IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Историјата  се  повторува!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Историјата се повторува!

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
naemnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 658
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naemnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Историјата се повторува!
    Испратена: 27.Ноември.2009 во 12:46

Кон врв
depo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 501
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај depo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 13:19

Вакви примери од Балканските војни па и во Втората Светска Војна има премногу. Доколку сите напишале на гробовите кој во која војска учествувал би имало илјадници такви натписи низ Македонија.

Тешка била судбината на Македонецот и тогаш а и сега. И тогаш ѕверови од сите страни се оближувале и денес. Разликата е што денес можеме да ја земеме судбината во свои раце и да не дозволиме историјата да се повтори.
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 13:21
очевадно е дека е очевидно

ама кога читаш требе и да мислиш


Изменето од да бе - 27.Ноември.2009 во 13:22
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 14:28
Дали да мислиш или да мислат другите за тебе - прашање е сега,малку Шекспирско но кога мерси може да е бугарски па ние може шекспирскинамигнување
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 17:21
Оваа е Македонската судбина еден семејство делено на три дела,еден човек со три наметнати идентитета се додека имале корист од нив.А сега кога добивме држава волците повторно дојдоа да до уништат она што останало.

Изменето од mungos80 - 27.Ноември.2009 во 17:21
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2019 во 01:56

волците отсекогаш биле европските елити, иако нивните локални вазали биле песјаците со кои не растргнувале, битно денес и тие и ние треба да завршиме во утробата на месонскиот ѕвер, но без песјаци некој ќе рече каков е тој ѕвер заборавајќи дека најголемиот топи со федералистичка киселина директ односно чиј птијалин во устата е како солна киселина за посебноста разновидноста и слободоумноста ... особен склет ако се знае дека западните империјалистички полуцверчиња се рецидив од некогашниот римски, а кои гледаат повторно да го исправат на нозе таквиот сега неопагански октопод! ова би ви било појасно ако репер е сегашното декомпонирање на Христијанството во еу, ем форсирањето њуејџ неопаганизам на ангро, а сето тоа туркано во сенка од месонските енлајтмент елити кои недвојбено се луциферијани! вам може ви е битно само каков комфор ќе имате, но ним колку души ќе фрлат пред копитата на својот господар анатема на него! значи одењето по тој евроатлански ќорсокак треба да ви биде осуетено од сопствената Православна Совест, во спротивно откако доброволно ќе се учипите натака и да имате милосрдив подвиг вреден за Спасение > Премин > Воскресение, бидејќи жигосани истиот откуп бадијала ќе ви ет! кој си ја шитнал душата небрежно, тој не може да се надева на Божја Милост бидејќи го намамиле и прелажале, единствено шт може е да се надеваме дека ќе му остане доволно време за откуп откако се освестил, но дали вие воопшто и можете да се освестите за сега и само од евроатланското бунило!? како кога сте станале лихва-материјалисти по вокација а душевни-слепци по професија, заклучени во рат-рејс плакар во кој вечност е пеколна канализација!?

на темава бев потпишал по некој абер и другде по форумов но еве нека оди и тука за да потсетам дека хистори рипитинг е муабетот со европскиот федерализам, ко што е предочено на 4-тата минута во документарецот RF-EU - вистинското лице на европската унија

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16040&PID=3148742#3148742

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&PID=3126858&title=nwo#3126858

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&PID=3124834&title=nwo#3124834


Originally posted by <a href=http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16040&KW=4th%2Dreich%2Dwhore&PID=3149929#3149929 target=_blank rel=nofollow><u>Zelenikovo</u></a> Zelenikovo напиша:


http://holyromanempirerules.blogspot.com/2014/10/anybody-home-signing-of-4th-reich-whore.htmlисто добра хистори рипитинг поука апропо болдираниот трет линк над видеотот горе, во кој пост во вториот пасус велам ерга-омнесот нема да биде парафиран ни овде ни таму, мислејќи меѓу Народ трајно, еве навистина е поучно да се потсетиме и на неимплементацијата на привремената спогодба на sds а така сега и ерга-омнесот доколку за урнек се земе скорешната изјава на грчкиот прајмер на чии зборови посекако ќе фарбат гчките ксенофоби ем сеир ем зијан! кога велев порано дека грците ни со ова не се сити сигурно мнозина ми се смееја или чудеја
[1][1] нели политички за се’ можело со нив да се најде нзс, каде кога, сега посекако њет! можеби во федерализирана еу ако некогаш интегрирано ја дочекате! ќе речете ципрас и зајко ја завршија работа, по’лк, дали спинот со абецедарот некому ринг-д-бел, и тогај за да им угодат на светските елити спинувале, та и ден денес спинуваат, нам демек утеха ни е отанизација визави национално обезличување, а ним само тактика за понатамошно разнебитување, воа локалниве удбалитичари од ваков дил дури и сред ww3 прашање е дали ќе ретерираат макар грците уште денес им откажале ео-калимерото!?

http://www.idividi.com.mk/vesti/balkan/1207550/index.html?referer=forum

Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2019 во 00:26

ајде што политички историјата се повторува, туку што почнува и геолошки да заверглуе натака [1][1] иако научникот од видеото во првата фуснота вели не е во прашање верглање него турирање!

записите од тоа време се загрижувачки, нас пак ни чуе ВаскоЕ за исконски писанија кога ВЦентар се забављате со геополитика на октопуси турситички агенции кои спремаат аранжмани за најголемиот кањон на земјата кој ет на Грендланд неи откако за некое време се одмрзнее длабокото на земјиниот фрижидер, а оние кои биле претплатени гласачи сигурни ќе ги шеткаат виа лутрија и до Антартик да истражуваат атлантски тунели од атлантида, дефакто тоа и ќе биде случај, што мислите оние кои натанкале златни заби во9 резерви нема да најдат соодветни шерпаси, нели ванс ин а лајфтајм прилика би било тоа!? ќе речам и тука простете за мајтапот вистина што не чека натака не е ама баш ич за мајтап, а nwo не ви гине тоа бидете сигурни, прашање е само дали дотогаш ќе ве учипуваат бионички или пак генетски! туку што ако геолошкиот хистори рипитинг испадне козмик фајтинг, обично не се мајтапам на таа тема но историјата навистина не е К15 работамж, евентуално кросовер од К14 и Еднооки ако вака ко овие аберџииве во видеово си ја разберете ...
Изменето од Zelenikovo - 11.Декември.2019 во 00:33
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2019 во 20:20

еве абер и за духоносно апострофиран рипит, за кој пак во однос горното видео би рекол ако сака некој и така пластично може да ја разбере борбата меѓу Доброто и злото, а дефакто кога се вели митски космичка борба имајте ја пред себе како мултидимензионална, кога и како истата ќе се манифестира и материјално кај нас чинам не треба да е проблем да се резонира ако тоа се гледа во овој век, евентуално два века подоцна, НО речено е молете се да се скратат времињата за да што помалку Луѓе патат! според описот на разни предожби за апокалипсата тие што ќе живејат во самата кулминација ќе бидат веројатно спржени живи тие пак што ќе преживејат ќе се мачат бесомачно одразни напади на духови нуклеарни и хемиски рецидиви и Не Дај Боже велат ќе молеле да ги нема а немало да можат да преминат, дали ова значи некакво зомби сценарио незнам, но најблиска претстава која можам да си ја предочам е тоа, арно ама ако на ова се надодат наноботови и слични гурабии како аријабила веројатно ќе станува збор за некаква бионика!?

Originally posted by <a href=http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=3134&PID=235600#235600 target=_blank rel=nofollow><u>Zelenikovo</u></a> Zelenikovo напиша:
Originally posted by <a href=http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=559&KW=%D0%B1%D1%83%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE&PID=235590#235590 target=_blank rel=nofollow><u>Zelenikovo</u></a> Zelenikovo напиша:

конечно да предупредам дека како се случуваат растопувањата на глечерите некако буквално почнувам да го разбирам овој дел од Евангелието [1] најчесто преносно се алудира во Православие дека оваа Поуката се однесува на развратот во овие времиња, исто имам чуено и за нечии сновиденија на некои православни браќа и сестри но ко и за моите сновидеија буквално ги третирам како такви, просто кој може да рече кога нешто ќе биде освен Господ а Седржителот чека на нашето Покајание па некои појави процеси или случки можат да се одложат или пак сменат, но гледајќи како Народ ама ни малку нема волја за Спасение на Душа слободно ќе си дозволам и буквално да ја разберам Божјата Поука ...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.