Испечати | Затвори го прозорот

Кругови во жито

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мистерии и астрологија
Опис на форумот: Хороскоп, сонови, гледање во кафе, во карти, во раце, во НЛО...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=7934
Датум на принтање: 18.Април.2024 во 07:11
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Кругови во жито
Постирано од: mALEFACTOr
Наслов: Кругови во жито
Датум на внесување: 15.Јуни.2007 во 15:42


krugovi_vo_zito.jpgВо житните полиња на јужна Англија , вќе со години некоја чудна сила втиснува совршено правилни кругови , келтски крстови и друи чудни облици !

Нешто чудно се случува на имотите во јужна Англија. Во областа која е седиште за многу загонетки, па и мистериозни мегалити Stonhen dza, веќе околу 30 години се појавуваат чудни кружни налегнувања 30 и повеќе метри во пречник на житните полиња , оставајќи ги луѓето во недоумица како се тие направени .
Геометриските прецизни кругови на налегнатото жито , во кое ниту едно стебленце не е скршено ,како што е установено , не се дело на невреме , животни или евентуално хелихоптер бидејќи се направени во преубави правилни формации според одреден образец . Многу доброволн истражарења , можеле после мирна ноќ само да констатираат направени нови кругови по полињата .

krugovi_vo_zito2.jpgЗалудни истражувања
Прво регистрирано видување на ваква загонетка се случило во 1976 година ,кога еден фармер во Хемпшир видел голема кружна шара на полето во близина на авто-пат 34 . Во Британија од 1980 година ,кога е започнато истражувањето , пријавени се повење од илјада вакви мистерии . Иако слични феномени се регистрирани во Русија , Јапонија , Австралија и Нов Зеланд , најголем број вакви кругови видени се во јужна Англија .
Житаарките полегнат и во својот вртлог , продолжуваат да зреат се до жетвата . Според стручњаците , потребна е огромна сила за да се изравни толку голема површина која прави правилен образец на рамномерно полегнатото жито .

krugovi_vo_zito3.jpgЖитните кругови своите посетители ги фасцининираат , надахнуваат , привлекуваат и опчинуваат . Многу од нив чувствуваат некој внатрешен занес , да застанат внатре во тие кругови и самите почувствуваат што тие облици може да предизвикаат . Едно од главните доживувања е светост или нешто “поинакво” . Тие што веќе подолго време посетуваат такви кругови , веруваат дека за настанок е одговрна некој вид интелигенција .
Интересно е тоа што облиците на круговите наликуваат на оние кругови што може да се видат во храмовите , катедралите и древни свети места . Тоа циниците често пати погрешно го интерпретираат , као желба на истражувачите на житни кругови – тој феномен го прикажат во некој вид религиски или New Age култ . Факт е дека тие кругови предизвукуваат чувство на светост , што на нивната природа и дава посебна нота . Првите житни кругови се откриени во Англија 1978 г. Од тогаш се појавуваат секоја година, почнувајќи од касна пролет се до летните месеци . Подоцна се видени во други земји на Европа , САД , Канада и Јапонија .

krugovi_vo_zito4.jpg Круговите обично настануваат ноќе , за неколку секунди . Пронајдсни се на полиња со , јачмен , маслена репка , пченица , р’ж , сончоглед и други посеви . Растенијата кои прават круг свиткани се ама не се оштетени (што не може да се каже “крвотворните “ – облици кои ги прават луѓето ) . Иако житото сеуште не е зрело , и , така свиткано расте понатаму . Во некои ликови житото е “полегнато “ во повеќе слоеви , а стебленцата во секој слој се свртени во друга насока . Житото понекогаш е исплетено во некакви плетенки .
Во август 1996 година John Wheyleigh , студент кој кампирал во јужна Англија , кај Oliver’s Castla , снимил кратка видео снимка која прикажува настанување на лик во житото во облик на снежни снегулки . На снимката се гледаат четири светлечки топки кои брзо се вртат и е очигледно дека се поврзани со настанувањето на ликот во житото . Некои истражувачи сметаат дека снимката е кривотворевина . Меѓутоа , во голем број професионални видео лаборатории во кои е анализирана снимката , утврдено е дека снимката е “ чиста” и компјутерски необработена .( B . Greme ја потврдил автентичноста на снимката ) .

krugovi_vo_zito5.jpg Во август 1997 година , година дена по снимката на Wheyleigh , двајца чешки истражувачи на кругови , известиле дека едно утро виделе како три одвоени светлечки топки летаат , над местото каде се откриени круговите во жито . Светлечките топки , исто како на снимката на John Wheyleigh , патувале заедно со голема брзина , а нивните патеки при секое поминување се еднакви . Исто така Чесите известиле дека освен светлина слушнале и необичен звук . И John Wheyleigh исто така известил за сличен звук , кој го разбудил по што следело снимањето на настаните .
Спрема мислењето на B. Crem, (освен мал број кривотворевини направени со човечка рака ) , ги прават нашите браќа од најблиските планетати Марс и Венера –од свемирски летала познати како NLO . Според B. Crem тоа го прават со приближување на површината над полето и со своја технологија управувана од ум ,а ги ствара споменатите појави . Се работи за комбинација на многу развиена технологија и мисли , апаратите реагираат на нивните мисли .Цел тој процес трае само неколку секунди .
Crem кажува дека круговите во житото се дел од процесот на енергизација на Земјата , па потоа тие на физичка одалеченост ги дуплираат бројните вртлози кои веќе постојат во мрежата на Земјиното магнетно поле . Тие вртлози ке станат батерии чија енергија човештвото ќе ја користи во иднина , кога ќе се развие технологијата светлост а да се користи како извор на енергија .

Што ќе кажете вие за оваа мистерија.

земено од http://iluzionist.com.mk/index.php - www.iluzionist.com.mk


-------------
http://iluzionist.com.mk/index.php">Коментари:
Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 16.Јуни.2007 во 15:31
Слабо сум запознаен со овие појави, имам само неколку емсии гледано на тв за ова и нитшо повеќе, можеби затоа што во Мкд не е ни толку актуелно сето ова, па затоа и никој не му придава некое големо значење... Но тоа не го велам за другите држави, таму можеби и тоа како е актуелно...

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 30.Јуни.2007 во 11:56
На Discovery Science имаше една емисија за овие Crop Circles се претпоставува дека луѓе ги правеле круговите во житото...LOL
Повеќето се направени од луѓе, уметници. Тоа е проект за кој се платени од градот или туристичките сојузи. Во Англија постојат вакви симболи, ретки се оние за кои не се знае потеклото.
се прави детален нацрт потоа се оди на терен се пренесува нацртот на терен и се почнува со газењето или „умртвувањето„ на земјата за да останат трајни.Smile


-------------


Постирано од: macedonian1
Датум на внесување: 23.Октомври.2007 во 01:17
e ova svarno ne mi e jasno


Постирано од: ekaterina
Датум на внесување: 23.Октомври.2007 во 01:30
koj i da gi napravil, napravil umetnost, prekrasni se...

-------------
people are strange


Постирано од: connected
Датум на внесување: 23.Октомври.2007 во 13:59
направени се од луѓе нормално, а оние кои се со обични кругови, се производ на ветровите и на самата природа.
не верувам во ништо натприродно околу нив


-------------


Постирано од: kojotovik
Датум на внесување: 23.Октомври.2007 во 18:41
Da i jas gleav emisija kako gi praat ite so konec pa gazat itn......nego ima i nekoj koj ne se znae koj gi naprail i takaвонземјанин


Постирано од: starchild
Датум на внесување: 14.Ноември.2007 во 22:28
vonzemjani gi pravat i site imaat nekakva poraka ! vistina deka ima i luge sto pravat ama razlikata e ocigledna vo kompleksnosta i preciznosta ! plus vonzemjanite tie crop circle gi pravat za nekolku minuti dodeka onie od discovery go pravea cel den среќа


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 14.Ноември.2007 во 22:38
..I JAS KOGA BEV MLAD PRAVEV KRUGOVI...I TOA VO JACMEN......MNOGU BEA UBAVI...LEPOTA EDNA...AMA SEGA...NI ZITO NE ZNAM STO E....!!!размислување

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: sikter
Датум на внесување: 14.Ноември.2007 во 22:40
Originally posted by starchild starchild напиша:

vonzemjani gi pravat i site imaat nekakva poraka ! vistina deka ima i luge sto pravat ama razlikata e ocigledna vo kompleksnosta i preciznosta ! plus vonzemjanite tie crop circle gi pravat za nekolku minuti dodeka onie od discovery go pravea cel den среќа
a,ti kako da si gledal kako gi pravat za minuta.


Постирано од: starchild
Датум на внесување: 14.Ноември.2007 во 22:46
Originally posted by sikter sikter напиша:

Originally posted by starchild starchild напиша:

vonzemjani gi pravat i site imaat nekakva poraka ! vistina deka ima i luge sto pravat ama razlikata e ocigledna vo kompleksnosta i preciznosta ! plus vonzemjanite tie crop circle gi pravat za nekolku minuti dodeka onie od discovery go pravea cel den среќа
a,ti kako da si gledal kako gi pravat za minuta.

ne treba da gledam za da znam !


Постирано од: sikter
Датум на внесување: 14.Ноември.2007 во 23:04

aaa,jasno mi me.Ti si od onie sto se znaat!смеењеПостирано од: Haker_mk_sk
Датум на внесување: 22.Јули.2008 во 15:21
Нема шанси луѓе да ги прават овие кругови. Луѓето се премногу мали за да направат нешто толку големо.

-------------
G.G. King


Постирано од: Pistolero123
Датум на внесување: 20.Април.2009 во 15:06
Crop Circles dali e toa delo na vonzemjani ili priroden fenomen.Jas sum cul deka vakva pojava ima vo kicevo ili blizina na kicevo ne sum bas siguren,poglednete i ajde da podiskutirame okolu ova. Vakvi slucaevi osven vo nasata zemja,ima i vo Anglija,Amerika,i vo drugite zemji.Nekoi ocevidci od Anglija velat deka seto ova se slucilo edna vecer,koga od neboto se pojavila presilna svetlina,i golema buka,i drugiot den,tie go videle ova.Jas licno sum go videl ova,ke vi kaza kako.Mojot ucitel po Angliski ni ja pokaza negovata slika na koja ima golem krug vo zitoto na negovata pozadina.PS,Ako ne znaete sto da napisete podobro ne go pravete toa,bidejci ovaa tema e otvorena za diskusija ne sa sega.I btw Crop Cirles znaci krugovi vo zito..


-------------
Am i alone in the universe?There's no love on these streets.I've given mine away at world... but anyway..


Постирано од: Majkl
Датум на внесување: 21.Април.2009 во 18:25
Ljubitelite na NLO(UFO) misterii velat deka takvi krugovi gi ima na iljadnici mesta, no taa brojka e preterana. Mnogumina veruvaat deka Krugovite vo zitnite polinja se delo na vonzemjani, letecki cinii deka se toa sifri na nivnata DNK, natpisi na jazikot koj se koristel vo Atlantida i sl... nekoi duri veruvaat deka takvi isti krugovi postojat vtisnati vo pesokot vo dnoto na nekoi okeani.

No vsusnost tie krugovi se dela na tnr.agro-huligani(zemjodelski nasilnici).

Doug Bower i David Chorley priznaa deka vo 1991 napravile nad 250 crop krugovi racno vo tekot na nekolku godini.
Japonskata kompanija MITSUBISHI angazirase grupa ludje da "iscrtaat" mitsubishi kolichki vo zitnite polinja povod jubilej.Постирано од: Majkl
Датум на внесување: 21.Април.2009 во 18:28
No sto e so onie slucaji kade kompaniite ne slavele nikakov jubilej? Zosto nekoj bi pravel takvo nesto? Odgovorot e mnogu ednostaven imal mnogu slobodno vreme i nemale popametna rabota. Kako sto nekni nekoj nemase popametna rabota pa sednal pred kompjuter i podgotvil detalen i dokumentiran izvestaj za otkritieto na grobnicata na Alexandar Makedonski, za koja se ispostavi deka e laga.

Ona sto e zalno, deka rasteinijata koi se izvor za hrana na ludjeto i zivotnite stradaat poradi necija neserioznost, dodeku mnogu ludje vo tretiot svet gladuvaat. Dali ste zabelezale deka ovie krugovi najmnogu se javuvaat vo ekonomski razvieni podracja??? Normalno... ludjeto vo blagosostojba imaat dovolno prehrambeni inputi za frlanje.

Gorniot post http://media.www.thetriangle.org/media/storage/paper689/news/2005/01/07/SciTech/Crop-Circles.Explained.Despite.Alien.Myths-830956.shtml - se temeli na ovoj textПостирано од: Biba_G
Датум на внесување: 04.Јуни.2009 во 01:00
Огромен "круг во жито" кој се појавил на фарма во британскиот Оксфордшир го привлече вниманието на многумина.Отисокот долг 260 метри и широк 60 метри е во облик на медуза и е прв ваков отисок забележан досега, а воедно и најголем од досега познатите.

Трагови,кругови или ликови во жито се необјаснет феномен кој се појавува преку ноќ во житни полиња.Нивната појава е специфична за подрачјата во западна Англија,но се појавуваат и во сите други делови во светот. Интересно е дека само во Кина ваква појава не е забележана досега.

Како и при другите случаи така и овој пат нема објаснување како е настанат овој отисок


Foto:%20BBC-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: brza
Датум на внесување: 04.Јуни.2009 во 14:13
se zaebava nekoj ochigledno,..a, kinezite se premnogu seriozni ,...za takvi raboti,..a, za objasnuvanje,.."sto" pati dosega e objasneto ,..kako mozat da se prava,..preku nokj!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 17.Јуни.2009 во 11:20

Феникс во полето го најавува крајот на светот?

Во полето во областа Вилтшир, Англија, се пронајдени кругови што ја прикажуваат митската птица Феникс како се издигнува од пепел. Според луѓето што се занимаваат со проучување на круговите во поле, цртежот претставува предупредување за крај на светот, пренесува Макфакс. Оваа невообичаена слика, со големина од околу 122 метра, е откриена во поле со јачмен во Јејтсбери во Вилтшир. Истражувачите тврдат дека оваа формација е во врска со можната катаклизма, што би требало да се случи на 21 декември 2012 година, последниот ден од календарот на цивилизацијата на Маите.

Според верувањето на старите Маи, времето на животот на човештвото на земјата се одвива во 13 циклуси од 144 илјади дена, а 13-тиот циклус завршува во декември 2012 година по што ќе се случи апокалипсата. Карен Александер, истражувач на круговите во поле од Госпорт истакнува дека Фениксот е митско битие, кое ги симболизира воскресението и новата доба.

- Многу истражувачи на овие невообичаени појави веруваат дека тие се однесуваат на 21 декември и на Армагедон. Секоја нова откриена шара е се' посложена и којзнае колку тие шари ќе еволуираат до 2012 година - изјавила Карен Александер, додавајќи дека оваа појава би можела да се интерпретира како издигнувањето на човечката раса по судбоносниот миг.


Заслужува аплауз, нели? Ем уметник-ем зафркант.-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 17.Јуни.2009 во 13:52
ова е само уште еден облик на уметност, само не ми е јасно зошто толкав труд да вложи некој за на крај да не биде откриен?

-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: cupeto
Датум на внесување: 19.Јуни.2009 во 14:20
na zalost neceneti umetnici so mnogu izrazeni kvaliteti
talent koj namerno se brise
se sozdava preku nok
od emotivni vonseriski ljubiteli na umetnosta
bravo


Постирано од: Предраг
Датум на внесување: 08.Јули.2009 во 12:49
Круговите во житото се дела на луѓето.И,би сакал некој да придонесе со факти дека тие не се.

-------------
http://www.userbars.be">


Постирано од: pane_juventus
Датум на внесување: 09.Јули.2009 во 21:55
Citav nekoja kniga od Erih Fon Deniken i imase nekoe dobro objasnuvanje za ovie krugovi ama ne se sekavam sto tocno rece covekot.Imase i za nekoj drugi ovakvi slicni raboti i bea mnogu logicno objasneti sto duri poveruvav vo negovite teorii.


Постирано од: Schumacher
Датум на внесување: 31.Октомври.2009 во 11:18
Како прво, за една нок ова е невозможно да се направи а некој ад не го примети. Како второ, Олкава прецизност на изработка во сено (трева, жито или што ти све незнам) не е возможна. Исти вакви фотомонтажи јас имам напраено во фотошоп. Значи можно е овакви ствари воопшто да не се десила, или ако више се десиле, тогаш тоа е планирани активност на група луге, кои очигледно успеале ова да го напраат во тајност.


Постирано од: After Dark
Датум на внесување: 15.Ноември.2009 во 16:57
Imase vo Politikin Zabavnik edno vreme eden text bas za ovaa pojava i na kraj zaklucokot bese deka se dela na lugeto i plus mal vodic kako da si napravite takvi krugovi Vi treba samo edno jaze zabodeno vo centarot na krigot, na cij kraj e vrzana daska i kako so sestar se dvizite vo krug so daskata gazejki go zitoto...Kolku funkcionira ne znam , posebno za pokompliciranite formi...Ama od vonzemjani sigurno ne se..ma si imaat drugite civilizacii popametna rabota odsto da ni prodavaat ''umetnost''

-------------
Se e relativno...


Постирано од: brza
Датум на внесување: 16.Ноември.2009 во 10:45
sosema ispravno !

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 04.Јули.2012 во 22:30
Аииии и кај нас почнаа да доаѓаат неканети гости и ни газат житото
http://www.time.mk/read/9988e14076/98ddbd1a20/index.html" rel="nofollow - НЛО во штипско или ....? изненадување-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 04.Јули.2012 во 23:53
...ili.....ili shtipski gluposti!

...edno e sigurno ,...samo treba ushte da se pogodi koe e e toa  !намигнување


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 05.Јули.2012 во 11:54

..ова за круговите во житово,мислам дека се работи за пченица,и дека "делото" е сторено од некој уметник од опозицијата,кој бил одбиен на конкурсот за уредување на ЛУНА ПАРК СКОПЈЕ 2014,а потоа и  не добил субвенција за посевот од Мин.за земјоделство(пошто е од друга партија а не му следува, и плус тоа не може да донира пола средства за кампања на избори),па со својот џип испогазил ...красна пченица.

За жалење ....-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 05.Јули.2012 во 12:12
shto e be pa i ti?!збунетост

,...ne ti chini tuka?!изненадување

...aj't ...pakuj toa partalite u  kufer i da te nema ,...najdi si kaj shto ke ti bide poubavo,...mislam,...poposhteno.


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 05.Јули.2012 во 12:28

...да бе,па да немам пари за да се вратам..овде,кучиња да ме јадат ...и да си умрам овде,во беда.

Јас знам некои што заминале уште пред 30-40 години и ги нема око да им видиш...гарант пропаднале..таму!.рамнодушност-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 05.Јули.2012 во 13:00
Originally posted by zagor zagor напиша:

...да бе,па да немам пари за да се вратам..овде,кучиња да ме јадат ...и да си умрам овде,во беда.

Јас знам некои што заминале уште пред 30-40 години и ги нема око да им видиш...гарант пропаднале..таму!.рамнодушност

...ma dosega sigurno  crvite im gi ogolile  koskite,голема насмевка

...i jas imam tamu nekoi ''rasposlani''....i od poskoro i od  pred nekolku decenii,...samo shto ovie se ,izgleda seushte zivi i zdravi,....изненадување


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 06.Јули.2012 во 14:47


....денес во пладневните часови е фатена на дело мистериозната личност што пред два дена го изгази  житото т.з. пченица во едно село,во еден дел,од една Македонија.

Против сторител-ката(сеуште не е познат полот поради аголот на фотографирање)ќе биде поднесена пријава за вознемирување на дел од мак.популација...изјави зам.портпарол на општината....


губитник     нека ти е срам    доста е-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 11.Јули.2012 во 10:15
http://www.idividi.com.mk/vesti/makedonija/784074/index.html" rel="nofollow - Ништо од вонземјаните во Карбинци

....ma pojma nemaat...vonzemjani  bea!смеење
-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: pHp
Датум на внесување: 12.Јули.2012 во 19:47
Originally posted by brza brza напиша:

http://www.idividi.com.mk/vesti/makedonija/784074/index.html" rel="nofollow - Ништо од вонземјаните во Карбинци

....ma pojma nemaat...vonzemjani  bea!смеењеВонземјани се како не. Не е можно ЈП "Македонски шуми" да се грижи за природата. Мора да е во прашање вонземски живот. Што мислат ова е АРЕА 51 у Америка А?!? Таму кажаа дека е метереолошки балон. Тука биле ЈП "Македонски шуми"....ПА КАЈ СЕ ВИДЕЛО ЈП "МАКЕДОНСКИ ШУМИ" ДА СЕ ГРИЖИ ЗА ШУМИТЕ, ПА УШТЕ И ЛОГО ДА ИМА! Што бе ние нафта пиеме, А ?!!?

-------------
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 08.Август.2018 во 00:12

нафта не пиеме ама нсп симболи да, ко што се вели во првиот пост од нишкава терале во англиските полиња уште во среден век, зар тоа не било случај сегде, само што не секаде низ историјата маговите имале ист пристап за призивање паднати духови, пр. тука ќе ги најдете тие симболи по т.н. карпеста уметност, некои велат биле многу стари, незнам, не ме ни интересира, а самиот факт дека денес ваквата демонска морзеова азбука се тимари сателитски > по логика како еа-детерминистите тераат нсп агенди кои се штимаат и аплицира 'и' сателитски!?

еве јасна предожба за ова во третиот пост на таг-страната на сајтов од астрологиња, уште кристална топка што фали за да разберете дека и гатачите слично призиваат медиуми, иако современиве медиуми нешто пософистицирано гатаат односно го прават тоа програмско сублиминално уредништво дури и без да знаат, нели добиваат добар филм или концерт за во програма онака неретко во пакет ко продукциски куќи навидум за поефтино да поминат кај колпортерите и оп вие и без да знаете сте си отвориле врата за некои бесои! a brief look at why this material matters to you [ https://thenarrowgateweb.com/2018/02/13/36-the-war-on-your-mind/" rel="nofollow - 1 ] не заборавајте и анатемаго се претставува како светол ангел и сака да глуми цар та и ви ги спинува уверувањата ко Христијани дека Света Тројца се исто што и тримурти, не наседнувајте лесно!

[ https://web.archive.org/web/20180807204816/http://www.astrodynamics.net/tag/crop-circles/" rel="nofollow - 1 ] http://www.astrodynamics.net/tag/crop-circles/" rel="nofollow - http://www.astrodynamics.net/tag/crop-circles/ [ http://archive.is/Ui4I7" rel="nofollow - 1 ]

во четвртиот пост во страницата имате абер дека и оние геометриски прецизните кои за неколку секунди се појавуваат ги прават луѓе, односно со емф-киматична резонанца штембилите се аплицираат врз полиња а со посебна цел за која има и други киматички штимања [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&PID=3127442&title=nwo#3127442" rel="nofollow - 1 ][ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=23458&PID=3127554#3127554" rel="nofollow - 1 ] незнам само дали такви тагови можат да ви закачат на душа, иако можете сами да си ги тетовирате по телоко трајболи нели, но дефакто чим некој симбол доволно долго ти го протнуваат сублиминално преку книги телевизии и слики дефакто ако тој симбол отвора некоја врата за некоја склет сподоба та и ви ги тетовираат така на душа, многу пати и без да знаете гледајќи не само детски цртани документарни емисии и блокбастер филмои вас топтан ве програмираат не само ко послушни системски бројлери ами и ко заморчина за паднати духои, кои пак веројатно знаете дека се хранат со вашите негативни емоции како стравои омрази чалами суети итн. на што и ве потикнуваат за да се наситат, после се чудите како Децата ви се суперхиперактивни детско срце што знае за терсене емоции но забрзан му е растот да веќе уште во 4-то оделение детето денес речиси е топ спремно за ниски страсти почнувајќи од модни трендови па преку тв-соблазни за култ на тело и што треба да се прави со него, а сетне кога детето ќе се засити уште ко мало него посетне семејство не му е изгледа како потребно остај обврски а нема комфор и наслади ем една иста жена, бреј мислиш еугеничарите само заради ова ви пуштиле разврат како популациска мерка на земјината топка, но има далеку повеќе од тоа, но кои проценти во која агенда како и зошто ги штумаат не ме интересира!

интересно како стигнав до муабетов, воопшто на оваа тема, срчав да видам абер за од ху - wont get fooled again но и со додаток "nwo", та преку првата страна што ја отворив еден од коментарите некој френклин вели и посочува линкувана страница од некој ејлиен-детектив
Цитирај You People commenting here are still playing games, but ignorance to the truth will not save you from this reality:
http://rikijo.blogspot.com" rel="nofollow - http://rikijo.blogspot.com
Do yourselves a favor and WAKE UP!

а на крајот има некое видео за некаков омега прект, кој набрзинака срчнувајќи го ме однесе на овој насан документ [ https://ntrs.nasa.gov/archive/nasa/casi.ntrs.nasa.gov/19660014446.pdf" rel="nofollow - 1 ] а потем барајќи оп+влф+метерологија ко на прва некоја книга каде вели се бунел народ и порано некаде зошто да му опнат антени нели ко онаа новата на Водно што треба да биде стр.176 [ https://issuu.com/ericm814/docs/the_energy_grid_harmonic_695_pulse_universe_1997" rel="nofollow - 2 ] а дури потем се сетив дека сето ова може е некако со кругоите околиски што некој ги праи во жито некој во аудио некој во видео да ет поврзано сигурно многу и несвесно уметнички а сигурно и многу јасно научно и озбилно бреј од сателит да пржиш сигурно не е ситна боранија! да се надеваме немале задни намери, но знаејќи кој се наса мецени низ историјата веројатно ко такви сите не санкаат во однос своите месонски агенди!? не би судел никого бидејќи кој не се огрешил прв камен нека фрли! на крај стигнав до линков во кој во зклучоков вели
Цитирај This roset, looking a bit like a church window, then would be the key to the world order we could hand our honorable alien intelligence guests as a guarantee of our own peacekeeping ability and awareness, continence and righteousness of coherent formal action.
...
http://www.theorderoftime.com/science/sciences/articles/cropcircles.html#The%20Answer:%20our%20Key%20to%20our%20Worl" rel="nofollow - http://www.theorderoftime.com/science/sciences/articles/cropcircles.html#The%20Answer:%20our%20Key%20to%20our%20Worl

па би извлекол заклучок дека же античките македонци исто праеле вакви симболи не случајно, а се покажало дека имале космополитиски намери ко глобалисти некогаш, иако на крај од тоа немало фајде бидејќи луѓето светот се прелажувани од паднати духои на кои им отвориле врата, а ко прелажани не се ни утврдуваат во Вистината дека само преку Христос ќе си спасат душа ... јас незнам којд и колку е суеверен но знам дека многу се изманипулирани од месоните да поверуваат остај едно те исто е и Христијанство и паганизам, ајде нека изгонуваат бесои тогаш, туку ни со електрошокои неможат! но вас ќе ве убедуваат дека Црквата има терсене намера, а всушност спинот е едноставен раздели па владеј, бидејќи Божјата Благодат озбилно им стои на патот во нивните агенди, но вашата Слободна Волја е Божји Дар кој самите вие одлучувате како ќе го впрегнете, та глејте уште малку телевизија и ерга-омнес ќе ви ги направат срцата а не само хартијата!


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 25.Февруари.2019 во 00:28

горе во последниот пасус ги посочувам месоните, та еве 10-тина поста зошто [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&PN=11" rel="nofollow - 1 ] каде се укажува дека светските елити се сабијанци односно луциферијани а како такви коленичат пред паднатите духови тие пак имаат редови меѓу нив и онакви кои можат да се материјализираат и во ова димензија, исто како што е случај и со Ангелите, разликата е што Ангелите немаат право да им се објават на Луѓето во ниту една форма пред Луѓето освен кога треба да го предупредат Човека за некое зло доколку е удостоен како Верник за тоа или некој кој е авторитет или има одговорност за Верните Луѓе во Единиот Бог ...

за постов инспирација ми е налетувањето на сајтот на комшијата Пане кој ко зграда до зграда во НЛО ми беше познат во однос астралните излети кои ги имаше, иако ете не знаев дека терал астрал виа јога, и што да кажам се изнамачил, нешто за што јас немав ксмет туку астрал терав инстант, Господ да ми прости дете ко дете, но имав навистина среќа да се избавам од таа стапица а она што го имам како сведоштво е дека во астралната рамнина демоните навистина им ги влечат конци на оние кои отпаднале од Христа а експериментираат со астрал, иако дефакто Ангелите се присутни околу земјата но не и потака одат и доаѓаат минувајќи ја астралната рамнина која за нас е позната а во која токму демоните се распослани анатема на нив, посекако има Ангели Чувари врз секоја област место град и слично т.е. Власти и Престоли на земјата, но самите ние си дозволуваме зицери та неретко и тие реагираат, просто Поредокот не може да се крши а штом тоа се чини тоа потем има и последици кои треба да не вразумат, а за сметка на постојана дрскост пак отпаѓаме од Спасението ... постојана дрскост би било отфрлање на Православниот Духоносен Пат преку Живот во Христа т.е. Христовото Учење или пак кај старозаветните Монотеисти тој Завет кој го примиле од/пред Бога, така имаме можеби можност до крајот на овоземниот Живот и да се покаеме, но ако дрскоста ја надминува нашата стекната Благодат ако Луѓе стануваме робови на злото или пак ако тоа го одбиеме гинеме, така видено се надевам Пане ќе се одврати од својата заблуда дека како будист или њуејџер (бар како синкретизирал) ќе донесе рај на земјата, комуницирајќи со ејлиени единствено што ќе си донесе е само склет а својата душа, а Господ да му е напомош бидејќи не е ни свесен во што се вплеткал, се надевам така не сплеткал и мнозина ако навистина тој бил издавачот на 6-то чуло списанието што едно време се избаци по трафики, на сите тие би им порачал нема ништо што да изгјбат та чисто од традиција нека прекинат на една две години од своите њуејџ филмои и нека се Воцрковат Светотаински без да синкретизираат никаква езотерија во меѓувреме, убеден сум уште веднаш ќе почнат да бидат озбилно искушувани а доколку истрајат нападите и ќе се зачестуваат се додека озбилно не се утврдат во Верата и преку Литургиски Славословија ја одржуваат Благодатта во Полнота заедничарејќи со Христа ...

ако нешто научив од моите астрални излети во миинатото тоа е дека се додека не кревате на енергија никој од таа страна и особено нема да ве малтретира, но штом отворите очи а имате сила да прелетувате и побрзо од бродовите ех удри-брус-ли е работата, што не само што е опасно туку е и погубно, можам само да речам жалосно е да како Православни сте свесни за Големината на својата Изворна Духоносна Наука, ве уверувам Верата на Вашите Предци иако не е спакувана во шарена амбалажа како паганизмите, истата бескрајно понапред од сето нивно знаење,   кај Православното Христијанство кога би го практикувале како што ги практикуваат сите останати своите духоносни традиции ќе се изненадите колку немаат крај во своето изобилство Лубовта Силата Нивоата ...

ах зошто се згрцнуваат од уфо-шеќер браќата, а имаат Мед на претекво својата духоносна традиција ...

https://puretranquilitypublishing.com/about-the-author/" rel="nofollow - https://puretranquilitypublishing.com/about-the-author/


Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 25.Февруари.2019 во 10:50

на горниве дигресии би додал уште една во форма на дедовско-детска поговорка за пред спиење ~ Лека Нош Сите во Кош, која најсимболично ја објаснува астралната рамнина каде грото луѓе скиткаат бидејќи таа е кошара низ која се имаат инсталирано разни духоносни вируси како залутани и паднати духови магови и енергии, во чив матрикс навистина опасно се излажани сите оние Луѓе кои мислат дека нашле слобода, иако ослободува мислата или знаењето кому како дека Душата како Личност поатои и вон телото со сите негови сеќавања карактер врски, но аму осудени сте на робство знаејќи дека сте таму изложени на сплеткани фантазии на оние духови кои преку самите Луѓе и во светов сплетуваат стапици а не пак таму каде сте им во царството на илузиите, зошто се вели и астрална проекција работата, духовите просто можат да ви извадат каква и да сакате сценографија присутни мозаик од сценарија, а вие нормал чукајте си глата дека тоа е слобода, како овци пред колење ве возат во астралната рамнина ако залог е Спасението на Душата во овој свет а наместо вие да сте фокусирани на него си губите време со фантазиите дури и кга би биле шабански наштимани со нагуалски пристап пак тоа ќе ви биде залудно бидејќи би скубнале за одреден период од стапиците и се сместите другде за при Страшниот Суд пак да изгорите, но дали и коолку Луѓе се свени за ова незнам, само знам дека и на оние кои им се јасни политко работите н им е лесно да се ослободат од робството доколку постојано и здраво не се натопени во Божја Благодат т.е. се приемчиви за Неа ...

всушност масонската симболика е демонско тагирање за отварање портали чакри сили што се' не, а токму кабалата увиделе дека е најделотворна за такви тагови, нормал тоа е знаење кое од акадите се префрлило во вавилон а одмтаму потоа како арс-магика иако во разни завиени форми т.н. скришно аркана знаење се сочувувало протнувало и распространувало дури и во Монотеистички Средини каде во најдобар случај е калемено како дуализам како би ги аклиматизирале Монотеистите да олабават во Спасоносниот Подвиг за потоа и да ги соочат како дуалисти дека на дваца господари не може да се слугува одеднаш а што откако Човек се фатил во стапиците на разни пагански ритуали и церемонии најчесто многу тешко се излегува, тагирање од тој аспект е многу опасно бидејќи таговите и сраснуваат за Човека но не очајувајте Христијанството има решение и лек за сето тоа само треба фокус кон Спасение на Душата низ Добрата Духоносна Пракса која Црквата ја изнедрила низ Христа ... внимавајте да не си летате паметото ниту по њуејџ култови а не пак такви елитистички масонски гајби, внимавајте да не в прелажат дека заради иштар треба да пробате разни пагански традиции анатема на нив, внимавајте да не потонете во пеколот уште сега на земјата!

https://breakinghermeticseal.wordpress.com/2015/01/18/freemasonry-and-magic/" rel="nofollow - https://breakinghermeticseal.wordpress.com/2015/01/18/freemasonry-and-magic/

но мислите не ве тагираат и со вибрации низ музикасо зборови низ песни, зошто толку масовно во последно време се користи паганска симболика од светките музичари, иако тоа ви го прават и низ холивудски окултизам [ http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27882&PID=3127347&title=nwo#3127347" rel="nofollow - 1 ] конечно денес светските елити си имаат и своја масонско окултустична мрежа а во неа сакаат сите да ги зробат за што полесно пред анатемаго да ги фрлат, Не Дај Боже ...

н'с'п кош виа сЕд и сАд мерџинг е широкиот пат со злато поплочен О сервомасудонци каде по него сте тргнале, зар пагани сте!?

http://www.kcblau.com/mozart-free-masons-magic-flute/" rel="nofollow - http://www.kcblau.com/mozart-free-masons-magic-flute/

https://slate.com/culture/2008/12/how-the-illuminati-influenced-beethoven.html" rel="nofollow - https://slate.com/culture/2008/12/how-the-illuminati-influenced-beethoven.html

[ https://en.wikipedia.org/wiki/Friedrich_Schiller#Freemasonry" rel="nofollow - 1 ] https://blog.philosophicalsociety.org/tag/ode-to-joy/" rel="nofollow - https://blog.philosophicalsociety.org/tag/ode-to-joy/

[ http://archive.is/thILp#selection-287.0-287.752" rel="nofollow - 1 ] https://www.britannica.com/topic/Elysium-Greek-mythology" rel="nofollow - https://www.britannica.com/topic/Elysium-Greek-mythology
Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 01.Март.2019 во 23:50

дека ѕвездата е претстава за изис а виа масонски симболизам тоа е очигледно, но од каде им е таквата симболика изведена подетално не наведов, еве неколку абери каде се апострофира магијското околу пентаграмот [ https://web.archive.org/web/20141121162501/https://www.huffingtonpost.com/mario-livio/the-five-pointed-star-as_b_6192742.html" rel="nofollow - 1 ][ https://en.wikipedia.org/wiki/Five-pointed_star#History_of_use" rel="nofollow - 2 ][ https://en.wikipedia.org/wiki/Sirius#Etymology_and_cultural_significance" rel="nofollow - 2 ][ https://en.wikipedia.org/wiki/Sopdet#History" rel="nofollow - 2 ] а на него си нашле и друга симболика како хексаграм [ https://en.wikipedia.org/wiki/Seal_of_Solomon" rel="nofollow - 3 ] интересно од последната фуснота може да се извлече заклучок како се спинува монотеизмот низ неопаганкса призма веројатно како месоните би си нашле потенцијални следбеници и меѓу неписмени или полуписмени Христијани, кои неретко се сопнуваат и на библиски стихови каде и Христос е именуван како ѕвезда [ https://www.truelife.org/answers/aren-t-jesus-and-satan-both-referred-to-as-the-morning-star" rel="nofollow - 4 ] но конотацијата не е паганска а доколку беше денес ќе теравме египетски мистицизам а не Израеилски, немаше Мојсеј и Авраам да ги имаме за предвесници и Христос за Спасител, туку кузнај кои демиурзи од египетски вавилонски или егејски мистицизми, сите тие се осудени од Христа [ https://books.google.mk/books?id=erGAQ4czU88C&pg=PA50&lpg=PA50&dq=Deuteronomy+17:3+septuagint&source=bl&ots=jTRM8g_ciI&sig=ACfU3U3Z_uZowvk_S2Lkr5W0nOjNII3qbQ&hl=en&sa=X&ved=2ahUKEwig8ZeI-uHgAhVwp4sKHZQjANcQ6AEwCHoECCoQAQ#v=onepage&q=Deuteronomy%2017%3A3%20septuagint&f=false" rel="nofollow - 1 ][ http://archive.is/rYtOZ#selection-9607.3-9607.196" rel="nofollow - 2 ][ http://www.godandscience.org/doctrine/astrology.html" rel="nofollow - 3 ] и од Светите Отци во Христијанството [ https://en.wikipedia.org/wiki/Sabians" rel="nofollow - 1 ][ https://en.wikipedia.org/wiki/Elcesaites#Patristic_testimony" rel="nofollow - 1 ][ http://archive.is/Omykl#selection-2977.493-2977.889" rel="nofollow - 2 ] при што и официјално како доктрина сабејанците како астролошки или ѕвездени гатачи се пагани, а такви Христијаните не се, но некој неопагани наметнале секуларно ѕвезда како стандард по сите страни, а такви ѕвезди имаат и локални и континентални удбалитичарски и масонски дувла, кај нас за жал свесно или не социјалдемократите си закачиле по идеолошка инерција и ружа во ѕвездата, велат масоните го гледаат тој симбол како замена односно пандан или нивна езотериска замена за Христа на Крстот, хм порано забележував што толку се замараат неко браќа Христијани дали сум облекол конверс патики, но сега после ваква анализа која искрено првпат ја правам во живот дефинитивно ќе гледам да ескивирам пентаграм симболика бар за да не ги соблазнувам некако оние околу себе, камо таков акал да имаа и оние меѓу нас (кои свесно или не) ни ги тагираат ѕвездите како нужно зло за самоидентификација дали социјалдемократски или пак европски илити натовски, ете во втората фуснота на почеток од постов вели нема објаснување кога како се натоварил во светските удбалитичарски кругови овој симбол, ех туку така слободни уметници биле во прашање па онака од ракав треселе симболика, ау само каква багра од слободни месони се тоа и ништо нема случајно во нивната симболика, токму им ја подзакаќив и во соодветната нишка на форумов а исто во костец локалните симболично-ослепени удбалитичари [ https://i.postimg.cc/YCvgSmCm/zaev.jpg" rel="nofollow - 1 ][ https://i.postimg.cc/Dfq3tCQS/fbe8b30f-465b-4dcf-bb64-573d508797ce-1.jpg" rel="nofollow - 2 ]
   
како тргнало ќемви дотераат астрологија како училишен предмет, додека да се подсоберат регрути за масонски адепти како би кревале што повеќе месонски храмови, нели корисно е за бизнис релации ќе ги К*ражат, а не ме чуди пак пентаграмот и на државно знаме да го вратат, за тоа грците нема да им префрлат, но веќе го вејат она европското па изгледа многу не се тревожат, така sdSSm довека се надева ќе ви биде закачен на биро од спунт некако уште ружи да ви садат предврата пардон тераат самите да си ги садите и ето спремни сте за н'с'п експеримент, не заборавајте телескоп да си купите!

Originally posted by <font color='#0000FF'>http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&PID=3142163#3142163 rel=nofollow</font> - <u>Zelenikovo</u> http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2617&PID=3142163#3142163 rel=nofollow - Zelenikovo напиша:

]инаку sdSSm каузално бива месонски вазалска само и со симболиката на знамето во однос ружата, ќе рече некој социјалистичка нишка, но јас чинам ет масонска иако очигледно е дека покрај неа има и ѕвезда, но да речеме глумеле европеи, само што тро ептен ружно изгледа тоа, уште трњето што не ги расфрлале во позадина [ https://en.wikipedia.org/wiki/Rose_%28symbolism%29#Socialism_and_social_democracy" rel="nofollow - 1 ][ https://www.conservapedia.com/Fabian_Socialism#.22Privileged_few.22_membership" rel="nofollow - 2 ][ http://archive.is/U9477#selection-67.436-67.580" rel="nofollow - 3 ][ https://web.archive.org/web/20140928183556/http://sagaciousnewsnetwork.com/george-orwell-the-fabian-society-and-1984/" rel="nofollow - 4 ][ http://www.travelingtemplar.com/2012/04/rose.html" rel="nofollow - 5 ][ http://www.nwotoday.com/freemasonry-global-level-illumination/rosicrucian-society-freemasonry-connection" rel="nofollow - 6 ] но како екс-југословени масони, просто која им е семката такви се и плодовите
Постирано од: Zelenikovo
Датум на внесување: 09.Септември.2019 во 14:06


бидејќи марнет скинале пристап, ако и кога низ фуснотиве во нишкава налетате на од мене линкувани абери на archive.is/.fo, грото во овој пост, доколку сакате да ги видите ќе мора да одите преку прокси сајт и се си е ок ...

пр. преку некој прокси сајт налик https://www.kproxy.com" rel="nofollow - https://www.kproxy.com

односно линкоите од фуснотите, пр. од 3-тата фуснота во последниот цитат

http://archive.is/U9477#selection-67.436-67.580" rel="nofollow - http://archive.is/U9477#selection-67.436-67.580

копирајте ги и срчнете ги преку прокси сајтот, тој или кој било друг

https://us4.free-proxy.com/browse.php?u=Q%2B2fx%2B8pPlIJ0iuC28uGd11V8A%3D%3D&b=1&f=norefer#selection-67.436-67.580" rel="nofollow - https://www.free-proxy.comИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk