IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Само еден стих
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Само еден стих

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 80>
Автор
Порака
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Само еден стих
    Испратена: 01.Декември.2009 во 17:31
You think you're special
You think you're something else
Don't get me wrong, yeah you think you're alright
But that doesn't impress me much

Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 17:35
спешал ja
Кон врв
ana marija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
UBAJNA

Регистриран: 05.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 12244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana marija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 09:51
jedan dan zivota
da ostane meni
i njega bi dusho
poklonila tebi
a kad srce stane
na njemu nek pishe
zalim shto se nismo
voljeli josh vishe........
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE
Кон врв
ana marija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
UBAJNA

Регистриран: 05.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 12244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana marija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 10:37
nikoga nisam volio tako
dushom i tjelom beskrajno lako
kao te be niko kao tebe.........
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE
Кон врв
ana marija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
UBAJNA

Регистриран: 05.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 12244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana marija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 10:40
nekogash i negde
ke te sretnam pak
pokraj mene ke blesnesh
ko svetulka vo mrak
 
so pogled ke ti raskazam
deka bez tebe nemozam
ima neshto posilno od se
nekogash i nekde....
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 18:46
високи штикли и црни чорапи
се вртам ако треба и по сто пати плазење
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 20:12
еј, многу се дујаш, мислиш дека важна си
саааамо гушиш и трујаш со твојте глупостилутина
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 22:00
 
 
 
Јас сум јас, а на сосема друго место се насмевнувам
на тие, што воопшто не знам, дека постојат
на тие, што не ме знаат а сепак се насмевнуваат
онака, без причина, зашто така се среќни
а не, дека така треба
денес, јас сум јас ...............среќа
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2009 во 00:13
Vidi ovu zvijezdu, vidi ove ostvarene zelje
ovo kino snova zovu fantazijom
sad kad proslo je ono najgore
zasto mi sad priredjujes to

Tvoje godine traze
nesto lazno i umirujuce
bijeg od vode i struje
i sigurnosti, znam po sebi

Noge kao da zure
zeljne avanture
da si deset mladja
a da si opet ti
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 11:55
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 15:19
Le canzoni non si scrivono
ma nascono da s
son le cose che succedono
ogni giorno intorno a noi...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 16:13
Одиш по улица се вртат по тебе,
а ти така ладна гледаш само пред себе,
довикуваат свират,
озборуваат зборат...
А ти си ладна...
Високи штикли, и црни чорапи,
се вртам ако трева и по 100 пати,
твојот лик, ме прогонува...
тралала
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 17:41
(NIRVANA)
....I miss the comfort in being sad......
 
...Many a hand has scaled the grand old face of the plateau
Some belonged to strangers, some to folks you know....
 
...Her husband, was a hard working man,
Just about a mile from here.
His head was found in a driving wheel,
But his body never was found(изненадување)...
 
(PURPLE)
...woooooh....I'm alone here
with emptyness , eagles and snow....
unfriendliness chilling my body
and whispering pictures of home....
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 13:44

Поради тебе

Никогаш не се одвојувам предалеку од тротоарот

Поради тебе

Научив да играм на сигурната страна за да не бидам повреден

Поради тебе

Се обидов најсилно да заборавам на се

Поради тебе

Не знам како да пуштам некоја друга внатре

Поради тебе

Застрамен сум од мојот живот затоа што е празен

Поради тебе

Сум исплашен...........

секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 80>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.