IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - PARADISE MACEDONIA
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

PARADISE MACEDONIA

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
Автор
Порака
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2009 во 18:19
па , кога ке видиш,  и вистинска патлиџанска земја е!среќа
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2009 во 20:11
Originally posted by abnormalen abnormalen напиша:

па , кога ке видиш,  и вистинска патлиџанска земја е!среќа
patlidjanot vo Hrvatska go vikaat RAJ-CHICA

nie si go znaeme kako DOMA-TI ...Изменето од marco_antony - 17.Април.2009 во 20:12
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 11:58

 
 
  љубов  големо%20гушкање
 
 
 


Изменето од Popi - 20.Април.2009 во 09:25
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 12:45
 
 
Stobi големо%20гушкање
 
 
 
 
 


Изменето од Popi - 20.Април.2009 во 09:28
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 12:59
       
 
Vodno  големо%20гушкање
 
 


Изменето од Popi - 20.Април.2009 во 09:35
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 14:46
 
Што фали името да остане ФИРОМ?
 
Френки И Расол Од Македонија ... голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
 
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2009 во 17:17
 
Spomen kukata na Majka Tereza.  големо%20гушкање

Spomenikot na Majka Tereza. големо%20гушкање
 
 


Изменето од Popi - 19.Април.2009 во 17:18
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 00:20
еј кај ја најде куќата на мајка тереза од целиот рај во земјава збунетост
според мене е многу кич и наликува на нешто што го изградил некој богаташ со помисла дека му се може
али ај не е битно
уствари, кај го најде Скопје од сиот рај во земјава збунетост
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 09:19

Ne mi e jasno zoshto mora sekogas da ima negativnosti i plukanje po sopstvenoto??  збунетост тага

I kade vide deka samo od Skopje ima sliki?  Stobi vo Skopje li se naogja....Kamenite Kukli se vo Kumanovo....a mozese da pocekas, pa i drugi ke videse podocna...od drugi mesta, neli?  намигнување  Nemoze se odma i preku nok...mnogu raboti ima koi zasluzuvaat da se vidat i pokazat....a namesto da naogjash maani na drugite sto se potrudile nesto da prikazat tuka, mozese i ti da stavis slika po tvoj izbor!  намигнување  голема%20насмевка големо%20гушкање
 
 
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 09:24
Tuku nesto slikive mi se gubat....pa moram non-stop da gi vnesuvam pak. Aj treta majka! голема%20насмевка
 
 
 
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 10:25
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

еј кај ја најде куќата на мајка тереза од целиот рај во земјава збунетост
според мене е многу кич и наликува на нешто што го изградил некој богаташ со помисла дека му се може
али ај не е битно
уствари, кај го најде Скопје од сиот рај во земјава збунетост
 
 
Така е, zabegan. Мене таа куќа ме потсеќа на Disney World...
Не знам кој е архитектот. Очигледно добриот вкус баш и не му е јака страна (иако е кажано дека за вкусовите не треба да се дискутира). ... Се прашувам - како ли дошол до тоа баш тој да е архитектот за таа куќанамигнување?
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 10:27
Originally posted by abnormalen abnormalen напиша:

па , кога ке видиш,  и вистинска патлиџанска земја е!среќа
 
Најубавите, највкусните, најмиризливите, нај-био патлиџани (домати) на свет! На запад сонуваат за такви патлиџани.големо%20гушкање
Кон врв
KING35 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
shadow...

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7624
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KING35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 10:35
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

Originally posted by abnormalen abnormalen напиша:

па , кога ке видиш,  и вистинска патлиџанска земја е!среќа

 

<FONT face="Georgia, Times New Roman, Times, serif" size=2>Најубавите, највкусните, најмиризливите, нај-био патлиџани (домати) на свет! На запад сонуваат за такви патлиџани.големо%20гушкање

Ne gi zaboravajte i piperkite
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 16:09
Originally posted by Popi Popi напиша:

Ne mi e jasno zoshto mora sekogas da ima negativnosti i plukanje po sopstvenoto??  збунетост тага

I kade vide deka samo od Skopje ima sliki?  Stobi vo Skopje li se naogja....Kamenite Kukli se vo Kumanovo....a mozese da pocekas, pa i drugi ke videse podocna...od drugi mesta, neli?  намигнување  Nemoze se odma i preku nok...mnogu raboti ima koi zasluzuvaat da se vidat i pokazat....a namesto da naogjash maani na drugite sto se potrudile nesto da prikazat tuka, mozese i ti da stavis slika po tvoj izbor!  намигнување  голема%20насмевка големо%20гушкање
 
 
јас сум скопјанец и си го обожавам градот, ме мрзи да постирам слики ама ако сакаш види ги сликите од Скопје на темата за слики од вашиот роден град
а за слики од целава земја можам да ти најдам милиони прекрасни, природни најмногу, ама ме мрзи да ги постирам, малце по малце ќе никнува по некоја убава слика од земјава ти ветувам среќа
а по другото не плукам, туку само по куќата која ти ја постираше, затоа на тебе ти реплицирав плазење

поздрав, очекувај слики наскоро голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.