IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Зошто македонците низ светот се толку себ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаЗошто македонците низ светот се толку себ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 27>
Автор
Порака
klon Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 67
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 06:38
laki svedska nema problem daj ja adresata ke gi posetam a so prazni race dosega vo zivotot ne sum otisol nigde
pak ke ti povtoram dali tvojata prikazna e vistina ili
laga ti si znaes ,samo edno da znaes ne ME ZALI NE SUM COVEK KOJ LESNO POTKLEKNUVA I SAKANJETO NA MOJATA DRZAVA
E LICNO MOJA RABOTA JAS SUM ODBRAL SVOJ PAT TOA E MOJA LICNA ODLUKA,PRICINATA DRZAVATA BUGARIJA STO TE NAPRAVILA EVROPEEC STO TI DALA MENE MI ZEMALA SE SAMO DUSATA NE,A TOA
ZA BOLNICATA DA SI BIL I VO SVEDSKA ISTO TI E I TAMU NE
MOZES DA SE LECIS VO SEKOJA BOLNICA,TI GI SAKAS DECATA
SI IMAL PROBLEM SO ZENATA STE SE OSTAVILE A ZNAES LI KAKO I E NA ZENA TI KOGA KE I GI ZEMES DECATA SE PRASUVAS LI KAKO TOA IZGLEDA
A PAK KE TI POVTORAM JAS SI IMAM SVOE MISLENJE
NE MORA JAS I TI DA MISLIME ISTO JAS NE TI GO NAMETNUVAM
MOETO MISLENJE,PROZORECOT OD SEKOGAS MI BIL OTVOREN
JAS IMAM SVOJ KARAKTER AKO VO NEKOJA IDEJA VERUVAM
SPREMEN SUM NA SE,JAS VERUVAM VO MAKEDONIJA DALI E SIROMASNA ILI NE TOA E MOJATA MAKEDONIJA,LICNITE PROBLEMI GI RESAVA SEKOJ SAM PAK KE TI KAZAM
TVOJOT IZBOR E SAMO TVOJ
A JAS VEKE ODAMNA SUM IZBRAL
SEPAK POZDRAV
MOZEBI ZA DA BIDES HUMAN KON SVOITE MORAS ISTOVREMENO
DA BIDES SEBICEN SPREMA DRUGITE NEMAM LICNO NISTO PROTIV
TEBE JAS SI KAZUVAM SAMO MOE MISLENJE

Кон врв
laki svedska Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 55
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 12:48

    Ne sakam ova da ispadne deka e licno no jas kako i ti sakam da si go istaknam mojot stav pa na drugite ke ostane da procenat
    Dobro e i ispravno koga rece deka sekoj si gi resava svoite problemi i jas taka gledam na toa i ako nekoj nasol izlez sigurno ako veke ne mozam da mu pomognam ne bi mu ni odmognuval.
    Postariot sin planiram do leto deka ke moze da dojde ovde a toj kako maloleten ima pravo da si ja povlece i majkata , taka da i ona ke ima moznost dololku saka da se preseli ovde i da bide so decata
    Te pozdravuvam i ti posakuvam sekoe dobro.
(adresata od roditelite ke ti ja ispratam preku licna poraka)
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 13:15
Ne bese vopsto lesno koga stignav ovde no sepak dojdov kaj covek kogo go poznavav preku drugi i koj na pocetokot mnogu mi pomogna so smestaj i prvite raboti na crno , se samo da se zaraboti i da moze da im se isprati na moite deca i roditeli.

Me interesira dali toj covek sto ti pomognal bil Bugarin , Sveganec ili slucajno bil Makedonec.
Кон врв
laki svedska Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 55
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 16:36

Najiskreno toj covek sto mi pomogna bese rom od makedonija koj dolgo zivee vo geteborg (kaj nego ostanav prvite meseci)
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 17:08
Originally posted by laki svedska laki svedska напиша:


Najiskreno toj covek sto mi pomogna bese rom od makedonija koj dolgo zivee vo geteborg (kaj nego ostanav prvite meseci)


Znaci bil od Makedonija.
Toa me raduva i se nadevam deka koga Makedoncite ke se oslobodat od pritisokot sto im go pravi Evropa, koj e politicki i neosnovan i koga so Makedonskiot pasos ke mozes da ostanes tamu kaj sto si ,ke razmislis dobro sto ke napravis so tvojot se nadevam privremen i od nemaj kade zemen Bugarski pasos.
Кон врв
klon Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 67
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 19:08
Laki svedska go pocituvam sekoj stav i mislenje imas pravo da go kazes svoeto ,no ako gi ukinat vizite da go
otkazes toj pasos,nema da zgresis,napravi go toa moze ke dobies eden mnogu dobar prijatel,togas moze ke svatam
blagodaram za adresata ako imam vreme ke gi posetam,i tuka kako i tamu mora da se raboti da se ima,jas imam, ama iskreno mnogu rabotam moze cudno no toa e vistina.
Кон врв
laki svedska Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 55
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 19:32

Pa se nadevam deka nabrzo ke se ukinat vizite i deka ke moze da se izleze i nadvor, koj da se skoluva, koj da raboti, koj na specijalizacija a nekoj i na poseta kaj poznati.
Pozdrav !!!
Кон врв
laki svedska Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 55
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 19:37

   Dali sum makedonec samo da te podsetam ako se sekavas , na evroskoto prvenstvo vo Svedska vo zenski rakomet najglasni i najgolemo makedonsko zname imavme ja i nekolku moi drugarcinja od site bivsi yu-prostori koi "moraa" da dojdat da gi bodrime nasite rakometarki
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 19:39
Originally posted by klon klon напиша:

Laki svedska go pocituvam sekoj stav i mislenje imas pravo da go kazes svoeto ,no ako gi ukinat vizite da go
otkazes toj pasos,nema da zgresis,napravi go toa moze ke dobies eden mnogu dobar prijatel,togas moze ke svatam
blagodaram za adresata ako imam vreme ke gi posetam,i tuka kako i tamu mora da se raboti da se ima,jas imam, ama iskreno mnogu rabotam moze cudno no toa e vistina.


Ne e cudno voopsto, onoj sto navistia saka da raboti toa moze i vo Makedonija da go napravi.
Jas sum student vo Germanija no mislam koga ke zavrsam da se vratam vo Makedonija, znam deka situacijata ke se podobri i se nadevam deka mnogumina od onie koi rabotat vo stranstvo ke se vratat da ja napravime nasata drzava poubava za ziveenje.
Zosto mnogu dobro znam deka 90% od onie koi se vo stranstvo vednas bi se vratile samo koga standardot malce bi se podobril, a toa vreme mnogu brgu ke dojde
Кон врв
klon Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 67
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 22:36
kultuzin -Dosega napisa najpametno i najzrelo,ti posakuvam se najubavo,da ti se ispolnat site zelbi kade i da si pozdrav od makedonija
Кон врв
kurtesi Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Февруари.2008
Локација: Austria
Статус: Офлајн
Поени: 27
Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 17:31
Laki svedska ti si nas bulgarin as te priznavam sicko ke b,de ti se vrati na korenite tova e dobre
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 09:55
Originally posted by k*rtesi k*rtesi напиша:

Laki svedska ti si nas bulgarin as te priznavam sicko ke b,de ti se vrati na korenite tova e dobre


Odi leci se,provokator eden Tatarski.
Кон врв
kurtesi Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Февруари.2008
Локација: Austria
Статус: Офлајн
Поени: 27
Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 17:00
ko te ebe i ti si nasa so se lutis i klon e nas ako ne vrege ako sakate EU ke b,dete b,lgari so vi smeta pa on e b,lgarin nas grazdanin ako ne e taka neka kaze
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 17:03
Originally posted by k*rtesi k*rtesi напиша:

ko te ebe i ti si nasa so se lutis i klon e nas ako ne vrege ako sakate EU ke b,dete b,lgari so vi smeta pa on e b,lgarin nas grazdanin ako ne e taka neka kaze


Ke vidime dali e vas koga ke zavrsi ova nepravda sto i ja pravi EVROPA na MAKEDONIJA.
Togas ubavo ke vidime koj e koj.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 27>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.