IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Мајтап куде БАТКА ЃОРЃИЈУ...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мајтап куде БАТКА ЃОРЃИЈУ...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 24>
Автор
Порака
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2011 во 13:51
Ја наврати само да га поздраву Брза с'с едну песму.голема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2011 во 20:20
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2011 во 01:38
Dobra finta....Kupis 4 prasinja i gi napises broevi na njima 1,2,3 i 5...Pustis gi u Vero i gi facas seir na obezbedjenje kako pokusuev da ga najdev broj 4...


плазењегазење%20од%20смеење
газење%20од%20смеење
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2011 во 01:42
 Kakvo vreme dojde...Porano od komsie se kradesva cresnje , a sg wireles...тага
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2011 во 19:12


Направиле Јапонците робот во се' ист како човек и викнале Јапонка, Французинка и Кумановка да го испробаат.
Прва влегла Јапонката, останала внатре еден час и излегла мошне задоволна.
По неа влегла Французинката, останала три часа и излегла воодушевена.
На крајот влегла Кумановката и ја нема да излезе цел ден. Приквечерина одеднаш се отворила вратата, истрчал роботот и побегнал, а по него излегла Кумановката викајќи:
"Р'ѓо една, имаш батерии за бегање, а немаш за е**ње!"
изненадување


Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2011 во 09:13
Бија си некад некој много ружан принц, бија толко грозан што Пепелашка дома си отишла јоште у 10:30!

***

Удовац се оправдуе пред судију:
- Ја уопште не претпостављаше дека жена ми се дави. Она викаше силно исто како што и обично вика по дома!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2011 во 08:14

Куманово 2014

Тражи се да си у нешто најдобар. Најпијаница, најклошар, најмафијаш, не е битно, важно е сви да те знаев. Први смо у свет по тој што дизамо споменици на живи људи. Наша теорија е: „Да оддадемо почит док су живи људи, зашто после смрт нема да се радуев“. Немамо шмизлу, ама имамо „авганистанке“, кои стоив пред Наму, зашто тој им е најелитно место како за њин укус.

Куманово%202014

Куманово, август 2014. Пола Куманово е по одмори, а ја на градску плажу. Кеј преработен и доработен, кафиќи, лежаљке, коктели, диџеи, исто како на филм. Коначно можу истовремено да се сунчам, да сам у Куманово, а да не е солариум. Док пију ладно пивце од Кумановску пивару, пробују на кратко да гу напишу најнову репортажу за New York Times на тему Куманово 2014. Више никој не прашуе за Скопје 2014, потпуно е у сенку на мој град. Дојде и мое, наше време. Европа се чуди како изгледа ов`ј град што за кратко време се претвори од едно мизерно гратче, у град сас светски изгледа. А скопјани пуцав од муку.

Куманово, за разлику од Скопје не га смени само надворешан изглед, него и начин на живот, стандард. Очекуе се и да се самопрогласимо за републику ако не биднемо главан град на Македонију како што и заслужуемо.

Комплетно е сменет изглед на град. Улице су направени, сообраќај добро регулиран, паркинзи колко сакаш, а на њима само најнови модели на авта. Фабрике работив како никад до с`га, странски инвестицие стизав од сви стране, паркови и зеленило около нас, а големи трговски и спа центри реалност на кумановци.

За споменици ич да не збору. Далеко смо поинтересни од Скопје. Критериум за тој кога ќе га овековечимо исто такој е прича за себе. Тражи се само да си у нешто најдобар, и не мора да си борац. Најпијаница, најклошар, најмафијаш, не е битно, важно е сви да те знаев. Први смо у свет по тој што дизамо споменици на живи људи. Наша теорија е: „Да оддадемо почит док су живи људи, зашто после смрт нема да се радуев„. На плоштад су наредени најинтересни споменици. Најголем проблем се јави к`д требаше да се одлучи дали на средину да има лав, ружа или орал. После месеци на састанчење и преговори, кои углавно се водесва у кафане и околни рибници, најде се компромисно и најкреативно решение у дух на соживот. На средину на плоштад да стои лав, на главу носи орла, а орал у кљун држи жуту ружу. И сви бесва среќни и задовољни. Низ цел плоштад су статуе од Кумановски тамбураши, Нино најголем сас прст покажуе накуде Баба Цану, за да ни пое у живо. С`га и Батко Ѓорѓија може убаво да си пие, има си музика. Е, ми немамо шмизлу. Наместо њума имамо „авганистанке“, кои стоив пред Наму, зашто тој им е најелитно место како за њин укус. К`д сам веќ куде Наму да не забраву и на нову Нама дискотеку, доле куде бивши Тинекс. Цела Македонија за викенд е у Куманово. Најпознати диџеи гостуев, журке свак д`н, за свакакав укус, просто да не знаеш куде да идеш.

Промене има и у други делови на град. Полиција, Суд, Општина, Пошта су срушени до темељ. Нов изглед е много поразличан од онија на Скопје. На нас не ни е интересан антички стил, куде нас доминирав ориенатални мотиви, за да се уклопив у улицу што води накуде болницу, а и по Рамкован договор си е. За вработени у локални и државни институције неќу да збору. Сви су насмеани, љубезни, запослени искључиво врз основу на висок просек и богато СВ. Запослување сас партиски књишке су успомена на едно друго време.

Улица куде „Ѕ`тче„ с`га е шеталиште. Кафиќи, бутици од најпознати марке, а доле куде саат на раскрсницу споменик и тој на Тању. А Тању сви гу знаете, што ќе стављамо споменик од некога што чисти ципеле, к`д тај професија више не ни постои, нема да знаемо да објаснимо на наши деца што значи. Овакој Тањче заслужено улаза у историју, поради своју упорну работу и долгогодишан стаж.

На плоштад куде Културан, па има огромна Фонтана, и некоја музика не престануе. Упорно свири, уши ќе ми пукнев, не можу да се освесту куде сам. Колко е саат? Лелееее, аларм, по кој пут ѕвони! Па сам се успала, с`га треба и такси да плаќам, а поскупнато е. Да појду сас авто не можу, нема шансе да најду место за паркирање. Дали ов`ј д`н ќе гу пуштив плату...подобро е да се врату у кревет и да спију, затој што мене ми се дешава спротивно од тој што им се дешава на заљубени. С`н ми е много поубав од реалност.

Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2011 во 15:48
                   KUMANOVSKA KOALA....плазење
 
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2011 во 00:42


газење%20од%20смеењеКон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 07:12
 

КУМАНОВКА СЕ ОДАДЕ!!


Ете деси се и тој. Одаде се! Још ми е чудно, не ми се веруе, ама имам период од наредни 40, 50 године да се навикну.
И дали осеќам разлику некоју? Што знам?
Па ако се земе у обзир брак е компромис нели?
Од увек, још како мали имамо замислено како треба да изгледа наш будуќи муж и горе доле имамо некои идеје за карактерни особине кои би требало да ги поседуе.
Е па ќе кажу дека тој не се планира и дека не се знае живот куде и како ќе те однесе .
Еве на пример: ми смо различни карактерно, различну музику слушамо, различан жарн на филм гледамо, све различно ама ипак добро функционирамо, Понекад се чуду како смо уопште заедно толко време?
А све почна на заебанцију, за после да се уозбиљи работа и на крај ступимо у брак.
Такој да пазите како се заебавате (шалу се).
Битно е дека треба да смо среќни испунети , задовољни и искрени а ја сам тој мометално.

Ај с'г за с'г кратко, ќе ме оставите да одмору малко, а после ќе пишуемо за љубав на прв поглед помеѓу свекрву и снашку, свадбу и ред други работе.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2011 во 21:46
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2011 во 07:39
Зет на ручак
 
Кумановски зетови се поштуев много, поштено да зборимо. Не е шала ќерку гу е земаја да гу чува ееееј. К'д ќе дојде на гости, печење, ручкови, салате, мезиња, пиење, па кревет се спрема да одмори од ручак- абе све како што си е ред.
Ама овј зет млад па првпут му е да иде куде бабу на ручак. Седнале, на астал замезиле што замезиле и почнале га муабет:
Зете ти пиеш ли ракију, вино, пиво да дам?!!
Не, не божеее никако, не!
Ќе запалиш ли по едно цигаре пред ручак?
Не не, цигаре не пушу- 3 д'на лофтирам ако некој ми пуши дома!
Мене ќерка ми кажа дека си так'в скоро савршен. Па зете кажи имаш ли некој у ману ти?
Имам, малко подл'жују, али у споредбу с'с ќерку Ви тој е ништо!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2011 во 06:36
Запослија се батко Ѓорѓија у фирму што се бави с’с градење на путеви и му дале белу фарбу да ставља бели линије по средину на пут.
По три д’на вика га шеф и му вика:
- Па, добро бре Ѓорѓијо што е с’с тебе, колко гледам прв д’н си офарбаја два километра, друг д’н све на све 50 метара, па си викам, добро ајде, ни тој не е лошо, ама д’нска си офарбајка само 3 метра?!
А Ѓорѓија му одговара:
- Ама канта е све подалеко и подалеко.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2011 во 18:12
Како се вика на кумановски Алиса во земјата на чудата?
- Стојанка у Веро

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 24>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,142 секунди.