IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Дали верувате во БОГ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали верувате во БОГ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 73>
Автор
Порака
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали верувате во БОГ?
    Испратена: 29.Јуни.2008 во 00:46
Според вас што мислите дали некогас бог постоел???

Изменето од Messenger - 26.Јуни.2009 во 03:34
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 01:24
Neli e redno Gabriel, stom veke otvarash nova tema , prvin ti da si go kazhesh svoeto mislenje, pred da barash odgovor od drugite? Barem na ovoj podforum takov e obichajot.

P.S. Patem, ne ti zabelezhuvam deka na veroispoved postavuvash vakvo prashanje. Verojatno ochekuvash nekoj od vernicite da ne veruva vo Boga.

Изменето од Messenger - 29.Јуни.2008 во 01:27
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 13:23
Pogledni se vo ogledalo i pogledni okolu sebe ce vidis deka bog postoi .....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 15:11
\


Изменето од ACELERA - 27.Јануари.2010 во 03:56
Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 14:32
Зошто бе луѓе бе верувате зошто ве лажат во очи ви кажуваат лажни работи бог никогаш не се појавил да ни докаже.Затоа јас велам додека не видам со свои чи не верувам
Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 14:34
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Neli e redno Gabriel, stom veke otvarash nova tema , prvin ti da si go kazhesh svoeto mislenje, pred da barash odgovor od drugite? Barem na ovoj podforum takov e obichajot.

P.S. Patem, ne ti zabelezhuvam deka na veroispoved postavuvash vakvo prashanje. Verojatno ochekuvash nekoj od vernicite da ne veruva vo Boga.

Па секако да видам колку смотковци ги лажат у очи а за обичаи не ме интересира а ова бесе мамка
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 14:34
Kako sakash da ti se pokazhi za da poveruvash?

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 14:38
Сите веруваат тоа е глупаво.И ај ако можеш ти Messenger покажими го бог однеси ме даго видам.Го нема ке ми кажуваат се окулу мене на огледало како да не смотни работи.јупиии ке го гуснеме бог како да не прво ке го плукнам ама за жал го нема.

Изменето од GABRIEL_DESTROYER - 04.Јули.2008 во 14:38
Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 14:41
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Kako sakash da ti se pokazhi za da poveruvash?


Така лесно однеси ме да го видам него.Постои докажи ми.
Барем во она јас што верувам знам дека е така и дека постои запишано и кажано и видено ова ни е запишано ни кажано ни видено.

Изменето од GABRIEL_DESTROYER - 04.Јули.2008 во 15:06
Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 15:10
А Messinger имаме инаку букви за правилно пишување.За подобро да те разбере секој,затоа што ова е македонски форум на кој се пишува на македонски јазик со кирилични букви.
Кон врв
mikeg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 305
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikeg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 15:38
Bog e kako lugeto
Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 16:22
Аха.А да те прашам кога го виде .Без навреда.

Изменето од GABRIEL_DESTROYER - 04.Јули.2008 во 16:22
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 17:25
Габриел - имаме и граматика, ама ретко кој ја користи...
Колку до кирилицата - не сите пишуваат од Македонија и не сите имаат можност да користат кирилица. Мене неколку пати ми се случува на компјутерите кои ги користам да не можам да ја користам windows кириличната поддршка.
Do what is right, come what may...
Кон врв
GABRIEL_DESTROYER Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GABRIEL_DESTROYER Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2008 во 17:56
Па затоа може да се сними затоа има dawnload постои интернет веке ако си привремено на тој ком. немам против ама ако интернетот ти е домасна услуда тогаш би требало да се користат кирилични букви.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 73>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.