IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - ТЕТОВАЖА.....КАКО - ШТО?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ТЕТОВАЖА.....КАКО - ШТО?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 32>
Автор
Порака
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 15:42
тетоважите се уметност под кожаTongueCool
Кон врв
PravoNagore Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PravoNagore Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 15:55
Ne gi obvinuvam lugjeto sto se tetoviraat, no mislam deka taa "umetnost"
ne e vo red.

Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 17:14
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Originally posted by М. Schumaher М. Schumaher напиша:

а зашто мора лугево да се тетовираат!?!


зошто некои луѓе се изразуваат на тој начин или пак едноставно љубљт да имаат тетоважа!Smile


баш така а и ти да не си една од нив??Big%20smile


Јас љубам да имам тетоважа,а тетоважата не ја гледам како израз на мојата личност иако тоа е тесно поврзано сепак изборот на таттоо ќе покаже кој си,нели?
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 17:15
Originally posted by PravoNagore PravoNagore напиша:

Ne gi obvinuvam lugjeto sto se tetoviraat, no mislam deka taa "umetnost"
ne e vo red.
????зошто мислиш дека не е во ред?
Како не е во ред?-објасни!
Кон врв
PravoNagore Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PravoNagore Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 17:26
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Originally posted by PravoNagore PravoNagore напиша:

Ne gi obvinuvam lugjeto sto se tetoviraat, no mislam deka taa "umetnost"
ne e vo red.
????зошто мислиш дека не е во ред?
Како не е во ред?-објасни!

Kako prvo od medicinski aspekt, javuvanje na infekcii, prenesuvanje bolesti i sl. Isto taka vo mk tattoo kaj mladite e moda i se izgleda na losa kopija, a pak kaj postarite ako vidat tetoviran vednas go smetaat za neseriozen, bagabont, narkoman...Opstestvoto ima dovolno problemi, nie patime od toa, pa uste i za totovazi da se slucuvaat sekakvi gluposti...
a treto, tattoo artist-umetnik bi go smetal samo onoj koj bi tetoviral bez pari, ili samo onoj koj bi zimal onolku pari kolku sto se boite i iglite. nisto poveke.
sepak, ne sme nie za tetovazi...
moe mislenje
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 17:41
Originally posted by PravoNagore PravoNagore напиша:

Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Originally posted by PravoNagore PravoNagore напиша:

Ne gi obvinuvam lugjeto sto se tetoviraat, no mislam deka taa "umetnost"
ne e vo red.
????зошто мислиш дека не е во ред?
Како не е во ред?-објасни!

tattoo artist-umetnik bi go smetal samo onoj koj bi tetoviral bez pari, ili samo onoj koj bi zimal onolku pari kolku sto se boite i iglite. nisto poveke.
sepak, ne sme nie za tetovazi...
moe mislenje


а својот труд?

мислам дека си во заблуда!Секако дека Македонија ни е малце земја со превез врз очите и никако да излезе од некои закоравени сваќања,ама сепак мислам дека треба да го посетиш сајтот на BOOGIE и ако не ти се јасни некои работи сигурна сум дека он најдобро и најстручно би ти ги објаснил бидејќи нема подобар од него!Smile
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 17:52
nema veze be i kaj mene go ima Big%20smile ama i ti si go stavila u tvojata haha vidovEvil%20Smile

eve go moeto mislslenjehttp://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=6076

btw: sindarela iams tattoo ili samo sakas?Big%20smile
Изменето од SeXY - 10.Јули.2007 во 18:00
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 18:46
ем сакам,ем имамWinkLOL
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 20:31
Статистика

navel(1)- 5.5. 2002
navel  (2)- 18.9.2003
tongue - 12.6.2004
industrial- 2 . 4.2005
eyebrow-25..8 2005
rook 5. 2.2007(посебен датум)-taka mi stoi u folderLOLLOL

таттоо статистика
трајбл скорпија- 9.5 .2006
herat in fire(1)- 15.9. 2006
heart in fire(2) 23.12.2006
Dragon (1)-23.2. 2007 -isto poseben den
Кон врв
molly Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај molly Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2007 во 01:03
ja sakam tetovaza ali da soberam hrabrost da se tetoviram poso iam uplav od igli.
koga se osekas dobro ne grizi se ke ti pomine.
Кон врв
MENANY Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јули.2007
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MENANY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2007 во 20:26
Ne da sakam abe odvaj cekam da si napravam, ama imam eden problem?
Neznam kakva da stavam,znam samo deka ke mi bide nad zadnikotTongue!
Normalno sakam da mi bide so znaenie a ne samo slika.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2007 во 20:52
www.tattooskinart.com.mk
www.tattooartists.org
Погледај ги странициве може ке си најдеш нешто
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2007 во 21:10
Кон врв
Alex10 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alex10 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2007 во 14:47
mislam deka tatoo vo minatoto se pravelo za da se oznaci nesto ili pak nekoj nastan vo zivotot nesto sto mu znaci na covekot (Pr. Jna 1978 голема%20насмевка )  a ne samo od bes i toa da bide onaka demek ejj imam tatoo jas sum fraer/ka. Pozz
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 32>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.