IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - За мажите и жените
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

За мажите и жените

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 34>
Автор
Порака
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 12:39


еве нешто интересно ...
што се случува кај соседите ...

ПИСМО ДО СОФТУЕРНА КОМПАНИЯ

Уважаема Софтуерна компания,

Преди около година замених продукта ГАДЖЕ 7.0 с Продукта СЪПРУГА 1.0, която автоматично и много бързо инсталира продукта ДЕТЕ 1.0, който заема ужасно много място на диска и изисква прекалено много време за привеждането му от активно състояние в състояние на SLEEP или поне STANDBY.
Обаче това, което най-много ме притеснява е, че продуктът СЪПРУГА 1.0 се самоактивира и намесва, когато отварям някои други продукти и ги блокира.
Така, вече продукти като, БИРА_С_ПРИЯТЕЛИ.ГЪЛ, ФУТБОЛ_НЕДЕЛЯ.ГОЛ или КАРТИ_СЪБОТА_ВЕЧЕР.КОЗ повече не функционират. Още по-лошо е, че често се появява вирус ТЪЩА 1.0, който тотално обърква конфигурацията ми. Дали изтриване от паметта и изключването от захранване би помогнало срещу този досадeн вирус? На фона на тези проблеми няма да ви изненада, че не успявам вече да отворя продукти като SEKS_SYBOTA_SUTRIN.EXE и ДОСПИВАНЕ_ДО_ОБЕД.KEF.


Бих искал да деинсталирам СЪПРУГА 1.0 и да инсталирам отново ГАДЖЕ 7.0, а най-добре някоя по-нова версия на продукт от серията ГАДЖЕ. Същевременно не бих искал да подлагам на риск съществуващия продукт ДЕТЕ 1.0, контактът с който (в удобно за мен време), ми харесва и доставя истинско удоволствие.


ОТГОВОР ОТ СОФТУЕРНАТА КОМПАНИЯ


Уважаеми Г-н Клиент,

Вашият проблем е често срещан сред потребителите. В ръководството за употреба Ви предупредихме (на последната страница), че минаването от ГАДЖЕ X.0 към СЪПРУГА 1.0 носи неочаквани рискове.
Имайте предвид, че СЪПРУГА 1.0 вече не е продукт за развлечение, както е ГАДЖЕ X.0, а е Съвършенна Оперативна Система (СОС или както е по-популярна - SOS), създадена за контрол на всички останали продукти, намиращи се в обхвата й. Вече не е възможно връщане към предишната версия ГАДЖЕ X.0.
Същото важи и за вируса ТЪЩА 1.0, който (това е твърдо установено) създава проблеми със съвместимостта на всички системи. Така че деинсталирането му води и до деинсталация на СЪПРУГА 1.0 (която е дъщерен продукт на ТЪЩА 1.0).
Ние препоръчваме да се изчака вируса ТЪЩА 1.0 да се деактивира необратимо от самосебе си.

Различни потребители опитаха да инсталират ЛЮБОВНИЦА 1.0, но рисковете са
значителни: ако случайно в този момент в адреса на същото устройство се автовключи СЪПРУГА 1.0 системата няма да може да го понесе безпроблемно и ще се задейства необратимо, активирайки в последствие вирусите RAZVOD.EXE и IZDRYJKA_DETE.EXE. Ако все пак стигнете до този момент и в последствие инсталирате ЛЮБОВНИЦА 2.0, никога не се опитвайте да го промените на СЪПРУГА 2.0, защото проблемите ще бъдат същите, ако не и по-големи. В този случай Ви препоръчваме ЕРГЕН 2.0 + всички налични версии на ГАДЖЕ XХХ.0.

При положение, че все още не сте стигнали до такава крайна ситуация, продължавайте да експлоатирате пакета вного внимателно и във всеки един момент бъдете готови да отворите файла IZVINENIYА.MP3. Ако няма ефект не Ви остава нищо друго, освен да минете на значително по-скъпия GORESHTI_IZVINENIYA.AVI в комбинация с CVETIA.JPG.
Съветваме Ви допълнително да употребите и БИЖУТА.USD във всички негови най-скъпи версии, а също НОВИ_ДРЕХИ.BGN (но само последните версии) и ЛУКСОЗНИ_ВАКАНЦИИ_ В_ЧУЖБИНА. EUR.

Спазвайте горните инструкции, забравете старите версии и модификации и вероятно ще успеете да си адаптирате личния пакет към актуалния ъпгрейд под SOS

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2008 во 01:15
Зошто мажите први умираат?

Ако си горд на своите успеси... тогаш си полн со себе. Ако не... не си амбициозен. Ако таа има главоболка... таа е уморна. Ако ти имаш главоболка... не ја сакаш повеќе.

Ако ја ставиш жената на пиедестал и се обидеш да ја заштитиш од секојдневните грижи... ти си машки шовинист. Ако останеш дома и ги работиш домашните работи... ти си неспособен. Ако работиш премногу... никогаш немаш доволно време за нејзе. Ако не работиш доволно... не те бива за ништо.

Ако таа има досадна работа со ниска плата... тоа е експлоатација. Ако ти работиш досадна работа со ниска плата... треба да го мрднеш дебелиот газ и да најдеш нешто подобро. Ако добиеш унапредување пред нејзе... тоа е фаворизирање. Ако таа добие работа пред тебе... тоа е еднаква можност.

Ако и спомнеш колку добро изгледа... тоа е сексуално малтретирање. Ако молчиш... тоа е машка индиференција. Ако плачеш... си мекуш. Ако не плачеш... си копиле без чувства. Ако донесеш одлука без да ја консултираш... ти си шовинист. Ако таа донесе одлука без да те консултира... таа е слободна жена.

Ако и речеш да направи нешто во што не ужива... тоа е доминација. Ако таа го побара истото од тебе... тоа е услуга. Ако покажуваш интерес за женската фигура и интересна долна облека... тогаш си перверзен. Ако не... тогаш си геј.

Ако сакаш жената да си ги депилира нозете и да се одржува во форма... тогаш нејзе ја сметаш за сексуален објект. Ако не... ти си не романтичен. Ако се обидуваш да се одржуваш себе си во форма... ти си суетен. Ако не... ти се мрза. Ако и купиш цвеќе... тоа значи дека сакаш нешто од нејзе. Ако не... значи дека не ти текнува на нејзе.

Ако пречесто и бараш... тогаш си манијак. Ако не и бараш... тогаш мора да има некоја друга.





Зошто мажите први умираат?

Затоа што така сакаат!

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2008 во 01:20

Nemam zborovi.......bravo          

za IQ   големо%20гушкање
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2008 во 01:23
prepishano e de, ne go izmisliv jas ama sepak fala

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 01:13
Влегува жена во продавница за Нови Мажи, за да си купи маж.
На влезот на првиот кат, на знакот пишува:
Прв кат: Овие мажи имаат работа.
На вториот кат пишува:
Втор кат: Овие мажи имаат работа и сакаат деца.


На знакот на третиот кат пишува:
Трет кат: Овие мажи имаат работа, сакаат деца и навистина добро изгледаат.

Иако воодушевена од досегашната понуда, жената одлучува да продолжи.

Стига на четвртиот кат, каде на знакот пишува:
Четврти кат: Овие мажи имаат работа, сакаат деца, вонредно се згодни и помагаат околу домашните работи.

"Фала ти Боже. Блазе мене, веќе не можам да издржам!"

Сепак, таа продолжува на петтиот кат, каде на знакот пишува:
Петти кат: Овие мажи имаат работа, сакаат деца, вонредно се згодни, помагаат во домашните работи и имаат силна романтична страна.

Таа е примамена тука да застане, меѓутоа не може да се воздржи и продолжува на шестиот кат, каде на знакот пишува:
Шести кат: Вие сте посетител 31.412.124 на овој кат.
На овој кат нема мажи.
Овој кат постои само за да се докаже дека жените е невозможно да се задоволат.

Благодариме што купувавте во продавницата за Мажи.

За да избегне префрлања за полови предрасуди, сопственикот карши постојната, отвора продавница за Нови Жени.

Првиот кат има жени кои сакаат секс.

Вториот кат има жени кои сакаат секс и имаат пари.

Третиот, четвртиот, петтиот и шестиот кат никогаш не се посетени.

[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2008 во 02:54
Прашање: Колку жени во менопауза се потребни за да променат сијалица?

О: Една! САМО ЕДНА!!! И знаеш ЗОШТО? Бидејќи никој во куќава не знае КАКО да смени сијалица! Ма они не ни знаат дека сијалицата е ПРЕГОРЕНА!!! ОНИ би седеле во темница ТРИ ДЕНА пред да сфатат, и кога ќе разберат, нема да можат да ги најдат ебаните сијалици и покрај тоа што тие седат во ИСТ ШКАФ во последниве 17 ГОДИНИ! Ама ако по некое чудо ги најдат, 2 ДЕНА ПОДОЦНА, столицата која ја земаа од кујна за да стојат на нејзе, за да ја сменат ГЛУПАТА сијалица и ПОНАТАМУ ЌЕ БЕШЕ НА ИСТОТО МЕСТО!!! А ПОД НЕА ЌЕ СТОЕШЕ ОПАКОВКАТА ОД СИЈАЛИЦАТА!!! БИДЕЈЌИ НИКОЈ, НИКОГАШ, НЕ ГО ФРЛА ЃУБРЕТО!!! СЕ УШТЕ СЕ ЧУДАМ КАКО НЕ СЕ ЗАДУШИВМЕ ОД КУПИШТАВА ЃУБРЕ ШТО ГИ ИМА НИЗ ЦЕЛАВА КУЌА!!! ЌЕ ТРЕБА АРМИЈА ЗА ДА ГО ИСЧИСТИ МЕСТОВО! И НЕМОЈТЕ НИ ДА МЕ ТЕРАТЕ ДА ПОЧНАМ ОКОЛУ ТОА КОЈ ГИ МЕНУВА РОЛНИТЕ ТОАЛЕТ ХАРТИЈА!!!

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Zaspana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zaspana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2008 во 23:48
hahaha
Кон врв
Valeta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2008 во 20:54
Moc muskarca:
=> do 30 god. - kad hoce
=> od 30-40 - samo nocu
=> od 40-50 - jos moze
=> od 50-60 - nije lako
=> od 60-70 - bas nikako
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2008 во 20:25

A Wife IS A Wife,

No Matter

Who The HELL


You ARE!!



Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2008 во 15:20
Women look at a wedding as the beginning of romance,
while men look at a wedding as the ending of romance.


 A woman worries about the future until she gets a husband.
A man never worries about the future until he gets a wife.


 A man is one who makes more money than his wife can spend.
A successful woman is one who can find such a man.задоволство



Изменето од mamma - 14.Август.2008 во 15:23

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2008 во 19:48

Za srekjata

Da bidesh srekjna so maz,morash da imash mnogu razbiranje i malku da go sakash.

Da bidesh srekjen so zena,morash mnogu da ja sakas,i voopshto da ne se trudish da ja razbereshтрепкање





Изменето од mamma - 14.Август.2008 во 20:04

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2008 во 23:38
Za brakot
 
 
Brakot e mesto vo koj zaemno se delat i resavaat problemi koi ne bi gi imale koga ne bi bile vo brak
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2008 во 11:54
A husband read an article to his wife about how many words women use a day… 30,000 to a man’s 15,000. The wife replied,
“The reason has to be because we have to repeat everything to men… The husband then turned to his wife and asked, “What?”тага

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 00:26
SMETKA NA BIVS OGORCEN DECKO 
 Poradi avtenticnost na tekstot odbivam da go prevedam , molam za razbiranje
 
 
 
N/R Dubretarka Kuckanovic
Gornja Pizdekovina 27
12000 Smecegrad
 
 
Predmet: Naplata za pruzanje usluga privremenog momka u razdoblju od 5. sijecnja do 23. veljace 2008. godine
Postovana pripadnico kluba poremecenih drolja,
Pregledom evidencije medu zajednickim prijateljima skrenuta mi je pozornost da si nakon sedam tjedana veze sa mnom brzinski obnovila vezu s prijasnjim momkom, s kojim si prije no sto smo se upoznali bila u vezi tri godine. Prema clanku Pravilnika o vezama broj 3468, tvoj vrhunadnaravno idiotski potez vracanja majmunu koji te tri godine varao, srao ti gluposti, lokao, zarazio te stidnim usima i izbacio usred noci na 132. kilometru autoceste Zagreb - Split, daje mi pravo statusa
"privremenog momka", zbog cega mi ujedno pripada i pravo naplate usluga pruzenih tijekom nase sedmotjedne veze. Ispostavom ovoga racuna odlucio sam to pravo i ostvariti.
Kao sto si mozda vec i zakljucila iz gorenavedenog, da si vezu sa mnom kojim slucajem prekinula zbog susreta s nekim novim pojedincem muskog (ili zenskog) spola s kojim prethodno nisi ostvarivala vezu seksualno-ljubavnog karaktera, ovaj racun ne bi bio valjan. No buduci da to ovdje nije slucaj, izuzetno mi je zadovoljstvo naplatiti svaku stavku za jebeno gubljenje vremena tijekom narecenih sedam tjedana.
U nastavku prilazem racun podijeljen na posebne stavke, koje sam na kraju i zbrojio u ukupni iznos zbog bolje preglednosti, ali i zato sto znam da si glupa ko k*rac:
- Alkoholna pica, razna (vino, kokteli, sangria, Bailey's i sva ostala sranja nad kojima si cmizdrekala) ........................1500 kn
- Vecere u restoranima (ukljucujuci i moje jer bi uvijek narucila salatu i vodu i onda zabila gubicu u moj tanjur)..................2300 kn
- Slatkisi, grickalice, gumeni bomboni, sladoled i ostale pizdarije iz trgovine na uglu (u usta si trpala apsolutno sve osim moje
kite)..............700 kn
- Kinokarte (za sva kretenoidno-ljigava sranja od romanticnih komedija tijekom kojih sam satima molio Boga za smrt)...................500 kn
- Tvoj rodendan (koji se bas nasao nasrat u tih sedam tjedana koje sam potracio s tobom)...........................................500 kn
- Valentinovo (koje se takoder jebeno nasralo dok si me vukla za nos, nabijem vas oboje).......................................200 kn
- Kucni test za trudnocu (nisam JA paranoidna glupaca koja se ustrtari kad joj menga kasni dva dana).................................100 kn
- Racun za mobitel (jer si stalno "zaboravljala kupiti bon" pa si s mog telefona zvala frendice, smece skrtarosko).......................250 kn
- Steka Marlbora light (jer "ne pusis", osim kad se dokopas mojih pljuga
- vidi komentar iz prethodne stavke)........................... 200 kn
- Benzin (jer sam te morao skupljat s posla zato sto te boli glava, u depresiji si, imas mengu, mrav ti je stao na nogu...)............400 kn
- Ciscenje kupaonice (po vazecoj rati za spremacice - jer si odvratno neuredna svinja koja ne zna izvuc dlak*rde iz odvoda)...........150 kn
- Slusanje tvojih idiotskih prica i traceva (vrijeme je
novac)..........................2000 kn
- Psihijatrijske usluge (za potpuno izmisljene, glupave probleme - goni se u Darfur, droljo, pa da vidis pravih problema!)..............5000 kn
- CD-ovi i knjige koje si posudila, a nisi vratila (vjerojatno ih nisi
niti pogledala, a kamoli poslusala ili procitala jer ti u mozak ionako ne ulazi nista pametnije od Severine i intervjua s Vlatkom Pokos u Storyju)..............................................500 kn
- Dusevne boli zbog CD-ova i casopisa kojima si zagadila moj stan (bljuje mi se od tvog ukusa)..............................2000 kn
- Ciscenje bljuvotine (Dok sam ih skupljao i bacao u smece. DOSLOVNO mi se bljuje od tvog ukusa)...........................50 kn
- Porez na budale koji cu ocito morati platiti zato sto sedam tjedana zivota nisam proveo pametnije (naprimjer, buljeci u zid).......10 000 kn
----------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------
UKUPNO:
26 350 kn
Molimo da navedeni dug podmiris najkasnije u roku od 7 dana nakon primitka ovog dopisa. Ujedno molimo da se ne izvlacis na "nije mi stiglo" jer sam ukljucio znacajku koja me izvjestava kada pogledas ovu poruku, a cije iskljucivanje tvoji mentalni kapaciteti jednostavno ne obuhvacaju.
Potpisao bih se "s postovanjem", ali ne znam koji bih k*rac i zbog cega ovdje trebao postovati. Gaduretino.
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 34>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.