IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Kakov fotoaparat koristite|?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Kakov fotoaparat koristite|?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101112
Автор
Порака
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2007 во 06:16
Originally posted by dimko dimko напиша:

Panasonic LUMIX DSC-FZ7

Ako nekoj go koristi ili ima bilo kakvo iskustvo so nego neka dade komentar


Dimko, da ne gi povtoruvam muabetite za DSLR vs Bridge camera, Panasonicite se mocni masincinja za svojata klasa. Ona sto im e, po default, rak-rana e noise-ot. Ne sum razgledal FZ7, no noise-ot na FZ20 e show-stopper za moe sfacanje.

Dali opciite sto gi poseduva aparatot se dovolni za tebe, samo ti mozes da kazes. Se zavisi od toa sto i kako slikas. Koga ce go sporeduvas, vodi smetka deka sekoj aparat ce bide kompromis ... covek da kupi i Canon 1Ds pa pak ce mora da se pomiri so tezinata, bez ogled na sovrsenstvoto na aparatot kako takov :)))

Pozdrav, Mire
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2007 во 06:19
Originally posted by Zoran K Zoran K напиша:

@ Dejan13

Na krajot, ako si vo mozhnost kontaktiraj gi Mire i Dejan i zamoli gi da ti gi pokazhat kamerite. Ubeden sum deka so zadovoltsvo ke ti dozvolat da gi zemesh vo race i da "pochkrapash" malu so niv. Ako ne drugo, ke dobiesh chustvo koja ti lezhi podobro vo race i so koja se chuvstvuvash poprijatno.


Atlantida,
D80kata ti e na raspolaganje da ja isprobas.
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
cyber Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cyber Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2007 во 08:37
eve samo sto se registrirav,koristam CANON S3 SI,ako ima nekoj komentari okolu ovoj aparat bi mi dobrodosle
Pozdrav
Кон врв
dejan13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 122
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejan13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2007 во 10:05
јас се уште го чувам fz 7  и не планирам да го продадам после една година користење, нека стои така а џабе не ми се продава, башка овој новиов не снима клипчиња :) a и за на одмори,нека чкрапаат и други со него, за да не го давам новиот :), Димко што точно те интересира во врска со фз 7 пиши ми (можеш и на  личен к*рир) колку можам ке ти помогнам, за ноисот што го спомна Мире е точно.
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2007 во 11:22
Originally posted by cyberx cyberx напиша:

eve samo sto se registrirav,koristam CANON S3 SI,ako ima nekoj komentari okolu ovoj aparat bi mi dobrodosle
Pozdrav


Bridge camera so eden kup opcii. Canon si e Canon, osobeno koga ima IS, uzivaj. Dodeka ne se resis za DSLR ne si ja maci dusata so sporedbi, bidejci kakov i da zemes bridge aparat, toa e toa, razlikite ce bidat vo nijansi.


Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
atlantida Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај atlantida Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2007 во 01:59
Пред околу 2 недели се сефтосав со Nikon D80 + 18-135 кит објективот Првичниот избор си го остварив и мислам дека нема да зажалам. Сеуште се навикнувам на неговата големина и тежина, не ми е толку лесно да го шетам насекаде како претходниот апарат.

Благодарам на сите за корисните совети.

Дали некој ќе учествува на овој  конкуpс за најдобра фотографија ?


Изменето од atlantida - 30.Јули.2007 во 02:04
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2007 во 02:28
Chestito na kupuvachkata! Ne se naogja lesno mnogu podobra vrednost od taa sto ja imash sega. Pojdi tuka, sporedi gi karakteristikite na razlichnite kameri, pa ke ti bide jasno zoshto go velam toa:

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=8387

Ete ushte edna prichina da mu se javish na Mire za eventualen sovet okolu upotrebata na taa kamera. Mislam deka toj ja ima neshto podolgo vreme od tebe.

Кон врв
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2007 во 16:28
Originally posted by atlantida atlantida напиша:

Пред околу 2 недели се сефтосав со Nikon D80 + 18-135 кит објективот Првичниот избор си го остварив и мислам дека нема да зажалам. Сеуште се навикнувам на неговата големина и тежина, не ми е толку лесно да го шетам насекаде како претходниот апарат.

Благодарам на сите за корисните совети.

Дали некој ќе учествува на овој  конкуpс за најдобра фотографија ?



Chestitki.

Supa-Dupa izbor.


Pozdrav

Igor







Кон врв
saskojos Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saskojos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2007 во 18:43
Cestitki i od mene, sekoj glas vo nasiot tabor e dobredojden. I ceni si ja opremata zosto taa moze poveke otkolku ti sto mozes da izvadis od nea.
Nikon D80, Tokina 12-24, Nikkor 85/1.4, Nikkor 18-137, Sigma 30 1.4, Sigma 70-200 2.8, SB800
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2007 во 19:06
Welcome to the clubнамигнувањенамигнувањенамигнувањенамигнувањенамигнувањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање!!!!
Кон врв
atlantida Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај atlantida Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2007 во 00:07
Thanks голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101112
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,191 секунди.