IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Кругови во жито
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кругови во жито

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака Обратен редослед
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кругови во жито
    Испратена: 09.Септември.2019 во 14:06


бидејќи марнет скинале пристап, ако и кога низ фуснотиве во нишкава налетате на од мене линкувани абери на archive.is/.fo, грото во овој пост, доколку сакате да ги видите ќе мора да одите преку прокси сајт и се си е ок ...

пр. преку некој прокси сајт налик https://www.kproxy.com

односно линкоите од фуснотите, пр. од 3-тата фуснота во последниот цитат

http://archive.is/U9477#selection-67.436-67.580

копирајте ги и срчнете ги преку прокси сајтот, тој или кој било друг

https://www.free-proxy.com

Изменето од Zelenikovo - 09.Септември.2019 во 14:06
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2019 во 23:50

дека ѕвездата е претстава за изис а виа масонски симболизам тоа е очигледно, но од каде им е таквата симболика изведена подетално не наведов, еве неколку абери каде се апострофира магијското околу пентаграмот [1][2][2][2] а на него си нашле и друга симболика како хексаграм [3] интересно од последната фуснота може да се извлече заклучок како се спинува монотеизмот низ неопаганкса призма веројатно како месоните би си нашле потенцијални следбеници и меѓу неписмени или полуписмени Христијани, кои неретко се сопнуваат и на библиски стихови каде и Христос е именуван како ѕвезда [4] но конотацијата не е паганска а доколку беше денес ќе теравме египетски мистицизам а не Израеилски, немаше Мојсеј и Авраам да ги имаме за предвесници и Христос за Спасител, туку кузнај кои демиурзи од египетски вавилонски или егејски мистицизми, сите тие се осудени од Христа [1][2][3] и од Светите Отци во Христијанството [1][1][2] при што и официјално како доктрина сабејанците како астролошки или ѕвездени гатачи се пагани, а такви Христијаните не се, но некој неопагани наметнале секуларно ѕвезда како стандард по сите страни, а такви ѕвезди имаат и локални и континентални удбалитичарски и масонски дувла, кај нас за жал свесно или не социјалдемократите си закачиле по идеолошка инерција и ружа во ѕвездата, велат масоните го гледаат тој симбол како замена односно пандан или нивна езотериска замена за Христа на Крстот, хм порано забележував што толку се замараат неко браќа Христијани дали сум облекол конверс патики, но сега после ваква анализа која искрено првпат ја правам во живот дефинитивно ќе гледам да ескивирам пентаграм симболика бар за да не ги соблазнувам некако оние околу себе, камо таков акал да имаа и оние меѓу нас (кои свесно или не) ни ги тагираат ѕвездите како нужно зло за самоидентификација дали социјалдемократски или пак европски илити натовски, ете во втората фуснота на почеток од постов вели нема објаснување кога како се натоварил во светските удбалитичарски кругови овој симбол, ех туку така слободни уметници биле во прашање па онака од ракав треселе симболика, ау само каква багра од слободни месони се тоа и ништо нема случајно во нивната симболика, токму им ја подзакаќив и во соодветната нишка на форумов а исто во костец локалните симболично-ослепени удбалитичари [1][2]
   
како тргнало ќемви дотераат астрологија како училишен предмет, додека да се подсоберат регрути за масонски адепти како би кревале што повеќе месонски храмови, нели корисно е за бизнис релации ќе ги К*ражат, а не ме чуди пак пентаграмот и на државно знаме да го вратат, за тоа грците нема да им префрлат, но веќе го вејат она европското па изгледа многу не се тревожат, така sdSSm довека се надева ќе ви биде закачен на биро од спунт некако уште ружи да ви садат предврата пардон тераат самите да си ги садите и ето спремни сте за н'с'п експеримент, не заборавајте телескоп да си купите!

Originally posted by <a href=http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&PID=3142163#3142163 target=_blank rel=nofollow><u>Zelenikovo</u></a> Zelenikovo напиша:

инаку sdSSm каузално бива месонски вазалска само и со симболиката на знамето во однос ружата, ќе рече некој социјалистичка нишка, но јас чинам ет масонска иако очигледно е дека покрај неа има и ѕвезда, но да речеме глумеле европеи, само што тро ептен ружно изгледа тоа, уште трњето што не ги расфрлале во позадина [1][2][3][4][5][6] но како екс-југословени масони, просто која им е семката такви се и плодовите


Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2019 во 10:50

на горниве дигресии би додал уште една во форма на дедовско-детска поговорка за пред спиење ~ Лека Нош Сите во Кош, која најсимболично ја објаснува астралната рамнина каде грото луѓе скиткаат бидејќи таа е кошара низ која се имаат инсталирано разни духоносни вируси како залутани и паднати духови магови и енергии, во чив матрикс навистина опасно се излажани сите оние Луѓе кои мислат дека нашле слобода, иако ослободува мислата или знаењето кому како дека Душата како Личност поатои и вон телото со сите негови сеќавања карактер врски, но аму осудени сте на робство знаејќи дека сте таму изложени на сплеткани фантазии на оние духови кои преку самите Луѓе и во светов сплетуваат стапици а не пак таму каде сте им во царството на илузиите, зошто се вели и астрална проекција работата, духовите просто можат да ви извадат каква и да сакате сценографија присутни мозаик од сценарија, а вие нормал чукајте си глата дека тоа е слобода, како овци пред колење ве возат во астралната рамнина ако залог е Спасението на Душата во овој свет а наместо вие да сте фокусирани на него си губите време со фантазиите дури и кга би биле шабански наштимани со нагуалски пристап пак тоа ќе ви биде залудно бидејќи би скубнале за одреден период од стапиците и се сместите другде за при Страшниот Суд пак да изгорите, но дали и коолку Луѓе се свени за ова незнам, само знам дека и на оние кои им се јасни политко работите н им е лесно да се ослободат од робството доколку постојано и здраво не се натопени во Божја Благодат т.е. се приемчиви за Неа ...

всушност масонската симболика е демонско тагирање за отварање портали чакри сили што се' не, а токму кабалата увиделе дека е најделотворна за такви тагови, нормал тоа е знаење кое од акадите се префрлило во вавилон а одмтаму потоа како арс-магика иако во разни завиени форми т.н. скришно аркана знаење се сочувувало протнувало и распространувало дури и во Монотеистички Средини каде во најдобар случај е калемено како дуализам како би ги аклиматизирале Монотеистите да олабават во Спасоносниот Подвиг за потоа и да ги соочат како дуалисти дека на дваца господари не може да се слугува одеднаш а што откако Човек се фатил во стапиците на разни пагански ритуали и церемонии најчесто многу тешко се излегува, тагирање од тој аспект е многу опасно бидејќи таговите и сраснуваат за Човека но не очајувајте Христијанството има решение и лек за сето тоа само треба фокус кон Спасение на Душата низ Добрата Духоносна Пракса која Црквата ја изнедрила низ Христа ... внимавајте да не си летате паметото ниту по њуејџ култови а не пак такви елитистички масонски гајби, внимавајте да не в прелажат дека заради иштар треба да пробате разни пагански традиции анатема на нив, внимавајте да не потонете во пеколот уште сега на земјата!

https://breakinghermeticseal.wordpress.com/2015/01/18/freemasonry-and-magic/

но мислите не ве тагираат и со вибрации низ музикасо зборови низ песни, зошто толку масовно во последно време се користи паганска симболика од светките музичари, иако тоа ви го прават и низ холивудски окултизам [1] конечно денес светските елити си имаат и своја масонско окултустична мрежа а во неа сакаат сите да ги зробат за што полесно пред анатемаго да ги фрлат, Не Дај Боже ...

н'с'п кош виа сЕд и сАд мерџинг е широкиот пат со злато поплочен О сервомасудонци каде по него сте тргнале, зар пагани сте!?

http://www.kcblau.com/mozart-free-masons-magic-flute/

https://slate.com/culture/2008/12/how-the-illuminati-influenced-beethoven.html

[1] https://blog.philosophicalsociety.org/tag/ode-to-joy/

[1] https://www.britannica.com/topic/Elysium-Greek-mythology


Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2019 во 00:28

горе во последниот пасус ги посочувам месоните, та еве 10-тина поста зошто [1] каде се укажува дека светските елити се сабијанци односно луциферијани а како такви коленичат пред паднатите духови тие пак имаат редови меѓу нив и онакви кои можат да се материјализираат и во ова димензија, исто како што е случај и со Ангелите, разликата е што Ангелите немаат право да им се објават на Луѓето во ниту една форма пред Луѓето освен кога треба да го предупредат Човека за некое зло доколку е удостоен како Верник за тоа или некој кој е авторитет или има одговорност за Верните Луѓе во Единиот Бог ...

за постов инспирација ми е налетувањето на сајтот на комшијата Пане кој ко зграда до зграда во НЛО ми беше познат во однос астралните излети кои ги имаше, иако ете не знаев дека терал астрал виа јога, и што да кажам се изнамачил, нешто за што јас немав ксмет туку астрал терав инстант, Господ да ми прости дете ко дете, но имав навистина среќа да се избавам од таа стапица а она што го имам како сведоштво е дека во астралната рамнина демоните навистина им ги влечат конци на оние кои отпаднале од Христа а експериментираат со астрал, иако дефакто Ангелите се присутни околу земјата но не и потака одат и доаѓаат минувајќи ја астралната рамнина која за нас е позната а во која токму демоните се распослани анатема на нив, посекако има Ангели Чувари врз секоја област место град и слично т.е. Власти и Престоли на земјата, но самите ние си дозволуваме зицери та неретко и тие реагираат, просто Поредокот не може да се крши а штом тоа се чини тоа потем има и последици кои треба да не вразумат, а за сметка на постојана дрскост пак отпаѓаме од Спасението ... постојана дрскост би било отфрлање на Православниот Духоносен Пат преку Живот во Христа т.е. Христовото Учење или пак кај старозаветните Монотеисти тој Завет кој го примиле од/пред Бога, така имаме можеби можност до крајот на овоземниот Живот и да се покаеме, но ако дрскоста ја надминува нашата стекната Благодат ако Луѓе стануваме робови на злото или пак ако тоа го одбиеме гинеме, така видено се надевам Пане ќе се одврати од својата заблуда дека како будист или њуејџер (бар како синкретизирал) ќе донесе рај на земјата, комуницирајќи со ејлиени единствено што ќе си донесе е само склет а својата душа, а Господ да му е напомош бидејќи не е ни свесен во што се вплеткал, се надевам така не сплеткал и мнозина ако навистина тој бил издавачот на 6-то чуло списанието што едно време се избаци по трафики, на сите тие би им порачал нема ништо што да изгјбат та чисто од традиција нека прекинат на една две години од своите њуејџ филмои и нека се Воцрковат Светотаински без да синкретизираат никаква езотерија во меѓувреме, убеден сум уште веднаш ќе почнат да бидат озбилно искушувани а доколку истрајат нападите и ќе се зачестуваат се додека озбилно не се утврдат во Верата и преку Литургиски Славословија ја одржуваат Благодатта во Полнота заедничарејќи со Христа ...

ако нешто научив од моите астрални излети во миинатото тоа е дека се додека не кревате на енергија никој од таа страна и особено нема да ве малтретира, но штом отворите очи а имате сила да прелетувате и побрзо од бродовите ех удри-брус-ли е работата, што не само што е опасно туку е и погубно, можам само да речам жалосно е да како Православни сте свесни за Големината на својата Изворна Духоносна Наука, ве уверувам Верата на Вашите Предци иако не е спакувана во шарена амбалажа како паганизмите, истата бескрајно понапред од сето нивно знаење,   кај Православното Христијанство кога би го практикувале како што ги практикуваат сите останати своите духоносни традиции ќе се изненадите колку немаат крај во своето изобилство Лубовта Силата Нивоата ...

ах зошто се згрцнуваат од уфо-шеќер браќата, а имаат Мед на претекво својата духоносна традиција ...

https://puretranquilitypublishing.com/about-the-author/
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2018 во 00:12

нафта не пиеме ама нсп симболи да, ко што се вели во првиот пост од нишкава терале во англиските полиња уште во среден век, зар тоа не било случај сегде, само што не секаде низ историјата маговите имале ист пристап за призивање паднати духови, пр. тука ќе ги најдете тие симболи по т.н. карпеста уметност, некои велат биле многу стари, незнам, не ме ни интересира, а самиот факт дека денес ваквата демонска морзеова азбука се тимари сателитски > по логика како еа-детерминистите тераат нсп агенди кои се штимаат и аплицира 'и' сателитски!?

еве јасна предожба за ова во третиот пост на таг-страната на сајтов од астрологиња, уште кристална топка што фали за да разберете дека и гатачите слично призиваат медиуми, иако современиве медиуми нешто пософистицирано гатаат односно го прават тоа програмско сублиминално уредништво дури и без да знаат, нели добиваат добар филм или концерт за во програма онака неретко во пакет ко продукциски куќи навидум за поефтино да поминат кај колпортерите и оп вие и без да знаете сте си отвориле врата за некои бесои! a brief look at why this material matters to you [1] не заборавајте и анатемаго се претставува како светол ангел и сака да глуми цар та и ви ги спинува уверувањата ко Христијани дека Света Тројца се исто што и тримурти, не наседнувајте лесно!

[1] http://www.astrodynamics.net/tag/crop-circles/ [1]

во четвртиот пост во страницата имате абер дека и оние геометриски прецизните кои за неколку секунди се појавуваат ги прават луѓе, односно со емф-киматична резонанца штембилите се аплицираат врз полиња а со посебна цел за која има и други киматички штимања [1][1] незнам само дали такви тагови можат да ви закачат на душа, иако можете сами да си ги тетовирате по телоко трајболи нели, но дефакто чим некој симбол доволно долго ти го протнуваат сублиминално преку книги телевизии и слики дефакто ако тој симбол отвора некоја врата за некоја склет сподоба та и ви ги тетовираат така на душа, многу пати и без да знаете гледајќи не само детски цртани документарни емисии и блокбастер филмои вас топтан ве програмираат не само ко послушни системски бројлери ами и ко заморчина за паднати духои, кои пак веројатно знаете дека се хранат со вашите негативни емоции како стравои омрази чалами суети итн. на што и ве потикнуваат за да се наситат, после се чудите како Децата ви се суперхиперактивни детско срце што знае за терсене емоции но забрзан му е растот да веќе уште во 4-то оделение детето денес речиси е топ спремно за ниски страсти почнувајќи од модни трендови па преку тв-соблазни за култ на тело и што треба да се прави со него, а сетне кога детето ќе се засити уште ко мало него посетне семејство не му е изгледа како потребно остај обврски а нема комфор и наслади ем една иста жена, бреј мислиш еугеничарите само заради ова ви пуштиле разврат како популациска мерка на земјината топка, но има далеку повеќе од тоа, но кои проценти во која агенда како и зошто ги штумаат не ме интересира!

интересно како стигнав до муабетов, воопшто на оваа тема, срчав да видам абер за од ху - wont get fooled again но и со додаток "nwo", та преку првата страна што ја отворив еден од коментарите некој френклин вели и посочува линкувана страница од некој ејлиен-детектив
Цитирај You People commenting here are still playing games, but ignorance to the truth will not save you from this reality:
http://rikijo.blogspot.com
Do yourselves a favor and WAKE UP!

а на крајот има некое видео за некаков омега прект, кој набрзинака срчнувајќи го ме однесе на овој насан документ [1] а потем барајќи оп+влф+метерологија ко на прва некоја книга каде вели се бунел народ и порано некаде зошто да му опнат антени нели ко онаа новата на Водно што треба да биде стр.176 [2] а дури потем се сетив дека сето ова може е некако со кругоите околиски што некој ги праи во жито некој во аудио некој во видео да ет поврзано сигурно многу и несвесно уметнички а сигурно и многу јасно научно и озбилно бреј од сателит да пржиш сигурно не е ситна боранија! да се надеваме немале задни намери, но знаејќи кој се наса мецени низ историјата веројатно ко такви сите не санкаат во однос своите месонски агенди!? не би судел никого бидејќи кој не се огрешил прв камен нека фрли! на крај стигнав до линков во кој во зклучоков вели
Цитирај This roset, looking a bit like a church window, then would be the key to the world order we could hand our honorable alien intelligence guests as a guarantee of our own peacekeeping ability and awareness, continence and righteousness of coherent formal action.
...
http://www.theorderoftime.com/science/sciences/articles/cropcircles.html#The%20Answer:%20our%20Key%20to%20our%20Worl

па би извлекол заклучок дека же античките македонци исто праеле вакви симболи не случајно, а се покажало дека имале космополитиски намери ко глобалисти некогаш, иако на крај од тоа немало фајде бидејќи луѓето светот се прелажувани од паднати духои на кои им отвориле врата, а ко прелажани не се ни утврдуваат во Вистината дека само преку Христос ќе си спасат душа ... јас незнам којд и колку е суеверен но знам дека многу се изманипулирани од месоните да поверуваат остај едно те исто е и Христијанство и паганизам, ајде нека изгонуваат бесои тогаш, туку ни со електрошокои неможат! но вас ќе ве убедуваат дека Црквата има терсене намера, а всушност спинот е едноставен раздели па владеј, бидејќи Божјата Благодат озбилно им стои на патот во нивните агенди, но вашата Слободна Волја е Божји Дар кој самите вие одлучувате како ќе го впрегнете, та глејте уште малку телевизија и ерга-омнес ќе ви ги направат срцата а не само хартијата!
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2012 во 19:47
Originally posted by brza brza напиша:

Ништо од вонземјаните во Карбинци

....ma pojma nemaat...vonzemjani  bea!смеењеВонземјани се како не. Не е можно ЈП "Македонски шуми" да се грижи за природата. Мора да е во прашање вонземски живот. Што мислат ова е АРЕА 51 у Америка А?!? Таму кажаа дека е метереолошки балон. Тука биле ЈП "Македонски шуми"....ПА КАЈ СЕ ВИДЕЛО ЈП "МАКЕДОНСКИ ШУМИ" ДА СЕ ГРИЖИ ЗА ШУМИТЕ, ПА УШТЕ И ЛОГО ДА ИМА! Што бе ние нафта пиеме, А ?!!?
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2012 во 10:15
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2012 во 14:47


....денес во пладневните часови е фатена на дело мистериозната личност што пред два дена го изгази  житото т.з. пченица во едно село,во еден дел,од една Македонија.

Против сторител-ката(сеуште не е познат полот поради аголот на фотографирање)ќе биде поднесена пријава за вознемирување на дел од мак.популација...изјави зам.портпарол на општината....


губитник     нека ти е срам    доста е

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 13:00
Originally posted by zagor zagor напиша:

...да бе,па да немам пари за да се вратам..овде,кучиња да ме јадат ...и да си умрам овде,во беда.

Јас знам некои што заминале уште пред 30-40 години и ги нема око да им видиш...гарант пропаднале..таму!.рамнодушност

...ma dosega sigurno  crvite im gi ogolile  koskite,голема насмевка

...i jas imam tamu nekoi ''rasposlani''....i od poskoro i od  pred nekolku decenii,...samo shto ovie se ,izgleda seushte zivi i zdravi,....изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 12:28

...да бе,па да немам пари за да се вратам..овде,кучиња да ме јадат ...и да си умрам овде,во беда.

Јас знам некои што заминале уште пред 30-40 години и ги нема око да им видиш...гарант пропаднале..таму!.рамнодушност

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 12:12
shto e be pa i ti?!збунетост

,...ne ti chini tuka?!изненадување

...aj't ...pakuj toa partalite u  kufer i da te nema ,...najdi si kaj shto ke ti bide poubavo,...mislam,...poposhteno.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 11:54

..ова за круговите во житово,мислам дека се работи за пченица,и дека "делото" е сторено од некој уметник од опозицијата,кој бил одбиен на конкурсот за уредување на ЛУНА ПАРК СКОПЈЕ 2014,а потоа и  не добил субвенција за посевот од Мин.за земјоделство(пошто е од друга партија а не му следува, и плус тоа не може да донира пола средства за кампања на избори),па со својот џип испогазил ...красна пченица.

За жалење ....

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2012 во 23:53
...ili.....ili shtipski gluposti!

...edno e sigurno ,...samo treba ushte da se pogodi koe e e toa  !намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2012 во 22:30
Аииии и кај нас почнаа да доаѓаат неканети гости и ни газат житото

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.