IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Во Шпанија да не има некој ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Во Шпанија да не има некој ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2008 во 22:45
Originally posted by oliver30 oliver30 напиша:

a da ne ima nekoj makedonec vo burgos?ili slaba rabota?
 
E jas za vikendov bev Burgos... Toa vo cela Spanija ne mozesh da najdesh Makedonec pa Burgos ke imalo...Site Bugari i Romanci tamu se... Inaku odam Burgos za vikend koga mozam... Zamrznuvachka e tamu... Kazaa od utre mnogu ke se rasipi vremeto Burgos.
 
Bev Alcampo vikendov da si kupam nekoja dekoracija za Nova Godina...
 
Inaku, ako ti treba nesto pishi LP i ke se razberime podobro...
 
 
Прилепчанка
Кон врв
darkomalaga Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај darkomalaga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2009 во 23:35
pozdrav do site,eve jas veke 5 godini ziveam vo malaga i do sega ne sum sretnal nitu eden makedonec,pa ako ima nekoj i saka drustvo za pivo ,neka je javi,cao
Кон врв
MacJoseph Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MacJoseph Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2009 во 14:52
Ние сме во Севиља неколку месеци, од февруари 2009. До сега не знаеме никој од Македонија во близина. Пишете на private. Би сакале да запознаеме некој македонец во Шпанија.
Поздрав
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 20:20

 A be, mnogu makedonci se javija od Spanija.

Прилепчанка
Кон врв
lilyallen Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilyallen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 13:58
:) ima, ima Biljana i tie shto ne gi znaete...
Eve jas sum uste edna, mnogu podaleku od vas, vo Barcelona i tuka ima uste nekoj makedonec koi licno ne gi znam, imam slusnato samo deka ima edna ili dve familii. Jas se znam i poznavam so drugo devojce od tamu koja zivee ovde. Nakaj Costa Brava, treba da ima uste nekoj. :)
Biljana, dali znaes dali seuste funkcionira nasata ambasadata vo Madrid, dali seuste e na istoto mesto i dali imaat nekoja email adresa? Dodusa sto se, kozulat ili ambasada? Porano beshe konzulat i cinam na istoto mesto, vo istiot stan.
Barajki po internet me dovede do ovoj forum...
pozdravi i se citame povtorno
Кон врв
vanja_55 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanja_55 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2010 во 20:28
Zdravo na site Makedonci vo Spania...Jas sum Vanja i od skopo sum ovde...Zivam vo Madrid...Ako ima nekoj ...Mozeme da se druzime...Pozdrav
Кон врв
maicka122 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maicka122 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2010 во 13:07
jas sum vo spanija kako aupair i se trudam da ja dobijam mak ambasada ama ne mi vraka na mail.ako nekoj e zainteresiran site zaedno vo madrid kaj ambasada:)
drugo care nema
Кон врв
maicka122 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maicka122 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2010 во 13:10
hey jas ziveam vo barcelona neznaev deka ima i tuka makedonci bas mie milo mozeme da se druzime!
jas sum tuka veke 1 mesec i ke bidam 1 godina pa bi sakala da sretnam makedonci
Кон врв
dina_dodo_dido Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dina_dodo_dido Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2010 во 12:15
јас доаѓам често во Аликанте. има ли некој таму? знам дека има еден дечко, работи во кафич, летово сигурно ќе го запознам. ако има и некој друг, баш би било супер да се најдеме.

А во Валенсиа? летово ќе бидам на пракса таму.

инаку за иселеници незнам, ама секоја година од македонија во шпанија одат минимум 10 студенти на работа во шпански фирми.

Кон врв
dina_dodo_dido Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dina_dodo_dido Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2010 во 12:17
во Барселона летово ќе има дечки на пракса. ако те интересира повеќе, побарај IAESTE Barcelona. таа е студентска организација, и преку неа имаме размена. лани се среќаваа во Gato Negro, еднаш неделно
Кон врв
ovcarce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ovcarce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2010 во 17:29
ej zdravo ja sum vo madrid veke 1 mesec kade si ti vo madrid?daj da se vidime da se druzime ja sum od skopje,probuvam da najdam rabota ima li nesto ili???pisi pozzzzz
Кон врв
MacJoseph Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MacJoseph Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 11:33
se uste nema nikoj drug vamu dolu juzno? Nakaj Sevilla? ;)
Maicka, dokolku seuste ne si dobila nisto od ambasada, pisi na pvt da ti dadam broj.
mailot im e na gmail... ti na koj im pisuvas?
Кон врв
LNA Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Септември.2010
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LNA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2010 во 04:10
ZDR!! I jas sum vo Madrid vekje 3god. Tapa e za rabota ako ne si so zanaet. Kako i sekade, predpostavuvam.
Pa javete se za druzenje ili za rabota : )
besos
Кон врв
dina_dodo_dido Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dina_dodo_dido Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2011 во 12:40
Zdravo! Jas so idniot soprug se selime vo Madrid naredniot mesec. Bas bi bilo super ako ima nekoj tamu da si pozborvam makedonski :) a sekako i bilo kakva pomos ili sovet so administracijata ke mi bide dobredojdena. se nadevam deka ke bideme vo kontakt.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.