IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - PARADISE MACEDONIA
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

PARADISE MACEDONIA

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 13>
Автор
Порака
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 13:43
.......................

Изменето од Popi - 15.Ноември.2009 во 06:25
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 11:42
....................

Изменето од Popi - 15.Ноември.2009 во 06:26
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 11:52
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

 
За оние што мислат дека другите (европски) народи немаат смисла за хумор: хуморот е многу суптилна работа - треба да се има ширина, интелигенција, воља и искуство за да се сфати менталниот склоп на народите/луѓето што имаат различно колективно искуство. Сигурен сум дека и кинезите се смеат на нешто - ај оди разбери ги! Немаме ништо заедничко. Не сме ниту подобри ниту подуховити од другите народи.
 
 
Тука грешиш. Јес да сме сите исти, сите луѓе на планетава, и припаѓаме на еден род - човечкиот, разлики постојат. И тоа е убаво, интересно, го прави животот поубав, повозбудлив. И за тоа да го видиш не е потребна некоја посебна паметнамигнување.
 
 
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 13:12
.......................

Изменето од Popi - 15.Ноември.2009 во 06:26
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2009 во 19:58
Кожуф е Витачево нели, така ми личи сликава?
 
Има повеќе места во МК од кои застанува здивот, а не и се познати на пошироката јавност. Центар Жупа на пример.
 
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 10:51
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2009 во 02:07
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=108341


Ха...
Брајчино не сум бил ама оние што биле многу се задоволни...
Вреди да се посети во секој случај...
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 11:50
.....................

Изменето од Popi - 15.Ноември.2009 во 06:26
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 17:57
Лесно е да ги критикуваме младите дека не си ја познаваат татковината и нејзините убавини но кој треба тоа да ги научи никој не прашува. Родителите во желба да бидат видени ги качуваат во кола и ги носат правец атрактивна туристичка дестинација. Во разговор со децата дзнавам дека денот го минуваат во кафичи јадејки специјалитети или во топло време на плажа.
Туристичките агенции чиј единствен мотив е профитот обезбедуваат аранжмани од кои заработуваат.
МОН и БРО во соработка со училиштата МОРА да направат план и програма во која учениците освен маршутата Скопје-Крушево-Охрид ќе посетат и многу други места кои во Македонија ги има во изобилие.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 19:36
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Лесно е да ги критикуваме младите дека не си ја познаваат татковината и нејзините убавини но кој треба тоа да ги научи никој не прашува. Родителите во желба да бидат видени ги качуваат во кола и ги носат правец атрактивна туристичка дестинација. Во разговор со децата дзнавам дека денот го минуваат во кафичи јадејки специјалитети или во топло време на плажа.
Туристичките агенции чиј единствен мотив е профитот обезбедуваат аранжмани од кои заработуваат.
МОН и БРО во соработка со училиштата МОРА да направат план и програма во која учениците освен маршутата Скопје-Крушево-Охрид ќе посетат и многу други места кои во Македонија ги има во изобилие.Taka e mamamd treba prvo samite da si gi cenime i promovirame turistickite mesta...
JAs ne poznavam mesto vo svetot koe turisticki se razvilo bez vnatresen turizam,...
Za sreka rabotite se menuvat i se poveke se raboti na promocija na tie mesta...
Sto se odnesuva do skolite i toa e tocno i treba da se smeni ....
Isto taka mora da se raboti i na animiranje na nasata dijaspora...
Neretko se slucuva lugeto ednostavno da neznaat kade da odat...
Zatoa treba da se zajakne malku i Internet promocijata ...
Kako i da e mislam deka rabotite se podobruvaat , a turizmot mnogu brgu ke zazeme vazna uloga vo Makedonskata ekonomija...
Potencijalot e golem , treba samo da se iskoristi...


Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 20:55
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Taka e mamamd treba prvo samite da si gi cenime i promovirame turistickite mesta...
JAs ne poznavam mesto vo svetot koe turisticki se razvilo bez vnatresen turizam,...
Za sreka rabotite se menuvat i se poveke se raboti na promocija na tie mesta...
Sto se odnesuva do skolite i toa e tocno i treba da se smeni ....
Isto taka mora da se raboti i na animiranje na nasata dijaspora...
Neretko se slucuva lugeto ednostavno da neznaat kade da odat...
Zatoa treba da se zajakne malku i Internet promocijata ...
Kako i da e mislam deka rabotite se podobruvaat , a turizmot mnogu brgu ke zazeme vazna uloga vo Makedonskata ekonomija...
Potencijalot e golem , treba samo da se iskoristi...Nekna na televizija gledam eden dokumentarec vo koj se prezentirase prespanskiot selski turizam. stranskite ambasadori sednati jadat ekoloshka cista hrana domashni specijaliteti a nie od tuka ne sme ni cule deka gi imame ie mesta. Zoshto?


Изменето од mamamd - 16.Мај.2009 во 20:56
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 21:22
Zatoa sto do sega nisto ne se prevzimalo...
Vo Brajcino ima turizam veke 7 godini...
I sekoj sto bil mi se pofalil...
Berovo isto i tamu ima mnogu dobra ponuda , se nudat prekrasni vikendicki do ezeroto...
I da ne naborujuvam kade i da se svrtis ima nesto...Bukvalno vo sekoj grad...
Jas sum golem optimist za turizmot vo MAkeodnija , zatoa kako sto naslovot vika Makedonija e Raj od sekoj aspekt..
I ne samo prirodnite ubavini, tuku i kulturata, istorijata, muzikata , hranata, vinoto, gostoprimlivosta na narodot, ednostavno imame se...
Vo Makedonija sekoj turist posle dva dena se oseka kako doma a toa custvo retko koja zemja vo svetot moze da go ponudi...

Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 10:35
..................

Изменето од Popi - 15.Ноември.2009 во 06:27
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2009 во 13:09
Vo Makedonija sekoj turist posle dva dena se oseka kako doma a toa custvo retko koja zemja vo svetot moze da go ponudi...


ma nemoj !,...zoshto togash e posledna dupka na "sviralata" na turizmot?!,.збунетост....da e turizmot neshto od ponovo vreme,..i bi "drzela" rechenicava,..ama ,..posle "sto" godini da se kazuva deka nekoj go biva za neshto ,..a, vo tie sto godini ne postignal na toa pole ,..apsolutno nishto,..odava vpechatok samo na samouverena samobendisanost,..nishto drugo.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,232 секунди.