IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Мајтап куде БАТКА ЃОРЃИЈУ...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мајтап куде БАТКА ЃОРЃИЈУ...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 21222324>
Автор
Порака
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2013 во 22:43
Не знам зашто се жене толко радуев кд ќе ги запроси некој мушкарац? Како да ги водив директно на Бахами а не право пред судопер...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2013 во 14:52

Бабо дај ми одма 100 денари!
Немам, од куде ми?
Дај или ќе кажу на деду дека на ФБ статус ти стои удовица!

газење од смеење
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2013 во 10:21

Келнер, донеси ми друго едење!
- Зашто, што му фали на овој?
- Слика га пред 10 минута и га стави на Фејсбук и још немам ни едн лајк !!!
смеење
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2013 во 06:59
Плавуша по име ЈОВАНА отишла негде на свадбу.
Наум Петревски гу пeе песму "ЛИЧНА ЈОВАНО" И ОВАЈ ИДЕ ДО ЊЕГА ДАВА МУ ГУ ЛИЧНУ КАРТУ И МУ ВИКА:
-ИМАМ 18 ГОДИНЕ МОЖУ ДА ПИЈУ ! 

________________________________________________________ 

Оној к’д ставиш слику или статус и тетка ти ти’ коментира:
-Како сте сине,добри ли сте,твои дома што правив, поздрави ги пуно.... 
xaxaxaxxaxaxaxxaxaxxa
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2013 во 17:58
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2013 во 08:07

Живеле си 7 јариња с'с њину мајку и е'дн пут мајка пошла у продавницу и кажала ги на деца да не пуштав никога дома освен њума и дека шифра ке биде " цицај цицку ".

Све тој га слушнаја вук и к'д отишла мајка ги чукнаја на врата.

Јариња: - Кој е ?
Вук: - Ваша мајка.
Јариња: - Шифра?
Вук: - цицај цицку.
Јариња: - Цицај ти к**ац, мама стави шпијуна.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2013 во 08:09
Троица другари седнале на кафе, поручиле кафе, испиле га, платиле га и скарале се кој да гу земе фискалну
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2013 во 08:10
С'с какви девојке све сам могаја да биду , пфф
само да сy они сакале.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2013 во 13:19
http://www.kumanovskimuabeti.mk/
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2014 во 04:15

Факт е дека социјални мреже ни га променисва живот. Сви су на Facebook, дел од нас и на Twitter, пуно људи користив Instagram, Pinterest, и тако даље… Пошто се и наш речник смени, еве како би се смениле и најпознати поговорке:

- Свак статус, за три д’на.

- Жмиј, да те тагну.

- Вук профилну слику мења, ама ќут никад.

- Гладна кокошка, Farmville сања.

- Покажи ми гу листу на пријатели, ќе ти кажу как’в си.

- Убав коментар, железан профил отвара.

- Петко још нероден, cover слику му тражив.

- Види му га профил, суди му по памет.

- Позади добар албум, прашина се диза.

- Што на ум, тој на статус. (Што на памет, тој на статус – ако веќ сакате скроз кумановски.)

- Двоица се карав, треќ ги чита.

- Пријатељ по Facebook се познава.

- Ѓавол, нит шернуе, нит лајкнуе.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2014 во 07:33
Сакаш ли да идемo на кафе?
- Seen
Ќе дојду по тебе, ќе видиш BMW X6….
- Еееј, за 15мин сам спремна !
Епа позади ќе биду, сс бело Yugo..
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2014 во 20:17
Отишла плавуша куде доктора:- Докторе, мене не ми раснев срамни влакна.- А ви имате ли редован секс?- Па, да.- Колко често?- 3-4 пута дневно.- Па куде сте виделе на автопут да расне трава?
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2014 во 10:45

Разговарав две кумановке:

- Зашто, мори, си га оставила мужа ти?

- Ма, гони га мори у п.м. – ТРЕТИРА МЕ КАКО КУЧЕ!

- Тепа те, малтретира те, не ти дава да једеш…?

- Не мори… САКА ДА МУ БИДУ ВЕРНА!!!

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2014 во 09:23
Муж и жена легав у кревет и муж вика:
- Расположена ли си за секс?
Жена поспано му одговорила:
- Не можу, уморна сам, а и боли ме глава.
На тој муж одговорија:
- Спиј си ти, збору на телефон!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 21222324>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.