IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Дали би се вратиле во Македонија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали би се вратиле во Македонија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 39>
Автор
Порака
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 21:38
Колку ми е убаво ко некој ќе ме свати што зборувам, а уште поубаво кога ќе ја свати реалноста дека Македонија е најубаво место за живеење само да имаш муда да створиш и да земаш барем 500 еу и да живееш ко цар.... то је то...ама зш стално морам да зборувам по 1 саат за сватат нешто... ( ОПШТО КАЖАНО )
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 21:51
хахахахха верувам дека не си постара од 12-13 годинки..барем по муабетот...
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 21:55
ЕЈЈЈЈ народеее читате ли... не ми се верува што се пишува тука ...се умрев од смеа... хахаха богата била ко царица била ејјјј е Викторија срце а да те прашам нешто ... У КОЈ ВЕК ЖИВЕЕШ СЕГА? , ние во Мк сме во 21 век, ама ти излеа си у 17-18 можеби..
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 21:58

Jas se vrakam za brmm.

Inaku Viktorija jas ziveev vo Mk do 21 i jas sum vo London i mazena za Britanec pa pak ne go delam istiot stav so tebe.I milo mi e sto ne sum tolku razocarana.

Ako ne go sakas svoeto poteklo togas ne se sakas ni samata sebe si.Toa e fakt i zivini ako te navrediv.

Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 22:01
Originally posted by engie engie напиша:

Jas se vrakam za brmm.

Inaku Viktorija jas ziveev vo Mk do 21 i jas sum vo London i mazena za Britanec pa pak ne go delam istiot stav so tebe.I milo mi e sto ne sum tolku razocarana.

Ako ne go sakas svoeto poteklo togas ne se sakas ni samata sebe si.Toa e fakt i zivini ako te navrediv.

 бравос убо и кажа, само не те оправдувам што и се извинуваш, изгледа не прочита колку навредува и дека не заслужава за извинување, нешто ко нацист ми се понаша..може е мажена за нацист....они така се мислеа ..една нација, цареви царици хахахаха
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 22:05

E brmm jas sum sekogas kulturana duri i za tie sto ne zasluzuvaat. Mislam deka toa pokazuva mnogu za edna osoba, deka i pokraj navredite znae da ima self-contol.Изменето од engie
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 22:11
Originally posted by Viktorija Viktorija напиша:

tocno e BRRR JAS SUM NACIST ; I MAZOT MI E CIST NACIST ; I NEGOVITE SE CISTI NACISTI; IMAS NESTO PROTIV A? zalno e od tebe i jako bedno, toa sto go napisa e engie i on gi deli lugeto, pa sea videte i procenete, ej  brrrrr SITE LUGE SE ISTI ; BILO OD KOJA NACIJA DA SE ; AMA SAMO EDEN E BOG; I TI NE SI BOG DA SUDIS DALI SUM NACIST ILI NE; DALI ME RAZBIRAS; PAZI KOJ VREGAS MENE MOZES DA ME VREGAS ALI MAZOT MI; NE TI DOZVOLUVAM;
  хахаха ејјј не ми се верува што читам, хахахаха ааауууу ова ќе биде пишано на повеќе веб страни низ светот, претежно македонски, да се видат Македонците надвор од Македонија.... хаха и на крај ПЦОВКА хахаха  ААААУУУУУУ .....

Изменето од LouWeed
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 22:16

ej Viktorija sto jas???

Sto tolku imas protiv svoeto sopstveno poteklo.Zar sakas da kazes deka se sramis od svoite sopsveni roditeli?

Toa sto si mazena za Germanec ne te pravi Germanka.Nikoj nema da te saka poveke od tvoite roditeli.So ova sto go napisa gi potcenuvas i niv.Mislam deka ne e fer.

Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 22:31
Приметив дека на форумов, со тек на време луѓето кој не се добредојдени сами си одат т.е. форумот и форумџиите сами ги отфрлаат , така да ќе имаме уствари имаме уште еден БОЛЕН случај кој ќе се исфрли многу набрзо....
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 22:50

Victorija sto ke pravime ako maz ti eden den te ostavi? (ova e samo predpostavka)

Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2006 во 01:23

Pretezno da neznam i samata zosto.Lugeto sekogas me raspolozuvaat.Koga mi e premnogu tesko ke se isplacam i se ke mi pomine.

Ne mi i mojov zivot najsjajen ama se trudam sekoj den da bidam pozitivna.Jas veruvam deka sekoj covek e dobar  samo ponekogas imame losi momenti.Pred se stvoreni sme od Boga i ne veruvam deka ON moze da napravi nekogo ili nesto loso.

Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2006 во 21:29
ako zaminam.....toa znaci deka kje se setam kako hipik niz cel svet...i eden den kje se vratam.....za zal....ama pak kje zaminam....
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2006 во 09:14
auuuuuuuuuuuuu abe tuka bilo mnogu zeska situacijata, lele ne ocekuvav deka ke procitam nesto kako toa pogore
Кон врв
East_Coast Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Јануари.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај East_Coast Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2006 во 17:43
Само ноќниот живот им се  свиѓал!
Да си го папат   гзето  тие со ти рекле тоа!
Возат  овде  фини коли  купенио на  многу лесен начин,ќе  идат у  дуќан и ке се дотерат убаво  со парите од една  плата(неделна) а сето тоа доле им било  сон само и ајде сега  надвор е  поубаво.Им се  дивам на многу  луѓе  доле со  се добро средени,како си  одат  на театар па  сите  традиционални обреди си  ги  поминуваат со своите доле,па у кафанче македонско,па онаму  оваму.
Не велам дека   нема у јабана  кул места и збиднувања,има  како со  доле  мозе да се  сонува но  џабе   е кога не ме  праи така среќен како со би бил  доле.
Ете ги гледам нашите  тука.За викенд ке се дотерат,пичлемиња или пичлемки  добри и ќе се  натрпат  у крчмата Маќедонска  овде а  утре пак  по куќите ке  коваат  шајки  и врати или  по кафани ке  слузат(кај е бе   таа  буква   преска на  среќа  ја најдов сега немозам) а  полно од  нив и со дипломи се дојдени  овде.
Овде сум само ради парите и кариерата .Да имав добра пара ќе се  вратев доле.Е толку сеа,поздрав

Originally posted by maja maja напиша:

Со оние што веќе се заминати надвор од МК имам разговарано и никој од нив не помислува за враќање назад.Многумина од нив е се школуваат тамо,ја прифатиле нивната култура, начин на живот, нови познанства...па така што не ни помислуваат за МК.Велат и одморот ако им е подолг од две недели во МК им здосадувал.Им се допаѓал само ноќнот живот кај нас, но останатото не.Поинаку се живее во Европа,поиндивидуално,без дружење често, но ете на нив им одговара овој начин на живот.Можеби добрата работа и сигурната заработувачка која им удоволува добар жибот.


Изменето од East_Coast
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 39>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.