IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Опции за форумот Опции за форумот  Активни теми Активни теми RSS: Македонци ширум светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци ширум светот

 Внеси тема Внеси нова тема теми страница  123 7>
 
Теми / Автор
Оцена 
Коментари Обратен редослед Прегледи Последна порака
Објави
Жешка Заклучена Објава
Алатка за кирилично писмо
од Messenger, 31.Јануари.2012 во 04:58
0 1287892 од Messenger
31.Јануари.2012 во 04:58Види последна порака
Форум Теми
Жешка Тема
Конференција за Македонците во соседството
од mungos80, 14.Ноември.2012 во 10:55
0 2709 од mungos80
14.Ноември.2012 во 10:55Види последна порака
Жешка Тема
Икона Заминување во Англија
од ndimovska, 31.Октомври.2013 во 23:19
0 2832 од ndimovska
31.Октомври.2013 во 23:19Види последна порака
Жешка Тема
Der mazedonische Knoten
од chuchuliga, 21.Мај.2008 во 19:08
0 240 од chuchuliga
21.Мај.2008 во 19:08Види последна порака
Жешка Тема
Како до работа во Словенија
од magdalena2008, 19.Август.2008 во 23:15
0 982 од magdalena2008
19.Август.2008 во 23:15Види последна порака
Жешка Заклучена Тема
Номинирајте најфилантроп од нашата дијасп
од zorans, 11.Март.2009 во 00:39
1 321 од gonzo
17.Јули.2010 во 22:17Види последна порака
Жешка Тема
Финансиски Фонд за Р.М
од DEYFOX, 20.Март.2008 во 02:46
1 237 од baba mulon
24.Април.2008 во 19:30Види последна порака
Жешка Тема
Македонците во Романија
од mungos80, 19.Ноември.2011 во 12:23
1 183 од Messenger
19.Ноември.2011 во 13:30Види последна порака
Жешка Тема
OMD Glas
од Messenger, 19.Ноември.2011 во 14:35
1 2835 од Messenger
08.Јануари.2013 во 02:03Види последна порака
Жешка Тема
Има ли некој во Италија?
од DDarko, 09.Август.2009 во 13:11
1 254 од gonzo
18.Октомври.2011 во 20:09Види последна порака
Жешка Тема
Македонците од САД се пребројуваат пред пописот
од kultuzin, 16.Декември.2009 во 14:08
1 204 од mungos80
21.Декември.2009 во 16:06Види последна порака
Жешка Тема
Успешни Македонци во Австралија
од kultuzin, 22.Август.2010 во 13:43
1 9429 од Орка
23.Август.2015 во 16:50Види последна порака
Жешка Тема
Стипендија за луѓе со Зелена Карта во САД
од Miriam, 29.Октомври.2009 во 01:52
2 499 од гоcтин
31.Октомври.2009 во 02:04Види последна порака
Жешка Тема
Tpeта глобална конференција на ОМД
од Messenger, 21.Јуни.2011 во 17:11
2 207 од Messenger
02.Јули.2011 во 16:41Види последна порака
Жешка Тема
"Капутот од Соништата"-Лондон,УК!
од city_girl, 21.Ноември.2007 во 21:05
2 434 од orlov
29.Ноември.2007 во 00:51Види последна порака
Жешка Тема
Македонци во Украина или Русиjа, има такви?
од ZIrinka, 27.Февруари.2007 во 02:52
2 369 од speed
19.Јуни.2008 во 21:07Види последна порака
 Внеси тема Внеси нова тема страница  123 7>

Скок до
Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.