IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Каква е користа од Македонците во странство?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каква е користа од Македонците во странство?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 131415
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2012 во 13:17
....ne znam,


 ama...odneodamna ima samo shteta od.....trojca od niv !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2014 во 23:16
http://www.plusinfo.mk/vest/145823/Makedonec-progonet-od-Hrvatska-otkako-udiral-foka-na-plazha

...ете ваква,само 'сича'...1500 куни наместо 7000,знаат гревчиња сме ние сами по себе.голема насмевка
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2014 во 08:38
Originally posted by zagor zagor напиша:

http://www.plusinfo.mk/vest/145823/Makedonec-progonet-od-Hrvatska-otkako-udiral-foka-na-plazha


...ете ваква,само 'сича'...1500 куни наместо 7000,знаат гревчиња сме ние сами по себе.голема насмевка

И после само еден ден,останува иста констатацијата дека сме си гревчиња сами по себе.
А и не верувам сега дека некој барем ќе му се извини...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2014 во 22:54
za onoj nasinecot od KP...abe sto znam,ne sme nie nekako za tamu,premnogu sme otpusteni..ako pocneme i tamu kako ovde kucinja i macki da trueme.... besime...mavame..robija na Goli Otok ne ni gine..
..pa KUNA da zgaznes za opas,ili ne daj boze da ja zgazis so kola.....metak u celo na lice mesto.плазење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2014 во 23:01
Прочитав деновиве го продавале Голи Оток,па нема да биде толку страшно.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2014 во 23:09
..tek tamu "zad resetki"... nema niko da nas dira.голема насмевка
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2014 во 23:19
Па и уште ако се погоди купецот...
Да се пријавам јас,пра-дедо ми летнал не
го искористил пансионот на времето може
уште важи понудата,па ќе можам и школо
некое таму гледам да завршам.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2014 во 22:47
,,,mha,,,zarem i od nas imalo nekoja korist,,плазење
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2014 во 16:35
Пра­ви ли до­вол­но ма­ке­дон­ска­та ди­јас­по­ра за ма­тич­на­та зем­ја? Има ли во­оп­што ка­па­ци­тет да ѝ по­мог­не на зем­ја­та, ка­ко што пра­ват дру­ги­те сил­ни ди­јас­по­ри?
КО­ЛО­СКИ: Ди­јас­по­ра­та пра­ќа 1,5-1,8 ми­ли­јар­да евра го­диш­но во Ма­ке­до­ни­ја, тоа е 18-20 про­цен­ти од до­маш­но­то бру­то-про­из­водс­тво на РМ. Зар тоа не е до­вол­но? Ко­ја дру­га ди­јас­по­ра пра­ви по­ве­ќе или има по­го­лем при­до­нес? Бла­го­да­ре­ние на ди­јас­по­ра­та и на еко­ном­ска­та по­ли­ти­ка на РМ, РМ не е мо­мент­но во еко­ном­ска кри­за. Ди­јас­по­ра­та е нај­го­ле­ми­от ам­ба­са­дор на РМ во странс­тво и, да би­де­ме ре­ал­ни, во го­лем дел ја вр­ши или по­ма­га ра­бо­та­та на дип­ло­ма­ти­ја­та на РМ. Ка­ко ма­ла др­жа­ва, РМ за­ви­си од актив­на, про­фе­си­о­нал­на, ефе­ктив­на и вли­ја­тел­на ди­јас­по­ра. Да не бе­ше ОМД, Ма­ке­до­ни­ја не­ма­ше да ја ви­ди таа под­др­шка што ја има од Кон­гре­сот на САД или од Вла­да­та на Ка­на­да за приз­на­ва­ње на име­то, или дру­ги ус­пе­си во ми­на­то­то. Се­пак, ди­јас­по­ра­та мо­же по­ве­ќе. Ве­ру­вам де­ка со здо­би­ва­ње по­го­ле­ма до­вер­ба од стра­на на ди­јас­по­ра­та во ин­сти­ту­ци­и­те на РМ, осо­бе­но во судс­тво­то, таа ќе пра­ви уште по­ве­ќе за да по­мог­не.

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2019 во 11:06
Самиот наслов доволно си кажува за нас,како нација.
Ние без корист уше од мали нозе децата си ги учиме
да не се дружат со некого,ако од тоа родителите не глеаат
корист за нив лично па и децата.
И толку,понатака ништо па и не може да ме изненади
од тоа зашто самите на себе сме си најголеми душмани.
Ако од оваа страна на границата тоа пред некој ден го
прикажа у статус директорот у золошка.Али баш така го мислам
директорот у золошка не на золошка.Вчера во краткото интервју
со Ирина Јованов таа ни ја прикажа стигмата ко нација шо си ја имаме
и од другата страна на границата.
Имаше еден филм со Киану Ривс мислам беше и една сењорита.
Да не го губам времето додека пишувам може и ќе го најдам по гугле.
Ама еве едниот повик ми стигна па треба за брзо да станам и прогледам
низ тоа листите.
Нешто како одење по облаци ли се викаше...
Се запали лозјето.Кога стивна пожарот со сета несреќа,тага и болка
знаејќи колку работа ги чека на крајот завршија со радост и насмевки на лицата.Оти коренот на лозата го имаше преживеано пожарот.
Којзнае нашиов пожар дали и некогаш ќе престане.Но да се надеваме
коренот ќе остане и ќе се најде некој кој со радост конешно ќе го одгледува.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 131415
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.