој на крај ќе ве доведе до аберите од Откровението каде ни е посведочено дека анатемаго преку некоја црква ќе им се претстави како лажен-христос односно некој тоа ќе го подржи [7][7][7] а јас не гледам друга црковна столица толку моќна за да ова над цел свет го наметне него ватикан, мислам и не само јас и многу православни па и католици [8] та дури и протестанти [9] го велат ова, та само и од предострожност МПЦ не смее да си дозволи афтокефален луксуз виа цариград-ватикан со оглед дека цариградскиот патријарх ко што реков го призна папата као главен христијански ага а всушност за такво нешто најмалку што треба е Сеправославен Собор ем Амин од Православен Цар но пред се’ прво треба ние како Православие да ја срушиме етнофилетистичката ерес и се обединиме сите, па дури потоа да разговараме со ватикан како тој да се врати во Единство со Православие, велам ватикан бидејќи католиците како Верници не се криви што некои терсене евроатлански елити го бушеле ватикан како швајцарско сирење, мислам конечно ако се повикува агитпроповски ватикан дека е наследник на Свети Апостол Петар а тоа не е спин најнапред тој треба да е прв меѓу еднаквите а не над еднаквите виа унам санктум, а конечно ако се гледа по географско столување најнапред Антиохиската Патријаршија треба да е Главна Апостолска Столица бидејќи таму најнапред епископувал Светиот Апостол Петар, но кој сум јас да кажам како треба да биде, точно немам ниту намера да ја преиспитувам сувереноста на епископите или пак хиерархијата во Христијанството, но како православен мирјанин смеам и трeбaм да потсетувам во кои времиња живееме и на што треба да внимаваме, што не значи дека македонските Епископи не се свесни за тоа туку треба Народ да се освести дека шорт-катои не се христијанска добра пракса, Кој Претрпи До Крај Тој И Ќе Се Спаси, вистина неправедно сме жртви на туѓи етнофилетизми ко грчкиот, но незаборавајте ГПЦ веќе клекна на колена пред папата, така да смешно би било кога и ние тоа би си го дозволиле бидејќи повторно М-то во МПЦ нема да остане доколку сакаме цариградски томос, а кога веќе се тргаме од етнофилетизмот зошто со СПЦ да ненајдеме нзс доколку е јасно ко што вели Владиката Амфилохије вие си имате проблем со нашата сестринска црква та решете го со нив ние одма ќе ве признаеме, што доколку се тргнува М-то и за тоа има согласност во Синодот на МПЦ зошто конечно со посредство на РПЦ не се разбереме братски со СПЦ, арно ама некој сигурно ќе спинува сега со нив нема разбирачка [10] а нам ни се брза, каде, во геената ли!? зар не е јасно дека сите евроатлански-учипени воедно и под духовна власт од спунт паѓаат под ватикан потоа, а ете и на вас ни дошол редот, О Маусдонци приберете се со паметот! та ако за земните идеали не добивте референдуми, барајте бар Црковно Народен Собор доколку треба да флегнете под власт на ватикан а заради цариградски томос кој дефакто ќе биде потоа условен и со тоа! никому ништо ако не сум во право, голем зијан доколку тоа е случај, ваша Слободна Волја но делувајте Трезвеноумно пред да се нафатите на големи промени не само во однос Црковниот Календар туку пакетот што оди заедно сонего а ретко кој го истакнува дека е тоа случај односно клекнувањето на колена пред ватикан доколку унам-санктум сеуште важи, колку што се сеќавам тоа е случај, но не и единствена озбилна гачка! ГОСПОД ДА ВИ Е НАПОМОШ!!!


Изменето од Zelenikovo - 20.Февруари.2020 во 19:33
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2020 во 06:23

претходно џусмедиа ги бев шернал ко добар герила$маркетинг во два наврата [1][2] но овојпат во однос короната иако се во право во однос статистиките земено општо, сепак не би ги рецнал во однос Трамп, бреј мора да си го бранам Словенскио Зет кој во Светов ќе речам размислува прилично Трезно а во однос онаа стапица во која сме како светска економија, дека карантинот и сите останати мерки вклучително и лекои и вакцини нема да ги релативизираат стравовите кои ни ги имаат натурено ’’независните’’ светски медиуми во однос САРС2, мислам што не падавичареа вака за време владеењето на Обама, зар не беше иста ситуација со САРС1, некој сигурно ќе рече не, јас ќе речам и побетер, само што тогаш за да некого евидентираат како загинат од сарс1 чинам требаше серолошка анализа дали вирусот ја предизвикал инфекцијата во белите дробови, додека сега треба само да си позитивен и оп рокна ли некој регулар од некоја болест (ето ко што вели Др.ЖанМ) ојде во списоците за сеење страв и магла, бидејќи ветер и магла одамна е посеана виа агитпропот на глобалистите на кои откако им загинаа конците од раце со доаѓањето на Трамп сега од петни жили се трудат да си го туркаат својот nwo план од спунт виа подмолни шок&ејв сценарија за ван’ворлд’диџитал’Кyренси што не е проблем ако беше возможно само со Свич во банките туку треба и мерџинг меѓу униите но и клиринзи на досегашните фиктивни азна, а посекако и заедничка фискална политика, просто експерименти за кои веќе немаат време еден по еден да ги туркаат туку треба одеднаш, а за што малку е светска рецесија туку треба озбилен дебакл, ете пр. од ваков вид ко што е ковид!

Патем Не Ме Читајте Буквално Ко Некаков Авторитет, Комотно и Педантно Се’ Да Си Проверите Повеќекратно


контра ваквата елитистичка гачка, колку и да го имале подолго во агенда ваквиот свич како неопходен заради својата nwo-агенда, што е очигледно доколку репер се некои разузнавачки тревожења а на кои оќигледно никој од Г7 не фрлил нит чаршишски око (ми скубна некаде германскио разузнавачки-фус)[1][1] дефактно повторно планот нема да им биде истеран потаман за да си осигураат лесен премин кон nwo реалност, од проста причина тие месонски елити глумат богови а всушност се само марионети во раце на паднатите-духови<анатема<на<нив, а доколку ви е јасно како стојат Духоносно работите на Овој Свет каде Господ Е Над Се’ и Сите ќе ви биде јасно дека апропо нечија терсене слободна волја како би се истрчал тој некој односно тие некои елити и така би кикснале всушност повторно Господ позволува вакви големи искушенија за со време да се ресетира нечија склет намера т.е. следните уште поопасни да се ресетираат, доволно и како освестување дека постојат склет околности за кои и да знаеме не сме доволно воозбилени колку навистина се реални! затоа и не треба да се паничи туку Чоек доколку сака да се Спасува мора и да се Смирува а што е невозможно без да научи да Трпи не само мрцварење малтретирање или ќотек денес најчесто виа ЕМФ нон-летал оружја доколку е јавен анти-nwo дисидент, туку и да е свесен дека најздравите удари одат подло агитпроповски но и магијско-сатанистички од оние центри на моќ кои биваат во небрано доколку дадена Вистина за нивните склет-елитистички намери бива Потврдувана (пр. лично тоа го чинам низ анализи дали и колку некоја нивна агенда се тера преку Проблем-Солушн-Шеми) За да Народ беспоговорно си прифати секакви про-nwo-ујдурми, но имајте Наум дека терање инает со таквите светски елити а притоа немање Божја Закрила ((низ Светотаински Воцрковен Живот) но и Заштита (низ Молитвен но неосудувачки Подвиг) а и Здраворазумие (дека треба дури и за богоборците да се Молиме та бар еден однив да освестиме и Спасиме)) тоа така може да ве остави беспомошни а иронично сетне Помош и Милост да барате токму од оние кои сте зеле да ги разобличувате како застранети со намерите ако не паметот, Впрочем оној момент кога ќе тргнете пр. на ковид-пандемијава или која и да е друга појава да им ја препишувате за зло на некои елити вие така Судите а недостасува сомо да изберете некој однив според вас кој би требало да е најодговорен и да речете сотри го за и на сите им пресудите, затоа имајте Наум немојте ниту да судите а не пак да пресудувате, тоа оставете Му Го На Бога а доколку така намерата ви е само да предупредите дека треба Народ да е Претпазлив Православен и Самоодржлив во однос ризиците на овој Свет во вој Век така и Себе Се Спасувате и Други Ќе Спасувате, тоа не значи дека не можете нештата на поарно да ги менувате, но знаејќи дека Господ е Ред и Поредок доколку сакате со Благослов да менувате нешто на поарно морате да заборавите на улична револуцинерност и промени виа насилие, а кога нешто нема да ви појде од рака исто треба да се Сеќавате Дека Тоа Е Божја Промисла бидејќи колку и некој да сака да стори некое Добро доколку некој заслужил низ Страдање да стигне до познание за Вистината а заради своето слепило повторно Господ нема да ви Благослови промената колку и’ истата е Благонамерна или Неопходна ...

... вака видено што мислите Доктори Биолози Научници воопшто немаат Добри Намери да помогнат, зошто некој би бил исклучок, по дефаулт не значи оној кој е системски учипен особено денес кога сеуште не е реалност новиот-светски-поредок, (па и за време неговото 7-годишно постоење после ww3 кога и да е тоа), од кој аспект пр. доколку САРС2 е шема преку која би се сподобиле што повеќе Луѓе да легнат на брашно за да се сруши светската економија, а притоа за наводно тоа не бидне случај пак и пак некој понуди вакцини преку кои всушност на ангро масовно во цел свет би се посеало во Народ некакви нанобот-антенчина, тогај каде како Чоек да реагира подобно а воедно да небидне конспиратор а така потоа и менис-ту-сосаети, реално така вие и да сте имале најдобри намери девалвирајќи ги останатите како анблок терсене недобронамерни - всушност вие станувате такви ... ХМ, доколку сакате така да се осигурате и себе и ближните од разни ризици Мора да Размислувате Креативно а не рушително паничарски, Треба да се Посветите со време Народно додека не сте федералистички учипени натака да потикнете Масовна Јавна Дебата помеѓу сите Учени Трезни и Волни да се фатат Наоро да помогнат да се баре Чаре за дадени склет околности, а тоа во однос ковид-пандемијата е ресетирање на стравои преку јасна Елаборација на Превентива Палијатива и Лечење во однос нападнат Човечки Имунитет, но што треба да е случај и во однос Општествениот Имунитет но и Културниот итн. а што дефакто нема друг начин да се стори освен Итно да се иницира е-Општество од самиот Народ потикнато без да се чека на некои елити дали глобални или локални тоа да ви го испорачаат, бидејќи ако тоа е строго нивна иницијатива воедно таквата реформа нема да има Народен Бекап ниту пак Народен Надзор а што доколку бидне така елитистички случај иако вие сте денес Цареи вам некој на мала врата заради ваша индиферетност ќе ви го лапне царевото а капак од цареите ќе стори просјаци кои ќе молат потоа од арамиите за проскyра! Доколку На Дремежот Му Удрите Народно Трезнење и излезете од бунилото, и само на банк-корп елитите кои се маша на месонско-удбашко-удбалитичарските, просто Вам ќе ви се отвори голем простор и без многу падавичарење да Изнаоѓате Решенија за многу гајрети!

сигурно Отворено Здружени (преку прави е-Спони) лесно би нормирале дека самите како општество мораме да најдеме сили за Сами да произведуваме Вакцини , кои не само што ќе бидат Чисти (како свежи без да се неопходни тешкометални конзерванси за подолго да трајат) туку така и ќе се внимава за кој Имунитет се подобни, просто за истоштен или хронично болен Организам внесувањето на каков и да е Лек може да предизвика проблем доколку не се земени во предвид сите варијабили, но за жал денес во недостаток на активна и постојана Јавна дебата од сите Учени а бар на Невладини еФоруми единствено што ни останува е надежта да ја положиме на СЗО глобално ФЗО локално и/ем/преку Фармацевтските Олигополи да ни испорачуваат инстант решенија при што нормално кусур секогаш е Народ кој најчесто завршува така како статистика доколку се знае дека нема никаков начин на сите нив да им удри заушка и бар ретроактивно ближните да бараат отптета за инвиво заморчето во своето Семејство или поширока Фамилија па и Комшии Сограѓани итн. просто речено ним им се може да ве трујат Вие пак не смеете да ги тужите , та неретко се’ се сведува на препуштање на случајноста дали или не некој Лек Вакцина или Третман ќе биде од аир некому индивидуално или пак на заедницата колективно, а така се отвора голем простор за еугеничарите да си играат подобна вештачка селекција за фит и анфит идни поколенија, мислам кој е гарантот дека нешто е токму а фармацевстските компании не се должни да играат со отворени карти демек така рискирале некој патентот да им го лапни, Комотно тоа може ет и случај сега со спиноите околу Хлорокуините [1][1] небаре се патентитраат делови за коли та пази бизнис логика е во прашање, за жал тоа ет и случај, за што еве интересно скратено интервју од едикојси иден амерички вона-би-сенатор Д-р Шива Ајадуреј а во однос терсене логиката на постојниот систем во однос зарати и вакцините!

еве го и цело интервју
Top Doctor EXPOSES EVERYTHING The Deep State Is Trying To Hide About Covid19 ~ Dr. Shiva Ayyadurai

еве го со фон во позадина
https://www.bitchute.com/video/Vo4xCDSDyZnP/

а еве и скратена преведена верзија


~

а еве мислење на Трезни Научници кои на биг-вакцин-фарма уште 1991-ва гледале терсене
~


лично ме чуди зошто толку фама се има кренато околу вирусиве а знаејќи ко со години вирозен со Хеп.Ц колку едноставно и без вакцини го контролирам стабилно имунитетот, среќа имам опашест-улкус па наместо да одам редовно на седиментни контроли на Инфективна, просто а претерам со закиселување на организмот или сум нездрава загадена околина а бидејќи внимавам како седам (значи не го активирам улкусот механички) штом се појави и малку гнојна кеса и пред воопшто да пукне веќе знам што ми е работа т.е. почнувам со турбо алкален-лајфстаил јадејќи Свежа Органска Храна ем редовно пиејќи Лимон за кој од секогаш знаев дека ја регулира алкалноста на крвта но дури до сега таквиот процес немав земено ете да го сконтам научно како всушност тоа го прави преку Цитрична Киселина и KREBS циклусот на ресетирање на CO2-то во организмот, сепак еве научив и како Цинк-от ги ресетира вирусите на клеточно ниво, а логично сега сум радосен што Ореи или Семки од Тиква ми биле омилена закуска, иако уште пологично во време на инстант појава на супер-вирузен грип (бар сите епидемиолози тврдат дека постојниов пандемиски ковид-19 е таков) еве земав и Цинк апои да се напијам мислам како микронутритиен т.е. олигоелемент нема нусефекти колку што знам, но повторно ко и за се треба претпазливост, всушност поголема апсопрција на Цинк-от ете оди природно преку поголемо присуство на Цитрична Киселина во телото, но знаејќи дека ова е Превентива посекако ниваму-нитаму и самиот думам од повеќе причини дека во 5 до 12 кога некој веќе стигнал до респиратор нему и му треба хемиска алтернатива за цитричната киселина т.е. сега антималаричниот лек Холорокуин, само тро смешно што тврдат дека куините се лекот и сите фокусират нанив а всушност лекот ко што вели MedCram Пулмологот е Цинк-от ... нејсе повотрно ќе потенцирам ВО АЛКАЛНА СРЕДИНА ВИРУСИ НЕ ВИРЕАТ што како абер го бев пуштил и на маклезет во нишката за Алтернативна Канцер Терапија, но еве сега и официјална научна студија каде ова се потврдува, значи доколку сте некако шубежлии по вакцинирање МОРА итно да почнете Со Здрав Живот за така Превентивно со време ресетирате какви и да е склет вируси! во секој случај за мнозина излез ќе биде вакцина нели не би они да се замараат каков лајфстаил (начин на живот) имаат туку би инстант закрпа да им испорача некој за да и понатака си тераат во животот закиселено фастфудерски и фастдрагсторски бидејќи во спротивно би требало на Село да се преселат и Самоодржливо да почнат да живејат, а што од лично искуство ќе речам не е урда-две-банки и сам бркање Органик Веј Оф Лајф надвор од Град знае да биде не исцрпувачки ами демотивирачки за Самоодржливост, та поубо е во Град да почнете да си менувате прехрамбените навики и бар белиот шеќер да го исфралте од исхраната, а потоа малку по малку да вртите најнапред Информативно а потоа и Практично кон Живот на Село ... битно доколку ви е јасно дека вирусите угинуваат во алкална средина та и ќе се трудите преку Цитричната Киселина да ја регулирате алкалноста на крвта во дадени склет околности, но повторно не треба да сте исклучиви и штом се појават други гајрети пр. при работа со земја или пак стапнување на рѓава шајка почнат да ве зачешуваат Грчеви од Ботули веднаш потоа ако не уште одма да се стрчате да примите Серум, нешто што дури ми се има случено во Манастир каде на испомош нагазувајќи на заборавена шајка во лозјенцето до Црквата откако Игуманот разбра веднаш ме занесе во првата амбуланта на вакцинација, просто Благодатта го штити оној кој постојано е намакан во Молитвен Живот додека останатите зависно колку сме посветени (обично малку малку поситно) речиси сме во заблуда кога си мислиме дека чим влеземе во Црковен Храм или пак еднаш двапати сме се Исповедале и Причестиле така нас ништо не’ не пара, хм секоја Чест за Трезвеноумноста на Игуманот инаку може денес кузнај дали и ќе бев жив, може шајката да беше од пред два три века бидејќи ја бев нагазил од длабоко изорани бразди а рѓава чиниш чудо како за 50 години не се распаднала, хм можеби ја цинкале и тогај :) нејсе еве студијата за погибелта на вирусите во алкална средина, само срчнете alkaline во текстот за да шалтате до соодветните абери ...

Alkaline hydrolysis to remove potentially infectious viral RNA contaminants from DNA
https://virologyj.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12985-016-0552-0 [1]

ова пак го замислува Чоека зошто толку на ангро дефокусирање по сите страни за овој факт, мислам разбирам дека порано имало склет конспиративност во однос Codex Alimentarius, што велам јас денес по дефаулт не мора истата да е 100% активна [1] iako go zadumuva Choeka zoshto voopshto ne e inicirana nitu edna Javna Debata inicirana od samata eu, ete bar vo odnos nashete asocijativno chlenstvo i kolku i dali nie sme spremni na vakov antivitamin spin, бар вака се доживува на прва муабетот штом истиот не под тепих бутнат туку под море е закопан, а што пак изнедрува Волја да се чуди Чоек на конспиративни муабети од некои научници пр. ко во случајов со Прим. Др. Тодор Јованович така речи Тоше Билбил Јовановски би рекол во однос мелозвучноста со која ги дрма во нерв агендите на месоните еугеничарите и бидерборговците во нивните nwo-ариевски-агенди, иако прилиично оштроумно жонглирајќи секакви склет-абери освен Вирусологија , веројатно како глумејќи конспи-кловн да не бидне супер-таргетираат директно туку евентуално заради тоа да добие само агитпроповски напади по личноста и честа , нормал во неговиот случај виа меинстримери биле тие од технократски-платен или идолопоклоничко-бесплатен список!

пожелно би било цело интервју да го ислушате бидејќи меѓуредои ќе потчуете за негово мислење во однос Вирус-Атак спиноите, ко што сугерира новинарот мнозина после истото нема мирно да спиијат мислејќи првенствено на Народ кој анблок ’гта се што системски зачмаените му сервираат!

еве го интервјуто со фон ем видеоартовски ако ви ет пресувопарноупер
https://www.bitchute.com/video/XKiaVJzOEaXZ/

а еве го и топтан 3д во Студио ...на 23-тата минута има една супер поента, еве пр. во мојот случај имам HCV а доколку се вакцинирам за covid-19 со жив вирус и патем веќе имам закачено ковид во некоја од мутациите просто ќе ми се случи карамбол од проблеми да на крај ќе залажам, што ми требало да се вакцнирам, за жал мнозина се носители на некој слет вирус а незнам та земајќи на прва вакцина може исто така несвесно да си сторат и поголем проблем! на страна што вакцина ќе биде ефективна за еден генотип на мутации а при појава на нов вашиот имунитет повторно ќе му треба нова вакцина, и до каде и каде со таков Памет, мислам разбирам да не станува збор за ретровирусна терапија односно вакцината е нешто налик интерферонски бустер па и некако, но повторно и во тој случај пример за Пегазис доста пријатели ми посведочија на екстра терсене нус ефекти од дуплиот-интерферон т.е. пегазисот кој го примија мнозина вели Братот арно немам веќе траг од HCV ама останав стерилен, но никој не му кажал исто дека повторно може да се инфицира со хепатитис-ц ако не внимава, ем неретко виа интерферонот хцв-вирусот се сузбива на начин да истиот самиот имунитет го сузбива, но дефакто можно е да остане на некое мртво ткиво некоја мртва да речеме спора која во даден момент може при наплив на крв во мртвото месо натака можеби заради механичка повреда повторно во телото дасе разлее и заразата се обнови, мислам не ми мерите во однос последнава паушална претпоставка колку истата е возможна бидејќи сакам сао да потенцирам дека кај мнозина Луѓе пак и пак се поојавува одреден вирус можеби со друг генотип ако не истиот а заради просто невнимание, ете ближниот дома бил носител на некаков склет вирус а некој иако излечен невнимавал па сменил бричот по грешка итн. ЗНАЧИ по дифолт каква и да е вакцинација не го решава долгорочно проблемот туку треба предострожност и тоа пред се’ во однос Здравиот Живот како вашиот Имунитет би бил Чакмак за во секакви околности биле тие канцерогени диоксинични смог-нати конзервансни па и тешкометални, во добар дел за последниов случај Чаре се велат пектините додека во првиот ЦБД-ата ...

во однос интервјуво пак да потенцирам, кога обичен Човек дума конспиративно тој по дифолт е разбран како параноик, додека во случајов претпоставувам повеќето ќе си речат аха значи овој е примариус-параноид, сепак ќе потенцирам Не Бидете Исклучи, но не бидете ни поводливи! Истражувајте и Резонирајте Слободоумно секогаш сеќавајќи се дека и за Никола Тесла и ден денес на мнозина не им заигрува сијалица бежично а сепак неговио муабет сеуште постои [1] но за да бидете пак параноично исклучиви тоа ако сте неучени ќе биде тапа-конспиративно та ќе почнете да жонлирате не претпоставки туку фантазмагории za koi i da ima nauchna osnova bez istata da e elaborirana bar logichki i da e taka toa kako pristap so apansaz fejkbuk komentari kje naide na surtuklica seir [1] а јас велам не ни им треба метал на еугеничари за да истераат мас-кинчрол туку за такво нешто имаат нанотехнологија која буквално во форма и на вирус можат да ја пуштат за таквите наноботови за што сакаат да ги потребат, сепак заборава Народ дека Божјата Благодат дури нешто во овј свет е истурено и преку авиони ќе го ресетира доколку не сме си го заслужиле та да се зафати! во овој контекст и докторов е во право кога вели дека има Луѓе со задни намери, но дека технологијата пр. компјутерите по дифолт неокј може да ги искористи за сите на учипии тоа не е точно, иако постојат озбилни ризици кои о сам зачеток на технологијата не демнат пр. Енигма шифрерот и кој како истиот го користел, а што вели ЗбигњевБ ако денес на светските месонски елити најголем проблем им е како да го возат Народ за да случајно не им откаже послушност јасно постои озбилна инерција од поодамна како истиот да биде опран ако не селектиран, во секој случај заобиколете ги ваквите поенти во интервјуво бидејќи ќе се заглавите во работи кои и самиов научник не ги разбира најдобро што е во однос аберите кои се вон неговиот Микробиолошки Домен, арно ама и за нив без да приложи соодветна документација пр. ко докторо во сАд страна понапред првиот пост во однос HIV-от дефакто така е само деконспиратор со помал набој и од мојов во нишкава каде низ мозаичен рефлекс [1] анализирам фатливо-недофатливи стравои апропо идно и сегашно научно-диктаторство за некои скриени менстимерски наративи цум убер-глобалистише односно сонот за ариевската раса на месоните чија новоатлантидски идеал е проблемот кој довел пред илјадници години за рисит и втора шанса за Човештвото постпотопно [1] само што овој пат четврт пат среќа ќе да нема да имаме!
Изменето од Zelenikovo - 23.Април.2020 во 06:45
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,625 секунди.