Испечати | Затвори го прозорот

ТЕТОВАЖА.....КАКО - ШТО?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Други хобија
Опис на форумот: Тетовирање, филателија, оружје, собирање салфетки...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=7461
Датум на принтање: 19.Април.2024 во 04:04
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: ТЕТОВАЖА.....КАКО - ШТО?
Постирано од: black-eyes
Наслов: ТЕТОВАЖА.....КАКО - ШТО?
Датум на внесување: 10.Мај.2007 во 01:02
АМА ЕДНА УБАВА КРАЈ ГЛУЖД НА НОГА....ШТО МИСЛИТЕ?TongueКоментари:
Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 10.Мај.2007 во 01:08
Убава замисла,но многу и зависи што ке биде LOLLOLLOLLOL

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: black-eyes
Датум на внесување: 10.Мај.2007 во 01:14
ЗА БОЈА ИМАМ ПРЕТСТАВА ПОРТОКАЛОВА СЕГА БАРЕМ Е IN.....TongueA FIGURA Confused

-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 10.Мај.2007 во 01:15
LOLLOLLOLПортокалов Портокал

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 10.Мај.2007 во 01:16
таттоо а ? ајде па што да си ставам тукаааааа у средина??ConfusedConfusedLOLLOL

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: black-eyes
Датум на внесување: 10.Мај.2007 во 01:18
AKO E CRN SIGURNO E PAJAK A PORTOKALOVO PEPERUTKA...Tongue

-------------


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 10.Мај.2007 во 22:57
Originally posted by black-eyes black-eyes напиша:

AKO E CRN SIGURNO E PAJAK A PORTOKALOVO PEPERUTKA...Tongue


Еееее машко со портокалова пеперутка ShockedConfusedLOLLOLLOLLOL

ај јас ондак со некоја биомеханикаLOLLOLLOL до змејчетоBig%20smileBig%20smile-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Tonchie
Датум на внесување: 17.Мај.2007 во 02:16
Некоја птица што ќе го носи срцето во крилја, за да има баланс на грбот, во поглед на симетрија на исполнетост на просторот. Може некој Феникс :)

-------------
Немам потпис, ама имам http://www.youtube.com/user/tonchie23 - профил на YouTube


Постирано од: black-eyes
Датум на внесување: 17.Јуни.2007 во 01:38
sakammmmmmmmmmmmm

-------------


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 18.Јуни.2007 во 21:23
Сакам нежни и еротски тетоважи....поштувам тетоважа која си ја ставил и има за тебе некое значење,ама најмногу ме нервира кога ќе видам девојче со груба тетоважа или кога ќе ја плесни негде кај шо не и е местото....сепак секој со својот вкус!Smile

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: sweet angel
Датум на внесување: 18.Јуни.2007 во 22:07
Sexy ima najsexy tetovaza

-------------


Постирано од: m__g__
Датум на внесување: 19.Јуни.2007 во 21:35
"Хали Бери во 1992 година се омажи за безбол играчот Дејвид Џастис. Како знак за цврстата љубов на задникот го истетовирала неговото име. Вели дека гадно зажалила. Повторно отишла во салон за тетовирање. Таму каде што било неговото име, сега има тетовиран сончоглед. -Сончогледот го одбрав затоа што само така можеше да се покрие името. Тетоважата беше чувствителна и тоа беше единствениот начин да се прекрие. Сега да можам да бирам никогаш не би се тетовирала. Чистата кожа е многу поубава - изјавила актерката."
Confused

E ne e videla SeXY - prosteno da i e


-------------
Go ahead!
Make my day!


Постирано од: sweet angel
Датум на внесување: 19.Јуни.2007 во 22:11
Bi sakal site devojki ( a osobeno moderatorkite ) da si tetoviraat edno epten malo slatko nasmeano pajache da si tetoviraat na mesto kade sto sakaat ili pak edno coveche da veli:"u can do it"...Smile   

-------------


Постирано од: srecka
Датум на внесување: 20.Јуни.2007 во 18:10
Originally posted by sweet angel sweet angel напиша:

Bi sakal site devojki ( a osobeno moderatorkite ) da si tetoviraat edno epten malo slatko nasmeano pajache da si tetoviraat na mesto kade sto sakaat ili pak edno coveche da veli:"u can do it"...Smile   


mnogu si sladok


-------------
ve sakam


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 24.Јуни.2007 во 22:50
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

-na kicma
-jekoderm/gentamicin/aloe
-pa normalno, redovno se banjam, sekoj denTongue
-bukvalno plikovi
..mislam deka moze da e od ishrana, mnogu e mozno toa spored mene.
daj nekoj sovet ziti se...


Вака значи тоа мора да се погледне па да се види што е,кажав може да не е ништо страшно а може поради неправилно негување вода да навлегла во тетоважата и да ствара пликови.Има и други варијанти но сепак најубаво да се погледне доколку е на кичма може да предизвика проблеми


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 24.Јуни.2007 во 22:52
aham. pa od togas samo vikam kje odam da me vidat...ama vreme SLABO. po cel den na rabota a koe studio raboti treta smena!?Confused
deka bev izlezena koga mi se sluci toa, ja izmiv i se vrati na sebe.
sega e vo red ama mi e custvitelna.


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 24.Јуни.2007 во 22:55
Тоа може повторно да се случи доколку е во прашање вода или масни куглици затоа поубаво дојди да се види

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 24.Јуни.2007 во 22:56
vo red. fala.Smile

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 24.Јуни.2007 во 23:04
ок нема зошто,повели и другпатLOLLOLLOL

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Schumacher
Датум на внесување: 03.Јули.2007 во 08:46
а зашто мора лугево да се тетовираат!?!

-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 03.Јули.2007 во 11:08
Пуст меракLOLLOLLOLLOLLOL

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: joki
Датум на внесување: 06.Јули.2007 во 21:20
Буги:)
Неколку прашанценца околу редење пирс на папок:)
1. Дали смее особата која ќе си стаи пирс на стомак да се сонча без проблем?
2. Дали може да се капи во море?
3. Дали мора дозвола од родител за пирсање?
4. Колку чини пирсањето со мој пирс? А колку со твој?
фала однапред.
Big%20smile


-------------
Точачиња.


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 06.Јули.2007 во 21:33
Нема проблем Јоки еве одговорите по редослед
1.Смее сончање без никаков проблем
2.Во море,езеро,река и базен капење дури после 20 дена од ставањето на пирсот.
3.За секој малолетен за пирсање треба дозвола од родител
4.Со мој пирс пирсањето е 500 ден. а со твој пирс 800 ден.
Се надевам дека помогнавBig%20smile


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: joki
Датум на внесување: 06.Јули.2007 во 23:14
Уф и тоа како:)Big%20smile
Една моја братучедка се распрашуваше за условите кај тебе. Имаше претходно пирс, сега сака пак да се пирса. И нормално само кај сигурен и сериозен човек.Big%20smile
фалапBig%20smile


-------------
Точачиња.


Постирано од: MATEMATICAR
Датум на внесување: 08.Јули.2007 во 15:30
да признаам од ципсови лепам тетовазиLOLBig%20smile


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 15:23
Originally posted by М. Schumaher М. Schumaher напиша:

а зашто мора лугево да се тетовираат!?!


зошто некои луѓе се изразуваат на тој начин или пак едноставно љубљт да имаат тетоважа!Smile


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 15:25
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Originally posted by М. Schumaher М. Schumaher напиша:

а зашто мора лугево да се тетовираат!?!


зошто некои луѓе се изразуваат на тој начин или пак едноставно љубљт да имаат тетоважа!Smile


баш така а и ти да не си една од нив??Big%20smile


-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: str8up
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 15:36
Originally posted by MATEMATICAR MATEMATICAR напиша:

да признаам од ципсови лепам тетовазиLOLBig%20smile

breeeee, da vidis od eden nov cips so mi se padna...tetovaza so tigar...i bez vida se lepi....mnogu e jaka!!!!


-------------
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 15:42
тетоважите се уметност под кожаTongueCool

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: PravoNagore
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 15:55
Ne gi obvinuvam lugjeto sto se tetoviraat, no mislam deka taa "umetnost"
ne e vo red.-------------


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 17:14
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Originally posted by М. Schumaher М. Schumaher напиша:

а зашто мора лугево да се тетовираат!?!


зошто некои луѓе се изразуваат на тој начин или пак едноставно љубљт да имаат тетоважа!Smile


баш така а и ти да не си една од нив??Big%20smile


Јас љубам да имам тетоважа,а тетоважата не ја гледам како израз на мојата личност иако тоа е тесно поврзано сепак изборот на таттоо ќе покаже кој си,нели?


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 17:15
Originally posted by PravoNagore PravoNagore напиша:

Ne gi obvinuvam lugjeto sto se tetoviraat, no mislam deka taa "umetnost"
ne e vo red.
????зошто мислиш дека не е во ред?
Како не е во ред?-објасни!


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: PravoNagore
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 17:26
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Originally posted by PravoNagore PravoNagore напиша:

Ne gi obvinuvam lugjeto sto se tetoviraat, no mislam deka taa "umetnost"
ne e vo red.
????зошто мислиш дека не е во ред?
Како не е во ред?-објасни!

Kako prvo od medicinski aspekt, javuvanje na infekcii, prenesuvanje bolesti i sl. Isto taka vo mk tattoo kaj mladite e moda i se izgleda na losa kopija, a pak kaj postarite ako vidat tetoviran vednas go smetaat za neseriozen, bagabont, narkoman...Opstestvoto ima dovolno problemi, nie patime od toa, pa uste i za totovazi da se slucuvaat sekakvi gluposti...
a treto, tattoo artist-umetnik bi go smetal samo onoj koj bi tetoviral bez pari, ili samo onoj koj bi zimal onolku pari kolku sto se boite i iglite. nisto poveke.
sepak, ne sme nie za tetovazi...
moe mislenje


-------------


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 17:41
Originally posted by PravoNagore PravoNagore напиша:

Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Originally posted by PravoNagore PravoNagore напиша:

Ne gi obvinuvam lugjeto sto se tetoviraat, no mislam deka taa "umetnost"
ne e vo red.
????зошто мислиш дека не е во ред?
Како не е во ред?-објасни!

tattoo artist-umetnik bi go smetal samo onoj koj bi tetoviral bez pari, ili samo onoj koj bi zimal onolku pari kolku sto se boite i iglite. nisto poveke.
sepak, ne sme nie za tetovazi...
moe mislenje


а својот труд?

мислам дека си во заблуда!Секако дека Македонија ни е малце земја со превез врз очите и никако да излезе од некои закоравени сваќања,ама сепак мислам дека треба да го посетиш сајтот на BOOGIE и ако не ти се јасни некои работи сигурна сум дека он најдобро и најстручно би ти ги објаснил бидејќи нема подобар од него!Smile


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 10.Јули.2007 во 17:52
nema veze be i kaj mene go ima Big%20smile ama i ti si go stavila u tvojata haha vidovEvil%20Smile

eve go moeto mislslenje http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=6076 - http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=6076

btw: sindarela iams tattoo ili samo sakas?Big%20smile
-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 11.Јули.2007 во 18:46
ем сакам,ем имамWinkLOL

-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 11.Јули.2007 во 20:31
Статистика

navel(1)- 5.5. 2002
navel  (2)- 18.9.2003
tongue - 12.6.2004
industrial- 2 . 4.2005
eyebrow-25..8 2005
rook 5. 2.2007(посебен датум)-taka mi stoi u folderLOLLOL

таттоо статистика
трајбл скорпија- 9.5 .2006
herat in fire(1)- 15.9. 2006
heart in fire(2) 23.12.2006
Dragon (1)-23.2. 2007 -isto poseben den


-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: molly
Датум на внесување: 15.Јули.2007 во 01:03
ja sakam tetovaza ali da soberam hrabrost da se tetoviram poso iam uplav od igli.

-------------
koga se osekas dobro ne grizi se ke ti pomine.


Постирано од: MENANY
Датум на внесување: 24.Јули.2007 во 20:26
Ne da sakam abe odvaj cekam da si napravam, ama imam eden problem?
Neznam kakva da stavam,znam samo deka ke mi bide nad zadnikotTongue!
Normalno sakam da mi bide so znaenie a ne samo slika.


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 24.Јули.2007 во 20:52
www.tattooskinart.com.mk
www.tattooartists.org
Погледај ги странициве може ке си најдеш нешто


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 24.Јули.2007 во 21:10
http://tattoo-passion.org - http://tattoo-passion.org 

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Alex10
Датум на внесување: 02.Август.2007 во 14:47
mislam deka tatoo vo minatoto se pravelo za da se oznaci nesto ili pak nekoj nastan vo zivotot nesto sto mu znaci na covekot (Pr. Jna 1978 голема%20насмевка )  a ne samo od bes i toa da bide onaka demek ejj imam tatoo jas sum fraer/ka. Pozz


Постирано од: Nikolinka
Датум на внесување: 03.Август.2007 во 22:23
Сакам тетоважи и имам една над левиот глужд,кинески знак за љубов

-------------
Лазиќ


Постирано од: 551mb
Датум на внесување: 15.Август.2007 во 01:28
I EDNO SRCE TETOVIRANO


Постирано од: snegulka
Датум на внесување: 15.Август.2007 во 01:48
сакам тетоважи ми изгледаат убаво,и имам желба да си истетовирам црешички,ама може да остане само на желба ....или па не знам може би еден ден да се решам па да си ја реализирам

-------------
http://www.glitter-graphics.com">


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 19.Август.2007 во 20:59
Originally posted by Alex10 Alex10 напиша:

mislam deka tatoo vo minatoto se pravelo za da se oznaci nesto ili pak nekoj nastan vo zivotot nesto sto mu znaci na covekot (Pr. Jna 1978 голема%20насмевка )  a ne samo od bes i toa da bide onaka demek ejj imam tatoo jas sum fraer/ka. Pozz
 
 
па секако дека тоа мисење и сега е задржано е сега има и фејќери па мале се мешаат ставовите но сепак тоа е вистинското значение намигнување


-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: 551mb
Датум на внесување: 22.Август.2007 во 03:06
ZAMISLI BATERFLAJсреќа


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 19.Октомври.2007 во 17:34
Одвратна ми е тетоважата.

-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 19.Октомври.2007 во 17:43
На светот има два типа на луѓе ИСТЕТОВИРАНИ И НЕИСТЕТОВИРАНИ голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 20.Октомври.2007 во 15:15
Е па вака Ако ве интересира тетовирањето, Буги ќе биде на Телма денес околу 15 и 45 или 16 часот
Па се што ве интересирало ќе чуете па можеби и повеќе!црвенеење


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 20.Октомври.2007 во 16:05
знаеменамигнувањеголемо%20гушкање

ај баш да видам како испадна прилогчето само да не е мн кратко тагаголема%20насмевкаголема%20насмевка


-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: tamilego
Датум на внесување: 22.Октомври.2007 во 15:45
изненадувањеne sum za tetoviranje voopsto a osobeno ne kaj ponezniot pol.

-------------
tajci


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 10.Декември.2007 во 09:16
Originally posted by tamilego tamilego напиша:

изненадувањеne sum za tetoviranje voopsto a osobeno ne kaj ponezniot pol.


аа зашто баш кај понежниот???

збунетост
збунетост

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 18:45
уфффффффф... многу сакам тетоважи и се надевам дека некогаш ќе соберам храброст за да си ставам, ама имам бемки по тело, знае ли некој дали е тоа проблем?

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: alek_messi
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 19:27
сакам тетоважи ама мал сум

-------------
|<!> sTORMBRAKER|<!>


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 21:57
Originally posted by alek_messi alek_messi напиша:

сакам тетоважи ама мал сум


чувај ја желбата за кога ке пораснешголема%20насмевка


-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: b@jaderce
Датум на внесување: 24.Декември.2007 во 18:12
normalno problem e ako se tetovira po niv no ako odis kaj nekoj dobar toa nema da se sluci ke gi izbegne ali ako imas premnogu togas nema da izgleda ubavo tetovazata


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 25.Декември.2007 во 13:29
nemam premnogu, ama tie sto gi imam mi se vospaluvaat ponekogas, pa mislev da ne predizvika rekacija nekakva tetovazata

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 25.Декември.2007 во 19:49
како ти  се воспалуваат дали ти се свежи тетоважите? ? ако се свежи( скоро направени) доволнно е само внимателна нега со Јекодермсреќа

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 25.Декември.2007 во 20:57
Не и се воспалуваат тетоважите туку бемките,читај убавонамигнување

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 25.Декември.2007 во 20:59
јас еден период имав проблеми со една од тетоважите но изгледа тоа беше од целосната промена која ја направив во исхраната....сега се е во ред.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 25.Декември.2007 во 21:11
imas tetovaza baby?cool, ti si hrabra devojka


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 25.Декември.2007 во 21:13
големо%20гушкање


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 25.Декември.2007 во 21:18
a sto imas tetovirano ako moze da se znae?


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 25.Декември.2007 во 21:51


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 25.Декември.2007 во 21:53
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Не и се воспалуваат тетоважите туку бемките,читај убавонамигнување


мхм  ок тогаш у таков случај ?? Јас знам дека врз бемки не смее да се тетовира...-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 25.Декември.2007 во 22:28
Нормално дека несмее,но сепак тоа прво треба да се погледа за да се заклучи што понатакаголема%20насмевка

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 25.Декември.2007 во 22:36
младежи , бемки,израстоци... никако не смеат плазењеголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

едино лузните ( и пак зависи у која фаза) голема%20насмевкатрепкањетрепкање


-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 25.Декември.2007 во 23:48
ok fala na sovetite, samo uste hrabrost mi treba i mesto sto moite nema lesno da go zabelezat , a za mladezite ke treba da si najdam strucno mislenje od dermatolog sepak

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: blagorodna
Датум на внесување: 29.Декември.2007 во 19:11
imam istetovirano bodlikava zica okolu nadlakticata(kako na pamela) i sega se kaam


Постирано од: kucka
Датум на внесување: 30.Декември.2007 во 02:01
Decki jas sum nova ovde i moze nema da se vklopam odma ama kako i da.
Jas postovam mnogu tetovazi i bidejki imam obemni gradi sakam da go istetoviram makedonskoto zname na niv sto mislite vie?
imam edna tetovaza na preponi zasega.


Постирано од: anac
Датум на внесување: 31.Декември.2007 во 01:41
Originally posted by kucka kucka напиша:

Decki jas sum nova ovde i moze nema da se vklopam odma ama kako i da.
Jas postovam mnogu tetovazi i bidejki imam obemni gradi sakam da go istetoviram makedonskoto zname na niv sto mislite vie?
imam edna tetovaza na preponi zasega.

Plodna Makedonija


Постирано од: anac
Датум на внесување: 31.Декември.2007 во 01:45
imam tetovaza na bedroto sonce i vnatre mala crvena mesecinka :) si ja obozavam
napravena e majstorski a naj interesnoto e sto imav mlades mllecok i covekot uspea da ja zaobikoli pa ja smesti vnatre vo sonceto i e vednas vo srpceto do mesecinkata taka da izgleda kako planirano


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 31.Декември.2007 во 16:41
не мора ни никој да те разубедува...поточно што има да те разубедува.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 31.Декември.2007 во 16:44-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 01.Јануари.2008 во 17:58
убава е, ама помали се повеќе по мој вкус

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: Puma*
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 20:46
Tetovaze su ok ja planiram da uradim jedno na nozi,hocu da tetoviram ribu naso sam jednu sliku prepravio je i samo cekam kad odlucim da je radim.


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 07.Јануари.2008 во 22:40
Ok - ne se razbiram bas mnogu okolu tetovazi ama mi rekle deka strasno boli posebno na meki mesta kako stomakot na primer a jas sakam bas tamu, znae li nekoj dali i kade se pravat tetovazi so lokalna anestezija збунетост

-------------
I love life!!!


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 07.Јануари.2008 во 22:57
локална анестезија нека ти е желбата а мислам што се сака се се моженамигнување

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: TIGAR
Датум на внесување: 09.Јануари.2008 во 11:53
Не ми е баш до тетовирање,а не ни сакам.Зошто да се тетовирам.Да не те тетоважата прави посилен?газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

-------------
Happy new year
Be CarEfUl you don't now me


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 11.Јануари.2008 во 18:42
дечки јас сакам уште една! голема%20насмевка си смислив мнооогу добра тетоважа патем таква до сега еве ми потврдија немало...едвај чекам да ја стаам......голема%20насмевка ај да направам па ке ви се пофалам со слика што е како е

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Lion
Датум на внесување: 11.Јануари.2008 во 20:51
One day, one day....

-------------
don't smoke and fly, take a bike and ride


Постирано од: Sweet angel^^^
Датум на внесување: 11.Јануари.2008 во 22:12
i jas planiram


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 11.Јануари.2008 во 22:25
ALIGATOR-ПО ЦЕЛА ДОЛЖИНА....!!!ВИСТИНСКО НЕШТО НА ВИСТИНСКО МЕСТО...

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Sweet angel^^^
Датум на внесување: 11.Јануари.2008 во 22:27
jas sakam nesto zensko onaka malecka tetovaza


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 11.Јануари.2008 во 22:28
оди во студио имаш милиони и милиони тетоважи..да не може чоек да се одлучи но сепак јас секогаш се потпирам на своето минато и иднина.не можамд а ставам туку така сликичка било каква

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Sweet angel^^^
Датум на внесување: 11.Јануари.2008 во 22:29
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

оди во студио имаш милиони и милиони тетоважи..да не може чоек да се одлучи но сепак јас секогаш се потпирам на своето минато и иднина.не можамд а ставам туку така сликичка било каква


falaaa ke ideme kaj Strumf


Постирано од: VILLE VALLO
Датум на внесување: 14.Јануари.2008 во 14:40
tetovazata e cool za mene za dr koj kako


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 14.Јануари.2008 во 19:34
нема грешка ,никакво замарање , поздрав member_profile.asp?PF=16696&FID=54">Sweet angel^^^намигнување

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Sweet angel^^^
Датум на внесување: 18.Јануари.2008 во 22:15
фала


Постирано од: UnforgiveN
Датум на внесување: 27.Јануари.2008 во 21:35
Јас многу сакам тетоважи ама не сакам големи како некој што цело тело го тетовираат сакам мали и имам во план да си ставам една на рамото а колку е паметно тоа незнам кажете ми вие...


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 28.Јануари.2008 во 11:29
паметно еголема%20насмевкаголема%20насмевка но само ако таа тетоважа има твое лично значениетрепкање

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: BidiFit
Датум на внесување: 28.Јануари.2008 во 18:20
Не си тетовирајте прстен со иницијали, зошто ако не бидне ништо, тогаш ќе мора да барате некој/а со исто име или на ласерско чистење. Има уште една опција да си ја задржите тетоважата но за тоа ќе ве потсетуваат постојано.

-------------
http://www.bidifit.com.mk - http://www.bidifit.com.mk


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 28.Јануари.2008 во 19:38
глупаво размислување....голема%20насмевкаголема%20насмевка тој/таа ако не сака ке не сака на секој начин и на се што е на мене и во мененамигнување

а тетоважата е многу повеќе од само цртеж.....-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Sweet angel^^^
Датум на внесување: 28.Јануари.2008 во 19:39
стварноо....


Постирано од: VE007MK
Датум на внесување: 30.Јануари.2008 во 22:24
A STO VIKATE ZA EDNA UBABA TETOVAZA NAZAD KAJ KICMATA BI BILO KUL NELI??? KOMENTIRAJTE


-------------
Мудриот човек не го кажува сето она што го мисли,но го мисли добро она што ке го каже!


Постирано од: VE007MK
Датум на внесување: 30.Јануари.2008 во 22:26
ZNAJTE SUM PROBALA.NO........DODEKA JA NAPRAVAT.......PET DECENIIIIIIII GLUPO E NELI


-------------
Мудриот човек не го кажува сето она што го мисли,но го мисли добро она што ке го каже!


Постирано од: VE007MK
Датум на внесување: 30.Јануари.2008 во 22:28
AJ DA NAPISEME KAKVA TETOVAZA SAKAME

-------------
Мудриот човек не го кажува сето она што го мисли,но го мисли добро она што ке го каже!


Постирано од: VE007MK
Датум на внесување: 30.Јануари.2008 во 22:28
ZMEJ


-------------
Мудриот човек не го кажува сето она што го мисли,но го мисли добро она што ке го каже!


Постирано од: TafTabiT
Датум на внесување: 06.Февруари.2008 во 17:53
na ramo grob od pozadi koj niknuva frvo koe se pretvora vo devojka , na podnozjeto na drvoto oblaci , a okolu celiot crtez ogromen trajbl preku celo ramo

blagodarnost na OKI TattoomanИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk