Испечати | Затвори го прозорот

Само еден стих

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Општо
Име на форумот: Разно
Опис на форумот: Немате соодветен подфорум? Бујрум овде на муабет...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=20959
Датум на принтање: 25.Мај.2019 во 19:43
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Само еден стих
Постирано од: la fille
Наслов: Само еден стих
Датум на внесување: 01.Декември.2009 во 17:31
You think you're special
You think you're something else
Don't get me wrong, yeah you think you're alright
But that doesn't impress me much-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)Коментари:
Постирано од: да бе
Датум на внесување: 01.Декември.2009 во 17:35
спешал ja

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=cG_uWZxKaoU - ¡ʎɐp ʎɯ ǝʞɐɯ 'pɐǝɥɐ oƃ


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 02.Декември.2009 во 09:51
jedan dan zivota
da ostane meni
i njega bi dusho
poklonila tebi
a kad srce stane
na njemu nek pishe
zalim shto se nismo
voljeli josh vishe........


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 02.Декември.2009 во 10:37
nikoga nisam volio tako
dushom i tjelom beskrajno lako
kao te be niko kao tebe.........


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 02.Декември.2009 во 10:40
nekogash i negde
ke te sretnam pak
pokraj mene ke blesnesh
ko svetulka vo mrak
 
so pogled ke ti raskazam
deka bez tebe nemozam
ima neshto posilno od se
nekogash i nekde....


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: Lithium
Датум на внесување: 04.Декември.2009 во 18:46
високи штикли и црни чорапи
се вртам ако треба и по сто пати плазење


-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 04.Декември.2009 во 20:12
еј, многу се дујаш, мислиш дека важна си
саааамо гушиш и трујаш со твојте глупостилутина


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 04.Декември.2009 во 22:00
 
 
 
Јас сум јас, а на сосема друго место се насмевнувам
на тие, што воопшто не знам, дека постојат
на тие, што не ме знаат а сепак се насмевнуваат
онака, без причина, зашто така се среќни
а не, дека така треба
денес, јас сум јас ...............среќа


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 05.Декември.2009 во 00:13
Vidi ovu zvijezdu, vidi ove ostvarene zelje
ovo kino snova zovu fantazijom
sad kad proslo je ono najgore
zasto mi sad priredjujes to

Tvoje godine traze
nesto lazno i umirujuce
bijeg od vode i struje
i sigurnosti, znam po sebi

Noge kao da zure
zeljne avanture
da si deset mladja
a da si opet ti

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 06.Декември.2009 во 11:55


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 06.Декември.2009 во 15:19
Le canzoni non si scrivono
ma nascono da s
son le cose che succedono
ogni giorno intorno a noi...

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 06.Декември.2009 во 16:13
Одиш по улица се вртат по тебе,
а ти така ладна гледаш само пред себе,
довикуваат свират,
озборуваат зборат...
А ти си ладна...
Високи штикли, и црни чорапи,
се вртам ако трева и по 100 пати,
твојот лик, ме прогонува...
тралала


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 06.Декември.2009 во 17:41
(NIRVANA)
....I miss the comfort in being sad......
 
...Many a hand has scaled the grand old face of the plateau
Some belonged to strangers, some to folks you know....
 
...Her husband, was a hard working man,
Just about a mile from here.
His head was found in a driving wheel,
But his body never was found(изненадување)...
 
(PURPLE)
...woooooh....I'm alone here
with emptyness , eagles and snow....
unfriendliness chilling my body
and whispering pictures of home....


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 13:44

Поради тебе

Никогаш не се одвојувам предалеку од тротоарот

Поради тебе

Научив да играм на сигурната страна за да не бидам повреден

Поради тебе

Се обидов најсилно да заборавам на се

Поради тебе

Не знам како да пуштам некоја друга внатре

Поради тебе

Застрамен сум од мојот живот затоа што е празен

Поради тебе

Сум исплашен...........-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 15:24
I hope you know, I hope you know
That this has nothing to do with you
It's personal, myself and I
We got some straightening out to do
And I'm gonna miss you like a child misses their blanket
But I've gotta get a move on with my life
It's time to be a big girl now
And big girls don't cry
(Don't cry, don't cry, don't cry)

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 16:58
  големо%20гушкање

-------------


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 07.Декември.2009 во 19:26
...ljubav...

-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 17:08


Since you've gone I been lost without a trace
I dream at night I can only see your face
I look around but it's you I can't replace
I feel so cold and I long for your embrace
I keep crying baby, baby please
-------------


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 23:13


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 09.Декември.2009 во 14:50
дал’ да плачам ил’ да пеам
твојот лик не ми кажува...

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 09.Декември.2009 во 15:05
..smej se smej
uivek se smej..
najvise volim osmeh tvoj..
 


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: ThePPPTrooper
Датум на внесување: 10.Декември.2009 во 13:34
http://www.youtube.com/watch?v=dE4w8iWCJKI - Да имаше очи мајко,
да ги видиш твоите браќа,
колку корката леб,
скапо им се наплаќа...

-------------
Those who wants to live, let them fight, and those who does not want to fight in this world of eternal struggle, do not deserve to live!


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 10.Декември.2009 во 14:34
 
 
  http://www.mojnet.com/korisnik/coffeepure/slika/slika-106437/106437">


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 11.Декември.2009 во 18:11
moje ime na tvojim usnama


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 11.Декември.2009 во 22:39
http://www.mojnet.com/korisnik/mjesec/slika/covjek/118534">jednom

-------------


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 13.Декември.2009 во 11:07
I feel you,
in every vein,
in every beatin' of my heart,
each breath I take.

I feel you, anyway,
in every tear that I might shed,
in every word I've never said.


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 13.Декември.2009 во 17:03
http://www.mojnet.com/korisnik/multid/slika/slika-119151/119151">

-------------


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 14.Декември.2009 во 17:28
Ако не те земам долу на земјата
Јаска ќе те земам горе на небо


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 15.Декември.2009 во 09:11
ah kade e mojto libe
dali misli toj na meneсвиркање


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: PITU GULI
Датум на внесување: 15.Декември.2009 во 11:51
opet spominjem tvoje ime
usi mi zazvonise
....
dozivim li opet da te grlim
dozivecu ceo svet da volim
..........


-------------
POSAKAJ DA BIDES ZELBA KE TE POSAKAM
POSAKAJ DA BIDES LJUBOV KE TE ZASAKAM
SAMO NE POSAKUVAJ DA SI BOLKA , OTI NIKOGAS NEMA DA TE PREBOLAM...


Постирано од: PITU GULI
Датум на внесување: 15.Декември.2009 во 11:59
CRNO VINO CRNE OCI
SVE JE CRNO OKO MENE
TEK PONEKAD TVOJE OCI
U PLAMENU ZATREPERE
............


-------------
POSAKAJ DA BIDES ZELBA KE TE POSAKAM
POSAKAJ DA BIDES LJUBOV KE TE ZASAKAM
SAMO NE POSAKUVAJ DA SI BOLKA , OTI NIKOGAS NEMA DA TE PREBOLAM...


Постирано од: mimicria
Датум на внесување: 15.Декември.2009 во 12:03
vrni , vrni snegce
ke si jadam lebce
lebce i salamce
jas sum partizance голема%20насмевка


-------------
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 15.Декември.2009 во 12:05
неволем..................
хипохондре што се плашу да добију рак од размишљањаголема%20насмевка


Постирано од: PITU GULI
Датум на внесување: 15.Декември.2009 во 12:06
ZENA KOSE DUGE NA TEBE ME SECA
SAMO TI SI MOJA SRECA
.......


-------------
POSAKAJ DA BIDES ZELBA KE TE POSAKAM
POSAKAJ DA BIDES LJUBOV KE TE ZASAKAM
SAMO NE POSAKUVAJ DA SI BOLKA , OTI NIKOGAS NEMA DA TE PREBOLAM...


Постирано од: PITU GULI
Датум на внесување: 15.Декември.2009 во 12:07
DUSO MOJA JA NE ZNAM VISE
KOLIKO DUGO OVDE STOJIM
DOK SLUSAM KAKO LIJU KISE
POD MRACNIM PROZORIMA TVOJIM
 
........


-------------
POSAKAJ DA BIDES ZELBA KE TE POSAKAM
POSAKAJ DA BIDES LJUBOV KE TE ZASAKAM
SAMO NE POSAKUVAJ DA SI BOLKA , OTI NIKOGAS NEMA DA TE PREBOLAM...


Постирано од: PITU GULI
Датум на внесување: 15.Декември.2009 во 12:10
HAJDEMO DALJE MOJA TUGO
TAMO GDE NA SNE ZNA NIKO
.......


-------------
POSAKAJ DA BIDES ZELBA KE TE POSAKAM
POSAKAJ DA BIDES LJUBOV KE TE ZASAKAM
SAMO NE POSAKUVAJ DA SI BOLKA , OTI NIKOGAS NEMA DA TE PREBOLAM...


Постирано од: PITU GULI
Датум на внесување: 15.Декември.2009 во 12:11
KAO CVET TE U SRCU NOSIM
JER TI DAVNO LJUBAV PROSIM
TI MI DRRAGA NE PRKOSI
JER TE STVARNO VOLIM
.....


-------------
POSAKAJ DA BIDES ZELBA KE TE POSAKAM
POSAKAJ DA BIDES LJUBOV KE TE ZASAKAM
SAMO NE POSAKUVAJ DA SI BOLKA , OTI NIKOGAS NEMA DA TE PREBOLAM...


Постирано од: PITU GULI
Датум на внесување: 15.Декември.2009 во 12:12
SAD NEMOJ  NISTA DA MI GOVORIS
PREPOZNACU STO GOD DA POMISLIS
VECERAS SAMO NEMOJ DA ME NE VOLIS
.....
 


-------------
POSAKAJ DA BIDES ZELBA KE TE POSAKAM
POSAKAJ DA BIDES LJUBOV KE TE ZASAKAM
SAMO NE POSAKUVAJ DA SI BOLKA , OTI NIKOGAS NEMA DA TE PREBOLAM...


Постирано од: PITU GULI
Датум на внесување: 15.Декември.2009 во 12:22
ZBOG PROSLOSTO MOJE
JA NEMAM ZIVOTA
JA TUGUJEM VI GLEDATE
......
PROBUDITE MOJU DUSU
DA STANEM NA NOGE
DA ISPRUZIM MOJE RUKE
DA DOGRABIM SRECU


-------------
POSAKAJ DA BIDES ZELBA KE TE POSAKAM
POSAKAJ DA BIDES LJUBOV KE TE ZASAKAM
SAMO NE POSAKUVAJ DA SI BOLKA , OTI NIKOGAS NEMA DA TE PREBOLAM...


Постирано од: PITU GULI
Датум на внесување: 15.Декември.2009 во 12:34
U SRCU MOME TI IS BILA
IAKO SI DRUGOG LJUBILA
........


-------------
POSAKAJ DA BIDES ZELBA KE TE POSAKAM
POSAKAJ DA BIDES LJUBOV KE TE ZASAKAM
SAMO NE POSAKUVAJ DA SI BOLKA , OTI NIKOGAS NEMA DA TE PREBOLAM...


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 15.Декември.2009 во 14:23
za hiljadu sto godina
kad nebudesh ti
i nebudem ja
josh svirace vjetar
sa sjevera posledni
valcer sa dunava


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 15.Декември.2009 во 14:26
kao nekada da poljubish me
sa osmehom dragi
ova tuga nek ide do vraga
da je vishe nikad nevidim tu..


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 16.Декември.2009 во 08:51
poljubi me i budi tu
nek srce lupa
kao da je prvi put
ostani ovu noc
kad svi mi prete
ostani zagrli me
kao dete ostani


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 16.Декември.2009 во 08:53
nocima ne mogu da zaspim
sanjarim o usnama strasnim
hocu samo da te ljubim ljubim
hocu da te poljupcima budim
i uspavam ja...


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 16.Декември.2009 во 08:55
kasnila je na mom satu
nova godina
da je bar josh minut trajala
kada si me pogledao
svoim ocima
shvatila sam sve je proshlo
proshla sam i ja
 
minut ljubavi josh sam trazila
od tebe sam taj minut dobila


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 16.Декември.2009 во 09:36
Da l' je sve bilo samo fol
Da l' je sve samo jeftin trik
Il' sve te maske kriju bol
I neki sasvim drugi lik тага


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 16.Декември.2009 во 09:40
Divno je kad izlazim na svjetlo
dok priviknu se oci ja znam da nisam sam
divno je i ne dogadja se cesto
taman toliko da sam o njoj ovisan...Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 16.Декември.2009 во 11:01
Plasi me on, gde si ti, hiljadu se stvari moglo desiti
Glupi D-moll, za kim tuguje svu noc
Uzme me u svoju tamnu kociju, nebo primi boju tvojih ociju
Znam taj put, to je precica za bol............


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 16.Декември.2009 во 11:04
Nedostaje mi nasa ljubav, mila,
Bez nje uz moje vene puze stud
Nedostajes mi ti kakva si bila
Nedostajem i ja, onako lud.

Ja znam da vreme uvek uzme svoje
I ne znam sto bi nas postedelo
Al meni, eto, nista sem nas dvoje
Nije vredelo.


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 16.Декември.2009 во 11:33
sliku tvoju ljubim
shapcem tvije ime
vjetar nosi rjeci
ne zaboravi me


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 16.Декември.2009 во 11:36
ja ljubim drugog
jer tebe ne mogu
srce mi place
volim te sve jace
i dok mu ljubav priznajem
u dushi tvoje ostajem
golube


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 16.Декември.2009 во 12:28
   *   *    *
...Danijelaaaa castiiii..свиркање


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 17.Декември.2009 во 08:40
znam jas deka ti si
za mene samo vistina
pricina si zoshtoe
neboto sino
znam jas deka ti si za mene
i nesakam jas pak da te izgubam
i ne te davam ne
jas ne te davam ne....


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 17.Декември.2009 во 08:43
DAJEM OGLASA PUTEM NOVINA
IZGUBLJENA JE LJUBAV JEDINA
MILIUN DOLARA SLEDI NAGRADA
ZA SMERNA OKA DVA BOJE KESTENA....


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 17.Декември.2009 во 09:40
Oh, boze da mi te prominit
Ili tebe ili sebe, isto je
Moglo bi bit da je lakse umrit
Nego judima rec' oprosti


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 17.Декември.2009 во 10:32
volim te tako te
ludo volim
al reci dve
ne mogu reci sve
koko bi rekle
usne kad bi te ljubile......


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 18.Декември.2009 во 09:14
dusho moja
kako te ljubim
ja nikoga ljubi nisam
kako srce te zeli
to srce gladno je ljubavi
 
za mrvu tvoje ljubavi
ti znash da ja dala bi sve
za mrvu tvoje ljubavi
umro bih bez nje
za mrvu tvoje ljubavi
ja molim te......


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 18.Декември.2009 во 09:16
znam da negde
daleko od mene postoish
u postelji mekoj
budish se i kradesh od sna
malo moga mirisa
 
strah me da te volim
kao nekada josh
ova dusha tebi pripada
strah me da te volim
kao nekada hiljadu tuga
sreca nikada
 
bog nam je svedok
beskrajno smo se voljeli
nek zivot nam sudi
shto smo ljubav ubili
jedno drugo kaznili.......


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 18.Декември.2009 во 09:18
ti si zelja mog zivota
ti si zelja moga sna
u zivotu u zivotu
samo tebe imam ja
uzmi moje tamne noci
uzmi sve to radi nas
jer si zelja mog zivota
jer si zelja moga sna..........


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 18.Декември.2009 во 10:56
Od straha da ne potone
tvoja ljubav za mene
i kao pcela u zlici caja dok drzi dah
ja nemam razloga za strah...........


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 18.Декември.2009 во 10:59
ako posle dugih godina
zaboravish ime moje
a ja sama na svetu ostanem
godine ce da nas spoje
 
poznacesh me po koraku
po pjesmama po meraku
a ja tebe po lepotu
shto ne prolazi.....


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 18.Декември.2009 во 11:03
ej zlatni djecace
da si samnom ljubav vodio
na plavoj obali
kad smo ono bili zaedno
bilo bi super bilo bi super
bilo bi sjajno beskrajno....


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 18.Декември.2009 во 11:06

Pada noć puna strepnje nema te tu kraj mene,
a tre*am te kao pjesnik- svoju bol.
Na srcu mi studen, zima, na usnama tvoje ime
i samo čekam dan da dođeš mi!

A kad mi dodjes ti i osmjeh vratiš mi
sva patnja i bol života mog će proć.
U noćima bez sna ja tebe dozivam
da dođeš mi ti
i kao svi počnemo mi mirno živjeti.

Moj dan nema kraja, a nocu tebe sanjam
I samo čekam dan da dođeš mi.Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 18.Декември.2009 во 11:13
samo korak do sna ti i ja
tako je malo uvjek trebalo
samo korak do sna ti i ja
ostaju samo sjecanja
 
korak do sna ti i ja
kao kisha u pustinja
svjeta dva ti i ja
tako bliska tako daleka.....


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 18.Декември.2009 во 11:20
Curi od jutros u cet'ri i pet,
Resilo nebo da potopi svet.
Nad gradom danima vise iste kulise.
Poliva kisa, al' to joj je zanat.
Ma, sve mi je ravno k'o severni banat,
Manje-vise i sa kisom i bez kise.


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 18.Декември.2009 во 11:23
dacu zivot mladost svoju
samo da me volish ti
zashto da me dusha boli
dogji moja ljubavi.....


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 18.Декември.2009 во 11:48
prolazi mi mladost gde si sada ti
dal se sjecash nashe ljubavi
kada tebe nema sve je pusto znaj
vrati mi se u mom zagrljaj.....


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 21.Декември.2009 во 10:21
moje tjelo treba te ruke
traze te nedostajesh mi
moje srce treba te usne
josh ljube te nedostajesh mi......


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 21.Декември.2009 во 17:58
http://www.mojnet.com/korisnik/lediiva2009/slika/slika-116064/116064">slika%20sve%20kaže

-------------


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 23.Декември.2009 во 09:03
Poludecu, poludecu,
Nek' me ostave sad na miru svi.
Poludecu, poludecu
Ucinicu sve da ne odes ti.


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 23.Декември.2009 во 11:05
moje su oci pune suza
na licu trag od laznih ljubavi
daj mi dushu bicu tvoja dusha
s tobom da srecu osetim.......


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 23.Декември.2009 во 11:13
sacuvaj tajnu ljubavi moja
nikom ne reci o teshkom trenu
zashto je covjek bez rjeci posho
ostavio uplakanu zenu......


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 23.Декември.2009 во 11:21
ako te nije pronashla ljubav
potrazi me bicu ko prije
na istom mjestu.......


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 23.Декември.2009 во 11:36
http://www.youtube.com/watch?v=KxZ9_XlL19E - Oh it's healing
bang, bang, bang
I can hear your cannons call
You've been aiming at my land
Your hungry hammer is falling
And if you want me
I'm your country...


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Lithium
Датум на внесување: 24.Декември.2009 во 02:21
Ako me nosis na dusiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
I nemas skime sagraditi dom
ako me nosis na dusiiiiiiiiiiiiiiiii
veruj mila, briga me za tooooooooooooo!

свиркање


-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 24.Декември.2009 во 10:25
Kao da sanjam i dobro i zlo
oduvek sama zivim po svom
videla sve sam lazne heroje
ljude i boje umorne


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 24.Декември.2009 во 10:26

Vreme kad svako izdaje svakog
ja svoje snove zagrlim jako
tajne sa neba u oku tvom
mozda i ja sam nasla dom


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 24.Декември.2009 во 12:10
bele ruze bele ruze
opet cvetaju
a u mome srcu druze
crne kishe opet padaju.......


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 24.Декември.2009 во 19:58

жељно чекам твоје писмо

и надам се сваке ночи ... трепкање
 


-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 24.Декември.2009 во 19:59
 
 
I've been searching for you
I heard a cry within my soul
I've never had a yearning quite like this before
Know that you are walking right through my door

All of my life
Where have you been
I wonder if I'll ever see you again
And if that day comes
I know we could win
I wonder if I'll ever see you again


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: johnnie
Датум на внесување: 26.Декември.2009 во 20:03


Johnnie take a walk
With your sister in the moon
Let her pale light in
To fill up your room
You've been living underground
Eating from a can
You've been running away
From what you don't understand...

Постирано од: la fille
Датум на внесување: 30.Декември.2009 во 00:52
I know I pushed you way
What can I do that will save our love?
Take these material things
They don't mean nothing
It's you that I want

All at once.. I had it all
But it doesn't mean anything
Now that your gone
From above.. seems I had it all
But it doesn't mean anything
Since you're gone

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 03.Јануари.2010 во 23:54
 
 

We cannot be together, 
But we'll never be apart, 
For no matter what life brings us, 
You’re always in my heart....!!!Постирано од: la fille
Датум на внесување: 04.Јануари.2010 во 00:46
Pour t'aimer une fois pour toutes
Pour t'aimer coûte que coûte
Malgré ce mal qui court
Et met l'amour à mort

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 04.Јануари.2010 во 01:39
Биче ми тешко без тебе,
можда и теби без мене,
ал све је тако како је,
то што се мора лако је, лако је....-------------


Постирано од: johnnie
Датум на внесување: 04.Јануари.2010 во 19:17


You're still the one I run to
The one that I belong to
You're the one I want for lifeПостирано од: deranger
Датум на внесување: 04.Јануари.2010 во 19:54
dete i vrapche

zoshto vrapcho sekoj den
ti si tolku izmoren?
imas mnogu tazhen lik
ne si veke veselnik

glad me mori solzi leam
nema kade da se zgream
studen veter zemja kosi
i snegulki bezbroj nosi

dojdi doma vrapcho mal
znaj za tebe mi e zhal
ke ti dadam troshki zhito
za da bidesh zdravo sito

zlatno srce, dete imash
me spasi od baba zima
ne sum veke smurten div
vesel peam djiv djiv djiv


-------------
Simnat od visokite planini


Постирано од: PITU GULI
Датум на внесување: 04.Јануари.2010 во 21:45
ЗАТВАРАМ ОЧИ ВИДИМ ТЕ СВУДА
ИМА ТЕ ТАМО И ГДЕ ТЕ НЕМА
ЗНАМ ДА СЕ ТЕШКО ДОГОДЕ ЧУДА
ДА ОЖИВИ УСПОМЕНА
 
ЗАТВАРАМ СРЦЕ НИКО ДА УЏЕ
НЕ ДАМ ДА ТРАГОВЕ ОДНЕСУ КИШЕ
СВЕ СУ МИ ДРУГЕ УСНЕ КО ТУЏЕ
НЕ ЖЕЛИМ ЉУБАВ НИКАДА ВИШЕ
 
ТО СУ БИЛЕ ЗЛАТНЕ ГОДИНЕ
НАШУ ЉУБАВ ПАМТИ ОВАЈ ГРАД
САД ТО ВРЕДИ ДА СЕ ПОКИНЕ
ДА СЕ ВРАТИ ВРЕМЕ У НАЗАД
 
ТО СУ БИЛЕ ЗЛАТНЕ ГОДИНЕ
ДАЈЕМ  СРЦЕ САМНОМ ДА СИ САД
ЛЕЧИЛА БИ СВЕ ШТО БОЛИ МЕ
ЈА БИ СТОБОМ ВЕЧНО БИО МЛАД


-------------
POSAKAJ DA BIDES ZELBA KE TE POSAKAM
POSAKAJ DA BIDES LJUBOV KE TE ZASAKAM
SAMO NE POSAKUVAJ DA SI BOLKA , OTI NIKOGAS NEMA DA TE PREBOLAM...


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 05.Јануари.2010 во 14:23
No I don’t believe you
When you say don’t come around here no more
I won’t remind you
You said we wouldn’t be apart
No I don’t believe you
When you say you don’t need me anymore
So don’t pretend to
Not love me at all

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 06.Јануари.2010 во 15:32
Même un jour, si je fais ma vie
Et je tiens ma promesse
Qui unis deux êtres pour toujours
Àpres toi
Je pourrai peut-être
Donner de ma tendresse
Mais plus rien de mon amour

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: riki1899
Датум на внесување: 06.Јануари.2010 во 19:16
Milijun puta prosao sam
ispod tvoga prozora
da si rekla samo rijec
dosao bih krilima divljih gusaka-------------
    basnata KISELO E GROZJETO sekogash e aktuelna,...dali lisicata uspeala da izlaze nekoj drug osven sebesi?      


Постирано од: deranger
Датум на внесување: 07.Јануари.2010 во 00:54
standardno vodimo ljubav,
u glavi vrtimo slike,
ja mislim na druge zhene,
a ti na bivshe ljubavnike.


-------------
Simnat od visokite planini


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 09.Јануари.2010 во 17:42
Lako je voleti
kao sav normalan svet
lako je ziveti
zivot napamet-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 09.Јануари.2010 во 18:04
...Jednom sam voleo zbilja
mislim na ljubav pravu, sasavu i silnu....


-------------


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 10.Јануари.2010 во 01:20
Ne vjeruj mi nocas
svakog casa nudit cu ti vise
Ne vjeruj mi kad gitara svira
I padaju kise iz zlatnih visina
Sve je to od loseg vina


-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 10.Јануари.2010 во 01:32
I feel the adrenaline moving through my veins
Spotlight on me and I'm ready to break
I'm like a performer, the dancefloor is my stage
Better be ready, hope that you feel the same.....

-------------


Постирано од: riki1899
Датум на внесување: 10.Јануари.2010 во 14:10

VREME KAD SVAKO IZDAJE SVAKOG,
JA SVOJE SNOVE ZAGRLIM JAKO


-------------
    basnata KISELO E GROZJETO sekogash e aktuelna,...dali lisicata uspeala da izlaze nekoj drug osven sebesi?      


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 10.Јануари.2010 во 14:51
Od straha da ne potone
tvoja ljubav za mene
i kao pcela u zlici caja dok drzi dah
ja nemam razloga za strah


Постирано од: riki1899
Датум на внесување: 10.Јануари.2010 во 15:18
tajne sa neba u oku tvom
mozda i ja sam nasao dom

-------------
    basnata KISELO E GROZJETO sekogash e aktuelna,...dali lisicata uspeala da izlaze nekoj drug osven sebesi?      


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 10.Јануари.2010 во 15:26
Ja nisam cedo proseka
Mene ne vuce oseka
S tobom je tretman poseban
Svaki je dan dolchevitaИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk