IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Мали ЏОКИЦА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мали ЏОКИЦА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2012 во 08:35
Учителката на своите ученици им задала задача да ги отворат своите боенки и сликата каде што има петел со чадор им рекла петелот да го обојат со жолта а чадорот со зелена боја.
Мали Џокица како и секогаш го обоил петелот поинаку, целиот во црвена боја.
Учителката го прашала: Џокица, зошто кај тебе петелот е црвен?
Тој и одговорил: А каде вие сте виделе петел со чадор учителке?
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2012 во 23:56
Си бил Мали Џокица прво одделение и на час по математика учителката прашала:
Ако на една јаболкница има 10 врапчиња, а ловецот со пушката уловил 5, колку врапчиња останале на гранката?
Мали Џокица одговорил: Нула.
Учителката: Е како нула, останале 5.
Мали Џокица.: Ама како останале 5, другите 5 се исплашиле од пушката и избегале.
Учителката.: Џокица, сепак ова е час по математика, одговорот е 5, но ми се допаѓа како размислувзаш.
Другиот ден Мали Џокица. ја прашува учителката:
Учителке по улица одат 3 жени, сите три јадат сладолед на стапче, едната го лиже, другата го каса, а трата го лапа цел, која од нив е мажена
Учителката. Какво е ова прашање?
Мали Џокица.: Ве молам учителке одговорете ми.
Учителката: Пааа, се знае која од нив е мажена, таа што го лапа цел сладоледот.
Мали Џокица. : Учителке, мажена е таа што носи бурма на прстот, но ми се допаѓа како размислуваш!
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2013 во 17:57
Си бил Мали Џокица второ одделение и отишле сите заедно на школска екскурзија низ Македонија арно ама со преноќување.

Кога се сместиле во хотелот, сите деца уморни веднаш заспале, само Џокица не.

Пошла учителката да провери и го видела Џокица разбуден. Го прашала зошто не спие, а тој и рекол:

Јас дома кога заспивам, мајка ми спие заедно со мене, и јас моето мало прсте го ставам кај неа во папукот. Затоа сега неможам да заспијам.

Видела не видела учителката, морала нешто да направи за да го успие Џокица и рекла:
Еве Џоке, јас че спијам со тебе само ти да заспиеш.....

После некое време се слуша вознемирен учителски глас:

Учителката: Џокица тоа не е папукот!!!
Џокица: Знам, ама и ова не е моето мало прсте!!!

Кон врв
janevzoran1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevzoran1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2014 во 18:14
Учителката го прашува Мали Ѓокица:
- Ѓокице, ако ти дадам два зајака и потоа ти дадам уште два зајака, колку зајака ќе имаш ?
- Пет;
- ?; ајде размисли уште еднаш: ако ти дадам два зајака и потоа ти дадам уште два зајака, колку зајака ќе имаш ?
- Пет;
- Чекај, чекај…ако ти дадам две крави и потоа ти дадам уште две крави, колку крави ќе имаш ?
- Четири;
- Е, така ! Ај, сега: ако ти дадам два зајака и потоа ти дадам уште два зајака, колку зајака ќе имаш ?
- Пет;
- Е, како така ?!
- Па дома веќе имам еден зајак;
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2014 во 22:33
Учителката го прашува мали Ѓокица дали знае некоја патриотска песна… и овој како од топ рецитира:

- Седи Мара на каменцу!

- И што има тука патриотско?

- Чекaј за вториoт стих учителке - вели Ѓокица - И не да своју пизду немцу!



Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2014 во 22:40
Учителката ги пражува учениците:

- Кажете еден збор што почнува на буквата К.

Mали Ѓокица скока од клупа со крената рака, но учителката знае дека е безобразен и не го крева. Покажува кон една ученичка и оваа одговара:

- Куче!

- Браво - вели учителката - Седи, еве петка. А сега кој ќе ми каже збор кој почнува со буквата П ?

Мали Ѓокица крева рака, ама учителката знае дека е безобразен, па повикува едно дете.

- Птица - вели детето.

- Одлично, седи… еве петка! - вели задоволно учителката.

- Ама учителке зошто не ме кревате мене??? Па јас постојано кревам рака, а вие ме игнорирате!

- Добро Ѓокице, ајде стани и кажи ми збор кој почнува со буквата Џ.

- Џуџе - како од топ извикува Ѓокица.

- Браааавоооо Ѓокице… - изненадено и задоволно вели учителката - Бравоооо ...

- Џуџе, џуџе - продолжува Ѓокица-  ама наааа, толкав му е !  


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.