IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Бугарски пасош ДА/НЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бугарски пасош ДА/НЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака Обратен редослед
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2015 во 00:08
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Jas za dve godini go zemav .....koj saka moze da mu sredam ....да


Ааа....психо тест...

има и тоа.....ништо тогаш.....нема шанси да го поминамплазење
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2015 во 00:07
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Jas za dve godini go zemav .....koj saka moze da mu sredam ....да


Ааа....психо тест...
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2015 во 00:05
Jas za dve godini go zemav .....koj saka moze da mu sredam ....да
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2015 во 23:56
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Koj ne zemal , ODMA da pojde i da podnese dokumenti ...да

колку време го чекашеизненадување
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2015 во 23:55
Да ти кажам јас многу убаво на почетокот пишав...
Арно ама ми пукна филмот и се распрашав,
па сега и не е така едноставно...
Ми било пишано патриот да си останам.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2015 во 23:54
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Koj ne zemal , ODMA da pojde i da podnese dokumenti ...да


Колку пари да си понесам
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2015 во 23:53
Koj ne zemal , ODMA da pojde i da podnese dokumenti ...да
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2015 во 14:16
Големо да, штета што не поднесов порано
досега ќе го имав и ќе бевме заминати.
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2015 во 16:57
Еден пола Србин - пола Македонец, ама со бугарски пасош...
друг Македонец , ама со бугарски пасош...
трет Србин со македонски пасош...
зборуваат за купување коли од Бугарија...
шеми и шеми...

а ние...
тројца Македонци...
седиме и слушаме...
му викам на едниот, а бе што е работава...

ништо вика он...
они првават бизнис...
ние...
бленеме ко телиња...

у право е...
ама јбг...
не се осеќам како теле...
постар сум...Изменето од којсумјас - 19.Март.2015 во 16:57
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2015 во 02:29
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

дека повеќе вреди - ДА (чисто бидејќи македонскиот пасош е безвреден)
дека ги остварува соништата - НЕ
Абе колега, ниеден не ги остварува соништата, не е магично стапчесмеење

Ако немаш во глава и американскиот и канадскиот пасош ти се џабе.
епа само што ми ја потврди поентата... кај нас сите мислат дека пасош е магично стапче
ако не можеш да средиш други работи за целта која си ја поставил, тогаш и десет пасоши да имаш, џабе ти се... зошто толку многу луѓе се нафрлија на пасошиве, не ми е јасно

кај нас сите вак гледаат на пасошот, ја барем мислев дека заврши тоа време на заблуди

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2015 во 02:20
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

дека повеќе вреди - ДА (чисто бидејќи македонскиот пасош е безвреден)
дека ги остварува соништата - НЕ
Абе колега, ниеден не ги остварува соништата, не е магично стапчесмеење

Ако немаш во глава и американскиот и канадскиот пасош ти се џабе.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2015 во 02:06
дека повеќе вреди - ДА (чисто бидејќи македонскиот пасош е безвреден)
дека ги остварува соништата - НЕ
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2015 во 01:01
Originally posted by tyga tyga напиша:

е колку може да ви овозможи тој бугарски пасош? немојте да се продадете за пара

Може да ти овозможи се што Македонискиот не може.
Дипломатски одговор...
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2015 во 15:30
Originally posted by tyga tyga напиша:

е колку може да ви овозможи тој бугарски пасош? немојте да се продадете за пара

Ne samo Bugarskiot , tuku i sekoj drug pasos moze da vi ovozmozi povekje odkolku Makedonskiot
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,230 секунди.