IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Бугарски пасош ДА/НЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бугарски пасош ДА/НЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2015 во 00:21
А ти го помина тој за возачка
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2015 во 00:30
Drugi pominaa za mene ...jas edvam osmo oddelenie zavrsiv ...srekja tate ja poznavase direktorkata , pa me pominuvaa
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2015 во 01:05
Лаки дај кажи постапка и сериозно, колку чини сега..
Порано не беше многу скап..
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2015 во 23:05
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Лаки дај кажи постапка и сериозно, колку чини сега..
Порано не беше многу скап..

Ke ti pisam broj za kontakt u inbox..i ke se dogovoimeнамигнување
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2015 во 10:21
Се истрчавте со бугарските ако ви е...Сега у мода е дипломатски.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2015 во 00:49
Одговорот на темава е многу едноставен.

Бугарски пасош НЕ!
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2015 во 11:13
Originally posted by fiks fiks напиша:

Одговорот на темава е многу едноставен.

Бугарски пасош НЕ!разбрахме бе

нема потреба да викаш

тераj си кроткоjас па си имам

мене не ми е проблем

old d4b3
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2015 во 17:51
Џабе ти е,не си во конК*ренција ако немаш и македонски.
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2015 во 23:00
DA . Samo sto jas ne sum go koristel bidejki kade I da zatreba pokazuvam licna karta .
Vadete si so vreme oti kakvo vreme ide ke vi bide kasno.
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Зорана Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Февруари.2017
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Зорана Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2017 во 15:16
СИТЕ ШТО ИМАТЕ ТЕРМИНИ ВО АМБАСАДА ЗА ИНТЕРВЈУ И ПРОИСХОД ЈАВЕТЕ СЕ НА 070-509-239 (АЛЕКСАНДАР),ЗА ДА ВИ ГИ СПРЕМАТ АПЛИКАЦИИТЕ,УБЕДЛИВО НАЈКОРЕКТНИ И ДОКОЛКУ ВИ СЕ ПОТРЕБНИ БИЛО КАКВИ ИНФОРМАЦИИ ВО ВРСКА СО БУГАРСКО ДРЖАЈВАНСТВО МОЖАТ ДА ВИ ПОМОГНАТ. ОВА ВИ ГО КАЖУВАМ ОД ЛИЧНО ИСКУСТВО.
Кон врв
VasilT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Декември.2017
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VasilT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2017 во 20:17
PRIRACNIK ZA PREZIVUVANE VO BRITANIJA I EU

Od kako ke si go izvadite pasosot bidete mnogu vnimatelni kade ke se selite. Preporacuvam da izberete nekoja drzava kade ima znacitelno prisustvo na pravoslavni Yugosloveni. Germanija ili Avstrija da vi bidat vo prv plan. Ako nemate bliski rodnini, a ste sami, na pocetok gledajte da ste sto poblisku do lokalnoto srpsko naselenie, bilo za vrabotuvane ili prestoj. Vnimavajte kade spiete, najbezbedno e da dopatuvate so nekoj sto go poznavate od Makedonija. Istoto vazi i za studii. Duri i ako ste primeni na fakultet nemojte da se olabavuvate i prezemete gi istite merki na pretpazlivost. Ako nemate so kogo podobro da najdete drugo resenie za emigracija koe ke vklucuva poveke dusi. Pamtete od kade poteknuvate i nemojte da se voobrazuvate deka poradi BG pasos ste EU gragani.
Velika Britanija da ja izbeguvate vo sekoj pogled. Tuka vladee vistinska frenzija na tajnite agenturi i po se izgleda deka NATO veke ja zapecatilo sudbinata na Makedonija. Vie i da se deklarirate kako bugari, vasata vera e od Makedonskata Pravoslavna Crkva koja zaedno so ostanatite Institucii od Makedonija e osudena na nebitnost. Izbegnuvajte sekakvo druzene so stranci ili makedonci so koi za prv pat se zapoznavate vo ovie drzavi. Mnogumina od niv se otugeni od svoite balkanski identiteti i pripagaat na drugi nepravoslavni crkvi. Tie se protestanti i se mnogu opasni.
Po se izgleda deka ovde se sproveduva sistemacko cistene na sekakvi ostatoci na makedonskiot kulturen identitet. Ako vidite devojka sto lici deka e od Makedonija, po moznost tie cesto nosat zelena obleka, veke nekoj vi vlegol vo traga i ste vo golema opasnost. Vednas priberete se i so prviot let pravo doma ili na gosti kaj poznati ili rodnini sto ziveat vo stranstvo. Vo sprtivno mnogu e verojatno deka na eden ili drug nacin ke bidete sovladani i sistematski prevospitani. Od maskite onie koi se tvrdokorni vo svoite ubeduvana, poradi nivniot veke otpisan kulturen identitet, ke bidat osakateni. Edinstvenoto nesto sto ke ostane od nivnata egzistencija ke bide zivotinskata potreba za ishrana. Toa ke vi bide obezbedeo od ovdesni neguvatelki. Toa se nenormalni luge koi so svoite familii rabotat za ovdesnite vladi. Na niv drzavata im pridava potpolna mok vo raspolaganeto so vasite zivoti.
Makedonskite devojcina gi dresiraat ponaku. Tie poradi svojata ubavina se barani kako e*acici na tukasnive Intelligence Services. Potoa, poradi ugledot sto tie go imaat pomegu svoite pomladite kolegi, ovie zenski se nasledeni od niv i eventualno, posle mnogu seks so neubavi, grdi i stari Anglicani, tie se stabiliziraat vo vrska so nekoj od pomladive sto ne e pozelen pomegu Anglicankive. Na ovoj stepen tie nemaat nikakva vrska so Makedonija.
Znam deka vi e denes mnogu tesko vo Makedonija i deka smetate deka imate covekovo univerzalno pravo za slobodno ekonomsko i akademisko dvizene. Bidejki ova ubeduvane na makedonija i e uvezeno od Zapadot site na pocetok se spremni da se setaat i da rabotat po zapadna evropa i Anglija kako da se Italiano. Megutoa morate da razberete deka nekoi drzavi kako Britanija ne se civilni vo aspektot na sproveduvaneto na nivnata bezbednost. Na nivo na tajnite sluzbi tuka ima otvoren front protiv Ruski Kremlj, pravoslavnata civilizacija sto rekla “f**k OFF” na NATO (Srbija I Makedonija) i nekoi drugi kulturi. Anglija ne e Makedonija ili Bugarija, balkanski drzavi koi imaat suvereni bezbednosni interesi samo na svojata teritorija ili vo sosedni zemji vo koi zivee nivnoto malcinstvo. Makedonija ne e Rusija pa nekoj da ni se plasi. Nekoi zapadni drzavi se imperijalisticki sili koi imaat bzbednosni sluzbi od necivilen karakter, operativni von nivnite domasni policiski juristikcii i so interes da penetriraat vo slucuvanata na drugi drzavi. Sluzbite na drzavi kako Brtanija dejstvuvaat cisto na baza na geostrateskite interesi na NATO koi se vo ostar sudir so nacionalnite interesi na Makedonija. Makedonija e zemja koja so svojata politika na zacuvuvane na kulturniot identitet pravi prkos na sireneto na ovie politicki i bezbednosni vlijanija vo regionot i zatoa ovdesnive sluzbi se spremni na surov nacin da dejstvuvaat kon graganite na taa zemja so cel da sozdadat armija koja ke se bori za nivnite interesi. Koga tukasnive agenti ke se resat da sovladaat toa ne go pravat so zvono na vrata i priveduvane vo stanica so pomos na tajni policiski sluzbi, kako od vremeto na SSSR i Yugoslavia. Iako sme vo 21 vek rabotite vo pogled na tajnite operativci na podracjata na NATO, kako naprimer vo Britanija, se po varvarski i od tie od vremeto na komunistickiot blok. Vie pred niv nemate nikakvo dostoinstvo i ke bidete zdrobeni dokolku imaat prostor da ve fatat a da ne ve iskoristat za operativni celi. Ako ve pridobijat, najverojatno ke se vratite da ziveete vo Makedonija i da protestirate za Sarena Revolucija ili da stanete ‘sorosoid’. Ke zborete kako na Makedonija i se potrebni EU, NATO i sireneto na demokratijata, a ke kutite kako na najnedemokratski nacin, tajnite sluzbi na NATO ili Britanija ve pridobile vo ostvaruvaneto na svoite geostrateski interesi na zgasnuvane na pravoslavnata civilizacija. Ako ste dovolno vreme tuka a ne ste potpadnale na nivnata mok, togas ke svatite zosto vo Makedonija ima probemi so Albancite. Tie problemi se direktno dirigirani od ovie zemji kade makedoncite se zigosani kako evrei vo vremeto na Tretion Rajh.
Na zapad najbezbedno e da se emigrira so bracen sopatnik. Gledajte najdete nekoj/a od Makedonija ako treba vencajte se i od cisto bezbednosen interes. Emigrirajte vo spomenatite drzavi, Germanija ili Avstrija. Bidete lojalni, pomagajte si i nikako avanturi. Vo sekoj drug aspect, Zapadna evropa ne samo sto e poteska od Makedonija, taa ednostavno e nevozmozna za Makedonija.
Ako nesto stane, nemojte vednas vo policija, oti ke ve napravat lud. Obidetese preku Megunarodni organizacii ili mediumi da ja alarmirate javnosta za vasite prava. Vaka ne samo sto ke dobiete eksponiranost tuku i ke pomognete na drugi makedonci da se zastitat od ludoriite na tukasnite ne civilni agenturi.
Pozdrav od NATO.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2018 во 22:56
Северот многу работи ќе смени.
Прво би пробал најверојатно спрски,
па црногорски.Трет би го ставил
бугарскиот па албанскиот како последна опција.
Иако таа па и најлесна ми се гледа.
Идам по невеста од Пустец и за 500 евра ете ти пасош
и државјанство!
А ако не се и дефтосам од тука,слободно северњаци
мавнете поголем данок на странски државјани,оти
автентични посекако ќе немате.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.