IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Дали Бог не постои?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали Бог не постои?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 17:36
zaklucok e deka imas bujna fantazija mesi, i e zabavno
jas licno se raduvam na site i tie so veruvat i tie so neveruvat
samo znam deka vo edno i ednite i drugite se isto , nitu ednite nitu drugite ne znaat

zatoa se delat na vernici i nevernici
a ne na znaaci i neznalici голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 17:41
Abre anakine, sto mu se sekirash tolku mnogu.намигнување
 
Sekoj galeb leta visoko onolku kolku sto mu se silni kriljata i za sekoj od niv svetot e tolku golem kolku sto mu se otkriva od horizontot pod nego.
 
No na toa ne treba da gledame tragichno i ne znachi deka ne treba da se sheguvame. голема%20насмевка
 
Esencijalno, nie sme duhovni sushtestva koi se naogjaat na zemjava da imaat materijalni iskustva.намигнување
 
Zhivotot e prekrasen.големо%20гушкање
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 17:46
mesi

rajot e tuka na zemjata, ne na drugo mesto

no toj sho ne go svati toa, pravi da bide tuka pekol

ps: ne sekoja visina mu odgovara na galebot, toj tocno si znae , koj veter najdobro go nosi, ne e do krilata nego do znaenjeto na letanjetoголемо%20гушкање



Изменето од anakin - 03.Јули.2008 во 17:47
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 20:12
Честитки до Анакин и Месинџер. Немате појма колку сте двајцата во право! Навидум не се разбирате бидејќи неможеш сите мисли нај детално да ги пренесеш низ зборови.

Originally posted by anakin anakin напиша:

jas licno se raduvam na site i tie so veruvat i tie so neveruvat
samo znam deka vo edno i ednite i drugite se isto , nitu ednite nitu drugite ne znaat

zatoa se delat na vernici i nevernici
a ne na znaaci i neznalici


Духовно-трансцендентално најисправна констатација!

Затоа велам(всушност цитирам) постојано: верата не се докажува, но етичките елементи можат да се живеат па да се видат плодовите.

Уште еднаш честитки до Анакин кого Силата(иако тој неверува во нејзе) го инспирираше да ни ги соопшти концизно овие големи вистини!

Изменето од Majkl - 03.Јули.2008 во 20:12
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 20:15
dobro so me citirase
a kamu se smajkite ? bre 5 komada gi narediv плазење

veruvam vo silata
silata e vo nas vo lugjeto
nema toa vrska so GOSPOD


Изменето од anakin - 03.Јули.2008 во 20:16
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 20:46
Originally posted by anakin anakin напиша:


dobro so me citirasea kamu se smajkite ? bre 5 komada gi narediv плазењеveruvam vo silatasilata e vo nas vo lugjetonema toa vrska so GOSPOD

Намерно ги отфрлив смајлињата за да го раздвојам тоа што Силата ти го пренела и тоа што умот те натерал да се посомневаш па се обидел да ти го прикаже како виц.

Господ или Силата, викај ги ти како сакаш, суштианата е иста - другото се човечки измислици.

May the Force be with you!

Изменето од Majkl - 03.Јули.2008 во 20:46
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 20:58
majkl prijatele

licno tuka na sajtov sum cul sekakvi nebulozi
od toa deka sekoe covecko delo, likovno sklulptura , vodena e rakata od gospod ili kako ti miluvas sila

jas , kje ti kazam , sum napravil sekakvi dela, i muzicki, likovni, masini koi rabotat , programi koi rabotat i video igri, prijatele jas gi napraviv
nema vrska gospod so toa

ni vika eden musterija , ok napravi go, ako da gospod kje bide dobro i kje proraboti

nikogas , ne sum mu ja napravil

koga me prasa zasto ne ja pravam masinata, mu kazav- gospod kje ti ja napravi i kje raboti oti toj e semokjen

si ja kupil od druga firma, mozebi tamu raboti GOSPOD
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 23:09
Arthur Schopenhauer ednash izjavi: Sekoj chovek smeta deka limitite na negovoto razbiranje se i limitite na celiot svet!    
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 23:19
Arthur Schopenhauer  BIL TOGAS VO BUNILO


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 00:24
Abe ludje sto ste se zapanale pa sekoj ima pravo da veruva ili neveruva - no nikoj nema pravo da tvrdi deka negovoto e ispravno i toa da go nametnuva .....

Spored mene .... ako ne veruvas sloboden si kako ptica i toa e prekrasno horizontot nikogas ne se doblizuva sekogas e daleku i e sloboden....

..ako veruvas - slobodata ja baras iako e sama po sebe dadena, ramkite se zlatni no sepak se ramki, da veruvas bez da se savis vo nekoi ramki i da bides i ti kako ptica no ptica za koja nema granici e tesko i togas te osuduvaat deka si eretik - problem e sto veruvanjeto se nametnuva dodeka ne veruvanjeto e po default....me nervira sto sum vernik ne vo smisla sto go ljubam boga, nego sto moram taa ljubav da ja pokazuvam vo ramkite na religijata....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 00:46
ne moras voopsto da ja pokazuvas vo ramikte na religijata

nemoras voopsto da ja pokazuvas pa nikomu duri mi samiot na sebesi

ako imas taa svoja vera
imaj si ja
ne te pravi nitu podobar pa nitu polosh
sekoj sam si znae so nosi na plekjite



Изменето од anakin - 04.Јули.2008 во 00:47
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 14:30
Бог не постои во никој случај.
Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 15:36
Јас сум на еден начин атеист но сепак верувам во некого а тоа се божиците на смртта на вештерките на подземјето верувам во Зевз и мн. др.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 23:25
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.