IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - ЕУгеника ТРАНСхуманизам НАучно ДИКтаторство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕУгеника ТРАНСхуманизам НАучно ДИКтаторство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2020 во 04:25

др. Томислав Терзин гостин кај КрешоМ на тема генетски зицери во однос сплајсингот, вели на 39-тата минута дарпа истражуваат со едитирање човечка днк заради подобрување на војската, тоа логично така ќе го забрза бркањето на химера војници оние резидент-ивл сф предожбите, што колку и да не е етички како воена научна центрифуга посекако во лабос ќе извадат такви чудовишта, прашањето е кој попрво кинезите или америте, а се’ додека Русија има Православен Лидер не ми се верува дека тоа ќе го бркаат и русите, но кој може да каже што по приватни лабоси си финансираат милијардери на овој план!? зар амбиционоста не постои кај микробиолозите!? зорт времиња во најава за склет-сценарија, има ли крај оваа научна небулоза да си играат богови разни днк жонглери, што ќе рече др.ПетарМ Биологијата не знае точно што е Живот [1] така логично играњето со днк може да предизвика супер-склет ефекти, нешто налик немање максвелова равенка а играње со наизменична струја а капак на крај пуштање апаратчина за по дома, за сега во однос генетиката најчесто во лабос, но гледаме ете и јавно и’ тоа во Кина некој се дрзнал да едитира бебиња, благата казна за една таква земја кажува колку многу брзо ваквиот пристап ќе стане секојдневна пракса ако знаеме дека истата веќе на примати ја тераат!

Tomislav Terzin - Izazovi i prijetnje biotehnologije



Enhanced Warfighters: Risk, Ethics, and Policy



Human Modification Is Here Say Concerned People

клинтон скен буш ток обама хир
глобализам сакс ќумур и кокс
незнаеш што е полошо сајборг или химери



чудно е колку кај нас никој не дебатира на оваа тема ниту научно ниту конспиративно, ко да чекаат прво да забега некој па потоа да почнат да бараат место каде да чатнат некоја дума колку да се рече дека се засегнати некако, си мислиш немаме вакви умои, ете др.Петар Митриќески комотно може да го покани кој сака во некое шоу како на Јанко или Миленко, а сигурен сум дека би прифатил кога оди на гости в Прилеп да намине и в Скопје, но имаме и тука веројатно Микробиолози свесни за ризиците од генетска модификација како на растенија така и на животни потенцијално и на луѓе, незнам што треба да се случи за да почне и тука да се тркала ваква дебата бар за гмо храната!?


Изменето од Zelenikovo - 23.Јануари.2020 во 05:06
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2020 во 16:17

во однос последниот линк горе за concerned people односно во костец теоријата на I.D.E. Thomas (втора фуноста прв пасус на линков) може да се претпостави дека оние фамозни моргелони евентуално би биле од таков склет спунт протнати, велам мора некаква мас халуцинација да сторат нали чизс ис хир - а предупредени сме во Библијата немојте да верувате тогаш на тоа бидејќи Христовото Доаѓање ќе ја затресе цела вселена односно оваа димензија, значи не тука на земјава нешто се поместило светнало, затоа внимавајте! ако еа-елитите имаат спиндерела демонска агенда, и да речеме тоа е вистина, посекако истото и нема да ви го соопштат не само еа-елитите воопшто и оние на истокот, можеби и затоа кинезите впрегнуваат орвеловски систем на следење и коректност, нели им се може и во ваков случај би им бил добредојден, што пак дополнително ја замрсува цела претпоставка околу еугеничарите, дали тие не ја тераат кон nwo Уште сега како нечии пиони, не како забегани аги и фараони како што претпоставуваат повеќето туку како пиони чии мецени паднатите-духови-анатема-на-нив не бираат средства и пристап за да си ја тераат својата агенда како да направат подобни човечки тела кои би послужиле како домакин кој нема да го обземаат туку ќе биде нивна весела анатомија, бидејќи нивната сега на ова Небо не е постојана, овде веќе забегуе муабетот кон сф предожби како 5-th wave на Копола или пак конспиративните предожби за мјутилејтед сток појавата [1][1] која да е само на едно место присутна та да речеш некој ја спинувал туристички, но по цел свет каде еа-елитите имаат ставено чизма тоа е случај, гледајте сега и кај вас да не бидне :) на шала на смеа оние игенеа прочешлувања да не им се најдат од рака како мас-мапирање на подобни заморчиња!? битно некој ви резонира од време на време разни туристички случајности [2] можеби најсклет онаа со изис и озирис која ви ја претставуваат ако ника и прометеј, дали пак вака сега ко отанизирани сте подобни ко заморчиња незнам, веројатно уште со ПМ веќе ве сподобиле вашите удбалитичари, но за да се донесе попрецизен заклучок треба да се тарашка статистиката на исчезнувања низ годините, јас би рекол и децениите бидејќи екс-ју врхушката била месонска та логично евроатлански-солидарна, но вакви абери единствено можат да останат во доменот на шпекулација бидејќи и да има кој да посведочи дека тоа било или е така докази требит а докази хм немит, зар абдали се пионите да си ја ресетираат евроатланската империја ако така им е условена или осигурана, ех дури ни америчкиот претседник велат нема по дифолт дозвола за пристап до сите информации на сите нивоа, ова само по себе кажует колку некој зад грб на Народ си тера дури и во сАд, а што тоа, хм можеби Медведев знае [2] вам пак она што ви е битно е да не се плашите ниту да очајувате [3] та незнам какви моргелони ви истурале гремлине ве јаделе или ејлиени пржеле, но и бестрашни да сте ако глибите уфаџиски се изложувате сами на опасност, мислам ако сте абдали тоа и долгорочно би си го дозволиле, иако имате Православен Начин како тоа со лесно да го ресетирате низ Светотаински Живот, сепак мнозина заробени во своите паранои та и до себе Црква да имаат нема да се Спасуваат односно ќе си најдат мал милион изговори во најдобар случај да си речат не сега има време понатака ќе се Воцрковам, та макар и пателе, а всушност самиот демон кој ги обземал ги фрла во летаргија токму за оваа потреба бидејќи логично ќе биде изгонет така а што да си теќерави потоа ко заморче , зато штом ве фати дремеж не само за Светотаински Живот (Исповест и Причест) туку воопшто и за Молитвено Правило наутро и навечер или пак поспаност за на Литургија знајте дека демоните здраво удриле та веројатно во такви околности сосила ќе мора да се терате, полесно ако има кој да ве турка, но навистина проблем ако сте остаени сами на себе а не сте доволно свесни за сите околности кои ве навјасале макар и од спунт хедонистички мамонистички или егоистички истите дрмале, за мене понекогаш е доволно и малку непослушание кон Родител та да почне малку по малку така да ми опаѓа молитвениот штит, а кога ќе ми падне кон пад сум тргнат посекако, велат вака најбрзо се стигнува до него бидејќи насилно му стегаме чалам на оној кој ете физички не одгледал, всушност од Рајот имаме отпаднато токму заради непослушание, та би ви посоветувал гледајте да не се фаќате на таквите демонски стапици кога ете и преку родители ви ги протнуваат просто најдете начин како смирено да ги ескивирате истите, а конечно затоа е неопходен и Совет од Духовник за да немате двојби дали постапувате правилно кога родител ќе ви рече оди фрли се во оган а вие му враќате ни за рака фатен со тебе тоа не би го сторил, нели за мнозина пример мамонизмот е супер фора та ко родители мислат дека ако Децата ги прават лихварски подобни така добро им мислат, капак тоа изврзано низ партиски полтронлук или пак коруптивни спинои, каде со тој памет о родители!?

аберов горе упатува на посуштна општествена гачка, дека ако еа-елитите им се во канџи на паднатите-духови-анатема-на-нив, по таква инерција сега вие ко еа-вона-би-пенетрирани освен што станувате со тапија потенцијални нивни заморчиња, туку ви се отвора врата и за апостасија, што веројатно како вајб си оди рака подрака со учипувањето во еа-центрифугата, нели час потоа треба екуменистички да клекнете пред ватикан на баци рака, за кого како зависно од спрегата Црква и земна власт, е сега тоа и ќе беше одма случај но среќа не ни е решен статус Црковно, сепак трчајќи да бараме преку Леб погача признание од цариградскиот епископ бидејќи тој бил физички наследник на локацијата на Сеправославни Собори, ние така од спунт ќе станеме подвластени на ватикан ако се знае дека патријархот Вартоломеј ја призна власта на папата како прв Над еднаквите (наместо Прв межу Еднаквите) така воедно вртејќи на ангро кон екуменизам најнапред со прифаќањето на грегоријанската спона календарски, тоа значи вам ви се брза, само незнам колку сте свесни каде!? [4][4] во однос ваквата предожба единствена аномалија се Турција и Албанија а во однос духовната потчинетост кон еа-елитите како некои кои им се потчиниле политички, а гледаме во однос Турција дека тоа има супер-склет ефекти по отан бидејќи им немаат фрлено и духовен сиџим на турците, та Слава Богу За Се’ не е мое да судам но предупредувам треба да внимавате [5] што ако навистина сето ова е вака изврзано!?

ова значи трансхуманизмот не е човечка мисија како nwo идеал, а ваше е дали како одговорни за таквата инерција ќе етикетирате овој или оној Чоек Заедница Организација или Појава, она што во Православието е Правилно, од сам почеток истакнато, е дека нам Борбата ни е со паднатите-духови-анатема-на-нив, а таа Духовна Борба не може поинаку да оди освен преку Бога т.е. Призивајќи Божја Благодат за така да се очистуваме и Себе и Сите Останати Луѓе, зато постојано потенцирам Не Судете никој не е крив што биднал поапрен во недостаток од Православен Молитвен Штит, можете да предупредувате преиспитувате па и посочувате што е склет Но не си губете Време и Благодат замарајќи се (вака ко мене сега) во континуитет со расчешлување трансхуманистички месонски евроатлански агенди работи појави, ова јас што го чинам е чисто од спунт да им објаснам на удбашана дека нема да ме премислат во намерата да се Замонашам макар ме осакатиле здраво, а дека им помагаат на паднатите-духоби-натема-на-нив за да ме одвратат од ваквата намера тоа ми повеќе од јасно, кој од нив ниту ме интересира ниту засега, нивно е да ме мрцваратмое да Трпам!!! се’ ќе си прифатам како Божја Промисла и Слава Богу За Се’ Што Ни Е и Што Ќе Ни Биде бидејќи сето тоа и сме си го заслужиле немајќи никаков Богоугоден Живот во Подвиг та дрмаат искушенија од све стране!!!



Изменето од Zelenikovo - 24.Јануари.2020 во 00:08
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2020 во 07:19
ако волку терсене (ко горе) се резонира за постојното време, значи ние сме на почетокот од крајот на апокалипсата, кога ако репер ете е апокрифната книга на Енох и муабетот за нефилимите, јасно е дека таквата шема повторно ќе се повтори, но овој пат нам познато низ Откровението како формирање на nwo во Ерусалим односно како и каде да е формиран тој нов светски поредок таму во Ерусалим сакал да се зацари над светските народи анатемаго, еве јас дури и што особено не сум го анализирал Откровението та ова сум го сконтал како едноставно така, некој утре може ќе рече ама од каде знаеме дека до тогаш ќе постои Ерусалим, но да претпоставиме и да не постои таа локација повторно ќе биде така препознатлива, иако како ционистите ја осигурале тоа посекако ќе биде случај, а имате во нишката месони абер кои се тие [1][1] но ко што можеме да разбереме од последнава фуснота кабалистички тие за овие времиња си го чекаат својот спасител, а од видеото ќе сконтате слично думале и хиндусите и индијанците [1] но слично или не според сите нив доаѓа ново време та изгледа затоа и трансхуманистите некако забрзале со својата агенда, а ко за беља неретко истите истакнуваат дека се луциферијани водени од онаа енлајтмент месонска идеја, и оп цело е кога има се’ но нивното цело за разлика од Христијанското поприлично се разликува, ко што вели во видеото 9 минути претходно од тајм-тагот во втората 1-ва болдирана фуснота за маите тоа е летачката змија односно вели од стелата во Тортукуеро-Мексико агата на подземјето [2][2][2] ќе се поврати значи тие го чекаат антихристот, а доколку го видите поклопувањето на циклусите во однос нивните основни периоди истите некако се пклопуваат со хиндуистичките, пред да продолжам да потсетам двете цивилизации и олмеците и хидусите знаете веројатно дека завршиле заради своја изопаченост во погибел преку Потоп [3] сигурно некој ќе приговори ама има многу сличности со Христијанство старозаветно, точно ако ману односно Пророкот Ное е заедничка референтна точка та посекако како негови претходници и нивните знаеле за Бога монотеистички сигурно но тие ете забегале секташки и оп Потоп ги снашол конечно заради своето поведение, нивното поведение пак изнедрило циклуси како југите кои исто ко и мезоамериканците велат на крајот од калијуга доаѓа енлајтмент [4] што некако се поклопува со трендовите во овие времиња, а се совпаѓа можеби и календарски [5][5] нешто налик една моја дума дека 2021/22 е некакво нивно востоличување [6] (не би сакал тоа да го видам) кое можеби ко што вели во видеото од втората 1-ва фуснота во однос пророштвото на Свети Малахиј дека последниот папа ќе му дал власт односно одврзани раце на антихристот, хм, немојте ова да си го разберете нумеролоши буквално, прво никој не ги знае со точност времињата бидејќи тоа е Божја Промисла и допуштение дали и кога точно порано или подоцна ќе се случи па таквиот склет може да биде и после триста години [7] но кој може да ја разбере Милоста Божја и волјата да се скратат времињата за да не пати долго остатокот од Човештвото се до Судниот Ден, изгледа мнозина и не се ни свесни дека истиот и’ ќе им биде кулминација на своето земно постоење како маслена-светилка која ако е празна та и нема Преминот да го познаат и Живејат во Вечност Блажено, та убо би било бар онака од фолклорни побуди бар да почнат за Спасение на Душа Православно Да Се Интересираат!
и пак, зошто ваков муабет во првиов пасус на постов, ех, чунки може вака да се подразбере итањето на еугеничарите (кои се подвластени на месоните а овие на паднатите-духови-анатема-на-нив) да без никаква стандардизација на светско ниво на ангро си играат и со генетиката и со биониката, а ете јас претпоставувам дека тоа можеби значи подготовка некакви ќумбина за одомакинување, доколку во прашање се мултидименжнл битија ко што е логично за Ангелите, а за што единствен приближен доказ што постои на светов за сега е нечиј откачен телефонски повик во некое јуфка-шоу [1] кое веројатно побрзале надлежните правовремено да го скастрат, мислам која е веројатноста баш тогаш да рокне не само сателитската ами сателитот [2] хелоу ве бркале ли некогаш за нешто удбашана , и ајт тоа туку побрзале и да го девалвираат - фуснотите од третиот пасус на следниот линк [3] можеби го фатиле на клоци и за уши да оди јавно да се извинува дека повикот бил орс.велс.патка, доколку пак во првата страница од нишкава аберот од Роберт Данкан за искуствата при дешифрирањето на матриксот се земат за точни тогај можам да замислам како се не го приморале на тоа, ако воопшто е и тој дотичниот франтик јавувач, мислам не е ни битно дали постои доказ денеска, факт е дека како суштества демоните ако можат Луѓе да обземат та можат и некои химери не од минатото пример нимфи и нивни кросбридои со луѓе исто, ајт замина муабетов во митологија, чек малку може и ќе да има потреба, сами одлучете!
Ѕм’ѕм’ѕм, а ќе се забављате и со SOS вака или онака на еугеничарски шеми, во она concerned people центрираниот видео линк два поста погоре вели ТомХ дека можеби преку а.и. ќе ви го товарат анатемаго за ага, што пак со сета онаа учипајла инерција не е далеку од памет, нешто налик матриксовата предожба [1][1] та и да сакате да го отепате тој да ви gитнува низ интерфејс, вистина не сум паметен за да кажам што би било кога било бидејќи комбинации мал милион, а едно сум свесен како поука од Откровението дека анатемаго ќе си најди (претпоставувам еугеничарски) некаков лажен пророк, претпоставка која ја базирам на оние за хитлеровата инерција да комуницира со алдербаранци односно тој бил потенцијалниот антихрист своевремено, а како него анатемаго го впрегнал во пазуви чунки сте разбрале дека теутонците се накалемиле на филмоите на ционистите та бркале што бркале, среќа не дозбркале, дали овој пат тоа ќе им успее незнам, но и да успејат знаеме дека само 7 години ќе трае тој нов светски поредок [2] кога и да стартува! за да ја дофатите последнава 2-ра фуснота во аберот ќе треба да одите на следната а го постирам овој линк во однос пророштвото на Свети Малахиј протарашкајте имам абер чинам и за него пуштено ...
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2020 во 18:18
Анти-еугеничарско Интермецо{/center]

било кога било додека да биде, а за да им помине што полесно, месоните си ја штимаат вашата потсвест агитпроповски на повеќе нивоa, та во однос аклиматизација на химера-околности но и ваша согласност бивате уште сега приподобувани (пред се’ помладите нели на кои светот останува) со холивудски блокбастериски смутија за релативизирање на вашиот страв од генетски инжињеринг, мислам ништо страшно та кога си голтате социјален инжињеринг што пак час потоа да не си го кркнете и генетскиот, хохо гмо вонт хурт, коз ју ар кондишнед ту ембреис доуз анвојдабл фјучр вер ју вил хев ченс ту ри-едит јоур генетикс ес ит (ју) вишед (ју тинк) бај ноаудејс фараонс, донт гет ми вронг џаст би ватчфул ват ис гоинг он ин фронт оф јор ајс, аха фрапе од банана со гранче од ружа наместо маслинка!
за да се разбере нивното делување (на еа-елитите) треба да се знае дека и самиот Народ од спунт се аклиматизирал низ децениите на нивните потреби, терајќи пропатриотски во даден момент преку белетристика vo daden preku стрипот како нов медиум [1] за така суперхеројски тие медиуми некој да почне натенате да си ги користи за аклиматизација на масите кон своја предетерминирана иднина, та ќе речам ако можеле тоа да го тераат така средината на минатиот век [1] што пак денеска и тоа токму надоврзани на минатовековниот мутант жарн од марвел стрипоите, но сега со блокбастерски патки кои би им оправдувале агенда како пожелна [2] ко за беља ко да се од иста месонска шема штимани и финансирани ако репер се тоа аберите за стар-ворс во нишката за месони [2] мислиш би зеле ако можат да си спинуваат и Православно Мачеништво така [3] како би си оправдале потреба од генетски инжињеринг, разликата е што во Православие Надчевечките Дарови се Божја Промисла, додека кај еугеничарите сплеткарење на антемаго низ паднатиот човечки разум по духо-од-овој-свет што би рекле да просто бараме ненаситно во овој биоинжињеринг преку Леб огача, се увериле некои луѓе дека можат да ја надминат Божјата Промисла бидејќи во раце имаат технологија со која како програми слинеле да станат програмер, ех јасно е дека ќе завршат порано или пдоцна на рециклирање! во секој случај атмосферата е на ниво кај масите за да си преќутат ако не подржуваат ваква гмо инерција, а има и такви кои ќе си речат ако бе дедето ќе ми има око соколово, само нека не заборават дека таквата спона менгеле ја почнал! последно од аклиматизација на масите кон ваква еугеничарска реалност што се протнува се x-man екранизациите, кои од време на време се одржувани во живот со извичници ко оној аватар на камерон мислам беше, бреј нит сум го гледал нит имам намера, но еве од последниот дел на к’иксовци поучен видеоарт за епскиот спас од Џин (генот) кој ќе им помогнел да на луѓето виа мутанти да го спасат светот од ејлиен колонизација, енергијата на крај вели во филмот еволуира во уште поголем мутант изгледа, можеби скоцкан во некој орбитален a.i. сателитски ресивер!? и вие ли би ко Џин да си џинџате!?



постојниот генетичарски тренд со IVF CRIѕPR GeneDrive технологиите и како истиот сеуште не е регулиран а веќе на ангро фрчи лабараториски, не само што е еугеничарска гачка туку и биотерористичка, кој може да каже дали сите научници се токму со паметот, кој може да знае што точно тие прават зад затворени врати во ’хуманитарни’ цели, кому треба да му биде дозволено да има пристап до џин-драјв-кит а гледаме таквата технологија веќе станала седостана во наулната фела, ова би било налик секој да може да си набави опрема за оплеменување ураниум а во такви околности какви ризици демнат на сите им е јасно, смешно во овие генетичарски околности никому не му светнува дека веќе соодветно ризична станала генетиката како седостапна, кој прв почна тој ли е крив, хм, разбира се менгеле ли, хм тавитстоковци, их алдербаранци, дали сме свесни колку е саат и не е ни битно колку што веќе времето ни е одброено еугеничарски како Чoвештво за нов светски поредок подобен на месонските елити за некаков си нивен утописки рај на земјата кој трансхуманистички сакаат да го туркаат во плафон, аријанизам парексланс виа наивноста на генетичарите кои им помагале и помагаат на еугеничарите да си стокмат што побрзо шемите, ех да не сум во кожа на Терзич кој прво тркалал crispr истржажувања на пеперутки, а дури потоа предупредува за ризиците, веројатно вака совеста му е помирна, но ајде Тој бар се разгаламил и Предупредува, додека другите спијат на уши и си дремат ко ништо склет да не се случува, каде е нашата научна фела, ајде разбирам за Ск’14 немале волја да организираат дебати ААМ, но и микробиолозите ли ќе ја преќутуваат еугеничарската инерција со ваквите генетички технологии!?

2. http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31572&KW=postoen+genetski+rizik&PID=3144811#3144811


можеби полесно би им било ако на ќумбе седат та откако ги запече да крекнат ако не им се гукнува а не пак да тревожат Народ како со време би се предупредиле оние кои одат на ИнВитро понадвор дека некој може да си игра сo нивната принова и без да знаат, а што осекако може и тука да се случува, та каде има корумпиран систем таму и најлесно поминуваат склет-шеми баш идеално ко за балкан индиго-фората, што вели не децата ами родители би посакале внуците да им летаат плутаат или со шкрги да им се шетаат бидејќи така може би имале помали транспортни трошоци утре, но на страна мајтапот шалата ја однел анатемаго оној момент кога како еа-елити си ги прибрале нацистичките научници во свои меѓи, велат дури менгеле од спунт слободно си соработувал со сАд, ме чуди ако химерите се логичен воен след на настани во однос технологииве, тогаш што би била кулминација потенцијално, амеба која електрохемиски ви е клауд систем по рбетен столб, онаа EgzistenZ предожба за органик симулација на реалност од Кроненберг, но сетете се и на неговата Мува, мислам каде е крајот на ризиците, кому воопшто му е јасно дека следува време кога заради пад на светска економија од која и да е причина на монсанто&ко поефтино би им било да прават популејшн кинчрол не на скакулци ами на урбани орди кои никој со време не ги предупредил не само да излезат на Село и почнат Самоодржливо да живејат туку и да се поучуваат како тоа што полесно да го изведат! Ужас од технологии уште да немаше крај и не сакам да мозгам што би било таква иднина доколку не ни беше Посведочено во Откровението дека ваквата човечка наивност некој ќе ја злоупотреби но сепак и тогаш нема да бидеме оставени сами бар не оние кои на Бога се надеваат и конечно јасно ни е предочено дека сето тоа има и свој крај како еугеничарска инерција, но еве во моментов забревтува! што вели во concerned people линкот во првиот пост од страницата на нишкава, после 30-та минута се претпоставува дека повеќе од 10000 тајни експерименти се бркаат со овие драјв-џин технологии, а и да ги збркаат кој ќе ја запре инерцијата!?

[cente]


сепак зависи и од нашата колективна Слободна Волја топтан кон каде сме ја приклониле, што за сега тоа науно превагнува на страната на анатемаго, а дали ќе се вратиме бар во нормала ако не сме свесни дека треба да сме со стравопочит кон Божјата Волја т.е. да не се возгордејуваме и самите да глумиме богови играјќи си со нешта кои ниту со најдобриот квантен компјутер со a.i.софтвер нема да можеме да ги симулираме подобно за ваквите џин-драјв експерименти да не предизвикаат биосинергиски кyршлус на планетава! проблемот е уште поголем ако знаеме дека утре тоа некој ќе и го дозволи и на некоја а.и. бабарога сама да одлучува каква монтажа е подобна за планетава јасно ако еугеничарите можеа да тераат во недоглед со своите трансхуманистички похоти, астероид или соларна бура хм да не е малку за да се ресетира ваквата инерција, веќе се имаат длабоко испакано бункерски по земја многу воени лабоси та можеби и магнетик-флип да е неопходен, а конечно колку и ни е да веруваме дека може некако на арно сето ова да излезе или пак се исконтролира нормално, јасно е дека вакумот кој е настанат единствено само Господ ќе може да го спречи да не премине во долгорочна реалност, затоа и постојано потенцирам единствено чаре е Борба преку Христа со анатемаго кој посекако секуларните најмили му се за обземање бидејќи неретко тие забегуваат атеистички ако не агностички а и кога тераат гностички повотрно си ги теќерави како сака, можеби за вас ваква метафизичка предожба е фатаморгана, но слободно ќе кажам неукоста не значи дека некој Закон не постои ко што е Божјиот, и може никому ништо ако ова беше се еден кошмар од хуманистичка природа, но е болна реалност која ќе почне да не јаде и одвнатре и однадвор колку сме слепи за сф-предожбите кои ова ни го најавуваат како многу реална склет реалност од која излез нема освен ту ембрејс д пат ту геена, хм колку само широко си го поплочиле микробиолозите кога на етиката и ставиле споредно место во дебатите доедека предничат научните слињена по иновации ако не пронајдоци, може ќе беше поарно ако можеа бар лигите да си ги собираат, но лигаво ли лигаво по сите страни се зборува колку неизвесноста е дури и мотивација, аха земете факел и шетејте се по нафтено оле, ако не ќумур тогај ќе биднете прометеј, но нели на уегеничарските мецени месоните ова и им е идеалот односно мастерот, тие пак се надеваат ко негови слуги ќе бидат наградени, да со вечни маки после Судот Божји ...    


Изменето од Zelenikovo - 27.Јануари.2020 во 18:51
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2020 во 21:41

низ дигресии бев пуштил абер за биохакер кој можете да го ѕирнете во 2-рата фуснота од последниот пасус на следниот линк [1] a кој лик сега се покајал нешто во однос својот пристап кој впрочем само покажува колку всушонст експериментирањето тера на ангро кај еа-елитите по тајни лабоси, тоа сенационалисти си тераат шеми а не пак корпорации кои слинат по профит или агенди за некаков земен етернал лајф кој ете убо е опишан во постот од горната фуснота виа имортал на Енки Билал, ајт сте се запрашале ли кога и вие ќе бидете на ред за crispr запрашување?

https://www.theatlantic.com/science/archive/2018/02/biohacking-stunts-crispr/553511/


веројатно според трансхуманистите еугеничарите и месоните тоа не е ништо страшно бидејќи заради nwo аир а маскиран како неопходна колатералка заради здравствени научни цели, битно и кучината да си лајат карвано па ќе си врви, иако кучина и нема бидејќи не постои никаква регулатива, а и да ја има пак прашање е дали воените лабоси ќе ја почитуваат, што во минатото се покажа како вишок на повеќе нивоа!

https://globalbiodefense.com/2018/07/16/genome-damage-from-crispr-cas9-gene-editing-higher-than-thought/


конечно дали сегашниот корона вирус не е некоја ваква лабараториска crispr мутација, што мислите и да е тоа скоро некој надлежен ќе ви го признае [1] евентуално да чуете за некој консп.абер [2][2][2] ќе ви признаат ко што тоа го сторија за еболата сидата или хеп.ц, битно вие во небрано ќе си чекате на вакцина од еугеничарите, а веројатно ќе ја добијат оние кои се спремни душа да си продадат бидејќи и така за нив духовниот свет е само античка парабола за технократски неписмените, за жал вака думаат и вашите удбалитичари та на дравје нека ви е на сите! уште тука лабоси ко грузиските ви фалат [3][3][4][4] за што и претходно подзаверглав [5]

https://globalbiodefense.com/headlines/scientists-call-for-more-transparency-from-federal-government-on-risky-pathogen-research/



more things we test more knowledge we accumulate for future nwo
having old habits still alive [6][6][6]

интересна поента на бугарката на 26-та минута во следното видео



http://dilyana.bg/the-pentagon-bio-weapons/


ова сигурно никогаш нема да бидне Наслов во некој македонски медиум, но она што можете вие сами да сторите е дасе едуцирате како да биднете поспремни во однос ваквите мутант-вируси, во однос сарс-от пред деценија имав пуштено H1N1 нишка на БилД која е во офтопик (20+1 пост за да офтопик ви се отвори) а каде имаше наведено пример случај кој се излекувал нестандардно со енормни 25мг витамиц-ц интравенозно [1][1][1] интересно е дека ако сега ова пак збрчи ко тогаш изгледа ќе треба некој да ја распише наново нишката ... едно е јасно дека еа-детерминисите не го криеле никогаш DEPOPULATION сценариото како идеална спона за габартина потготовка за nwo зар кисинџер ова ви го нема пуштено у месинџер [2] сепак можно е ова да биде и корпоративна гачка ќе рече некој [3] но јас би рекол сред вакви склет-глобалистички времиња едениствена гачка која може или треба да помине ет еугеничарската, знаејќи тајните служби како и колку за се’ имаат увид дури и предвреме виа римоут-вјуинг!



Изменето од Zelenikovo - 27.Јануари.2020 во 23:23
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2020 во 03:30

хм дали депопулешјн споната за стркалување nwo инерција е повторно на сцена, не би шпекулирал дека баш сега е тоа случај, попрво ми изгледа слично ко и во 2009-та со свинскиот грип пробуваат да постават сцена за воведување маршалов план, налик карантинот во Вухан сега, а во костец светска економска криза, може минатиот пат најдоа сили да го замаскираат економскиот колапс, но овој пат е очигледно дека од сите страни им се затанти дупките за претурање од празно во шупливо на ризиците, но којзнае и тогаш беше муабетот склет па го олабаивија, та може и сега да успејат, хм, сепак не е паметно да се гледа конспиративно депопулирачки на овој авиан 2.0 грип бидејќи за такво нешто полесно им е да протнат ww3, иако имаат логика минатодецениските абери дека виа вакцинацијата со тамифлуто сакале да ја зголемат изложенота на вируст ем истиот така полесно да мутира во поопасен, бар така тврдеа конспираторите [1][1][2] според подвлечениов абер во последнава фуснота а во костец следните [2][2] што упатува дека може постои разработен систем како во соодветно сценаро подобно да се тера некоја агенда а тоа да е супер-заташкано!?

и кој може со сигурност да каже ете ова или она сценарио или случајности се во оптек!? тоа ќе го дознае ко по обичај прекасно дали станувало збор за експериментален К*ршлус кој како контролна група е пуштен во оптек на некоја локација или пак е инерција кон ww3 касапана!? ко што реков корпоративна гачка како непозната исклчете ја од равенката, мислам се’ е можно, но се’ секуму не! дури чиниш намерно ја имаат пуштено во оптек сестрано crispr технологијата како би си нашле натака изговор дека од секаде им прети опасност, а всушност од првото видео во горниот пост може да се заклучи тоа не е урда две банки, мислам ај да шири некој салмонела некако та и да разберам [3] но и во тој случај јасно е дека има некаква удбашка позадина, бреј можело нешто да им промакне, ноу тие го до’мкнале > It's so easy if you just bend the right argument [4] за превод пуштајте googlechache од линкот [4][4] >>> кому иде [5] ајт почнуе да засмрдуе на COR [6][6][6] бреј свежо актуелна поентата од последнава фуноста, фуј!

Крц Крц Се Отворе Капачето

https://bnonews.com/index.php/2020/01/the-latest-coronavirus-cases/

Sickweather - бивш Social Media h1n1 Tracker



Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2020 во 19:13

кому иде 5-тиот фус горе ар-ју-реди фор вирус ор вакцин, што би рекол Вакнин assimilative mechanics [1] јас би рекол на еугеничарите, вистина си имаат проблем што масовно Народ не им верува на биг-фарма закрпите, та веројатно затоа и неопходни им се посклет вируси за да си легне на брашно, а што би имало во вакцините незнам ниту пак дали така си тераат некаква агенда, дефакто во многу случаи за мнозина имале вирусните антидотои арен ефект, но кога истите ви ги испорачуе некој глобалистички концерн бреј почнует да дрмет параноја кај мнозина ... инаку не е терсене само таквата порака во contagion, која морфеус не ја крка бидејќи младите имаат предост иако се плаши да ја гушне својта жена, туку мислам најсаглам е онаа каде микробиологот тера биохакерски шприцајќи си вакцин у карабатак, та да си знаат со време утре научници дека треба да се жртвуваат ко гинипигои макар ваквите вируси се излезени од лабоси, иако на крај од филмо јасно мора да ве упатат дека за тоа природно е крива Кина односно љиљаците нивни, ајт не е ова исклучок нешто ко филм ваков социјален инжињеринг имало и претходно односно како Народ да се понаша кога е сред еугеничарска каша нели за полесно да си ја мешаат месоните [2]

на некој начин најсклет удар (виа филмски агитпроп ко во контејџн) е на Семејството виа Фиар фром Фемили иф дер ис пиундемикс, з’ш полесно би се спраиле со дезориентирани граѓани него гетоизирани ко оние сега во Кина по селата [3] прошло бидејќи немаат холиивудски блокбастерски вајб, арно ама токму Кина им е супер изговор како лајв шоу а каде власт одма би реагирала за да си знаат утреб амери дека нема друго и мора дрско да се реагира! мислам не би сакал ова навистина да е ваква продукција, но мириса ли мириса на прегорено глобалистичко масло! бреј џад’ло го утабаа како вишок за да си знајте вакцина ор дед, иако велат пример ваквите вируси имаат макс 3% детх-тол, но ако се шпицате со тешки метали виа вакцини тоа натака процентуално и’ би се зголемувало, но кој во такви околности би барал прочистени вакцини!? лет ми аргју немојте да бидете исклучиви кон фармацијата но фатете ги за уши нашите микробиолози да ви испорчуваат пачои а не удбалитичари да ви натураат кодекс-алиментариус сзо закрпи! донт-паник и така сте гости на овој свет та гледајте со време да си обезбедите пропусница за следниот отколку да параноичите уште колку денои ќе имат слободно за на плажа! Dont Pnic - Inform Urself [4][4] Ракијата чувајте за масажа :) а би било убо за секој случај да сконтате како со лесно би ваделе грaвче по дома дури и без механизација [5] можеби би ве интересирало што има да кажат cdc [6][6] бреј некоја вуханка вели 19к а не 3к биле тешко заболени [7] што држи вода како муабет ако се има предвид колку заболени имаше 2000-та а сепак грaдои не затворија! хм ако ко сарс трае само 4 месеца пандемијата ништо страшно [8] но ват иф ова има и за тие месеци негативен импакт на светската економија!? ех ќе си пејам ондак Соба Имам На Пелистер аџанак баџанак, кој му стиска нека не доаѓа може д го рецнат и него така ко да е конспиративен форумџија, а потоа назад нема :) опуштено само да не дошло отпуштено [9] време за промени!? можеби би ви останало истото на претек ако не си играте со диви мечки [10][10] но не пничите ако не ги јаите претпоставувам ноу проблем можете да ги галите, во основа плшате се од својот закиселен организам та вртете на алкалиирачки веј оф лајф за да си лајте и потка :)





Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2020 во 00:08

мал лапсус не 19 ами 90 илјади случаи имале вчера вуханци, и оп никому ништо ако тоа не е озбилен проблем како аеро-пренослива-зараза, при што аберџијава горе од центрираното видео е во право кога вели дека вирусите се пренесуваат претежно преку крв и лимфа, лично убо запознаен бидејќи имам хеп.ц, дефакто му држи поентата на крајот од интервјуто за спаниш-флу вакцин ко прва вакцина и оп прва пандемија! арно ама денес дефакто лабараториски овие вируси можат да се реметат така за да биднат програмирани како water-borne food-bornе или air-borne [1] а трката помеѓу воените биохемиски лабоси е кој ќе извади стабилна мутација со која полесно ќе се закануваат подоцна, ништо чудно да е сето ова таков кинески спин наместо ко што вели во 9-тата фуснота дека може ет евроатланска патка, но наместо да нагаѓам само ќе речам колку и некоја мутација да е озбилна доколку не се заразите сами (преку вакцина како би стекнале имунитет виа наводно мали дози шприцајла корона вирус кој ќе ви го понудат веројатно наскоро од сзо) можете и смеете да се имунизирате со осигурување здрава крв преку алкалнa raw исхрана [2][2] и прочистување на лимфата со мрмр-иљачи [3] значи изборот е ваш кој ќе ве информира сзо-фци
како меинстримери или пак ќе си отворите четири очи [[4]

евала бев прв на списокот за вакцинација кога дојде пегазис во земјава, Благодарност на др.Гашева што од толку многу пациенти баш мене ме стави ко прв таму после прво одење на Инфективна која тро и другде ја имам пофалено [5] но некако чудно таман ојдов да си ги земам првите две инкции дупли-интерферон (т.н. пегазус) и оп не стигнале дента во ПроМедика ксмет таман за да подзамислам дали има поозбилни нусефекти од No.1 на листа, и што да кажам имало или не се пишманив, докторката годиње подоцна ја лажев сум морал итно зза Торино да заминам пошто ми беше ифрит љута незнам зошто!? сум ја изиграл нејзината доверба ми рече, бреј небаре без мене бесплатната квота Грујо ќ ја повлечеше 300 евра една инекција 24 мислам требаше да примам, и ајт тоа да беше само интерферон та да се усреќев но кузнај што се нема во нив! поарно вака заразен та промискуитет у канлизција а така помалку грешен живот! имјте наум интерферонот во ваков случај моит да помогне за имунитетот да е чакмак во борба со вируси, а велат го нашле и генот [6] кој потикнувал продукција на интерерон во телото [6] може ќе ви понудат биохакерски стимул наскоро [6] но ја би попрво сам да си вадам интерферон за вирусни потреби [7] од своја фарма полна Лук-оина [8] ЈУХУ ЈАЈТЕ ЛУК и ТО МНОГУ!!! само внимавајте да не се товите многу со тестесторон за да не си ги анулирате ефектите [9]

не сум талибанец но не сум ни неоконец]
мислам немате своја чиста вода, ниту своја храна, гмо насекаде
Господ Да Ви Е Напомош!!!

https://www.bitchute.com/hashtag/vaccines/


Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2020 во 19:59

мислам дека претерувам, а бидејќи нема никаква дебата во нишкава воопшто на форумов, кога велам дека некој некако сака да ги олабави горниве абери за вакцинација како дискутабилна нужна општествена норма ете да речеме конспиративно, вистина ширење паника е склет работа НО тоа мене не ми е намера колку да предупредам дека треба Критичко Размислување а не само анблок голтање сзо директиви, за жал кај нас удбалитичарите глумејќи еа-полтрони никогаш нема ко тоа полската министерка да излезат во јавност со своја критичка дума ниту во кафана а не пак на собраниска говорница, а еве јас се посомневав дека нивните локални месени удбашите ви скроиле соодветен спин [1] за да не се отвора оваа анти-вакцин тема пред евентуална експлозија зимава на корона вирусот, реално пак ќе повторам НИТУ ЈАС ИМАМ ТАКВА НАМЕРА, напротив предупредувам дека за да свртите на борба со вируси ви се неопходни ЗДРАВИ ОКОЛНОСТИ кои вие ниту ги имате а ниту ќе ги имате како сте си во скотјево геотизирани, што дороволно сами себе сте си го сториле, сигурно не ве фатиле за уши удбашана и удалитичари сосила да ве населуваат во маусдонскава центрифуга!

кога веќе думам со претпоставки во постов еве да фрлам и една конспиративна изведена како заклучок во однос засегашните околности, та кога велам горе ова може е инески спин треба да се има во предвид ако е така зошто би го сториле во очи кинеската нова година така ризикувајќи озбилна пандимија а со тоа и голем ризик по кинеската економија! впрочем како се однесуваат во однос заташкување најнапред на тајмингот кој е декември 2019-та а тревожат дури јануари 2020-та тоа укажува дека за вакво нешто не биле спремни та како спин некако да си го возат, напротив бидејќи единствен биохемиски лабос со лелв-4 лиценца ет во вухан попрво делува дека некој сака така намерно топката да ја префрли на нив, а конечно според тоа како етнички се поболени за сега само кинези [1][1] возможно ет вирусов да е дипстејтовска честитка до некоперативните кинези кои се во најава за вртење кон своја криптовалута [2][2][2][2] а така и колапс на западната економска центрифуга, сепак ваквата шпекулација колку и да ржи вода како претпоставка нема да може да се потврди од проста причини бидејќи откако некому ет испратена соодветна честитка и поука веднаш потоа може да се потпушти и по други генетски пулови за да се замаскира сето тоа, впрочем ако ова е случај посекако некој има разработено прецизна шема како работите да се одвиваат за целната-поента да се постигне а никој ништо да не сконта дури и неофицијално! е сега дали волку се одлепени еа-дипстејтовци, хм, сетете се само на сите спинови апропо wwI и wwII кој кого зошто финансирал!

ако вака се гледа на нештата вие би биле информирани воедноимајќи повеќе простор за непаничење а така и Паметна Правовремена Реакција наместо улаво брзоплето паничарење ко што по обичај е случај кога многу непознати се на маса а вам медиумите ви велат опуштено тука е сзо, та БИДЕТЕ БУДНИ а не само пасивни дали шпекулаторски-нафурани-мрчатори или пак меинстримесрки-изботирани-рамнодушци, најубо е ниваму нитаму да сте позиционирани како ниту самоуверени ниту наивни, та наместо да дремете и денгубите сензационалистички време по фејкбук или тв-а земете почнете да Читате Истражувате Дебатирате бидејќи само така и нешто паметно би превзеле без да чекате на готово некој друг да ви испорача решенија, незнам зошто но на повеќето Луѓе не им е јасно дека и тие се дел од системот И имаат одговорност не само да се Информирани туку да ги проверуват и преиспитуваат информациите, само што ужасно болно е кога тоа секој го чини сам за себе, или пак се фрлил сред фејкбук жабокречина да пегла непознати недоумици, наместо тоа да го чините на еФоруми на Граѓански Здруженија каде дебатата би била иззмена бар од сеир, се чудам едно бе не се најде да твори соодветен еФорум од тоа еколошките, бреј биле невладини, жими мајка невладиното кај нив по дифолт е под директна или индиректна удбашка контрола во спортивно некој до сега и ќе почнеше педантно и архивирано ете бар за еколошките теми да дума на некој Еко еФорум, но ако тешете се со фејкбук и можноста по негови форумски сокаци а скитате, бреј на воајерско место вие би да терате фокусирана дебата, во најдобар случај што ќе добиете е сеирама или пак трупајла ко во злучајот со Зелена Алтернатива, одете најдете некоја специфична информација која некој таму ја пуштил ретроактивно со лесно а не пак на истата некој во континуитт да може да се надоврзува! кој ви е крив што сте го јале на цијашка фора!
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2020 во 01:03

сето ова за вакцините можеби е потсвесна поука за мене (како хронино болен ме водат) кој имам хеп.ц а истото важи и за сите останати сограѓани за кои дури и да чекаат на вакцина за коронова додека истата да стигне може да си ја кркнат та да се сликаат, нормал потоа вакцината ќе нема никаков ефект, та паметно е зимава сите хронично болни штом има и најмала назнака дека се шири во и еу или на балкан вирусов да си се спастрат со време на Село ... кога здрма минатиот пат 2008-ma swin-ето ме здрма озбилно за што има сведоштво и на Билд во нишката Некои H1N1 Муабети (во офтопик) а исто си бев хроника ем невакциниран, бреј баунти 23/7 месец и кусур ми се љуљаше Душа, чудно чувство на лебдење во себе цел месец, сега пак капак пушам цигари ем сум озбилно улежан и со закиселен организам, хм ко да потсвесно си порачувам пакирај се доста го једеш, вистина не вреди ризикот налет волјата во Лук и Лимон да се затрпам! а тоа би им го препорачал на сите Постарии Деца со кревко Здравје та внимавајте што се случува за правовремено да реагирате!!! вели само лани од обичен гри умреле 600к Луѓе во Свет, та берете памет, не мора да здрмува епидемија за да ве собере нечија лабараториска фора! ако е утеха ова [1][1] не треба да ви е единственото гајле!



хм што ако сето ова не е глобалистичко масло за што побрзо осигурување учипајла атмосфера за која на запад треба побајаѓи време за да се втера освен ако вака не се протурка!!? ѕнгр ѕнгр исто не е лошо сите да се опулени околу финансиските нусефекти годинава доколку вирусов во Кина забревта [1] feel d breeze enjoy d waves чинам беше пораката на фанта [2] само да не впрегнат тоа еугеничарската депопулирачка агенда виа конзумер гудс, мислите не се до толку инвентивни [2] ајт сега навистина претерав со жонглирање претпоставки, но чисто онака думам што би било кога би било ако навистина сме сред самиот крај од апокалипсата како повеќевековен процес!? а било тоа така или не Нам ни е неопходно Трезвеноумност, значи кон ризиците да приоѓаме Свесно, а не Опуштено, што не значи дека треба да Параноичиме, значи некоја златна средина во однос она што значи безгрижност vs дрмање, та здрмало или не нам бар малку од малку да ни е Весело та макар све ѕидове се исфлекале а нема кој да чисти!

Why we panic about coronavirus, but not the flu



незнам само дали ПетреШ има креативна вијуга та да земе по Јавен Превоз да тера хигиенски до болка [1][2] за што може не требаат многу пари но треба Итно Волја дури и за во секојдневни околности доколку нели сака да ги преорентира скопјани од аута на автобуси! не дека јас сум хипохонрик и баш многу не ме тревожи прашина или прљавштини но самата помисла дека никој не им се замара на вентилациони канали во ЈСП, евентуално со сунгер од прашина да ги бришат, ќе речам озбилно ме загрижува што воопшто се качувам во автобус! чинам им треба посебно опремена Хигиенска Служба за ова при ЈСП (a не некоја надворешна фирма) која не само со увц-неонки секоја вечер што би ги зрачела автобуси ем со кирби бар еднаш неделно што би поминувала наслоњачи ако ги мрзи секојдневно туку исто и ќе ги парфемизира еркондишните покрај нивно антибактериолошко прочистување, мислам кога веќе наплаќаат карти та бар ова да им е на ниво та да рече Чоек евала автобус не ет зијанела во вакви времиња!

Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2020 во 07:00

колку е опасен вирусов незнам, немојте да се опуштате та да речете утре Петре ви е крив што не го сработил она на Коце што можел и морал кога веќе прифатил Грујо да му дојси флота двоспратни автобуси! она што можете да го сторите е да носите маска и ракавици кога користите јавен превоз воопшто кога излегувате од дома бидејќи и обичниот грип може да дотера до пневмонија а бидејќи живеете повеќето во загадени градови та ризик од вирусот да прејде во инфекција на дишните патишта е поголем, бреј така пак удбалитичари ќе мора да ве донатоварат со рфид антени по лични карти кои чинам веќе треба и да ги има, но изгледа штеделе при набавка на опрема нели предност имаат домашни животни :) пак ќе кажам имуно-пристапот со вакцинирање може не е толку страшен доколку вакцините се од локален лабос наместо глобалистички НО зошто државата не издвојува екстра субвенции за истражувања опрема и производство на вакцини во од како се појавуваат нови зарази тоа не ми е јасно, требало прво за автопатишта да се фрла каменот, чунки така оние микробиолозите од лабосот во МАНУ полесно ќе одат на симпозиуми во Охрид!?

инаку да не си им во кожа на вуханци, вие сте падавичареле, а што да кажат тие, капак пак кога екс-кинески експат ќе ги доистаба сигурно им се превртува плуќа и без да се разболеле [1] ако видеово од фуснотава е репер колку муабетов е заташкан тогаш маф им е на сите работа, хм дали, мое лично мислење е дека ваквиот пристап на кинезите е за да се осигураат дека економијата која веќе им е во рецесија дополнително да не им чкордепсуе заради паника на пазарите, велат за сарс-от пример дури после пола година го информирале сзо па по таа логика овој пат и немало што многу да кријат сепак реагираат ко за едноумиие-систем експресно и дрско што сигурно на запад со поздрав го пречекуваат бидејќи им е супер блупринт за да во дадени околности пример крах на своја економија спинуваат слична предострожност врз база на фиар-оф-аир-вирус, но кој ќе види од тоа аир, разбира се елитите!

да го дорелативизирам муабетов та ќе речам плашете се од болести кои долго трајат а не од грипои од кои брзо би скинале конци! дефинитивно утешно доколку се знае дека во моментов низ свет хара срнечката CWD зараза која е всушност мед-кау синдромот но кај диви животни [1][1] која пак ако бидне вепонајзд е тоа ќе биде озбилен проблем [2] особено што на разни начини може да стигне до популација [3][3] претпоставувам настинат Чоек истата уште послено може да ја шири, но прв ризик за сега е контакт со диви животни и конзумација на нивно месо, ех муабетов идеал за вегетеријански вајб, сепак да предупредам во вакви околности бидејќи лек нема ни од блиску на повидок та Паметно е Со Време Да Си Се Воцрковите за ако не К*ртулите бар да не се мачите надевајќи се на Божја Милост ... навистина самата помисла дека е возможно да збрчи ваква еугеничарсо-депопулирачка епидемија е склет колку и смешно да изгледа кога некој пробува соодветно да припаѓа во параноја ко Чоеко од следното видео [4] бреј го сторил Трамп глобалиста каде тоа со таков памет, но што мора он да знае кој што си крчка менгеловсо-хителерски во еа-клубот, веројатно и да се свесни патриотите за вакви сценарија прилично би било тешко да ги запрат доколку еа-детерминистите се одлучат да го стркалаат ордо-аб-чао сценариото! всушност дали свесни за ваквите ризици та со време да си осигуруваат терен како да си одржат во живот територија, со ко во вухан но-ван-ин-ор-ат само во случајот со сАд на државно ниво!? конспиративни недоумици мал милион но едно е познато дека воените лабоси по светов имаат Биохемиско Нуклеарно и Старворс оружје на претек, а кога ван-офд-џенералс вил гоу литл фази ин д хед енд рилиси сом оф дем е само прашање на време! битно единствени на кои тоа им одговара се месоните виа еугеничарите виа евроатланските-детерминисти, жално но сега вие им се ставивте како пиони и заморчиња на располагање виа незаконското отанизирање, на чија душа само незнам ќе одат евентуални склет спунтови од сето тоа!?
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2020 во 17:00

неколку воочливи лапсуси горе 1. она на Коце што Коце морал (ниту едниот ниту другиот за јсп хигиена мислат) 2.рилиси треба да е рилис 3.ноу-ван-ин-ор-АУТ

да не е без ич, во однос аберите околу корона вирусот а испровоциран од едно интересно видео во кое едикојси доктор вли лек немало [1] ајт велам да срочам од погорните думи некаков одговор за под видео та може ко гледано некому и ќе му се најде од корист, арно ама ме затрупаа со други коментари изгледа та испари, земав сетне на денешни видеа по извикани њуз.агенции на тјуб расфрлив истиот коментар та можеби Конечно Ќе Почне Некој Да ГО Информира Народ Дека Чаре е Алкализиран Организам, прашајте кој било Микробиолог дали вирусите може да виријат во алкана средина! та кого го засега некако постојната параноја која дрма по светов апропо постојниот корона вирус нека си олабаи стравоите преку Алкална Исхрана впрочем не чекајте бидејќи не е тоа процес плукни залепи та преку ноќ ако се накркате овошје зеленчук сте си откиселиле организам, брзо се постигнуват ефекти со турбо лимон и лук во исхрана но се’ што е многу може да предизвика дисбаланс во организмот па така и лимонот (незнам за лукот) но доколку немате потурбо циркулација значи возите точак или орбитрек сето ова ќе се влечка уште подолго како алкализирачки процес на организмот! по наши канали не го закачив вака срочен аберов та кому му треба еве нека си читне тука ...
Цитирај Cure >>> Alkalize Ur Body Above All Fresh Veggies and Fruits also quit smoking and run away form the city smog ... sure have in mind >>> 1. Marijuana could Help to Ur Endocrine System ... 2. Garlic would stimulate Interferon Levels ... 3. in worst case scenario Large Dosage of Vit.C (25 grams per dose) could bring alkaline environment in which viruses cant trive!

1. https://greathemp.net/endocannabinoid-system-guide/
2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17523869
3. https://www.youtube.com/watch?v=Au-mp6RZjCQ

Dont Panic >>> Inform Urself coz There Is Always Way Out U Just Need To Focus first of all on Salvation of Ur Soul ... Spread This Word ...



мислам никому ништо ако вирусов чкордепса, но што ако збрчи, чекале сите на вакцини, О Абдали!!! мислам кој е мрзлив за Алкален Начин на Живот друго и не му останува него да се надева на вакцина, иако вакцина бидејќи ја нема па чорба! можеби и немаше коментаров да го расфрлам по тјуб да не беше она инфото дека Русија запечатила граници т.е. тоа би било параф за истиот дека е неопходен та споделувајте го и вие ко таков кој како може знае или сака бар до Ближните онака на Кафе Муабет предупредувајќи ги дека кофето на ангро го закиселуе организам, а подобна алкана замена ет Чај, уште поубав ако е микс од некој прочуен Фитотерапевт [1] а не секој тјубер ќе ве описмени та внимавајте држете се до научно-ориентирани претежно [2] Аирлија Алкализирачка Акција ...

чудно америте официјално велат експериментите го потврдуваат ваквиот абер ама внивајте да не ви скубне фармација [1] бреј fda-индустри-рулз таму изгледа по секоја цена! донекаде точно дека не треба нагли шифтои туку натенане прилагодување на телото кон нови навики бидејќи секој шок е проблем а не секој организам може да претпри нагли промени, та натенане додека шифтате кон алкалин-лајстаил по малку давајте му она што сте го навикнале досега, малку чоколадо бел шеќер или алкохол кафе газирано не е штетно вака, сепак во извондредни околности извондредни мерки па дури и супер екстра вит.ц внес виа Липосферик [1][1][1] т.е. ко што вели во третиот цитиран линк дека заминатиот и потоа си терал пола година со по 5 грама вит.ц вака дневно откако излегол од сарс-индуцирани колапс и кома, мислам кому колку му сече но едно е јасно дека ако вакви абери станат меинстрим работа фармацијата на ангро ќе трпи загуби а дипстејтовци на ангро ризик за евентуални депопулирачки агенди!

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=21202&KW=утрински+напиток&PID=3151883#3151883 [1][2]



не дека јас сум нешто особено учен на оваа тема, но имјаќи лично искуство со H1N1 минатиот пат дефакто можам да кажам Алкализација Рулз!!! не ми е јасно само како Луѓе можат да кркаат сода-бикарбона бидејќи таа брзо алкализирала, хм можеби но корне успат бидејќи е абразив [1] и ајт ќе разберам така пестициди да се ресетираат та пред јадење овошјето и зеленчукот да отседне во вода со сода бикарбона како би можела и кората да се јаде пример бидејќи во Кората на Лимот има пектини во изобилство [1][1][1] но да се срка сода тоа ми е тро терсене и неразбирливо, ето и јас по дифолт се’ од ваквите алаклајз абери не прифаќам здраво за готово! скептик ноу само претпазлив! во болдиранава фуснота ве носи линк за пост за пектините во офтопик нишката Индивидуален Квалитет на Живеење а бидејќи е затворен подфорумот освен ако немате 20+1 пост та еве го баерот цитиран тука ...
Originally posted by +Protagorist +Protagorist напиша:




eto limon preku pektini go biva i ко metal-detox za vo sekoja prilika, no povtorno kje potenciram umereno vo se' neli zlatnata sredina za koja dumal Risto e neophodna vo ovoj svet poln inaet, za dobro il losho retko i nekoj da tera okolu ishranata umereno no toa e kluchot sred polupismenosta, iako to tro poopismenetite [1] denes lesno mozat da zaminat kon transhumanizam [2] duri i vo dobar del shirum svetot i navistina se zaminati po kiborg zakrpi od multi vitamini i minerali vo forma na zetonchinja kako botiranjeto na botoite bi odelo shto polesno
no i premnogu ednolichna organska ishrana ne e na arno, osven kaj asketite, no tie vibriraat do drugi nutri izvori, ne deka i nie ne mozeme da doterame do tamu no choek teshko da se natera od televizor da skubne a ne pa da tera v priroda ili dotera do peshtera, iako v taa peshtera moze mu e izlezot od postojnava (pretezno iskarbonizirana)

vo princip najgolema opasnost od veshtachki sintetiziranite vitamini i minerali e shto tie vneseni ko poedinechni gi vrzuvaat ostanatite min. i vit. za sebe taka crpejki gi rezervite vo organizmot, na nekoj nachin se odnesuvaat ko fudbalski tim koj sam ne istrcuva na teren duri tuka se i fizioterapevti ko ostanati oligoelementi [1] najverojatno polupismenosta nasite predci ja resavale preku provereni pogovorki nalik: jadenjeto e pola zdravje + koj pee zlo ne misli, kombinacija od dvete ne doveduva do nashata ajurvedska domasna kujna porano bez zaprshki em umerena #31 a zaradi toa i im se belela nasmevkata, no verojatno zdravite zabi kaj makedoncite se dolzat na lukot i negoite fudbaleri sekogash spremni i za svetsko makar otupele vijugi na kilo odokolu, sepak denes ni se neophodni i drugi recepti www.healingteethnaturally.com/mineral-and-trace-element-rich-foods.html

plus imajte na um The more rich a fruit or vegetable is in minerals, the better it will taste ta ako ne zaradi zdravje bar od hedonizam svrtete na sveza hrana, a moze da gledate na nea metaforichno pa i bukvalno ko na skapocen granulat [1] ako vekje vi e sklet da se motivirate so pogovorki, ili najde nekoja mul-at/kinja koja kje vi pegla tabietot od vkusoi dodek da kurtulite od asfaltot i krenete planinski do-od peshterata




Изменето од Zelenikovo - 30.Јануари.2020 во 18:34
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2020 во 21:12

веројатно ова некој поупатен ќе го збуни како тоа велам 5 поста погоре: "можете и смеете да се имунизирате со осигурување здрава крв преку алкалнa raw исхрана [2][2]", та еве да елаборирам а поучно и во однос горниот пост и ништиње тешки метали виа пектините ... та да речеме здрава крв има оној кој има здраво тело т.е. сите процеси се токму а така еритоцитите и леукоцитите можат да си ја тераат својата работа беспрекорно, што би рекле народно едно е пожарникари да гасат на една локација силно него раштркани по сите страни по малку да сотруваат шумски пожар, така и крвните зрна ако имаат една напаст и ќе се справат со неа со лесно но ако се растргнувани од многу тогај далеку потешко! имајте на ум дека со алкална диета вие не ја регулирате киселоста на крвта туку во целина киселоста на организмот ако се знае дека во него некои делови се во повеќе или помалку алкална средина заради својата специфична намена, веројатно она што ви е најбитно за да можете да го регулирате правилното ниво на киселост во организмот се БУБРЕЗИТЕ бидејќи тие го чистат од склетот [1] та паметно е ако истите ви се оштетени да ги растоварите час поскоро од склет-драгстор-фастфуд-исхрана, но свртете на Живот во Село да ве видам а таму ем да терате арпаџик рурална исхрана, скопска вода била проблем, ноу, најголем проблем за бубрезите е загадена вода храна воздух конечно имајќи го во превид циклусот на труење, а она што најбрзо ги килави се тешки метали биле тие резултат на јадење конзервирана храна велат минимум треба бар 3 дена луфта меѓу конзерва за да не им дојде многу а неретко ќе ги сретнете и во секојдневните продукти велат оној најсклет кадмиумот го има и во протеинските-напитоци а после се чуделе билдери дали им ошле бубрези заради екстра внес на креатин или ето powder полн тешки метали па и кадмиум [2][2][2] и оп од последнава фуснота може да се бркаат дилеми колку рдф-отпад сред Скопје не ви го касапи здравје натенане!? чинам под тепих многу работи се бутаат ама многу и во бубрези ви завршуваат врти сучи потем цело здрвје партали бидејќи бубрезите не ви работат нормално! колку е доста, незнам, колку сето ова може да се ресетира еве би нагаѓал нека земат нека делат бесплатно бар на деца редовно големи количини пектини по градинки и училишта во исхраната и да речеме додека станат полнолетни и имаат можност од скотјево да скубнат та бар од спунт дотогаш да бидат подзаштитени [3] ето големо фајде од пектините но дали кората од лимотот кај нас е за јадење, воопшто дали некој инспекторат гарантира која каренца кај кој пестицидиран-плод е завршена, и воопшто дали некој Народ поучува во кои случаи како да се доослободи од неа пр. она аберот со сода бикарбона, дали воопшто тоа некој по ресторани и сендвичари и прех.индустрија го прави, хм кора од лимун и јаболка би скрал секој ден само ако се од мој овоштарник! но немора да значи, ако има некој доволно бистар сето ова да го впрегне системски некако подобно та зошто да не сркаме достапно-ценовно пектини и во град виа супермаркетлук!?
да не ме разберете некако како некој алкализирач, ќе речам под алкализација на организам јас подразбирам Ензиминизација > внес на неопходните аминокиселини и отпојќе! што најубо би го постигнале со Сирова (raw) Исхрана а најидеално од своја Бавча како истата би била Свежа за што повеќе Ензими да си внесувате!!! е сега секој ова не може да си го дозволи та алтернатива би била Сурутка!!! зошто, предноста кај Сурутката има и во подигањето на нивото на глутамин во организмот [1] а што е Глутатион, Пептид составен од три есенцијални аминокиселини [2][2] кој го помага Црниот Дроб воглавно [3] како дел од детоксификацискиот процес во телото [3] т.е. третиот по ред Антиоксиданс во борбата со слободните радикали [3] кој го имате и во бразилските ореи преку Селен-от [4][4] а од аберот во последнава фуснота би требало да сконтате најубо пијте си Сурутка Цвикот исто > Mind it, by draining the water, they remove the best, water soluble whey protein, leaving inferior casein protein) за да го зголемите нивото на Глутамин [5] вели во видеово склет понего како природно произведен од самиот ваш организам ет и енвироментал-полушн Но и алкохол во кој случај ако така си терате ко што велам во нишката Ин.Кв.Жи. на Билд ќе мора да си го внесете и низ ауспух ако треба ко вештачки синтетизиран [6][6][6] их каква поука во 1-ов 6-ти фус - немојте кафе да пиете туку испирајте си со него анус нели ако сте ноторици или во урбаната џунгла заглаени :) всушност главната насока за Хемија во средното па и основното Образование треба да тера токму вака био-хемиски да речам за да се стимулира Здрава Нација на која вируси ќе и се фатат само за хедонистички маркетинг, сепак сите немаат волја за Здрава Едукација па пожелно е да имаме бар една Државна Нутритивна Поликлиника во земјава каде пациентите би се испраќале да им срочат учени Нутриционисти дали хилинг-мени дали фтитотераписки-рецепт или пак ќе ги масираат пред да отидат под нож или пак пред да почнат да голтаат фармациски галиматијас, а потоа исто токму за регенерација или одржување во живот на организмот ова би им било на мнозина неопходно, за жал сега секој си се снаоѓа сам како знае и умее а капак така еве ко мене негде ќе се распише и оп тој да ти бил учен па уште и ќе земе да им шитка на Луѓе што му се сака освен може капак неретко заработувајќи така на нечија мака! абдалистан, ноу, кашализам и то онаков мижи асан да ти бајам а ти азното ои во меѓувреме остај си го на сметка кај мојта фрима-ќерка нели за ако подоцна ме тужиш со лесно да си повлечам од таму основица и ја пуштам во стечај! вистина до каде и до кога со ваков памет ќе си терате!?

е, за да не бидне постов супер дигресија во нишкава, ќе фрлам Поука токму за фармацискиот галиматијас кој не само FDA во сАд што го стандардизирале, туку истиот и кај нас на ангро дали корумпирани или нутритивно полуписмени доктори го туркаат, мислам не дека не треба да постои Фармакологија, но за секое едно гајле на прва да товарат Лекари народецов со апои тоа мислам е благоречено претеризам, а за Психијатрите пак имав фрлено и потерсене анамнеза во однос нивната пракса да истураат по сите страни антидепресанти и кому треба и не му треба [1] а кога на сето тоа ќе си допуштите да се улавите фреквенциски склет и со 3g или 4g а не пак 5g та сетне не да сте отворени за земни ами и вонземни вируси! битно на удбалитичари најлесно им е да ви протнуваат копи-пасте агенди со сини-евро-знаменца а вам што ви останува друго бидејќи никако не сте консолидирани Народно та да си лајте гракате и кокодакате по тоа гејкбук жабокречината! не им се лутете нив што се тие криви што се екс-ју рецидив на жими-мајка дипломатија и нишај-врата земај-плата бирократија!? ако не можете да им помогнете бар не им одмагајте кревајќи им живец дека тие биле за се’ криви, замислете па да ги нема и нив :) има да ве зрачат ко во инкубатор за радиоактивни печурки! интересен абер во следното видео [1] за 4G-то и судски спор во Италија ...

еве и Тро Христијанско-антифармаколошки агитпроп спин [1]

а ќе кажам и следново видео треба да е,
чунки ќе се подосвестите од фарма-бунилото
та бар малку од малку глава да кренете!





Изменето од Zelenikovo - 01.Февруари.2020 во 00:16
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2020 во 08:35

чукш, не си ставајте на срце дека фармацијата е топтан за на паркинг, Омбре не е Еким бар не суште, а што посекако ќе ви треба и да ви потенцирам бидејќи се испостави вирусов или етнички мутирал или таа етничка варијабила не со овој коронавирус не е случај [1] та посекако ќе ви требаа и Лекари и Лекарства, впрочем и сами си знаете дека кон Здрав Лафстил Прехрамбено и да сакате брзо нема да вртите, сепака убо би било со Нутриционист да се посоветувате што можете итно во исхраната да промените за да бар малку од малку гард подигнете во однос на вирусите од каква и природа да се! зарем мене ќе ми верувате вака пто од ракав сам думам, ајт да имаше бар некаква дебата во која учество ќе земеа и Доктори освен ко мене приучени та да речете евала неговово е последно, дури и самиот кога би налетал на вакви абери а немајќи време да ги проверам не би ги зел здраво за готово, а камо да имавте волја да ги проверувате чешлате и тимарите за да утре за она што ќе го превземете нема друг за виновен да наоѓате, не дека сакам да се амнестирам од се’ што е во нишкава наведено, напротив потенцирам дека само доколку сте свесни и фокусирани сите овде истурени абери можат да ви бидат некако од корист, Свест дека има премногу варијабили посреди сите појави та да не бидете исклучиви и Фокус кон она што е суштно во вашиот Живот а тоа е според мене Премин кон Повисоко Небо ...

ако вака сте наштимани нема воопшто да ве чудат абери како следните да низ Мелодија ништите и вируси, само ај да ве видам погодете ја фреквенцијата дремејќи пред телевизор, а можете но онака додека Поете в Црква [1] тоа да го чините со Свест дека Господ е Алфа и Омега над се’ и сите што кога и ако го разберете ниту вируси ќе ве плашат ниту пак запираат а уште помалку да ве сеќираат, тоа не значи дека во таков случај треба да ја искушувате Милоста Божја па како факири потоа да се фрлате во оган за да си ја проверите волјата за Спасение на Душа, баш обратното тогаш би требало да стрепите да не си трошите времето изигрувајќи пример вака кловн ко мене, единствена разлика е што мене за рака ме повлекле од спунт удбашана па еве сега штом сум влегол во филм нив и нивните мецени да ги демистифицирам оди запри се, дури сега си се возам на тој антиконспи вајб гледајќи и чудејќи се колку била замината работава сонив на многу нивоа како нусефект од повеќевековната месонска инерција, но кај и да е ќе баталам ваквиве филмои би рекол, бидејќи логично свесен за тоа Пголем Ефект за Помагање би имал низ Молитва него вака да бладам сам со себе во недоглед, ајт може и некому ќе му биде од корист сето ова како Душеполезна Поука дека не треба да се замара со светов кој тргнаал кон неповрат, да не очекува дека ако се тревожи нешто на поарно така ќе промени, освен ако не почне да вибрира Ологосено за низ Славословија и себе и сите останати па и се’ останато да очистува со Божја Помош ...

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=3134&KW=фреквенции&PID=235673#235673

што мислите вака колку загуба би имале биг-фармерите!?

[1] https://www.hepatitiscentral.com/news/new_technology/ [1]

[1] https://de.wordssidekick.com/new-way-to-kill-viruses-shake-them-to-death-2450

Modeling low frequency vibrational modes of large biomolecules



Ото го подзаќутеле но за овој и во Билд спомнат изгледа се мачат
велат и за канцерогените клетки здрмале
патем не е лошо да се информирате и зошто им дреме на fda

https://www.thisamericanlife.org/450/so-crazy-it-just-might-work

http://novobiotronics.com/Cancer1.html


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,531 секунди.