IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Дали би се вратиле во Македонија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали би се вратиле во Македонија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 39>
Автор
Порака
UK25 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2006
Локација: Vatican City State
Статус: Офлајн
Поени: 102
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај UK25 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2006 во 21:44
Za sega samo pod nekoja jaka prisila ili u nekoj uzasen koshmar...  toa so familija bla bla ... e de $800 dalecina-big deal, u makedonija od tetovo do gevgelija nekad poise vreme ti treba da stignes... taka shto...

Изменето од UK25 - 20.Септември.2006 во 21:45
Кон врв
that's me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2006
Локација: Burundi
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај that's me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2006 во 01:04
koij li kaza edn's,......................samo budalite se vrnuvale tuka,.....i vo pravo E!
Пази,памтам к'ту слон.
Кон врв
elizabeta Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elizabeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 13:25

порано оделе на печалба и се враќале, денес се иселеници а не печалбари, македонците се иселуваат и не се враќаат

Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 16:59
Originally posted by elizabeta elizabeta напиша:

порано оделе на печалба и се враќале, денес се иселеници а не печалбари, македонците се иселуваат и не се враќаат



jas se vrativ..........
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 18:23
Опа и ја,сепак дома си е домаLOLLOLLOL
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2006 во 19:23
не би дошла во мк бидејки за мене живот нема, прв пат дојдов во мк по желба на моите биолошки родители. за мене живот нема бидејки мојата работа не постои во мк, во шпанија најдов работа и срека не би се вратила за да живеам, но за одмор да. немам никаква причина да дојдам на подол период, тие сто се моја крв не ме прифаќаат, животот без некој свој во шпанија имам другари и братучеди не би го менувала оној свет во кој живеам за ништо ни за роднините во мк кои трчаат по мене(по моето наследство) не би живеела со такви луѓе, во таков дволичен свет 
Don't drink and drive, just walk and fly
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2006 во 21:14
ja ne bi si otisla od MakedonijaLOLWink
Кон врв
xaxaxa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај xaxaxa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2006 во 04:23
bi se vratila bez oko da mi trepne...
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2006 во 01:14
Originally posted by xaxaxa xaxaxa напиша:

bi se vratila bez oko da mi trepne...

pa zasto trepuvas i nedoagjas?
Кон врв
MisIca* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIca* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2006 во 11:21

So dusa cekav da ja napustam Makedonija i moj Cair, a ne sea da se vrakam nazad.NIKAD!Angry

Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2006 во 12:58
hehe nema nikade na svetot nekakvo mesto kako cair:) da baras nema da najdes:) dobro sto si izbegala:)
Кон врв
that's me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2006
Локација: Burundi
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај that's me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2006 во 01:15
k'kva sreka..............so ne s'm doma!
Пази,памтам к'ту слон.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2006 во 10:55
Ma kakvo vrakanje ?
tuka e super, lugjeto se super, se pocituvaat zakoni, rabotata tece na vreme, se e isplanirano  i se funkcionira kako sto treba
Nema sansi da se vrakam u mk, nemam zelba. samo zaradi sestra mi i moite ako dojdam da gi vidam  10 dena ( prasanje e dali ke ni dadat raspust).
Кон врв
xaxaxa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај xaxaxa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2006 во 23:27
Originally posted by mikus mikus напиша:

Originally posted by xaxaxa xaxaxa напиша:

bi se vratila bez oko da mi trepne...

pa zasto trepuvas i nedoagjas?


imam prvo cel koja treba da ja ostvaram ovde...ali ne uste dolgo...2009...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 39>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.