IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - "ПОКЛОН-И" ОД СТРАНСТВО
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

"ПОКЛОН-И" ОД СТРАНСТВО

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака Обратен редослед
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: "ПОКЛОН-И" ОД СТРАНСТВО
    Испратена: 25.Јули.2010 во 14:01
Pokloni samo na deca a na povozrasnite im davam moi sliki, pokloni onakvi kakvi na niv im se dopagaat.A i se relaksiram slikajki.So maslo najcesto...даSakam da pomagam na lugeto ...pa i ponekogas i im gi podu;uvam decata...Ubavo e da se dava...toa me pravi sreken...љубов
Никогаш и од никого нисто не барам.Тоа ми е принцип...

Изменето од marsovec - 25.Јули.2010 во 14:03
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44503
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 14:57
Бре се замарате со непотребни работи...Секоја година бааѓи гости ни се протеруваат од старна,и стварно тие приказни знаат да ги разочараат луѓето како одма во раце ги гледаат...па како преку трет слушнале ваков таков муабет...Дека до година не им се ни доаѓа итн итн...Лошо е да генерализира човек дека таква ни е државата и народецот...Не си заборавајте земјата не заборавајте да истата им ја покажете на поколенијата тоа е поклонот кој се цени ако се знае...Најубавиот поклон го добив прехлани кога за прв пат се видов со прв братучед да сега кога и се начекаме низ нетов и убаво си поприкажеме а не само преку мајките да се поздравуваме оти и не знаеме што да си кажеме...А патувањето вие си го планирате па напрајте си го и опуштено...Иако сум си тука не секому и чест правам кога знам шо човек е...
Кон врв
invonare Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај invonare Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2010 во 16:09
Originally posted by Glenn Glenn напиша:

Нит ми носат, ни носам. Секојпат мана ќе ти најдат,оти очекувањата им се превисоки(особено роднини), затоа на големите на никого ништо само на мали деца оти тие искрено се радуваат.
Отекогаш сум мрзела тракатанци и шминки, гардероби беспотребни дребулии без вредност.

Такви ситници сам си купуваш и си купуваат во секое време.

На мои блиски пријатели сум им купувала книги или некои специфични музички цд-иња кои ми ги нарачале инаку специјални шопинзи да правам, да е расфрлам со пари па после не им одговарало-НЕ.

Парфеми, злато и останати скапи работи може да подарам само по значаен повод и тоа стриктно само на одредени луѓе, ептен блиски.

Не се замарам, ниту допира до мене што ќе зборат или што ќе мислат оти тоа ништо не ми менува во животот.


Изменето од invonare - 07.Мај.2010 во 16:09
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2010 во 16:33
Нит ми носат, ни носам. Секојпат мана ќе ти најдат,оти очекувањата им се превисоки(особено роднини), затоа на големите на никого ништо само на мали деца оти тие искрено се радуваат.
Отекогаш сум мрзела тракатанци и шминки, гардероби беспотребни дребулии без вредност.
Такви ситници сам си купуваш и си купуваат во секое време.
На мои блиски пријатели сум им купувала книги или некои специфични музички цд-иња кои ми ги нарачале инаку специјални шопинзи да правам, да е расфрлам со пари па после не им одговарало-НЕ.
Парфеми, злато и останати скапи работи може да подарам само по значаен повод и тоа стриктно само на одредени луѓе, ептен блиски.
Не се замарам, ниту допира до мене што ќе зборат или што ќе мислат оти тоа ништо не ми менува во животот.


Изменето од Glenn - 30.Април.2010 во 16:35
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
russia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај russia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2010 во 05:36
Jabolka zatoa sto kaj nas se znacitelno poevtini,tamu se po 5 eur za 1 kg, dodeka kaj nas 5 eur za 10kg.
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2010 во 12:41
ејјј....како бе јаболка ...па во грција врие од јаболка и праски...

моментално имам една братучетка на гости од USA и ми донесе...
две ташни...од Franco Sarto и Michael Kors
модни додатоци..две капчиња,обетки,паричник...
и јас што и порачав некои работи...

а планирам да не и купувам глупости затоа што таму има се...ќе ја однесам во охрид и маврово затоа што ги обожава тие места
Кон врв
russia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај russia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2010 во 07:48
Mnogu interesna tema!!! )))
Imam mnogu rodnini vo stranstvo, i sekoe leto, dobivam po eden kup podaroci,...
Garderoba i dendenes si nemam kupeno sam,zatoa sto ja imam vo golemi kolicini, i duri da prebiram, pak imam mnogu, pa zatoa vo posledno vreme im rekov na site da ne mi nosat alista, tuku samo dodatoci od tipot: kaisi, lancinja, sandali,kapi,ranci,penkala,novcanici.No toa ne znaci deka nie im nemame nisto pokloneto,..
Na grcite sekoj pat im gi polnime torbite so hrana, sto e ovde mn.poevtina na primer, 2-3 gajbi jabolki,5kg vegeta(zatoa sto do skoro nemaa),suvomesnati i slicno
Na svegjanite im podarivme umetnicka slika ,ne mi teknuva od koj slikar bese,ama tatko mi debelo si ja plati, ili cesto nesto umetnicko.
Na avstralijancite , neznaevme sto da im podarime, i po nivna zelba gi odnesovme 7dena vo Ohrid
Na bratucetka mi od Holandija , mn i se svigase mojot telefon, pa i go podariv
Na bratuced mi mu podariv parfem,(kupuvav za mene pa aj i za nego)
Nikogas ne sme nasle maana na podarok, a bogami sme podaruvale i nie ubavi pokloni
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 12:48
a da doneses drug pat za mene a schwiezer graserl?

Изменето од LouWeed - 31.Март.2009 во 12:49
Кон врв
Saevus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Март.2009
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Saevus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 12:35
Nosam 10kg Cokoladi a se vrakjam so Antika5 i nekolku skovin i tikvesh :D
Кон врв
KRISTINA21 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KRISTINA21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 18:56
Originally posted by seka seka напиша:

a znaete sto bi bilo uste po interesno da se znae, sto ste dobile vie kako poklon od Makedonija голема%20насмевкаголема%20насмевка


po ovaa sto si go napisala predostavuvam deka ne zivees vo mk i jas ne ziveam no moram da ti dadam replika na tekstot.zamisli se ti da zivees vo mk so plata od 6.000 denari so dve tri deca i site tie drugi davacki i kolku bi mozela ti da odvois pari za na nekogo da mu kupis nesto skapo za da mu podaris
Кон врв
KRISTINA21 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KRISTINA21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 18:50
Originally posted by zaneta2009 zaneta2009 напиша:

Jas obozavam da imam poveke pari na raspolaganje da iznakupuvam podaroci mnogu za dragi luge kaj nas.E sega problemot mi e sto mene sekogas mi se gleda malce po edna stvarcica na covek da kupam pa sekogas se raspravame so soprugot koga treba da se kupuva pokloni za vo Makedonija.Sakam da se zadovolni lugeto na koi sum im kupila nesto toa me ispolnuva i mene so zadovolstvo.A isto taka i lugeto od tamu mi davaat po nekoe poklonce e sega toa ne e nesto bog znae golemo no ja razbiram i situacijata kaj nas pa ne gledam mnogu na toa sto sum dobila.koga go procitav ovaa se pronajdov sebesi zosto i jas sum isti slucaj uzivam vo momenti koga podaruvam ubavo pokloni na mili luge i uzivam koga gi gledam zadovolni od toa sto ke im go podaram no i mojot soprug e mnogu protiv tie raboti taka sto i nie sekogas se raspravame za pokonite sto sakam da gi kupam za najmilite
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 17:34
Koga odam na poseta vo stranstvo zadolzitelno nosam nekoj nash tradicionalen podarok...i ist takov za poklon najmnogu me raduva.
Кон врв
zaneta2009 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaneta2009 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2009 во 19:08
Jas obozavam da imam poveke pari na raspolaganje da iznakupuvam podaroci mnogu za dragi luge kaj nas.E sega problemot mi e sto mene sekogas mi se gleda malce po edna stvarcica na covek da kupam pa sekogas se raspravame so soprugot koga treba da se kupuva pokloni za vo Makedonija.Sakam da se zadovolni lugeto na koi sum im kupila nesto toa me ispolnuva i mene so zadovolstvo.A isto taka i lugeto od tamu mi davaat po nekoe poklonce e sega toa ne e nesto bog znae golemo no ja razbiram i situacijata kaj nas pa ne gledam mnogu na toa sto sum dobila.
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2009 во 10:31
Па некое роботче што сака да се кара
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.